Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63778) ontheground válasza drup (#63777) üzenetére


ontheground
tag

Esetleg ez még megoldás lehet a boot gyorsítására, ha akarsz még rajta faragni:
Nem tudom, ezek a disztrók alapból felpakolják-e a virtuális gépet, de ha neked nem kell(régi gépen úgy sincs értelme),ezzel le lehet gyalulni, így a lassabban induló Ubuntu-k és Mint alatt 10-50mp-et is javulnia kéne a boot időnek(legalábbis Linux Lite 4.2-n, ami Ubuntu 18.04 LTS alapú, nálam így történt):

Telepített rendszeren, parancssorban ezzel meg tudod nézni, fenn van-e(L betű van benne, nehogy becsapjon):
dpkg -l virtualbox*

Ezzel tudod legyalulni(a service-service végűek nálam nem játszanak, de én is így találtam a neten, ezért így marad):

sudo apt purge virtualbox*
sudo systemctl stop vboxadd.service
sudo systemctl stop vboxadd-service.service
sudo systemctl disable vboxadd.service
sudo systemctl disable vboxadd-service.service

Azok, amik leálltak telepítés közben, live boot-kor is leállnak? Ha igen, a cd/pendrive Grub indítómenüjében nyomj szerkesztést a live bejegyzésre, aztán vedd ki a "splash" meg a "quiet" paramétereket a bejegyzésből, ha vannak, és úgy bootold a live-ot, onnan több minden kiderül, bár elég gyorsan fut a szöveg, de ahol megakad, ott úgyis megáll. Ha telepítéskor csinálják csak, akkor passz.

tűzfalra meg:
sudo apt-get install ufw gufw
bár ezek alapból is benne szoktak lenni, virusirtó meg passz, talán clamav, clamtk, vagy valami kereskedelmi megoldás, ha nagyon kell

A fent említett Linux Lite 4.2-t is ajánlom próbára egyébként, bár nem ismerem a géped paramétereit. Nekem ez jött be a legjobban, Xfce alapú, ez evett a próbált, idei rendszerek közül a legkevesebb memóriát(LXDE/LXQt enviromentek kevesebbet esznek, de azok közül most nem próbáltam egyet sem), ezen kellett a legkevesebbet állítani.

Más: Szerintetek is betegsége minden Ubuntu alapú disztrónak, hogy hiába állítod át a billentyűzetkiosztást, nyelvet, locale-t(bár ennek nincs köze hozzá), stb-t magyarra(live-ban vagy telepítéskor), akkor is kell egy "setxkbmap hu" a parancssorba, mert a rendszer nem igazán vesz róla tudomást? Vagy csak én fogtam ezeket ki? Azóta bekerült a /etc éls a /home alá is a megfelelő konfig fájlokba, de akkor is idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.