Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) ko9 válasza Máté94 (#9942) üzenetére


ko9
addikt

Tudtam, hogy láttam valahol Envyt működni!! :Y

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9952) ko9 válasza sp@rtan (#9944) üzenetére


ko9
addikt

Akkor HackBoot nem lett méltó a régi nagy híréhez. Köszönöm a tesztet, lógok egy CD-vel :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9953) Csabee. válasza ko9 (#9951) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Klassz, de elég lassan bootol be és még mindig nem dual bootos!

Üdv: Csabee.

(#9954) ko9 válasza Máté94 (#9943) üzenetére


ko9
addikt

Akkor 5750 Framebuffer hibával?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9955) ko9 válasza Csabee. (#9953) üzenetére


ko9
addikt

Lassú bootra: Nem használta a UseKernelCache opciót a bootbeállításoknál. Sokkal gyorsabban bootol vele.
Dual boot: Leírásban egyik pontban azt írja, hogy Boot into Windows, akkor valahol csak dual-bootos :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9956) sp@rtan válasza ko9 (#9952) üzenetére


sp@rtan
senior tag

;)
Most csinálhatok egy Bootolható Lion telepítőt a pendrivera, aztán Multibeast és befejeztem. Hangra tudsz valami megoldást, vagy felrakhatom Multibeastből az AppleHDA Rollbacket, és az ALC8xxHDA-t és csókolom?

(#9957) Csabee. válasza ko9 (#9955) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a videón még sem láttam feltüntetve hogy dual bootos lenne..

Üdv: Csabee.

(#9958) tDr1v3r válasza Csabee. (#9953) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Chameleonban tudsz választani partíciót bootolásnál, onnét meg már egyértelmű hogy menni fog-e a dualboot...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9959) Máté94 válasza Csabee. (#9957) üzenetére


Máté94
addikt

Azért mert le kell nyomni az egyik kurzort, hogy megjelenjenek a többi partíciók. ;]

(#9960) Máté94 válasza ko9 (#9954) üzenetére


Máté94
addikt

Hai. (Igen)

(#9961) Csabee. válasza tDr1v3r (#9958) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem :) Hát rendben, majd ráfogom venni magamat előbb utóbb!

Üdv: Csabee.

(#9962) ko9 válasza Csabee. (#9961) üzenetére


ko9
addikt

1 hátrány van. Mivel az Envy olyan atombrutál cumó, hogy egy modulban van benne a Bluetooth meg a Wifi, ezért a Wifi nem fog menni :(

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9963) ko9 válasza sp@rtan (#9956) üzenetére


ko9
addikt

Hát ha ennyire ragaszkodsz a MBhez :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9964) pieces


pieces
csendes tag

Üdv!

Visszatérve a 6670-es kártyára , valóban nem minden működött.Geekbench és DVD player sem , azonkívül a Bioshock is leállt indulásnál.Viszont volt kéznél egy Saphir 5670-es.
Betettem és láss csodát minden működik tökéletesen.Már csak az hiányzik a számomra tökéletes rendszerhez , hogy a hang kimenjen a HDMI kimeneten.Nem tudom , hogy ez megoldható-e.Majd utánanézek.
Természetesen megpróbálom a Lion-t is felrakni erre a rendszerre.

Tehát a H67M-D2-B3+5670 nálam működik szinte tökéletesen.

(#9965) Máté94 válasza ko9 (#9963) üzenetére


Máté94
addikt

HD5750? :DDD

(#9966) ko9 válasza pieces (#9964) üzenetére


ko9
addikt

DSDT szerkesztés kell hozzá mindenféleképpen. NVIDIA kártyáknál egyszerű, AMD-nél bonyolultabb kicsit. Ma megcsinálom estefele Odessanak, utánna segítek, ha kell.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9967) ko9 válasza Máté94 (#9965) üzenetére


ko9
addikt

Most keltem fel, kicsit kijózanodok, ok? :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9968) pieces válasza ko9 (#9966) üzenetére


pieces
csendes tag

Köszönöm!

(#9969) Máté94 válasza ko9 (#9967) üzenetére


Máté94
addikt

Bocsi, mindig azt hiszem, hogy mindenki itt van, csak hsz-ra várnak. :B

(#9970) ko9 válasza Máté94 (#9969) üzenetére


ko9
addikt

Kezdetnek.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9971) Máté94 válasza ko9 (#9970) üzenetére


Máté94
addikt

Vajon elég ha, 10.6.7-en rakom fel?
Vagyis inkább az sem világos, hogy mit tegyek. MB feltenné a Chimerát alapból, akár Easybeast, akár UserDSDT-t választ az ember. Vagy tegyek fel mindent, és ez majd kicseréli Chimerát?

A hosszabb huzavonával fogom csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9972) ko9 válasza Máté94 (#9971) üzenetére


ko9
addikt

Egy opció. Ne válassz se EasyBeastet, se UserDSDT-t ;)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9973) Máté94 válasza ko9 (#9972) üzenetére


Máté94
addikt

Tehát akkor manuálisan csináljak, jelölgessek ki mindent amit az Easybeast tartalmaz?
Mb után, közben, telepítsem Chameleont? Ge=y?

(#9974) Csabee. válasza ko9 (#9962) üzenetére


Csabee.
nagyúr

100% hogy nem fog menni a wifi? Akkor fel sem telepítem....

Üdv: Csabee.

(#9975) Máté94 válasza Csabee. (#9974) üzenetére


Máté94
addikt

Veszel bele egy USB-s Wifi vevőt ;]

(#9976) ko9 válasza Máté94 (#9973) üzenetére


ko9
addikt

MB után, GE... Jó kérdés :D
Legyen Yes. MB-ben semmilyen ehhez való beállítást NE adj meg (com.apple.boot.plist mint olyan megszünt), mikor rakod fel a Chameleont, amikor ki kell választani, hogy hova rakod akkor van lennt egy Customize rész. Ott állítsd be ami kell neked.
Max egy iMac 12,1-es SMBIOS.plist-et felrakhatsz. Milyen is az alaplapod? :)

Ja és ne mindent, amit az EasyBeast tartalmaz, mert annak a fele ált nem kell mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9977) Csabee. válasza Máté94 (#9975) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biztos nem veszek, ha bele van építve:)

Üdv: Csabee.

(#9978) ko9 válasza Csabee. (#9977) üzenetére


ko9
addikt

Nekem megérne annyit :) Dehát kinek a pap, kinek a paplan :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9979) Máté94 válasza ko9 (#9976) üzenetére


Máté94
addikt

Asus P5Q
Kicsit elmegyek, addig hagylak go :B ndolkodni miket jelőlgessünk be. Félre ne értsd. :DDD

(#9980) ko9 válasza Máté94 (#9979) üzenetére


ko9
addikt

Akkor nem is iMac 12,1... Összeszedek neked egy /Extra mappát, és akkor nem is kell MB. Gondolom DSDT-d van.

Mod.: Hogy kezded a telepítést? 10.6.3-at raksz fel? Utánna CM?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9981) Máté94 válasza ko9 (#9980) üzenetére


Máté94
addikt

Van, igen.
Egy PCIRoot Fix-et ha tudsz bele tudsz rakni? Annélkül nem tud bootolni.
Kicsit elmegyek 10.6.3 fent van, 6.7es updatera fognak felmenni a dolgok.

(#9982) Máté94 válasza Máté94 (#9981) üzenetére


Máté94
addikt

Kicsit sokk lett az elmegyek. :DDD

(#9983) ko9 válasza Máté94 (#9981) üzenetére


ko9
addikt

Ne rakd fel az Update-et. Szedd le az új myHack-et és azzal csináld meg az installt. Elég impozáns kis progi lett :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9984) ko9 válasza ko9 (#9983) üzenetére


ko9
addikt

Inkább megcsinálom manuálisan :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9985) Máté94 válasza ko9 (#9984) üzenetére


Máté94
addikt

Megjöttem :)

(#9986) sp@rtan válasza ko9 (#9963) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Mondtam már, hogy nem ragaszkodok hozzá, de mással nem tudtam életre kelteni a gépet. :)
Multibeast Mac Pro 3,1 system definitiont rak fel. Maradhat így, vagy ide is rakjam a iMac 12,1-t?

[ Szerkesztve ]

(#9987) ko9 válasza Máté94 (#9985) üzenetére


ko9
addikt

Ez fog kelleni neked. Elvileg a hangon kívűl minden benne van. Csináld meg a Lion Install Pendriveot, és formázzad a fenébe a SnowLeos particiót, nem kell az semmire :) Van benne egy OSInstall.mpkg is, azt cseréld le a Packages mappában.
Ha megvan a pendrive, akkor rakd még fel rá a Chameleont amit fentebb küldtem. Ott betudod állítani a PCIRoot-ot, az npci=0x2000, az EthernetBuiltIn-t és a GraphicEnablert.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9988) ko9 válasza sp@rtan (#9986) üzenetére


ko9
addikt

iMac 12,1 legyen. Mert milyen Extrákat dob az fel? Megtudod mutatni miket szoktál jelölni?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9989) Máté94 válasza ko9 (#9987) üzenetére


Máté94
addikt

Baj-e, hogy pendrive-ról nem tudok boot-olni? :)
Vagy azt nem tudjuk megcsinálni, hogy felrakom Lion-t és kicseréljük az Extra mappát? Ott már Chimera bezavarhat?

[ Szerkesztve ]

(#9990) ko9 válasza Máté94 (#9989) üzenetére


ko9
addikt

Miért nem tudsz? :O

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9991) Máté94 válasza ko9 (#9990) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... mert az alaplap nem támogatja? :DDD

(#9992) ko9 válasza Máté94 (#9991) üzenetére


ko9
addikt

A P5Q nem támogatja? Hogy a fenébe?? Az én 5-6éves alaplapom is támogatja...

P5QL és a P5Q Pro biztos támogatja, akkora különbség nincs közte...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9993) Máté94 válasza ko9 (#9992) üzenetére


Máté94
addikt

Oké, kicsit utána néztem, Tud, csak nem lehet BIOS-ban beállítani.
:B

(#9994) ko9 válasza Máté94 (#9993) üzenetére


ko9
addikt

Jaja, néztem én is F8 és mehet.

BIOS beállításoknál ha már tartunk.

Main > Storage Config: SATA = AHCI

AI Tweaker: Minden beállítás = automatic

Advanced >
CPU Config:
Max CPUID & Intel C-State: Disabled
a többi: Enabled

Chipset > NB Config
Mem remap: enabled
Mem hole: disabled

Onboard Devices
Marvell IDE: disabled
Serial port: disabled
a többi: Enabled

PCI/PNP > PNP OS: disabled

Power
Suspend mode: Automatic
ACPI 2.0: Enabled
ACPI APIC: Enabled

Tools > Express Gate: Disabled

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9995) Máté94 válasza ko9 (#9994) üzenetére


Máté94
addikt

USB-t ez alapján kell csinálom, ugye?

Suspend mode: S3(STR) kell, nem? Vagy az maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#9996) ko9 válasza Máté94 (#9995) üzenetére


ko9
addikt

Nem kell ennyi minden, leírok egyet gyorsan.

Mod.: Jó lesz ez alapján, csak annyit módosítanék, hogy nem kell:

- Extra Lion Installer - ennek egyik részét elküldtem fenn. A másik része meg annyi, hogy miután fennvan a pendriveon minden a Reboot ELŐTT másold be a Lion InstallESD.dmg gyökeréből a mach_kernel-t a pendrive gyökerébe.
Ha nem látod, akkor vagy ShowAllFiles.app, vagy ezt Terminalba:
defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder

- Chameleon RC5 se kell, linkeltem az újat fentebb.
- Post Install dolgok se kellenek egyelőre.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9997) sp@rtan válasza ko9 (#9988) üzenetére


sp@rtan
senior tag

UserDSDT
System Utilities
ALC8xxHDA
AppleHDA Rollback
Realtek network kext

Ennyitől megy. Ma azért nem sikerült felrakjam, mert Time Machineból akartam visszahúzni s cuccokat, az meg lefagy, reset után meg nem bootol be a gép. :W Ezt kb. eljátszottam ma négyszer, most megy fel megint, manuálisan pakolom vissza cuccokat..

(#9998) ko9 válasza Máté94 (#9995) üzenetére


ko9
addikt

Legyen Automatic a SleepMode miatt.

Akkor a telepítés:

- Beszerzed a Liont
- Megkeresed a képeket: InstallESD.dmg és BaseSystem.dmg (ha nem látod: defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder

- Dupla katt az InstallESD.dmg-n
- Menj bele InstallESD.dmg-be
- Van itt egy BaseSystem.dmg, duplakatt rá

Egy minimum 8gigás pendrive élete:
-Disk Utility: Restore BaseSystem.dmg a pendrivera
- Másold fel az InstallESD.dmg gyökeréből az alábbiakat a pendrive gyökerébe:

.disk_label
BaseSystem.chunklist
boot.efi
mach_kernel
MacOSX_Media_Background.png

- Töröld a Packages aliast az USB > System > Installation mappájából.
- Másold fel a Packages mappát az InstallESD.dmg gyökeréből az USB > System > Installation mappába
- Cseréld le az OSInstall.mpkg az USB > System > Installation > Packages mappában azzal amit küldtem.
- Rakd fel a Chameleon-t a Pendrivera. Amikor kiválasztod hogy hova rakja, akkor van alul egy Customize gomb. Rányomsz és PCIRoot-ot, az npci=0x2000, az EthernetBuiltIn-t és a GraphicEnablert bepipálgatod. Felbontást beállítod, és választol egy témát :D
- Másold fel az Extra mappát a Pendrivera.
- Restart - Boot - Install - Enjoy :C

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9999) Máté94 válasza ko9 (#9996) üzenetére


Máté94
addikt

Már öt perce bámulom ezt, de nem tudom. Nem érzem mit kell csinálnom. :Y
Mod: Na ez most Fail, nekem is, mert nincs 8 gb-os pendrive-om :O

[ Szerkesztve ]

(#10000) ko9 válasza sp@rtan (#9997) üzenetére


ko9
addikt

Pontosan milyen alaplapod van? Nem tudom hanyadjára kérdezem :B

(#10000) :Y

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.