Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) barney992 válasza ko9 (#10600) üzenetére


barney992
csendes tag

nem, a telepítő sem:S:S az -v jjelzővel verboseban leállította a vinyót és nem inditotta el. " Still waiting for root device" téma...:S

(#10602) ko9 válasza zooole (#10598) üzenetére


ko9
addikt

Itt van egy tökéletes leírás.
Annyi a lényeg, hogy ezzel egy virtuális gépre telepíted a Macintosht, nem módosít semmit a létező telepítéseden és partíciódon.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10603) ko9 válasza barney992 (#10601) üzenetére


ko9
addikt

Mennyi időt vártál vele kb?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10604) barney992 válasza ko9 (#10603) üzenetére


barney992
csendes tag

félóra, 3/4edóra az iAtkossal. a Hazarrdal am 2-3percen belül ujraindította.

(#10605) ko9 válasza barney992 (#10593) üzenetére


ko9
addikt

NForceATA opció volt abban a verzióban? Sajnos ezt nem ismerem :(

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10606) Mtbsrác válasza Máté94 (#10421) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ez nem jött be, meg ha beírom 0-val akkorse. Ill. ACPI be vagy ki van kapcsolva akkor is ugyanaz a hibarizsa érkezik. Azaz ez: KÉP! Így lehet az én gépemre nem is lehet feltelepíteni. Ami kár mert szivesen kipróbáltam volna.

(#10607) Máté94 válasza Mtbsrác (#10606) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen gép...

(#10608) Mtbsrác válasza Máté94 (#10607) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Írtm azt is a korábbi válaszomba de parancsolj! ;)

Asus P5K, c2d 6320, 2gb ram, Ati 2600xt 1Tb vinyi ezek a főbb jellemzők. Ill van benne Tv kártya és beletett PCI-os C-media hangkeltő. Alaplapi tiltva mert egy bemenete elszállt és emiatt kellett beletennem a kártyát hogy feltudjak venni TV-ből.

[ Szerkesztve ]

(#10609) Máté94 válasza Mtbsrác (#10608) üzenetére


Máté94
addikt

P5K-t azt át kell flash-elni egy másik P5K-ra, keress rá a topicban, volt róla szó.
És videokártyában se vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#10610) peet beat válasza Mtbsrác (#10608) üzenetére


peet beat
csendes tag

ASUS P5K BIOS 0408 downgrade

(#10611) thomasz007 válasza Máté94 (#10555) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Oké, ha jó így hogy ennyi adat van rajta akkor nincs gond.

De továbbra is ott a problémám, hogy mikor entert nyomok akkor apple logonál megáll még töltés jelzője sem jelenik meg.

Kell valami speciális valamit beírni amivel indul?
pl.
-x
-v
-??????????????

Trail verzióval a pcirootuid=1 azzal elindult, de ez a hazard verzió, itt más kell , nem?
Másik hogy a trail verizóval el is indult, betöltötte magát, de mivel ott csak az egész winyó particiólásával telepíthető az egész, így az nem jó most épp nekem.
Mert a winyó egyik részén xp van másikon adatok, és 3. particóra akartam felrakni, ami a trail verzióval nem megy. :(:(

Ezért töltöttem le a Hazard-ot mert ott írták hogy xp particiót felismeri és telepíthető rá.
De sokat érek el vele ha nem indul el a dvd.

(#10612) tDr1v3r válasza thomasz007 (#10611) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia, -v kell az indításnál, az eredményt meg fényképezd le és rakd fel ide.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10613) odessa32


odessa32
tag

Otthon édes otthon.:D

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#10614) odessa32 válasza ko9 (#10605) üzenetére


odessa32
tag

Hello.
Mi ujság a telepitölemezeddel???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#10615) ko9 válasza odessa32 (#10614) üzenetére


ko9
addikt

Üdv Itthon!
Kimaradt? :B

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10616) zooole


zooole
senior tag

Kész vagyok akkor egy DVD-t elcseszni rá :D

Mivel, hogy írjam ki a 6.3 Hotiso retail dmg-t?

(#10617) ko9 válasza zooole (#10616) üzenetére


ko9
addikt

Küldtem anno egy PÜ-t, megkaptad? :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10618) zooole


zooole
senior tag

Akkor dmg-t hogy írjak biztonságosan?

(#10619) zooole


zooole
senior tag

Kib*szott retail DLDVD-vel ugyan ez. Tudtam. Most meg elcsesztem egy DLDVD-t. Fasza!

Már 2x linkeltem a képet, mégsem mond rá senki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#10620) barney992 válasza ko9 (#10605) üzenetére


barney992
csendes tag

Szia! Volt benne nforceATA. :D

(#10621) zooole válasza zooole (#10619) üzenetére


zooole
senior tag

IDE DVD meghajtóval mehetne amúgy?

(#10622) gemini válasza zooole (#10621) üzenetére


gemini
aktív tag

iAtkost én azzal tettem fel, de utána nem látta az OSX.

(#10623) zooole


zooole
senior tag

Most a lényeg a hibán van. Olvastam az előbb, hogy valakinek felment.

(#10624) gemini


gemini
aktív tag

Újabb problémákba ütköztem. USB wifi adapterrel net megoldva. Hang csak félig van. Szól, de vagy egy mellékzöreje. Ezt hogyan lehet orvosolni?
Billentyűzeten a hosszú i helyett 0-t ir. Hogy lehet felhozni azt az ablakot amit az elején automatikusan megjelenít a bill beállításnál? Eddig telepítéseknél mindig jó volt.
És akkor a legnagyobb problémám, ami azóta fenn áll, mióta az új konfigra feltettem az OSX-et (minden telepítésnél jelentkezett a probléma) Ha bedugok egy USB eszközt, KP egyből. Először arra gyanakodtam, hogy az USB 3 nem tetszik neki, de a 2.0-án is ez a helyzet, pedig a 3-ast is bepipáltam telepítésnél.

IAtkos idején gondom volt a flashel, ez most tökéletes, és a VLC sem akart rendesen működni, most azzal sincs problémám.

A fentiekkel kapcsolatban (leginkább az USB) van valami ötlet?

(#10628) Mtbsrác válasza peet beat (#10610) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megnéztem nekem ez a bios verzio van rajta:

1201 10/14/08.

(#10629) Pisztillus válasza mutter61 (#10625) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hű... :Y Ha kiakasztod a procihűtőt, nem lesz semmi baja, mert a beépített hővédelem úgyis lekapcsolja, még mielőtt baja lehetne.
Inkább beszéljétek meg a szülőkkel azt, hogy a gép elad (egyben vagy darabokban), és az érte kapott pénzt kiegészítve vesztek egy újat.

Na de hogy ON is legyek: árgus szemmel figyelem ám a topic életét, mert a Lion azért érdekel. Ugyan az egyik Hackintostól megszabadultam (egy Mac Mini váltotta), de a másikra jó lenne a Lion. :) Csak még várok kicsit, míg a windows7 részét át tudom költöztetni egy másik gépre - ez ugyanis dual boot-os (két winyó). Most átkos s2 van rajta, updatelve 10.6.8-ra.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#10630) peet beat válasza Mtbsrác (#10628) üzenetére


peet beat
csendes tag

Akkor hajrá. Downgrade :)

(#10631) ko9 válasza zooole (#10619) üzenetére


ko9
addikt

Nem rontottad el, csak más Bootlemez kell hozzá. Ha tudsz USB-ről bootolni, akkor ezt a megoldást javaslom, ha nem, akkor ezt írd ki egy CD/DVDre. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10632) odessa32 válasza ko9 (#10615) üzenetére


odessa32
tag

Hello.
Bocs, ugy látom nálam kimaradt.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#10633) zooole válasza ko9 (#10631) üzenetére


zooole
senior tag

Nem értelek. OSX retail-t nem indítja el. Ott van a hiba a képen. Sehogy sem jutok tovább.

(#10634) ko9 válasza zooole (#10633) üzenetére


ko9
addikt

Nem is fogja, mivel nem erre a hardverre készült az OSX. Ezért kell egy bootloader (előző hsz-em), amiről bootolsz, majd kicseréled a DLDVD-re, és indítod a telepítőt.
Amennyiben Pendriveról bootolsz, akkor cserélni se kell.
Maga a telepítés folyamata megegyezik a 2. hsz-ben leírttal, a különbség annyi, hogy ide nem iBoot kell, hanem az amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10635) zooole válasza ko9 (#10634) üzenetére


zooole
senior tag

iBoot-al mi lenne a baj? Jó, akkor megpróbálom. Eddig is iBoot-al próbáltam.

syslinux lik nem él :( Nme vagyok biztos magamban. Tudnál adni egy jót?

[ Szerkesztve ]

(#10636) Máté94


Máté94
addikt

(#10637) ko9 válasza zooole (#10635) üzenetére


ko9
addikt

[link]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10638) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Telepítenék windowst erre: " A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT partícionálási stílus szerinti."
:U

(#10639) Máté94 válasza sp@rtan (#10638) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... Formázd meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10640) ko9 válasza sp@rtan (#10638) üzenetére


ko9
addikt

Igen, egy ritka nagy hülyesége a Windows 7-nek, hogy csak akkor telepítheted GPT partícionálású lemezre (Máté: Semmi köze nincs a formázáshoz), ha UEFI alapú az alaplapod...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10641) sp@rtan válasza ko9 (#10640) üzenetére


sp@rtan
senior tag

És akkor most mit csináljak? :U

(#10642) Pisztillus válasza sp@rtan (#10641) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Újra kell particionálni MBR (Master Boot Record) használatával. (Már ha lehetséges. Ha nem, akkor bocs.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#10643) ko9 válasza sp@rtan (#10641) üzenetére


ko9
addikt

Vagy csinálhatsz egy Alternatív Windows 7 telepítőt, ami kihagyja a GPT ellenőrzést, mivel a Windows 7 kezeli a GPT-t, csak a telepítő tiltja...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10644) sp@rtan válasza ko9 (#10643) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Mivel nem szeretnék mindent újratepelíteni, ezért ez lesz. Mennyire bonyulult?

Köszi mindkettőtötknek. :R

(#10645) zooole


zooole
senior tag

USB-ről nem bootol. Elmondhatatlanul ideges és csalódott vagyok. Lehet inkább hagyom a francba. Már mindent megpróbáltam.

(#10646) ko9 válasza sp@rtan (#10644) üzenetére


ko9
addikt

Ha megtalálom a leírást, akkor nem nagyon :DDD

Megvan: [link]
Értelemszerűen tudod módosítani, hogy nem USB-re rakod.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10647) sp@rtan válasza ko9 (#10646) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nekem ez magas. :DDD :B

(#10648) Máté94 válasza Máté94 (#10636) üzenetére


Máté94
addikt

+6950 is működik.

(#10649) odessa32 válasza ko9 (#10646) üzenetére


odessa32
tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem?

Meg privátba is akartam ezt kérdezni. :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#10650) ko9 válasza sp@rtan (#10647) üzenetére


ko9
addikt

Mi magas benne? Letöltöd a CMD-t, rákeresel a másik 3 progira neten, berakod a CMD mellé a mappába, elindítod, majd értelemszerűen válaszolsz a kérdésekre. Nekem is ment :DDD
Amúgy még mindig nem értem, hogy Tonynak hogy sikerült felrakni olyan egyszerűen...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.