Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Huroq válasza Impressa (#8950) üzenetére


Huroq
senior tag

Szia!

Köszi, hogy meglesed. :)

kép

A legnagyobb probléma, hogy bármilyen mikrofont dugok be egyik sem szólal meg, hanem visszhangzik. Nem tudom, hogy lehet. :) Nem értem előző laposnál simán gond nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

(#8952) Impressa válasza Huroq (#8951) üzenetére


Impressa
őstag

Ezt találtam neked, itt lehet a hiba, a bekötési sorrend más. Másra nem tudok gondolni most hirtelen. Esetleg a realtek programban lehet beállításokat eszközölni a mikrofonnal kapcsolatosan.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8953) Huroq válasza Impressa (#8952) üzenetére


Huroq
senior tag

Conexant hangkártya van a gépben. Már szinte az összes beállítható lehetőséget átnéztem, de sajnos nincs jelenleg megoldás. A hangkártya jack csatlakozóján lévő sorrendet sem tudom, bár az átalakítón sem. :)
Ha nincs más beszerzek egy USB-s hangkártyát.

Köszönöm még egyszer. :R

(#8954) Impressa válasza Huroq (#8953) üzenetére


Impressa
őstag

Ennek megpróbálok utánajárni, hogy milyen a bekötési sorrend a gépedben, utána már könnyebb lesz. :) Bár szabvány bekötésről van szó, még is van eltérés sajnos.

Elvileg ez lenne a kábeled bekötési sorrendje. A gépedben sem lehetne másképp.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8955) Huroq válasza Impressa (#8954) üzenetére


Huroq
senior tag

Ha ez a bekötési sorrend a laposban, akkor ez a probléma is :)
Megtaláltam az átalakító leírását.
A kábelnek a bekötési sorrendje más. Bal-Jobb-Mikrofon-Föld.
Mivel földeletlen a konnektor ezért lehet alapzaja a mikrofonnak, mert a földet rögzíti.
Gondoltam nem noname átalakítót veszek, hanem valami márkával rendelkezőt (Delock), de úgy tűnik ez sem épp megfelelő. :) Már csak tudnom kéne, hogy legközelebb jót veszek -e.

[ Szerkesztve ]

(#8956) Impressa válasza Huroq (#8955) üzenetére


Impressa
őstag

Na ez az igazi kihívás, találni olyan csatlakozót, ami jó is a gépedhez. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8957) DonMaster válasza Huroq (#8949) üzenetére


DonMaster
addikt

végig olvastama gari papairt semi iylen röl nem ir ,és meg kérdeztem lehet böviteni házilag de ha emiatt romlik el akkor bukod csak a garit az akis matrica meg semmit sem ér szedle nyugodtan de vigyáz mert szakad de nagyon :), tegyük hozzá ha nem lehetne házilag böviteni ram és hdd-t akkor a köteg leirásában miért van neki külön 15oldal hogy hogyan tudod szét szedni és böviteni memoriával meg hdd-vel??? de szervizben a legbiztosabb viszont ott drágább, én is tervezek venni bele még 4gb ramot minimum de lehet hogy 8gb -t veszek még nem tudom de 4gb nem elég semmire sem ha valaki most venne az vegyen egyböl 8gb-osat

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8958) Huroq válasza DonMaster (#8957) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen én is úgy gondoltam, hogy ilyen apróbb bővítéseket miért ne lehetne otthon is elvégezni, főleg úgy, hogy előző G580 -asomat is szabad volt szétszedni. Olvastam én is, a leírását, csak azt gondoltam több széria van a G500 -ason belül, és egyiket szabad másikat nem. :)
Azért lepődtem meg a matricán, mert eddig ilyennel csak a processzor csavarján találkoztam. (Ugye, hogy a cseréje gari vesztést okozzon.)

(#8959) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Bocs az amatőr kérdésért, de háátha munkát spórolok magamnak.
Vettem egy Lenovo G500-at, de a lemezen csak win8 driverek vannak.
Meg se próbáljak win7-et rakni rá? Vagy menni fog a win8 driverekkel?

(#8960) Huroq válasza Chesterfield (#8959) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen létezik hozzá Win7 -es driver is. Innen le tudod őket tölteni.
Én nem tapasztaltam inkompatibilitási hibát Win7 -el, de elvileg az ajánlott rendszer a Win8.

[ Szerkesztve ]

(#8961) Chesterfield válasza Huroq (#8960) üzenetére


Chesterfield
senior tag

köszi a gyors választ.
Még1
Hogy a francba tudok a BIOS-ba belépni? :D

szerk.:
Megvan.
Most már az F1-F12 a másodlagos gomb, amit Fn-nel lehet elérni.
Ilyet sem láttam még.

:R

[ Szerkesztve ]

(#8962) Huroq válasza Chesterfield (#8961) üzenetére


Huroq
senior tag

"Novo" gombot a power mellett megnyomod, vagy Fn+F2 billentyű kombináció. :)

(#8963) DonMaster válasza Huroq (#8960) üzenetére


DonMaster
addikt

nem csodálom ,hogy nem találtál inkopatibiláitási hibát mivel 1 program nem megy a one key recovery win7-tel de minden tökéletesen futt emiatt irják only win8-ra semmi egyébb ok nincsen rá, szerintem sem veszi ela garit habár én kibontáskor hozűáértam és nekem 3felé szakadt az a kis matrica:) . igy jártam ,

igen nekem is szokatlan az hogy nicnsenek f1-12 gombok , de a kilépés ami az alt+f4 az a sima f4 helyét meg nyomom és csinálja jol kitaláéták a kleghasználatosabbakat hogy hogy kell meg oldani

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8964) Huroq válasza DonMaster (#8963) üzenetére


Huroq
senior tag

Inkompatibilitás nincs, de teszteltem és több FPS-el futnak a játékok Win8 alatt. :)
Az a matrica direkt ilyen sérülékeny :D Előző G580 -asomnál a procin volt ilyen és hozzáértem és azonnal összedarálódott. :)

(#8965) AMD Power


AMD Power
titán

Far Cry 3 tolta már valaki rajta?:) G580 + GF 635?

(#8966) piRate_nEx válasza AMD Power (#8965) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hitvány 25-30 fps volt, amikor még kijött. :(((

The glass is already broken.

(#8967) DonMaster válasza Huroq (#8964) üzenetére


DonMaster
addikt

mennyi aza több? 5fps mert annyit szerintem nem ér a csempés felület, one key recovery-t tudod futatni rajta win7 tell mert nekem egyedül az nem megy nem tudok mentést létrehozni g500-ason? teszem hozzá az a matrica tisztakáosz ott föleg hogy igy szakad kibontáskor is simán hozzá érhetsz és elszakad nem kell szándékosan hozzá érj , vicc inkább ha matrica tennének az aljára mintrégen egy fehéret ahol ketényilik ha az elszakadt akor volt bontva . nem izgat sehol sem irta hogy nem szebad leszedni vagy ne érj hozzá , ha rajta irta akkor a kinai karaktereket nem értem :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8968) AMD Power válasza piRate_nEx (#8966) üzenetére


AMD Power
titán

Low grafikán?

(#8969) piRate_nEx válasza AMD Power (#8968) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ott, de valószínű az i3-as proci fogta meg a plafont.

The glass is already broken.

(#8970) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Van egy G580-as notim, amibe a HDD helyére SSD-t szeretnék és az optikai meghajtó helyére egy tálcás megoldással beépíteném a HDD-t. A kérdésem az, hogy mennyire kell mindehhez megbontani a masinát, illetve milyen viszonyt ápol mindez a garanciával (vannak-e matricák, plombák az utamban stb.).

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#8971) Impressa válasza Goatman (#8970) üzenetére


Impressa
őstag

Ez a módosítás jó viszonyban van a garanciával. :D Csak annyira kell szédbontanod a géped, hogy ki tudd venni a HDD a helyéről. Az ODD-t egyetlen csavar tartja a helyén.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8972) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok!
Lenovo G500 notim van.
Ssd-vásárlásán gondolkodom. (C.: meghajtónak, kb:60Gb-ra gondoltam.) Ezt hova érdemes betenni?
DVD író helyére, vagy a hdd helyére? (Hdd 1Tb,nem szivessen válnék meg tőle.)
Ehhez valami keret is kell?
A DVD írót utána , hogy lehet használni?
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8973) fravik válasza Krisz79 (#8972) üzenetére


fravik
tag

Szia!

Nagyon egyszerű... az SSD-t minden esetben HDD helyére kell rakni. A HDD-t kiszeded, beteszed a helyére az SSD-t, majd kiszeded az ODD-t, és egy arra alkalmas tartóba/keretbe (Például) szerelve a HDD-t beteszed az ODD helyére.
A CD-meghajtót nem fogod tudni használni, bár biztos lehet ugyanilyen külső tokot is kapni, amivel usb-vel működésre lehet bírni...

(szerintem nem árt, ha inkább 120GB-osat veszel és akkor a leggyakrabban futtatott és nagyobb méretű programokat/játékokat is erre rakhatod... :) )

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8974) Krisz79 válasza fravik (#8973) üzenetére


Krisz79
őstag

Mire szolgál a net keretrendszer?
Win7 64Mb-hez melyik keretrendszert használjam?
Hogyan tudom ellenőrizni,hogy telepitve van a notimon a videókártyám? (AMD Radeon™ HD 8570M)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8975) McSzaby válasza fravik (#8973) üzenetére


McSzaby
őstag

Hello,

Ebben a témában lenne nekem az a kérdésem, hogy ha kiveszem az ODD-t, akkor annak a "takaró részét", az elejét fel tudom rakni ezekre a HDD bay-ekre?

Az én U510-semen ugyanis van egy kisebb ív az oldalában, vagy horpadás, vagy nem is tudom minek mondjam és ráadásul a színe sem sima fekete, szóval nem szeretném, hogy úgy nézzen ki, mint valami ruszki sufni tuningos lada. :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8976) DonMaster válasza Krisz79 (#8974) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
amd kártyánál net.4.5 kell hogy menjen váltos rendszer , elenöröizni játékban pl, vagy power gpu progival ha látod a másikat is akkor ott van kb ennyi amit lehet teni elenörizésnél meg eszközkezelöben ha szerepel az amd is az intel alt akkor ott van

optibay nál igen ha kiveszed az opticait lelehet szedni az elejét és azt rá tenni , van amelyiket speckon kell leszedni de lelehet minde gyiknél amelyikeket lehet optibay-el cserélni azoknál igen

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8977) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Lenovo G500-ast (i5, HD 8570M dvga).
Most próbáltam a nappaliban lévő hdtv-vel párosítani.

Pár kérdésem lenne.
Ha winben az energia beállításoknál megadom, hogy a fedlap lehajtásakor ne végezzen semmit, és lehajtom a noti tetejét HD film nézése közben, akkro a film elkezd szaggatni, gondolm ilyenkor visszaveszi cpu,igp teljesítményét, amitől élvezhetetlen lesz egy 1080p-s film. Ezt hol lehet kikapcsolni?

A másik, hogy HD Graphics 4000 mennyire bírja az 1080p-s filmeket? Mert amit próbáltam az néhol beszaggatott (codec: LAV: DXVA Intel Quick Sync).
A másik kérdés, hogy a 8570-es AMD dvga-t hogy lehetne dxva-ra befogni a filmeknél.

Találtam valahol (asztalon jobb klikk menüben) egy opciót, ahol be tudom állítani, hogy amd vga-ja melyik programoknál kapcsoljon be, de pl a media player classic (MPC-HC) előtt van egy lakat és oda nemtudom beállítani. Talán a GCN alapokon lévő kártya jobban teljesít videók alatt.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8978) fravik válasza McSzaby (#8975) üzenetére


fravik
tag

Szia,

le lehet szedni az elejét... nekem a Z500-asnál elég íves a dolog, így egy sima takaró nem lett volna túl szép látvány... :) A nyitja, hogy kiveszed az ODD-t, majd egy kis tűvel vagy vékony valamivel kinyitod, akkor már láthatod, hogy hol vannak azok a részek, amik kapaszkodnak, azokat könnyűszerrel le tudod pattintgatni.
Csukva nem ment, próbáltam... eltörni meg nem akartam. :D Aztán láttam videón, hogy először ki kell nyitni a tálcát... :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8979) DonMaster válasza Mardel (#8977) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
probáld másik lejátszoval pl vlc vel és annak ad a maximális teljesitményt , a fedlapos dologra meg 1 tipem van
nyomd meg az f10helyén lévö funkcio gombot és ott csak kivetitü legyen akkor elvileg nem használja a monitort és a fedlapos dolog benyomva akkor kell menjen szagatás nélkül külsö kivetitön. probáld meg , nekem jelenleg nem megy a válto mert lefrisitette a drivert az amd auton és azota sehogy sem indul el , ajánlot nem frisiteni automatán a driverét és a programot sem . a még megy

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8980) Mardel válasza DonMaster (#8979) üzenetére


Mardel
őstag

Koszi, majd otthon megnezem.
Az mitol van, hogy digitalis tv megjelenitore valtok a ”beepitett kijelzo”-rol, majd felbontast felveszem 1920x1080-ra (tv felbontasa), akkor a windows asztal szele, meg a talca 80%-a nem latszik a TV-n?
Mintha a tv felbontasa lenne kisebb, bar 1080p-kent vettuk.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8981) DonMaster válasza Mardel (#8980) üzenetére


DonMaster
addikt

tv-n is lehet álitani hogy mennyi legyen, gondolomhdmi-vel csatlakoztadtad tv-n a menöjében belehet álitani , de viszont ha filmek tv full képernyöben mennek és nem log ki akkor jol megy csak a windows nem jol rakja össze a tv-nél az asztalt

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8982) Huroq válasza Mardel (#8980) üzenetére


Huroq
senior tag

Nálam is ez volt a gond. Nekem is kilógott az asztal egy kicsit.
Be lehet ezt állítani ha minden igaz itt.
Képernyőfelbontás->Speciális beállítások->Intel grafikus és multimédia vezérlőpult
Most nincs rádugva a TV-re a laptop, de elvileg két csúszkán lehet állítani százalékosan a megjelenítést.

(#8983) mg105 válasza Mardel (#8980) üzenetére


mg105
senior tag

A tv beállításaiban kapcsold ki a túlpásztázást, nekem az oldotta meg.

(#8984) AMD Power


AMD Power
titán

Biztos velem van a baj de ez a laptop ami nekem van! 1x imádom!:)

(#8985) #57919488 válasza AMD Power (#8984) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nekem csak annyi gondom van a z500-al, hogy a tukrozodesmentes dolog miatt keptelenseg a feketet beallitani es filmeknel zavaro, hogy inkabb csak szurke.
De amugy nem bantam meg :)

(#8986) Impressa válasza AMD Power (#8984) üzenetére


Impressa
őstag

:D helyes :C

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8987) myke01 válasza AMD Power (#8984) üzenetére


myke01
senior tag

Hányadik is lett "jó" ? :D

(#8988) AMD Power válasza myke01 (#8987) üzenetére


AMD Power
titán

3-ik. :)) ;] :W

(#8989) Krisz79


Krisz79
őstag

Itt is feltenném a kérdésem.
Lenov G500 notimba - Radeon 8570m Vga található.
Win7 64bit.
Sajnos a gyári driver cd-n levő vga telepitővel hibát ir ki menet közbe, aztán megáll.
Több drivert próbáltam már,lehet driver összeakadás is a háttérbe? Ezt mivel lehet leszedni a c:-ről?
Valaki járt már igy? Milyen megoldás segitett?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8990) Huroq válasza Krisz79 (#8989) üzenetére


Huroq
senior tag

A CD-n Win8 driverek vannak. Valószínűleg az a probléma.
A Lenovo oldaláról leszedheted a Win7-hez való AMD VGA drivert.
Ha leszedted amit linkeltem drivert, akkor azon belül választhatsz Uninstall menüpontot is és leszedi az előző drivert.

(#8991) Krisz79 válasza Huroq (#8990) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszönöm,jó lett!
Már csak a beállitásait kéne jól eltalálni...
Van érdemes állitás tapasztalataid szerint?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8992) Huroq válasza Krisz79 (#8991) üzenetére


Huroq
senior tag

Nincs mit.
A Catalyston belül nem szoktam semmit sem állítani, csak a váltható grafikus rendszerben teszem a fontosabb dolgokat nagy teljesítményre, onnantól megoldja már magától a rendszer.

(#8993) Krisz79 válasza Huroq (#8992) üzenetére


Krisz79
őstag

"A Catalyston belül nem szoktam semmit sem állítani, csak a váltható grafikus rendszerben teszem a fontosabb dolgokat nagy teljesítményre"
Ezt szeretném Én is. (De hol tudom?)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8994) Huroq válasza Krisz79 (#8993) üzenetére


Huroq
senior tag

Ezt a kérdést egyszer már megválaszoltam neked a másik topikban, de leírom itt is. :)
Asztalon jobb klikk ---> Váltható grafikus rendszer konfigurálása

[ Szerkesztve ]

(#8995) Krisz79 válasza Huroq (#8994) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszi.
Amire még nem tudok rájönni,hogy vajon miért gondolkodik Nekem ennyit a firefox...?
(kb ezt tudta az asztalim is,de mégis gyorsabban dolgozott.(poci 2.4 dual,ott ram csak 2gb. volt,Geeforce 9600 GSO.)
Notim: [link]
1 hetes windows van fent, abból is a 64bit.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8996) Huroq válasza Krisz79 (#8995) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan ez az én laptopom paramétere és nekem is nehézkesen tölti be a böngészőt.
Valószínűleg a Winchester lassúsága okozza a problémát.

(#8997) Krisz79 válasza Huroq (#8996) üzenetére


Krisz79
őstag

Sajnálom. Érdemes cserélni?
Ok az ssd-re váltásra...?
Játékoknál ,hogy hasit?
Összességébe elégedett vagy vele?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8998) myke01 válasza Krisz79 (#8997) üzenetére


myke01
senior tag

Szerintem a böngészőt cseréld le első körben ! :D

(#8999) Krisz79 válasza myke01 (#8998) üzenetére


Krisz79
őstag

Chrome-ra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9000) Huroq válasza myke01 (#8998) üzenetére


Huroq
senior tag

Chrome -ot használok és az is gondolkodik azért. :)

(#8997) Krisz79
Persze, hogy érdemes cserélni. :) Ég és föld a különbség.
BF3 low grafikán teljesen élvezhető, GW2 is játszható, de azért nem ártana még egy kis kraft. WoW és D3 tökéletesen fut.
Jelenleg teljesen elégedett vagyok. :) Még 4GB RAM és tökély arra amire én használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.