Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Kovács86 válasza Eunos800 (#11000) üzenetére


Kovács86
junior tag

A hibakereső(és találó :(( ) rutinnak nem lehetne esetleg hamis "minden/ez a modul rendben" jelet produkálni próbából?

..hogy a többi része jó-e a TV-nek.

u.i: Ha a csövet lehúzom a modulról az ronthatja tovább a helyzetet, vagy nem (számít).

[ Szerkesztve ]

(#11002) Eunos800 válasza Kovács86 (#11001) üzenetére


Eunos800
tag

Nem számít mert tiltani fog...
(lehet előbb kikapcsol)
szerintem max 10sec...
Azért kéne azt tenni amit leírtam mint a fórumon...mert úgy kizárható a cső, és inverter hiba.
elvileg van valahol inverter on off valahová felírva...
Ha nincs akkor azt lehet tenni, hogy venni a hq-ban egy fénycső tesztert...pár ezer Ft...
Vagy az ali express-en olcsóbb, és akkor egyesével végig lehet tesztelni csatlakozásonként.

[ Szerkesztve ]

Délpest 06703107277

(#11003) Kovács86 válasza Eunos800 (#11002) üzenetére


Kovács86
junior tag

Ez történt, 1-2 másodperc alatt letilt.

Azt néztem, hogy a jobb oldal teljesen "sötét", egyesével lehúztam a csöveket, mindnél letilt. Ebből arra jutottam, hogy az elektronika valószínűleg jó, de miért nem csak egy cső esik, ki?

...hanem mind. :F

Nincs vmi közös elem(a csövek körül) ami rossz lehet? ...közös földelés, közös nemtommi, közös más-mentommi ???

A jobb oldal mindkét paneljának(Master1:5, Master2: 4 cső) csövei "sztrájkolnak".

...melyik panelon keressem az inverter on-off feliratot.

Fénycső-teszter: kulcs-szó???

[ Szerkesztve ]

(#11004) Eunos800 válasza Kovács86 (#11003) üzenetére


Eunos800
tag

Szia...
A csatlakozók környékén...vagy a táppanelen vagy az inverter paneleken.
Ami persze a main-al is összeköttetésben van...magyarul a main kapcsolja be és oltja el őket.
A csatlakozó ami a fénycsövek felé megy nem egy csövet táplál...akár 2-5 db-ot is típus függő.
Azért kellene valami fénycső tesztert beszerezni...ha recseg ropog...miközben megy akkor biztosan rossz...viszont nem egyszerű szerezni hozzá már fénycsöveket sem.
Viszont blokkonként ha szét van szedve a kijelző és megvan a recsegős...akkor nem is szükséges helyette másik...mivel a jók abban a blokkban már jó áramfelvételt produkálnak és nem fog tiltani.

[ Szerkesztve ]

Délpest 06703107277

(#11005) Eunos800 válasza Eunos800 (#11004) üzenetére


Eunos800
tag

Persze úgy is lehet csinálni, ha biztosan fénycső probléma...amikor már kiderült...
óvatosan szétbontani a kijelzőt teljesen félretenni a sérülékeny LCD panelt...szétlapolni míg a fénycsövekig nem ér az ember...utána beindítani...és amelyik fénycső nem világít teljes hosszban azt kivenni....de ez nagyon veszélyes mivel jó nagy vékony üveglap...nem beszélve a fóliaátvezetésekről...bármi megsérül kuka.

Délpest 06703107277

(#11006) Kovács86 válasza Eunos800 (#11005) üzenetére


Kovács86
junior tag

Szia!

Köszönöm...

További infók/kérdések/egyebek...

A "már jó áramfelvételt produkálnak" (jó meghatározás ;] ) paraméter mivel helyettesíthető kb. egy cső-csatlakozónál?

A 2 x 9 csöves TV 350W-ot vesz fel maximum. Kívülállóként kb. 15W-ra becsülöm a szűkséges helyettesítő terhelést.
Mi lehetne az???

...ellenállás? ...240/15-20w-os izzó, vagy a nagyfesz miatt 3 összerakva? ...vagy ???

Infó: a Master1 feliratú (gondolom: inverter fő-)paneltól egy 2 eres vezeték megy a main-re ahol inverter felirat van az "érkezésnél". Minden más a táp-panelhoz, illetve a Slave (inverter) panelokhoz fut be.

Gondolom ez a vezetékpár adja a "hiba jel van/nincs" információt.
Hamis "nincs hiba" jelet lehet-e/hogyan lehet adni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#11007) Eunos800 válasza Eunos800 (#11005) üzenetére


Eunos800
tag

1Mohm 1-2W-os ellenállás jó lenne műterhelésnek szerintem...
De, mindenképp vennék egy fénycső tesztert hozzá...
Azt kell megnézni amikor működik, hogy az inverter kapcsoló vezetékeken mekkora feszültség van, és azt reprózni valahonnan, hogy az inverter bekapcsolva maradjon, a mainboard kiiktatásával.

Délpest 06703107277

(#11008) Kovács86 válasza Eunos800 (#11007) üzenetére


Kovács86
junior tag

Azóta sem tudtam "rábeszélni" a TV-t a jó működésre egyszer sem. :(

:O

Erről s teszterrol van írott anyag esetleg, információ, ár ???

...hogy találom az ali-n, neon-tester, ???

:R

[ Szerkesztve ]

(#11011) Kovács86 válasza Eunos800 (#11009) üzenetére


Kovács86
junior tag

Köszönöm!

Az ali-s tetszik, kicsit hosszú a szállítási határidő, de ez van.

Pár nap és kitalálom...

:R

(#11012) Csíkok


Csíkok
friss újonc

Szia!
2 éves philips LCD okos tv 2 napja elkezdett futni a kép. Kijelző hiba? A jótállás márciusban lejárt.
Köszönöm a választ.

(#11013) ForzaLoki


ForzaLoki
csendes tag

Sziasztok,
LED-s TV-m egy áramszünet óta folyamatosan remeg és kékes lett minden, néha visszajönnek a szinek 1-2 sec-re. A TV 3és fél éves, eddig szerettem (LG).
Így a tünetek alapján azt mondták hogy vagy a panel vagy a mainboard...egyik se olcsó.
Viszont fontos lenne tudnom hogy az áramszünet okozhatta ezt, vagy ez csak véletlen hogy épp most adta meg magát a TV?
Ja igen, az áramszünet az egész utcában volt, nem csak nálunk.
Szerintetek?

(#11014) Eunos800 válasza ForzaLoki (#11013) üzenetére


Eunos800
tag

Szervusz...
Áramszünet utáni dolgok általában a main -t károsítják...ha előtte jó volt minden, akkor nagy a valószínűsége...

Délpest 06703107277

(#11015) ForzaLoki válasza Eunos800 (#11014) üzenetére


ForzaLoki
csendes tag

Volt ma szervízben, panel és képernyő ment ki...'szal kuka. ennyi bír egy 200e-s tv (3 éves).
Biztos van erre külön fórum, de mit mondtok Samsung vagy LG? (nem OLED vagy QLED)

(#11016) Fesq válasza ForzaLoki (#11015) üzenetére


Fesq
tag

LG és köss rá + garanciát legalább 3 évet.
Ha lett volna a ilyen a tv-re cserélték volna vagy beszámolták volna új tv vásárlásába.
Mindenképpen jobban jöttél volna ki belőle.
És még annyi csak magyar garanciás tv-t vegyél.
Én anno e-magal nagyot szívtam 2 év után ment tönkre pont a garancia lejárta után 2 héttel.
Ugyan ez a hibám volt....csak nem áramszünettel jött elő. Javíthatatlan....én Hardverapron eladtam 25k-ért alkatrésznek.

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#11017) oil120 válasza ForzaLoki (#11015) üzenetére


oil120
senior tag

Meglepőnek tartanám, ha áramszünet után hibás lenne a kijelző.

(#11018) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy régi LG 42LE8500 tévékészülékem. Még a mai napig is jó minden funkciója, kivéve pár hete adta meg a HDMI magát, az összes port (4db).
Hibajelenség:
Zavarós a jel ha rácsatlakoztatok valamit, és egy rövid idő után el is megy a kép.
A tévét már egy jó ideje csak HDMI miatt használom.
Mit lehetne tenni?

(#11019) Kovács86


Kovács86
junior tag

Még vagy 3 hét amíg megjön az ali-ról a cső- teszter a Baird TV-hez. Eszembe jutott, hogy van egy csomó fénycső-armatúra... (komplett) leszerelve. Jók voltak, csere. Vékony hosszú fénycsövekkel. Esetleg azokból lehet vmi tesztert, műterhelést, vmit építeni, addig sem áll a projekt. :C

(unatkozom :)) )

(#11020) Eunos800 válasza Kovács86 (#11019) üzenetére


Eunos800
tag

Szia, sajna nem igazán jó hozzá...mert jóval nagyobb áramot adna a csöveidnek...így jó esetben a hibás félig hibás cső is üzemelne, vagy rosszabb esetben tönkremennének a tesztelt csövek.

[ Szerkesztve ]

Délpest 06703107277

(#11021) Kovács86 válasza Eunos800 (#11020) üzenetére


Kovács86
junior tag

Marad a várakozás, Köszönöm!

(#11022) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

Egy Samsung UE32EH5000 típusú tévén elkezdett vibrálni a háttérvilágítás.
Érdemes ezzel a hibával bevinni egy szervizbe? Van rá esély, hogy értelmes áron megjavítsák?

(#11023) Eunos800 válasza lowzor (#11022) üzenetére


Eunos800
tag

Szia nem hiéna szerviz 15k körül vagy alatta javítja...
Persze emberfüggő... :)

Délpest 06703107277

(#11024) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Egyik napról a másikra lett egy ilyen világos folt. Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#11025) Lackooo84 válasza seger (#11024) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Led lencse lepotyusz. :D

The Truth is out there...

(#11026) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Adott egy LG 32 LH510U tv. Egy ideje lila / lilás a képe. A ledek lehetnek? Ha igen, lehet venni ilyeneket valahol?

(#11027) Zotyatv válasza ForzaLoki (#11015) üzenetére


Zotyatv
tag

Ilyen jelenség háttér hiba.

(#11028) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok!
Egy régebbi Samsung TV üzemelt eddig szüleimnél, de most olyat produkál hogy a kép egyes részei kék színben pompáznak. A megjelenített tartalommal együtt változik hogy éppen mi kap extra kékes árnyalatot, tehát nem fixen egy adott terület lett kék színű. Fejből nem tudom a pontos típusát, de tuti van vagy 10 éves technika. Érdemes szerelőhöz fordulni, vagy jobban járnának vele, ha beruháznak egy új készülékbe?
Köszönöm szépen a segítséget!

(#11029) ElektrikusDE válasza Gerr'y (#11028) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mivel se pontos típust nem írtál, és fényképet se látok a hibáról, így csak azt írhatom ami általános Samsung LCD-nél, ebben az esetben ha hasonló jellegű a hiba:

Valószínűleg t-con hiba, gamma korrektor.

Érdemes megcsináltatni. (szerintem)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11030) Gerr'y válasza ElektrikusDE (#11029) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Szia, köszönöm a gyors választ! Igen pontosan így néz ki a hibajelenség (a készülék a szüleimnél van ezért nem tudtam pontos modellszámot mondani). Tudsz esetleg Bp-n ajánlani szakembert aki megjavítaná?

(#11031) ElektrikusDE válasza Gerr'y (#11030) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

PM ment

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11032) vkrisz


vkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy LG LN750S típusú TV-t, amit eddig csak STB-vel használtak. Én viszont DVB-C hálózaton akarom használni, de sajna nem fog be egy csatornát sem (de digitálisat, se analógot). A beállításokban a jelszintnél semmilyen jelzés nincs, a csíkok végig szürkék, szóval az a tippem, hogy a tuner megadta magát, vagy soha nem is volt jó csak nem derült ki. Javítható gazdaságosan a TV, ha igen tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható helyet? Ja igen, ugyanazon a helyen és kábellel, egy másik TV (régebbi Philips) gond nélkül veszi az összes csatornát. Ill. egy szobával mellette egy újabb LG TV is gond nélkül üzemel, tehát nem gondolnám, hogy a hálózattal gond lenne.

(#11033) axlrose32 válasza vkrisz (#11032) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Van alaplapom, ha esetleg nem akarod megjavíttatni drágán a rosszat.
Ez nem ajánlat, mert szotyiért adom. :DD

06703896891

(#11034) truecolor16


truecolor16
csendes tag

Sziasztok, adott egy LG L49LH570V-ZD okos tv és folyamatosan ledob wifiről ( youtube ) , ma reggel tettem rá pendrivról szoftvert de nem lett jobb, 2 -3 éves kb.thx

(#11035) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
2014-es 48 colos Samu 6470-es pár hónapja ezt csinálja:
[kép] [kép]
Nehéz fotózni, de a lilás foltokról lenne szó (a másik két sarokban lévő feketeséget eddig nem láttam, lehet hogy csak a fényképező műve) A lilás foltok viszont komolyan látszanak tvézés közben (színhibás ott a kép), főleg ami fent van a saroknál. Van rentábilis megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11036) Eunos800 válasza Fredo78 (#11035) üzenetére


Eunos800
tag

Szia...
Úgy látom a háttér kezdi beadni a kulcsot...
Szerintem van itt olyan Kolléga aki szívesen cseréli a teljes háttérvilágítást...
Ha nincs jelentkező és Pesti vagy tudok segíteni privát üzenetben....

Délpest 06703107277

(#11037) Kovács86 válasza Eunos800 (#11036) üzenetére


Kovács86
junior tag

Nem ehhez a válaszhoz tartozik, "csak" te segítettél: a Baird neon-csöves(háttér-világítás) LCD tesztere rosszul lett megrendelve. : - (
...újra indul a 40 nap :O

Valamilyen egyszerű műterheléssel át szeretném átverni a meghajtó/ellenőrző áramkört.

Építettem már elektronikát, szakmabeli voltam.

Tudnál mondani 1-2-3 verziót??? ..azért csak "kicsit" (vagy se) bonyolultat. :R

[ Szerkesztve ]

(#11038) MADKING válasza Kovács86 (#11037) üzenetére


MADKING
tag

(#11039) gyuri9320


gyuri9320
csendes tag

Sziasztok! Van nekem egy LG 43uk6470plc tegnapi napig tökéletesen működött.
Amikor tegnap bekapcsoltam eltünt a kép majd egy pillanatra visszatért, ezután ismét eltünt. Bekapcsoláskor az üdvözlőkép már nem jelenik meg. Van valakinek valami ötlete? Garija múlt héten járt le. :O Előre is köszönöm!

(#11040) gyuri9320


gyuri9320
csendes tag

[kép] így néz ki

(#11041) axlrose32


axlrose32
őstag

Egy hete javítottam egy ilyet,megoldható.
Írok egy privit.

06703896891

(#11042) Eunos800 válasza Kovács86 (#11037) üzenetére


Eunos800
tag

Szia...esetleg azt lehet tenni...ha van valami régi ccfl fénycső...
rá kötni csatlakozónként, ha nem tilt annál a csatinál lévő fénycsövek lehetnek a ludasak.

Délpest 06703107277

(#11043) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Samsung EH5300 TV, kb 6-7 éves lehet. Este még ment, kikapcsoltuk, ma eddig a percig nem volt használva, most bekapcsolás után hang van, kép nincs.
Áramtalanítottam, stb-t újraindítottam, de ugyanez. A box másik tv-vel működik, másik box ezzel a tv-vel ugyanígy csak hangot ad, képet nem.
Mi lehet a probléma? Érdemes ezt még javítani?
Köszönöm!

(#11044) ElektrikusDE válasza drmotto (#11043) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én megjavíttatnám!

Főleg akkor, ha zseblámpával megvilágítva a kijelzőt látnám halványan a képet!

Ebben az esetben a LED-des háttérvilágítás adta csak fel.

De más esetben is, mivel beépített WIFI-s Smart FullHD-s TV-t nem szokásom kidobni. :)

Ui:

Talán még a hangja is jó...

AudioDolby Yes
Sound Effect SRS TheaterSound®
HDDTS Premium SoundDTS 2.0 +
Digital Out
Sound Output (RMS)10W x 2Speaker
TypeDown Firing + Full Range

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11045) drmotto válasza ElektrikusDE (#11044) üzenetére


drmotto
őstag

Ebben nincs wifi, ez az alap verzió, belépő szintű tv

(#11046) ElektrikusDE válasza drmotto (#11045) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Arról nem tehetek ha a Samsung.com szerint van benne...

Lehet hogy kispórolták, jogukban áll sajnos.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11047) drmotto válasza ElektrikusDE (#11046) üzenetére


drmotto
őstag

2 verziója volt. a sima amit írtam és a "W" végű, az a wifis verzió

(#11048) drmotto válasza ElektrikusDE (#11044) üzenetére


drmotto
őstag

Megnéztem lámpával, látható halványan a kép.

(#11049) ElektrikusDE válasza drmotto (#11048) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Akkor ahogy írtam is, vagy szakadt LED(ek) csere egyenként vagy kompletten, vagy a LED meghajtó javítása.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11050) drmotto válasza ElektrikusDE (#11049) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Holnap utánajárok hogy mennyi is az annyi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.