Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vnorbi válasza zsola400 (#50) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az nem érintett volna, mert nem kártyával töltöm. Forintot ingyen utalok hazai bankból, és eddig kettőből kettő azonnal jóváíródott a Lightyear oldalán, szóval még a sebesség is rendben van, de ahogy olvasom, lehet arra számítani, ami a Wise-os forint számláknál előfordul néha, hogy várni kell 10-20 percet az 5 másodperc helyett.

(#52) zsola400 válasza vnorbi (#51) üzenetére


zsola400
aktív tag

Koszi, nem is néztem az utalást, Wise számlájuk van.

ILVES20 kód már nekem sem működött a PPC10-re adta a 10$.

(#53) Oliverda válasza pictigjis (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

A másik irányba tényleg kedvezőtlenebb. Érdekes.

zsola400:

"Lightyear-nél 0,5% deposit fee is van 200e ft. feltöltés felett"

Hol nincs kártyás feltöltésnél deposit fee a Revoluton kívül (meg persze pár havidíjas szolgáltatáson kívül)?

vnorbi:

"lehet arra számítani, ami a Wise-os forint számláknál előfordul néha, hogy várni kell 10-20 percet az 5 másodperc helyett."

Mivel a HUF, GBP és USD gyűjtőszámláikat is a Wise vezeti, ezért pont ugyanolyan tulajdonságokkal bírnak, mintha közvetlenül a Wise-ra utalnál. Ha Wise-ról, tehát kvázi bankon belül utalsz, valószínűleg gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

USD-t lehet kártyával is feltölteni? Az megvan, h van egy 0,5% fee

(#55) UberMutant válasza VÁMpír (#54) üzenetére


UberMutant
őstag

igen

(#56) Reverting


Reverting
őstag

Szerintem ez meg nem volt... :) Hatha valaki meg kedvet kap... Bence Balazs yt. video
[link]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#57) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most akkor mi a kód beváltási sorrend? Onnan, hogy regisztráció..

(#58) Krethx válasza szabi__memo (#57) üzenetére


Krethx
aktív tag

Sajátomon kívül még három Account-ot regisztráltam be meghívóval.
A sorrend a következő volt:
1. Regisztráció meghívóval
2. €50 beutalás vagy kártyával feltöltés (De lehet 20.000 Ft. is)
3. Vettem részvényt (akár törtet is lehet venni.)
4. Beszereztem a meghívásért a bónuszt
5. Beírtam a promóciós kódot
A fennmaradó összeg kis is utalható. De a bónuszt azt csak 30 nap után tudod kivenni.
A saját Account-on a beküldött összeget is befektettem. :)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#59) szabi__memo válasza Krethx (#58) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszönöm szépen, gondolom másnak is hasznos lesz :R

(#60) Kasya


Kasya
nagyúr

Uj vagyok az appban. Jol ertem, hogy ha pl. USA dollárt tartok (befektetés nélkül) a számlámon, akkor az évi 4%-ot kamatozik? A kamatot havi szinten írja jóvá az app?

Mi a legjobb módja a feltöltésnek? Utalás, vagy kártyás feltöltés?
Kiutalás ingyenes (pl. Revora)?

(#61) JohnnyWeiss válasza Kasya (#60) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Elvileg igen, évi 4% a kamat a szabad USD-re. És elvileg havi szinten írják jóvá, de nekem is majd most hónap végén fog kidrülni, mert nemrég nyitottam meg a számlát.
A Revolutra kiutalás nem tudom hogy megy, mert kiutalni elvileg csak olyan számlára lehet, ahonnan a beutalás történik. Viszont ha Revolutról utalsz be USD-t, akkor az közvetítő bankon keresztül megy pl. CurrencyCloud és ott már nem te leszel a feladó. Én direkt utaltam, hogy vissza is tudjak utalni, de már a beutalásom fennakadt emiatt és kérték a Revolutos igazolást, hogy tényleg én utaltam be azt az összeget. Viszont utána egyből jóvá is írták, és nem volt semmi egyéb költség. 1000 USD-t utaltam és annyit is írtak jóvá.
Az USD kiutalásra rákérdeztem és ezt válaszolták:

As we only accept local USD transfers, you can use your Revolut account to make a USD deposit. When it comes to withdrawing USD, unfortunately Revolut does not provide local account details to send USD back. The only way to send USD back would be to make it as a SWIFT payment. SWIFT payments typically take longer and may come with extra charges that we can't control as they depend on the intermediary banks completing the payment.

Therefore you may want to convert your USD to another currency before withdrawing. If you confirm you want your USD withdrawal to be a SWIFT payment, please let us know and we'll add your Revolut account as the recipient for that. However, please note that in this case we will require your confirmation for every USD SWIFT payment in the future.

[ Szerkesztve ]

(#62) Oliverda válasza JohnnyWeiss (#61) üzenetére


Oliverda
félisten

Dollárt (is) érdemes Wise-ról utalni, mivel ők nyújtják a gyűjtőszámlát. A Revolut->Wise->Lightyear útvonal ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#63) sajtos365


sajtos365
tag

(#64) JohnnyWeiss válasza Oliverda (#62) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Nekem a wise azt írja, hogy wise-ról wise-ra ugyannabban a devizában ingyenes a transzfer, de ha pl. GBP helyett USD-t választok, akkor az our fee-nél a 0 átvált 0,39 USD -re (ami nyilván elenyésző, de mégsem ingyenes)

[ Szerkesztve ]

(#65) Oliverda válasza JohnnyWeiss (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

Legutóbb (~1,5 éve), amikor USD-t küldtem egy másik Wise számlára, nem számoltak fel semmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#66) JohnnyWeiss válasza Oliverda (#65) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Most befizettem 20 USD-t Wise-ról.Végül nem vontak le semmit. Viszont a Lighyear appban a bankszámlák közé nem került be a Wise USD számlaszámom.

(#67) Krethx válasza JohnnyWeiss (#66) üzenetére


Krethx
aktív tag

Úgy tudom hogy egy számlaszámot lehet a kiutaláshoz megadni. Nem automatikusan került oda. Vagyis nálam én írtam be a Revolut számlaszámomat. Számlakivonatból is a Revolut-ost küldtem be. Írj a Support-nak hogy szeretnéd megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#68) vnorbi válasza Krethx (#67) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én forintot és eurót utaltam be hazai saját névre szóló forint és devizaszámláról. Mindkettő automatikusan rögzítésre került az utalás fogadásakor, mint saját bankszámla azzal a pénznemmel, amiben a beutalás érkezett, és működött a kiutalás, forintra a forint számla választható ki, euróra a devizaszámla. Olyan lehetőséget nem ajánl fel az app, hogy én adjak meg számlaadatokat.

(#69) Reverting válasza vnorbi (#68) üzenetére


Reverting
őstag

En kartyaval fizettem be (euro, dollar) , es nekem kellet megadni a kiutalashoz a szamlaszamom... Revolut...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#70) JohnnyWeiss válasza Krethx (#67) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Gondolom devizánként lehet számlaszámot megadni. A HUF-os automatikusan bekerült a HUF utalás jóváírása után. Az Wise-os USD-s nem. Írta a support, hogy küldjem el a számlám adatait a Wise-ból és berögzítik.

(#71) Gardaai


Gardaai
senior tag

Csatlakozom a topikhoz, regeltem én is egy fiókot. Külön köszi vnorbi a kódért. :R

Rögtön egy kérdés:
Ahogy látom be van fagyva az egyenleg, arra hivatkozva, hogy havonta kamatozik. Mikor van szürke zóna vagy hogy írjam? Amikor hozzáférek az egyenleghez kiutalni? Vagy csak a kamatot tudom kiszedni és x hónapig bent marad az összeg?

Szerintem nem kaptam ilyen tájékoztatást befizetéskor. Nem mintha gond lenne, de ha bedobtam volna pár milliót, akkor azért néztem volna ha tényleg így van. :DDD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#72) vnorbi válasza Gardaai (#71) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amit beutaltam, ki is tudtam utalni akár azonnal (forintot és eurót is). Most 1 forint szabad egyenlegem van, ezt nem engedi arra hivatkozva, hogy a jóváírt jutalmak miatt 30 napot kell várni a jutalom kiutalásával. Ezt amúgy nem érzem jogosnak, a jutalom pénzösszeg be van fektetve, ez azon felül lenne. Lehet, hogy túl kicsi az összeg, csak nem ezt írja ki. Nem azért nem tudod kiutalni mert nincs rögzített bankszámlaszámod?

(#73) Gardaai válasza vnorbi (#72) üzenetére


Gardaai
senior tag


Valóban referral-ra hivatkozik, ezt nem is néztem, csak hogy 30 nap.
Ez elég érdekes, ugyanis nem az egyenlegemre kaptam, de még csak nem is forintra. (Bár ezt írja, hogy hiába konvertálod ide-oda, a 30 nap marad.)
Ha betolsz akár x milliót, akkor 20€ bónusz miatt bent marad az összes pénzed 30 napig. :C

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#74) Oliverda válasza Gardaai (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha betolsz akár x milliót, akkor 20€ bónusz miatt bent marad az összes pénzed 30 napig."

Egyrészt nem 20€, hanem 3500 ref. reward, másrészt annyit zárol, amennyi ehhez kell, ami 50 font (vagy 20k HUF).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#75) ACE-


ACE-
addikt

Furi én simán vissza tudtam váltani a reward-ot (0-ra csupaszítva a számlámat), és visszutalni a számlámra... biztosan azért mert én utólag kértem a reward jóváírását.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#76) Oliverda válasza ACE- (#75) üzenetére


Oliverda
félisten

Keveritek a szezont a fazonnal. A reflinkkel történő regisztrációért adott és az utólag promóciós kóddal szerzett akármekkora összegre más szabályok vonatkoznak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#77) Gardaai válasza Oliverda (#74) üzenetére


Gardaai
senior tag

Regnél adtam be a kódot és nem volt összeg mennyit utaljak rá, csak hogy legyen egy deposit. Gondoltam egyet, 5e. Ft lett belőle. Egyből megkaptam 20€-t amit eleve csak $-ban (~21$) és részvényekre költhettem el azonnali hatállyal.

Szóval ez így nekem sehogy sem kerek. Mihez kell 50 font vagy 20k HUF?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#78) Oliverda válasza Gardaai (#77) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) Gardaai válasza Oliverda (#78) üzenetére


Gardaai
senior tag

Érdekes akkor, hogy 5.000 Ft feltöltés után megkaptam. Eszerint, ha jól értelmezem nem kellett volna megkapni. A zárolás érthető. Eddig is az volt, hogy nem értem mi ment félre nálam, hogy megkaptam, de semmi ilyen kikötött összeget nem töltöttem fel. :F

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#80) vnorbi válasza Gardaai (#79) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A 20000 forintos feltöltés akkor kellett volna, ha meghívón keresztül regisztrálsz a 3500 forintos jutalomért. Ezt kihagytad, a 20 eurós kódhoz nincs minimum összeg, csak hogy legyen feltöltés.

(#81) Krethx válasza Gardaai (#79) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Regnél adtam be a kódot ........... Egyből megkaptam 20€-t"

De te a regisztrációnál a promóciós kódot adtad meg. (szerintem)
Ha meghívóval regisztrálsz (nem promóciós kóddal) arra ad 3500Ft-ot. (Kb. $10 mivel ha jól emlékszem csak USA részvénybe lehetett befektetni.) Azt hogy be tudd szerezni fel kell tölteni pénzzel. €50 vagy 20.000Ft. Ha ezek után írod be a promóciós kódot akkor kaptál volna még €20-t.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#82) Gardaai


Gardaai
senior tag

Világos. Azt gondoltam vagy ez vagy az. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#83) vnorbi válasza vnorbi (#72) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Utaltam még be egy kis új pénzt, és azt sem engedi kiutalni a jutalomra hivatkozva. A két jutalom összege együtt olyan 11 ezer forint, és most van benn 2400 forint cash ezen felül. Gondolom, ha utalnék még be, akkor a 11 ezer forint fölötti rész már kiutalható lenne. Ez nekem fura, mert eredetileg úgy értettem, hogy a jutalom nem utalható ki (ami jelenleg be van fektetve) 30 napig, nem pedig arra, hogy a háttérben kvázi negatívba viszik a kiutalható egyenleget a jutalom összegével.

(#84) Oliverda válasza vnorbi (#83) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig elég világosan írják, hogy a jutalomhoz szükséges 50 eurót (vagy 20k forintot) zárolni fogják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) vnorbi válasza Oliverda (#84) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akárhogy olvasom, én a Reward 30 napos visszatartását látom, nem a Reward jóváírásához szükséges feltöltés összegét.

(#86) Oliverda válasza vnorbi (#85) üzenetére


Oliverda
félisten

"Cash proceeds cannot be withdrawn until at least 30 days from the date the Reward was awarded."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#87) Krethx


Krethx
aktív tag

Én következő képpen jártam el három Account-on. Mivel ott a jutalom volt a lényeg. A beszerzett jutalom összegét zárolta a feltöltött összegből. A fennmaradó összeget ki tudtam utalni 3 Account-on. Ezek után írtam be a promóciós kódot. És jött a 20 euró. Oliverda a lényeges dolgot belinkelte. (#86)

Amúgy érdemes olyan részvényeket tartani hosszú távon ami osztalékot fizet.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#88) vnorbi válasza Krethx (#87) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi a tapasztalatok megosztását!

Ezzel azért óvatosan, mert a feltételek szerint az olyan meghívásokat, amelyekben egyértelműen látszik, hogy a jutalomra mennek (pénz kivesz, jön a következő meghívott, aki szintén csak a minimumot fizeti be a jutalomért, amit aztán kivesz...), azonosíthatják, mint "abusive behaviour", ami a jutalom utólagos visszavonásához is vezethet a meghívottól és a meghívótól is.

[ Szerkesztve ]

(#89) Krethx válasza vnorbi (#88) üzenetére


Krethx
aktív tag

A jutalom ott is marad a Lightyear-en befektetve. Vagyis erről volt szó. (családtagok) Aztán lesz ami lesz azzal a pénzel.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#90) Oliverda válasza Krethx (#87) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol lehet előcsalni ezt a naptárat?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) Krethx válasza Oliverda (#90) üzenetére


Krethx
aktív tag

Watchlist-re (figyelőlista) kell tenni a részvényeket. Ezek után megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#92) Krethx válasza Krethx (#91) üzenetére


Krethx
aktív tag

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#93) Oliverda válasza Krethx (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#94) ACE-


ACE-
addikt

Milyen 20 eurós promóciós kódról beszéltek? Az ami már nem él? Vagy van valami másik is ami még aktuális?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#95) zsola400 válasza ACE- (#94) üzenetére


zsola400
aktív tag

ILVES20 20€, PPC10 10$ ezekről tudok, ha valamelyiket felhasználtad a másik már nem fog működni.

(#96) kw3v865 válasza zsola400 (#95) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én a PPC10-et adtam meg a regisztráció során, feltöltöttem 3500 Ft-ot, de nem látszik az egyenlegeden ez a 10$. Venni kellene valamit? Esetleg több pénzt tölteni fel?

[ Szerkesztve ]

(#97) vnorbi válasza kw3v865 (#96) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A meghívó linken keresztüli regisztráció utáni jutalom a "garantált". Legalábbis annyiban, hogy ismertek a feltételei és a határideje. A promo kódok szürke zóna, mert a feltételek majd akkor derülnek ki, ha beírtad a kódot, és az app elfogadta (attól is szürke zóna, hogy nem véletlenszerűen kellene ezeket megtalálnunk, hanem a kód eredeti birtokosától kellene megkapnunk, aki megosztja a feltételeket is). A 10 dolláros kód eredeti forrását nem ismerem, a 20 eurósét linkeltem itt korábbi hozzászólásban. Ezek a kódok idővel lejárnak, és akkor is megszűnhetnek működni, ha a beváltások száma elérte azt a limitet, amennyit a prómócióra szántak.

(#98) ACE- válasza zsola400 (#95) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem ezekre mindegyikre azt mondja hogy nem vagyok rájuk jogosult... :(

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#99) kw3v865 válasza vnorbi (#97) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi, így már világos.

(#100) Krethx válasza ACE- (#98) üzenetére


Krethx
aktív tag

Próbáld meg ezt. Hátha jó lesz.
- FREESTOCKS

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.