Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!
Lenne egy kédésem! Telepíteném a 10.6.2 -es Retail OSX -et, de elakadok. Mindjárt az elején ahol a nyelvet kell kiválasztani. Az a hiba, hogy nem érez egeret valamiért így marha nehéz bármit is csinálni. Ez mitől lehet? Direkt PS/2 -es egeret és billentyűzetet raktam a géphez. :(

-- Nagy Ádám

(#10752) barney992 válasza AdamP900 (#10751) üzenetére


barney992
csendes tag

Szia! Próbáld USB-sel :)

(#10753) thomasz007


thomasz007
csendes tag

A Hazard 10.6.6 OS X-et rakta már fel valaki sikeresen?
Nekem már a boot-olásnál megáll és nem megy tovább.
Ott áll az apple logo-nál és ennyi. :(:(

Van egyáltalán rendes verzió?

(#10754) AdamP900 válasza barney992 (#10752) üzenetére


AdamP900
tag

Köszi! Sikerült! Most telepítem épp. Nem tudom miért nem tetszett neki a ps/2-es egér. :)

-- Nagy Ádám

(#10755) zooole


zooole
senior tag

Most Lion alól írok.

Tehát jó, kártyát látja, hangkártyát is, de mégsem. Tehát csak az USB headset van kimenetben, semmi más. Pedig az 5.1 ott van.

Billentyűzet is jó lenne ha az 0 és a í ne lenne felcserélve. Lehet ezzel kezdeni valamit?

Másik meg a görgetés fordítva van. Ezzel?

10.7.1 meg mehet rá? megéri kockáztatni?

(#10756) zooole


zooole
senior tag

Mellesleg marha lassan bootol. SL sokkal gyorsabb volt. Most mikor Chameleon elindítja, fekete képernyő egy fél őráig majd csak aztán jön elő a kis apple jel és a töltés.

(#10757) zooole


zooole
senior tag

WoW

Tripla, bocs de ilyet nem láttam még.

netezek, várom a válaszokat a kérdésekre (:D), zenét hallgatok, minden rendben és akkor:

Kernel Error!

Fentről lefelé elsötétül a kép, viszont semmi szöveg, info. Simán Kernel Error. Wat? Elvileg minden jó.

(#10758) barney992


barney992
csendes tag

Ko9, segítséged szertném kérni, a következőkben:

Nemtudom hogymiért, de a rendszer egy darabig megy kellőképp, de egyidő után elkezd laggolni, először szép lassan, aztán nagyon. Nemtudod/tudjátok miért van ez?
A másik, hogy szeretném ps/2es perifériákkal használni az os x-m. lehetséges ez?

(#10759) sp@rtan válasza ko9 (#10745) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Itt megakad:

És a másik, backup OS X se tölt be, pedig ahhoz hozzá se nyúltam. :W

(#10760) sp@rtan válasza sp@rtan (#10759) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Hat ez vicc... Osx telepito megalad Still waiting for root device-al...

MOD: -x -v , bent vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#10761) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok, pendrive nelkuli telepites megoldhato?
Mint snow-nal ,hogy beadok egy boot cd-t aztan a telepito dvd-t?
Probaltam a snow-hoz kiirt boot cdmel inditani a lion telepitot de 1-2mp es restartol a gep.

(#10762) Máté94 válasza dashed (#10761) üzenetére


Máté94
addikt

Lion-hoz még nincs iBoot.

(#10763) belinea1971 válasza dashed (#10761) üzenetére


belinea1971
csendes tag

Egy dvd-röl botolhato lion.
http://www.demonoid.me/files/details/2722428/005030173688/
Probálva müködik :)

[ Szerkesztve ]

Samsung R530CE

(#10764) sp@rtan válasza belinea1971 (#10763) üzenetére


sp@rtan
senior tag

ez még mindig warez...

(#10765) AdamP900


AdamP900
tag

Még egy kérdésem maradt hátra: az mitől van, hogy felrakom a 10.6.7 -et meg a MultiBeast -et is megcsinálom és restart után az alma logónál megfagy a bootolás?

-- Nagy Ádám

(#10766) sp@rtan válasza AdamP900 (#10765) üzenetére


sp@rtan
senior tag

szokásos: verbose boot, lefényképezed ahol megáll, berakod ide a fényképet, és megmondjuk...

(#10767) AdamP900


AdamP900
tag

Nem sokat látnátok belőle. Egyszerű szürke háttér az alma logóval. Itt meg is áll a tudomány.

-- Nagy Ádám

(#10768) ko9 válasza AdamP900 (#10767) üzenetére


ko9
addikt

Verbose boot kimaradt? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10769) ko9 válasza sp@rtan (#10759) üzenetére


ko9
addikt

Ezután jönne a kép be, vagyis nálad a videókártyát zavarja be.
Amúgy vedd ki azt amit beirtál, és megjavul.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10770) AdamP900 válasza ko9 (#10768) üzenetére


AdamP900
tag

Az mit jelent? Azért kérdem mert elég amatőr vagyok még OSX-ben. :)

-- Nagy Ádám

(#10771) ko9 válasza AdamP900 (#10770) üzenetére


ko9
addikt

10.6.2-es Retail? Kár, hogy olyat nem adtak ki :U
Mindenesetre mikor bootol, gondolom ki kell választanod a rendszert, vagy van egy Timeout.
Nyomsz egy F8-at, beirod, hogy -v, majd Enter.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10772) AdamP900 válasza ko9 (#10771) üzenetére


AdamP900
tag

Nem tudom. Nekem az volt a DVD- re irva, hogy 10.6.2 Retail. Lényegtelen :) Szerintem már csak holnap este fogok foglalkozno vele, de mondenképp fogok betenni róla képet. Jó lenne ezt a rendszert is megismerni egy kicsit. :)

-- Nagy Ádám

(#10773) sp@rtan válasza ko9 (#10769) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Így is tettem, most megy minden mint előtte. :)

(#10774) ko9 válasza sp@rtan (#10773) üzenetére


ko9
addikt

Hanyas Chameleonod van fenn?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10775) zooole


zooole
senior tag

A hang még most sem jó. Én nem értem. Hangkártyát elvileg látja, de a kimeneteket nem. 5.1-et sem, jack dugókat sem, semmit. Csak az USB headsetet.

(#10776) ko9 válasza zooole (#10775) üzenetére


ko9
addikt

Milyen hangkártyáról van szó? Kérlek ne annyi legyen a válasz, hogy "az alaplapi' :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10777) sp@rtan válasza ko9 (#10774) üzenetére


sp@rtan
senior tag

2.1 r1493
De most nem szeretném piszkálni, rendeltem egy pendriveot, abból csinálok majd egy fasza Lion telepítőt, belövök mindent hogy működjön, vidózt is, és én befejeztem a hekkelést. :D

(#10778) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Hazard 10.6.6. OS akarom telepíteni, de boot-olásnál a képen látható sornál egyszerűen megáll.

Tudna valaki segíteni hogy mi is a gond?
Mert nekem semmit nem mondanak a kiírt sorok. :(

(#10779) ko9 válasza thomasz007 (#10778) üzenetére


ko9
addikt

-v cpus=1-el próbálj meg bootolni. Ott is elakad?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10780) zooole


zooole
senior tag

Miért mondanám ezt?

Realtek ALC889A 8 csatornás hangkodek

Az 0 és í problémáját hogyan lehet orvosolni?

(#10781) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Meghalt az 5770...
HD2000 ugye nem megy OS X-el, Windowszal menne, de azt meg nem tudom felrakni.. Hogy tudok felrakni egy wint? Akár formázom is, ha kell. :(

(#10782) zooole


zooole
senior tag

Felrakod ahogy kell. Bootolod DVD-ről, újraparticionálod a vinyót.

(#10783) sp@rtan válasza zooole (#10782) üzenetére


sp@rtan
senior tag

többször is említettem már, hogy nem tudom úgy felrakni...

HD2000-rel be se bootol az oroszlán. mindjárt megpróbálok egy clean lion installt vele.

(#10784) zooole


zooole
senior tag

Nem láttam. Azt mégis hogy csináltad?

(#10785) odessa32 válasza ko9 (#10779) üzenetére


odessa32
tag

Hello.
Elindult a boot lemezed de ezen hibával megáll a lion.

Mi a hiba???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#10786) sp@rtan válasza zooole (#10784) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Win-nek valami buzisága, csak bizonyos esetben tudja kezel a GPT-t, az én esetemben meg pont nem tudja.

Amúgy a 0-í felcserélést úgy tudod megjavítani, hogy Sys. Prefs.-ből futtatsz egy Keyboard setupot, az majd megjavítja

(#10787) ko9 válasza sp@rtan (#10781) üzenetére


ko9
addikt

Hogyan hallt az meg?
Sajnos a HD2000 nem valószínű, hogy menne... Pláne nem QE/CI-vel.
BIOSt megnézted, nincs benne valami állítási lehetőség EFI-vel kapcsolatban?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10788) ko9 válasza zooole (#10780) üzenetére


ko9
addikt

Mert volt már rá eset :U
HDA Wizard, hajrá :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10789) sp@rtan válasza ko9 (#10787) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Hűtés meghalt, morog a venti, de nem forog.
Nem kell nekem QE/CI, annyi kell, hogy backupoljak pár fontos dolgot. QE/CI nélkül meg elvileg megy, csak nekem nem sikerül sehogyse bebootolnom. Ilyen van a BIOS-ban:
EFI CD/DVD Boot Option
-NON EFI
-EFI
-Auto

Auto, Efi nem megy, most megpróbálom a non-efit.

(#10790) ko9 válasza sp@rtan (#10789) üzenetére


ko9
addikt

Elvileg -x-el indulnia kell. Ha törlöd utánna a AppleIntelHDGraphics.kext-et, akkor anélkül is, de se natív felbontás, se QE/CI. Backupolni mondjuk pont elég.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10791) sp@rtan válasza ko9 (#10790) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Gyakorlatilag nem indul. :DDD
[link] eszerint megy a felbontás, de backupra jó nekem az 1024x768. Most megnézem a windowst, utána meg beírom, hogy hol áll meg a bootolás. :R

mod: win így se megy... :W

[ Szerkesztve ]

(#10792) ko9 válasza sp@rtan (#10791) üzenetére


ko9
addikt

Konkrétan ugyanezt akartam linkelni, de működő rendszer nélkül sajnos nem könnyű megcsinálni.
Ha csak a venti hallt meg a karin azt könnyű cserélni, nem? Vagy füstjelekkel is kommunikált már? :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10793) sp@rtan válasza ko9 (#10792) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Transcript Offline - Buffer Pool Allocate (181000) failed - itt kb a képernyő fele szép zöld-rószaszín elmosost kockás lesu
...
jnl: disk0s4: journal replay done. - itt áll meg

füstjelekkel nem kommunikált, de gyári hűtés van rajta, azon meg kell gányolni, hogy kicseréljem a ventit. na meg még van rá 2 év gari, és elég egyértelmű a hiba..

(#10794) ko9 válasza sp@rtan (#10793) üzenetére


ko9
addikt

Esetleg ha kell akkor megcsinálom a kexteket, ha telepítő Termináljából be tudod rakni a rendszerbe, akkor még mehet is. 10.7.1-es Mac van fenn?
Akkor jóhogy garanciáztasd, ezt nem tudtam :B

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10795) sp@rtan válasza ko9 (#10794) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Telepítő is megáll a fent említett hibával... :DDD igen, 10.7.1.
Windows nem megy, OS X nem megy. Live linux?! :D

[ Szerkesztve ]

(#10796) ko9 válasza sp@rtan (#10795) üzenetére


ko9
addikt

-x -s-re beadja a command promptot?
Live Linux azért nem lenne jó, mert a Linux nem tudja írni a Journaled HFS+-t. Csak olvasni. Ha azt kikapcsolod, csak akkor megy.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10797) sp@rtan válasza ko9 (#10796) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ha :/ root# kell látszódjon, akkor igen.

(#10798) ko9 válasza sp@rtan (#10797) üzenetére


ko9
addikt

Na ez már félsiker, innen hozzátudsz férni a dolgokhoz. De szerintem az lesz a következő lépés, hogy kikapcsoljuk a Journaling-ot a fő partíción.
Elvileg látnod kell két sort felül. Sajnos nem emlékszem pontosan miket, egyik talán mount paranccsal kezdődik. Azt letudod írni?
Csinálj addig egy Ubuntu Pendriveot, én meg megcsinálom a kexteket.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10799) sp@rtan válasza ko9 (#10798) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Singleuser boot -- fsck not done
Root device is mounted read-only

If you want to make modifications to files:
/sbin -fy
/sbin/mount -uw /

If you wish to boot the system:
esit
:/ root#

töltök le linuxot, kell neki idő, invitel adsl sucks..

(#10800) ko9 válasza sp@rtan (#10799) üzenetére


ko9
addikt

Windowsról telepíted, vagy Macről? Nem kell Ubuntu, bármelyikkel meglehet csinálni. Vannak egész kis distrok is.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.