Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) odessa32 válasza ko9 (#9090) üzenetére


odessa32
tag

Köszönöm. Felrakom ujbol.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9102) Lenry válasza Lenry (#9099) üzenetére


Lenry
félisten

most az USB nem működik. eljut a telepítőig, Üdvözöljük, de se egér, se billentyűzet :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9103) lama_lamm válasza lama_lamm (#9100) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Ha van valaki aki egy fél órára kölcsön tudná adni a tonymacx86.com accountját, hogy leszedjem az iBoot-ot meg a Multibeast-et privizzen rám plz. Thx!

(#9104) Lenry válasza lama_lamm (#9103) üzenetére


Lenry
félisten

Spam mappat nezted mar? Visszaigazolas nélkül mem enged be?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9105) lama_lamm válasza Lenry (#9104) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Spamban nincs és azt írja ki, hogy az account inactive...Kértem már vagy 3 aktiválót, de semmi...Még csak az se lehet, hogy nem azonnal kapom meg, mert tegnap este kértem egyet, ami még mindig nem jött meg...

(#9106) ko9 válasza Lenry (#9099) üzenetére


ko9
addikt

4,14GB a pendriveom tartalma. :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9107) Máté94 válasza lama_lamm (#9085) üzenetére


Máté94
addikt

5830... hogy is mondjam. Nem fog menni, és nincs megoldás rá.

(#9108) Máté94 válasza makraipeter1 (#9088) üzenetére


Máté94
addikt

bootflag-ek közül mivel próbálkoztál?

(#9109) lama_lamm válasza Máté94 (#9107) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

ohhhh fck... tuti, hogy semmi esély?

(#9110) Máté94 válasza lama_lamm (#9109) üzenetére


Máté94
addikt

Hát valakinek lehet felbontást állítani, valakinek nem, de QE/CI tuti nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9111) Lenry válasza Lenry (#9102) üzenetére


Lenry
félisten

Erre valaki? Javasoltak egy letoltendo iousbfamily.kextet, hogy tegyem be az installerbe. Azt hova kell berakni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9112) lama_lamm válasza Máté94 (#9110) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

remek...ez mondjuk mit jelent működésileg, mert nem feltétlen akarok játszani osx alól

(#9113) ko9 válasza lama_lamm (#9103) üzenetére


ko9
addikt

:C :Y

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9114) ko9 válasza Lenry (#9111) üzenetére


ko9
addikt

/Extra/Extensions -- Ezzel annyi a baj, hogy vagy fog menni, vagy nem, mert Extension s.mkext-ből megy, elvileg abba meg bennevan... Amúgy nekem az volt az érdekes, hogy villogot, hogy kapcsoljam be a billentyűzetet, meg az egeret. Amikor meg kihúztam az USB-s egeret, akkor meg továbbment. Utánna visszadugtam, és ment perfektül :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9115) lama_lamm válasza ko9 (#9114) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Köszi :R Bár úgy néz ki, hogy nem nagyon lesz osx-em... :(

(#9116) Máté94 válasza lama_lamm (#9112) üzenetére


Máté94
addikt

Google..

(#9117) Máté94 válasza Lenry (#9111) üzenetére


Máté94
addikt

Addig próbálkozz, amíg nem megy valamelyik. Egér vagy billentyű. Nekem ment a PS/2 10.6.3-as telepítő alól. Utána 6.7 és 6.8 nem kezelte.

(#9118) Lenry válasza ko9 (#9114) üzenetére


Lenry
félisten

Nekemcsak szimplan nem reagal egyik sem.

Volt akinel a halokartya letiltasa oldotta meg, mindjart megnézem ezt is...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9119) ko9 válasza Máté94 (#9117) üzenetére


ko9
addikt

DMGből ISOba hogyan konvertáltatok? :U

Megvan, megoldom Mac alatt...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9120) makraipeter1 válasza makraipeter1 (#9088) üzenetére


makraipeter1
tag

Erre tud valaki valamit?

(#9121) Lenry válasza Lenry (#9118) üzenetére


Lenry
félisten

a chameleonnal lehet a baj, mert ha a fenn lévő 10.6.2 chameleonjából indítom a telepítést, akkor világítanak az USB-s eszközök, de sajna az régi, ezért újraindul, amikor eljut a telepítőig... :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9122) Máté94 válasza makraipeter1 (#9120) üzenetére


Máté94
addikt

#9108

(#9123) Máté94 válasza Lenry (#9121) üzenetére


Máté94
addikt

10.6.3-at tőltsd le és azzal próbálkozz.

(#9124) Máté94 válasza ko9 (#9119) üzenetére


Máté94
addikt

Nem is tudtam volna válaszolni szerintem. :DDD

(#9125) Lenry válasza Máté94 (#9123) üzenetére


Lenry
félisten

ha abban van 5750-hez driver, akkor teljesen megfelel az is. megnézem a 10.6.3-at

(#9126) Máté94 de megoldható, hogy normális felbontásban működjön és legyen normális 3D támogatás?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9126) Máté94 válasza Lenry (#9125) üzenetére


Máté94
addikt

5750-et natívan nem támogatja Mac.
Csak akkor lesz jó, ha netkas kiad egy olyan aty_init.kext-et amivel menni fog a felbontás állítás. A mostanival csak ez az egy volt a baj.

És persze pár program nem fog menni a rossz framebuffer miatt.

Szerk: Működni fog, lesz QE/CI, felbontás állítás is.

[ Szerkesztve ]

(#9127) ko9 válasza Lenry (#9121) üzenetére


ko9
addikt

Az a Chameleon a lemezen lévő /Extra mappából táplálkozik, amiben gondolom bennevannak a "régi" IOUSBFamily kextek, azért világítanak. Most csinálok egy ISO-s Lion telepítőt. Csak találnom kellene egy helyet, ahova feltölthetek nyugodtan 4,5GBot. Régen a TempHDD tökéletes volt, csak az most nem él sajna :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9128) Lenry válasza Máté94 (#9126) üzenetére


Lenry
félisten

akkor nem jó a 10.6.3...

3D-re kellene a gép, hogy az elkészült 3D jeleneteket iOS-re is ki tudjuk exportálni...

jah... akkor jó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9129) Máté94 válasza ko9 (#9127) üzenetére


Máté94
addikt

dropbox?

(#9130) Máté94 válasza Lenry (#9128) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem is 5750-em van. 10.6.3-at a nem működő perifériák miatt írtam.

(#9131) ko9 válasza Máté94 (#9129) üzenetére


ko9
addikt

Max 2GBos tárhely ingyenesen, most próbáltam... :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9132) Máté94 válasza ko9 (#9131) üzenetére


Máté94
addikt

Feldarabolod, és megaupload-ra felteszed?
Vagy TeamViewer-el elküldöd valakinek, ott gyorsabb.

(#9133) ko9 válasza Máté94 (#9132) üzenetére


ko9
addikt

Az a baj Megaupload se gyors... Régen az Addat nagyon jó volt, de azt is elszúrták... Data.hu Premium ami nagyon jó, és olcsó is, de onnan Free módban csak 1Mbit/s a max le...
A TeamViewer meg nem megoldás, mert nem hiszem, hogy csak 1 embernek fog kelleni. Legalábbis remélem :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9134) Máté94 válasza ko9 (#9133) üzenetére


Máté94
addikt

Teamviewer...

(#9135) peet beat válasza ko9 (#9131) üzenetére


peet beat
csendes tag

Tudok neked segíteni. Keress meg priviben :)

(#9136) Lenry válasza Máté94 (#9130) üzenetére


Lenry
félisten

települ a 10.6.3. remélem menni fog minden, gond nélkül, mert már kezdenek a nagyemberek türelmetlenkedni. aztán ha ma nem tudom megcsinálni, akkor utána már nem lesz rá lehetőségem...
és ez mostmár személyes...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9137) Máté94 válasza Lenry (#9136) üzenetére


Máté94
addikt

Ha nem túl indiszkrét, de elmagyaráznád, hogy hol és miért kérik ezt tőled? :DDD
Ültesd már elé a vezetőidet, nézzék már meg miket nem kell mókolni egy ilyenért. :DD
Egyáltalán miért a te feladatod ez?

[ Szerkesztve ]

(#9138) Lenry válasza Lenry (#9136) üzenetére


Lenry
félisten

10.6.3 se egér, se billentyűzet...

(#9137) Máté94 3D cég vagyunk, PC-re fejlesztünk 3D játékokhoz hasonló anyagokat (csak nem játék, hanem tananyag). a 3D motor, amit használunk fut Androidon és iOS-en is, ezért kitalálták, hogy fejlesszünk arra is.
a droiddal nincs gond, de az iOS-hez iOS SDK kell, az meg csak Macre van. ahhoz skótok, hogy vegyünk egy iMacet, ezért kell ez a megoldás...

és azért az én feladatom, mert én értek ehhez a legjobban...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9139) ko9 válasza Lenry (#9136) üzenetére


ko9
addikt

Most akkor az a lényeg, hogy menjen a Mac, nem lényeg, hogy tökéletes legyen, csak menjen?
Amúgy a legjobban akkor jársz, ha követed a 2.HSZ-t. 6.7-ig menj fel, egyelőre SEMMIFÉLEKÉPPEN ne menj 6.8-ra. Bármi probléma van, írd, itt leszek mostmár megpróbálok segíteni. :R

Az i5 Sandy Bridge, vagy nem? :) Sose voltam az ilyenekkel tisztában...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9140) Máté94 válasza Lenry (#9138) üzenetére


Máté94
addikt

Egyszerűbb lenne építeni egy Hackintosh-t.
Olcsóbb, gyorsabb, Dual boot Win, még csak nem is kell drágának lennie. :)

Akkor szerválj már egy USB billentyűzetet, ne mond, hogy nincs a cégen belül egy darab se, mert nem hiszem el. .D

(#9141) Máté94 válasza ko9 (#9139) üzenetére


Máté94
addikt

Hát van a nem szandis, meg van a szandis. A szandisoknak K van nevükben. pl.: i5 2500K.

Az egész 1155-ös procicsalád SB. Tehát pl. a Pentium G620 is az. :P
Szendi Híd

[ Szerkesztve ]

(#9142) ko9 válasza Lenry (#9138) üzenetére


ko9
addikt

Tudtom szerint iOS-re nem csak Mac alatt lehet fejleszteni -- persze ott a legjobb. Airplay SDK-ról hallottál már?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9143) ko9 válasza Máté94 (#9140) üzenetére


ko9
addikt

USB-ssel próbálta, csak nem érzékelte egyiket se. :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9144) Máté94 válasza ko9 (#9143) üzenetére


Máté94
addikt

Matek tanárom szavaival élve: "Akkor nincs megoldás."

Szerintem építeniük kellene egy 3D-re alkalmas Hackintosh-t, mert látszólag ezen nem megy.

(#9145) ko9 válasza Máté94 (#9144) üzenetére


ko9
addikt

Miért ne menne??

Giga H55M-D2H lap -- Tony oldalán van hozzá DSDT
Core i5 760 -- Megy
8GB RAM -- Telepítéshez 4GB utánna megy
Radeon 5750 -- Max itt lehet probléma
96GB SSD -- Megy
SATA DVD-író -- Megy

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9146) Máté94 válasza ko9 (#9145) üzenetére


Máté94
addikt

De akkor mi a baj? Még esetleg ki lehetne próbálni más fajta billentyűvel, másik helyre bedugva, mert lehet nem mindegyik működik. Vagy BIOS-ban le van tiltva a billentyű? (Lehet ilyet?)

(#9147) Lenry válasza Máté94 (#9144) üzenetére


Lenry
félisten

ez a gép ezért lett építve. az alkatrészeket az anyacég Apple részlege válogatta össze, hogy jók lesznek, és majd ők megcsinálják. 2 hónapot ültek rajta és visszaadták ugyanúgy, ahogy megkapták

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9148) ko9 válasza Lenry (#9138) üzenetére


ko9
addikt

OMG tényleg :W
Megvan még a Lionos pendrive?? Melyik verziójú alaplapod van? 888B vagy 892-es a hangchip rajta?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9149) Máté94 válasza Lenry (#9147) üzenetére


Máté94
addikt

Hát nem vagyok benne biztos, hogy rájuk kellett volna bízni, ergo ha értenek hozzá, nem raknak bele 5750-et. :)

BIOS frissítés? Vagy BIOS-ban az USB-k nincsenek letiltva?

[ Szerkesztve ]

(#9150) Lenry válasza ko9 (#9148) üzenetére


Lenry
félisten

megvan még
888b, de mi köze a hangnak az usbhez?

(#9149) Máté94 no igen, ez nekem is megfordult a fejemben

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.