Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) #58216448


#58216448
törölt tag

Sziasztok! Van egy philips 37pfl6503D/10 típusu lcd-m amit hibásként kaptam.Na most a problémám az lenne hogy egy hobbi tv-szerelő ismerősöm azt mondja t-con (auo)panel hibás.Mikor bekapcsolom a háttérben látszik a kép de olyan mintha a fehér köd lenne a kép elött.A táp elég hangosan búg,de ha t-con nélkül indítom a táp ugyan úgy búg.Ebből kiindulva nem vagyok biztos a t-con hibában.Képeket csatolok délután! Ötleteket előre is köszönöm!!!! :)

(#6502) #58216448 válasza #58216448 (#6501) üzenetére


#58216448
törölt tag


[ Szerkesztve ]

(#6503) #58216448 válasza #58216448 (#6501) üzenetére


#58216448
törölt tag

Helyesbítek! ha jelet kap nem búg a táp! ;) Hibásként kaptam de nálam ment kb 1 órát hiba nélkül. Így pontos! ;) :DD

(#6504) Silvestris


Silvestris
tag

Adott egy Samsung UA40J5200 smart tv és egy Astra 9000 HD mini műholdvevő. Az Eutelsat 9a magyar csatornái közül a Duna world (ez sd) rendesen jön, de a többinek (HD) csak a képe, de nincs hang. A műholdon lévő többi HD csatornával ugyanez a helyzet.

A vevő rendesen működik egy másik, buta tv-vel. Egy másik vevő, ami rendesen működik másik tv-vel, ugyanúgy nem produkál hangot a Samsung tv-n.

A vevő és a tv között HDMI kábrel van. Próbáltam másik kábellel (top minőségűvel), azzal se megy.

A jel rendben van, ugyanazt a szignált nézem most (Kairóban) egy másik tv-n a lakásban, probléma nélkül.

Valami ötlet?

Janos

(#6505) ladasanyi


ladasanyi
csendes tag

Sziasztok !! samsung 5300 class led tv 32 col mai nap folyamán elment róla a kép csak hang van !! Érdemes javitani ??

Birja még az orosz acél !!

(#6506) inyuska válasza ladasanyi (#6505) üzenetére


inyuska
tag

Nekem is ugyan az a helyzet Grundi xhepia 107cm.Hang van de kép csak sötétben látszik halványan,de a csatornák nem jönnek,be csak szemcsés kép.
Szerintetek valaki megtudná javítani de nem a sarki tv szerelő ahol lakom,mert az 35-40e mondott látatlanba,annyit nem ér. :D

(#6507) Bobi78


Bobi78
csendes tag

Sziasztok!

Van egy UE32F5000AW Samsung LCD tv-m.Több mint 2 éve van használva, eddig semmi gond nem volt vele.
Tegnap este a 1,5 éves kisfiam elkezdte nyomogatni a TV távirányítót, és azóta nincs kép.
Nem tudom felhozni a menüt, az égvilágon semmit nem tudok előhívni, annyit lehet érzékelni, hogy villan egyet, ha váltok mondjuk csatornát, vagy kikapcsolom, és bekapcsolva kissé világosabb a TV, de ennyi.
Minden más OK!Tehát van hang, tudok usb-re menni, ha mediaplayer-re váltok, tehát elvileg minden funkció működik, kivéve hogy semmi nem látszik.
Teljesen olyan, mintha levette volna a fényerősséget, csakhogy a távirányítón nincs ilyen funkció...

Tudtok valami megoldást rá?Találkozott valaki ilyennel?

Várom a mielőbbi válaszokat!

Köszönöm előre is segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6508) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Valaki talalkozott mar olyan hibaval hogy a kep egyszer kivilgasodok majd magatol helyre al van amikor semmi baja, es a masik hiba ami elojon a piros szin inkabb magenta ? Philips 42 pfl3604/12

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#6509) frei34


frei34
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy Panasonic plazmát, régi 50 colos G10. A bal felében van egy kb 3 cm széles függőleges rózsaszín csík. Maga a készülék szép állapotú.Érdemes vele foglalkozni? ez lenne a kérdés. Köszi a válaszokat előre is.

(#6510) SADE_RUSH


SADE_RUSH
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE22F5000 LED TV-m. A következő hibát produkálja: https://www.youtube.com/watch?v=yXmLqFjI9fs Ez a hiba most már olyan szintű, hogy el is tűnik a kép akár több másodpercre is. A TV-n két HDMI bemenet van, ebből az egyik már egyáltalán nem működik, hiába dugok rá bármit, már nem ad képet, a második HDMI csinálja ezt. Amikor eltűnik a kép, akkor teljesen el is dobja a HDMI jelet. Kábelt cseréltem, másik eszközökről is próbáltam. HA USB-ről játszok le filmet, tökéletes, de a HDMI csatlakozói kezdenek tönkremenni, most már teljesen. Olyan szinten frusztrál, hogy nem jövök rá, hogy mi a gond és mit lehet vele kezdeni... van ötletetek?

Köszönöm!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#6511) Granyo válasza carlosrobert (#3704) üzenetére


Granyo
újonc

Az enyém detto! Kaphatnék en is tájékoztatást? Köszönöm Granyo

(#6512) JANI7810


JANI7810
újonc

Sziasztok!

LG 47LW5590 led tv bekapcsolt állapotban egy-két másodperves zizegés után elsötétült, azóta se kép, se hang. Bekapcsoláskor a piros led fehérre vált, elhalványul, majd ismét fehér, közben kattan egyet. Más életjelet nem ad. Mi lehet a gond?

Köszi!

(#6513) axlrose32 válasza JANI7810 (#6512) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ment privi!

06703896891

(#6514) lehetek_én


lehetek_én
újonc

Üdv axl és többiek!

Hunday DLF39285SMART szeméthez keresek power panelt 17IPS20 chassy számmal. Az eredeti állítólag egyik pillanatról a másikra és "nem csináltam vele semmit" követően enyhe füstjeleket hagyott a mögötte levő fém vázon. Nem jelentene gondot kicserélni azt a pár tucat alkatrészt ha lenne service manualom esetleg egy jó kis schematic, de nincs (hozzá kedvem...)

/jah természetesen vestel/

(#6515) lehetek_én válasza lehetek_én (#6514) üzenetére


lehetek_én
újonc

füsté vált
R514 R557 R556 3db párhuzamosan kötött smd ellenállás
S505

és még ki tudja mi minden

(#6516) MADKING válasza lehetek_én (#6515) üzenetére


MADKING
tag

GOOGLE - beirod - 17ips20 schematic - kivalasztod kepek - es valogasd ki pontos CHASSIS alapjan.

(#6517) lehetek_én válasza MADKING (#6516) üzenetére


lehetek_én
újonc

kösz, ezen túl vagyok. ennyi a pontos chassis szám, nincs kötőjel. De egyébként alapvetően egy bontott táppanel érdekel, nem toldozgatom.

(#6518) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

LG 42LF5610 tévém folyamatos zizegő, cicegő hangot ad ki, be és kikapcsolt kikapcsolt állapotban, konnektorba bedugva.
Ez normális? A hátsó burkolat közepe felől vélem a forrást.
Más is tapasztalt hasonló jelenséget, esetleg más típusú készülékeknél?

(#6519) T.Zs


T.Zs
újonc

Helló!

A kb 4 éves Samsung LE-32D450 TV-nknél jelentkezett a következő probléma: a teljes kép alapból szép(még ha a telefonnal való fotózás miatt az nem is így tűnik) de a tetején megjelentek fekete vízszintes pixelcsíkok, és a legalsó és legfölső hibás pixelcsík ráadásul színes is.
Mi lehet a hiba oka, hova lehet fordulni, megjavításért, és ez körülbelül mennyibe kerülhet?
Előre is köszönöm a választ!

Zsombor

[L:/dl/upc/2016-03/20/602106_certahzwomh36p2d_img_20160320_160227.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/20/602106_certahzwomh36p2d_img_20160320_160227.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#6520) Lendoo válasza Lendoo (#6488) üzenetére


Lendoo
csendes tag

#6488
Üdv!
Van valami megoldás a fenti képhibára?

(#6521) taaz


taaz
aktív tag

Üdv.
Ma este egy nagy villámlással levágta a biztosítékokat egy Panasonic TH 42 PV60EH típusú plazma tv. Előjele nem volt, csak menet közben csatt.
Érdemes javítani ?
Üdv.
Roland.

(#6522) wrattila


wrattila
csendes tag

Hello!

SONY KDL-42EX410 egyik pillanatról a másikra ezt a hibát produkálta.


Mintha negatívba váltott volna árnyékos, sötét részeknél. Fényerő feltolásával valamelyest nézhető állapotba kerül a kép de fátyolos és a szövegek, menü feliratok beégnek egy időre. Van erre megoldás?
Köszi előre is ha válaszol valaki!

Ati

[ Szerkesztve ]

(#6523) Steve 53


Steve 53
csendes tag

Üdv!

Grundig Davio 20lcd 51-4505 top. LC201V02 kijelzővel szerelt tv. A kép alsó fele függőlegesen ugrál, olyan mintha futna a kép. Néha napokig normális, tápok rendben. Köszönöm.

Steve 53

(#6524) eurolacko


eurolacko
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes a napokban.
A tv-m egy LG42LA660-as és a webböngészőn keresztül néztem a youtube-t mikor a 720-as automatikus minőséget szerettem volna 1080-ra állítani ez a kiírás jelent meg....volna erre megoldás ,hogy ha már fhd-s a tv akkor tudjam is használni 1080-ban?
Keresgéltem a menüben de nem tudtam 1080-ra átállítani :(

[ Szerkesztve ]

(#6525) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Tegnapi nap vásároltunk egy Sony 4k tv-t aminek a következő hibája van, ez a világosabb folt látszódik minden színen.. Kb egy 1ft-os nagyságú vagy akkora se.
Csak is közelről látni ezt a hibát, 1,5 méterről vagy mozgókép közbe semmilyen szinten nem veszem észre még ha tudom, hogy hol van akkor se..

De közelről álló képen már csak akaratlanul is oda nézek..

Most a kérdés, hogy még 3 napon belül vagyok, de óriási macera visszavinni a TV-t, mert nem helyben vásároltuk. És kicsit utána olvasva, majdnem minden ekkora nagyságú tv-nek vannak ilyen apróbb hibái.. Mi a garancia, hogy most visszaviszem és nem kapok egy még rosszabbat?

Ez a folt mitől lehet?
Tud esetleg még tovább "terjedni"?
Bármilyen tanácsot szívesen vennék az üggyel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#6526) woci válasza lehetek_én (#6514) üzenetére


woci
csendes tag

Szia!

Ha még aktuális egyáltalán...
A 17IPS20 csak a táp fő verzióját jelöli. Van mellette (alatta, stb) egy matrica számsorozattal. Valahogy így:

Az kéne...
üdv

(#6527) zotyi85


zotyi85
tag

Sziasztok!

A következő a problémám: Van egy 82cm-es Sharp LC-32SH7 LCD tv-m, bekapcsoláskor csak hang van. Csatornát tudok váltani, hallani mi szól, de csak halvány kéken világít a képernyő. Nem jön be a menü sem.
Mi lehet a gond, esetleg hogy tudnám orvosolni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
üdv: Zoli

ASUS TUF GAMING B460M PLUS, INTEL i5 10400F, BE QUIET PURE ROCK, SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB M.2, 2x8GB KINGSTON 2666 C16, ASUS RX 6600XT 8GB, COOLER MASTER MASTERBOX MB311L, ASUS ROG STRIX 650G, REDRAGON KUMARA, A4TECH BLOODY

(#6528) Glorious


Glorious
csendes tag

Szia!
Adott egy Samsung 50" FullHD (PS50C530) plazma Tv.
A TV működik, de hibás,panelen csíkok jelentek meg rajta.
Javítható?

(#6529) bau1962


bau1962
újonc

Sziasztok ! Részben visszatért a régi hiba ! Thomson 52RH40E projektoros tv. Utángyártott RCT-100 távirányító !Mindig az "AV"-vel kapcsoltuk be, január óta hibátlanul működött. Egy hete azt csinálja, be akarom kapcsolni "AV"-vel, egyet villan pirosan, (nem zöld, és bejönne a kép) hanem utána folyamatosan villog, mint amikor régen , gyerekzárba maradt. Hiába nyomom hosszan az 1-es gombot semmi. Néha, ha fél ,háromnegyed órát szórakozom vele, egyszer csak gondol egyet , és bekapcsol. Ma vettem egy másik ugyanilyen távirányítót, azzal is ugyan az a történet ! Valami ötlet esetleg valakinek ??????? előre is köszönöm !

(#6530) srzoli


srzoli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 50"-os Lg plazmám és esete elkezte aszt csinálni hogy:
- bekapcsolás után megy pár percet tökéletesen majd kikapcsol
- van hogy a piros lámpa is elalszik
- van hogy vissza tudom kapcsolni, de csak pár másodpercre, de esetenként csak áramtalanítás után tudom újra bekapcsolni

Élőszőr azt hittem az elosztó rossz, kicseréltem, aztán a tv a táp kábelt is de maradt minden hiba...

Mitől lehet ez? Megéri e javíttatni vagy adjam el alkatrésznek?

Előre is köszönöm!

Kellemes ünnepeket!

üdv: zoli

(#6531) #00474624


#00474624
törölt tag

Sziaztok! Van egy Lg projectoros tv-m es valamiert kozepen sargavsl azt irja ki hogy i-set es nem tudom el tuntetni.. Mi lehet a baj?? Koszi

(#6532) bendeguz1981


bendeguz1981
csendes tag

Sziasztok nekem olyan problémám van hogy van egy Sony kp-44px3-as projektoros tvm szétcsúszott színekkel-ez convergencia ic-re utal amit kicseréltem és színek helyre álltak.
De most kezdődik a bibi bevallom lehet valamit elállítottam mert el volt oldalra csúszva az egész kép beállítottam most olyan bajom van hogy egyántalán nincs kép a 4 video bemeneten meg hang.
Hogyan lehet a beállításokat le resetelni hogy vissza adja a képet.de melékelek egy képet is hogy ez a két hiba valami OVP és HPROT ez micsoda?

(#6533) bendeguz1981 válasza bendeguz1981 (#6532) üzenetére


bendeguz1981
csendes tag

A két hiba már megoldódott amit fényképeztem.

(#6534) LE40C530


LE40C530
újonc

Sziasztok! Adott egy SAMSUNG LE40C530-as LCD TV. Az a hiba, hogy, nem mindig kapcsol be. A visszajelző piros kis led világít, de valamikor az is megszűnik. Ha nézem a tv-t és kikapcsolom valamikor több órát kell arra várnom,hogy be tudjam kapcsolni. Tudtok nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm!

(#6535) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám hogy kb 1 hónapba vásároltam egy uj Lg full HD 3D-s Smart tv-t és van benne olyan hogy szülői zárolás és egy Pin kódot kell megadni és véletlenül a párom elnyomkodta és most le van zárva és kéri a Pin kódot de nem tudjuk mi az, mit lehet ilyenkor tenni ?

Lg 42LF652V 3D SMART LED

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#6536) Smile8822 válasza Smile8822 (#6535) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm a gyors semmit megoldtam :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#6537) mokus8


mokus8
tag

Sziasztok,
Adott egy LG 42LN5400 led tv. A következő hibajelenség jött elő: miután bekapcsol a TV, feljön az LG logó kb 2mp-ig, majd elsötétül a kép és ezt ismétli. Ezt egyik napról a másikra produkálta. Én a tápegységre gyanakszom. Kimértem a main board-ba kimenő kábel csatlakozóit, egyedül a standby pin-eknél tudtam mérni megfelelőt (itt 3,5V) de azoknál a pineknél ahol 12V és 24V kéne legyen, ott nullát mértem. Valaki meg tudja erősíteni, hogy egy komplett power supply csere megoldja a problémát vagy nem ilyen "egyszerű" a történet?
Köszönettel,
Krisztián

(#6538) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!Van egy ilyen típusú tv-m.Pár napja előjött főleg a reklámok közben látható erősebb vagy gyengébb hangyás lilás sáv s képernyő közepétől lefelé.Akkor látszik csak ha fehér a képernyő.Mi lehet a baj?HDMI kábelt is cseréltem de a jelenség akkor is fenn állt.

(#6539) #19239424


#19239424
törölt tag

Samsung plazma TV-ém van. Mostanában önállósította magát.
Bekapcsolás után a beviteli forrásokat ( 1-es külső, 2-es külső, HDMI, stb )szabálytalan időközönként, önállóan változtatja. A vezérlés hol működik, hol nem.

(#6540) axlrose32 válasza #19239424 (#6539) üzenetére


axlrose32
őstag

POntos típus priviben?

06703896891

(#6541) axlrose32 válasza mokus8 (#6537) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Alaplap hibás, 06703896891
Hívj!

06703896891

(#6542) axlrose32 válasza T.Zs (#6519) üzenetére


axlrose32
őstag

Kijelzőhiba.

06703896891

(#6543) kpal


kpal
veterán

(#6544) Kocska89 válasza kpal (#6543) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Ha tudsz bele olcsón kijelzőt akkor igen :) Egyébként sajnos semmi értelme foglalkozni vele.

(#6545) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Sziasztok. Ps51 d550, kijelzo jobb harmadaban vegig , alsotol felso kavaig tarto fuggoleges csik. Kapcsolgatva uzemmodokat olyan, mintha a zold csatorna ment volna ki az rgb harmasbol. Erdemes vele foglalkozni? Varhato, hogy tovabb terjed? Kosz Peter

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#6546) Alc


Alc
tag

Sziasztok!

Hyundai DLH32285 smart tv, kép nincs, hang van. Kép csak nagyon halványan van, ha lámpával megvilágítom közelről. A led sornál lehet a gond? Javítása kb. mennyi lenne? Mert ha ilyen 30-40ezer, akkor inkább hagyom.
Előre is köszönet a válaszért!

(#6547) Kocska89 válasza plukacs7 (#6545) üzenetére


Kocska89
tag

Kijelző cserével orvosolható. Előfordulhat valakinek még van elfekvőbe, de nem túl olcsó. Előfordulhat lesz több csík is, vagy egy pár cm széles sáv.

(#6548) Kocska89 válasza Alc (#6546) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Igazi bóvli készülék. Igen valószínű led sor lesz esetleg grátiszba a led meghajtó ic is. Valaki bevállalja, valaki nem, nagy macera szét kell robbantani a kijelzőt.

(#6549) Alc válasza Kocska89 (#6548) üzenetére


Alc
tag

Szia!

Az étkezőbe kellett anno egy olcsó, skype-os tv, ezért vettük ezt. Persze azóta a skype is megszűnt rajt!

[ Szerkesztve ]

(#6550) Kocska89 válasza Alc (#6549) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Pontosan ezért volt olcsó :) Olcsó húsnak híg a leve. Iszonyat igénytelen 2 filléres a belseje. Nincs márkája az a márkája amit a megrendelő kér... Sencor, orion, ITT, JVC, Blaupunk. Ha eleget rendelsz lesz Alc márkájú is belőle ;)

Rossz ledeket kell kicserélni, ha rossz a led meghajtó ic-t is. Csak iszonyat macera a kijelzőt úgy összerakni utána ne menjen tele porral. Amit én csináltam az valami extreme módon márkátlan volt, be sem ugrik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.