Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Máté94 válasza Victoryus94 (#20936) üzenetére


Máté94
addikt

Ha cserélsz, lapot, procit és videokártyát, olyat, ami jó, akkor menni fog.

*OS X

(#20952) blade1526 válasza Lazika (#20950) üzenetére


blade1526
csendes tag

a

[ Szerkesztve ]

(#20953) blade1526 válasza bobooo (#20949) üzenetére


blade1526
csendes tag

Bocsi, lehet hogy nagyon értetlen vagyok.
De a multibeast-el Chimera megy fel és nem boot-ol a vinyóról még a legújabb chimerával sem.
Az egyetlen bootolási módon jelenleg az hogy iboot ivy Bridge CD-ról bootolok és ott a winyó particiót kiválasztva indítom. Azt mondja meg valaki, hogy pontosan mit telepítsek fel, hogy a winyóról be tudjak bootolni. Tehát hogy tudok olyan boot-ot csinálni mint az iboot ivy bridge CD-n van???
Köszi

(#20954) bobooo válasza blade1526 (#20953) üzenetére


bobooo
addikt

Úgy hogy CD-ről bootolsz. Máshogy nem.

(#20955) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hmm, örülök ,hogy rábukkantam erre a topicra. Érdekesnek tűnik. Ha mindent jól értelmeztem, akkor ugye az én mezei inteles gépemre és simán felkell szaladnia az OS X-nek ugye? :)

halahala

(#20956) Ragnar95 válasza xenom0rph (#20955) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az attól függ,h milyen alkatrészekből épül fel a géped :)
Amúgy olyan nagyon simán egyik esetben se megy fel, de ha direkt OSX-hez válogatod össze a gépedet, akkor viszonylag kevés szívással megvan az egész telepítés dolog :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20957) RaZroX válasza Ragnar95 (#20956) üzenetére


RaZroX
addikt

Ne ijesztgesd ennyire :D Nekem anno egy random inteles gépemre felment elsőre a Retail Lion :D Mondjuk csak azért mert véletlen pont megfelelt minden a gépemben :D

This is the way

(#20958) odessa32 válasza RaZroX (#20957) üzenetére


odessa32
tag

Hát azért nem is csak ugy megy egyik pillanatrol a másikra. Én a válogatott dolgokkal is küzdök.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20959) Ragnar95 válasza RaZroX (#20957) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

És utána mennyi szívás volt mindent életre kelteni? :DDD
Én bezzeg vagy egy hétig szívtam vele, mert nem éppen válogatott alkatrészeim voltak :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20960) blade1526 válasza bobooo (#20954) üzenetére


blade1526
csendes tag

Hát ez nem jó hír. Mivel igy mindig így tudom csak indítani a rendszerem.
A kérdésem még az, hogy 10.8.4 esetében is fent áll ez a probléma, vagy ott már okés ez a dolog?

Tehát ha azt rakok fel akkor tudok normálisan boot-olni?

(#20961) Tonyo


Tonyo
őstag

Jelentkezett már valakinél pattogó hang?

Jellemzően mitől lassúlhat be egy idő után a rendszer? Vírus? telepített programok? Érezhető, hogy nem annyira pörgős mint friss korában.

(#20962) Lazika válasza blade1526 (#20960) üzenetére


Lazika
senior tag

10.8.4-hez nem kell iboot.

(#20963) tDr1v3r válasza Tonyo (#20961) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A pattogó hang az audo kext-je miatt van. Milyen van fent, Voodoo?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20964) Tonyo válasza tDr1v3r (#20963) üzenetére


Tonyo
őstag

alaplapi le van tíltva. Usb-n egy Human Audio Tabla van. Korábban úgy emlékszem nem volt pattogás. Nem tudom mitől kezdte el.

(#20965) tDr1v3r válasza Tonyo (#20964) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja... OS frissítés nem volt? Mert ha nem, akkor lehet a rendszer belassulása miatt is...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20966) bajnokpityu válasza tDr1v3r (#20965) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ugyanaz a lap, oprendszer,usb hangkari van nálam is. nálam nem lassul, és nem pattog. valami egyéb szoftver lehet sztem a hunyo, nem hallottam arrol, h mac idővel belassulna,mint a windows.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20967) Tonyo válasza tDr1v3r (#20965) üzenetére


Tonyo
őstag

legújabb frissítést felrakta, de akkor még nem volt gond.

Amarra lejátszó konkrétan használhatatlan, olyan lassan huzza be a számokat.

Na meg ott a hang csúszás...valószínűleg ez is a tabla miatt van, mivel 3-unknak van ilyen és mindenkinél késik. Kérdés mac alatt nincs olyan driver, kodek mint win alatt a wasapi? Vagy olyan mint win alatt system kernel?

Pityu: Azt vedd számításba, hogy Nálad zenére van csak bekapcsolva, én napi szinten használom mindenre. Azt nem mondom, h nagyon lassú, de pl ha utorrentben nyomok egy olyat, hogy show in folder, na az nem pikk pakk már, hanem gondolkozik, holott egyből behozta az elején.

[ Szerkesztve ]

(#20968) bajnokpityu válasza Tonyo (#20967) üzenetére


bajnokpityu
félisten

win alatt nem csuszik a tabla,tehát mac+tabla kombo nem tökéletes. furi,mert 20sor a driver...
majd a myteket is kipróbálom.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20969) Tonyo válasza bajnokpityu (#20968) üzenetére


Tonyo
őstag

win alatt nekem se, viszont sok helyen olvastam, h még alaplapival is jelenkezett ilyen "hiba", tehát ez egy mac betegség, biztos vagyok benne, h szoftveres gond.

(#20970) RaZroX válasza Ragnar95 (#20959) üzenetére


RaZroX
addikt

Vicces de arra a gépemre egyből felment faszán :D Leirták hogy mit hogyan, megcsináltam és ment is
:C
Kiváncsi vagyok hogy a mostanin hogy fog menni az ML.. Csütörtökön fogom felnyomni a Retailt mert most csak egy iAtkos Lion van fent, mondjuk ez is tökjól megy. :D

This is the way

(#20971) blade1526 válasza Lazika (#20962) üzenetére


blade1526
csendes tag

Gigabyte Z68AP-D3
Core i5 3470 3200 MHZ
ATI HD6670 2GB
DD3 16 GB/1600 VIPER XTREME KIT 4x4 GB

Megcsináltam Unibeast-el a10.8.4 telepítőt. Sajnos az alábbi hardver-en megint csak ott tartok, mint ahol tartottam a 10.6.3. retail dv sima iboot párossal: Induláskor pillanatra megjelenik a szürke képernyő majd alma jel. Amit probáltam:
- GraphicsEnabler=No (Ugyanez)
- PCIRootUIO=0 (Ugyanez)
- x (Itt fut a képernyőn a sok sor, aztán mielőtt látnám a végét újraindul)

Szóval a 10.8.4-el rosszabb helyzetben vagyok mint a 10.6.3.-al, mert ott iboot Ivy Bridge-el legalább elindult a telepítő és feltudtam rakni a rendszert!

Mi a fene a gondja ilyen? Videokártya? Vagy a procit nem kedveli?

Van valakinek valami ötlete?

Köszi minden segítséget és ötletet!

(#20972) tDr1v3r válasza blade1526 (#20971) üzenetére


tDr1v3r
veterán

-x bootflaggel próbáld meg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20973) blade1526 válasza tDr1v3r (#20972) üzenetére


blade1526
csendes tag

Mármint ezzel: -x bootflag

Csak mert -x-el probáltam és akkor is újra indul

[ Szerkesztve ]

(#20974) Lazika válasza blade1526 (#20971) üzenetére


Lazika
senior tag

Ment Pü

(#20975) Máté94 válasza blade1526 (#20971) üzenetére


Máté94
addikt

-x PCIRootUID=0 vagy 1 GraphicsEnabler=No-val?
Vagy éppen "Yes"?

[ Szerkesztve ]

(#20976) odessa32


odessa32
tag

Kezdek kicsit berágni erre a lapra. Sokféle mb beállitást kiprobáltam a legjoobb mikor el is indult az a GraphicsEnabler=No val volt de nem is volt felbontásállitás. Na most akkor vegyek egy procit Hd 4000-rel???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20977) bobooo válasza odessa32 (#20976) üzenetére


bobooo
addikt

Azt se könnyű életre kelteni. Mármint a HD4000-et. Milyen videokartyád van most?

(#20978) bajnokpityu válasza bobooo (#20977) üzenetére


bajnokpityu
félisten

égvilágon semmi probléma nem volt vele. ami giga b75 lapot ajánlottak nekem 1-2 hónapja, konkrétan úgy megy a telepítés, hogy berakod a pendrivet,nyomsz pár okét, és kész...

10.8.0 esetén. 10.8.4 óta bele kellett a felbontásfixáló sort tenni, hogy ne kelljen kibekapcsolni a kijelzőt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20979) odessa32 válasza bobooo (#20977) üzenetére


odessa32
tag

Hd 3000.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20980) steeel35


steeel35
tag

Laptopra próbálta valaki?

(#20981) Ragnar95 válasza steeel35 (#20980) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, használják a topicból többen is laptopon az OSX-et, de pontos specifikációk nélkül nem fogunk tudni segíteni, hogy a tiéden menni fog-e, illetve ha megy is, mi fog menni és mi nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20982) bajnokpityu válasza steeel35 (#20980) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, nekem szerencsém volt a fujitsu 532essel. trükk annyi, hogy, amikor multibeast-al készited a telepitő pendrive-t, ikszeld be a laptop supportot.

de készülj fel,h nem fog minden alkatrész működni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20983) steeel35


steeel35
tag

Samsung NP300-E5X laptopról van szó. Volt egy OS X ami zökkenőmentesen ment, viszont hangot és wifit egyáltalán nem tudtam belőni rajta. Hang az érdekes volt, őrült hangosan elkezdett sípolni az egész laptop (aggódtam is, hogy tönkreteszi a hangszórót), aztán meguntam a szenvedést és visszaálltam Winfosra...

Arról meg olvastam sok helyen, hogy sok dolog nem megy majd, ha meg igen, nagyon körülményes megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#20984) RaZroX válasza bajnokpityu (#20982) üzenetére


RaZroX
addikt

*UniBeast

This is the way

(#20985) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
Még mindig a ga h77n wifi ML telepitée a kérdés.
Miért van az, hogy a legutolso telepitéskor azonnal látja a hálokártyát még mb elött???
Egyszerüen akkora csalodás ez az alaplap, hogy szavakat nem találok rá.
Tonymacx oldalon custo macmininek ajánlják.
Na jo biztos jobban értenek hozzá mint én de én csak feltelepiteni sszeretném s használni, ehhez képest kb két hete küzdök vele s a H61 lap sokkal jobb volt ennél a szarnál. Most valamiért van net is bár semmit nem telepiettem hozzá. Eddig ez a legmüködöképesebb megoldás bár a vga itt sem müködik mi azért is bosszanto mert annak idején ovtak attol, ogy a sandy alaplpba ivy cpu-t tegyek. Na az százszor jobb volt soha semmi gond nem volt vele az egyetlen hiba a sata3 hiánya volt, ezért vettem ezt a lapot.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20986) bobooo válasza odessa32 (#20985) üzenetére


bobooo
addikt

Hát ne csodálkozz rajta, hogy nem megy a VGA meg a net meg minden, ha nem rakod fel hozzá a kexteket. Nem biztos, hogy a Multibeastben a megfelelőek vannak és lehet, hogy neked kell megkeresned külön őket a neten.

(#20987) tDr1v3r válasza odessa32 (#20985) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bakker...

Itt egy build log, minden leírva, így csináld meg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20988) odessa32 válasza bobooo (#20986) üzenetére


odessa32
tag

Bocs, lehet nem volt érthetö.
Mindig felraktam a kexteket.

Most az utolsonál nem raktam fel a net kextjeit mivel az unibeastes 10.8.0 telepitése után egyböl ment s megy azota is. A prociban lévö Hd 3000 ret állitolag a Chimera elinditja, h61 nél ment is itt nem.
Azt is elhiszem, hogy a multibeastben nincs benne minden kext de akkor ha ü ajánlja custo.....nek, ad hozzá dsdt-t, ö fejleszti az mb-t akkor ugyan hol keressek még? Irogassam le milyen beállitásokkal probálkoztam???

De ahogy tonymacx oldalon nézem nem vagyok egyedül.
Sajnos ezeket korábban kellett volna olvasnom, akkor talán nem veszem meg a lapot.

Ui: A másik ok a HDMI audio lett volna amiért cseréltem a lapot. Naná, hogy az sem megy.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20989) odessa32 válasza tDr1v3r (#20987) üzenetére


odessa32
tag

Köszönöm.
Ez is megvolt, itt sincs vga. De ez látszik itt is, Csak 1080as felbontás kényszeritve.
Az bosszant, hogy h61n usb3 alatt mindez ment, fejlödés helyett visszafejlödés van.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20990) bobooo válasza odessa32 (#20989) üzenetére


bobooo
addikt

Macmininek definiálod a gépet? Ha Multibeastből nem jó akkor csináld Chameleon Wizard-dal

(#20991) odessa32 válasza bobooo (#20990) üzenetére


odessa32
tag

Most épp mac pro de eddig ez a legjobb megoldás. Na azt meg még sosem hasznltam.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#20992) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Szeretném kipróbálni az OSX-et egy Aspire 8730G -n.
Ehhez letöltöttem iATKOS_ML3U.dmg -t, kiírtam TransMac-el egy pendrive-ra, Boot-oltam chameleon-nal, indítottam a Mac -es drive-ot és elkadtam
ACPI_SMC_PlatformPlugin::start - waitForService.....
time-out valamivel. Kexelni próbáltam (ATI radeon mobility ...), de ez sem egített.

A hibára kerestem gugliban, de amiket találtam nem igarán segített.
Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#20993) bobooo válasza cimp (#20992) üzenetére


bobooo
addikt

Dobd a francba az iAtkos-t csak a bajok lesznek vele ha fel is települne. Azt megnézted egyáltalán hogy működne-e a gépeden?

(#20994) cimp válasza bobooo (#20993) üzenetére


cimp
senior tag

Új vagyok ezen a pályán! Azt olvastam kexelni kell a distribuciókat, h az adott vason menjenek! Akkor, hogy is kell nekiállni az egésznek?!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#20995) bobooo válasza cimp (#20994) üzenetére


bobooo
addikt

Első és második hsz.-t elolvastad?

(#20996) cimp válasza bobooo (#20995) üzenetére


cimp
senior tag

Igen.
Elvileg a "5.: Ha minden jól megy, akkor elindul a telepítő. Ha nem indul jöhet a kérdés." pontnál járok.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#20997) bobooo válasza cimp (#20996) üzenetére


bobooo
addikt

De te nem retail SL-t telepítesz. Hanem iAtkos-t.

(#20998) bobooo válasza cimp (#20996) üzenetére


bobooo
addikt

Járj utána, hogy a rendes SL/L/ML futna-e a gépeden. De valószínűsítem, hogy nem nagyon mivel laptopokon nem igazán futnak 100%osan

(#20999) cimp


cimp
senior tag

Na akkor mi van, ha elindul ugyan a grafikus telepítő felület, kiválasztom a nyelvet és utána közli velem, hogy az OS X Nem telepíthető erre a számítógépre...?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#21000) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Felment, és most úgy tűnik hogy sleep-en kívül (elalszik, de nem tud felébredni) minden jól megy. Mondjuk a HD7770 életrekeltése kicsit necces volt (FBRotate kellett hogy kikerülődjön a fehér képernyős glitch) plusz a monitor natívját is érdekes kicsalni (felismeri magától de szarul renderel, tiszta homályos a kép... 1080p-re váltás után ha visszaállítom akkor jó), de ezutóbbit a Minimmel csinálta, szóval OS X-es probléma. No majd írok hozzá valamit Automatorban...

Majd később csinálok egy tutorialt hogy azoknak akik ASRock H61M-VS lappal akarják használják a rendszert, van néhány dolog ami elsőre nehéznek tűnik, de egész egyszerűen meg lehet oldalni.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.