Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) McSzaby válasza RaZroX (#20450) üzenetére


McSzaby
őstag

Persze,persze, de most a méret a fontos. :D Szóval a lehető legkisebb (gondolom Gigabyte) alaplapot keresem. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20452) Máté94 válasza McSzaby (#20449) üzenetére


Máté94
addikt

GA-B75N,H77N-WiFi,Z77N-WiFi

[A WiFi kártyák persze nem működnek.) Én B75N-t venném.

(#20453) McSzaby válasza Máté94 (#20452) üzenetére


McSzaby
őstag

:R :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20454) Máté94 válasza McSzaby (#20453) üzenetére


Máté94
addikt

És szigorúan i3-3225, mert más i3 nem jó.

(#20455) McSzaby válasza Máté94 (#20454) üzenetére


McSzaby
őstag

:R Köszönöm! :R Ahogy látom mindegyiken van Wifi, illetve az elsőn csak a helye van meg. Ezekből ugye az inteles tökéletesen fog működni? Illetve ezt a dual-lant, hogy/mennyire tudja kihasználni a mac os?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20456) Máté94 válasza McSzaby (#20455) üzenetére


Máté94
addikt

Olvasd el még egyszer mit írtam. :U

A "WiFi"-sekben a kártya nem működik. Benne hagyod, kicseréled, rajtad áll.

Csak az egyik port lesz használva gondolom, mit számít, hogyan kezeli? :DDD

(#20457) McSzaby válasza Máté94 (#20456) üzenetére


McSzaby
őstag

Hácöcöcöh, igaz. De a dual-lan azért érdekelt, mert ki tudjaaa mit hoz a jövő. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20458) Syl


Syl
nagyúr

Adott a mini-itx gépem:
- Asrock B75M-ITX
- i3-3220T
- 8 GB DDR3
- 128 GB Samsung 830 SSD
- VGA kártya nincs, és tyúkbeles lant használok.
Most Ubuntu van rajta, de szeretném kipróbálni az OSX-et. Az SSD törlése nem probléma, nem kell vacakolni a partíciókkal.
Tudok kölcsön kapni Leopard/Snow Leopard/Lion rendszert a telepítéshez. Ha beválik, nyilván megveszem az appstoreból, varezolni nem akarok.
Kérdés, érdemes-e belevágni? tonymacx86.com oldalán nem sok infót találtam az alaplapomhoz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20459) Máté94 válasza McSzaby (#20457) üzenetére


Máté94
addikt

Elvileg működnek. De ne engem hibáztass, ha valami van velük. :DDD

(#20460) McSzaby válasza Máté94 (#20459) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez itt a gond, hogy az Apple cuccokhoz, szoftverekhez sík idegen vagyok. :DDD Most is keresem, miként tudnám legolcsóbban, leghasználhatóbban és legálisan megoldani a szoftvert. :DDD Egyelőre még ott tartok, hogy azt se tudom melyiket vegyem meg, meg még az is meglepő, hogy egy pendrive-n adják a kezembe :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20461) Máté94 válasza Syl (#20458) üzenetére


Máté94
addikt

Na igen, egyszer a láp, másodszor a kompatibilis IGP hiánya (only HD4000 or HD3000)

Szeretsz "barkácsolni" úgymond? :DDD
Egyszer biztos flashelni kell a BIOS-t.
Hasonló lappal hogyan csinálták, nem kell megijedni tőle.
+1, amiből lehet tanulni.
Ha van OS X-es ismerős, akkor nála ezt meg lehet csinálni.

De egy másik GPU vagy CPU mindenképpen kelleni fog.

(#20462) Máté94 válasza McSzaby (#20460) üzenetére


Máté94
addikt

Virágbolti ML, esetleg ismerősnél megcsinálni a bootolható pendrive-ot, vagy virtuális gépen.

(#20463) vApollo


vApollo
csendes tag

Sziasztok MAC OS X 10.8.3 es HD7870 MSI HAWK tudnatok javasolni egy mukodo megoldast ? (white screen bug -ra gondolok itt )>> ASROCK P67pro3 i5 2500k 8gb ram configal rendelkezem. thx !! :R

(#20464) Máté94 válasza vApollo (#20463) üzenetére


Máté94
addikt

Ez most telepítéshez vagy már fent van a rendszer?

(#20465) vApollo válasza Máté94 (#20464) üzenetére


vApollo
csendes tag

Font volt csak nem birtam mukodesre birni az az nem ismert fol a HD7870 karit es inditaskor White screen bug fogadot GE=No sikerult hasznalni de csak 32mb video memoria volt ha jol emlekszek ..:)

(#20466) Máté94 válasza vApollo (#20465) üzenetére


Máté94
addikt

(#20467) vApollo


vApollo
csendes tag

Angol nem megy valami jol sajna :))

(#20468) Syl válasza Máté94 (#20461) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, hogy HD2500-zal nem megyen? Akkor kuka a projekt. Maradok a Linuxnál. :D

Köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20469) tDr1v3r válasza Syl (#20468) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De megy.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20470) Máté94 válasza tDr1v3r (#20469) üzenetére


Máté94
addikt

Nem akartam nagyon erőltetni, lévén még nincs "Hivatalos" állásfoglalás, hogy is kellene életre kelteni. Legalábbis tony-ék által. :))

(#20471) butafej


butafej
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az OSX telepítéssel kapcsolatosan.

A gép amire telepíteném:

Alaplap: Asrock H61M U3S3
Processzor: Intel i3-2100
Videokártya: Sapphire Radeon 5830 1GB
Ram: 4GB
HDD: Samsung HD502 500GB
Monitor: Aoc e2243Fw2 hdmi/[l]dvi van most használva
A billentyűzet és az egér USB csatis. A hálózati kártya alaplapi Atheros AR8151.

A neten bogarászva azt találtam, hogy sikerült ezzel az alaplappal ([link] utolsó hozzászólás) működésre bírni, és a videokártya ([link], [link] videó leírás) is működött, de a kettőt egyszerre használva még nem láttam. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, ti mit gondoltok, viszonylag "egyszerűen" megoldható a dolog?
Csak annyit találtam, hogy a sleep funkció nem működik. Ez fontos/alapvető funkció?
Ha nincs a környezetemben osx gép, gondolom vmware segítségével akkor megoldható. (1. hsz - ha még aktuális, mert a legfrissebb os-t szeretném felrakni)
+1. Ha dual boot rendszert szeretnék készíteni, és csak egy HDD-m van, az bezavarhat? (ha tudtok ehhez egy jó telepítési útmutatót azt megköszönném. :))

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#20472) dzsumpika


dzsumpika
tag

Sziasztok! :)

Olyan dologgal szeretném segítségeteket kérni, aminek az első sorától mindegyikőtök fogja majd a fejét :DD és csak nemlegesen csóválja majd a fejét.

Már 5 napja szórakozok az OS X telepítésével. Pendrive-os megoldást alapból kilőttem (sosem jött össze azelőtt sem...) így a dvd-re kiírós verziót használtam mindig. (Sok dvd-vel járt :D )

Az érdekesebbik része most jön. AMD-re szeretném telepíteni! [VMWARE és egyéb virtual marhaságok kilőve, mindig is gyűlöltem, még ha kiderül is, hogy ez az egyetlen megoldás a problémámra :) ].
(Lehetőleg a 10.7-et, mert úgy tudom ez az utlsó ami elmegy rajta (csak google-ben jártam utána).)

Gépem:
Proci: AMD Phenom(tm) 9850 Quad-Core 2.5 GHZ
Alaplap: Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0
Ram: Kingston 1333 2x2gb
HDD: 1tb (de ez lényegtelen)
VGA: nVidia Gerforce 8600 GT 512MB, 128 bit (ami átmeneti, míg megjön a GTX-em)

[letöltés és link moderálva]

Cameleon 1806-ot is felraktam, fel is ismeri a lemezt.
Lemezolvasáskor ugye F8 és megadom neki a parancsot:

"Kernel Cache"=amd arch=i386 -v

majd enter.
Szépen fut is minden féle folyamat amikor valami gebasz lép fel az USB-s részekkel és a következő hibajelenség mutatkozik (minden esetben).

YouTube, AMD hibajelenség
(Still waiting for root device... és innen fagyás, újra és újra ismétli)

Lecsíptem egy 40gb-os partíciót (ennyi gondolom elég) külön az OS X-nek, ugyanis frissen raktam fel a WIN7-et.

Ha bárki, bármit tudna segíteni, nagyon megköszönném! Hátha van valamilyen módja az AMD os x telepítésnek. (ha egy-két dolog nem működik közben az sem probléma!)

Előre is köszi mindenkinek és remélem valaki tud segíteni és nem fog rögtön mindenki hülyének nézni processzor miatt :). :R

[ Módosította: BomiBoogie ]

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#20473) RaZroX válasza dzsumpika (#20472) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha jól értelmezem (ami nem biztos mert most keltem :DDD ) akkor a HDD-n már van egy Windows. Na azt le kell sikálni és tiszta vinyóra kell feltenni az OSX-et. A "Still waiting..." -es dolog ha jól tudom HDD gondra utal, tehát érdemes megpróbálni egy letisztitott HDD-re felrakni, lehetséges, hogy jó lesz.

This is the way

(#20474) dzsumpika válasza RaZroX (#20473) üzenetére


dzsumpika
tag

Pontosan így van, ahogy mondod:). Van mellette egy WIN most ugye, meg a többi hely egy külön partíción a fájloknak (későbiekben) és ilyeneknek. Tehát akkor az egészet formázom és újrapróbálom!:) Fel nem adom, mert ha ezzel nem működne, találtom iDeneb megoldást, igaz 10.5-tel, de az sem baj!

Hátha :).

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#20475) RaZroX válasza dzsumpika (#20474) üzenetére


RaZroX
addikt

10.5-öt ne tegyél fel, az kb olyan mintha Win98-at akarnál használni. Arra már a Chrome sem megy fel.. Nekem 10.6.3 van de így is van jó pár dolog ami nem megy fel már mert frissebb rendszer kell neki. Próbáld meg tiszta vinyóra, ha az sem megy akkor esetleg még egy iAtkos L2 for AMD users-t próbálj ki, de jobb ötletem nincs. Ez az AMD-s dolog nehéz lesz és nagyon kicsi az eséje hogy menni fog. :(

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#20476) dzsumpika válasza RaZroX (#20475) üzenetére


dzsumpika
tag

Már töltöm is az iAtkos for AMD-t. Valahogy csak rászedem, hogy sikerüljön!:) :)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#20477) tDr1v3r válasza dzsumpika (#20472) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ahogy nézem Mountain Lion-höz (10.8) már van kernel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20478) McSzaby válasza tDr1v3r (#20477) üzenetére


McSzaby
őstag

..és hogy hozod össze a telepítővel ezt a kernelt?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20479) vApollo


vApollo
csendes tag

FBRotate.zip megoldas van a (white screen bug) HD7000 seriahoz mit gondoltok mukodne HD7870 hawk kartyaval ?

(#20480) Phantomhive válasza dzsumpika (#20472) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

szia, nem olvastam végig a posztodat, de

amd-re osxet telepíteni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni[...]
ha nem akarsz lehúzni a wc-n több órányi semmittevést a gép előtt, akkor nem szarakodsz vele
ez nem windows, ezt sosem írták meg amdre
egy kenyérpirítóra hamarabb feltelepítem a rendszert, mint amdre
ennél őszintébb jó tanácsot nem tudok adni, tényleg :)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20481) dzsumpika válasza Phantomhive (#20480) üzenetére


dzsumpika
tag

Köszi szépen!:) Már azóta megpróbáltam több mindent.
Végül felhagytam az ötlettel.. felraktam win mellé egy Ubuntu-t , arra egy, a neten található legjobb és legélethűbb OS X témát (ez sem két perc) és legalább "úgy tűnik". :)
Win-nél jobban hasonlít az ubuntu az osx-re (valamivel). :) Átmenetileg (míg nem váltok Intel-re) megteszi:R.

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#20482) vApollo


vApollo
csendes tag

Ha dual boot rendszert (windows 7)szeretnék készíteni, és csak egy HDD-m van, az bezavarhat? (ha tudtok ehhez egy jó telepítési útmutatót azt megköszönném ... ez engem is erdekelne :+ font van jelenleg Mac OSX mountain lion 10.8.3 !

[ Szerkesztve ]

(#20483) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Nem, de azért én a két merevlemezt ajánlanám. :)
Felteszed először az OSX-et, aztán a Windost. Lehet mindkettőt AHCI -ben így opváltás előtt nem kell állítgatni.
Nagyjából ennyi, semmiben sem különbözik.
Ja meg annyi hogy Utilityben két partíciót kell létrehozni ugye.

You got clickbaited.

(#20484) RaZroX válasza Clickbait (#20483) üzenetére


RaZroX
addikt

Erre nem tudsz valami okosságot ? Alkalmanként bekapcsolás után nincs netem, vagy pl ha felkeltem sleep-ből akkor is ezt csinálja. Általában 1 újraindítás megoldja, de van hogy több restart is kell mire észhez tér :(((

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#20485) Clickbait válasza RaZroX (#20484) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hát a sleep az egy eléggé kényes dolog.
Ilyenkor kap egy magábafordulós IP-t. Ilyen volt nekem is amikor alaplaplapit használtam, aztán vettem egy megfelelő NIC-et ugye és már nem volt baj.
Erre szoftversen nem tudok megoldást. :(

You got clickbaited.

(#20486) RaZroX válasza Clickbait (#20485) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát akkor marad az újraindítgatás :D

This is the way

(#20487) Phantomhive válasza RaZroX (#20486) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha Lnx2Mac (RealtekRTL81xx.kext) drivert használsz, akkor töröld le és keríts gyári realtek drivert a hálókártyádhoz. az lnx driverk sajna okoznak ilyen sleep-network galibát

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20488) RaZroX válasza Phantomhive (#20487) üzenetére


RaZroX
addikt

Hank's Intel E1000e Kextet használok :D

This is the way

(#20489) straightedge


straightedge
tag

Hello szeretném felrakni az OSX-t erre a laptopra: [link] lehetséges? próbáltam már de mindig hibát kapok valami kernel pánik.. próbáltam már ezt is: –cpus=1 busratio=12 (I7 720QM=12) de ugyan azt irja ki, meg a -x -v -vel tovább megy de hibákat ir ki utána fekete képernyőn.
ezt próbálom rárakni: Mac OS X Snow Leopard 10.6.432 for PC
elvileg ezt a cpu-t támogatja, igy nem tudom mi baja van.. (életembe 1x rakok fel ilyet, minden leirást pontosan követtem, nem csak itt hanem más oldalon is néztem, de nem jó)
a válaszokat előre köszönöm!

(#20490) Xero válasza straightedge (#20489) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Nem vagy túl informatív. Az, hogy nem indul vagy kernel panicol, attól még nem vagyunk okosabbak. :N
2. Az, hogy a CPU-d támogatott az még csak egy dolog. A GPU kapásból macerás lehet, ahogy sok más eszköz is.
3. A legfontosabb talán, hogy nem egy innen-onnan lewarezolt összelegózott telepítővel kellene nekifutni, hanem eredeti App Store-ból vásárolttal. :U

(#20491) straightedge válasza Xero (#20490) üzenetére


straightedge
tag

Hát csak arra nincs pénz :D ezzel a kernel hibával lehet valamit kezdeni? és azért nem vagyok túl informativ mert soha nem használtam még, de szeretném kipróbálni, csak sehogy se sikerül

(#20492) Clickbait válasza straightedge (#20491) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nem szükséges legelőször fizetett verzióval játszani, nem warezolok de innentől gondolom érted mire célzok. :U
Csak az a lényeg hogy NE iAtkos, iDeneb meg ilyen disztrók legyenek hanem retail.

You got clickbaited.

(#20493) Xero válasza straightedge (#20491) üzenetére


Xero
nagyúr

5000 Ft. :U

Első körben dobd el jó messzire azt amivel most próbálkozol. Egy bármilyen forrásból beszerzett retail 10.6.8-at telepíts fel virtuális gépre. Spórold meg 10 sör árát, aztán folytatjuk. :)

(#20494) RaZroX válasza Clickbait (#20492) üzenetére


RaZroX
addikt

Én vagyok itt a kisebbség az iAtkosommal :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#20495) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Új vagyok a témában, remélem tudtok segíteni.
Egy viszonylag gyengébb PC-re szeretnék felrakni elsődleges rendszerként egy iOS-t, hogy tudjak programozni a platformra.

A konfig amire szeretném rakni (jelenleg Win 7 fut rajta ) :
Intel celeron CPU - 2.8 GHZ
Memória : 2 GB
Abit GD 8 -as alaplap

A kérdéseim:
- Lehetséges erre a konfigra rakni?
- Melyik verzió megy rá pontosan ?
- Valami leírást tud adni valaki, hogy hogy kell ennek nekilátni ?

Nagyon megköszönném a segítséget!

-.-

(#20496) Xero válasza ubid (#20495) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos iOS-t nem hiszem hogy fel szeretnél tenni. OS X-t már inkább. Viszont jó lenne tudni a GPU-d típusát is.
Elsőre a lapról nem sok érdemleges információt találtam OS X-el kapcsolatban, szóval nem biztos, hogy egyszerű lesz. Arról nem is szólva, hogy valóban gyengécske már ez a gép hozzá.
Egy Xcode azért meg tudja enni a rendszert. Volt nem egy olyan projectem, ami a MacPro-t is kőkeményen megizzasztotta. :)

(#20497) ubid


ubid
őstag

Ja igaz. Elírtam bocsi :)
Tehát akkor nem lesz zökkenő mentes a telepítés?

-.-

(#20498) ubid


ubid
őstag

Esetleg egy dell inspiron n5010es gépre könnyebben felmenne ? 4gb ram, ssd +hdd, core i3as proci. Integralt vga

Természetesen erre csak másodlagos rendszerként mert ez a munkagépem...

[ Szerkesztve ]

-.-

(#20499) RaZroX


RaZroX
addikt

Hogy tudok olyan appokat feltenni amik 64 bites procit igényelnek ? Maga a procim 64 bites, de telepítéskor az after effect cs5 még is azt irja hogy nem kompatibilis...

/iAtkos s3 v2/

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#20500) madacakuk


madacakuk
csendes tag

Heló!
OS X Lion-t vagy Mountain Lion-t szeretnék felrakni a gépemre!
Régebben volt már rajta snow leo (Iatkos) de nem volt net és a régi vga-m se nagyon működött!
A mostani rendszerem:

Asrock G41M-v3
Intel Pentium E5700 3 Ghz
Nvidia geforce GT630 gddr3 2 GB
4GB Kingston ddr3 1333 mHz ram

Most 2 hdd-m van szal nem lesz gond a leformázással...

Mivel lenne érdemes próbálkoznom?
:))

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.