Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) papper20 válasza papper20 (#20550) üzenetére


papper20
csendes tag

De akkor a hp-mon menni fog a 10.8-as osx?

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20552) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. Konfigom a következö.

Alaplap: Asus P8H77-M Pro
CPU: Intel i5-3450
Vga: Asus Nvidia GTX650
RAM: 2x4GB DDR3

A következö képpen probáltam csinálni: VMware-t leszedtem hozzá egy elöre telepitett OSX Lion-nal. Elinditottam, utanna a már elöre letöltött OSX Lion.app -ot beraktam az applications mappába, 8GB pent bedugtam formáztam ahogy kell, utánna UniBeast 1.0.0 -val (mert az újabb nem engedi .app ot telepiteni ha nem vásároltam meg*!) majd szépen végig ment minden. Igaz amig az USB-t csinálta 5 óra volt, de végén kiirta hogy sikerult. Most szeretnék rola bootolni, be is jön a képernyö, ahol entert kellene nyomni és behozná a telepitöt ehelyett viszont csak fekete kepernyö ugy 5mp-ig aztán ujra indul a gép. Probáltam ezekkel a parancsokkal is inditani:

Asus Motherboard + NVIDIA Graphics - type PCIRootUID=0
Unsupported graphics - type GraphicsEnabler=No
Boot in Single-user mode - type -s
Boot in Verbose mode - type -v
Boot in Safe mode - type -x

Az -s, és -v parancsra elkezd szöveges felület tölteni elég sokat majd szintén ujra indul a gép. Kérdésem, hol ronthattam el?

*Megvenni azért nem vettem még meg, mert elöbb szeretném kiprobálni, hogy egyáltalán elindul-e rendesen megy-e a PC-n. Ha jól megy természetesen megveszem, hiszen 17€ nem pénz érte, ha jól megy.

Köszönöm.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20553) Máté94 válasza Xmodule (#20552) üzenetére


Máté94
addikt

Említettem már, hogy BIOS-t kell flashelni neki? :DDD
BIOS-ban AHCI, ACPI S3-t és stb.

Unibeast-ből azért megpróbálnám még egyszer a legfrissebbel, ilyen hiba nincs, hogy nem eredetivel nem működik. Már ha jó az a .app.

[ Szerkesztve ]

(#20554) Xmodule válasza Máté94 (#20553) üzenetére


Xmodule
őstag

Bios flash megvolt. Igy sem jo sajnos. UniBeast-el meg probaltam a legujabbal is. Onnan tudom, hogy azzal nem latja a .appsot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20555) tdk.112 válasza Xmodule (#20554) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Szerintem inkább csinálj egy merevlemezes telepítést. Én is 2 napot szívtam USB-vel, sehogy nem jött össze.

http://www.osx86.net/home/428-installing-mac-os-x-mountain-lion-intel-pc.html

Itt a "Using HDD" részt kell nézned. Csinálsz a leírás szerint egy 10 GB-os partíciót egy üres merevlemezen, erre felmegy a telepítő, bootolsz, és ha jól gondolom ez ilyen "recovery" jellegű telepítő, ami felajánlja, hogy újratelepítheted a rendszert. Gondolom a gyári Mac gépeken eleve van egy kis partíció a telepítővel, és a Mac user könnyűszerrel tud reinstallálni. Kiválasztod a merevlemezen a másik partíciót, és már megy is a telepítés.

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20556) Xmodule


Xmodule
őstag

Na annyival elörebb kerultem, hogy csinaltam egy iboot-os usb kulcsot es arrol bootoltam az osx lion usb-kulcsot igy bejött a feher kepernyö közepen az alma logo de ennyi. itt meg is allt es nem csinalt semmit. szerintem ez az osx lion usb amit csinaltam nem eppen okes.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20557) Xmodule válasza tdk.112 (#20555) üzenetére


Xmodule
őstag

USB-s kulsö merevlemez is jo? CSak azert mert a VM csak muter gépén hajlando elinditani az osx-et. Viszont az en asztalimra szeretnem feltelepiteni. Vagy egyaltalan en az asztalin hogyan tudnam virtualis gepen feltelepiteni? Van nekem VMware meg Oracle VM VirtualBox is de egyikel sem jöttem még rá hogy kell. Csak a sima VMware Workstationnal indult el mar alapbol osx mentesböl de az is csak muter i3-as laptopjan. Ehhez az egeszhez meg kell egy osx-es gep..

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20558) Ragnar95 válasza Xmodule (#20557) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ezen leírás alapján csináltam meg anno a virtuális gépet, tökéletesen megfelel az unibeastes pendrive elkészítésére az így felrakott Snow Leo.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20559) tdk.112 válasza Xmodule (#20557) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Én is USB-s merevlemezre készítettem a telepítőt, szóval működik. Utána persze már betettem a gépbe SATA portra, és már onnan bootoltam.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20560) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm az eddigi segitségeteket. Azt már sikerult megcsinálni hogy a snow leopardot feltettem VirtualBox-ba. Most viszont ott vagyok elakadva, hogy az USB Pen vagy HDD nem jelenik meg az osx-en.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20561) Xmodule válasza Xmodule (#20560) üzenetére


Xmodule
őstag

Sikerult megoldani közbe egy extra csomagot kellet felrakni a virtualboxhoz. most mar jo csinalom a hdd-re backupot a lion.app bol. kivancsi leszek jo lesz-e.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20562) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah az OSX usbs hdd megvan viszont most ezt a [77Project] 10.8.2 BootCD (Intel).iso -t nem tudom hogyan rakjam USB pendrivera. Marmint csinaltam mar ilyet elötte sokszor de nem tudom milyen programmal csinaljam hogy jo legyen. Probaltam a Yumi-val de a sajat ison kivul nem latta a csatlakoztatott osx-et meg alapbol mast sem amivel probaltam. Alapbol ha az osx-es hdd bootolhatora van megcsinalva akkor miert kell ilyen segedprogram?

Amugy a BIOS-ba nem jobb kikapcsolni az UEFI-t? Vagy ez lenyegtelen?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20563) Ragnar95 válasza Xmodule (#20562) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Unibeastes pendrive esetén nem kell ilyenekkel szórakozni, az Unibeast felrak bootloadert is. Tökéletes az UEFI is, nekem is úgy ment fel a Lion

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20564) Xmodule válasza Ragnar95 (#20563) üzenetére


Xmodule
őstag

És te a hazardos osx et raktad fel unibeastel? melyik unibeastet használtad?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20565) Ragnar95 válasza Xmodule (#20564) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem. Ne használj ilyen mókolt sz@rokat, csak és kizárólag AppStore-os változatot .app kiterjesztéssel. Az akkori legújabb Unibeastet használtam, talán 1.3-mas volt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20566) Xmodule


Xmodule
őstag

Értem. hm... most még megprobálkozom egy unibeast modszerrel ha ezzel sem lesz jó akkor hagyom az egészet és maradok VirtualBoxba. Tudom nem ugyan az a sebesség de ismerkedni barátkozni a rendszerrel elég lesz szerintem, ha meg nagyon megtetszik akkor még az is lehet hogy a jövöben beruházok egy macbookra. :) addig az árak is lejjebb mennek remélhetöleg. köszönök minden segítséget! :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20567) talamasca


talamasca
senior tag

10.8.3-ra mehet a gyári update 10.8.4, vagy okozhat problémát?
Van aki Frissített már?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#20568) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi lehet az oka, hogy a gépem csak a -f kapcsolóval hajlandó elindulni. MyHack-el szoktam a kext-ek jogosultságait állítani.

(#20569) tDr1v3r válasza #68216320 (#20568) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az az, hogy betölti az összes kextet a rendszer.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20570) Ragnar95 válasza talamasca (#20567) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ComboUpdate-el frissíts mindenképp, gyári frissítés sosem ajánlott

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20571) tdk.112 válasza Ragnar95 (#20570) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nálam semmi gond nem volt a gyári frissítéssel.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20572) #68216320 válasza tDr1v3r (#20569) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát, jó sokára is indul el. Viszont szeretném anélkül indítani. Ha nincs bekapcsolva, akkor hamar restart lesz induláskor. Szinte a legelején. Merre fele kezdjem a hibát keresni szerinted?

talamasca: Nekem eddig vacakolt a wifi. Ráment a frissítés, azóta jó :) A lényeg, hogy nálam nem okozott problémát. Bár ez egy laptop.

[ Szerkesztve ]

(#20573) #92049152 válasza #68216320 (#20572) üzenetére


#92049152
törölt tag

Próbáltad már ezt?

Terminal:
sudo -s
sudo kextcache -v 1 -a i386 -a x86_64 -m /System/Library/Caches/com.apple.kext.caches/Startup/Extensions.mkext /System/Library/Extensions 
sudo reboot

ezután -f nélkül indíts hátha..

[ Szerkesztve ]

(#20574) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy HP Probook 4740s laptop! Erre szeretnék 10.8-at feltenni! Szerintetek menni fog?

Proci: i5 3210m

Ram: 4gb 1600mhz

vga: hd 4000

D-vga: Radeon 7650M

(#20575) tDr1v3r válasza kisjimy (#20574) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Yep. Úgy tudom Igen, az összes 4x40-es normálisan van támogatva, annyi, hogy a WiFi-kártyát kell cserélni ha szeretnél WLAN-t használni. Meg a dedikált VGA-t majd nem tudod használni... de ez már nem olyan nagy gond szerintem.

Itt van egy program, ha sikerül felraknod az Unibeast-es módszerrel a rendszert akkor ezzel az alkalmazással tudod a megfelelő drivereket (kext) és egyebeket telepíteni.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20576) Adam8803


Adam8803
csendes tag

Sziasztok !

Csatlakozom én is az OSX to PC mozgalomhoz.

Próbálkozok már pár napja a rendszer feltelepítésével, de eddig sikertelenül.
Azokat a részeket amik rám vonatkoznak végigböngésztem már egy párszor, de valamiért mindig megáll az egész :S

Config :

Alaplap : Asrock X58 eXtreme
Processzor : i7 950 Bloomfield
Videókártyák : Ati HD 6870 1Gb és Ati Hd7850 1Gb (Cross-ba kötve)
Memória : Kingston DDR3 6x4Gb (KHX1600C9D3B1K2/8GX)
Winchesterek : OCZ-Agility 4 , Seagate 250Gb Sata , Western Digital 1Tb Sata

Próbáltam már iBoot-al , Chameleonnal
Mountain Lion és Snow Leopard rendszerekkel is

Mountain Lion : Elején meghalt
Snow Leopard : Almás betöltőképernyőnél megáll

Képet a Snow Leopardos hibaüzenetekről csatolok
Kép 1
Kép 2
A második kép alja valamiért lemaradt.
De ez van ott :

"USBF: 3.134 AppleUSBUHCI[0x8f21000]::start unable to initialize UIM
FireWire runtime power conversation disabled. (2)
FireWire (OHCI) VendorID 1106 ID 3403 PCI now active, GUID 008f1300cfac0d00; max speed s400
ACPI_SMC_PlatformPlugin::start - waitForService(resourceMatching(AppleIntelCPUPowerManagement)
Got boot device = IOService:/AppleACPIPlatformExpert/PCI0@0/AppleACPIPCI/SATA@1F,2/AppleAHCI...
Tapi/IOSCSIPeripherialDeviceNub/IOSCSIPeripherialDeviceType05/IODVDServices/IODVDBlockStorage
BSD root: disk1s3, major 14 minor 5
com.apple.launchd 1 com.apple.launchd 1 *** launchd[1] has started up. ***
com.apple.launchd 1 com.apple.launchd 1 *** Verbose boot, will log to /dev/console. ***
Singleuser boot -- fsck not done
Root device is mounted read-only

If you want to make modifications to files:
/sbin/gsck -fy
/sbin/mount -uw /

If you wish to boot the system :
exit

Na itt megállt minden tudomány, és nem reagál semmire

Ha valaki tudna szánni rám egy kis időt azt megköszönném
Köszönettel : Ádám

[ Szerkesztve ]

(#20577) mongoose123


mongoose123
aktív tag

tonymac-es unibeast-el mountain lion-t pakold pendrive-ra, azzal mennie kell, mert anno nekem is ilyen alaplapom volt amíg nem gondolta úgy, hogy többé nem postol.

(#20578) Adam8803 válasza mongoose123 (#20577) üzenetére


Adam8803
csendes tag

Szia !
Este közbe sikerült feltennem a rendszert. (Tonymac-es iBoot 3.3.0-val és Snow Leopard Retail-el)
Telepítés végigfutott
Hiba nélkül rebootolt magától
Újraindítás után rendszer betöltő almás akármi mostanáig ment, gondoltam már nyomok neki egy resit.
Mindjárt teszek fel képet hogy hol akad el a rendszer.
Mert már nagyon kíváncsi vagyok az intro videóra :D

(#20580) Adam8803 válasza Adam8803 (#20578) üzenetére


Adam8803
csendes tag

És ahol megáll :

"ACPI_SMC_PLATFORMPLUGIN::START- "
ugyanebben a sorban "APPLEINTELCPUPOWERMANAGEMENT Timed Out"

utánna még két sor, és beáll :S

(#20581) mongoose123 válasza Adam8803 (#20580) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Torrent és egyéb nem eredeti forrásból való letöltést én nem írogatnék forumon, az alsó hibád vélhetően a rossz fake_smc kext miatt van, szerintem ne eröltesd snow leopardot, hiszen 10.8 is tud futni a gépeden, mint írtam feljebb.

(#20582) Adam8803 válasza mongoose123 (#20581) üzenetére


Adam8803
csendes tag

Sorry, még nem vagyok teljesen tisztában a fórumos szabályokkal.

Mountain Lionnal már próbáltam, ott még a telepítő se jön be :S

Viszont ha azt ajánlod akkor egy pár próbát még megér ;) :)

iAtkos féle ML2-m van, az mennyire felel meg a célnak ?

[ Szerkesztve ]

(#20583) mongoose123 válasza Adam8803 (#20582) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Először eredetivel próbálnám meg, az nálam is nagyon szép stabilan ment, itt egy leírás, ezt vmware, virtualbox stb alatt is megtudod csinálni, ami fontos, hogy legalább 10.6os rendszer fusson virtualban.

(#20584) Xmodule


Xmodule
őstag

Csak egy kérdés. Ha én nekem van egy .app -os OSX ami be van másolva az applications-ba utánna mountolom belöle az InstallESD.dmg-t majd disk utility-vel a már elöre megformazott 8GB usb pendrive ra akarok csinálni egy restore-t utánna intel pcn bootolni rola miert nem történik semmi? Mit hagyok ki? Már rengeteg modszerrel probálkoztam és sehol semmi. Van OSX-em .iso kiterjesztésbe is de ezt Win7 en fogalmam sincs mivel lehet bootolhato usb penre rakni hogy jo legyen. Probalkoztam virtualboxba feltelepitett osx alol restore-t akkor probaltam unibeast modszert is. mindig minden végig futott de a végén sosem indul el. még csak a telepitö ablakik sem jutok el...már vagy huszon x orát bele öltem ebbe az egészbe de még mindig nem jutottam elörébb..:S

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20585) Ragnar95 válasza Xmodule (#20584) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Windows NEM tudsz bootolható pendrive-ot készíteni, ami Lionhöz és Mountain Lionhöz kell...Nem tudom, minek akarsz restore-olni DU-ből, mert nincs is ilyenre szükség a telepítés során... :U
Ezen leírás alapján készítsd el a bootolható pendrive-ot, majd telepítsd a ML-t és nem lesz gond,ha megfelelően állítottad be a BIOSt és flashelted.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20586) Xmodule válasza Ragnar95 (#20585) üzenetére


Xmodule
őstag

Adok neki még egy probát aztán meglátjuk. BIOS-t meg flasheltem és az ACHI -n kivul mast nem lehet benne állitani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20587) mongoose123 válasza Xmodule (#20584) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Semmit nem kell külön moutolni és szenvedni vele, hagyd ott benne a .app-ot az applicationsba,
tonymac-es unibeast-el mountain lion-t pakold pendrive-ra, azzal mennie kell. link

Azért nem történik semmi, mert te a full eredeti rendszer állítod vissza pendrive-ra, bootloader nélkül. Eredeti mac gépekre fel is megy szépen, de ezekre bootloader nélkül nem. Azért kell unibeast-el.

(#20588) #68216320 válasza #92049152 (#20573) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kipróbáltam, de nem változott semmi. Csak -f kapcsolóval indul. Ez az ignore boot cache opció elméletileg. Hol van ez a boot cache és mit csinál? Nem lehet ezt valahogy frissíteni?

Amúgy kext-eket hogyan illik belepakolni?
Extra/Extension v. System/Library/Extension
Illetve a jogosultságokat mivel szoktátok rendbetenni?

A MyHack app úgy vettem észre csinál egy myhack.kext-et a S/L/E-ban és mintha abba kutyulna bele dolgokat. A laptopomhoz megvan elméletileg minden kext, jó lenne, ha flottul be tudnám állítani.

[ Szerkesztve ]

(#20589) Xmodule válasza mongoose123 (#20587) üzenetére


Xmodule
őstag

Ebben a leírásban viszont egy valamit nem értek.

14. If using a Socket 1156 system without Rate Matching Hub (RMH) USB choose Legacy USB Support
15. If using a laptop, choose Laptop Support

Namost itt ugye már nem mutatja az applicationsba lévö appot. Csak a Legacy USB van ami S 1156-hoz kell és van egy Laptop Support.

Namost nekem se nem S 1156 van (hanem S 1155) se nem Laptop mivel asztali gépre akarom rakni. AKkor mit válasszak ki?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20590) #68216320 válasza Xmodule (#20589) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egyiket sem kell kiválasztanod. Marad az alap.

(#20591) Ragnar95 válasza Xmodule (#20589) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

14. If using a Socket 1156 system without Rate Matching Hub (RMH) USB choose Legacy USB Support
15. If using a laptop, choose Laptop Support
16. Click Continue

Mivel egyik if sem igaz nálad, egyszerűen kihagyod őket a continue-ra nyomsz

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20592) Xmodule válasza Ragnar95 (#20591) üzenetére


Xmodule
őstag

Rendben. Köszönöm. Megprobálom. Utolsó kisérlet, aztán ha nem sikerül beruházok egy 08/09-es MacBook-ra úgy érzem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20593) #92049152 válasza #68216320 (#20588) üzenetére


#92049152
törölt tag

Ha nem használod a Usekernelcache opciót, akkor teheted az E/E mappába is. viszont ha be van kapcsolva, akkor szokta azt csinálni, hogy az E/E mappában lévő kexteket nem tölti be. Ezt pl. egy fakesmc-re vagy RTL8169.kext-re értem. S/L/E mappába tegyél mindent én nem szórakoznék a myhack-es dologgal Kext Utility és a mayhack.kextet törlöd az S/L/E-ből.

(#20594) #68216320 válasza #92049152 (#20593) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csináltam egy új telepítőt és telepítést Unibeast-el, de ugyanaz van. Csak -f kapcsolóval indul. Egyelőre félretettem a dolgot.

(#20595) tdk.112 válasza #68216320 (#20594) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Úgy állítsd be a bootloadert (nem tudom mit használsz), hogy mindig -f-fel indítsa. Problem solved.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20596) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sziasztok!

Felvetődött, hogy zenelejátszásra tegyek fel a laptopomra valami mac oprendszert.
Ez az egyetlen dolog, amit tudnia kellene. jó hangminőségben zenét lejátszani egy külső USBs "hangkarival".

Laptopom
Egy i3 proci, alaplapi vidkari, USB3, és USB2 portok. Az USB3asokhoz windows alatt spéci fujitsu driver kell.

Szerintetek van esélyem?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20597) mongoose123 válasza bajnokpityu (#20596) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Mountain Lion-ra van esélyed feltelepíteni, viszont ami problémás lehet az integrált motyók működésre bírása. Az usb-s hangkari jól jöhet, mert a beépített laptop hangkártyádhoz nem találni külön kext-et mondhatni osx-es drivert,egy VoodooHDA próbát megér, bár ez inkább csak végső megoldásként jó. Lan adaptered menni fog, van hozzá kext. WiFi-ről nem ír a Fujitsu oldal semmit, annak mi a típusa?

(#20598) bajnokpityu válasza mongoose123 (#20597) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm.

Intel Centrino 2230 W-LAN module a wifije.
ami miatt az egészbe belevágnék, ahhoz itt van driver, ismerősök is ezt használják mac minijükön.

nekem összesen annyi kellene, hogy USB kiadja az spdif jelet, azzal a csini zenelejátszóval,amit a mekes hifis ismerősök használnak.

wifi jó lenne, és vagy USBs háttértárat, vagy sambát el tudjak érni vele.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20599) mongoose123 válasza bajnokpityu (#20598) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Ez a wifis kártya pech, nem fog menni. Lehetőséged van, vagy az egészet kicserélni gépben, vagy egy olyan usb-s sticket venni, ami osx-el barátkozik. Ezek csak példák rá: USB WiFi kártya. Esetleg ha akad kéznél egy másodlagos merevlemez, próbálkozz azon először, és ha sikerül osx-et felpakolni rá úgy, hogy stabil legyen, akkor érdemes ezeken elgondolkozni, ha ragaszkodsz hozzá laptopon.

(#20600) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Tesom is fel szeretné tenni a mac os x-et Fujitsu livebook A532-re!

Config: I5 3210M

Ram: 4Gb 1600mhz

VGA: HD4000

Vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.