Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) oil120 válasza Swenska (#6600) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Valószínűleg háttérvilágítás probléma.
Ügyes reset erre nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#6602) Swenska válasza oil120 (#6601) üzenetére


Swenska
újonc

Ez szerviz gyanúsan hangzik. :F Mekkora gond ez, milyen nagyságrendben mozoghat a javítása?

(#6603) Lackooo84 válasza Swenska (#6602) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Világítsd meg közelről valami fényforrással, ha halványan látszik a kép, akkor háttérvilágítás, ha nem, akkor kijelző.

The Truth is out there...

(#6604) Nagy-Laci197


Nagy-Laci197
újonc

Sziasztok. Van 1 Plazma tv LG50PG1000 tip. Az a gond vele hogy homályos a kép meg a szin is csúnya foltos. Már elég régóta csinálja. Annak idején hébe hóba homályosod el volt hogy hónapokig nem volt vele semmi gond. Most viszont fordítva csinálja hébe hóba jó a kép akkoris csak pár percig. Valakinek valami ötlete?

(#6605) #17413376


#17413376
törölt tag

Sziasztok,

Van nekem egy lg mz-42pz44, filmnézésnél volt egy hangos pukkanás és elment a fényerő és festményszerű lett a kép
A kérdésem az lenne, hogy közületek ki tudná nekem megjavítani, persze nem ingyen :)
Aki úgy érzi, hogy szeretne segíteni, az kérem keressen meg privátban :)
Előre is köszi mindenkinek!

Üdv
Bence

(#6606) Oroszlánom válasza oil120 (#6599) üzenetére


Oroszlánom
tag

Azt észre sem vettem .... Attól még a háttér is lehet rossz. egyébként meg meg kell nézetni valakivel az a biztos amit saját maga lát az ember nem a képen.

(#6607) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Van nekem egy Sharp tv-mami hirtelen elromlott,van hang csak kép nincs,bekapcsol világít a led az elején kéken ha bekapcsolom és pirosan ha ki kapcsolom,1 hónapig volt egy mutyi szerelőnél aki próbálta megcsinálni ,20-25 ezeret mondott rá,picit sokallottam,inkább kidobom ,amit sikerült megoldani az hogy beszakította a hangcsatlakozót benne maradtak a lábak a csatlakozóba szerencsére még a panelből kilóg valamennyi tehát a panel nem sérült,meg forrasztott a panelon valamit,van valakinek ötlete mit kel benne cserélni??

(#6608) oil120 válasza Oroszlánom (#6606) üzenetére


oil120
senior tag

Egyetértek, soxor a fotó nem adja vissza azt, amit élőben egyből látni.

(#6609) zolisx4 válasza oil120 (#6608) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez a panel van benne 17ips19-5 (23101516) azt olvastam a zárójelben lévő szám az fontos nagyon nem elég az 17ips19-5.
Az M3 autópálya vonalában esetleg van valaki aki meg tudja csinálni a tv-ét ?

(#6610) pogi7


pogi7
csendes tag

Sziasztok

Sikerült rossz helyre, de útbaigazítottak. Megnéznétek nekem? Köszi előre is a segítséget!
link

(#6611) #92317448


#92317448
törölt tag

Üdvözlöm!

2010-ben vásárolt Panasonic plazma tv-nél az utóbbi időben olyan probléma alakult ki, hogy x-box játék használata közben a tv képe először vibrál és torz lesz 1-2 másodpercig, majd a jelenség többszöri megismétlődése után a tv egyszerűen kikapcsol és pirosan villog a állapot jelző gombja. Ezután csak az oldalán lévő áramtalanító gomb ki és bekapcsolásával lehet újra indítani.

Segítségét előre is köszönöm!

(#6612) Dantee_Mikoo


Dantee_Mikoo
tag

Sziasztok!
Van egy LG plazma tv-m (típus szerint 42pc1rr) aminél tegnap este egy átlagos tv nézés közben elment a kép egy olyan hang kíséretében mint amikor be/kikapcsolom a tv-t, a hang ment tovább és néhány vörös fénypixel ugrált egy-két helyen.. Kikapcsoltam a tv-t hagytam pihenni de semmi változás csak már az a néhány vörös pixel sem táncol a képernyőn (Azt még hozzá kell tennem hogy eddig is megvolt az a kisebb probléma hogy 2-3 színű kis pixelek ugrándoztak a képen, de ez csak sötét tartalomnál volt zavaró) Hozzányúlni eddig nem nagyon mertem de ha kell akkor tippek alapján tudok fotókat is csatolni a tv belső részeiről.
Köszönöm előre is a segítséget. :)) :R

"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb"

(#6613) bendegruz


bendegruz
őstag

üdv,

panasonic plazmám van(TX-P42S20E) és megjelent egy kb 1mm-es csík kb a kijelző közepén fentről teljesen az aljáig
megkocogtattam a tetejét a tévének és erre eltűnt a csík

ebből szervíz lesz rövidesen?

Asus Rog Strix Scar III

(#6614) amadeus11 válasza bendegruz (#6613) üzenetére


amadeus11
senior tag

Esetleg így? :) [link]
Valószínű az egyik panelbe vezető szalag tört meg, engedett el. Ha van hozzá merszed leveszed a hátulját finoman megigazítod aztán ameddig bírja... Vagy itt érdeklődsz, lehet hogy meg tudják csinálni: [link]

There is a star

(#6615) amadeus11 válasza amadeus11 (#6614) üzenetére


amadeus11
senior tag

Most látom itt is vagy. Ezt benéztem! Sorry..:)

There is a star

(#6616) bendegruz válasza amadeus11 (#6614) üzenetére


bendegruz
őstag

egyébként azt a videot vettem én is alapul,amit linkeltél
persze én csak megkocogtattam a tetejét és a csík el is tűnt :)

Asus Rog Strix Scar III

(#6617) MADKING válasza bendegruz (#6616) üzenetére


MADKING
tag

Szia!
Ha szoktatok takariteni alaposan a tv-t vizes rongyal, vagy a kijezore ra fujni es ugy szett torolni, akkor hamarosan noni fognak ezek a csikok.
De ha nem szoktatok takariteni, akkor kontaktos a kabele.

(#6618) bendegruz válasza MADKING (#6617) üzenetére


bendegruz
őstag

nem kapott még semmi nedvességet!
ha leveszem a hátulját és megmozgatom a szalagkábeleket,akkor lehet jobb lesz?

(mondjuk most is jó,nincs csík benne)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#6619) MADKING válasza bendegruz (#6618) üzenetére


MADKING
tag

ha nem vagy biztos magadba inkabb ne
amugy meg, nem sok minden tudsz csinalni vele, max alul 15 csatlakozot kipattintod es vissza pattintod, hogy legyen kontakt. De ha most jo, majd figyeld meg mikor csinal ujra, mozgasra vagy csak hosszu tvzes kozbe, hidegen - melegen.
Amugy meg COF kabel ilyen. Ha nem panel es COF kozti csatlakozo, akkor uveg es COF kozti kontakt, vagy okszidalodik a COF, mivel alul van U alaku es a sok por, meg minden szir szar ott gyulik ossze az aljan es hideg meleg ho hatasara keletkezik kondensz, meg nedvesedik es csak rohastja az egeszet.
A mikor kezd 2-3 csikot nyomni, mar lehet sporolni masik tv-re, mert ezekhez nehez szerezni epp kijelzot.

(#6620) bendegruz válasza MADKING (#6619) üzenetére


bendegruz
őstag

oké,köszi
addig nem szándékozom bolygatni,amig működik :)

Asus Rog Strix Scar III

(#6621) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE37C6000 tv-nk az idén lenne 5 éves, azonban mostanában furcsa dolgokat produkál. Időnként ki-bekapcsolgat teljesen véletlenszerűen.
Vajon ez milyen hiba lehet? Menthető még?

Felmerült bennem a kérdés, hogy manapság ezeket a tv-ket lehet javítani? Van ezekre szakember még vagy garancia időn túl már kuka?

(#6622) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Sziasztok!

Van itthon egy régi (kb. 8 éves) Acoustic Solutions LCD TV.

Az utóbbi időkben, mikor már bemelegedett, teljesen spontán fél-1-2 óra múlva magától kikapcsol. Visszakerül standby módba. Innentől kezdve, amíg üzemmeleg, már csak pár perceket bír ki, végül szintén kikapcsolja magát. Vagy 1-2 alkalommal előfordult olyan is, hogy elkezdett a kép gyorsan villogni, mint egy stroboszkóp.

Gondoltam arra, hogy talán túlmelegszik, mert poros a belseje. Levettem a hátulját és kifújtam sűrített levegővel, de amúgy nem volt rajta vastag porréteg. Nem változott semmit. Végigpásztáztam a beltartalmát, de még csak felpúposodott kondenzátorokat sem láttam.

Mi lehet itt vajon a gond?

Nem szívesen dobnám el a készüléket, mert még mindig nagyon szép, tiszta, éles képe van; ráadásul olyan színei, amilyet én LCD TV-től még az életben nem tapasztaltam. Ezen felül hihetetlenül nagy betekintési szöge van a kijelzőjének. A hangszórói sem utolsók, tekintélyesen szólnak. Szóval kár volna érte.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6623) MADKING válasza JetiRulez (#6622) üzenetére


MADKING
tag

Udv!
Forrasztas gyanus, nagyitoval tappanelt attkell nezni.

(#6624) jani0114


jani0114
tag

Sziasztok! A samsung smart tv-n fejre állt a kép, a factory reset nem segít. Mit tegyek?

(#6625) oil120 válasza jani0114 (#6624) üzenetére


oil120
senior tag

A talpat nem lehet átszerelni? :)

(#6626) jani0114 válasza oil120 (#6625) üzenetére


jani0114
tag

Nálam ez falra szerelt. Végső esetben megfordítom a konzolt, a falon meg a tévén. De jobb szeretném az eredeti negoldást. :F

(#6627) axlrose32 válasza jani0114 (#6624) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerviz módban meg tudod fordítani a képet, ha megírod priviben a típust elmondom a menetét.

06703896891

(#6628) axlrose32 válasza JetiRulez (#6622) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mainboard hibás a készülék, gyárilag szar a konstrukció.
Néhány átalakítással általában megoldható a történet.

06703896891

(#6629) axlrose32 válasza #92317448 (#6611) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez az Y-panel, Panasonic nevén SC board kezdődő hibája.
HA nem nyekteted tovább, akkor súlyos tízezreket spórolsz meg...
Írj privit!

06703896891

(#6630) axlrose32 válasza #17413376 (#6605) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Z-sus hiba

06703896891

(#6631) axlrose32 válasza oil120 (#6597) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Jó a diagnózis, kijelzőhiba .
De menthető kép alapján...

06703896891

(#6632) jani0114 válasza axlrose32 (#6627) üzenetére


jani0114
tag

Szia! Még egy kérdésem lenne, hátha nem egyedi gond. SAMSUNG UE32H5570-n meg lehet-e oldani azt, hogy vezeték nélküli fejhallgatón hallgatom. A tv-n a hang teljesen levéve, és ne kelljen a jack dugót ki-be dugdosni, mivel nálunk a falon van a tv. A jack dugót meg nem is oldalra szerelték. Bluetooth-os kütyük működnének ezzel, gyárilag nincs benne? :F

(#6633) JetiRulez válasza axlrose32 (#6628) üzenetére


JetiRulez
őstag

Szerintetek nem lehet túlzottan költséges a megjavíttatása? Ismertek olyan szakit itt, Pesten, aki ezzel tud mit kezdeni?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6634) jani0114 válasza jani0114 (#6624) üzenetére


jani0114
tag

Nah, nagy nehezen sikerült visszaállítani a képet. Valószínűleg elállítottam a panel típust. Már nem kell fejen állnom tévé nézéshez. :)

(#6635) Pow


Pow
tag

Tudnátok tanácsot adni, itt a fórumba volt régebben egy hasonló gond egy Tv-vel #500 Sajnos megoldást, vagy a hiba okát nem találtam meg a következő hozzászólásokban. Van egy notebookom ami hasonlóan Samsung paneles, ugyan ezt a jelenséget produkálja. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#6636) MADKING válasza Pow (#6635) üzenetére


MADKING
tag

(#6637) Pow válasza MADKING (#6636) üzenetére


Pow
tag

Köszi, ebből mi derül ki? :)

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#6638) MADKING válasza Pow (#6637) üzenetére


MADKING
tag

az hogy a mit linkeltel az volt ra a valasz.
abbol a valaszbol a mit en linkeltem, az derul ki, hogy a kijelzo rossz, tehat a problema az maga a kijelzo. tehat 50% esely van ra hogy lehet megjaviteni, de Axlrose privatba kerdezd meg, sajat elkeszitett keppel ossze fuzve a hiba leirasal.
Ha az a notebokod volt ejtve, vagy a teteje megutve, akkor minden esellyel kijezo kuka.

(#6639) A.Market.hu válasza axlrose32 (#6631) üzenetére


A.Market.hu
tag

szia

kis segitséget szeretnék kérni .
van egy panasonic th 37pv60eh plazma tv-m .
a napokban jelentkezett egy olyan hogy lilás foltok jelennek. meg itt ott.
a képen. a homloknál látható vonal .
mindig máshol van, pl. emberi kezen , fejen ,hajon?.
jobban nem tudom leírni .
van esetleg valakinek valami ötlete erre .
hdmi s video mindegy milyen bemenetre teszek képet ugyan az

Minden napra van egy.....

(#6640) krisz0507


krisz0507
újonc

Sziasztok!
Ma reggelre ez jelent meg a 102 cm-es Samsung Lcd tv képernyőjén! Ez mi,menthető?

(#6641) oil120 válasza krisz0507 (#6640) üzenetére


oil120
senior tag

Hali,

Mi az az ez?
És azon kívül, hogy Samsung LCD? Típusszám?

(#6642) krisz0507 válasza oil120 (#6641) üzenetére


krisz0507
újonc


Bocsánat, az előbb valamiért lemaradtak a képek! Este kikapcsoltuk,semmi baja nem volt,reggel bekapcsoláskor ott volt a kis folt a pici vonalakkal,azóta a függőleges vonalak növekednek folyamatosan! Samsung LE40R51BX, 102cm-es lcd

[ Szerkesztve ]

(#6643) Kernel válasza krisz0507 (#6642) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vizet kapott?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6644) krisz0507 válasza Kernel (#6643) üzenetére


krisz0507
újonc

?

(#6645) Kernel válasza krisz0507 (#6644) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor lemossák a kijelzőt és befolyik a perem alá, elkezd rohadni, akkor is szokott ilyet csinálni, vonalak szaporodni.

A tisztítás után jóval később is jelentkezhet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6646) krisz0507 válasza Kernel (#6645) üzenetére


krisz0507
újonc

Köszönöm a választ!
Nem tudom kapott-e vizet,mi kb másfél hete vettük ezt a használt készüléket,akkor semmi baja nem volt! Mi biztosan nem mostuk le úgy a kijelzőt,hogy akármi is befolyhatott volna! Most mi lesz a kijelző sorsa? Javítható,lehet valamit tenni,vagy kuka és csere?

(#6647) oil120 válasza Kernel (#6643) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem ez még felső t-conos, ha megnézed azon a képen ahol a nő nyakánál van a csík, ott olyn mintha sérült lenne az lcd.

(#6648) krisz0507 válasza oil120 (#6647) üzenetére


krisz0507
újonc

Odáig csak felkúszott a csík,ott még reggel nem volt semmi! Lentről indult,egy kis foltból indultak ki a vonalak! Menthető ez még,vagy csere?

(#6649) Öcsipapa


Öcsipapa
újonc

Hogy visszataláljak!

[ Szerkesztve ]

(#6650) Zoli1222 válasza Öcsipapa (#6649) üzenetére


Zoli1222
őstag

Reméljük visszatalálsz, h fel tudd tenni a kérdéseidet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.