Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) D4n63L


D4n63L
újonc

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a következő Plazma TV-vel kapcsolatban: Samsung ps42c430a1wxxh .

A tv nem kapcsol be, helyette a main boardról ciccegő hang hallatszik. Az Y-panel vagy a T-Con leválasztása esetén bekapcsol, de csak hang van. A main boardod, az Y-panel-t és a T-Con-t már cseréltem, a hiba továbbra is ugyanaz.

Hiba előtti jelenség: néha vérvörös képernyő, nagy pukkanás.

Ha esetleg valaki tudná, hogy mi is a probléma kérem segítségen.

Köszi szépen! :)

Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7102) Koobaasz


Koobaasz
csendes tag

Sziasztok!
Egy Panasonic TH-42PV60EH plazma tv-m van 10 éve. A múlt hétvégén ez a kép fogadott.
Valaki tud segíteni, hogy érdemes-e javitani ?
Már megrendeltem egy Panasonic TX-50DS630E-t ami kb. 2 hét míg ideér (telekom).
Köszi a segítséget!

"kevés a fóka, sok az eszkimó"

(#7103) UNpolite


UNpolite
csendes tag

Sziasztok!
Van egy hibás LG 37lv375s márkájú LCD tévé. A fórumban egyszer már tettek fel ezzel kapcsolatban kérdést, de pontos válasz nem érkezett, amiből akár el tudnék indulni. A megjelenítő hibája, hogy bekapcsolásra csak a háttérfény dereng, képe nincs. A TV-t szétszedtem és az alábbi képen látható T-CON panel és az ahhoz csatlakozó board szalagkábel csatlakozásait vélném ez alapján hibásnak. Szerintetek itt lehet a baj (ilyen lapot tudnék bele szerezni)?

(#7104) Kernel válasza UNpolite (#7103) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanaz a helyzet, mint sok kérdéssel, ami a topikban előfordul és amiért nincs rá válasz.

Túl sok a hibalehetőség, ami nem fórumon keresztül állapítható meg, hanem "testközeli" vizsgálatokkal, fejtöréssel stb.

Például hasonló konstrukció volt nemrég, ezen azt értem, hogy ott is ilyen külön panel volt a T-Con és a kijelző között, a peremnél beépítve. Azon a panelon volt hibás alkatrész, amitől sötét lett a kijelző. De elvileg lehetne T-con hiba is. Még jó, hogy nem rendeltem bele, ész nélkül.

Szerk: egyébként most látom, mi ez a rozsdás képződmény itt jobboldalon?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7105) Kernel válasza UNpolite (#7103) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt nem hiszem el, beázott, szétrohadt, ezek után mi a kérdés, és miért nem lehet ezt említeni egy szóval sem?

Csak azért nem tűnt fel elsőre, mert meg sem fordulna az ember fejében, hogy ez kérdés lehet. A kijelző pereméhez csatlakozó panelt házilag nem tudod cserélni, tisztítási, javítási módszerek vannak, ami vagy sikerül, vagy nem.

Esetleg, amelyik szervizben van speciális gép hozzá, a topikgazda említett ilyet régebben.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7106) Koobaasz


Koobaasz
csendes tag

Sziasztok!
Egy 10 éves Panasonic TH-42PV60EH Plazma képernyő egyik fele hibátlan a másikon két sávban nincs kép .
Ez lenne a probléma
Levettem a hátlapot hátha valami feltűnik , de nem látok olyat ami kiment volna

[ Szerkesztve ]

"kevés a fóka, sok az eszkimó"

(#7107) oil120 válasza Kernel (#7105) üzenetére


oil120
senior tag

Láttam én is, mintha beázás lenne, csak azért nem írtam, mivel a kérdező nem tért ki rá.
Pedig el kezdtem írni, de a fotó nem volt annyira részletes és elbizonytalanodtam.
Minden esetre nem biztos, hogy a T-con a hibás, könnyen lehet kuka a kijelző.

(#7108) UNpolite válasza Kernel (#7105) üzenetére


UNpolite
csendes tag

Kösz a választ. Nem tudtam semmit az előéletéről. Kíváncsi voltam, hogy érdemes-e vele foglalkozni, ennyi az egész.

(#7109) Kernel válasza UNpolite (#7108) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általánosságban a beázott és korrodált áramköröket például kontakt spray-vel lehet befújni, ecsettel lemosni. Ahol szétmaródott, eltűnt rézfóliák vannak, azt ki kell javítani, már amikor lehetséges. Ez nyilván a károsodás mértékékétől függ, ha totálkáros, akkor nincs mit tenni.

Tisztító és kenő, tehát olajos adalékot tartalmazó spray alkalmas a célra, mert az olajat felszívja a korrodált rész, utána jól letisztítható.

Meg ilyen spray-k (csavarlazító, kontakt) jellemző hatóanyaga a petróleum / kerozin, aminek igen jó a kúszóképessége, beszivárog mindenhová, felold, tisztít.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7110) Lacuka01


Lacuka01
újonc

Sziasztok van egy lg 50pc1rr plazma tv- ém és eltunt a kép hang maradt ebbe szeretnék segitséget kérni mi lehet a baj? Javithatò ? Köszönöm a vàlaszokat

(#7111) oil120 válasza Lacuka01 (#7110) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Könnyen lehet valamelyik sus panel ment tönkre.
Ha Budapesten érdekel a javítása keress priviben.

(#7112) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 2009-es Samsung 37" B650 típusú tv.
Sajnos úgy tűnik eddig bírta: bekapcsolás után olyan a képe, mint ha fénykép negatívokat nézegetnék, de komolyan. Az embereknek csak a kontúrjai látszanak, arcok pl. csak szellemképek.
Lehet ezen még valamit javítani vagy kuka lett a tv-m?

(#7113) Kernel válasza Bunt (#7112) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kár lenne kidobni, T-con panel gyakori hibája, javítható is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7114) Bunt válasza Kernel (#7113) üzenetére


Bunt
csendes tag

Szia!

És mennyibe kerül a javítása? ki foglalkozik ilyennel? vagy házilag is gyógyítható?

köszönöm.

(#7115) Kernel válasza Bunt (#7114) üzenetére


Kernel
nagyúr

TV-szervizek és szerelők foglalkoznak ilyennel, a munkadíj vállalkozói megegyezés tárgyát képezi, de nyilván úgy alakul, hogy kölcsönösen megérje mindenkinek. Az ember felhív egy szerelőt a környékén és megbeszélik, én még ehhez a rendszerhez vagyok szokva.

Komplett panel cseréje nem nagy kaland, de épp ebben a témában láttam már olyat, hogy valakinek még azt is sikerült elrontani, nagyobb kárt okozni, szerintem a szalagkábelnél gányolt el valamit.

Inkább javítani szoktam ezt a hibát, csak emiatt nem rendelek modult, de ez rutin és eszközök nélkül lehetetlen vállalkozás, mert olyan aprólékos munka.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7116) oil120 válasza Bunt (#7114) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Ha Budapesten érdekel a javítása keress priviben.

(#7117) #95046656


#95046656
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Orion LCD PT 32s tv-nk kb 5 éve vásároltunk az a kispesti KÖKI-ben az Euronicsben.
Mostanában azt csinálja pattan egyet és elmegy a hang csak ugy jön vissza ha ki húzom az áramból, vagy kikapcsolom és kisidő után vissza.
Mi lehet a gond?
érdemes-e? mert biztosan meg kell megjavittatni, vagy ? cseréljem inkább ujat vegyünk! mert a javitás sokba kerül, és a gond fennáll később is.
Köszi a válaszokat.

(#7118) Kernel válasza #95046656 (#7117) üzenetére


Kernel
nagyúr

Típushiba ez is, lehetnek buktatói is.

Épp a napokban találkoztam olyannal, amiben végfok IC-t cseréltek, de pár hónap után visszatért ugyanaz a hiba.

Ilyenkor az történik, hogy a forrasztással járó hő hatására a hiba átmenetileg megszűnik, a javítást végző pedig azt hiszi, hogy a hibát megszüntette.

Miközben sok esetben az IC mellett lévő kerámia kondenzátorok anyaghibája okozza a problémát, vagy egyesek szerint valamelyik furatgalván átvezetés. De lehet, ez már csak belemagyarázás.

Nem volt kedvem szórakozni vele, mikroméretű kondikkal vacakolni, inkább beépítettem egy kis végfokpanelt és a probléma le van zárva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7119) #95046656 válasza Kernel (#7118) üzenetére


#95046656
törölt tag

Köszi a válaszod, tehát ha jól olvastam a sorok között, visszatérő a hiba, inkább jobban járunk ha egy uj és más csipusu tv mellett döntünk! köszi a választ. üdvözlettel fter

(#7120) Kernel válasza #95046656 (#7119) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól csinálják meg, akkor nem tud visszatérni.

Ezek Vestel alaplapok, újabbakon már nem is ilyen hangvékfokot láttam, hanem más formájú IC-t (aminek négy oldalán vannak lábak, míg a régi kétsoros), valószínűleg ezt a típushibát kiküszöbölték, azért alakították át. Vagy azért is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7121) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Van egy Panasonic 42UX30 tévém, ami a mai napon úgy döntött, hogy nem kapcsol be. Menet közben ment el a kép először. A főkapcsolóval ha bekapcsolom akkor kattog, de egy kattanás után se kép se hang, se visszajelző led. Mi lehet a gond? Érdemes javíttatni?

(#7122) Koobaasz válasza Koobaasz (#7106) üzenetére


Koobaasz
csendes tag

Sziasztok!
Úgy látom nem sok ötlet van. Ha valakit érdekel alkatrésznek eladó :)
Azt gondoltam lesz azért egy két hozzászólás, de valami okból mégsem.
Azért köszi !

"kevés a fóka, sok az eszkimó"

(#7123) oil120 válasza Koobaasz (#7122) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Azért nem érkezett válasz, mert látni kellene a készüléket.
Valószínűleg annak az oldalnak nincsen meghajtása, de ennek meg ellent mond, az a pár csík ami látszik.
Ha behozod az óbudai szervizünkbe szívesen megnézem és mondok javítási árat.

Üdv,
oil

(#7124) oil120 válasza hitman77 (#7121) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Látni kell. ha behozod az óbudai szervizünkbe megvizsgáljuk és adunk javítási árajánlatot.

Üdv,
oil

(#7125) hitman77 válasza oil120 (#7124) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Kérlek, add meg a címet és a nyitvatartási időt.

Köszönöm

(#7126) khorvat


khorvat
senior tag

Hi!

Majdnem 3 éves így persze már nem garis LG 39LA620S LCD LED TV adta meg magát ma reggelre, tegnap egész nap ment este kikapcsolva, ma reggelre első bekapcsolás után csak a hang jön, csatornát is tudok váltani, viszont kép nincs a kijelző sötét marad, annyit látok még hogy néha villan egyet a képernyő különböző részein véletlenszerűen nagyjából 1 percenként.
Próbáltam sötétben mobiltelefon zseblámpa alkalmazással megvilágítani, hogy csak a háttér világítás nem megy-e, de ekkor se látok képet úgy tünik a kijelző nem kapcsol be, a villanások a próbálkozások lehetnek de nem kapta el egyszersem eddig a fonalat.
Most 15 percre áramtalanítom, kihúzok belőle mindent antenna, Ethernet, HDMI hátha segít, de tartok tőle nem fog.

Tippeket várnék mielőtt szétszedem mit próbáljak még meg, illetve mivel szokott ilyenkor a gond lenni, megéri-e szervízbe vinni? Ha szétszedem mit tudok vele elkövetni, tisztítás, csatlakozók átnézése stb.? Vagy jobb ha hozzá se nyúlok?

(#7127) khorvat válasza khorvat (#7126) üzenetére


khorvat
senior tag

kb. 20 perces üzem után bejött a kép is, most működik kérdés meddig fog ez tartani. Ha kikapcsolom és vissza ad képet mindig, egy hosszabb pihenő után holnap reggel meglátom mi lesz ha indul lehet egyszeri megbolondulás volt vagy vmi hibának az előjele lesz ez?

(#7128) oil120 válasza khorvat (#7127) üzenetére


oil120
senior tag

Boxról nézed? Ha más bemenetet választasz akkor is ugyanaz a helyzet?

(#7129) oil120 válasza oil120 (#7128) üzenetére


oil120
senior tag

Bár úgy tűnik a leírásod alapján, hogy "hidegen" nem ad képet.

(#7130) Kernel válasza khorvat (#7127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Háttérvilágítás hibája elvileg, LED-sor szokott így szakadozni. Pont LG-nél van ilyen is, hogy a driver próbál kapcsolgatni, villog néha.

A kiégett, elszenesedett LED pedig hol vezet, hol nem. Hogy belevilágítottál, nem garantálja, hogy sikerül is meglátni, amit kell ilyenkor.

Mondjuk, én nem nagyon szoktam így világítgatni, nincs szükségem rá a diagnózishoz, de nemrég egy nem működő világítású TV menüjében meg akartam nézni valamit, amit most hosszú lenne bővebben kifejteni.

Egy jó erős 18650 zseblámpát használva sikerült is szerencsétlenkedni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7131) Koobaasz válasza oil120 (#7123) üzenetére


Koobaasz
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod, értem és amint arra járok nyitvatartási időben be fogom vinni, mert nem akarom igy hagyni. Igaz megjött az új TV-m, de megis szeretnem működőképes állapotba hozni.

"kevés a fóka, sok az eszkimó"

(#7132) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Megint van egy problémám, boldog lennék ha megoldás is lenne rá... Van egy TX-P50GT60e-m, aminél a következő probléma van már hónapok óta: A hang "hullámzik", olyan mintha néha "monóba" váltana át, akkor jön vissza a normál hangzás ha felhangosítom a tévét, 35-40-es értékre (vagy feljebb), utána vissza, és egy darabig akkor megint jó. Főleg upc boxról megy az adás, de produkálja ezt más források használatakor is, mondjuk ritkábban. Valakinek hasonló hiba bármikor? hátha nem kell panelt, vagy bármi kifizethetetlen dolgot cserélni rajta...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#7133) oil120 válasza Kernel (#7130) üzenetére


oil120
senior tag

Kicsit ellent mond a háttérhibának, hogy 20 perc után megy neki és ki-be kapcsolhatja és müxik

(#7134) khorvat válasza oil120 (#7128) üzenetére


khorvat
senior tag

Mediacardot hasznalok. De ez fura mert ugyanebben a lakasban elotte 3x hivtam UPC szerelot a masik TVhez ami Samsung mediacardos volt es gyakran elvesztette a TV a jelet majd 30perc mulva is akar spontan visszajott. Vegul meguntam hogy nem birjak ezt a hibat megcsinalno Pace HD box lett hozva Samsunghoz azota az jo, erre masnap jott ez az LG hiba. Lehet veletlen de lehet a UPC kabelen jon az aldas ami ezt okozza.
Egyebkent reggeli indulaskor nem volt LG logo sem vagy nem latszott, miota magahoztert minden alkalommal van logo es utana mindig van kep, volt 2 oras szunet is utana is indul. Nem tudom mi ez holnap reggel sorsdonto lehet. Gyorsan kotni kene ra egy garancia kiterjesztest ha meg lehet vhol mig mukodik.

(#7135) Kernel válasza oil120 (#7133) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp múlthéten is volt ilyen eset, csak Hyundai / Vestel, de ha csak LED-sorról beszélünk, akkor mindegy lényegében.

A tulajdonos is elmondta, hogy voltak időszakok, amikor megjavult. De nálam is néha jó volt, néha nem. 5 db LED volt zárlatos benne, illetve időszakosan szakadozó. Ki-be kapcsolást is bírta, amikor épp olyan állapotban volt.

De korábban is voltak különféle variációk, vibrálás stb.

...annyit látok még hogy néha villan egyet a képernyő különböző részein véletlenszerűen nagyjából 1 percenként.

LG-nél a driver visszakapcsolgat a LED-sor hibája esetén, noha ennél sűrűbben, de van ilyen, hogy csak ritkábban lesz belőle látható impulzus, ez már lehet a hibás LED-ek játéka.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7136) oil120 válasza Kernel (#7135) üzenetére


oil120
senior tag

Persze, igazad is lehet ebben az esetben, minden esetre kíváncsi lennék rá, hogy tényleg mi a baja.
Ha zárlatba került néhány led, akkor az a többit is eléggé lepofozhatta.
Csak a hibásak cseréjével nem jósolnék hosszú időt a többinek.

(#7137) Kernel válasza oil120 (#7136) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális konstrukciónál a soros körben, az áramgenerátoros meghajtás miatt ez nem jelent problémát, emiatt nem nő az áram. Ez a driver működési elvéből következik, ami hajszálpontosan stabilizál, a söntön eső feszültség figyelésével. Így egyik LED semmiképp sem tudja károsítani a másikat.

Ilyen esetben 5 db LED nem azért megy tönkre, mert egymásra hatnak, hanem sorra zárlatos lesz (tehát nem egyszerre), ami a használójának eleinte nem tűnik fel, míg valamelyik meg nem szakad.

Ha viszont a javítás után a tulajdonos leszokik arról, hogy maximumon járassa a háttérfényt, van rá esély, hogy a többi LED (ami már eddig is elég jól vizsgázott az "égetési teszten") bírni fogja.

Amellett van lehetőség arra is, hogy a meghajtóáramot a javítást végző szakember csökkentse, megfelelő áramköri módosítással, így a felhasználói már hiába is tolja maximumra. (Ami persze nem a felhasználó hibája, hogy a gyártó alulméretezett.)

Van többkörös driver, ami külön-külön figyeli a soros körök áramát, ez is jó.

Ami nem jó, az a leggagyibb kategória (Vortex, Akira és klónjai, a 6 V-os dupla integrált LED-jeikkel), ahol több soros kört párhuzamosan kötnek, majd az egészet két szál vezetéken egy szimpla driver hajt meg, amit ráadásul még szabályozni sem lehet. Nincs a menüben háttérvilágítás, illetve ha megnézzük az IC adatlapját, vezérelni nem is lehetne a PWM-et, mert ilyen egyszerű fajta.

Tehát az ilyen driver állandó max. áramon tolja a világítást, míg előbb-utóbb egyik ág megszakad. Ezután az áram, ami eddig mondjuk 3 párhuzamos ágat hajtott, csak két ágon fog eloszlani, ami már fokozott a túlterhelés, sorra kinyíródnak azok is, míg a maradék egy ág is elpukkan.

Itt van az, hogy a LED-ek valóban kaptak rendesen, az összes cseréje után még az áramot is ajánlatos visszavenni, hogy tartson is utána. A normális használatoz egyébként sem kell a max. háttérfény, sőt túl erős is. Úgyhogy ez nem jelent hátrányt, sok embernek fel sem tűnik a különbség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7138) #96061184


#96061184
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Sharp LC46X20E tv m egyik napról a másikra hirtelen meghibásodott.
A probléma bekapcsolásnál 2-3 sec.után(van kép és hang is)kikapcsol majd a piros jelzőfény villog.Ekkor már táviríányitóval nem tudom bekapcsolni.Ha a tv oldalán lévő főkapcsolóval visszakapcsolom akkor a zöld jelzőfény 10.villanása után megint van 2-3 sec.ig kép és hang is majd megint kikapcsol.
Ebben kérném a segítségeteket.9.éves a készülék eddig hibátlanul működött.Nem tudom érdemes e javítani.Költségek kb?

(#7139) khorvat válasza khorvat (#7134) üzenetére


khorvat
senior tag

Emberek most újra működik rendesen minden a TV-n! Amíg megy használom alapon meglátjuk meddig tart.
Köszönöm mindenkinek aki a problémámmal foglalkozott és próbált segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#7140) atesz1980


atesz1980
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Schaub Lorenz 32LT33-as Lcd tévé. Mivel egy hulladékudvar elől hoztam el így távirányítóm nincs hozzá ,de természetesen nem ez a legnagyobb baja. Szétszedtem,az összes csatlakozó ki volt húzva benne,gondolom már valaki belenézett. Lefényképeztem mert több a hiba okára utaló dolgot láttam benne.Pirossal karikáztam be a "kritikus" részeket. Kérdésem hogy lehet-e és érdemes-e javítani.

Hozzászólásokat előre köszönöm!

Üdv!

(#7141) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Üdv!

Van egy thomson 46jh68e örökölt tv-m, ma elhoztam a Fatertől, ott működött, itthon kipakolva beüzemelve már nem. Hibaként 6-ot villan a led az előlapján, aztán 1-et. Ezt ismételgeti.
Van értelme vele foglalkoznom, vagy kuka?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7142) Kernel válasza atesz1980 (#7140) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én meg zölddel karikáztam a hiba valószínű okát, a párhuzamos diódák közül zárlatos valamelyik elvileg. Más esetben egy ilyen zárlattól csak lekapcsol a védelem, diódacsere, öröm.

Ennél az a szívás, hogy egyes esetekben, a védelem normális működése helyett, hálózati oldalon csúnyán szétvágja az alkatrészeket a 325 V. Zárlatos lesz a kapcsoló FET stb.

Lehet rendelni hozzá alkatrészeket, FAN7529 táp IC van az Aliexpressen is (5 db-ot kaptam 3 dollárért), de maga javítás olyan haladó munka, hogy aki ezt meg tudja csinálni, nem kérdez fórumon, hanem megcsinálja. Aki nem, annak egyszerűbb rendelni szerintem egy komplett 17PW25-3 tápot valahonnan. Ez ugyanis elég elterjedt Vestel tápegység, Orionokban is van és még sok hasonlóban.

Ilyen áramköröknél az sem mindegy, hogyan indítod el (áramkorlátozás, zárlat esetére), ha valamit elfelejtettél cserélni, megint elpukkan.

Van egy érdekes felépítése, nem a szokásos tápkonstrukció. A szokásos aktív PFC és PWM-vezérlő helyett lényegében csak egy PFC-áramkör van, ez a FAN7529. (Most nem beszélve a standby tápról, ami külön áramkör mellette.)

Primeroldalon csak kiskapacitású puffer van, amin erősen hullámzó feszültség áll elő. Kimeneti oldalon vannak a szokottól eltérő, nagykapacitású pufferek, mert így már nem csak a kapcsolófrekvenciát kell simítani, hanem a 100 Hz komponenst is pufferelni.

Kissé "degenerált" konstrukció, de amíg működik, addig jó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7143) atesz1980 válasza Kernel (#7142) üzenetére


atesz1980
csendes tag

Köszi! Elég bonyolult a dolog,körülnézek hátha találok egy komplett egységet,ha nem akkor alkatrésznek eladom. Már ha kell ilyen valakinek.

(#7144) #73656064


#73656064
törölt tag

Jó napot! Van egy kb 8 éves plazma tévém, a probléma a következő vele. Bekapcsoláskor semmi baj, majd egy két óra után folyamatosan recseg, elég hangosan és zavaróan. Kezdetekben sok sok óra folyamatos menetel után produkálta, majd egyre kevesebb idő után. Kezdetben csak képváltáskor, bizonyos színeknél, majd ahogyan telik az idő a recsegés folyamatossá válik, és minden hangszínben produkálja, mostanában már ha túl sokáig be van kapcsolva, a folyamatos recsegés hírtelen megszűnik, és azonnal vibrálni kezd a kép. Ekkor szoktam ki és be kapcsolni, ilyenkor a recsegés folytatódik, de legalább nem vibrál a kép, ilyenkor megint kibír kb egy órát, és megint vibrál a kép. Ilyenkor ki be kapcs, és megy tovább, de gondolom előbb vagy utóbb be fogja adni az unalmast. Mi lehet a baja, és tudnál ajánlani valakit, aki tud árajánlatot mondani rá? Köszi a válaszodat előre is, Gábor

(#7145) oil120 válasza Kernel (#7142) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem is legegyszerűbb egy új tápot beletolni, sokunknak vannak rossz tapasztalatai e táp javításával.
Volt, hogy javítás után egy hét elteltével ismét tönkre ment.
A e-bay-en 10 ezer alatt már hozzá lehet jutni ilyen táphoz.

(#7146) oil120 válasza Dr.Zoo (#7141) üzenetére


oil120
senior tag

Hibalista szerint hiányzik a kapcsolt 5V
Erre a készülékre jellemző hogy a szekunder oldalon is tönkre mennek a kondik, azt érdemes esetleg megnézni.

(#7147) Dr.Zoo válasza oil120 (#7146) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Hálás köszönet az infoért, esetleg egy robbantott ábrás rajz nincs belőle valahol? Keresgéltem a neten, de bevallom, hogy az angol nem az erősségem. A Fater meg tudná csinálni, csak kicsit le kellene szűkítenem a helyet, hogy merre keresse a kondikat...

Előre is köszi!

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7148) oil120 válasza Dr.Zoo (#7147) üzenetére


oil120
senior tag

ICC21 a sasszi így talán több mindent találsz

Így néz ki: [link]

(#7149) Dr.Zoo válasza oil120 (#7148) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Köszönöm a képet, reggel szétborítottam kicsit, így már látom ezt a panelt. Azóta már egyszer bekapcsolt, adott képet is, de pár másodperc múlva elvette, maradt a zöld led, de kép nélkül.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7150) sedith


sedith
újonc

Sziasztok!

Van egy SONY Bravia 32W650A típusú led tévénk, ami tegnap még jó volt. Ma nem sikerül bekapcsolni, és a SONY felirat alatt 8 alkalommal egymás után pirosan felvillan, és ezt ismételgeti. De vajon mit jelent? Sehol nem találom. HELP!

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.