Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) McSzaby válasza kalap12 (#8749) üzenetére


McSzaby
őstag

Én a 3. Lenovo gépemet vettem és mocskos jó. :F Szóval ennek most nem volt túl sok értelme, amit mondtál... Kollégáim (informatikusok) is azon a véleményen vannak, amin én. Jók a Lenovok, szóval vegyél valami fujiszart, vagy valami Foshibát...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8752) kalap12 válasza McSzaby (#8751) üzenetére


kalap12
tag

A space lekopott, a fedlap amibe az lcd van körbe illesztéses problémák hézagok, a billentyű alatti váz kicsit lötyögős benyomódik nagyon, a bluetooth és az aksi tönkrement fél éven belül, egy két billentyű ferde vagy nem működik megfelelően, és a többi és a többi, ismerőseim mind belementek ebbe a zsákutcába, hogy hú de jó ár érték arányú "olcsó" ennyi pénzért és tök jól néz ki és sokat tud című mizériába, és azóta is anyáznak

[ Szerkesztve ]

(#8753) myke01 válasza kalap12 (#8752) üzenetére


myke01
senior tag

sch_a : :DD :C

Ne általánosíts ! :) Tudjuk, vannak hibás darabok a "nagyszámok-törvényei" alapján .Bármelyik típusnál előfordulhatnak . Pl. kolléganőm fél éves SAMU-ján már lötyög az LCD kijelző ,nem olyan stabil ,mit új korában ,és még sorolhatnám. A Lenovo az egyik legnagyobb laptop gyártó ,persze hogy előfordulhatnak hibák .

Egyébként én is Samsungot akartam venni ,de egyelőre nem bántam meg a G580-ast . Kicsit furimányos telepíteni ,mert "100 féle driver" kell hozzá :D ,de utána teszi a dolgát ,ahogy kell .

(#8754) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Twist, előre telepített W8-al, amelyre sok sikertelen W7 telepítési kísérletezés után "sikerült" feltelepítenem a W8.1-et, és most választhatok, hogy melyik rendszert szeretném elindítani.
Igazából a lényeg, szeretném visszaállítani a gyári állapotúra a gépet. Kérdésem, melyik partíción tárolódik el a W8 és 8.1 multibootja?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8755) sch_a válasza ChRiS_RS (#8754) üzenetére


sch_a
addikt

Telepítésnél, a particionálásnál látsz egy kb. 300 megás "rendszer számára fenntartott" partíciót, következő telepítésnél azt kell formáznod és eltűnik a választóképernyő.

(#8756) kalap12 válasza myke01 (#8753) üzenetére


kalap12
tag

Kínai, szarják tonna számra a lenovokat, no comment

[ Szerkesztve ]

(#8757) sch_a válasza kalap12 (#8756) üzenetére


sch_a
addikt

Gondolom a te 120ezres csodádat német pásztorok rakták össze kézzel, szabad ég alatt, friss kecsketejet szürcsölve. Nem tudom miért kell feleslegesen vitát gerjesztened. De ha ez jól esik...

[ Szerkesztve ]

(#8758) McSzaby válasza kalap12 (#8756) üzenetére


McSzaby
őstag

Én sem értem mi a bajod... Nem tetszik, nem veszed meg. :F Ha meg megveszel valamit,akkor vállald a felelőséget, vagy kérdezz meg egy szakembert. Itt fórumon kb. 15 percen belül kapsz választ egy csomó topikban... AKi lusta, vagy hülye utánanézni a dolgoknak, az így jár ahogy az ismerőseid. Hülye, aki manapság úgy vesz bármit, hogy a hasára csap és bemegy a boltba...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8759) ChRiS_RS válasza sch_a (#8755) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Húha... hát itt ezek vannak:
- 1GB-os félig foglalt WINRE_DRV
- 260MB-os (203MBszabad) SYSTEM_DRV (ez lenne az, amiről beszéltél?)
- általam készített partíciók
- 10GB-os (1,6GB szabad) Lenovo_Recovery
- 7GB-os, de üresnek tűnő OEM (fenntartva)

:F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8760) sch_a válasza ChRiS_RS (#8759) üzenetére


sch_a
addikt

Igen, valószínűleg azon lesz. Ez a sok partíció fura nekem, még sosem vettem előtelepített windows-zal gépet. Egyébként valószínűleg az UEFI miatt nem tudtál Win7-et telepíteni rá. Ha a biosban állítgatnál kicsit, akkor felmenne rá, de elvileg a telepítőt is meg lehet csinálni úgy, hogy működjön UEFI-vel is. De ha Win8-al kaptad, nem biztos hogy találsz drivereket a 7-hez.

(#8761) ChRiS_RS válasza sch_a (#8760) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Lehet, hogy jobban jártál, mert ezzel csak a szívás van. :( Vagy én vagyok béna. :DDD
Egyébként a Win7 telepítés ott bukott el, hogy már az Inteles vezérlőt nem tudtam hozzáadni az elején. Egyszerűen nem találtam hozzá megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8762) i.csab válasza myke01 (#8744) üzenetére


i.csab
csendes tag

Hmmm, akkor ez lenne a valós?! Vagy máris elhasználódott az akku?

De a tesztek szerinti 7 óra, de legyen ideális esetben is 4,5 órától ez még elég messze van...Akkor hol lehet a bibi? Lenovo Power Managert használsz hozzá?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8763) kalap12 válasza i.csab (#8762) üzenetére


kalap12
tag

Egy bármilyen noti átlagban 4 órát bír, kivéve az ultrabookok

(#8764) pixxon válasza kalap12 (#8763) üzenetére


pixxon
tag

[sarcasm] De a szar Lenovo kevesebbet, igaz? [/sarcasm]

i.csab: nekem minimális fényerőn, enyhén használva bír 3-4 órát. Leveszed energiatakarékosra sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#8765) myke01 válasza i.csab (#8762) üzenetére


myke01
senior tag

Szerintem ez a valós érték . A tesztek mindig "szépítve" vannak egy kicsit .
Igen ,használom a Lenovo Energy Management-t (LEM :D ) , és szinte minden drivert ,ami van hozzá .
Pl.: az Intel Rapid Storage Technology-t azt nem (IRST) ,felesleges erőforrás-pazarló hülyeségnek tartom .

(#8766) skatebab


skatebab
tag

sziasztok, G580ah típusnál hogy kell a billentyűzetet kiszedni? mert teljesen szét kell kb szednem a lapit hogy hozzáférjek a procihoz... kössze

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8767) kalap12 válasza skatebab (#8766) üzenetére


kalap12
tag

...miért akarsz a procihoz hozzáférni..csak nem újra akarod pasztázni..?

(#8768) skatebab válasza kalap12 (#8767) üzenetére


skatebab
tag

nagyobbra cserélem + paszta persze ,nos?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8769) Impressa válasza skatebab (#8766) üzenetére


Impressa
őstag

Vagy alulról férsz hozzá a bill.-t tartó csavarokhoz, vagy felülről a bill fölött található burkolatot lepattintva fogod megtalálni. Közben megnéztem alulról van 2 csavarral van rögzítve.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8770) skatebab válasza Impressa (#8769) üzenetére


skatebab
tag

ksöszi az addig oké de hogy szedem ki :D csavar már nincs a gépben szinte amit tudtam kiszedtem és a bill alatt van egy csavar ami miatt nem tudom levenni az előlapot. tehát kipattintani hogy lehet merről milyen mozdulat you know :DDD

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8771) Impressa válasza skatebab (#8770) üzenetére


Impressa
őstag

please wait.... booting... ... ... :D
Na szóval, ha kicsavartad bill csavarokat, akkor azzal a csavarhúzóval a csavar helyére betéve megnyomod az idomot, így felfelé, azaz kifelé fog mozdulni a bill felső része, így tudod kivenni. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8772) skatebab válasza Impressa (#8771) üzenetére


skatebab
tag

new information...loading...answer... :DD
oké azt tudtam hogy van ilyen csak sajna abba a likba egy tűméretű fér bele majd kipróbálom meg max megnézem van e a bill körül felpattintási lehetősegg ami ált szokott lenni még :DDD

de nagyon bonyolultra csinálták a burkolatot mindent ki kell szedni mert rejtett bonúsz csavaraok vannak alattuk, mint ha húsvéti tojásokat keresnék :C

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8773) Impressa válasza skatebab (#8772) üzenetére


Impressa
őstag

Ok, then... new visual information: video műszerész csavarhúzó kell hozzá. :D most találtam neked, a lényeget láthatod.

de nagyon bonyolultra csinálták a burkolatot mindent ki kell szedni mert rejtett bonúsz csavaraok vannak alattuk, mint ha húsvéti tojásokat keresnék :DDD szinte mindegyik laposnál vannak ilyen anomáliák.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8774) skatebab válasza Impressa (#8773) üzenetére


skatebab
tag

ajj az igen,mi körülményes egy cpu csere kösz főnök az infókat :R

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8775) Impressa válasza skatebab (#8774) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! ;) Tudnék mesélni neked, de nem teszem. :D sok sikert hozzá. :C

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8776) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Nem rég írtam ebbe a topikba, hogy vettem egy U510-st és érzésem szerint lassú volt a wifi. Először leteszteltem pár progival és kiderült, hogy nem. Na, most rájöttem, hogy mégis csak a gép a ludas a lassúságban, mivel folyamatosan változtatja a wifi sebességét. Néha 52 mbps-n megy, néha 65 -n, de soha nem megy annyira amennyire kéne... Gondolom az energiagazdálkodás az oka. Windowsban feltettem, hogy maximális sebesség, semmi energiatakarékoskodás, de így se semmi.. idegesít eléggé. Hogy tudok velem ég játszani?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8777) Steve04 válasza myke01 (#8748) üzenetére


Steve04
újonc

Igen megvolt de nem segít. Ami érdekesség, hogy fehér hátterű weboldalaknál a képernyő közepén viszonylag fehér a szín, azonban ha a weboldal fejléce sötét színű akkor felé görgetve a képernyő "fehér" háttere is sötétedik.

Ebből úgy tűnik mintha valami szoftveres ügy lenne a szem kímélésének szempontjából de nem tudom melyik szoftver okozhatja hiszen az energy management telepítése előtt is hasonló volt a helyzet.

Elképzelhető, hogy a Windows 8.1 lenne a gondja?

(#8778) skatebab válasza Impressa (#8775) üzenetére


skatebab
tag

nah sikerült ! pár videó meg csomó utánaolvasás és megoldottam csak egy kis csavar maradt ki xD de jobb mint volt ill a cpu is alacsonyabb hőmérsékleten megy (45-50)

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8779) Impressa válasza skatebab (#8778) üzenetére


Impressa
őstag

A lényeg, hogy sikerült! :) Milyen CPU-t raktál bele? i3, i5? pasztázás mindig jót tesz a gépeknek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8780) skatebab válasza Impressa (#8779) üzenetére


skatebab
tag

b960+alap gyári paszta=> i5 2520m 2.5 ghz 3.2ghz turbo + noctua paszta+aktív hűtőpad :C
de pozitívum hogy 9 hónap után szinte alig volt poros belülről a gép + a paszta is alig száradt ki,megérte szenvedni vele csak bírja hosszútávon is ... főleg a gari miatt :U

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8781) szekra


szekra
őstag

Hali! Nektek nem "cicereg" a HDD működés közben? Nekem új kora óta adott ki hangokat, de mostanában megállás nélkül "recegő" hangot ad ki, és ha nem hallgatok zenét/filmezek/játszok akkor elég idegesítő a csendes szobában, illetve nem tudom, hogy egyáltalán ez normális-e. Laptopszalonban vettem, szerintetek ott meg lehet nézetni? Emiatt nem szívesen küldeném el Lengyelországba. 4 hónapos laptop G580.

(#8782) Impressa válasza skatebab (#8780) üzenetére


Impressa
őstag

Jó kis tuning lett. :D én azt a pasztát használom a laposoknál, vagy az MX-4-est. A hűtő sem ha van. ( az is van a gépem alatt ) :D

(#8781) szekra nálam is szokta időnként hallatni a hangját, de 1 éve nem változott semmit (kopp-kopp) :D (na jó, közben papíron cserélték a HDD-t gariban) Esetleg nézz rá Sentinellel, hogy nem-e valami használja a háttérben a vinyót, vagy a SMART táblát, van-e változás.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8783) szekra válasza Impressa (#8782) üzenetére


szekra
őstag

Már néztem, rendben van minden. Csak zavar a hang. Bár lehet elküldöm gariztatni, úgy is újra kell pasztázni..

(#8784) myke01 válasza szekra (#8783) üzenetére


myke01
senior tag

Enyém is "zörög" néha ,főleg ha másolok valamit pl. otthoni hálózaton (akkor erősebben) .

skatebab : dobhatnál egy rövid leírást ,hogyan kell eljutni a CPU-hoz . Hozzácsaphatod a videok linkjeit is. Persze ,csak ha ráérsz :R :) ! G580AH-ról volt szó??? Most visszaolvastam ,és látom ,h igen ....

[ Szerkesztve ]

(#8785) piRate_nEx válasza szekra (#8781) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Jelen!

Nekem is ugyanezt csinálja, idegesítő is. Én bevittem a Laptopszalonba, leráztak sablon szöveggel, pedig a srác is tudta, hogy értek hozzá.
Szedd le ezt:
[link]

APM:255-re
AAM:254-re
Gép restart, és megszűnik.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#8786) skatebab válasza myke01 (#8784) üzenetére


skatebab
tag

Igen ah b960-as procival:

A következő instrukciók csak tájékoztatás jellegűek!

-Hátulját leveszed
-kiveszed a vinyót és a lemezmeghajtót mert alatta van rejtett csavar
-szedd ki a billentyű csavarjait is és a bill. tetjét kezd kipattintani
-miután kiszedted a bill-t. alatta van a lenovo matricával leragasztott utcsó csavar amit ha kiszedsz/gari ugrik :D de am. is észreveszik ha belenyúlsz a gépbe/ le tudod venni a fenti burkolatot
-kiszeded a kártyaolvasót és a maradék rögzítő csavart+ a kábeleket kihúzod
-kijön egyben az alaplap a procival
-innentől már csak leszeded a hűtőt és ott is van a drágaszág

Videó:
[link]

remélem jól linkeltem.

:)

Impressa:

nos a pasztám tuti csökkentett vagy 5-7 fokot ill. a hűtőpad is levisz róla egy pöppet,neked/nektek mennyi a terhelés alatti cpu hőm kb?

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8787) lawnn


lawnn
csendes tag

Sziasztok! Valakinek valami benyomasa van esetleg Ideapad Z500 (i5 + 740m) hütesevel kapcsolatosan? Mennyire melegszik alapjaraton, illetve jatekoknal? Kerdem, mert kineztem többek közt egy ilyen masinat is, csak ez a melegedes elegge kenyes tema esetemben. Köszi a valaszt.

(#8788) Impressa válasza skatebab (#8786) üzenetére


Impressa
őstag

Én még nem pasztáztam újra a vasat, és így felkúszik 90°C is, paddal némileg alatta marad, 80-85°C.
(bár nem azonos a procink TDP-je, mert neked 35W-os, míg nekem 45W-os ) paszta nagyon sokat számít, ezt kevesen tudják. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8789) skatebab válasza Impressa (#8788) üzenetére


skatebab
tag

tudom mert utána olvastam de enyém kb 75-80 olykor 85 ha jól láttam tegnap hűtővel igen 35 tdpvel

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8790) Impressa válasza skatebab (#8789) üzenetére


Impressa
őstag

Nagyon jó értékek azok. :K Nekem is lassan ráférhetne egy pasztázás, mert elmúlt 1 éves a vas, de a gari miatt még nem nyúltam hozzá. Milyen padot használsz alatta?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8791) skatebab válasza Impressa (#8790) üzenetére


skatebab
tag

nekem is lassan egy éves de én hozzányúltam bővítés miatt egyrészt :) így -1 év de mindegy...

Cooler Master NotePal E1

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8792) Adam333


Adam333
tag

Sziasztok!

Lenovo Y580 laposom nem bootol be, csak kb minden 10. indításra. A hdd kattog, és azt látom, hogy no bootable device, press any key. A lenovoról azt olvastam, hogy nagyon macerás a szervizeltetése, tudnátok segíteni, hogy mit kéne tennem, és mennyi esély van arra hogy garanciálisan elintézik. (Még 10 hónap van a gariból.)

(#8793) sch_a válasza Adam333 (#8792) üzenetére


sch_a
addikt

Szia!

Egyáltalán nem macerás a szervizelése, viszik-hozzák. Annyi, hogy jelenleg nincs még Magyarországon szervizük, ezért Lengyelországba viszik, de jó esetben így is visszakapod 4 nap múlva.

(#8794) Adam333 válasza sch_a (#8793) üzenetére


Adam333
tag

Thx

[ Szerkesztve ]

(#8795) Adam333 válasza Adam333 (#8794) üzenetére


Adam333
tag

Ilyen sztorikat olvastam: [link]

Ezért gondolom, hogy macerás. Egyébként a call centerrel próbálkozzak, vagy pedig a laptopszalonnal?

[ Szerkesztve ]

(#8796) Impressa válasza Adam333 (#8795) üzenetére


Impressa
őstag

A másik topikban leírtam a telefonszámot, hívd fel őket. Ez így van tavaly óta nincsen az országban szervizük.

[ Módosította: stevve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8797) tipet


tipet
csendes tag

Sziasztok ! egy kérdés a laptopom minden előjel nélkül kikapcsolt mintha kihúzták volna
nem veszi a töltést nem indul tápról nem csinál semmit ! Alaplap lehet ? 4 hónapos lenovo z500 gariban küldött vissza valaki ilyet már ?

(#8798) myke01 válasza lawnn (#8787) üzenetére


myke01
senior tag

Próbálj utánanézni teszteken ,ha itt nem kapsz választ (esetleg) ....sztem "milliomegy" van róla :)

(#8799) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Szerettem volna win 8-t telepíteni win 7 helyett a gépemre, de sehogyse tudok bebootolni uefi módban csak legacy-ban... :F Legacy módban minden eszköz elérhető bootolásra, de UEFI módban tulajdonképp semmilyen bootolható eszköz nincs ott a BIOSban a boot sorrend listában :F Ez mitől van? :F

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8800) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Ezekben az újabb laptopokban milyen wifi kártya van? Mini PCI vagy Mini PCI-E?? Melyiket kéne vásárolnom ha dual band-t akarok, illetve működni fog-e, ha azt veszek és csak simán berakom a gépbe?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.