Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) odessa32 válasza ko9 (#9249) üzenetére


odessa32
tag

KIcsit már kezdem magam kellemetlenül érezni, hogy ennyit nyaggatlak. Bocs. Mielött ide találtam volna Tonymacx86 forumán érdeklödtem, s javasoltak egy osx86mod cd-t és egy Hackboot nevüt (Pedig csak nmint töled megtudtam a lemez volt rosszul kiirva. 3 is :D)
Az elsövel gyönyörü szépen bootol telepités után magátol, van net, hang is de vga nem megy s a gépet átirja osx hacknak vagy forditva amit smbios plst áttirása után s az általad javasolt programmal sem lehet megváltoztatni. Ja s ha most beraknám is ugyanugy áttirná. A másik is bootolja jol de se vga, se hang nincs itt már 3.1 macpronak látja. Az elsöt használtam sokáig s sokára jöttem rá, hogy az a ludas. A másodikkal is probálkoztam de az iboot marad PCIRootUID... minden megadásával. De most ezt a bootolást nem értem.
Másoknak is javasolnám az ilyen lemezeket jol gondolják meg.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9252) samgar


samgar
őstag

ko9: "iATKOS S3-at leszeded kezdetnek, abban van még Atom kernel (gondolom olyan proci van benne). Utánna folytatjuk+"

Meglennék vele. És most mi a teendő?

Oppo Find X5 PRO

(#9253) Máté94 válasza odessa32 (#9251) üzenetére


Máté94
addikt

Multibeast-ben van PCIRoot Fix.

(#9254) odessa32 válasza Máté94 (#9253) üzenetére


odessa32
tag

Igen azt tudom de a telepitésnél s az elsö bootolásnál még kell.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9255) Máté94 válasza odessa32 (#9254) üzenetére


Máté94
addikt

Ez természetes.

(#9256) ko9 válasza samgar (#9252) üzenetére


ko9
addikt

Most jut eszembe... Van külső DVD olvasód?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9257) odessa32 válasza Máté94 (#9255) üzenetére


odessa32
tag

Ibootnál igen, a másik két lemeznél nem kellett de azoknál meg más- más hibák jelentkeztek. Én ezeket itt annak idején nem közöltem s nehezen jöttem rá, hogy mi okozza a hibákat. De saját börömön tapasztalva irtam, hogy mindenki gondolja meg ezen lemezek használatát mivel be kell pötyögni az igaz de jobb ez. Bár a bootolásra kellene még valami megoldás.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9258) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Sziasztok

Mindenhol azt olvasom hogy bekell állítani valami AHCI módot. Ez micsoda tulajdonképpen? Kerestem biosban de semmit nem találtam. Egy Gigabyte GA-M61PME-S2 alaplapról lenne szó. Vinyó típus számít?

(#9259) Máté94 válasza Lacazr93 (#9258) üzenetére


Máté94
addikt

Wiki-n minden gyönyörűen le van írva.
HDD-nek SATA-nak kell lennie, és szerintem valamit telepíteni kell, hogy legyen AHCI mód. Nézz rá Gigabyte oldalán a lapodra.

(#9260) Teng válasza Máté94 (#9259) üzenetére


Teng
aktív tag

Nekem IDE-s hdd-vel megy az SL :D Ahci-hez pedig nem kell semmit telepíteni, csak a BIOS-ba beállítani. Azért van rá szükség, hogy az OSX érzékelje a sata-s HDD-t. Máskülönben nem tudnád feltelepíteni az OS-t

(#9261) Lacazr93 válasza Teng (#9260) üzenetére


Lacazr93
senior tag

És azt hol lehet beállítani?

(#9262) Máté94 válasza Teng (#9260) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor azt hiszem Lion nem kezeli az IDE-s HDD-t, de nem tudom.

(#9263) Máté94 válasza Lacazr93 (#9261) üzenetére


Máté94
addikt

Most mondja, hogy BIOS-ban.
Giga BIOS-t nem ismerem, valahol lennie kell benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#9264) Lacazr93 válasza Máté94 (#9263) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Na de a BIOSban belül hol keressem?

http://driverscollection.com/?file_cid=42461609421a1b5aeef620c2567
Egy ilyet találtam

[ Szerkesztve ]

(#9265) makraipeter1 válasza ko9 (#9243) üzenetére


makraipeter1
tag

Hát van olyan szerintem amiben lehet állítani, amúgy meg ha el is rontom, kiforrasztom, és 1-2 ezer birodalmi forintért megflashelik nekem :D
szerk:
Akkor felejtős ezzel a lappal OS X?

[ Szerkesztve ]

(#9266) samgar válasza ko9 (#9256) üzenetére


samgar
őstag

nincs de akkor veszek egyet :U vagy kölcsönkérek esetleg

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#9267) Lacazr93 válasza Máté94 (#9263) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Na körbenéztem BIOS környékén, de semmi. Most vagy ennyire elvan dugva előlem, vagy nem támogatja ez az alaplap. Az is lehet nem? Vagy mindegyik alaplap támogatja az ahci módot?

(#9268) Máté94 válasza Lacazr93 (#9264) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor alapból nem támogatja az AHCI, ezt gondolom fel kell rakni, hogy legyen.

(#9269) Lacazr93 válasza Máté94 (#9268) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Fölraktam, de csak sima file-ok. Beraktam őket a windows/system32/drivers mappába. Azzal érek valamit?

(#9270) Máté94 válasza Lacazr93 (#9269) üzenetére


Máté94
addikt

Ezt szerintem flopival kell felrakni, ott írija, hogy Win betöltése előtt F6-ot kell nyomni és flopiból feltolni.

(#9271) Lacazr93 válasza Máté94 (#9270) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Na mostmár csak az a para hogy floppy meghajtó nincs :D Esetleg DVD-ről? Vagy regeditben piszkáljak valamit?

(#9272) Teng válasza Lacazr93 (#9267) üzenetére


Teng
aktív tag

Nekem az Integrated Peripherals / PCH SATA Control Mode nál IDE-RAID-AHCI lehetőségeknél vannak. Szóval nézd át a I.P. menüpontot alaposan, mert lehet valamelyik lehetőségnél válaszható neked is.

[ Szerkesztve ]

(#9273) Lacazr93 válasza Teng (#9272) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Rendben megnézem

(#9274) Lacazr93 válasza Teng (#9272) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Na megnéztem, olyan nekem nincs.
Serial-ata raid config van, azon belül NV Sata raid function (disabled)
vagy van még NV Sata Controller (enabled)

És ehhez hasonlók vannak. De még csak ide sincs..

(#9275) Teng válasza Lacazr93 (#9274) üzenetére


Teng
aktív tag

Lehet a te deszkádnál más megfelelője van... De miért is van erre szükséged? Enélkül nem megy fel a SL-esetleg?

(#9276) Lacazr93 válasza Teng (#9275) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Egyszer megpróbáltam, fölraktam, fölis települt, forgott a "homokóra" és a semmi nem történt, mondom újraindítom a gépet, és utána 2órán keresztül be se tudtam kapcsolni..

(#9277) Teng válasza Lacazr93 (#9276) üzenetére


Teng
aktív tag

az AHCI-re azért van szükség, hogy a lemezkezelőbe megjelenjen a HDD. Tehát, ha nem jelent meg akkor van értelme utána nyomozni. De ha feltelepül akkor ott más gond lehet. Esetleg próbáld ki egy friss multibeast-el.. És ott se mind1 mit raksz fel, mert van ami kiakasztja a gépet.

(#9278) ravensky13


ravensky13
tag

Helló mindenki! van 1 kis gáz :) újabb segítségre lenne szükségem...
Szóval "beszereztem" egy 10.6.3-as retail snow leopardot, mivel nincs DL DVD-m ,ezért megkiséreltem a bootolható pendrive-ot. Ez sikerült is, mégpedig úgy, hogy az iAtkos installer elindul DVD-ről, és ott használtam a disk utility-t és a restore-módszerrel rápakolta a setup a dolgokat, amit a iBoot CD faxán fel is ismer...most jön a gázabbik része, nem indul a setup semmi szín alatt, állandóan restartért rinyál...próbáltam már PCIRoot=1-et is meg -x -et is meg minden kombinációt is de egy istenért nem akar belépni a setupba...valakinek valami 5let? köszi :(

(#9279) Clemi


Clemi
veterán

:C :C :C

Wooooow és megjött a hang is, úgyhogy elmondhatom, hogy van egy tökéletesen működő Hackintosom :)

Már csak az maradt hátra, hogy az NTFS particióimra írni is tudjak :D

Köszi mindenkinek a segítséget, de legfőkéépen KO fórumtársnak!

Hogy hogyan csináltam?

A korábban linkelt beíráson túl, kézzel bemásoltam azt a bizonyos AppleHDA.kext fájlt a System/Library/Extesions valamint az Extra/Extensions mappába, kitöröltem a System/Library/Caches/Com.Apple.Kext.Caches/Startup mappából a kernelcache fájlt, és már meg is jött a hang. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9280) Máté94 válasza ravensky13 (#9278) üzenetére


Máté94
addikt

AMD-re akarod felrakni a retailt-t? Az nem lest jó.

(#9281) ravensky13 válasza Máté94 (#9280) üzenetére


ravensky13
tag

De nem AMD-re akarom felrakni hanem egy C2D T8100-s Intelre!!! Sőt még a chipset is intel! A leírásomba meg mindjárt beírom a notim paramétereit is, hogy ebből a későbbiekben ne legyen félreértés :)

(#9282) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#9224) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lejött, kiírva, VMware-ben bootol is. :K
Volna rá lehetőség, hogy megmaradjon a bejáratott W7 az OS X telepítése után? Természetesen külön partíción.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9283) Máté94 válasza tDr1v3r (#9282) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs. Újra kell particionálni a merevlemezt.

(#9284) ravensky13


ravensky13
tag

iBoot Legacy megoldotta a problémát :D Meleg szívvel ajánlom mindenkinek, aki nem jut el boot-tól az installerig :) :)) Remélem a többi már menni fog :)
Szerk: És le is fagyott :S
Szerk2: Nem fagyott le :D csak kell neki 1 USB-s egér mert a notiba beépített touckpaddal és bill.-el továbbra sincs kibékülve :) DE MEGY :D

[ Szerkesztve ]

(#9285) tDr1v3r válasza Máté94 (#9283) üzenetére


tDr1v3r
veterán

:R
Csak azért akartam dualboot-ot, mert most nincs a közelemben más Win-es gép... aztán ha ez meg brick lesz, mehet a reinstall újra... régen sokszor eljátszottam már ezt. :))

Amúgy, bootoltam lemezről, és a Chameleon behozta az ablakos partíciókat is, amiből bootoltam is. Ez nem jelenetheti azt, hogy az OS X telepítése után is megtehetem ugyanezt, ha ezt jelölöm be bootloadernek? Mert az igencsak jó lenne részemről.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9286) Máté94 válasza tDr1v3r (#9285) üzenetére


Máté94
addikt

Nem értem.

(#9287) tDr1v3r válasza Máté94 (#9286) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A lemezen lévő bootloaderrel be tudtam bootolni az egyik NTFS partíción lévő Windows-om... ezért úgy gondoltam, hogy a későbbiekben is menne a régi rendszer ha a telepített OS X Chameleon-t használna.
Vagy ez halott ötlet?

Bocs a fogalmazásért, csak egyszerre 4 dolgot csinálok...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9288) Máté94 válasza tDr1v3r (#9287) üzenetére


Máté94
addikt

De törölnöd kell az egész merevlemezed, mert csak akkor tudod telepíteni OSX-et.
Vagy külön merevlemezen lesznek?

(#9289) tDr1v3r válasza Máté94 (#9288) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, egy hdd-re fog menni.
Most van két partícióm, az egyiken a Windows foglalja a helyeket, másikra meg majd az OSX-et akarom ráhúzni.

Szerk: Miért kéne törölnie? Látni látja Disk Utility-ből a két partíciót, és tudok erase-lni is egyenként.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9290) Máté94 válasza tDr1v3r (#9289) üzenetére


Máté94
addikt

És telepíteni is tud rá?

(#9291) tDr1v3r válasza Máté94 (#9290) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen.
Amúgy, ezt találtam még a témában, szerinted jó lehet?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9292) Lacazr93 válasza Teng (#9277) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Valamit tudsz esetleg ajánlani?

(#9293) Máté94


Máté94
addikt

ko, de jó, hogy rád hallgattam. HD6670 alatt nem megy a DVD Player és a Geekbench Lion-on. Remélem még át tudom íratni a HD5670-re hétfőn. :U

(#9294) Máté94 válasza Máté94 (#9293) üzenetére


Máté94
addikt

Jó... HD5670 is ugyan ezt produkálja... passzolom.

(#9295) mobbo


mobbo
senior tag

imac-re váltás miatt eladó lett a hackintosh gépem, osx-et viszi szépen, mac pro teljesítmény fillérekért :) [link]

(#9296) ferensz


ferensz
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy felraktam a gépre az iatkos s3 v2 nevezetű produktumot, fel is települt szépen, amint indulna el viszont egy darabig tölt, majd ezután kikapcsol a monitorom, viszont a gép megy tovább a háttérben, mint ha mi sem történt volna vele. Mit lehetne kezdeni vele?

P5NE-SLI alaplap, GTX260 VGA, E8500 CPU

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9297) ko9 válasza Máté94 (#9293) üzenetére


ko9
addikt

Mivan? :D Amúgy ha megnézed Tony leírását, ott is úgy van, hogy LÉTEZŐ Win7 mellé rakják a Macet... Ergo ne mondd, hogy nem lehet. :U

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9298) ferensz válasza ko9 (#9297) üzenetére


ferensz
senior tag

Fent lévő Win7 mellé raktam fel az iatkost, és bár ez a screen off error fennáll, most éppen win7 alól írok.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#9299) bubba2011


bubba2011
csendes tag

Kérdésem lenne felétek. Jelenleg snow leo 10.6.8 van a vason. Jól értelmezem azt hogy a 10.7-es lion csak 64-bites gépen fut?
Az én paraméterem ez.

(#9300) bubba2011


bubba2011
csendes tag

az előbb a kép lemaradt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.