Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11559) Tony21 válasza Kernel (#11558) üzenetére


Tony21
tag

Igen, láttam azt is.
én a sűrű kapcsolgatás miatt nem cserélném le, majd ha elhullanak, jöhet valami LED-es megoldás.
Nálam is wc/zuhanyzóban illetve fürdőben UFO lámpákban 23W-os csavart kompaktok vannak (hőleadás szempontjából jobb lenne az egyenes), tudom, hogy nem fogják tudni kitölteni az élettartamukat.
Majd ha elhullanak, kerül oda LED, de nem körte forma (sugárzási szög ugye ...).
Mondjuk egész jól bírják ezek a spirálcsodák, lassan 2 éves Osram fénycsövek, anno 299Ft volt darabjuk :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.