Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1713) rene85 válasza doc (#1710) üzenetére


rene85
aktív tag

Naszóval. Mivel már letöltöttem a nagyobb disztrókat és mindet megpróbáltam feltenni, a következőre jutottam. A gép attól kavarodik meg, hogy van egy alaplapi integrált vidkártya is. de ez olyan szinten zavarja, hogy mikor újraindítom a gépet a telepítő dvd-vel benn, akkor is csak folyamatosan újrabootol. Az integrált kártyát valami nagyon trükkösen lehet csak letiltani, mivel a bios-ban csak olyan beállítás van, hogy ''init display first'' és ott van hogy onboard vagy pci-ex. na ja, de ez csak az hogy melyikre nyomja a képet, a másikat meg nem tiltja le. most nagy nehezen sikerült feltennem a suse 10.1-et úgy hogy letiltottam biosból a pci-e csatolót, és így csak az integrált kártyát használta ( egyébként a telepítés piszok hosszúnak tűnt nekem), de végzett. első indítás után újraindít, megyek biosba, beállítom, hogy a pci-e-t indítsa először. erre ugyanaz történik mindig, mint idáig: mikor a hardverfelismeréshez vagy az x indításához ér a suse indításában, újraindul a gép. már írtam a foxconn-nak is hogy hogy a mákba lehet letiltani az integrált kártyát, nem létezik hogy ennek így kell működnie. és az ő bios-manualjukban van is egy menüpont a biosban ami nálam nem jelenik meg, hogy melyik kártyát HASZNÁLJA és tiltsa le a másikat.... (persze a bios manual több alaplaphoz szól, olyanokhoz is amiken van x16 pci-e, az enyémen csak x4 van...) a legújabb biost is flasheltem, hátha attól van, de nem. Help, help, mit csináljak hogy tudjam használni a jó videókártyát?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.