Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) piRate_nEx válasza myke01 (#8149) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nyilván a megjelenítőben.

The glass is already broken.

(#8152) tipet


tipet
csendes tag

Új gépnél az akksival van teendő vagy már nincs meg ez a régi le kell meriteni sokáig tölteni stb ... ?

(#8153) Impressa válasza tipet (#8152) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Semmit nem kell csinálnod vele, ez Li-ion akku. Tévhit, hogy még kell 12-16 órás töltés neki. A töltésvezérlő úgyis leállítja a töltést, ha az akku elérte a feszültséget. A Ni-MH akkuknál volt ez anno, amit írsz.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8154) Impressa válasza tipet (#8152) üzenetére


Impressa
őstag

Jahh, és a rendszeres kalibrációra szükséged van, havonta legalább kétszer, de ha többször csinálod meg, ártani nem ártasz vele. Azzal, hogy kevesebbet van töltve nem fogja sokkal tartósabbá tenni az aksit. Pusztán a kémiai összetételéből eredően folyamatosan romlik a teljesítménye.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8155) szekra válasza Impressa (#8154) üzenetére


szekra
őstag

Ezt tudnad nekem reszletezni? LEM-en belul van vmi akkumlator nullazas. Ezzel kapcsolatos?

[ Szerkesztve ]

(#8156) tipet válasza Impressa (#8154) üzenetére


tipet
csendes tag

mit takar a kalibráció ? bocsi de nem tudom :S

(#8157) szaszii válasza Impressa (#8154) üzenetére


szaszii
tag

Ez engem is érdekelne. :U

(#8158) Impressa válasza szekra (#8155) üzenetére


Impressa
őstag

Azért kell a LEM programmal is elvégezni a kalibrációt, mert nem figyeli az akku állapotát( az elhasználódás mértékét). Emiatt eltérő információt adhat az akkuról, más programokhoz képest.

A LEM-nél úgy működik, hogy teljesen feltöltöd ( ilyenkor ki kell kapcsolni az akkuvédelem módot) és a programból elindítotd az akku nullázása funkciót. ( ezt este érdemes csinálnod, mikor már nem nyúlsz hozzá a géphez, mert több órán át tarthat) Ilyenkor elkezdi lassan kisütni( lemeríteni) az akkut, mikor lemerült, utána feltölti 100%-ra, és ennyi. Ez egyben az akku kalibrációját is jelenti.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8159) mg105 válasza Impressa (#8154) üzenetére


mg105
senior tag

Teljesen felesleges ilyen sűrűn kalibrálni, csak csökkented vele az aksi élettartamát. Akkor érdemes kalibrálni, ha azt veszed észre, hogy nem egyenletesen merül (egyenletes fogyasztást feltételezve). Például tök jól bírja 20-30%-ig, és onnan meg egy pillanat alatt lemerül. Ilyenkor érdemes kalibrálni, egyébként felesleges.

(#8160) Impressa válasza mg105 (#8159) üzenetére


Impressa
őstag

"Akkor érdemes kalibrálni, ha azt veszed észre, hogy nem egyenletesen merül (egyenletes fogyasztást feltételezve). Például tök jól bírja 20-30%-ig, és onnan meg egy pillanat alatt lemerül. Ilyenkor érdemes kalibrálni, egyébként felesleges."

Egyet felejtesz el, ez kinek fog feltűnni, ha az akku-védelem mód be van állítva, és folyamatosan 60%-ra van feltöltve az akku. Senkinek....
Az akkumulátorban lévő elektrolit folyamatosan oxidálja (korrodálja) a katód felületét ( kalibrációtól függetlenül ), ami tovább rontja (csökkenti) az élettartamát. Szóval igazából bármit tehetsz nem tudod ezt a kémiai folyamatot leállítani, max csökkenteni, ha 40%-os töltöttségi szinten, száraz helyen és 0°C-os hőmérsékleten tartod.
Az akkuk kapacitása kb. 300 töltés-kisütési ciklus után 70% körüli lesz, a fentebb említett okok miatt.
Szóval semmi sem kötelező, nincs kőbe vésve, mindenki maga dönti el, hogy milyen sűrűn végzi el a kalibrációt ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8161) mg105 válasza Impressa (#8160) üzenetére


mg105
senior tag

"Egyet felejtesz el, ez kinek fog feltűnni, ha az akku-védelem mód be van állítva, és folyamatosan 60%-ra van feltöltve az akku. Senkinek...."

Ha valaki mindig töltővel használja, akkor tényleg nem. De mire jó a kalibráció? Hogy helyesen írhassa ki a rendszer az aksi állapotát. Ha töltővel használod, nem teljesen mindegy? Csak töltési-kitöltési ciklust veszítesz vele (sok kicsi sokra megy). Ha pedig átlagos használatot feltételezünk, akkor megy aksiról is a gép (elvégre notebookról beszélünk), így fel fog tűnni a felhasználónak, hogy ideje lenne kalibrálni.

(#8162) AMD Power válasza mg105 (#8161) üzenetére


AMD Power
titán

Én pl akku-védelmi módban használom. Nagyon jó ez így nekem. :K

(#8163) tipet


tipet
csendes tag

sziasztok megjött a z500 ! egy kérdés boot menüt hogy hivom elő ?

(#8164) Impressa válasza tipet (#8163) üzenetére


Impressa
őstag

F2 vagy F12, ha emélkeim nem csalnak.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8165) tipet válasza Impressa (#8164) üzenetére


tipet
csendes tag

mindig egy ilyen freedos izé jön be
kér dátumot utánna időt
és utánna kiadja h c://
mit csináljak nem megy f2-re és f12re is ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#8166) mg105 válasza tipet (#8165) üzenetére


mg105
senior tag

Fn+F2

(#8167) tipet válasza mg105 (#8166) üzenetére


tipet
csendes tag

köszi közben leesett ! nem tudod a telepités után mért indul folyamatosan újra ? lenovo felirat feket képernyő reset lenovo felirat.... és igy tovább

(#8168) mg105 válasza tipet (#8167) üzenetére


mg105
senior tag

Mit állítottál biosban? Milyen rendszert tettél fel?

(#8169) tipet válasza mg105 (#8168) üzenetére


tipet
csendes tag

hát boot menüben állítottam ezeket :
Boot Mode : Legacy support
Boot Priority: Legacy First
Windows 7 pro

(#8170) mg105 válasza tipet (#8169) üzenetére


mg105
senior tag

Telepítő DVD-t kivetted? Ha jól emlékszem, nekem amiatt csinálta.

(#8171) tipet válasza mg105 (#8170) üzenetére


tipet
csendes tag

megoldódott igen az volt a hibája :D

(#8172) AMD Power válasza tipet (#8163) üzenetére


AMD Power
titán

Király. Hol vetted és mennyi volt?

Ti használtok ilyen driver kereső progit? És ha igen, mit?

(#8173) tipet válasza AMD Power (#8172) üzenetére


tipet
csendes tag

http://www.computerimperium.hu/lenovo_ideapad.htm
Itt rendeltem én eddig használtam de ma kiderült h nem talál meg mindent :S

(#8174) tipet


tipet
csendes tag

az akkuvédelmet hol lehet beállítani amiről beszéltetek ilyen 60% meg ilyenek ?

(#8175) Impressa válasza tipet (#8174) üzenetére


Impressa
őstag

A Lenovo Energy Management-ben LEM :D ( ha már fel van telepítve), az akku ikonra kattintva látod a menüben a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8176) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Ha freeDOS-sal veszem a gépet de van itthon erdeti windowsom akkor hogy tudom megcsinalni hogy a one key recovery mindig azt használja ha megnyomom? Egy Y500-ról van szó
Köszi.

(#8177) mg105 válasza N3zykee (#8176) üzenetére


mg105
senior tag

Legjobb tudomásom szerint az a gomb csak az előtelepített windows verziókkal működik, szóval szerintem sehogy. :(

[ Szerkesztve ]

(#8178) ugly pez


ugly pez
csendes tag

kedves z500 tulajdonosok!
tudna nekem ajánlani valaki egy jó kis noti hűtőt ehhez a típushoz? :)
előre is köszi! :R

(#8179) sumsang


sumsang
aktív tag

Sziasztok,
Kinéztem egy IdeaPad B590 (59-362027)-es készüléket, melyre 2 év szervizgaranciát adnak.
Viszont a garanciális része aggodalommal töltött el, mivel ez a procedura elég hosszadalmas lehet. Csak a 06-80/987-425-ös helpdisc-en keresztül lehet intézni a garis javításokat. De nem is ezzel van a probléma, hanem ez a telefonszám Romániába fut ki, ahol egy tört magyarságú ember van a vonal végén. Állítólag küldenek egy futárt, majd Lengyelországba szállítják a gépet garis javításra.
Volt már valakinek garanciális javítása? Mennyi volt a javítási időszak?
Mennyire megbízhatóak ezek a IdeaPad laptopok.
Bízom benne, hogy azért másnak nem volt ennyire bonyolult és időigényes.
[link]

(#8180) myke01 válasza sumsang (#8179) üzenetére


myke01
senior tag

Ez f@xa!

(#8181) Impressa válasza ugly pez (#8178) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

ebben a topic-ban, optere87 kolléga tud neked segíteni. Így elsőre a Cooler Master C3-ast ajánlanám. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8182) AMD Power


AMD Power
titán

Most felraktam a DriverMaxot. Hát mi ne mondjak szinte csak újabb drivert talált mint ami nekem eddig a gépen volt. Pontosan 15db-t.

(#8183) szimisi válasza ugly pez (#8178) üzenetére


szimisi
tag

Cooler Master E1. Szerintem ehhez a géphez tökéletes, mert 1 nagy ventilátora van, a gépen pedig alul keresztben végigfut a szellőzőnyílás, ott pont faszán befújja a levegőt a cucc, nekem bevált. :K

[ Szerkesztve ]

(#8184) sch_a válasza sumsang (#8179) üzenetére


sch_a
addikt

4 nap.

(#8185) sumsang válasza sch_a (#8184) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy pl. hétfőn elvitték és pénteken, vagy következő hétfőn megjavítva visszahozták?
Hova vitték javításra és milyen típusú gép volt?

[ Szerkesztve ]

(#8186) sch_a válasza sumsang (#8185) üzenetére


sch_a
addikt

G580. Első alkalommal hétfőn vitték, csütörtökön hozták. Bydgoszcz-ban van a szerviz. A futár azt mondta általában ennyi időt vesz igénybe a procedúra. Sajnos elsőre nem sikerült jól összerakniuk, ezért vissza kellett küldenem. Akkor ugyanígy hétfőn küldtem vissza, de ha jól emlékszem csak következő hét szerdán kaptam meg. De ez pont az a hét volt, mikor a nagy havazás volt, és a környéken több település is megközelíthetetlen volt. Lehetséges, hogy ezért nyúlott hosszabbra.

(#8187) sumsang válasza sch_a (#8186) üzenetére


sumsang
aktív tag

Köszi :R
Ez tényleg nagyon gyors volt, valószínű, hogy nem gyalog vitték :DD
Viszont nem értem, hogy Mo-on miért nincs IdeaPad szerviz. Gondolom, hogy egyre több ilyen készüléket forgalmaznak. Ezek szerint így sem éri meg Mo-on a garis szervizelés. Hmm , nem értem, mert így nem kevés szállítási kts is felmerül pluszban.

(#8188) myke01 válasza sumsang (#8187) üzenetére


myke01
senior tag

Az legyen a Lenovo gondja ! :D

(#8189) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Y500 alá tudtok valami hűtőt javasolni?

(#8190) #57919488


#57919488
törölt tag

Hali :)
Mennyire szukseges (ajanlott) huto z500-hoz?

(#8191) AMD Power válasza sumsang (#8187) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs jelentősége. Főleg így ebben a formában.

(#8192) mg105 válasza #57919488 (#8190) üzenetére


mg105
senior tag

Általában minden notira igaz, hogy már azzal sokat segítesz neki, ha felpolcolod, és van hely a levegőnek áramlani. Nem túl izzasztó felhasználáshoz még erre sincs szükség feltétlenül, de játékhoz már erősen ajánlott legalább egy passzív hűtő. Én Z500-al egy venti nélkülit használok, játék közben sem megy 60 foknál feljebb, ami bőven jó. :K

(#8193) #57919488 válasza mg105 (#8192) üzenetére


#57919488
törölt tag

Koszi :R
Remelem 1-2 het nem lesz gond a gepnek ameddig beszerzem (csak birja a dolgot addig huto nelkul + kap akkor egy felpolcolast ) :B

(#8194) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vki akinek van Z500-a le tudná írni a tapasztalatai, illetve a véleményét a notiról.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8195) fravik válasza adamssss (#8194) üzenetére


fravik
tag

Szia!

Szerintem ennek a kérésnek sokan nem fognak örülni, ugyanis biztosan sokan leírták már itt a tapasztalatukat, így a keresővel megtalálhattad volna őket. :)
Ettől függetlenül leírom a közel 1 hónapos tapasztalatomat.

Az én Z500-asom i5-ös procival van, 8 GB RAM-mal, matt kijelzővel, GT635M videokártyával.
- Kijelző: a matt kijelző nekem fontos volt, az előző laptopom fényes kijelzővel volt és az, hogy napfényben magamat látom szinte csak, a matt felé billentette a mérleget. A betekintési szög valóban nem a legjobb, de én egy fullHD monitorral együtt használom, tehát filmnézés tekintetében (amikor ugye nem szemben ül pont az ember a laptoppal) nincs jelentősége ennek, amikor viszont csak én használom, tökéletes.
- Anyaghasználat: az egyik legfőbb oka, hogy ezt a laptopot választottam, hogy az anyaghasználata nagyon jó. A billentyűzet elsőre fura, de gyorsan megszokható és szélsebesen lehet vele gépelni (kár, hogy nincs billentyűzetvilágítás, az tetszene még...), nekem bejön. A touchpad multitouch-os, ritkán használom ki minden funkcióját (meg magát a touchpad-et is), de szerintem szerethető és használható.
- Felhasználói élmény: a játékoknál jól teljesít, GTA IV és Heroes of Might and Magic VI lett tesztelve rajta, mindkettő akadásmentesen fut. FullHD videókkal is nagyon jól teljesít a külső monitorral is.
A bekapcsolás (mivel csak egy 1TB-os HDD van benne, SSD nincs) szerintem kicsit hosszú időt vesz igénybe, de az hozzátartozik a történethez, hogy több Lenovo-s program alapértelmezetten indul a Windows indulásakor. A programok amúgy megfelelő gyorsasággal indulnak.
- Support: sokan panaszkodtak a Lenovo oldalán a driverekre. Nem tudom, nekem elsőre sikerült mindent feltelepíteni és használni (funkciógombokat is...). Egyre kell talán figyelni, hogy az nVidia driveren kívül ne nagyon telepítsen az ember fel mást (akár újabb Intel video drivert), mert az megöli a Lenovo Energy Management-et... pont most történt meg velem is egy szimpla fényerőállításnál, hogy lerakta minimumra és az istenért sem akart megmozdulni, újra kellett telepíteni az Intel drivert a Lenovo honlapjáról.

Hirtelen nem tudom, hogy mi az, amit le lehetne írni. Ezek az én személyes tapasztalataim, nyilván ez mindenkinél változó. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8196) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Esetleg valaki össze tudná foglalni az Y500, mint előttem a kolléga?
Köszönöm.

(#8197) AMD Power válasza fravik (#8195) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nagyon elégedett vagyok vele. Bár nekem G580 van. A GT635 hozza amit elvár tőle az ember. Nálam is egyedül a boot idő amit egy picit sok.

Én mondjuk pont tegnap raktam fel a DriverMaxal a legújabb Inteles drivert, de nem okozott problémát.

[ Szerkesztve ]

(#8198) adamssss válasza fravik (#8195) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm a gyors, és terjedelmes választ. Én valószínűleg GT740-el fogom megvenni, abban a reményben, hogy HD felbontásra megeszi a legtöbb mai játékot, és egy-kettőt a közlejövőből is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8199) tipet válasza adamssss (#8198) üzenetére


tipet
csendes tag

az enyémben 740 es kártya van de sajna még játékkal nem probáltam ! ha megvolt a tesztelés írok!

(#8200) adamssss válasza tipet (#8199) üzenetére


adamssss
veterán

Azt megköszönném. Esetleg azt meg tudod nézni h lehet e tuningolni? ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.