Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) AMD Power válasza sch_a (#8300) üzenetére


AMD Power
titán

Jó fejek! :R

(#8302) SFAkos válasza sch_a (#8300) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Igen én is erre gondoltam.. Mondjuk amikor elvitte nem is hívott előtte csak hogy itt van a ház előtt, azt nemtudom honnam gondolta hogy otthon vagyok, de szerencsés volt:) Na mindegy majd holnap felhívom lenovoekat hogyha hétfő v kedden érkezne akkor Győrbe küldjék:)

(#8303) myke01 válasza SFAkos (#8299) üzenetére


myke01
senior tag

Ezt a "cpu throttling" problémát hogy lehet tesztelni ,hogy fenn áll-e esetlegesen? :)

(#8304) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Hát sokféleképpen. Én úgy vettem eszre amíg még nem tudtam mi ez, hogy játékban (rfactor, race07el játszok nem kell hozzájuk túl bika gép) leesett nagyon az fps időközönként. Amikor eléri a CPU a 86 fokot (a b960-nak ez a max) "leszabályoz" és leveszi az órajelet 800mhz-re (ekkor szaggat be vagyis inkább megakad). Ez nem is lenne gond, csak nekem főleg mióta meleg van nagyon hamar eléri ezt a hőfokot, szal gyakorlatilag JÁTÉKRA alkalmatlan 100%on. Visszafogva 1.8ghz-re mar nem csinálja de hát nem 80%on akarom használni. Igazából a "mindennapi" felhasznalasban nem jön elő.

Megnézni pl úgy tudod, hogy letöltőd pl a HwInfo64 (ezt használják a szervizbe azért ebből fényképeztem en is) elinditod senzor módban ott írja a hőmérsékleteket és van egy sor a CPU Throttlingnak is. Ezt pl futtathatod a háttérben játék alatt és utána megnézed volt e throttling. Vagy járatod valamivel a procit maxon (stress test) es közben nézed. Így hatásosabb. Ilyen progi pl a HeavyLoad.

(#8305) myke01 válasza SFAkos (#8304) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz az infót ! :R

(#8306) AMD Power válasza SFAkos (#8304) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt megnézem majd én is. ;)

(#8307) szekra válasza SFAkos (#8304) üzenetére


szekra
őstag

Nekem ugyan ez a bajom. Írtam privit.

(#8308) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Nekem is throttling probléma, i3-nál. :) Kedves kis jelenség, jövő héten megy is gariba, végre nem vagyok rá kényszerülve, még jó, hogy van asztalim is. :D

The glass is already broken.

(#8309) AMD Power


AMD Power
titán

Én megnéztem.... Nálam hála Istennek nincs ilyen probléma.

(#8310) szekra válasza AMD Power (#8309) üzenetére


szekra
őstag

Hwinfo nem írt yes-t sehol a throttlingra?

(#8311) AMD Power válasza szekra (#8310) üzenetére


AMD Power
titán

Sehol semmi. Pedig WOT közbe 81 fok is volt a max.

[ Szerkesztve ]

(#8312) myke01 válasza AMD Power (#8311) üzenetére


myke01
senior tag

Megizzasztottam én is az AIDA64 Stress tesztjével ,közben futott a HWINFO64 is ,de nem volt throttling 10 percen keresztül futtatva. Elég a 10 perc "izzasztás" neki ???

(#8313) AMD Power válasza myke01 (#8312) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem kevés a 10 perc. És szerintem azok a legjobb tesztek ahol a GPU is dolgozik + melegszik így még melegebb lesz odabent.

(#8314) szekra


szekra
őstag

Én is futtattam egy rövid ideig.. :S

(#8315) myke01 válasza AMD Power (#8313) üzenetére


myke01
senior tag

F@x ki van ,így már "throttlingol" !

Küldjem a szervizbe én is ,ezek szerint ?

Mind x@r ezek szerint !? :)

[ Szerkesztve ]

(#8316) AMD Power válasza myke01 (#8315) üzenetére


AMD Power
titán

Ha nem is mind szar, de vannak problémák. Lásd nekem a 3-ik gép lett a jó. :U

(#8317) szekra válasza myke01 (#8315) üzenetére


szekra
őstag

Lehet, hogy csak túl misztifikáljuk. Valljuk be, ezek laptopok, nem olyan jó hűtéssel, ráadásul 30+ fokok vannak nyáron. (legalábbis nálam). Ha majd tényleg zavaróan gondok lesznek vele akkor küldöm szervizbe, de nekem most ez csak macera.. :(

(#8318) myke01 válasza AMD Power (#8316) üzenetére


myke01
senior tag

AMD Power fórumtárs ,nálad milyen problémák voltak a G580AH-val ,hogy csak a "harmadik gép lett jó"? Valószínű akkor még nem követtem nyomon a Lenovo topikot, amikor a problémáid "keletkeztek".
Egyébként nálad most egyáltalán nem "throttlingol" a max. "nyúzásos-izzasztópróbán" :) ???

szekra: Ja lehet ,hogy "túl-lihegjük" a dolgot "throttling" ügyben,de mások is beszámoltak a problémáról,ami "elméletileg" a CPU pasztázás hiányosságára vezethető vissza. Mondjuk nálam csak 25 fok van a szobában (de a throttling így is jelentkezik),és nekem nem lenne gond szervizbe küldeni a "throttling" probléma miatt. Ha egyáltalán ez probléma ,és foglalkoznak-e vele a Lenovo márkaszervizben?! Na ezt nem tudom eldönteni ,hogy ez miatt egyáltalán elküldjem-e javításra,és lehet hogy nem csinálnak vele semmit :Y ?

[ Szerkesztve ]

(#8319) AMD Power válasza myke01 (#8318) üzenetére


AMD Power
titán

Az elsőnél 90 fokos volt a GPU stb és a dvd író sem volt a legjobb..... a másodikat amit adtak volna a boltban kicsit "problémás" volt a háza. Hézagos volt stb....

A mostani nagyon jó. Throttling még nem volt... még a 3+ fokban sem 2-3 óra WOT után.

(#8320) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

IT Rule #1:
Hogy valami jól működjön, csináld magad...

Azért kapják be, hogy nem szedhetem szét én magam, és csinálhatom meg. Kéne egy vizsga, amit ha sikeresen leteszel, akkor belenyúlhatsz a gépbe, anélkül, hogy elveszne a garancia. Így a laikusnak és a hozzá értőnek is jó lenne.

The glass is already broken.

(#8321) myke01 válasza myke01 (#8315) üzenetére


myke01
senior tag

Akkor mi a pálya a "CPU Thermal Throttling" problémával? Úgy "látom" majdnem mindegyikünk G580-asa csinálja a CPU+GPU stressz teszt alatt ,amikor rendesen "izzasztásra" kerül a proci+VGA páros.
Érdemes ezzel a problémával egyáltalán szervizbe küldeni ? Úgy értem ,hogy csinálnak vele valamit ,hogy megszűnjön a fenti jelenség?
Valaki küldte már be ilyen problémával a G580-t szervizbe? Tapasztalat?

(#8322) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

9 hónapja Z580-at (i3-gt630) használok, meg vagyok elégedve vele.
Úgy adódott, hogy a lányomnak szeretnék venni G580AH-t ezt i3 vagy ezt B960.

Élőben nem láttam még G580-ast, kérdésem az, hogy a G580 is olyan "szál-csiszolt fém-hatású" kívül-belül mint a Z580, vagy pedig más jellegű a felülete...pl. "fényes barna"? ....szembetűnően gyengébb az anyaghasználata, vagy nincs lényeges különbség a Z580-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#8323) szekra válasza fireman123 (#8322) üzenetére


szekra
őstag

Igen, az "AH" tipus a szalcsiszolt, nem a gagyibb hatasu muanyag fajta. Nekem is ilyen van, jo az anyaghasznalata, de majd mas is megerosit.

(#8324) AMD Power válasza fireman123 (#8322) üzenetére


AMD Power
titán

Az I3 nem ér annyival többet.

(#8325) sch_a válasza myke01 (#8321) üzenetére


sch_a
addikt

[link]

Persze, hogy érdemes. Nekem mióta visszakaptam nincs gondom vele. Még most a nagy melegben sem, pedig még a hűtőpadot is kivettem alóla, mert zavart. Nem nevezném típushibának, mert ez sajnos a legtöbb notebookban előfordul. A gyári pasztázás általában amúgy sem sikerül a legjobbra, de ha mégis, akkor is kiszárad idővel. Ismerősöm "ugatott", hogy szar Lenovo így meg úgy mikor szervizbe kellett küldeni a gépem, aztán megnéztük az ő Samsungját és még durvábban throttlingolt, mint az enyém. De hát hogy ő úgyse veszi észre használat közben, ezért nem küldi javítani... Erre lehetne mondani, hogy akkor minek vesz valaki ilyen gépet, ha nem használja ki? Ennyi erővel vehetett volna valami intel atomos csodát is. Mert hogy ahogy terhelné a procit, a melegedés miatt máris visszaveszi az órajelet 800mhz-re. Szóval igen, megéri visszaküldeni. Vagy ha már nem garis, akkor házilag újrapasztázni.

(#8326) fireman123 válasza szekra (#8323) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, köszi az infót.

"AMD Power": ....hát tényleg nem....de hiába mondom, nem adják olcsóbban :)

(#8327) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Na sziasztok!

Ma hívtam Lenovoékat, holnap jön a gép vissza, akkor tudok mondani eredményt, hogy maradt-e a throttling vagy nem.

Egyébként valaki kérdezte, hogy 10 perc elég e a tesztből. Nekem 1 is elég volt néha :) De persze amikor videót kellet csinálnom a hibabejelentéshez életében először kb. melegedni se akart :D

[ Szerkesztve ]

(#8328) szekra


szekra
őstag

Nektek is "receg" a ventilátor zaján kívül a laptop? Gondolom ezt a HDD okozza, de néha nagyon zavaró..

(#8329) myke01 válasza sch_a (#8325) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz! Teszek egy próbát majd telón ,kíváncsi vagyok ,mit mondanak?

SFAkos : kíváncsian várom a fejleményeket throttling ügyben :K !

szekra : nálam is hallatszik néha a winyó írási-olvasási "zaja" , főleg pl. amikor másolok több GB-ot (hálózaton )egy másik gépről .

(#8330) AMD Power válasza szekra (#8328) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam ilyen nincsen.

(#8331) szekra válasza AMD Power (#8330) üzenetére


szekra
őstag

SSD-d van? Mert elvileg mindegyik HDD ilyen hangot ad ki, bár közel kell rakni hozzá a fülemet. Meg nekem 1TB-os van, lehet ez is közrejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#8332) myke01 válasza szekra (#8331) üzenetére


myke01
senior tag

Nem hinném ,nálam 500 GB-os ,de azért "hallatszik" az író-olvasófej mozgása (néha) .
Csak nehogy az derüljön ki ,hogy ez is egy 'hiba' ,mint a CPU Thermal Throttling ! :D

(#8333) AMD Power válasza szekra (#8331) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs SSD és nekem is 1TB van.

(#8334) szekra válasza AMD Power (#8333) üzenetére


szekra
őstag

Akkor nem értem. Vagy nálam hangoskodik, vagy túl éles a fülem :D

myke01: akkor nem vagyok egyedül :)

[ Szerkesztve ]

(#8335) Impressa válasza szekra (#8334) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam is csüszmörgött anno vinyó, azt kitoltam vele, adattároló lett belőle. :D Sajnos normálisak ezek a hangefektusok.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8336) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Lenovo G550 laptopon hogyan lehet letiltani a kamerát? Én semmilyen funkciógombot nem látok hozzá.

(#8337) #57919488


#57919488
törölt tag

Nem eloszor fordul mar elo, hogy a fenyerot csak az inel driver frissites reinstall utan lehet csak ujra allitani.
Masnal is voltak mar ilyen gondok? z500
+ a win8 nem talal soha frissitest :F ez meg inkabb erdekes.

[ Szerkesztve ]

(#8338) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Na visszajött a gép, egy gyors AIDA64 stáb tesztet indítottam GPU-val mindennel, 3-4perc után 78-80fokra állt be de nem ment sokáig, majd este jobban próbára teszem. A garilapon egyébként csak a legalsó rublika volt bepipalva valami szét csúszott alkatrészek újra illesztése.

(#8339) myke01 válasza SFAkos (#8338) üzenetére


myke01
senior tag

Ez érdekes . "szét csúszott alkatrészek újra illesztése" Ezt értik újra pasztázás alatt ?!

Kíváncsi vagyok továbbra is a ("hosszabb távú") CPU+GPU stressz teszt eredményére ,na majd este.

Egyébként formázták a winyót (SSD-t ,HDD-t ,attól függ melyik van :) ) ?

(#8340) dave0825


dave0825
őstag

Heló Mindenki!
Érdeklődnék, hogy vennék egy laptopot holnap, egy Lenovo G580 IdeaPad laptopot, állítólag nagykerből hozná az illető Pesten, és azt mondja, hogy nem kell már ezekhez garanciapapír, hanem a gyártási szám alapján lehet ellenőrizni, hogy mennyi garancia van még a gépre..Azt szeretném megtudni, hogy ez már tényleg így működik-e, és ha esetleg valami gond lenne a géppel, akkor azt garanciapapír nélkül, csak a gyártási szám alapján tudni fogják, hogy van rá x hónap garancia?? FONTOS lenne tudnom!!!

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8341) sch_a válasza dave0825 (#8340) üzenetére


sch_a
addikt

Igen, elég a sorozatszám.

(#8342) SFAkos válasza myke01 (#8339) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nem formázták nekem a vinyót.

Igazábol ez egy x-elős forma nyomtatvány amin ezt x-elték be.. Na most akkor meghajtom kicsit.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8343) dave0825 válasza sch_a (#8341) üzenetére


dave0825
őstag

és hol tudom ellenőrizni a szám alapján a garanciát, ott helyben, hogy kiderüljön, hogy nem lopott-e pl. a laptop, ha esetleg számlát sem kapok róla?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8344) S-IW válasza dave0825 (#8343) üzenetére


S-IW
tag

(#8345) fireman123 válasza dave0825 (#8343) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

A garancia itt ellenőrizhető, azonban ez azt mutatja meg, hogy mikor került fogalomba (kvázi mikor került ki a Lenovo-tól) a noti.....a "kikerülés" dátuma és a ténylegesen általad történt vásárlás között akár fél év is lehet, ezért nekem azt mondta a Lenovo-s ügyfélszolgálatis tag, hogy emiatt kell a számla és a kitöltött garancia levél, hogy a vásárlásodtól induljon a 2 év, ne akkortól amikor a Lenovo útjára bocsátotta a notit.
Én tavaly ősszel vettem Z580-at webshop-ból, volt számla és garijegy is, csak a számlára nem írták rá a sorozatszámot/gyári számot...ezért hívtam az ügyfélszolg.-ot...azt javasolta, hogy kérjek a bolttól egy számla másolatot amire már rá van írva a gyáriszám (és eredeti bélyegző legyen ezen is, eredeti aláírással....az ilyen másolatot is elfogadja a lengyel szervíz)....a bolt minden további nélkül teljesítette is a kérésemet ...(pcx.hu volt), mert ha ez nem így van, akkor a Lenovo kibocsátási dátumától indul a garim, mivel nem azonosítható be hogy melyik notiról szól a számla......a linken ellenőrzött dátum esetemben 2 hónappal korábbi volt mint amikor megvettem a webshopból, tehát buktam volna 2 hónapot a gariból.

[ Szerkesztve ]

(#8346) sch_a


sch_a
addikt

Nekem ezt írja. Ha jól emlékszem január 2-án vagy 3-án vettem. Jó ez így is. :)

(#8347) AMD Power válasza sch_a (#8346) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem hülyeséget ír.... :U

Start Date:
2013-01-25 End Date:
2014-03-25 Warranty:

12C

[ Szerkesztve ]

(#8348) dave0825 válasza fireman123 (#8345) üzenetére


dave0825
őstag

értem, köszi szépen a választ! :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8349) dave0825 válasza S-IW (#8344) üzenetére


dave0825
őstag

köszi

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8350) dave0825 válasza sch_a (#8346) üzenetére


dave0825
őstag

köszi szépen

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.