Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) myke01 válasza Nadihun (#8700) üzenetére


myke01
senior tag

:C Szép ,hogy a régebbi driverek jobbak mindenhez ,mint az újak !

[ Szerkesztve ]

(#8702) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy lenovo g505s laptopot, és olyan problémám lenne, hogy csak az egyik hangszórója szólt, most meg már az sem csak 2 mp-re megszólal utána elhallgat, próbáltam újratenni a drivert az sem segített, mi a teendő? Köszi a választ! :R

Huawei P10 lite

(#8703) benjemin1994


benjemin1994
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az U310-en tudok-e emelni a VGA memórián!? Vagy valamivel lehet emelni a grafikus teljesítményt?

(#8704) myke01


myke01
senior tag

A 'Num Lock szekcióra' valami tipp esetleg ,vagy nem lehetséges ,mivel a BIOS nem tartalmaz erre opciót ?

(#8705) Impressa válasza myke01 (#8704) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem pont fordítva volt, sokszor nem is működött a numerikus pad rész a gép indítását követően, és ez baromira zavart. Mostanra már "megjegyezte" szerencsére. :D ( mindig át kellett írnom a kulcsot a winben )
A regeditben le tudod tiltani, vagy ki tudod kapcsolni a Num lock szekciót, ha gondolod leírom neked. Így minden bekapcsolásnál ezzel a beállítással indul a géped. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8706) myke01 válasza Impressa (#8705) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz ! Jöhet ! :C Úgy akarom ,hogy alapból bekapcsolva legyen a Num Lock minden indításnál . (W7 64 bit)

(#8707) Impressa válasza myke01 (#8706) üzenetére


Impressa
őstag

Na én pont fordítva értettem, amit írtál. :B Sebaj, a lényeg, hogy megoldható, hogy bekapcsolva maradjon. :)

Aktív Num Lock rendszerindításnál:

1. Regeditbe belépsz
2. kiválasztod: HKEY_CURRENT_USER --> ezen belül Control Panel
3. kiválasztod a billentyűzetet, és itt az InitialKeyboardIndicators-nál értéknek 2-es szám kell, hogy legyen beírva. Ha 1 vagy 0 van, akkor ez a problémád forrása.

'2' érték: ez az alapértelmezett beállítás
'1' érték: ilyenkor tiltva vagyon a num lock
'0' érték: a win bejelentkezését követően kapcsolja ki a num lockot

Remélem ez, segíteni fog neked. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8708) myke01 válasza Impressa (#8707) üzenetére


myke01
senior tag

2-es az értéke az InitialKeyboardIndicators-nak alapból (nem kellett állítani semmit ) . Ennek ellenére nem "jegyzi" meg a Num Lock "pozícióját" :( ...

(#8709) Impressa válasza myke01 (#8708) üzenetére


Impressa
őstag

Az nem jó hír. Akkor az egyik progi felül írja neked. A géppel együtt vetted a wint? Nekem azóta működik rendesen a win, mióta nem a "gyárit" használom, hanem egy tiszta Lenovo mentes MSDN wint raktam fel.
A LEM program neked automatikusan indul a rendszereddel?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8710) myke01 válasza Impressa (#8709) üzenetére


myke01
senior tag

Nem a géppel együtt "jött" a Win7 . A gépen FreeDos volt .MSDN az enyém is W7 64bit Proff.
Igen együtt indul a LEM a Windows-al : egy "kis autót" ábrázoló ikon jelenik meg az értesítési sávon . :))

(#8711) Impressa válasza myke01 (#8708) üzenetére


Impressa
őstag

A tapipadra nem is reagáltam. :B :D

Az meg így tudod a legegyszerűbben:
1. Vezérlőpult --> egér --> Eszközbeállítások --> letilt gomra klikk, és kész is vagy. innentől kezdve nem működhet újraindulásnál sem az egér.

(#8710) myke01 lehet érdemes lenne letiltanod a LEM programot, hátha ez okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8712) myke01 válasza Impressa (#8711) üzenetére


myke01
senior tag

Bevallom férfiasan :D ,még nem tettem fel touchpad drivert ,csak a win alapértelmezettel műxik a tapipad,ezért nem is tiltható sajnos. Inaktív a "letiltás" mind az eszközkezelőben ,mind az egérnél a vezérlőpulton.

Megpróbálom a LEM-et tiltani az automatikus indulásnál,hátha .

[ Szerkesztve ]

(#8713) i.csab


i.csab
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo G580-nál normális, hogy az első ledek közül a középső (az akkumulátor állapotjelzője) állandóan - hálózatra csatlakoztatva, kikapcsolt állapotban is - világít?
Köszönöm.

(#8714) myke01 válasza i.csab (#8713) üzenetére


myke01
senior tag

Nálam is világít kikapcsolt állapotban ,ha ha hálózatra van csatlakoztatva , sőt néha villan is egyet...

(#8715) Impressa válasza i.csab (#8713) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, teljesen normális. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8716) i.csab válasza Impressa (#8715) üzenetére


i.csab
csendes tag

Kedves myke01 és Impressa!

Köszönöm a gyors választ, akkor megnyugodtam! :)
Gyorsan fellapoztam a használati útmutatót, de azt nem találtat meg, hogy akkor világ ha valami hibát jelez, vagy ez a helyes állapot...?!

Köszönettel: i.csab

(#8717) Impressa válasza i.csab (#8716) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! Ez a helyes állapot, amit tapasztalsz. :K Ha hibát jelezne, akkor villogna a töltésjelző ledje. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8718) dave0825 válasza i.csab (#8716) üzenetére


dave0825
őstag

először én is furcsálltam, mert az előző laptopom zölden világított ha csatlakoztatva van az adapter, és nem tölt vagy kész a töltés, egyébként narancssárgán...a g580-om meg mindig világít, ha tölt, ha kész..egyébként azt megfigyeltem, ha nagyon lemerül, pár %-ra, akkor narancssárgán világít, amíg föl nem tölt kb 15-20%-ra.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8719) AMD Power


AMD Power
titán

Megjárta velünk a gép Kis-Ázsiát, jól viselkedett. :))

(#8720) i.csab válasza dave0825 (#8718) üzenetére


i.csab
csendes tag

Uraim!

Köszönöm szépen még egyszer. Használok másik gépet is (Dell) és ott is világít, ha töltődik. Inkább az volt a szokatlan, hogy kikapcsolt állapotban is jelez a led...
Egyébként egyszerű felhasználással (pl. net használat) mennyi ideig kellene bírnia a G580 akkumulátorának?

Köszönettel: i.csab

(#8721) myke01 válasza myke01 (#8712) üzenetére


myke01
senior tag

Csak nem akar összejönni ez a 'Num Lock' bekapcsolt állapotban tartása rendszerindításnál : akármit tiltok le az automatikusan induló programok közül (akár egyszerre az összeset) ,akkor sem "javul" meg ,és a rendszer bejelentkezés után mindjárt rá kell nyomni a Num Lock billentyűre a numerikus padon .
Érdekesség ,hogy a regedit-ben 'HKCU\Control Panel\Keyboard\InitialKeyboardIndicators' opció alatt "2" alapértelmezetten az érték ,tehát 'NUMLOCK is on'. Ha átállítom "0-ra" az értékét ,akkor is újraindítás után automatikusan "2" lesz az értéke (akárhányszor eljátszom vele ezt ,mindig visszaáll '2-re') . Ez mitől lehet ?! (tudom ,hogy a '2-es' érték a megfelelő ,de próbaképpen gondoltam átállítom '0-ra', de nem jegyzi meg ) Nincs erre valami hotfix javítás?

[ Szerkesztve ]

(#8722) AMD Power


AMD Power
titán

Alvó módból visszalépek.... Rányomok a saját gépre és semmi. Semikor sem. Újra kell indítani a gépet. :F

(#8723) surgyi válasza i.csab (#8720) üzenetére


surgyi
senior tag

Szia! Nekem a B960-as procival szerelt laposom van, alacsony fényerő mellett, energiatakarékos módban 5 óra felett megy, valós mért idő...

(#8724) Impressa válasza myke01 (#8721) üzenetére


Impressa
őstag

X-aktás géped van az biztos. Nekem csak a "gyári" winnel csinált ilyen anomáliákat. Lövésem sincs ezek után, mi okozza neked ezt a problémát. :N

AMD Power feladatkezelő megnyitása bill. kombinációval?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8725) myke01 válasza Impressa (#8724) üzenetére


myke01
senior tag

Az a vicc ,hogy külső billentyűzettel minden rendben. Azzal "bekapcsolva" marad a Num Lock ,csak a saját beépítettel nem ..... :Y

AMD Power: biztos megártott neki az ázsiai levegő :D !

[ Szerkesztve ]

(#8726) myke01 válasza Impressa (#8724) üzenetére


myke01
senior tag

Nem X-akta ! :D Rájöttem a megoldásra : csak akkor kell benyomkodni a 'Num Lock'-ot ,ha jelszó van beállítva a felhasználói fiókhoz. Viszont ha megszüntetem a jelszó-kérést indításkor (a Win bejelentkezésekor =rendszerindításkor :) ) ,akkor automatikusan "bekapcsolva" marad a Num Lock billentyű-funkció :C .

Pls. próbálja ki valaki a "fentieket" ,hogy jelszót állít be a felhasználói fiókjához ,amiben van szám is ,és nem csak betű . Indítsa újra a gépet (( Lenovo_G580 az enyém)) ,és jelentkezzen be a felhasználói fiókjába . Kíváncsi vagyok ,hogy olyankor miként viselkedik a Num Lock bill. funkciója = magyarul, kell-e benyomni a Num Lock-ot, hogy a numerikus padon (jobb oldalon :D ) lévő számbillentyűk aktívak legyenek ? :R

(#8727) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
Lenovo g585 notebookom van és kb. 1éves... látszik az alján hogy a processzor rácsa elég poros.. hogy tudnám szétszedni ki takarítani? vagy lehet pasztázni? mert az alját szétcsavaroztam és oldalt ketté lehet szedni ki pattintani a gép oldalait...de a billentyűzetet külön ki lehet szedni ?

e2-1800 proci 60fok
vga 7340 az is 60fok
a vinyó rendben van az 40 fok...
De a proci hűtője elég hangos és terhelés alatt még nem néztem mennyire megy fel..

(#8728) Impressa válasza myke01 (#8726) üzenetére


Impressa
őstag

Na ez mekkora :C :C :C nekem most nincs az új rendszerem lejelszavazva :N Mivel 2 SSD-m van, az egyiken a Lenovo féle win 7 jelszóval védve, a másik SSD-n, pedig MSDN win 7 jelszó nélkül - most ezt is használom - Este, ha lesz időm kipróbálom a másik SSD-t, hogy be kell-e külön kapcsolni, vagy nem. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8729) myke01 válasza myke01 (#8726) üzenetére


myke01
senior tag

(#8730) Impressa válasza myke01 (#8729) üzenetére


Impressa
őstag

Bocs ki is ment a fejemből, hogy megírjam - két rohanás között megcsináltam a cserét - és igen a jelszavazott winben ki van kapcsolva numerikus billentyűzet, miközben a regeditben 2-es értéken van. Szóval az elméleted igazolódott, :K de nem értem az összefüggést. :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8731) myke01 válasza Impressa (#8730) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz ! :R Azt én sem ! :D "akkor nem az én készülékemben van a hiba" ?!

(#8732) Impressa válasza myke01 (#8731) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) "akkor nem az én készülékemben van a hiba" ?! nem biza. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8733) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Két dolog merült fel bennem a laptopvásárlás óta. Lenovo G500-as notit vettem, az i7-el és a hd8750m-el szereltet. Arra lennék kíváncsi, hogy a PowerTune-t ami folyamatosan leszabályozza a gpu órajeleit nem lehet valamilyen formában kikapcsolni? Értem itt a BIOS unlockot akár, vagy valami szoftveres megoldást, mert a neten szinte semmi erre vonatkozó leírást nem találtam. Tudom hogy garanciavesztős a dolog de akkor is érdekelne mik a lehetőségeim (még ha most nem is élnék velük).

A második: több helyen olvastam és nálam is fennáll a wifi eldobásának problémája. A laptop bizonyos időközönként elveszíti a wi-fi jelet és nem csatlakozik újra ami eléggé bosszantó és idegesítő probléma. A szoftverét újratelepítettem, de semmi változás. Valami ötlet, vagy vihetem vissza gariba?

Köszi a válaszokat előre is! :)

(#8734) Logen88


Logen88
aktív tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki abban segítni, hogy hol lehet itthon lenovo z500-hoz hátlapot kapni? Fehér kellene.
Ugyanis volt egy kis problémám és visszaküldtem gariba a gépet, ott meg az illető felfeszegette és eltörte a hátlapját a gépnek. Megfeszítette egy csavarhúzóval és eltört. :W
Úgy tűnik, hogy nem fogják kicserélni, mert a papírokra ráírták, hogy karcolásokkal és törötten érkezett hozzájuk, pedig nem.
Ki szeretném cserélni, és ha valaki tudja hol lehet ilyesmit szerezni, az pls írjon, előre is köszi. :)

(#8677) Gery15: Nem voltak rákötve a lapra az USB-k, ez volt a probléma. Utólag elég csúnyán megfizettem ezért.

The Last of Us is a masterpiece.

(#8735) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Ma vettem egy U510-st és kicsit lassúnak érzem a wifimet rajta. Sajnos szerintem nem csak paranoia, mert kevés hálózatot is lát a többi wifi-s eszközömhöz képest. Gondolom csak rossz drivert szedtem le hozzá a Lenovo oldaláról, de tudtok esetleg egy módszert, amivel le tudom mérni a wifi sebességet?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8736) Impressa válasza McSzaby (#8735) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Speedtest.net

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8737) McSzaby válasza Impressa (#8736) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez az internet sávszélességemet méri csak. :) Köszönöm azért! :)

A LAN Speedtest viszont segített és mint kiderült csak én voltam hülye.. 14/16 Mbps W/R-ben és mindezt a panel rengeteg közepén, ahol 20 másik BSSID is van, szóval jó lesz ez. :) :R Köszönöm! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8738) Impressa válasza McSzaby (#8737) üzenetére


Impressa
őstag

Azt tudom, hogy a net sávszélességét mérted, de így kiderült, hogy képes-e rá wifi-d vagy sem. :)
Akartam mondani, hogy másik csatornára kellene állítanod, vagy igen a lan speedtest is jó, igaz. :D Nálam 2,4 Ghz tartomány összes csatornája telített ( én is panelben lakom ) Most fogom lassan a dual-bandes wifi-t beletenni a gépbe, mert 5 Ghz-en senki sincsen. De a lényeg, h a géped jó. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8739) McSzaby válasza Impressa (#8738) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, köszönöm a segítséget! :R

Ezen a dual-band-s dolgon én is gondolkoztam, de egyelőre nincs azon az áron, amin (nekem?) megérné egy 7-800 mbps-s routert ÉS egy adaptert a laposhoz. :) Erre valahogy nincs ~40-50 ezer forintom :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8740) Impressa válasza McSzaby (#8739) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem mondjuk a router megvan ( TL-WR-1043ND 13k volt anno ) a wifi meg kb. 10 k körül lenne. De még én is gondolkozom, nem sietem el a vásárlást. Ha meg unom, hogy akadozik, akkor ott az utp oszt jónapot. :DDD
+ még ugye a bios-t is módosítani kell, hogy működhessen az új adapterrel. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8741) McSzaby válasza Impressa (#8740) üzenetére


McSzaby
őstag

TL-WR-1043ND?? :F Nekem is az van! :DDD De az nem dual-band-s :) Csak szimplán 300 mbps-s.:) De miért, mit kell még mókolni a bioson az ac szabványhoz?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8742) Impressa válasza McSzaby (#8741) üzenetére


Impressa
őstag

Basszus hülyeségeket írok itt neked, köszi! :U Tudtam, hogy vmit nekem is még cserélnem kellene... :DDD Unlockolt BIOS kell hozzá, ezt a másik Lenovo-s topikban írták, hogy enélkül nem támogatott. Ez teszem majd bele: Centrino Advanced-N 6205 most N-2200-as van benne. Ez amolyan korlátozás, butítás, hogy a user ne férjen hozzá semmihez. tudod a szokásos. Még vidkari frekvenciát tudsz emelni, ha nagyon szeretnél. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8743) i.csab válasza surgyi (#8723) üzenetére


i.csab
csendes tag

Helló!

Csak most volt alkalmam lemérni a G580 akku idejét, 9 hónapos a gép, i3-as processzor, SSD, nem full fényerő; net használattal és office alkalmazások futtatásával (kiegyensúlyozott energia felhasználással) bő 2,5 óra...Az így elég kevésnek tűnik!? :F

Üdv.

(#8744) myke01 válasza i.csab (#8743) üzenetére


myke01
senior tag

Enyém sem megy sokkal többet (G580_B960 CPU-val_500 GB HDD , fél éves ) ugyanilyen felhasználás mellett.

(#8745) szekra


szekra
őstag

Ha újrarakom a win7-et muszáj egyenként nekem felraknom a drivereket? Nem szedi le netről mint PC esetében? Mert van hozzá driver cd-m, csak 1. nem épp a legfrissebbek szerintem 2. csomó felesleges van benne, csak ki kellene bogarásznom, hogy mit lehet kihagynom.

[ Szerkesztve ]

(#8746) McSzaby válasza Impressa (#8742) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezzel az a baj, hogy ez megint csak 300 MBps.. :\ A TP-Link-nek és az Asusnak is van olyan routere dual-band-sben, ami 7-800 Mbps-t tud, vagy akár többet, van olyan, ami 1.3 Gbps-t és ezek 30-40 körül mozognak, amit még-még ki is fizetnék, de 60-70 dollar (14-16 000 ft.) hozzá egy korrekt adapter, ami csak külsős. :F :F Ennyit már nem ér meg az a pár száz mega... :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8747) Steve04


Steve04
újonc

Sziasztok!

Először is elnézést kérek amiért itt teszem fel a kérdést, viszont u510 fórumot nem találtam és talán az y típusnál is fennállhat ez a probléma.

Csütörtökön érkezett meg az u510 típusú gépem. Azt vettem észre, hogy maximális fényerő mellett sem létezik fehér szín, helyette "csontszín" látható.

A többi szín rendben lévőnek látszik azonban ez nagyon zavaró, hiszen a korábbi g560-asom gyengébb kontrasztaránnyal sokkal szebb képet produkál.

A gépben található egy intel hd 4000 típusú integrált és a Geforce gt720m típusú videokártya, de ezek beállításait módosítva sem sikerül fehér színt kapni.

A probléma az energy management feltelepítése nélkül is létezik tehát nem ez a felelős érte.

Találkozott már valaki hasonló esettel?

Hogyan lehetne elővarázsolni a fehér színt?

(#8748) myke01 válasza Steve04 (#8747) üzenetére


myke01
senior tag

Vezérlőpult / Képernyő / színkalibrálás ? Meg volt ? :)

(#8749) kalap12


kalap12
tag

Aki lenovo gépet vesz annak tudnia kell, hogy kb. 4 ismerősömnek vannak lenovo gépei, és összeszerelési illesztési problémák vannak vele. Szétesik, lekopik, anyag használat minősíthetetlen, tönkre megy benne ez az stb. én soha nem vennék lenovot.

(#8750) sch_a válasza kalap12 (#8749) üzenetére


sch_a
addikt

Bezzeg a SZÁMSZUNG! Mindenki vegyen számszungot! SZÁMSZUNGOT! Gyerünk egyszerre mindenki: SZ-Á-M-SZ-U-N-G, SZ-Á-M-SZ-U-N-G!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.