Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) // Chaka //


// Chaka //
tag

Ha revolut-ról szeretnék USD-t átutalni a Lightyear-nek, a címzett címéhez milyen címet kell megadni pontosan?

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#202) UberMutant válasza // Chaka // (#201) üzenetére


UberMutant
őstag

ott van minden az appban. view more details a banki utalás adatai alatt.

(#203) // Chaka // válasza UberMutant (#202) üzenetére


// Chaka //
tag

Tudtam, csak nem sejtettem :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#204) Ygg


Ygg
senior tag

Lightyear TBSZ-ről van új hír?

(#205) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ly, hanem inkább wise probléma, de nem tudok rájönni, hogy hogyan kell wise számláról usd-t utalni a ly számlára. A címzett hozzáadásáig eljutok, de ott az országnál nem tudom kiválasztani az USA-t, csak a külbirtokait. Tudnátok ebben segíteni?

(#206) ACE- válasza bzolika10 (#205) üzenetére


ACE-
addikt

Egyesült Államok?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#207) bzolika10 válasza ACE- (#206) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Köszi, elég hülyén rakták ezt be... Most már csak ott vagyok elakadva, hogy a kedvezményezett címét kéri. Itt a lightyear európai címét kell megadni?

(#208) UberMutant válasza bzolika10 (#207) üzenetére


UberMutant
őstag

lightyear app > alsó jobb szélső ikon (tárca?) > USD kiválaszt > deposit > USD account details > view more account details alul.

ott van minden ami kellhet.

(#209) bzolika10 válasza UberMutant (#208) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Igen, ott a bank címe van, nem a lightyearé. A wise pedig a kedvezményezett címét kéri...

(#210) pictigjis válasza bzolika10 (#209) üzenetére


pictigjis
senior tag

mit bonyolítod? azt kell beírni, ami oda van írva, nem értem a problémádat

(#211) UberMutant válasza bzolika10 (#209) üzenetére


UberMutant
őstag

írd azt a címet!

(#212) bzolika10 válasza UberMutant (#211) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Köszi sikerült! Most már csak azzal vagyok bajban, hogy hogyan lehet usd-t kiutalni. Azért utaltam be így, mert azt írta, hogy ha beutalok, akkor tudok csak kiutalni. Most megvolt a beutalás, de a kiutalásnál még mindig ezt írja: "Make a bank transfer to add a new bank account". Eur-t tudok kiutalni, csak ez a dollár szivat meg folyamatosan.

(#213) UberMutant válasza bzolika10 (#212) üzenetére


UberMutant
őstag

várj, főleg, ha még csak most utaltad oda a dollárt.
jövő hétfőn pedig kérdezd az ügyfélszolgálatot, ha addig nem oldódik meg.

(#214) // Chaka //


// Chaka //
tag

Revolut-ról utaltam USD-t. Az app a fogadó postacím megadásánál alapból a kereső mezőt kínálja fel. Nekem nem annyira sikerült olyan címet írnom, ami találatot ad, például a LightYear app címe sem ilyen. Kézi módszerrel kitöltve a "nyomtatványt" már jó lett. Illetve jön majd egy levél a LightYear-től, hogy töltsd fel a banki igazolást, különben visszaküldik a feladónak a stexet. A Revolut app letölthető pdf igazolását elfogadták.

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#215) JohnnyWeiss válasza bzolika10 (#212) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Nekem azt írták, hogy Revolutnak csak SWIFT-en keresztül tudnak utalni, ami hosszab ídőbe telik és drágább. Ezért én csináltam egy Wise számlát is magamnak. De ha nagyon akarod, akkor beregisztrálják a Revolutos számlát.

Nekem ezt írták anno:
"Thank you for your message. As we only accept local USD transfers (see How can I deposit USD?), you can use your Revolut account to make a USD deposit. When it comes to withdrawing USD, unfortunately Revolut does not provide local account details to send USD back. The only way to send USD back would be to make it as a SWIFT payment. SWIFT payments typically take longer and may come with extra charges that we can't control as they depend on the intermediary banks completing the payment. You can read more about them here.

Therefore you may want to convert your USD to another currency before withdrawing. If you confirm you want your USD withdrawal to be a SWIFT payment, please let us know and we'll add your Revolut account as the recipient for that. However, please note that in this case we will require your confirmation for every USD SWIFT payment in the future.
"

(#216) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Szabadon álló pénz kamatozásával kapcsolatban azt vettem észre, ha be van adva egy limitáras megbízásom, ami még nem teljesült, akkor az a pénz nem kamatozik. Tehát ha van 2000 USD-d szabadon és beadsz 2000 USD-ért egy limitáras vételi megbízást ami függőben marad, akkor a 2000 USD-d el lesz különítve a megbízásra és az nem kamatozik.

(#217) pictigjis válasza vnorbi (#197) üzenetére


pictigjis
senior tag

ma reggel 7-kor 800 ezret utaltam ki, ez is dél körül teljesült

fél órája visszaküldtem 300-at, még nem íródott jóvá. így fogom tervezni a hónapok elejét :)

(#218) vnorbi válasza pictigjis (#217) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor ez bizonyára tényleg összegfüggő jelenség. Néhány ezres tételeket pattogtatok leggyakrabban Lightyear és OTP közt, és azok 5-10 másodperc alatt célba érnek. Havonta 1-2 darab százezres utalásom van itt, és azok közül sem került várakozó pályára egy sem júliusban. Arra azért figyelek, hogy ha kell a pénz, akkor reggel indítsam, hogy az esetleges pár óra csúszás ne okozzon kellemetlenséget.

Ilyen mostanában nem lesz, de azt figyeltem meg, hogy eurót is érdemesebb Lightyearről utalni magyar bankba, mint Revolutról. Ha Revolutról küldöm, akkor legalább egy órát pending státuszban van mire végrehajtják, ha viszont ehelyett Lightyearre utalom, azt azonnal végrehajtja a Revolut, azonnal jóváíródik, és ha mondjuk OTP-s devizaszámlára utalom tovább, azt azonnal elküldi. Ezzel a kitérővel lehet nyerni 1-2 órát.

(#219) vnorbi válasza vnorbi (#150) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Úgy néz ki, megváltozott a kamatszámítási algoritmus, ami kamatcsökkenést eredményez.

Eddig a 360 napos évvel történő számolás miatt a 10,25%-os forint kamat valójában 10,39%-os EBKM-nek felelt meg (az előző kamatfizetés még így történt), most viszont a kifizetésre váró kamat napi számolásához 365 napos évet használnak, így a 10,25% valóban 10,25%-ot jelent.

Korábban is volt már itt variálás, de az egészen jelentéktelen volt: az első kamatfizetéskor még 2 tizedesjegy pontossággal írták jóvá a forintos kamatot is, azóta viszont minden hónapban egész forintra kerekítik az összeget.

(#220) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

Letöltöttem az appot, ellenőrzés alatt van a regisztrációm. Közben informálódok, adózás, hogy működik? Önbevallás évesen? Mennyit kell adózni? Köszi!

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#221) UberMutant válasza ZS3NI (#220) üzenetére


UberMutant
őstag

ha magyar adórezidens vagy, a magyar jogszabályok szerint adózol. ők nem csinálják meg helyetted.

(#222) Brandynew


Brandynew
őstag

Arról van valakinek tutorialja, hogy hogyan, mit kell majd az adóbevallásba írni?

Az adó gondolom, hogy 15% a nyereség után.

[ Szerkesztve ]

(#223) UberMutant válasza Brandynew (#222) üzenetére


UberMutant
őstag

nézz át adós topikba, ez nem LY kérdés.

(#224) Brandynew


Brandynew
őstag

Elolvastam ezt a cikket: https://allampapirkalkulator.hu/hirek/befektetes-reszvenybe-egyszeruen-magyarorszagon-is-elerheto-lett-a-lightyear-113

Nekem egy valami nem világos: ha a Lightyearön tartom a pénzemet, hogy kamatozzon (de nem veszek részvényt), akkor is kell 15% szja-t fizetnem?

(#225) pictigjis válasza Brandynew (#224) üzenetére


pictigjis
senior tag

es szochót is, természetesen kell

(#226) Brandynew válasza pictigjis (#225) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi. Ez teljesen biztos?

De a részvények meg ETF-ek után nincs szochó, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#227) pictigjis válasza Brandynew (#226) üzenetére


pictigjis
senior tag

teljesen biztos, hiszen kamatjövedelem

etf és részvény esetén nincs szocho, de az általános adózási szabályok továbbra is érvényesek. tbsz nélkül szerintem felejtős

(#228) Brandynew válasza pictigjis (#227) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi. És a jövedelmet beírom az adóbevallásomba, aztán a NAV küldi a számlát és ennyi az adózás vagy bonyolultabb?

(#229) Brandynew válasza pictigjis (#227) üzenetére


Brandynew
őstag

Még egy kérdés: gondolom a 30% forrásadó a részvényekre nincs, hiába USA piac. Na de az osztalékokra sincs?

(#230) Oliverda válasza Brandynew (#229) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt tényleg ne itt légyszi, van a témára dedikált topik:

Adóbevallás
Mibe tegyem a megtakarításaimat?
+Google
+könyvelő

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#231) Brandynew válasza Oliverda (#230) üzenetére


Brandynew
őstag

Rendben, de egyébként miért ne? Ennél relevánsabb és témába vágóbb kérdést a Lightyear kapcsán elképzelni se tudnék. Miért nem tudhatnak erről a topikot olvasók? Az összefoglalóban is ott lenne a helye.

(#232) Oliverda válasza Brandynew (#231) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert szvsz jobb lenne ezt a témát megtartani a Lightyearhez szorosan kapcsolódó dolgoknak. Az adózás egy totál független téma, amire a Lightyearnek vajmi kevés közvetlen ráhatása van. Nem utolsó sorban minden általad feltett kérdésre könnyen megtalálható a válasz, csak egy kicsit kellene önállóan keresni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#233) pictigjis


pictigjis
senior tag

úgy tűnik, a hónap első napja nagyon macerás, még egy 20 ezres kiutalás sem teljesül most azonnal... azért ez így nem annyira szimpatikus, mivel csökkent is a kamat, lehet, hogy a forintos parkoltatást ezennel befejezem a lightyearen

(#234) vnorbi válasza pictigjis (#233) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az ilyen akadások esetén is napon belül szoktak teljesülni az utalások, ugye? Olyanban még te sem futottál bele, hogy átcsúszott volna másik munkanapra?

Nekem továbbra is mikro utalásaim vannak főleg (néhány ezer forint), és havi 2 darab százezres tétel, amikkel eddig még nem volt fennakadás (ami volt régebben, az is kis tétel volt, és úgy fél órán belül rendeződött).

A kamatcsökkentés meg külön jó, mert ha kevesebb a kamat, akkor kevesebb az adó :)

(#235) pictigjis válasza vnorbi (#234) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekem még nem volt olyan valóban, hogy átcsúszott volna következő munkanapra (de most a hétfő elég kellemetlen lenne), de olyan se, hogy százezres vagy 20 ezres utalások ne teljesüljenek azonnal, márpedig most egy-egy ilyen is sorban áll a nagyobb 530 ezres mellett/után

azért a jövő évi adós szarakodást nem várom :)

[ Szerkesztve ]

(#236) korkor


korkor
csendes tag

Sziasztok! Csak úgy hajlandó beengedni az app, ha megadom a mobilszámomat. Ez ok és biztonsági ellenőrző mechanizmus, vagy hack?

(#237) vnorbi válasza korkor (#236) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem oké. Küldtek után sms-ben egy kódot, azzal belépve újra be kellett állítani a biometrikus azonosítást, azóta pedig úgy működik, mint eddig (ujjlenyomatra enged be).

(#238) korkor válasza vnorbi (#237) üzenetére


korkor
csendes tag

ok, köszi. Nálam is rendben van.

(#239) seolwon


seolwon
tag

Nagyobb összeg kiutalása mennyi idő alatt érkezik meg magyar bankszámlára? Aznap?

(#240) UberMutant válasza seolwon (#239) üzenetére


UberMutant
őstag

wiseot használ, 10 millióig azonnal , több lassabb.

(#241) pictigjis válasza UberMutant (#240) üzenetére


pictigjis
senior tag

de ilyet ne írjál már azért! attól, hogy wise-ot használ, a lightyear nem a wise. pár százezer esetén is simán lehet több óra csúszás (csak vissza kell olvasni), nagyobb összegnél meg pláne. az app eleve többnapos határidőt jelenít meg, ami nyilván csak egy maximumidő, de SZÓ SINCS garantált azonnali (vagy akár aznapi) utalásról minden esetben

[ Szerkesztve ]

(#242) Shade45


Shade45
senior tag

Gondolkodom egy lightyear számla nyitásán, van már hír a TBSZ bevezetéséről?
Itt is van ajánlói program, kupon kódozás? Milyen előnyökkel jár?

Köszi a válaszokat!

(#243) vnorbi válasza Shade45 (#242) üzenetére


vnorbi
aktív tag

TBSZ-re van ígéret, de egyelőre nem látszik, hogy csinálják is.

Ha meghívóval nyitod a számlát, akkor 20 ezer forint feltöltése után kapsz 3500 forintot részvényvásárlásra. Ez a 3500 forint egy hónapig zárolva marad (eladhatod rögtön a megvett részvényeidet, de ha ki akarod utalni ezt az összeget, azt majd csak a 30 nap letelte után tudod megtenni).

[ Szerkesztve ]

(#244) kress


kress
aktív tag

valaki utána járt a látra szoló kamat utáni adózásnak vagy mindenki kinyomta inkább? 😃

(#245) vnorbi válasza kress (#244) üzenetére


vnorbi
aktív tag

15% kamatadó a teljes megszolgált kamatjövedelemre.
13% szocho 2023.07.01-től a háborús vagy akármilyen indokkal fenntartott veszélyhelyzeti kormányzás ideje alatt megszolgált kamatjövedelemre (jelen állás szerint 2023.11.26-ig van veszélyhelyzet, de nem kétséges, hogy ismét meg lesz hosszabbítva).

A 2023-as SZJA bevallásban kell feltüntetni a kamatjövedelmet és az adóját, majd megfizetni a NAV-nak. A NAV-os bevallástervezetben várhatóan nem lesz benne ez a tétel, ki kell vele egészíteni, ha valaki így szokta intézni a bevallást.

Pontosat majd akkor látunk, amikor januárban a NAV kiadja a 2023-as évre vonatkozó nyomtatványt, de várhatóan az 5-ös lap (Külföldről származó jövedelmek) 183-as sorának (Kamatból származó külföldön (is) adóköteles jövedelem és adója) környékén kell majd keresni a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#246) seolwon


seolwon
tag

Beakadt egy kiutalásom, igaz hétvégén indítottam, másnál mennyi volt a max. idő mire kiküldte? Kérnek valami plusz papírt?

(#247) kress válasza seolwon (#246) üzenetére


kress
aktív tag

írja, hogy mikorra várható nem? nekem a hétvégések wisera ma érkeztek meg, 17 körülre írta(eur, usd, gbp)

(#248) seolwon válasza kress (#247) üzenetére


seolwon
tag

Persze, szerdára, előtte meg mindig pár mp. volt.
Support annyit írt, hogy majd felhívnak ellenőrizni, hogy biztos én vagyok-e.

(#249) seolwon válasza seolwon (#248) üzenetére


seolwon
tag

Megoldódott, elértem valami limitet, ami után telefonos azonosítást kérnek. Utána jött 1 órán belül az utalás.

(#250) pictigjis


pictigjis
senior tag

a lényeg, hogy több napot írnak az appban, de valójában a megcélzott határidő mindig egy munkanap

It sometimes take a bit longer for processing that's typically instant to occur, however we always aim to process all withdrawal requests within 1 business day, bar any compliance or other regulatory obligations.

de nekem nem tetszenek a random pendingbe ragadó utalások, ez így nem ideális (ezt most válaszolták, miután reklamáltam, hogy ha én is elértem valami limitet, szóljanak már)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.