Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Atomgeszi válasza macilaci78 (#18450) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Volt egyszer telefonos appos LED-ünk,de mire beléptünk, előbb megtaláljuk a távirányítót, mint azt.
Arduino programozáshoz annyira nem értek.

De találtam CCT szalagot. De itthonról elég sok az 1500 méterenként.
Ebayes aliexpresses megbízható eladót nem tud valaki?

(#18452) macilaci78 válasza Atomgeszi (#18451) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebayes aliexpresses megbízható eladót nem tud valaki? - nagyon sok eladó van 95% feletti értékeléssel, tehát elküldik és meg is kapod a rendelésed, megbízhatóak.
Sajnos ebay-es, ali-s megbízható termékre nem lesz ajánlás. A márkás árban ott lesz, mint a hazai és nem lehetsz nyugodt, hogy nem-e fake. A noname, vagy ismeretlen márkájúval meg ott vagy, ahol a part szakad.

De párszor már leírtam, hogy fél év elteltével ugyanarról a linkről ugyanattól a terméket ugyanattól az eladótól megrendelve mást kaptam. 5050/60 RGB ledszalag volt totál más színhőmérséklettel, nem tudtam folytatólagosan használni. Összesen 6 méter kellett volna 2,8+3,2 m bontásban és a megegmaradt kb 2 méterhez rendeltem egy új tekercset.
A vége az lett, hogy helyben vettem meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18453) Atomgeszi válasza macilaci78 (#18452) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ja. Így már én is jártam.

Viszont mi CCT - Hideg meleg fehér közötti állítósra gondoltunk.
5050-es CCT szalagot találtam. [link] Ezt.
Egy 2.5x2.5-ös kőfalat kéne megvilágítani oldalról, fentről és lentről.
Nem tudom, hogy ez az 5050-es szalag elég lenne-e.
Itthonról 3528-as szalag lenne 120 LED-es 1500 métere.
Ez 5050-es 60 led .

Összesen amit terveztünk az 55 méter led(3 helyiség) itthoni árral számolva közel 90 ezer Ft. Csak a szalag.
Mindez kintről meglenne 24 ezer Ft-ból. Csak a szalag.

Nem fő fény lenne,hanem csak, hogy hangulatvilágításba rakja a kőfalat.

(#18454) macilaci78 válasza Atomgeszi (#18453) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 3528/120 kb 10 W/m, míg a 5050/60 14,4 W/m általában, a fényerőben nagyobb a difi.

A színhőmérsékletben volt eltérés, a kikevert fehér esetén nagyon látványosan, de a főszínekben is külön-külön. Az 55 m szalag is 11 tekercs, ott is beleszaladhatsz ebbe. Persze az ára miatt bőven belefér újra rendelni, de időben.

24k, plusz esetleg vám, áfa, speditőr díja...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18455) Atomgeszi válasza macilaci78 (#18454) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 3528 javára nagyobb a fényerő?
5050-es Vtac ledünk van a nappaliban 25 méter, az mondjuk elég jó fényt ad.. De hát az márkás.

Nem egyszerre gondoltuk rendelni természetesen. :D
Először csak próbának mondjuk az étkezőnél lévő kőfalat, a többire csak úgy számoltunk, hogy összesen ennyi kell majd a színhőmérsékletkeverős szalagokból.

(#18456) macilaci78 válasza Atomgeszi (#18455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem. A 3528 dekorra elég. Ha azon filózol, elég fényt ad-e, akkor a válasz nem.

Én kétszerre rendeltem a 15 métert és rábasztam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18457) Atomgeszi válasza macilaci78 (#18456) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 120 vs 60 LED-ből úgy gondoltam, hogy kb egálban vannak. [link] Ez a 3528 -as szalag.

Állítható színhőmérsékletesből is ennyire lutri lenne, hogy a következő szállítmány máshogy keverné a színhőmérsékletet?

(#18458) macilaci78 válasza Atomgeszi (#18457) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, te szerencsés csillagzat alatt születtél. ;]
Nem a kockázat mértékével van gond, hanem a kockázat viselésével. Ali barátunk semmilyen kockázatot nem vállal, míg itthon visszaküldheted.
De ahoy írtad, kintről kb 3,5* veszed meg a mennyiséget az itthoni árhoz képest. Épp csak időt nem vehetsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18459) pjen válasza Atomgeszi (#18455) üzenetére


pjen
félisten

Már hogy a Vtac LED márkás,na ezt még nem hallottam

(#18460) macilaci78 válasza pjen (#18459) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van neve, ami ismert. Vargáné tápegység mintájára. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18461) Atomgeszi válasza macilaci78 (#18458) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tényleg? :D Akkor ma lehet teszek is egy lottót. :D

Hát mondjuk 1 hónapot tudunk még várni, ha közben spórolunk összesen vagy 60 ezret. És ez ugye csak a szalagok a vezérlők távirányítók nincsenek is benne. :D 1 éve nézegetjük tervezgetjük, hogy kellene ide tenni.

(#18462) Atomgeszi válasza pjen (#18459) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itthoni berkekben ismert márka, akkor úgy értem. :D ;]

(#18463) pjen válasza Atomgeszi (#18462) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg típus.

(#18464) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na most már azon gondolkodunk, hogy vajon elég fényerőt ad-e a 2.55 m magas és 3,3 m széles kőfal körbevilágításához (két oldalt és felülről rejtve) a szalag. :D
[link] 2835 -ös 120LED-es verzió már elég erős lehet? :D

(#18465) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

[link]
Egy ilyen Osram utód 30W-os 3000K-es 2700 lumenes refi meddig visz el körülbelül? 20m megvan neki?
Lemórickázom, hogy mi a bajom bár nem méretarányos. A hátsó udvar és a ház hátulja. A két sarokra már tettem fel anno 14W 4100K 1500 lumenes izzókat, ezek épp be is tudták világítani a területet (20x20m) csak közben megnőttek a fák és a hátsó részre már nem jut fény. Erről beszéltünk már régebben, hogy hátra a fekete X helyére is kéne tennem egy ugyanilyen izzót ami a legjobb megoldás lenne, csak nem akarom a már szétpátyolgatott gyepet felásni középen a szürke vonal mentén, se körbe elvinni a kerítés tövénél, mert rengeteg vezeték kell hozzá.

A második terv a piros X helyére egy refi, ide harmadannyi vezeték kell és itt fel is lehet ásni. A jobb sarkon van a kapcsoló, azért onnan indulnak a vezetékek.
A kérdés már csak az, hogy egy 30W-os refi képes így bevilágítani a hátsó területet vagy csak álmodozás? 180 centi magasra tudom tenni olyan magas a kerítésoszlop.
Sajnos csak 3000K van ebből a refiből, a 4000K-es ami érdekelne az csak mozgásérzékelősbe van ami felesleges.

(#18466) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok,

hol erdemes/lehet venni olyan LED csíkot ami állítható színű és fel lehet ragasztani asztal aljara/monitor moge?

Csinalnek valami kis hangulatvilagitast de nem tudom hol erdemes nezelodni.

Koszi!

(#18467) #89309696 válasza #89309696 (#18465) üzenetére


#89309696
törölt tag

Lumenet oldalán egy 50W-os refi alá azt írták, hogy a 25 méteres udvart nem világítja végig az 5500 lumennel se, akkor a 30W-os 2700 lumennel amit én vennék pláne nem fogja.
Hiába növeli az ember az egekig a fényerőt, nem lineárisan növekszik a távolság vele, de közben meg a lámpa közelében annyi fényerő lesz, hogy a földről visszavert fény is bántóan erős lesz már.
Még gondolkozom rajta, egy 30W-osat lehet megpróbálok azért, erősebbet nem akarok.

(#18468) macilaci78 válasza #89309696 (#18467) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem világít el végig, mert szerte-szana szórja a fényt a sötét világba feleslegesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18469) macilaci78 válasza mouzrr (#18466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahol akarsz, rgb ledet lassan a zöldséges is árul. Kell egy vezérlő és egy tápegység is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18470) #89309696 válasza macilaci78 (#18469) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
Az ilyeneket azért kerülje el akármilyen csábító, mert jellemzően nem működnek sokáig és jobb esetben nem gyújtja fel a szobát a kínai mocskos hulladék. Az értékelések fele abból áll, hogy pukkant meg szenes lett a tápja. Ilyet miért engednek be egyáltalán az EU-ba?

Kaptam egyet karácsonyra én is, de egyrészt ezért nem is használom, másrészt engem marhára irritál, hogy különálló ledekből keveri ki a színt, mert látom rajta, hogy nem egységes és ahogy mozgatom a szemem még jobban szétválnak a színei és vibrál is, pedig rejtve raktam fel próbaképp és a visszavert fénye is ilyen idegesítő.
Tipikus pár ezer Ft-os bolygópusztító köpedék amit nem lenne szabad megvennie senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#18471) mouzrr válasza #89309696 (#18470) üzenetére


mouzrr
őstag

Én is attól félek hogy valami gagyit rendelnék aminek nagyon forrosodik a tapja/ gyenge minőségű az egész.

Esetleg ha valaki tud bevált típust azt örömmel fogadnám!

(#18472) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

asztali lámpát keresek, egy Blitzwolf LT1-el egyenrangút. ami kell:

- fényerő dim
- színhőmérséklet állítás (3-4 elég)
- forgatható fej

jelenleg ezt találtam, ami kb. megfelel ennek, 20k-ért [link] Philips Gadwall baseclamp asztali lámpa, fehér

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18473) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Felraktam ezt a Ledvance 30W 2700 lumen 4000K refit és brutál erős fénye van, a 20x20-as hátsó udvart simán bevilágítja, a kerítésen túl a hátsó szomszéd udvarára is átvilágít 25-30m lehet a hatótávja.
A lámpa 5-7 méteres körzetében bántóan erős is úgyhogy jó, hogy nem az 50W-osat vettem meg, mert az pusztítana.
Az eddigi 15W-os 1500 lumenes ház sarkán lévő E27 lámpához képest amiből kettő is volt, ez egy fénytornádó pedig azonos lumen, csak azok szórnak mindenfele vaktában, bár azok nem is annyira bántóan erősek.

[link]
És ilyen napelemes izét is vettem, egész korrekt fénye van. A 20%-os folyamatos világítása is elég lenne a kapunál, hogy a kulcsot megtaláljam, nem is kellene a 100%.
Viszont bár a képeken mode felirat van a gomb mellet, valójában csak on/off. Óriási öntökön lövés egy olyan gyártónál, mint az Osram az ilyen trehányság, hogy nem lehet mode-okat váltogatni, a kapunál elég lenne a 20% mozgást érzékelve, oldalt meg tök feleslegesen világít a 20% oda elég lenne ha csak mozgásra kapcsolna 100%-ra.
A kínai másolatai ezt mind tudják, csak nem mertem megvenni a megbízhatóságuk és kamu specifikációk miatt, az Osram viszont az idétlen és kikapcsolhatatlan 20% folyamatos világítása miatt 3-4 óra alatt le is merül. :U Ilyenkor nyáron még csak-csak, de ősszel...

[ Szerkesztve ]

(#18474) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Tudom nem ide illő téma,de elkeseredettségembe már nem tudom hova írjak.Van nekem egy limiterem,amibe eltört 2 led dioda. Sehol nem tudok venni hozzá. Nem tudtok esetleg valakit aki arul? Vagy nincs itt valakinek 2 darab elfekvöben ? Báehova irtam sehol sem kapni. Egy helyen rendelnének de 1000 darabot :( 3x3mm szögletes zöld ledre lenne szüksége..De akár sárga színben is jó. Nagyon köszönöm :R és elnézést az off-ért..

(#18475) PHM válasza lajosx (#18474) üzenetére


PHM
addikt

Ilyenre gondoltál? [link]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#18476) lajosx válasza PHM (#18475) üzenetére


lajosx
őstag

Szia. Basszus pontosan ilyenre :R egy hete keresem és sehol se volt :F Viszont nekem 2 darab kellene de vennék én 100at is ez miatt. De ezret :Y De irok nekik hátha adnak kevesebbet is. Köszönöm szépen :R

Közben látom nem kell 1000db venni,csak úgy van csomagolva.Már rendelem is.Miért nem irtam ide hamarabb :R Nagyon szépen köszönöm :R else hiszem lett :DD

[ Szerkesztve ]

(#18477) pjen válasza lajosx (#18474) üzenetére


pjen
félisten

A 17. Kerben van egy Legitron nevű kis üzlet,bármilyen LED et kapsz egyesével is.

(#18478) lajosx válasza pjen (#18477) üzenetére


lajosx
őstag

Sajnos nekem csak webshop jó, viszont úgy néz ki sikerült rendelnem.. Igaz mást is vettem mert nettó 2000eft alatt nem szállít ki de bánja a fene csak legyen meg a led :) Köszönöm azért :R

(#18479) mokus1


mokus1
addikt

[link]

Ennek az üvegszéle világít vagy csak üveg? Esetleg van olyan aminek a pereme világít? [link] Ilyesmire gondolok de itthon nem találok.

(#18480) macilaci78 válasza mokus1 (#18479) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha világít is a pereme, az nem lehet sok, kb mint egy polcélvilágító. Nem vezérelhető külön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18481) mokus1 válasza macilaci78 (#18480) üzenetére


mokus1
addikt

Azt tudom, de amit linkeltem annak például egész erős fénye van.

A másik kérdésem az lenne, mert eddig mindig max 5 métert led szalagot használtam egyszerre és nem vagyok képben ha 20at szeretnék egybe annak mi a menete.

Először egybeforrasztom a 20 métert majd 5 méterenként megtáplálom? Tehát ha körbe van 20 méter szalag akkor összesen 4 helyen? Vagy az 5 méteres darabokat külön-külön tápláljam meg?

(#18482) macilaci78 válasza mokus1 (#18481) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindegy, hogy egybe, vagy külön táplálod meg, menni fog. Azonban a betápnál erősebb lesz a fénye, mint a betáptól legtávolabbi részen. Tehát ha külön hagyod és egy betáp esik egy másik szalag vége mellé, akkor lehet szemmel látható különbség. De ha a szoba 4 sarkából csak a két ellentétes srokban táplálsz be, így a betápok és a nem betápok egymás kerülnek, nem lesz eltérés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18483) mokus1 válasza macilaci78 (#18482) üzenetére


mokus1
addikt

Világos köszönöm. Érdemes kapcsolóval megszakítani a tápot, ha esetleg elmegyek itthonról le lehessen kapcsolni a tápot?

(#18484) macilaci78 válasza mokus1 (#18483) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem igen, szoktam javasolni. És érdemes odafigyelni, melyik szál a fázis: van két pólusú kapcsoló, ami fázist és nullát is szakít, de általában csak az egyiket.
Én a régi íróasztalom aljára tettem ledszalagot, lekapcsolva derengett. Kimértem, melyik szál a fázis, aszerint volt bedugva az elosztóba és kapcsoltam, utána ez megszűnt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18485) Primary92


Primary92
senior tag

Használ valaki kínai napelemes, mozgásérzékelős csodalámpát?
Ha van valamelyikkel tapasztalat, kérlek oszd meg velem. Hátha nem kell vakon kipróbálni egyet.

(#18486) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

4-5 Watt körüli biztosan nem vibráló E27 LEDet kerestem Budapesten, találtam is neten 490Ft-ért a belvárosban olyat ami garantáltan nem vibrál. Elég messze van tőlem, de szerencsére itt az OBI közel, na mondom megnézem mi a kínálat. 660Ft-ért találtam, nem nézett ki gagyinak, gondoltam ha már ennyit elkérnek érte, rossz nem lehet. Hát de, borzasztóan vibrál, nem ajánlom az EMOS márkát. A LEDet szétszedtem és tettem egy nagyobb pufferkondit, így már tökéletes. Ezt nem értem egyáltalán, hogy nagy tételben egy megfelelően méretezett kondi maximum 10Ft-al növelheti az árat, de kispórolják hisz az emberek nagy része úgyse törődik vele vagy észre sem veszi...

(#18487) weiss


weiss
addikt

Ilyen leddel van valakinek tapasztalata? Mennyire lehet valós az a magas CRI? [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18488) macilaci78 válasza weiss (#18487) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az adatlap annyit ír, hogy CRI 90 fölött, de ez nem olyan hihetetlenül magas érték.
Engem a 2828 chip és a 20 W gondolkodtat el, bár nem ismerem a típust. 7,82 mm^2-en 20 W-ot disszipálni nem kis feladat, kell neki hűtés rendesen. Bár most nézem, a 2828 nem az 5050 mintájára szól, az tényleg 28×28 mm-es méret. Ettől függetlenül hűteni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18489) weiss válasza weiss (#18487) üzenetére


weiss
addikt

Kértem datasheetet, ha esetleg valakit érdekel:

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18490) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Keresek olyan E27 LED izzót ami ufo lámpába fog belemenni. Jó erős fénye legyen és természetes fehér.
Ismertek olyan típust ami tutira nem vibrál és nem zúg/búg?

(#18491) macilaci78 válasza Melorin (#18490) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Philips Core Pro 15 W-ost használok 2700 és 4000 K-nel, nincs rájuk panasz. 4 db UFO lámpban van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18492) Melorin válasza macilaci78 (#18491) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi :)

(#18493) weiss


weiss
addikt

A 0-10 V vagy 1-10 V dimmelést támogató led drivereket általánosságban lehet dimmelni potméterrel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18494) PHM válasza weiss (#18493) üzenetére


PHM
addikt

Igen, ha a dimmernek van 10V-os kimenete a potihoz, ennek hiányában
külső táppal kell a vezérlő feszültséget a potira adni.
Ez utóbbi esetben a külső táp negatív pontja összekötendő a dimmerével.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#18495) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]

Megszűnt ez a lámpa vagy csak ideiglenes hiány van? Most vettem kettőt és egész jók, raktáron is tartottak 30 darabot. Rendelés után pár nappal ránéztem és már nem volt az oldalon és most sincs. Megszűnt volna? Pedig még egyet akartam venni. :((
Más oldalakon se találok belőle. :U

(#18496) weiss válasza PHM (#18494) üzenetére


weiss
addikt

Gondolom egy ilyenen csak akkor derül ki, ha kézbe veszem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18497) PHM válasza weiss (#18496) üzenetére


PHM
addikt

Nem, a fényképről látszik, hogy külső 0-10V kell a drivernek.
Azt a dimmertől (vezérlőtől) kapja.
A rajzon felül van a driver, vagy meghajtó, s mint látható, a dimmer adja neki
a 0-10V vezérlő feszejt. Ha nincs másod, csak egy poti, akkor kell egy akármilyen
kis teljesítményű 10-12V-os táp, + egy megfelelően méretezett előtét ellenállás,
és megoldható a vezérlés.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#18498) weiss válasza PHM (#18497) üzenetére


weiss
addikt

Köszi. Nem láttatok hasonló áron 700mA/20W tápot, amit lehet dimmelni ellenállással vagy más egyszerű módon? Tegnap egész este az alit bújtam, de csak ez jött szembe.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18499) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Korábban rendeltem 3 db falba süllyeszthető Mi Light RGBW vezérlőt, amivel meg vagyok elégedve. Be szeretnék építeni még egyet, de Miboxert kaptam, és sok eladónál olvasom alin, hogy más is így járt! Valaki tudna linkelni egy eladót (bármilyen oldalról), ahol biztosan normális Mi Light vezérlőt küldenek? Ilyet keresek:

Előre is köszönöm a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18500) Bibby


Bibby
addikt

Ha veszek ledes mennyezeti lámpát, ami távirányítóval kapcsolható, meg lehet állítani fényerőt/színhőmérsékletet, annak valóban nem tesz jót ha a normál fali villanykapcsolóval van kapcsolgatva?

Ελευθερια η θανατος

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.