Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmisi99

    addikt

    Sziasztok, úgy látom a Samba hibám eléggé ritkaság számba ment. Próbálom pontosítani hátha így valaki rájön mit tolok el.

    Alap szitu fennáll, saját kreált felhasználóval nem enged be hiába rendelek hozzá smb passwordot és valid users,be is beírom.

    Viszont smbpassword -a root nak megváltoztattam a jelszavát, és furcsa mód már magába a \\server\ be se enged be ezáltal, kérné a felhasználót és jelszót. És hiába írom be az új jelszavát a root nak, ő ugyan úgy not accessible, meg nincs hozzá jogosultságom. A régi root jelszavát se fogadja el. Csakis akkor működik ha visszaállítom az alapértelmezett root jelszót.

    Azaz jelenleg az lehet a gond, hogy valamiért a smbpassword -a általi jelszót a Samba nem akarja megenni.

Új hozzászólás Aktív témák