Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Gesta28 válasza Dell XPS (#8600) üzenetére


Gesta28
tag

Na, most elméletileg létezik az, hogy a T7xxx-es sorozat nem szerepel a támogatott procik között??

[link]

Most akkor hogy is van ez?? :)

Ha összehasonlítom a két procit akkor pedig minden stimmel:

[link]

Akkor saját magának mond ellent? :D

[ Szerkesztve ]

(#8602) Dell XPS válasza Gesta28 (#8601) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvesztettem a fonalat...milyen jellegű ellentmondást kellene észrevennem ?

Gyárilag jött: T7100, T7300, T7500-as processzorral a laptop.

Üdv, Dell XPS

(#8603) Gesta28 válasza Dell XPS (#8602) üzenetére


Gesta28
tag

A 965-ös chipsetnél nincsenek ott a támogatottT7xxx-es procik. Viszont minden egyéb ott van.

[link]

(#8604) Dell XPS válasza Gesta28 (#8603) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ja, már értem! Ott általában a CPU-k 60%-a hiányzik, szóval nem mérvadó.

Üdv, Dell XPS

(#8605) Dell XPS válasza Dell XPS (#8604) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szóval ezt inkább néha tapasztalni kell, mert ha a specifikációra hagyatkoznánk, akkor nem érne ilyen meglepetés: [link]

Nyilván ennél a gépnél nehezen lehet hozzájutni nagy bővítéses tapasztalatokhoz, mert az ára bekorlátozza a lehetőségeket - inkább eladják, elcserélik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8606) myke01 válasza Impressa (#8596) üzenetére


myke01
senior tag

Sajnos ez az IRST driver ,ezt fel sem tettem alapból,de nem is hiányzik az eszközkezelőből sehonnan :) . Ez afféle merevlemez meghibásodás-figyelő szoftver, ez helyett HD Sentinelt használok .

(#8607) Impressa válasza myke01 (#8606) üzenetére


Impressa
őstag

Bocs, ezt jól elnéztem. :B De egyébként ez SATA AHCI controller is fontos, mivel ebből olgozik a HD Sentinel is. Írja a Sentinel oldalai is, ha van frissebb verzió, akkor érdemes feltenni, mert abban vannak hibajavítások, ami jól jöhet egy lassan döglődő HDD-nél is. :)

Megnéztem, de most a jót, ez a verzió van fent: 9.3.0.1019 dátum: 2011.08.26. az intel oldala sem talált ennél frissebbet. Ezt már múltkor is néztem, mert újrahúztam a rendszert, nem a lenovo által kiadott winnel, és sokkal jobban meg vagyok elégedve most a gép működésével. :D

szerk.: közben itt olvasom, hogy jött ki újabb verzió: link azért át kell olvasni a biztonság kedvéért, mielőtt bármit is csinálnál :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8608) Gesta28 válasza Dell XPS (#8605) üzenetére


Gesta28
tag

Akkor már csak egy kérdésem lenne. :)

Igazából számít valamit az, hogy egy proci tokozása 45nm, vagy 65nm? Mert azt hiszem, hogy hőmérsékletileg van különbség, meg több tranzisztort tartalmaz, ami nyilván több feladatot tud ellátni, de hogy másban van-e azt nem tudom.
Valamint a gyorsítótár mérete befolyásol valamit? Azt honnan tudom, hogy melyek azok, amelyeket még támogat a gépem?
Szerinted melyik lenne a legideálisabb választás? így hogy nagyjából képben vagy a lehetőségeket illetően. :)

(#8609) myke01 válasza Impressa (#8607) üzenetére


myke01
senior tag

Nekem is ez a 2011.08.26-i verzió van fent . Ez lenne a legfrissebb !? :Y
Ez amit linkeltél ,ez az "'Intel Chipset Device Software v9.4.0.1017" , próbáltam ezzel is ,sőt a legújabbal is (9.4.0.1026) ,de nem frissíti fel egyik sem . Ugyanúgy marad a 2011.08.26-i dátum a driver verziónál .

[ Szerkesztve ]

(#8610) Impressa válasza myke01 (#8609) üzenetére


Impressa
őstag

Én is tettem egy próbát,de nálam is ugyan az van, mint nálad, maradt a régi verzió, és dátum. :F

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8611) AMD Power


AMD Power
titán

Jelentem mukodik rendesen a dvd iro a gepben. Ir es olvass rendesen.:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8612) myke01 válasza Impressa (#8610) üzenetére


myke01
senior tag

Hihetetlen ,hogy csak 2 éves driver van hozzá az "Inteltől" ?

(#8613) Gesta28 válasza myke01 (#8612) üzenetére


Gesta28
tag

Az enyém már 4 éves, és nincs újabb hozzá. :)

(#8614) myke01 válasza Gesta28 (#8613) üzenetére


myke01
senior tag

Az f@xa ! :D Az igazság az ,hogy az Intel oldalán egyáltalán nem találni hozzá chipset-drivert a CPU-Z vagy Aida64 által kiolvasott adatok alapján (mondjuk azok elég "sovány" adatok :) ) . Legalábbis én még nem leltem rá . ( Ez nem valami Lenovo-Intel kooperáció miatt lehetséges ,hogy csak a gyártó oldaláról szedhető, ami meg "ezeréves"? )

(#8615) szaszii válasza myke01 (#8614) üzenetére


szaszii
tag

Minek kell nektek annyira frissebb driver? Nem jó a mostani? :D

(#8616) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok!

Lenovo G580AH típusú laptopom van, melyet márciusban vásároltam. Már egy ideje érzékelem, hogy nehezebben nyílik fel a kijelző, de ma vettem tüzetesebben szemügyre. Mikor hajlítom le-fel, akkor a bal saroknál, az alsó és felső házfél szét akarna válni..s a Kensington zár rész is mozog ide-oda! Vagy az a sarok fém része lenne? Szerintetek érdemes garanciába küldeni? A kijelzőt mindig középen fogva hajtottam ki-be, h mindkét sarok egyenletesen terhelődjön! :F

(#8617) szaszii válasza surgyi (#8616) üzenetére


szaszii
tag

Szerintem érdemes, mivel ennél csak rosszabb lehet.

(#8618) SFAkos válasza myke01 (#8612) üzenetére


SFAkos
aktív tag

De egyébként mi bajod ezzel a driverrel? Valami problémát okoz? Vagy az lehetetlen hogy '11-ben megcsinálták jól? :D

(#8619) myke01 válasza SFAkos (#8618) üzenetére


myke01
senior tag

Semmi bajom a driverekkel! Csak gondoltam ,talán van újabb a G580AH-hoz :). Az a poén az egészben,hogy az Intel oldalán még a "régi" driver sem található meg. Csak és kizárólag a Lenovo support oldalán található meg :D .

(#8620) Impressa válasza SFAkos (#8618) üzenetére


Impressa
őstag

A driverfrissítések sosem ártanak, mivel a lényegük a hibajavítások, optimalizálás, vagy épp OS-el való "kompatibilitási" problémák javítása. ;) Ha '11-ben megcsinálták jól, akkor azóta nem jött volna ki 2 újabb frissítés. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8621) nagyzoloka


nagyzoloka
csendes tag

Most vettem egy lenovo G500 laptopot, alapból freedos oprendszer van rajta, fel akartam tenni a windows7-et,64 bites ultimatet végigment a telepítő, utána újraindult a gép és azóta csak a lenovo indítóképernyő jön be, utána egy üres kép azzal a dos-os alap villogó cuccal, és újraindul, és megint ez a két kép, és a végtelenségig fokozza.Mi a teendő help gyorsan :W

(#8622) bali93 válasza nagyzoloka (#8621) üzenetére


bali93
tag

Ugyanez volt a problémám, én végül Win8-at tettem fel, és nem bántam meg. Tökéletesen működik, gyors, stabil, csak egy kicsit szokni kellett.

(#8623) bali93


bali93
tag

Lenovo G580GH-m van B970-es Intel CPU-val. A kérdésem: mi a legerősebb proci, amit bele tudnék még pakolni a gépbe? i5-ösök és i7-esek érdekelnének.

(#8624) myke01 válasza bali93 (#8622) üzenetére


myke01
senior tag

Nem hinném,hogy az op.rendszer okozza a problémát .

(#8625) surgyi válasza nagyzoloka (#8621) üzenetére


surgyi
senior tag

Nekem is ez volt,valószínűleg egy tört verziós windowst telepítettél.Ezek a gépek nem szeretik. Tölts le egy eredetiről készült másolatot,azt telepítsd, a licencet meg meg lehet oldani :) Így tökéletesen menni fog!

(#8626) Impressa válasza bali93 (#8623) üzenetére


Impressa
őstag

Ez chipsettől is függ milyet raktak gépedbe, és + a hűtést is cserélned kellene nagyobbra, mivel egy i7 jobban fűt, mint egy B970. És jó tudni az is milyen foglalattal szerelték a procidat.
ebben a topic-ban Thunderzolee pontosan megmondja neked, és minden kérdésedre választ fogsz kapni. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8627) bali93 válasza myke01 (#8624) üzenetére


bali93
tag

Szerintem pedig igen. Az első kijött gyári Win7 lemezzel nekem is a leírt problémát produkálta, de amint leszedtem Win7-ből egy újabb telepítőlemezt msdn-ről, azzal egyből működött. Valamiért az "első" Win7 nem kezelte normálisan az uefi-t.

(#8628) bali93 válasza Impressa (#8626) üzenetére


bali93
tag

Köszönöm. :R

(#8629) Gesta28


Gesta28
tag

Igazából számít valamit az, hogy egy proci tokozása 45nm, vagy 65nm? Mert azt hiszem, hogy hőmérsékletileg van különbség, meg több tranzisztort tartalmaz, ami nyilván több feladatot tud ellátni, de hogy másban van-e azt nem tudom.
Valamint a gyorsítótár mérete befolyásol valamit? Azt honnan tudom, hogy melyek azok, amelyeket még támogat a gépem?
Szerinted melyik lenne a legideálisabb választás? így hogy nagyjából képben vagy a lehetőségeket illetően. :)

A gépem egy N200-as T5550-es procival.

(#8630) AMD Power


AMD Power
titán

Csak én vagyok nagyon elégedett a géppel? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8631) fravik válasza AMD Power (#8630) üzenetére


fravik
tag

Akik elégedettek, azok biztos nem írnak. :P :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8632) pixxon válasza Gesta28 (#8629) üzenetére


pixxon
tag

Ezt a kérdést szerintem tedd fel ITT. Úgy biztos jó választ kapsz.

AMD Power: Akinek nincs baja, ne ír ide. Én is elégedett vagyok a g580-ammal (i3+gt635m). Nincs throttling (legalábbis játék közben még 3 óra után sem volt), hűtése sem túl hangos (egy kis zene könnyen elnyomja).

(#8633) Gesta28 válasza pixxon (#8632) üzenetére


Gesta28
tag

Már feltettem ott is, de még nem nagyon kaptam jó választ! :) A konkrét kérdésre eddig senki sem reagált. :)

(#8634) pixxon válasza Gesta28 (#8633) üzenetére


pixxon
tag

Ha nem tudnak, nem is fognak :) . Sok dolog közrejátszik, hogy jó-e az új CPU. Foglalat, Bios támogatja, Chipset támogatja, hűtés bírja-e... Abban a topicban értenek hozzá, ott biztos jó választ kapsz, hozzáértőktől

[ Szerkesztve ]

(#8635) myke01 válasza fravik (#8631) üzenetére


myke01
senior tag

Like ! :D :DD Azért van a topik ,hogy "elégedetlenkedjünk" ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8636) Dell XPS válasza Gesta28 (#8629) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igazából nem számít semmit, bár a 45mm-es processzorok korszerűbbek és picivel jobban melegszenek, de a laptopod esetében ez elhanyagolható. A megfelelő hűtési-házirend és a benne lévő heatpipe simán elbírja a többletet, egyes esetekben (magasabb órajel) előfordulhat, hogy többet hallod a ventilátor működést. A gyorsítótár mérete rengeteget számít, hiszen a rendszermemória elérést váltod ki az adatoknak előzetes beolvasásával, és ha olyan erőforrást igénylő alkalmazást használsz, mint pl. VirtulBox, akkor nélkülözhetetlen. Sajnos nem működnek a PXXX-es processzorok a laptopban (rákérdeztem), így azt tudnám javasolni, hogy a legideálisabb CPU választás számodra; T 7700, T 7800 (4MB L2)

Működik a T 9300, T 9500-as is, de ott már jelentős hőtermelés van, amit nem bír el a hűtésrendszer. A fent említett processzorok a chipset támogatásán kivül Bios korlátozás alá sem esnek, ergo nyugodtan megvásárolhatod. Ennyit tudtam..

Üdv, Dell XPS

(#8637) fanti válasza AMD Power (#8630) üzenetére


fanti
addikt

Én is elégedett vagyok a gépemmel!

Rendeltem hozzá a két év alapgari mellé plusz egy év garanciát is, meg egy év pixelhiba garit is.

És nagyon-nagyon sokáig szeretném használni!
Elsősorban internetezés, filmnézés, másodsorban játékok.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8638) Gesta28 válasza Dell XPS (#8636) üzenetére


Gesta28
tag

Én is erre a kettőre gondoltam (T7700, T7800), csak nem voltam 100%-ig biztos. :)

A hűtésre visszatérve: gondolom, ha gyakrabban pörög fel a venti, akkor az csökkenti valamennyire az élettartamát. már egyszer így is cserélnem kellett, mert elcsapágyasodott. :) Egy hűtővel tudok rajta segíteni, vagy igazából ennél már mindegy? Tudnék valami extra hűtést elővarázsolni, hogy ne a venti menjen idő előtt tönkre?

(#8639) Hunter2


Hunter2
addikt

Lenovo 3000 N500-nál mivel kell bekapcsolni a webkamerát? milyen billentyű kombinációval?

fanti

A +1 év az Lenovo garancia vagy Laptopszalon garancia?

[ Szerkesztve ]

(#8640) Hunter2 válasza Impressa (#8626) üzenetére


Hunter2
addikt

"és + a hűtést is cserélned kellene nagyobbra, mivel egy i7 jobban fűt, mint egy B970."

Ez nem feltétlenül igaz. A B970 35W-os TDP-s, vannak ugyanekkora TDP-s i7-ek de a legdurvább is csak 45W. Annyit meg a gyári hűtésnek tudnia kell, max pár fokkal melegebb lesz.

(#8641) dave0825 válasza Hunter2 (#8639) üzenetére


dave0825
őstag

alapból nem tudom mivel lehet, van-e gyárilag program rajta, annyit tudok, hogy KMPlayerben a Ctrl+W-vel be tudod kapcsolni...
(egyébként G580GH-m van, szóval tényleg fogalmam sincs, de remélem segítettem :) )

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8642) hesike00


hesike00
csendes tag

Üdv.
Tegnap vettem egy Lenovo IdeaPad G500-as laptopot, és amikor itthon babrálgattam vele feltünt, hogy teljesen eltér a gépben lévő VGA ( Intel HD 4000 ) ahhoz képest, mint aminek tudatában megvettem. A műszaki adatainál egy AMD 8570 volt feltüntetve . Mikor megláttam nemtudtam hova tenni a dolgot, aztán az tudatosult bennem, hogy csúnyán kibabráltak velem.
Szerintetek ez most mi? Normális? Vagy valamiféleképpen rosszul írja ki a gép az adatokat? Minden elképesztő dolog felötlik bennem.. :|
Vélemények? Mi a teendő ilyenkor?
Kérlek segítsetek. Sürgős.

(#8643) pixxon válasza hesike00 (#8642) üzenetére


pixxon
tag

BIOSban nincs letiltva az AMD?

(#8644) Impressa válasza hesike00 (#8642) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
OS-sel vetted? Ott van az a dedikált GPU, de lehet, hogy nincs feltéve hozzá a drivered. Eszközkezelőben nézd meg légy szíves, hogy ott van-e.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8645) sch_a válasza hesike00 (#8642) üzenetére


sch_a
addikt

A HD4000 IGP, ha minden driver rendben fel van pakolva, akkor ha szükség van rá, a dGPU-t (8570) használja. Ez energiatakarékossági okokból van így. De sajnos nem sokkal erősebb az AMD sem.

(#8646) AMD Power válasza sch_a (#8645) üzenetére


AMD Power
titán

Amúgy ahhoz képest ,hogy régen milyen gyengék voltak az IGP már elég jó eredményeket produkálnak. Főleg az asztali AMD-ek. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8647) fanti válasza Hunter2 (#8639) üzenetére


fanti
addikt

Ilyen garanciát.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8648) fanti válasza sch_a (#8645) üzenetére


fanti
addikt

Azért annyira nem is gyengék!

A 8570M sajnos csak 64 bites sínen kapcsolódik a memóriához, de azért 2 - 2.5 x erősebb a HD4000 IGP-nél.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8649) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok

Friss G580AH tulaj vagyok és tök jó minden, csak egy dolgot nem értek, ebben kérnék segítséget. Winben is meg a Lenovo saját programjában is beállítom a teljesítménycentrikus sémát, ugyanakkor ha lehúzom a tápról akkor visszaesik az fps játék közben rendesen. Hol lehet ezt végleg kilőni, hogy töltő nélkül leszabályozza magát?

(#8650) piRate_nEx válasza Skizz (#8649) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem lehet, sajnos ez van, az aksi nem ad elég kakaót neki.

The glass is already broken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.