Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) sp@rtan válasza Máté94 (#9899) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Most én is így vagyok, tök faszán vágtam az iBootot meg a Multibeastet, aztán közölte velem hogy azok nem jók, most meg itt állok mint valami szerencsétlen. :DDD

(#9902) ko9 válasza sp@rtan (#9901) üzenetére


ko9
addikt

Fejlődni kell a korral :C

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9903) ko9 válasza ayo (#9898) üzenetére


ko9
addikt

Őszintén? Tippem sincs... Konkrétan azt se tudom, hogy milyen Mute gombról van szó.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9904) Máté94 válasza ko9 (#9903) üzenetére


Máté94
addikt

Az Audio részben van olyan, hogy Mute.
Szerintem arra gondol, nem?

(#9905) ayo válasza ko9 (#9903) üzenetére


ayo
addikt

sys pref audio mute szurke nemtudom pipa, apple keyboardon mute gomb ha nyomom ilyen kor athuzva jelenik meg tehat h nem elerheto...

http://jateknaplo.blog.hu

(#9906) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Még elég új vagyok ebben a témában,de igyekszem vissza olvasni azt a pár évnyi hozzáoszlást ezért is most igazán nem kérdezek, vagy legalábbis annyit hogy, tudnátok e nekem mondani erre a konfigurációra:

AMD Phenom(tm) 9550 Quad-Core Processor 2200MHz
ASRock n68c-s UCC
ddr3 2x2gb 1333MHz
Radeon HD 5770

Egy verziót hogy, mégis minek olvassak pontosabban utána.
Remélem segítetek :)

(#9907) ko9 válasza Norbeey90 (#9906) üzenetére


ko9
addikt

Üdv a körünkben :R
iATKOS S3 v2.2

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9908) Máté94 válasza ko9 (#9907) üzenetére


Máté94
addikt

Átraktam a videokártyát.
Akkor majd, hogy telepítsem?
10.6.3+.6.7
De majd Multibeast-ben kellene egy kis segítség, vagy nem tudom, mit próbáljunk ki. :D

(#9909) odessa32 válasza ko9 (#9907) üzenetére


odessa32
tag

Szia. Ha esetleg lesz egy kis idöd csinálsz nekem egy DSDT-t???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9910) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Lionra milyen torrent klienst ajánlotok?

Üdv: Csabee.

(#9911) tDr1v3r válasza Csabee. (#9910) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Transmission-t használok én.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9912) Máté94 válasza Máté94 (#9908) üzenetére


Máté94
addikt

Sztornó az egész.
5750-nek vagy egy 6-pin-es csatlakozója, ami anyám gépében nincs, ergo nem megy. :(((

HD5750-hez van kedved ko, de majd csak délután, mert most elmegyek. ;)

(#9913) Csabee. válasza tDr1v3r (#9911) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én még kezdő vagyok nagyon, de miért van az hogy pl a trnasmission-t feltelepítettem, és ugye asztalra kirakja a képfáljt, és ha onnan leválasztom akkor törlődik a program..
Nem lehet úgy feltelepíteni hogy felrakom a progit és az a fálj ne legyen az asztalon??
Szoknom kell még a mac-es környezetet...

Üdv: Csabee.

(#9914) Csabee. válasza Csabee. (#9913) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuper rájöttem közben.. valamiért Lion-on a mac-es utorrent nem akar elindulni illetve elindul és rögtön kilép, a transmission az elindul és megy rendesen!

Kérdés, ha ATI VGA-m van és néha akadozik a lenti menürendszer, az az jelenti hogy nincs feltelepítve rá megfelelően a VGA driver? Mert igaz nem is telepítettem hozzá még drivert.. De a felbontás az jó.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9915) ayo válasza Csabee. (#9913) üzenetére


ayo
addikt

app. mappaba bemasolod, akkor van telepitve a kepfajlt szedi le amiben van az app ezert nem lesz ott. utorrent is jo sztem ha windowsos vagy kb ua

http://jateknaplo.blog.hu

(#9916) sp@rtan válasza Csabee. (#9913) üzenetére


sp@rtan
senior tag

A dmg egy képfájl, abban van a .app . Azt húzd be az Applications mappába, és akármikor tudod futtatni. :K

(#9917) Csabee. válasza sp@rtan (#9916) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi szuper!

Más kérdés:
SAFARI full screen módban van, klassz, tetszik, ám hogy tudom letenni asztalra? Mert ugye full screen módban nem hozza ki bal felül a bezár letesz ikonokat... ötlet?:) Kilépni win+q gombbal már megy :D

Üdv: Csabee.

(#9918) sp@rtan válasza Csabee. (#9917) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ha felviszed az egeret a képernyő tetejére előjön a status bar, annak meg a szélén vissza lehet állítani ablakra. De amúgy Mission Controlban (ctrl+felfelé nyíl) átmész az asztalodra és kész.

(#9919) Csabee. válasza sp@rtan (#9918) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt az ikont megtaláltam jah :) Köszi ez a Mission controllos jó lesz! :)

A touchpadomat mivel konfiguráljam? mert ugye virtuális gépen futtatom jelenleg..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9920) ko9 válasza Csabee. (#9919) üzenetére


ko9
addikt

Most akkor virtuális gépen van fenn ugye? És csodálkozol, hogy akadozik a Dock? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9921) Csabee. válasza ko9 (#9920) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hm.. de minimális az akadozás! :) DualBootra meg nem hiszem hogy megtudnám csinálni a laptopomat..

Üdv: Csabee.

(#9922) ko9 válasza Csabee. (#9921) üzenetére


ko9
addikt

Ha elszánod magad 0-ról újratelepitésre, akkor megcsinálhatod. Ha nem szánod el magad, akkor is van esélyed rá :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9923) ko9


ko9
addikt

Nincs valakinek elfekvőbe egy ADP-VGA átalakitója? Ilyenre gondolok.
Kutattunk ismerős padlásán, és találtunk egy Apple Power Macintosh 7300/166-os gépet. Látszólag működőképes, csak képet nem tudok belőle kicsikarni, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy nem tudom hova bedugni a monitort :W Mondjuk a billentyűzet/egeret se :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9924) tDr1v3r válasza Csabee. (#9921) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig nem nehéz a dualboot, ha van fent Chameleon (bootloader, szinte minden telepítő tartalmazza, made in hungary) akkor ki tudod választani a Win-es partíciót.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9925) ko9 válasza Máté94 (#9908) üzenetére


ko9
addikt

Ne tökölj, nyomj rá egy nyers Liont :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9926) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

ko9, amúgy nekem a Liont Chameleonnal kéne telepítsem (egy pendriveon minden), vagy egy pendriveon lévő Lion telepítő + HackBoot Lion-nel? Mert ez még mindig nem világos. :B

(#9927) ko9 válasza tDr1v3r (#9924) üzenetére


ko9
addikt

Az a jó, hogy Made in Hungary tényleg, de magyar nyelv mégsincs benne. Tegnap éjszaka megcsináltam hozzá a magyar lokalizációt, átkéne újra olvasni, meg majd beküldeni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9928) ko9 válasza sp@rtan (#9926) üzenetére


ko9
addikt

2. verzió. A HackBootban van Chameleon, amennyire én láttam.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9929) sp@rtan válasza ko9 (#9928) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Oks, akkor Lion telepítés part 4 (vagy 5? :DDD ).
A telepítő pendriveot ugyanúgy csináljam meg, csak a Chameleont ne telepítsem rá?

[ Szerkesztve ]

(#9930) ko9 válasza sp@rtan (#9929) üzenetére


ko9
addikt

A telepitőpendriveon csak a BaseSystem.dmg+Packages legyen. Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9931) Csabee. válasza ko9 (#9925) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem merem bevállalni hogy csak azt rakjam rá a gépemre.. :)) DualBoot-ba még benne lennék, de egyenlőre virtuálisan ismerkedem a rendszerrel.

Üdv: Csabee.

(#9932) ko9 válasza Csabee. (#9931) üzenetére


ko9
addikt

Nekem csak az van, igaz 2 Mac van fenn. Nem bántam meg. VmWare Fusionnal olyan mint ha Windows is lenne fenn, tökéletesen kiváltja.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9933) Csabee. válasza ko9 (#9932) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem! És mi van ha azt írja hogy no trackpad? Touch padomat akkor nem fogom tudni használni így több ujjas megoldásokat s egyebeket?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9934) sp@rtan válasza ko9 (#9930) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Van ez a HDEF Gigabyte nevű app. Ezzel meg lehetne valahogy oldani, hogy működjön a hang? Az nem gáz ha nem Lnx2Mac realtek kextjét telepítem, hanem az eredeti Realteket?
:R

(#9935) ko9 válasza Csabee. (#9933) üzenetére


ko9
addikt

Milyen géped is van pontosan? :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9936) ko9 válasza sp@rtan (#9934) üzenetére


ko9
addikt

Hangot megoldjuk, ha fennvan a Lion, és milyen hálókártyád van?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9937) Csabee. válasza ko9 (#9935) üzenetére


Csabee.
nagyúr

HP Envy 14-1050ca Hang amúgy megy! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9938) sp@rtan válasza ko9 (#9936) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Realtek RTL8111E

Még egyszer köszi a sok segítséget! :R

(#9939) ko9 válasza sp@rtan (#9938) üzenetére


ko9
addikt

Elvileg ahhoz találták ki az Lnx2Mac kextet, de ha nem megy vele, akkor jó az eredeti Realtekes. Szaladjon a net az a lényeg :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9940) ko9 válasza Csabee. (#9937) üzenetére


ko9
addikt

Ez egy nagy kihivas...
Sehol nem találtam a 14esről infót, hogy próbálta volna valaki. 17esek próbálkoztak, de alapvető hibákon buktak el (kimaradt a NullCPUPowerManagment.kext, meg ilyenek).

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9941) Csabee. válasza ko9 (#9940) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hm.. :) Szuper, akkor ezen a gépen sem lesz OSX-em :DD jó ez amúgy virtuálisban is nekem, csak így duplán zabálja az akksit!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9942) Máté94 válasza ko9 (#9940) üzenetére


Máté94
addikt

Hm?

(#9943) Máté94 válasza ko9 (#9925) üzenetére


Máté94
addikt

Most már csak HD5750-nel játszhatunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#9944) sp@rtan válasza ko9 (#9939) üzenetére


sp@rtan
senior tag

HackBoot Lion nem műkszik, kiírtam CD-re, bejön a bootloader (Chameleon r759 ha jól emlékszem) de ha a működő Liont próbálom bebootolni, ha a Lion telepítőt nyom egy restartot. :F

(#9945) Máté94


Máté94
addikt

(#9946) sp@rtan válasza Máté94 (#9945) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Fyi, én is éppen egy Giga H67N-nel küzdök... ;] Ha majd működik, akkor kap egy ITX házat.

(#9947) Máté94 válasza sp@rtan (#9946) üzenetére


Máté94
addikt

Állítólag már csak a HDMI-vel van bajuk tony-éknak. Ebben a konfigban.
Azért elgondolkodtatott. Ha nem menne a videokártyám, új Chimera nem vállna be, akkor kb 50e Ft-ot kellene költeni gépre, ez meg nagyjából 60-70e-ből megállna. :DDD

(#9948) sp@rtan válasza Máté94 (#9947) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Végén lehet nálam is az lesz, hiába újabb, jobb a Chameleon, meg az Insanelymac-es cuccok, akkor visszatérek a TonyMac-es guidehoz, az legalább működik.. Csak jöjjön az új Chimera, mert nincs kedvem felrakni egy Snow Leot azért, hogy frissítsem Lionra.

(#9949) sp@rtan válasza sp@rtan (#9948) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Közben sikerült felkeltem sleepből a gépet a Tony féle DSDT-vel. :Y
Akkor lehet mégis megcsinálom az xMove-os Lion frissítést.. :))

(#9950) Máté94 válasza sp@rtan (#9949) üzenetére


Máté94
addikt

Hajrá! :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.