Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) tDr1v3r válasza r3dsnake (#20650) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Gondolom akkor csak az alap SVGA driverrel bootol be aminél nincs se QE/CI támogatás, se natív felbontás. De attól függetlenül még használható a GUI...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20652) r3dsnake válasza tDr1v3r (#20651) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, akkor viszont nem gáz.

Vajon az megoldható, ha OSX-et indítok, akkor automatikusan az Intel, ha pedig Windows-t, akkor az AMD kártya legyen aktív? Ofc mindkettő kimenet rá lenne kötve a monitorra.

(#20653) Xero válasza r3dsnake (#20652) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. Ezt EFI-ben kell váltogatni.

(#20654) r3dsnake válasza Xero (#20653) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor viszont ha jól látom az egyetlen járható út, ha 7770-et választok 7790 helyett? (nVidia-ra nem váltok, a 7870 számomra nagyon drága, az i5-3470-re váltás is elég nagy különbség lenne.) Mondjuk még sandy-s HD3000-es i5 szóba jöhetne, de ott meg a magasabb TDP zavar.

Amúgy van valakinek tapasztalata a HD7770-es hackliről? Megy minden szépen, stabilan? Az OSX elsősorban zeneírásra, képszerkesztésre lenne használva, játékra ott lenne a Win, szóval az nem gáz, ha a játékok nem mennének.

Bocsi a sok kérdésért, meg a dilemmázásért, csak tegnap bogarat ültetett a fülembe Xero, hogy hackliképes rendszerem legyen, ha már egyszer nulláról teszem össze a gépet. :)

Köszi!

(#20655) tDr1v3r válasza r3dsnake (#20654) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miért nem akarsz nVidiát? A GTX 650 Ti valamivel gyorsabb is lenne játékban mint a 7770...

Vagy bitcoin-t akarsz bányászni a VGA-val?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20656) r3dsnake válasza tDr1v3r (#20655) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem tud ZeroCore-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20657) Xero válasza r3dsnake (#20656) üzenetére


Xero
nagyúr

Még mindig nem értem miért kapálózol annyira érte. Piszok jól kell együtt állnia a bolygóknak, hogy ez tényleg működjön is. :U

szerk: Kis hiteles fogyasztási adat: [link] :U

(#20659) r3dsnake: Ragaszkodhatsz, ha nem működik a valóságban, csak az esetek 1%-ában. :U Ez kb olyan mint az autó gyártók fogyasztási adatai. A büdös életben nem fog teljesülni.

[ Szerkesztve ]

(#20658) tDr1v3r válasza r3dsnake (#20656) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, így már értem... de ahogy olvasom ez rendszer és driverfüggő dolog, ezt úgyis csak Windows alatt tudnád kihasználni. Meg azon se csodálkoznék, ha ez csak AMD APU mellett menni...

Virtu MVP ugyanerre van, és megy nVidia kártyával is. Persze ugyanúgy Windows only...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20659) r3dsnake válasza Xero (#20657) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ragaszkodok a zerocore-hoz (és eleve mindig is az AMD-t tartottam szimpatikusabbnak), tehát ezen fix, hogy nem fogok változtatni. A lapnál még esetleg beadom a derekam, hogy asus helyett gigabyte (bár ezt se szívesen), de a VGA az fix, hogy marad AMD.

tDr1v3r: minden "nagykártyával" megy a 7ezres szériából. Az nem baj, ha windows only. Igazából azért szeretném a ZeroCore-t, mert a játékaim 99%-a felhőben van, és ha éjszaka töltök steamről (a 4megabites netemmel muszáj lesz éjszaka töltenem), akkor nem szeretném hallani a gép hangját. Meg alapból is, ha csak netezgetek, ne zúgjon semennyire. Játéknál közben nem érdekel, OSX alatt meg úgyse menne éjszaka letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#20660) Xero válasza r3dsnake (#20659) üzenetére


Xero
nagyúr

Olvass el azért pár real life testet erről... :U

szerk: Egyszerűbb ha letöltésre fogod és restartolsz egyet IGP-vel és a dedikáltat lekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#20661) Máté94


Máté94
addikt

Nem tudom melyik a rosszabb, a GTX 6xx AGPM bajai vagy HD7xxx széria kiforratlansága OS X alatt...
Mindenesetre én inkább nVidiat választanám.

[ Szerkesztve ]

(#20662) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Gondolkoztam a dolgon, és nem igazán akarok 7790 alá adni (pláne hogy árban alig van különbség), ezért inkább váltogatom majd efiben a vga-t HD2500-ra, ha osx-et használnék.

Amúgy asus alaplappal semmiképp se menne? Nem szívesen vennék gigát.

(#20663) Máté94 válasza r3dsnake (#20662) üzenetére


Máté94
addikt

Válassz, OS X vagy PC. Ha normálisan működő Hackintosh kell, akkor Gigabyte és semmi más. Ha PC akkor minden más jó értelemszerűen. :)

ASUS-al meg itt nagyon nem tudnak sokan segíteni.

(#20664) Ragnar95 válasza r3dsnake (#20662) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Menne vele, de kínszenvedés lenne a dolog és messze nem lenne olyan, mint egy rendes Mac...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20665) tDr1v3r válasza r3dsnake (#20662) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tony-ék Golden Build fórumrészén van néhány ASUS lapos gép, de azoknál jobban kell bütykölni ahhoz hogy 100%-osan menjen minden, no meg ahogy nézem, rendre közép és felső kategóriás mind... ami meg ugye árban is megnyilvánul.

A Gigákban amúgy én se bízok, ezerszer inkább vennék ASUS vagy ASRock lapos gépet... mint tettem is anno, csak vásárlás után rájöttem hogy nekem kéne egy erősebb OS X-es gép is, a lapommal meg nemigen tudnál a megszokott altatást-hibernálást elvégezni. :(

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20666) Xero válasza tDr1v3r (#20665) üzenetére


Xero
nagyúr

Én sem voltam Gigabyte párti, de másfél éve kiválóan szolgál a családban. A világon semmi baja. Nem kell ebből akkora ügyet csinálni. Elég sokan használják OSX86 világból, szóval van bőven minta ahhoz, hogy nyugodt szívvel vegye az ember. :K

(#20667) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok gondolkodtam hackintosh telepítésben régen volt és nagyon szerettem.

A gép amire szeretném felrakni :

Asrock g41c-gs
Intel E6400
4 gb ddr3 ram
Ati HD 4890 1 GB
Ide vinyóra szeretném rakni ha az megoldható.

Tudtok ajánlani olyan verziót ami kompatibilis lehet ?

Üdv.: Csaba

(#20668) tdk.112 válasza RohamDroid (#20667) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A videokártyát nem tudom, de minden más tuti működik.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20669) RohamDroid válasza tdk.112 (#20668) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

És milyen verziót javasolsz ?

Üdv.: Csaba

(#20670) tdk.112 válasza RohamDroid (#20669) üzenetére


tdk.112
aktív tag

10.8.4. Már ha ez a kérdés...

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20671) RohamDroid válasza tdk.112 (#20670) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Úgy gondoltam hogy van sok féle kiadása a hackintosh oprendszereknek kaly hcl iatkos stb

Üdv.: Csaba

(#20672) ThuG4LifE válasza RohamDroid (#20669) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Retail rendszert mindenképp. :)

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20673) RohamDroid válasza ThuG4LifE (#20672) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Értem van itthon mac. Osx leopard van hozzá annak a telepítő lemezével próbálkozzak meg ? De ha liont szeretnék akkor meg szerezzek valahonnan egy retail verziót ? Simán kiírom dvd-re és kész ?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#20674) ThuG4LifE válasza RohamDroid (#20673) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Olyan régivel szerintem értelmetlen, ML-t vegyél, de pendriveot csinálni jó lesz a régi mac gép.
Itt egy leírás: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20675) Xero válasza RohamDroid (#20673) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. Annak a telepítője gépspecifikus.

Tegyél fel egy virtuális gépet, vagy egy külső lemezre a Mac-en egy Snow Leopardot. Frissítsd 10.6.8-ig, majd Store-ból vedd meg a 10.8.4-et. Ott Unibeast-el készíts egy PC-k számára is bootolható pendrive-ot, vagy külső lemezt, majd ennek segítségével telepítsd PC-re.

Valószínűleg szükséged lesz Bios mod-ra és egyéb kiegészítő kext-ekre. Ezt magadnak kell kikeresni eddigi tapasztalatok alapján.

(#20676) RohamDroid válasza Xero (#20675) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

meg lesz köszi szépen a segítséget !

Üdv.: Csaba

(#20677) gabo89 válasza RohamDroid (#20667) üzenetére


gabo89
senior tag

dsdt az alaplaphoz.

indul a sörös aludni

(#20678) Máté94 válasza RohamDroid (#20667) üzenetére


Máté94
addikt

HD4890 sajna nem fog menni, másik kell.

(#20679) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Én megpróbálnám helyében 4890-hez ezt a fix-et. ML 10.8.3-hoz.

(#20680) flashouse


flashouse
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hátha találkoztatok már ezzel a problémával. Adott egy asus p5b és egy hd4850 lion alatt. Sikerült mindent működésre bírni csak a sleep mód nem tökéletes. Simán lemegy sleepbe és fel is kel csak a monitor nem kapcsol vissza. Sleepenabler.kext-el is probáltam és darkwake kernel flaggel de sehogy sem akar működni.

(#20681) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Napokban fel akarom tenni a mac-et arra a laptopra,amit irtam. Azt hiszem 2. generációs i3 proci.

Lenne pár kérdésem.
irjam ki az iBootot. DE 3 féle van, sima, ivy bridge-re való, meg legacy. Nyilván első kettőből valamelyk kell,ugye a sima? Ezt egy sima powerisoval kiirhatom?

Hol találok telepítő lemez isot? ez is majd poweriso lesz?
Customize: erről van valahol komolyabb útmutató?

Hogyan kell a nem felismert hardverekhez drivert telepiteni?

Köszönöm

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20682) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Még annyi, hogy ha esetleg 1 winyóra akarnék tenni töb oprendszert, hogy oldom meg a tálaszthatóságot?
Milyen előkészületek volnának, mondjuk,ha szűz winyóra telepitenék? Partíció?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20683) Ragnar95 válasza bajnokpityu (#20681) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

NE iBootal csináld, mert az csak SL-hoz jó, Multibeastes pendrive kell, amit így tudsz elkészíteni.
Ez alapján tudsz dual-bootos rendszert készíteni, csak értelemszerűen a 3.lépést, tehát a SL telepítését cseréld ki a ML telepítésére az előbb leírt módon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20684) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#20683) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm. Így volt 1. Hszben.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20685) Ragnar95 válasza bajnokpityu (#20684) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna nem éppen mai már az első hsz, ideje lenne aktualizálni :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20686) feelmt


feelmt
tag

Sziasztok!

Tavaly már sikeresen használtam és telepítettem a lion-t és a mountain lion-t is a gépemen

Nem eredeti app store os telepítőt használtam és egy tákolt de működő snow leo alól unibeast segítségével
szépen sikerült is boot-olható usb kulcsot csinálnom viszont kb fél éve sajnos ismét windowst használok mivel el kellet adnom az akkori gépem.

Na már most újra támogatott géppel rendelkezem szépen fel is ment a snow leo viszont valahogy sehogy sem tudok usb kulcsot készíteni állandóan ismeretlen hibával kilép az unibeast a problémát nagyából sikerült
megfejteni : a letöltött de eredeti lion lemezképfájlt kellene valahogy úgy belevarázsolni az applications mappába hogy felismerje az unibeast ennek régen tudtam a nyitját de most totál se kép se hang próbálkoztam sokféle képen de nem jutok előre ( talán az lehet az ok hogy ez frissebb unibeast? )

Szóval aki tudna segíteni ebben hogy nem megvásárolt de eredeti lion lemezképfájl-al hogyan tudom telepíteni
azt megköszönném! már egy ideje szenvedek : ) :R

azért nem vásároltam még meg mert az új gép így is lehúzott anyagilag de természetesen ha sorra kerül megveszem mert megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#20687) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#20683) üzenetére


bajnokpityu
félisten

win7 alól hogy csinálom meg a pendrive-t?
MultiBeast-Mountain-Lion-Edition-5.3.1.zip-ben pkg file van, amit mac alól kéne valahogy kiírni,gondolom.
Amennyire látom, neten vmware alól gyártanak ezer oldalon át egy bootos pendrive-t.

Az 1. HSZben a régi lion-hoz van iboot.iso, de komolyan, akkor inkább maradok annál a verziónál.

Esetleg nincs valami windowssal iduló telepítő?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20688) Ragnar95 válasza feelmt (#20686) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

.app kiterjesztésű Lion kell és azt be tudod másolni simán az Applicationsbe :K
bajnokpityu: nincs, sajna OSX kell a bootolható pendrive elkészítéséhez, de virtuális gép is jó neki...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20689) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#20688) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ott elvesztettem a vonalat, hogy a virtuális gépet nem elég elindítani(az még menne is, van is image), hanem valahogy direktben bootolni kéne, és valami vmdk-val indítani.

Marad a 10.6,azzal hátha könnyebben boldogulok.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20690) Ragnar95 válasza bajnokpityu (#20689) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor rakd fel VirtualBoxba, az egyszerűbb :K
Amúgy SL alól is készíthetsz bootolható pendrive-ot :P :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20691) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#20690) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Első mondatot kifejtenéd? virtualbox oké, de ide próbáljam meg feltelepiteni a 10.8at?

Második lett volna a vészmegoldásom.

Legaláb gyakorolok,ahogy nézem, senkinek sem ment simán.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20692) Ragnar95 válasza bajnokpityu (#20691) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ezen leírás alapján menni fog, én is így csináltam anno

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20693) bajnokpityu válasza Ragnar95 (#20692) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm. képek normális,h nincsenek fönt a lapon?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20694) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez helyes?

itt egy másik

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20695) tdk.112 válasza bajnokpityu (#20694) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Szerintem ezt hanyagold inkább, van a Kalóz Öbölben előre telepítettm VMware image. Letöltöd, kicsomagolod, elindítod, és már van is egy működő OS X-ed.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20696) bajnokpityu válasza tdk.112 (#20695) üzenetére


bajnokpityu
félisten

intel.cmd-t lefuttattam,windows mappán belül az install.cmd-t szintén.megjelenik a harapottalma fél másodpercre,és resetel. kipróbáltam, hogy a darwin.isot is berakom egyik meghajtóba.

virtualization patch-et nem, mert i7esben majdcsak van virtalization.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20697) kecsawi


kecsawi
senior tag

Amennyiben most (vagy ha érdemes hetek múlva) vásárolna az ember os-x képes rendszert alaplap+proci+memória egységben úgy mit érdemes venni a legolcsóbb kategóriában? :R

(#20698) Máté94 válasza kecsawi (#20697) üzenetére


Máté94
addikt

(#20699) kecsawi válasza Máté94 (#20698) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszönöm, akkor lefordítom konkrétan érdemes várnom a haswell generációra, vagy inkább mazsolázzak az előző belépő szintre? Nyilván kevés információnk van, de egy pár hetet érdemes-e várni, kérdezem azoktól, akik előrébb járnak és még segíteni is hajlandóak. :R

(#20700) Máté94 válasza kecsawi (#20699) üzenetére


Máté94
addikt

Az inkább pár hónap, lévén Mavericks-ig nem lesz támogatás Haswell-re.(Ősz)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.