Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) kisjimy válasza gamer187 (#9599) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

retail a os? vagy iatkos féle?

(#9602) curvedpin válasza gamer187 (#9599) üzenetére


curvedpin
tag

Elnéztem!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#9603) rooney8


rooney8
aktív tag

én dualboot-ot úgy oldottam meg, hogy chimera-t raktam fel és multibeast-ben a boot options-nél volt olyan, hogy instant menü. így mindig ki kell választani, hogy melyikről akarok boot-olni. a hab a tortán az lenne, ha be lehetne állítani ilyen időkorlátot, hogy pl. 5mp után boot-ol az alapértelmezettről (mert most addig nem megy tovább, míg kézzel ki nem választom melyiket akarom).

(#9604) gamer187 válasza kisjimy (#9601) üzenetére


gamer187
tag

ezt szedtem le netről.

Mac OS X Snow Leopard 10.6.432 for PC

A Apple által gyártott Macintosh rendszer PC-ken is használható verziója!!

Hivatalos Honlap: http://www.apple.com/macosx/
Kiadás Éve: 2009
Verzió: Snow Leopard 10.6.432 v3.5
Platform: Intel, AMD
Nyelv: Angol
Rendszerkövetelmények:
1GB memória
8GB szabad hely a merevlemezen

Letöltés után mountold a lemezképfájlt, és írd ki. Ezután restart és BOOT!

Melyik verziót ajánljátok? ha valaki tudna adni egy linket ami jó fajta meg köszönném-

(#9605) gamer187


gamer187
tag

youtuben néztem a telepítésről videót, bios beállításokat is be lőttem csak a controller beállítást nem tudtam mivel nincs olyan rész a biosomban de azon kívül mindent be olvassa az osxet amikor bootolni akarom viszont ahogy be olvasta és ki írt pár dolgot a gép ki kapcsol és újra indul ezt csinálja folyamatosan,. mi lehet a gond?:S

(#9606) Carasc0 válasza gamer187 (#9604) üzenetére


Carasc0
őstag

Kisjimy: Elöször is olvasd el az 1. hozzászólást,érdemes!!!! Én az iatkos s3 v2 használom az 10.6.3 sw.Én laptopon használom,kicsit macerásabb,de fut szépen.(frissitéssel küzdök) Elöször is nézz utána hogy minden hardvert támogat a mac, Szeddj le friss iboot-t.http://tonymacx86.com/

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9607) ko9 válasza Carasc0 (#9600) üzenetére


ko9
addikt

Rájöttél a hibára? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9608) Carasc0 válasza ko9 (#9607) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem sajnos!

Az RTC -t alapból szanálom,már szívtam vele,De most visszatettem 10.6.3 -at oszt várok mig az iatkosból lesz frissebb vagy esetleg lion :P

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9609) ko9 válasza Carasc0 (#9608) üzenetére


ko9
addikt

Na szóval... Nem poénból jelöltem be az RTC-t a MultiBeastben. iATKOSban alapból van egy ElliootForceLegacyRTC, ami a 10.6.7-es updatel elavultá válik, vagyis frissíteni kell. Te ezt kihagytad :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9610) Carasc0 válasza ko9 (#9609) üzenetére


Carasc0
őstag

Várj adok egy linket ahonnan álítottam be a laptopom!

http://uphuck.ggrn.de/forum/viewtopic.php?f=54&t=14791

kiváncsi vok a véleményedre!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9611) ko9 válasza Carasc0 (#9610) üzenetére


ko9
addikt

Az a véleményem, hogy végigolvastam, és sehol nem ír 10.6.7-es updateről, sőt neki se ment csak 1szer teljesen, 12perces boot után...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9612) Carasc0 válasza ko9 (#9611) üzenetére


Carasc0
őstag

Jaja! Szóval más megoldás kell.Nem tudsz esetleg bootolos lionról? olyan mint ez az iatkos?

Nekem csak az appstore app kéne.Vagy tudsz valami jó oldalt?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9613) ferensz válasza Carasc0 (#9612) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha minden igaz olyan verzió még nincs.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9614) Carasc0 válasza ferensz (#9613) üzenetére


Carasc0
őstag

remélem lesz majd :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9615) ko9 válasza Carasc0 (#9612) üzenetére


ko9
addikt

Elvileg a héten "rá fogok érni", és megpróbálom véglegesiteni azt, amit készitek.
Amúgy iTunes Store-t próbáltad már? Vagy esetleg MacUpdate?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9616) odessa32


odessa32
tag

Hát én egy bootolhato Liont töltöttem le s könnyen felment a gépre.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9617) ko9 válasza odessa32 (#9616) üzenetére


ko9
addikt

PÜben kérlek eltudnád küldeni a linkjét? Customize opció külön, választható Kextekkel volt benne? Teljesen üres (ergo még Chameleon/Chimera nélküli) gépre tetted?
Köszönöm

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9618) odessa32 válasza ko9 (#9617) üzenetére


odessa32
tag

Ment a PÜ.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9619) belinea1971 válasza odessa32 (#9616) üzenetére


belinea1971
csendes tag

Én is kérném a linket. :R

Samsung R530CE

(#9620) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Valaki küldje el nekem is a lion linket Pü-ben Plz.

(#9621) Pisztillus válasza odessa32 (#9616) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ezt én is kérném szépen, ha lehet. Köszönöm.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9622) odessa32


odessa32
tag

Én elküldöm szivessen de ko9 véleményére kiváncsi lennék rola.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9623) Thome


Thome
addikt

Üdv!

Kérdés, hogy AMD alá hogy telepítek fel Hackintosht. 2 féle verziót próbáltam, mindkettő AMD-t is támogat, ám az egyik megakad a Satánál az installer előtt (Still waiting for root device), a másiknál pedig bejön az alma logó, majd néhány másodperc múlva fekete háttér a bal felső sarokban egy lefagyott " _ " vonallal, s majd újraindul a gép.

Notebookról van szó, AMD Phenom X3, ATI Mobility 5650 (erre van driver, a gép legtöbb alkatrészéhez van)

A "still waiting for root device"-t Achi módban írja ki, IDE módban továbbhalad, ám ott meg az "Unable to mount /dev/disk1s1 (status code 0x00000047)" hibát kapom.

Amivel megy a telepítő, az azthiszem az iAtkos 10.5.7, amivel meg nem az pedig a 10.6 (432)

Van olyan verzió, ami rendesen támogatja az AMD-t (fel bírom telepíteni s látja mindhárom magot) és nem régebbi a Snow Leopardnál?

Illetve egy másik problémám ebből kifolyólag, hogy az iAtkos 10.5.7 a telepítéskor csak 2CPU magot észlel a 3 helyett. Ez kihat a telepítés utáni használatra is (amennyiben sikerülne feltennem), vagy csak a telepítőben nem látja a 3. magot?

Üdv,
Thome

(#9625) ko9 válasza Thome (#9623) üzenetére


ko9
addikt

Ott a válasz, ne régi változattal próbálkozz. Az újabb iATKOSban már van fix a problémádra.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9626) ko9 válasza odessa32 (#9622) üzenetére


ko9
addikt

Most töltöm, mondok róla nemsoká véleményt :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9627) Thome


Thome
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ illetve a linket, megnézem! :R

(#9628) varsam


varsam
őstag

üdv
A laptopomon (adatlap) futtatok jelenleg egy iAtkos S3-at immáron több mint fél éve, és eddig hibátlan volt. Pár napja upgradeeltem 10.6.7-ről 10.6.8-ra, és valamiért nem mindig ismeri fel a billentyűzetem. VoodooPS2controllert kextet használok hozzá /Extra/Extensions mappában, eddig remekül működött, most viszont van hogy hibát ír ki rá boot közben, és nem ismeri fel, néha (3-4 újraindítás után) meg már jó, aztán megint elmegy. Ha -x -v kapcsolóval indítok akkor semmi baja.
Van valakinek ötlete h mi lehet a baj?
Ezek a kextetek vannak még /Extra/Extensions-be pluszban:
fakesmc, voodoobattery, evoreboot, disabler, AppleACPIPS2nub, ElliottForceLegacy, illetve egy módosított AppleHDA a hanghoz az S/L/E-ben.

Lion témában még egyáltalán nem vagyok otthon, van már vmi egyszerű módszer a telepítésre? PM965-ös chipsete van a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#9629) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy 32 bites T2080 procin elfut a lion, vagy mindenképp kell neki a 64 bit?

(#9630) ko9 válasza birorichard (#9629) üzenetére


ko9
addikt

Fake hír volt, fut a Lion 32 biten.

Valaki tudna nekem küldeni egy MÓDOSÍTATLAN AppleHDA.kext-et 10.6.7 vagy 10.6.8 alól?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9631) bubba2011 válasza ko9 (#9630) üzenetére


bubba2011
csendes tag

Most "fake" hír volt hogy csak 64 bite gépen fut,
vagy "fake" hír volt hogy nem csak 64 bites gépen fut...? :)) :)) :))

(#9632) ko9 válasza bubba2011 (#9631) üzenetére


ko9
addikt

Tanuld meg értelmezni a vessző szerepét a magyar mondatokban kérlek. :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9633) birorichard válasza ko9 (#9630) üzenetére


birorichard
őstag

Szia, koszi, most telepitem a combot updatet, uh. ha kesz van elkuldom.

Nem csak a DP verziok futottak 32 bites procin? Mintha olyanokat irtak volna, hogy a finder full 64 bites, ezert nem megy.
Dobj majd egy emailt privatban, es elkuldom a kextet. Bocs az ekezethianyok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9634) ko9 válasza birorichard (#9633) üzenetére


ko9
addikt

Indítsd el a Liont arch=i386 kapcsolóval, és kiderül :R

Köszönöm előre is, megy a PÜ.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9635) birorichard válasza ko9 (#9634) üzenetére


birorichard
őstag

Koszi, ha lejott az update, kuldom!

(#9636) bubba2011 válasza ko9 (#9632) üzenetére


bubba2011
csendes tag

a "fake" is szép magyar szó...
egyébként 10.6.7-est küldtem.

(#9637) Pisztillus válasza ko9 (#9630) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Küldtem én is egyet, 10.6.8-as, a MacBook-ról kaptam le. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9638) ko9 válasza Pisztillus (#9637) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :R A 10.6.7-es a megfelelő.

A fentebb említett bootlható Lion telepírő meg szerintem... Érdekes :D Sima bootolható DVD-t bárki tud csinálni, ez is kb olyan... Csak egy érdekesség: DSDT szerkesztést ajánlanak a telepítéséhez. :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9639) Pisztillus válasza ko9 (#9638) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor ez még nem az a fajta, amire többen is várunk. De előbb-utóbb lesz olyan is, addig marad a SnowLeo, az megy rendesen hackin is.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9640) Thome válasza Thome (#9627) üzenetére


Thome
addikt

Ez az iAtkos S3 pedig az alma logónál áll meg, esküszöm összehugyozom magam... Erre mi lenne a megoldás? Achi módban vagyok, de feleslegesen nem kísérletezek, ti biztos tudjátok, hogy mi lehet a hiba, vagy mit írjak be az F8 után.

Szóval, megoldás? Heeelp... :DD

(#9641) ko9 válasza Pisztillus (#9639) üzenetére


ko9
addikt

De ha neked van Maced, akkor miért nem felel meg neked a Kakewalk?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9642) ko9 válasza Thome (#9640) üzenetére


ko9
addikt

Telepítés után áll meg ott, vagy a telepítő se indul el?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9643) Thome válasza ko9 (#9642) üzenetére


Thome
addikt

A telepítő sem indul el, a boot képernyő bejön, majd átugrik az alma logóra s ennyi. Szépen leáll a dvd olvasó, a HDD sem pörög semmit.

(#9644) Pisztillus válasza ko9 (#9641) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Mert a MacBook-on kívül még van két hacki is, azokat nyúzom, a MacBook-ra meg egyelőre nem akarok Lion-t.
A Kakewalk support listájában meg nincs ott az az alaplap, amelyre a Lion-t szánom (Asrock H55M), a SnowLeo-s gépeket meg nem akarom széttúrni, végre jól mennek.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9645) ko9 válasza Thome (#9643) üzenetére


ko9
addikt

Mikor bejön az iATKOS képe, nyomj egy F8-at, majd írd be, hogy -v és Enter. Majd várj egy kicsit, és ha úgylátod, hogy nem megy tovább, akkor fényképezd le a monitor képét, és küldd be nekünk.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9646) ko9 válasza Pisztillus (#9644) üzenetére


ko9
addikt

Az én laptopom sincs a listában, mégis Kakewalkos Lion megy rajta. MacBookodra ahhoz nem kell felraknod a Liont, azon csak a pendriveot kell elkészíteni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9647) birorichard válasza ko9 (#9646) üzenetére


birorichard
őstag

Hat ez nem nyert hangszorot... snow leobol installnal kiirja hogy core 2 duo kell neki.

(#9648) Pisztillus válasza ko9 (#9646) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Majd egyszer nekidurálom magam, de az nem most lesz... No meg az Ati 3650-es kártyáját is cserélni kell, a hackli-k nVidia 9400 ill. 8300-as kártyákkal mennek.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9649) ko9 válasza birorichard (#9647) üzenetére


ko9
addikt

Bocs ezt nem értem :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9650) birorichard válasza ko9 (#9649) üzenetére


birorichard
őstag

Lion install. Nem szereti a jo oreg toshiba procijat...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.