Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valaki meg tudná mondani, hogy a Mail alkalmazásban van-e valamilyen névjegyzék, e-mail címjegyzék, ami oda-vissza működik? Addig rendben van, hogy e-mail címet hozzá tudok adni a Kontaktok-hoz és már azt is megtaláltam, hogy az nem a Mail része, hanem egy külön app, de a címjegyzéknek az lenne a lényege, hogy abból jelöljem ki a címzett, cc, bcc mezőkbe a neveket vagy címeket...ez viszont nem mintha nem is létezne.
Szóval azt szeretném, ha van X nevem a Kontaktokban és pl. továbbítani szeretnék nekik egy levelet és persze nem szeretném egyesével beírni az X nevet a címjegyzékbe.

Másik kérdés: Én vagyok a béna vagy tényleg úgy működik a Mail, hogy ha elkezdek írni egy új levelet, attól kezdve csak az Mail ablak aktív és írás közben nem tudok másik levelet, megnézni, megkeresni, abból másolni és hasonlóak? Az hogy bezárom, mentem keresek, másolok, megnyitom, beillesztem, megint bezárom, megint... ez valam vicc?

Remélem valaki hamar válaszol és felvilágosít hogy nálatok minden szép és jó, csak én nem értek a Mail-hoz.

- még egy: Mit lehet kezdeni azzal, hogy a Jegyzetek appot elindítom, látom a 1 másodpercig a jegyzetek fejléceit, aztán megdöglik a program:

Exception Type: EXC_BAD_ACCESS (SIGSEGV)
Exception Codes: EXC_I386_GPFLT

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20802) Xero válasza Tigerclaw (#20801) üzenetére


Xero
nagyúr

Van.

Az írásnál Te néztél be valamit. Minden Mail ablak megkaphatja a fókuszt írás közben is kivéve, ha fullscreen-ben van.

Szóval a Mail-hez Te nem értesz. :P

[ Szerkesztve ]

(#20803) Tigerclaw válasza Xero (#20802) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, szóval a full-screen miatt nem ment. Ezt megjegyzem.

A másikra is tudsz valami megoldást? Mármint, hogy hogyan tudom bevarázsolni a Kontaktokból a címeket az address mezőbe? (persze nem egyesével CV-CP módszerrel)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20804) Xero válasza Tigerclaw (#20803) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott a kép. Balra contactok, jobbra üzenet. Csak bekattintod.

(#20805) koháry válasza Xero (#20802) üzenetére


koháry
tag

Ma megint felraktam 2x a rendszert először a legújabb chameleont és a legújabb fakesmct raktam fel így nem indult magától. Másodszorra felraktam a legújabb chimerát+a fakesmc-t (multibeast nélkül) így újraindítás után magától felállt a rendszer nem volt szükség -x-re sem. Azután a multibeast elcseszte megint pedig csak az alaplapi hangot akartam engedélyezni bejelöltem a dsdt nélküli 887-es opciót, ezenkívül a trim enablert jelöltem még be meg a 3rd xy sata opciót. Újraindítás után megint nem indul a rendszer. Hogyan tudnám a hangot beállítani a multibeast nélkül.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20806) Xero válasza koháry (#20805) üzenetére


Xero
nagyúr

Megkeresed a kext-et és kézzel felrakod.

(#20807) Tigerclaw válasza Xero (#20804) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Bocs, rákattintottam a képre, de nem nagyította ki és úgy eléggé olvashatatlan volt, de a böngészőablak nagyításával jó lett. Mondjuk még kicsit turkálnom kellett, mert a default UI-n nincs kint az address book és most vettem észre hogy az "Ablak" legördülő menűnél szerepel, mint "Címpanel", de most kiraktam a menűsorra az ikonját is. Így már ha kicsit furán is, de kezelhető a dolog. (azért kiváncsi lennék, hogy hány főverziót kell még megvárnunk, mire eszükbe jut betenni 1-1 gombot az address, cc, bcc mellé, ahogy a konkurenciánál már ezer éve van. Illetve én várom a kétablakos filekezelőt is, de ahogy a Maverick finder preview-t néztem ez továbbra is csak álom marad számomra.

Még egyszer, kösz a segítséget. :R

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20808) Xero válasza Tigerclaw (#20807) üzenetére


Xero
nagyúr

Két ablakos filekezelő. Magyar termék.

(#20809) koháry válasza Xero (#20806) üzenetére


koháry
tag

Köszi, a trim enablerre szükség van egyébként, mert ha nem fontos kihagyom azt is. System definícióval érdemes szórakozni ivy bridge processzorhoz mit érdemes választani és azt is fel lehet tenni önmagában?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20810) Xero válasza koháry (#20809) üzenetére


Xero
nagyúr

Trim enabler ssd vezérlő függő, de nagyrészt nem árt.
Igen érdemes, mert nem ugyan az a kext töltődik be egyes sys defek esetén. Ezt ki kell tapasztalni. Természetesen mindent meg lehet oldani kézzel is.

(#20811) Tigerclaw válasza Xero (#20808) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, de nem szeretnék kiadni ennyi pénzt valamiért, aminek alapból járnia kellene az egy olyan OS-hez, ami évente megkapja "a világ legfejlettebb asztali operációs rendszere" titulust...mégha saját maguk is adják ezt a címet a saját terméküknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20812) Pisztillus válasza Tigerclaw (#20811) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Esetleg a muCommander?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#20813) Xero válasza Tigerclaw (#20811) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért Windowson ingyen jár?

(#20814) koháry


koháry
tag

Na, úgy néz ki sikerült rábírni a rendszert, hogy magától induljon (kopp-kopp :) ), úgy látszik az osx nem szereti, ha a biosban engedélyezea van a vt-d opció(valamilyen virtualizáció), de a hangot valamiért nem sikerül kicsalnom belőle. Akinek gigabyte z77-ds3h alaplapja van nem tudná megnézni mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20815) talamasca válasza koháry (#20814) üzenetére


talamasca
senior tag

MultiBeast-
Audio - Realtek ALC8XX - Without DSDT - ALC887

Nálam semmi probléma. Utolsó update után is lefuttattam és ok a hang.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#20816) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

az alábbi konfigra melyik a legfrissebb OS X verzió amit fel lehet telepíteni?

ThinkPad T61:

C2D T8300
Intel GMA X3100
30GB Corsair Nova2 SSD
Intel 82566MM hálókártya
Intel 4965AGN wifi (tudtommal ez nem támogatott, de majd szerezek bele olyan kártyát ami kompatibilis vele)
Soundmax audio

(#20817) tDr1v3r válasza audi100td (#20816) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lion, hócica.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20818) audi100td válasza tDr1v3r (#20817) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi

(#20822) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Csak egy kis bátorítást szeretnék írni azoknak, akik gondolkodnak,h belevágnak. egy este alatt elkészült a dual bootos hack+win8 htpcm. köszönök innen is minden segítséget. :R

Igazából fogalmam sincs, vmware alól miért nem indult el a nagy gépen a mac,de már mindegy...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20823) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

De jó ez az Unibeast... az előbb lekaptam a legfrissebb Mountain Lion-t, megcsináltam a pendrive formázását a leírás alapján, indítanám, el is jut valameddig, de pár másodperc után installation failed-et dob. A log:

Jul 5 20:20:43 Bences-Mac.local installd[724]: PackageKit: ----- Begin install -----
Jul 5 20:20:53 Bences-Mac.local installd[724]: PackageKit: Install Failed: Error Domain=PKInstallErrorDomain Code=112 "An error occurred while running scripts from the package “UniBeast - 2.0.1”." UserInfo=0x7fc17be9dea0 {NSFilePath=./postinstall, NSURL=file://localhost/Users/Bence/Downloads/UniBeast%20-%202.0.1.pkg#unibeast-1.pkg, PKInstallPackageIdentifier=com.tonymacx86.unibeastMacAppStore.MountainLion.pkg, NSLocalizedDescription=An error occurred while running scripts from the package “UniBeast - 2.0.1”.} {
NSFilePath = "./postinstall";
NSLocalizedDescription = "An error occurred while running scripts from the package \U201cUniBeast - 2.0.1\U201d.";
NSURL = "file://localhost/Users/Bence/Downloads/UniBeast%20-%202.0.1.pkg#unibeast-1.pkg";
PKInstallPackageIdentifier = "com.tonymacx86.unibeastMacAppStore.MountainLion.pkg";
}
Jul 5 20:20:53 Bences-Mac.local Installer[716]: Install failed: The Installer encountered an error that caused the installation to fail. Contact the software manufacturer for assistance.
Jul 5 20:20:53 Bences-Mac.local Installer[716]: Displaying 'Install Failed' UI.
Jul 5 20:20:53 Bences-Mac.local Installer[716]: 'Install Failed' UI displayed message:'The Installer encountered an error that caused the installation to fail. Contact the software manufacturer for assistance.'.

Amennyire kibogoztam, az Unibeast a sz*r nem én... bár lehet hogy a rendszernél van a hiba, most nincs házon belül Mac, ezért kénytelen vagyok virtuálisról csinálni a bootdrive-ot. :<

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20824) audi100td


audi100td
nagyúr

USB-s telepítőt (Lion) melyik progival érdemes csinálni? Myhack-el próbáltam, nagy nehezen fel is ment a rendszer, de eléggé bugos.

[ Szerkesztve ]

(#20825) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Multibeast-tel feltettem a 2.1. akármennyi bootloadert, jól is működik. Az a kérdésem, hogy hol lehet beállítani, melyik legyen a default oprendszer? Alapban ugye marad a macOS,de jobb lenne, ha nem ő lenne a default. köszi

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20826) Ragnar95 válasza audi100td (#20824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak és kizárólag Unibeastel érdemes foglalkozni, mással nem

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20827) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#20826) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem igaz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20828) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#20827) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert szerinted melyikkel érdemes még próbálkozni, amivel gyári .app Lion telepíthető? :F :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20829) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#20828) üzenetére


tDr1v3r
veterán

MyHack. Lényegében ugyanazt csinálja mint az Unibeast, rak bootloader-t a pendrive-ra meg átmásolja az InstallESD képfájl tartalmát.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20830) audi100td


audi100td
nagyúr

Nem tudtok esetleg egy jó leírást arra, hogy miként tudom hozzáadni a rendszerhez a számomra szükséges "kext"-eket?

tDr1v3r: köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#20831) tDr1v3r válasza audi100td (#20830) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kext Utility

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20832) bajnokpityu válasza tDr1v3r (#20831) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez arra is jó,ha kicsit trükköztem a driverekkel, és minden gányolást el akarok távolitani, vagy arra maradnak a sudo val keződő sorok?

mint itt

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20833) audi100td válasza audi100td (#20830) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként Snow Leopard-hoz nem lehet valahogy USB-s telepítőt készíteni? Csak az iBoot+Multibeast féle módszer működik?

(#20834) #92049152 válasza audi100td (#20833) üzenetére


#92049152
törölt tag

tDr1v3r által említett MyHack is jó hozzá.

[link]

(#20835) audi100td válasza #92049152 (#20834) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, thx

(#20836) levi.hungary


levi.hungary
tag

HP G62-b30EH (XR499EA) notebookra milyen rendszert érdemes rakni? [link]

Hardverek:

HP G62-B30EH
Cpu: Intel Core i3 m350
Vga: Intel HD Graphics
2gb ddr3
Lan: Realtek RTL8102e/RTL8103e pci-e
Wifi: Railnk RT5390

Product Name Notebook
Product Number XR499EA
Microprocessor 2.26 GHz Intel Core i3-350M Processor
Microprocessor Cache Level 3 cache 3 MB
Memory 2 GB DDR3 (1 x 2048 MB)
Memory Max Supports up to 4 GB DDR3 memory
Video Graphics Intel HD Graphics
Video Memory up to 762 MB total available graphics memory
Display 39.6 cm (15.6") diagonal High-Definition LED HP BrightView Display (1366 x 768)
Hard Drive 320 GB SATA Hard Disk Drive 7200 rpm
Multimedia Drive SATA optical drive: LightScribe SuperMulti DVD±R/RW with Double Layer Support
Network Card Integrated 10/100BASE-T Ethernet LAN
Wireless Connectivity Bluetooth wireless networking

802.11 b/g/n
Sound Altec Lansing speakers
Keyboard Full size keyboard with One touch launch keys and Action keys
Pointing Device Touch Pad with On/Off button and 2-way Scroll pad support
PC Card Slots 5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro or xD Picture cards
External Ports
1 VGA port
1 stereo headphone-out
1 microphone-in
3 USB 2.0 ports
1 RJ45 ethernet port
Dimensions 24.6 cm (L) x 37.4 cm (W) x 3.18 cm (min H) / 3.68 cm (max H)
Weight Starting at 2.20 kg
Power 65 W AC Power Adapter

6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery
What's In The Box Webcam with Integrated Microphone (VGA)

(#20837) tDr1v3r válasza levi.hungary (#20836) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Snow Leo és Mountain Lion közt bármelyiket szerintem. De a gépedre specifikus leírást nem találtam, szóval azt valszeg magadnak kell megoldanod...

A VGA-t így tudod életre kelteni, a LAN-hoz itt a kext, a Wifi-ről fingom sincs de szerintem cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20838) levi.hungary válasza levi.hungary (#20836) üzenetére


levi.hungary
tag

Bocsánat ezt benéztem egy másik fórumozótól valahonnan.
Szóval a wifi: Ralink RT3090
lan: Realtek RTL8168

(#20839) levi.hungary válasza levi.hungary (#20838) üzenetére


levi.hungary
tag

http://www.tonymacx86.com/61-unibeast-install-os-x-mountain-lion-any-supported-intel-based-pc.html
[link]
Ez a leírással próbálkozzak?

(#20840) Tonyo


Tonyo
őstag

Tapasztaltatok már olyat, hogy hakintoshtól el kezd zúgni a tv? Abba hagyta amint 50 Hz Pal-ra raktam 60 Hz NTSC-ről.
LG LM 615 s tv.

(#20841) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!

Ötleteket várok az alábbi problémámra:
Jelenleg az alábbi gépkonfigon dolgozok. 10.6.8-as rendszeren:
Gigabyte Z68AP-DS3
Core i5 3470 3200 MHZ
ATI HD6670 1GB
DD3 16 GB Kingstone

Most probálom telepíteni a 10.6.8-at egyik barátomnak az alábbi rendszerre:
Gigabyte Z68AP-D3
Core i5 3470 3200 MHZ
ATI HD6670 2GB
DD3 16 GB/1600 VIPER XTREME KIT 4x4 GB

Sajnos a telepítő felületig sem jutok el, mivel a iboot, Retali dvd kiválasztásakor egy pillanatra megjelenik az alma jel és újra indul a gép. BIOS-ban ACHI egyebek be vannak állítva.

A jelenlegi gépemből átraktam a winyómat, hogy beboot-olok és kiprobálom azzal. Ugyan ez a helyzet. Bootoláskor a a boot particót kiválasztva egy pillanatra alma jel, aztán reboot.

Amit kiprobáltam: Videokártya csere (hátha az a gond), RAM csere (hátha az a gond).
Elvileg a BIOS beállításokat is egyeztettem és ott sem találtam eltérést.

Ugyan csak kiprobáltam a 10.8.4-es Montain Lion telepítőt, de teljesen ugyan azt csinálja.

Azt gondolom hogy valami kis egyszerű gond van(BIOS vagy valami), csak nem lelem, hogy mi.

Találkozott már valaki ilyen problámával? Ötlet?

Köszi előre is!

(#20842) Máté94 válasza blade1526 (#20841) üzenetére


Máté94
addikt

-x GraphicsEnabler=No-val próbáld, lehetőleg DVI porton keresztül.

(#20843) blade1526 válasza Máté94 (#20842) üzenetére


blade1526
csendes tag

Szia!

DVI porton keresztül probáltam az ajánlottal. Sokáig fekete képernyő lett, aztán újra indult! Mi lehet ez?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#20844) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Be szeretnék tenni angol magyar szótárt a Szótár appba. Letöltöttem az új szótárakat, de a info szerint ezeket a Library/Dictionaries-be kellene bemásolni, ami nem létezik a gépemen. Ez változott a Mountain Lion-ban, és máshova kell másolni, vagy ez valami extra rejtett könyvtár?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20845) Xero válasza Tigerclaw (#20844) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott van az:

[ Szerkesztve ]

(#20846) Tigerclaw válasza Xero (#20845) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Köszi. Megtaláltam végre.

Én eddig a Finderben az ugrás menü (+ALT) - Könyvtárra ugrottam, ahol nem volt Dictionaries nevű könyvtár, ez meg az ugrás menü - Számítógép, majd Macintosh HD és azon belűl a Könyvtár.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20847) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hallo :) A régebben támogatott OS X-es lapok (pl. p35ds3, p43t-es3g stb.) működnek még 10.8 alatt is? Jelenleg valami Q6600, 8GB DDR3, GTS250 konfigban gondolkozom. A Vga adott, a lap+procit most venném... Esetleg valami más javaslat?
Köszi, Hajós

(#20848) Máté94 válasza gergobaby (#20847) üzenetére


Máté94
addikt

Miért ne működnének? :)

(#20849) gergobaby válasza Máté94 (#20848) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Legutoljára S1155 Hackintoshom volt, de most valószínűleg egy s775-ösre esik a választás :)

Köszi a választ, Üdv.

(#20850) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv.
Adott egy Gigabyte GA-X38-DQ6, és csak ATA vinyó. (más nincs sajnos.)
Hogy tudnám életre kelteni az OSX Indo disztrót? KP-t sajnos nem tudok fényképezni.
A telepítő felpakolta jMicronATA.kext az ata controller-rel.
viszont az első indításnál (hdd-ről) kidob KP-val rengeteg IOxxxxxxFamily.Kext-file-al.
Tippek?

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.