Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) kecsawi válasza Máté94 (#20700) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszönöm, :R

Más: Lehetséges NP530U notira os-xet rakni, vagy felejtsem el még a gondolatát is?

(#20702) Ragnar95 válasza Máté94 (#20700) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az új Airekben is Haswell van tudtommal és azok már kaphatóak ML-el :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20703) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#20702) üzenetére


tDr1v3r
veterán

ULV Haswell-ekre, és mobil chipsetre...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20704) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#20703) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, lehet, hogy az asztali Haswellek támogatása csak a Mavericksel jön

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20705) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Valaki próbálkozott már Asus 1201N-re telepiteni OSX-et? (Alap, 2Gb-s verzió).
Felmenni felmegy rá, csak a Wifivel van gondom, meg a hanggal.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20706) gabo89 válasza ZetorGumi (#20705) üzenetére


gabo89
senior tag

A wifi nem fog menni. Lion guide

indul a sörös aludni

(#20707) ZetorGumi válasza gabo89 (#20706) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Azt sejtettem, hogy az cserés lesz sajnos, de a hang recsegésével nem vagyok kibékülve. Fontos lenne, hogy szép, tiszta hangja legyen.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20708) turbobusa


turbobusa
senior tag

Videóvágásra s képszerkesztésre kellene egy elég erős gép, tegnap találtam itt a hirdetések közt egy iMac-et, ami minden extrával ellátott modell volt, de közel 800k-ért. Aláírom, hogy szép, Apple, gyári, erős, de azért nagyon sok pénz érte. Hála Istennek van más megoldás is!
Elkezdtem egy konfigurációt összeállítani:
i5-3570K vagy i7-3770K 40-65k
Gigabyte Intel Z77 40k
4*8gb ddr3 35k
ssd 50k

Videokártya terén nincs konkrét elképzelésem még; Final Cut kihasználja gyorsításképpen? Ha igen, mekkora időbeli spórolást eredményezne?

Milyen árfekvésű monitorokkal konkurál egyébként az iMac panelje?

[ Szerkesztve ]

(#20709) madgie válasza turbobusa (#20708) üzenetére


madgie
titán

Ha a 27" variánsait keresed, akkor a Dell U2713H és Dell U2713HM a barátod (előbbi komolyabb darab, utóbbi mostanában baráti áron köszön vissza a hardveraprón refurbished formában), ha a 21.5", akkor meg például a Dell U2212 a "társa".

(#20710) Máté94 válasza turbobusa (#20708) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen lap ez pontosan? Csak nehogy valami olyat találj ki, ami nem igazán...

Nem tudom mennyi időbeli spórolás, de mondjuk jelentősnek.

Foggalmam sincs a monitorról, a Dell 27"-es IPS-hez hasonló biztos.

(#20711) madgie válasza Máté94 (#20710) üzenetére


madgie
titán

Asszem ugyanaz a panel, mint anno az U2711-nél, de mivel az akkori Dell CCFL, az iMac meg LED háttérvilágítású, így összességében talán közelebb áll a mostani U2713HM-hez.

A kedvező ár meg komoly, 80-85 körül szokott lenni mostanában az aprón az U2713HM, én is 90-ért vettem pár hónapja a kitűnő U2711-em.

(#20712) turbobusa válasza madgie (#20709) üzenetére


turbobusa
senior tag

Megnézem közelebbről ezt a Dell monitort, 27-es bőven megfelel, de lehet egy 24-es is elég lenne, bár hosszabb távon ideálisabbnak tűnhet a nagyobb "testvére".
iMac-nél még őszintén a melegedéstől is félnék, nem tudom rendes egész éjszakás videovágás alatt mennyire tudna normálisan szellőzni, valahogy vannak kételyeim afelől.

Máté94: Tonymac-en néztem a támogatott lapok listáját, drága, viszont csatlakozók terén elég bő, bár lehet keresek valami olcsóbb Giga-t, lényeg a 16 vagy 32gb támogatás a kompatibilitás s i5/i7 foglalat mellett.
Amazonon kerül ennyibe, itthon lehet drágább még egy 10k-val, nem jártam még utána a magyar áraknak, biztos a végén több lesz.
Nem vetném meg az iMac-et, de drága nagyon, viszont itt tudok spórolni, hogy elsőre nem veszek meg mindent bele, gondolok itt a memóriára, hűtésre, ssd-re, vga-ra...

(#20713) madgie válasza turbobusa (#20712) üzenetére


madgie
titán

Nézd meg őket, jó cuccok :K Ha csak a méret a fontos és a felbontás kevésbé, akkor a 24" a képaránya miatt majdnem olyan magas, mint a 27" (hosszban viszont jelentősebb a különbség), itt egy szemléltető ábra.

[ Szerkesztve ]

(#20714) bajnokpityu válasza Máté94 (#20698) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Innen a legolcsóbb mATX alap ma cirka 30rugó bruttó.
Van olyan mATX alaplap,ami ennél jóval olcsóbb, és ugyanolyan jól fog menni vele lion? Z75,z77jó lenne.

köszönöm

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20715) tDr1v3r válasza madgie (#20711) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Uh, az azért már durva... lehet el kéne passzolnom az eldzsit és beszerválni egy 2711-et. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20716) Máté94 válasza bajnokpityu (#20714) üzenetére


Máté94
addikt

GA-B75M-D3H

(#20717) bajnokpityu válasza Máté94 (#20716) üzenetére


bajnokpityu
félisten

teljesen hibátlanul működő mikro ATX es lap MAChez, tapasztaltad?
:R

hdmin kimegy a jel 1920as felbontásban?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20718) Máté94 válasza bajnokpityu (#20717) üzenetére


Máté94
addikt

(#20719) bajnokpityu válasza Máté94 (#20718) üzenetére


bajnokpityu
félisten

első pár HSz pont arról szól,h messze nem tökéletes. lan és vga problémákat irnak.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20720) Máté94 válasza bajnokpityu (#20719) üzenetére


Máté94
addikt

VGA port nem fog működni sehol sem, az tiszta sor.
Ethernet-ről nem ír semmit, különben is a többi lapon is Realtek chip van...

(#20721) pieces válasza bajnokpityu (#20719) üzenetére


pieces
csendes tag

Nekem ilyen lapon megy a ML.HDMI portot használom.Hang is azon keresztül megy.Soha rosszabbat.LAN nálam jó.Tehát maximálisan ajánlott részemről.Miután belőttem soha semmilyen problémám nem volt.Frissítés után sem kell semmit bűvészkednem.

Üdv

(#20722) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Az mitől lehet,hogy iatkos ml-2 alatt virtualboxba formázás közben a pendrive lefagy ? Elvileg a pendrive 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#20723) turbobusa


turbobusa
senior tag

Hosszabb távon egyébként nem rongálja a komponseket a Hackintosh? Kimondottan úgy válogatnám össze a dolgokat, de azért mégis csak felmerült bennem...

(#20724) Ragnar95 válasza turbobusa (#20723) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már miért rongálná? :DDD
Nem lesz tőle semmi bajuk...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20725) turbobusa válasza Ragnar95 (#20724) üzenetére


turbobusa
senior tag

Bennem van azért a félsz ;]

(#20726) Máté94 válasza turbobusa (#20723) üzenetére


Máté94
addikt

Az maga a gép, ami "rongálja" az a OS X...

(#20727) Xero válasza turbobusa (#20723) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt remélem nem gondoltad komolyan.... :U

(#20728) Phantomhive válasza Xero (#20727) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Pedig szerintem, ha belegondolsz, nem kérdezett hülyeséget.

Alapvetöen a processzor és a vga pl. olyan komponensek, amik dinamikus órajelűek(jó esetben) azaz a 3.30Ghz-es proci böngészés mellett csak mondok egy számot 1,3Ghz-en ketyeg, mert nincs szükség több kakaóra. Ugyan ez igaz a vidokártyámra, ami minek pörögjön 900Mhz-es magórajelen, amikor 150Mhz is bőven elég a bbc átgörgetéséhez.

Ez a fel-le skálázás nem csak gazdaságos, de szerintem megnöveli a hardwarek élettartamát is, hiszen nincsenek folyamatosan maximum teljesítményen pörgetve az eszközök --> az általános hőjük majdnem csak a fele ténylegesnek --> kevésbé használódik el

és ha innen ráfordulunk arra, hogy a hackli rendszerek alatt sokszor mekkora nyűg pl. a procik turbóorajelének eltalálása, aktiválása, akkor jogos a felvetés és vagy félelem,hogy vajon mindig maxon pörög-e a cpu vagy visszaveszi-e magát?
és ugyanez igaz pl. a vga-ra. én a mai napig nem tudom, hogy hogy viselkedik a HD5670 kareszom odabent, mert fogalmam sincs,hogy mivel tudnám monitorozni a kártya terheltségét, aktuális core/mem órajelét, hőmérsékletét :D

de persze ezt mind elméleti síkon írom és örülnék, ha meg tudnád cáfolni, mert engem is szokott nyomasztani ez a gondolat, hogy mennyivel ehet többet a gépem osx alatt mint win alatt. elvégre nem mac van alatta, hanem traditional pc

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20729) Xero válasza Phantomhive (#20728) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha alapvetően vanilla kext-ekből építkezünk, akkor ilyesmi nem nagyon fordulhat elő. A speedsteppel is azon proci - lap párosoknál volt gond, amit teljes mértékig nem ismert az OS X oob.
De ha mégis annyira érdekli az embert, akkor ott a HWMonitor - FakeSMC páros amivel kiválóan lehet figyelni, akár a GPU órajelet is.

(#20730) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Kicsit lemaradtam az utóbbi hónapokban, azt kérdezném hogy létezik már normális HD 7000 controller?
6850 ról visszaváltottam 7770-re, de most újra Windows fut alatta. :K

You got clickbaited.

(#20731) jozsy_92


jozsy_92
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A következő problémám lenne:
Nemrég raktam fel egy 10.8.3-s mac os x-t (IATKOS ML3u). Minden működik rajta, kivéve a videokártyák
(SAPPHIRE RADEON HD 6950 2GB FLEX EDITION, és INTEL HD 3000).
Vagyis inkább azt mondanám, hogy működnek, csak nem megfeleően.

http://forum.netkas.org/index.php?topic=5484.0
Az alábbi linken végig futva, elvileg meg lehet úgy csinálni, ogy lássa mind a ketőtt, és a hozzájuk tartozó kextek, meg itt találhatóak:
http://www.applelife.ru/threads/%D0%97% ... ost-302526

Nekem így néz ki:

Minden stimmel rajta csak a VRAM nem.

Kext Utiliy-vel fel raktam mind a hármat. Clover EFI bootloaderem van. Abba bekapcsoltam a graphicsinjector-t, és betölti a kextet a kártyához, de így is csak 5mb lát belőle. Valamint ha a 6950 van beállítva elsődleges kártyának akkor a Clover nem látja a HD 3000-ret. A fórumon írták, hogy csak akkor lehet megcsinálni, ha a HD 3000 is ott virít melette.
Ha a HD3000-ret állítom be elsődlegesbe, akkor clover látja mind a két kártyát, de amint bekapcsolom a GraphicsInjector-t a betöltésnél, a képernyő fele becsíkozódik, és a kép kifagy. Gondolom a HD 3000-től. A .zip-be meg volt egy dsdt ami nem tudom, hogy micsoda, de gondolom az is kell hozzá.
Hogyan tudnám orvosolni ezt a problémát?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat

Konfigom:
Alaplap: ASROCK Z77 EXTREME 4
Processzor: INTEL 2500K
memória: Corsair Vengeance 4gb 1600mhz
Gpu: SAPPHIRE RADEON HD 6950 2GB FLEX EDITION
Igp: INTEL HD 3000
Merevlemez: WD 160gb Sata2 (ezen van a MAC OS X és gpt a particionálási stílus)
Bootloader: Clover v2 r1888
Op. rendszer: MAC OS X 10.8.3 IATKOS ML3u

(#20732) #51177472


#51177472
törölt tag

Srácok!
Ha az ML felment, a Mavericks sem akadály ugyan azzal a módszerrel?

(#20733) tDr1v3r válasza #51177472 (#20732) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem ugyanaz, inkább hasonló szerintem... de valahol azt olvastam hogy a FakeSMC meg még nemtommi alapba bent van a rendszerben, szóval lehet hogy könnyebb felpakolni. :D Ma jött ki a Beta 2 belőle amúgy.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20734) #51177472 válasza tDr1v3r (#20733) üzenetére


#51177472
törölt tag

Megnézem majd, kíváncsi vagyok milyen lett.
iPhone-ra és iPad-ra össze-össze diákmunkáztam a pénzt, Macre már nem megy.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20735) ThuG4LifE válasza #51177472 (#20732) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Szerintem felesleges még feltenni, várd meg a végleges verziót ...

A másik oldalon azt írtad, hogy felraktad már ... most akkor mi van? :)

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20736) ThuG4LifE válasza #51177472 (#20734) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20737) #51177472 válasza ThuG4LifE (#20735) üzenetére


#51177472
törölt tag

édesapám Pro-ján van fent, nem a PC-men. :)
Egyébként iPC-re gondolsz?

(#20738) ThuG4LifE válasza #51177472 (#20737) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

igen :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20739) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Egy hatalmas segítséget szeretnék kérni és sok-sok megértést. :D Van egy amd-s rendszerem: ASUS M5A97 EVO R2.0, FX-6300, 8Gb Corsair Vengance LP, CM 412S, Samsung 120Gb SSD, 2x2Tb Samsung HDD, Sapphire Radeon HD 6790 1GB GDDR5
Szeretnék telepíteni egy OSX-et a gépre, tudom, hogy intelre sem egyszerű de amd-re meg horror de mégis szeretném megpróbálni. Ebben szeretnék segítséget kérni, linkekkel és magyarázattal.

Előre is köszönöm

(#20740) Máté94 válasza Lanash (#20739) üzenetére


Máté94
addikt

HD6790 miatt eleve felejtős, tehát... :)

(#20741) bajnokpityu válasza Máté94 (#20740) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Még mindig csak nvidia?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20742) Máté94 válasza bajnokpityu (#20741) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, egyszerűen ez a kártya pont nem megy.

(#20743) koháry


koháry
tag

Nekiálltam lecserélni az konfigom (asus alaplap) gigabyte-ra, hogy könnyebben feltudjam rakni majd a gépemre a ML-t, de azon gondolkoztam, hogy az alaplapom (valamelyik Z77-es gigabyte és egy második ssd-n kívül szükség van-e még más kiegészítőkre is? Teszem azt, a net menni fog, ha ugyanúgy összekötöm a gépem, ahogy jelenleg win7 alatt tettem, vagy például vettem apple wireless billentyűzetet és magic trackpadot is, ezekhez milyen bluetooth adaptert kéne vennem, hogy használhassam őket? A wifihez kell külön bővítőkártyát vennem és ha igen az milyen típusú legyen? :DDD :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20744) Máté94 válasza koháry (#20743) üzenetére


Máté94
addikt

Ne "valamelyik" legyen, hanem ezek közül valamelyik. Mondjuk nem biztos, hogy kell Z77, ha nem tudsz OC-zni.

BT

(#20745) koháry válasza Máté94 (#20744) üzenetére


koháry
tag

Tudom, hogy ezek közül kell választani, csak nem írtam ki. 😊 A z77-es lap hosszú távon azért jobb, mert több rajta a bővítőhely( pl a gépben így már 2 ssd van és a b75-ös lapokban általában 1 sata 3 hely van csak). Köszönöm a bt adapter tanácsot, mert néztem a tonymac-en, de az ott felsorolt cuccok közül sokat nem is lehet itthon megvenni. A belkin itthon is kapható, holnap meg is rendelem valahonnan. Valaki nem tudná röviden a ML pendrive készítését, mert ugyan találtam leírásokat, hogy letöltöm mac appstore-ból a ML-t, a 8 Gb + pendrivetot formázom a disk utilityvel, de hogy jön képbe az unibeast meg a multibeast amit a tonymac-en is használnak, azt is fel kell rakni a pendrivera? Boccs ha hülyeséget kérdezek, de még nem csináltam hasonlót, csak vmware-n futtattam osx-et idáig. ;)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20746) Máté94 válasza koháry (#20745) üzenetére


Máté94
addikt

Hát nem elég egyértelmű? :DDD

Felteszed egy másikra és kész.

(#20747) koháry válasza Máté94 (#20746) üzenetére


koháry
tag

Ja akkor oké, az nem derült ki számomra, hogy két különböző pendrivera kéne feltenni őket, azt hittem a ML mellé kell felcsapni azt is, hogy kooperálhassanak. :D Ugye az unibeast és a multibeast nem foglalnak sok helyet?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#20748) Máté94 válasza koháry (#20747) üzenetére


Máté94
addikt

100MB alatt tuti...

(#20749) Darko válasza Máté94 (#20744) üzenetére


Darko
senior tag

Szeretnék összerakni egy konfigot OSX-hez. Felejtős a tuning osx alatt?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#20750) Máté94 válasza Darko (#20749) üzenetére


Máté94
addikt

Nem... miért lenne?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.