Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) gtohun válasza gtohun (#6150) üzenetére


gtohun
csendes tag

a lemaradt kép :)

üdv. GTohun

(#6152) Raz3r


Raz3r
tag

sziasztok!
lenne egy régebbi kb 9 éves plazma lg-nk. 42"os. hibátlanúl működött mindeddig.
mostanság jelentkezett olyan "hiba", hogy vibrál bekapcsolás után kb 2-3percig, míg be nem melegszik. ezt követően tökéletesen üzemel. tudnátok segíteni mi okozhatja ezt?

(#6153) FTK


FTK
újonc

Sziasztok!

Azért regisztráltam itt a fórumban, mert segítséget szeretnék kérni. Van egy PHILIPS 32PFL6626h/12 TV-m. Eddig nem volt semmi gondja, de most sajnos nincs kép. Csatornákat tudok váltan, hangosítható, stb. de a műsort nem látom.
Amit észlelek, hogy bekapcsoláskor megjelenik a Philips felirat, de nem olyan fényes mint korábban. Normál esetben a bekapcsoláskor ez először fekete alapon fehér felirat, majd ez megfordul és fehér alapon fekete lesz. A fényerő gyengeségével ez a második szakasz már nem látható.
Garancia már nincs így bátran levettem a készülék hátlapját, reménykedve, hogy valami kábel meglazult, vagy ilyesmi, mert ennél többet úgy sem értek hozzá. Hátlapot levettem, bekapcsoltam és minden működött. Gondoltam remek, ehhez is értek :-D
Este tudtam nézni, de másnap amikor bekapcsolatm ugyanez a hiba. Sebaj, hátlap le, megint jó.... Most ott vagyok, hogy már a rituálé szerű hátlaplevétel sem segít.
Mi lehet ez? Tápegységpanel hiba? Szokták ezt javítani, vagy csak komplett csere jön szóba?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#6154) fiam80


fiam80
újonc

helló.

lenne egy cat CTS 3210-és LCD tv és az a probléma vele hogy a tv közepén egy 5 cm-esszéles vízszintes fekete csík van. hogy javítható-e

(#6155) Timuli


Timuli
újonc

Sziasztok!

2009-ben vásároltam egy Samsung LE37B530 típusú LCD tévét, egészen eddig semmi gond nem volt vele. Aztán a tévé elkezdte magától váltani a csatornákat, de vihargyorsasággal és sem a tévén lévő gombokra, sem a távirányítóra nem reagált, valamint ha kikapcsoltam és bedugva hagytam az aljzatba, akkor magától visszakapcsolt, órákkal később is, és szintén váltogatta a csatornákat. Semmilyen gomb nincs beragadva, többször ellenőriztem. Van tippetek, hogy mi lehet a gond? Ha találkozott már valaki ilyen hibával az javítható volt? Érdemes javítással próbálkozni, vagy inkább vegyek másik tévét? Köszönöm előre is a választ!

(#6156) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Van nekem egy samsung le37s62b tv, következő jelenséget játssza.: sípol, elnémul majd kikapcsol, szerintem panelhiba de öreg darab ez jó 10éves már kb...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#6157) Hunnish


Hunnish
újonc

Sziasztok!
Van egy régi Sharp Aquos LCD tv-m és minden bekapcsolás után egy pillanatra bevillan a kép, majd csak hang van. Csak kérdezném, hogy érdemes-e javítani, mi lehet a gond és körülbelül mennyibe kerülne. Előre is köszönöm szépen :)

(#6158) #82608384


#82608384
törölt tag

Hello!
Üdv mindenkinek a fórumban! A kérdésem, hogy javítható e egy Sharp Aquoos 165cm-es tv aminek képhibája van. Kép mellékelve.
Ha lehet gyors választ kérnék, mert a tv eladó és pozitív válasz esetén megvenném.
köszi elöre
Szt

(#6159) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, adott egy LG M2350D-PZ tv/monitor, a hibája, hogy bekapcsolás után kb 2-3 perci villog a kép, aztán abba hagyja és tökéletesen működik, javítható? érdemes e rá költeni?

Rendszergizda :)

(#6160) bandaMDD


bandaMDD
csendes tag

Üdv!
Van egy garanciális LG 47LA660-as tv-m, amely teljesen rendszertelenül (3-4 havonta egyszer, eddig a másfél év alatt összesen 4-szer) azt csinálja, ami a képen látható. A csíkok a tartalomnak megfelelően mozognak. Pár órás várakozás, áramtalanítás után minden visszaáll eredeti állapotára. Már kétszer elküldtem javításra a szakszervizbe, de persze mire kijöttek a tv-ért, már nem mutatta a hibát. Több, mint 1 hétig ott volt a szervizben, de mivel nem jött ki rajta, ezért nem is csináltak vele semmit. Kérdésem: mi okozhatja ezt ilyen ritkán? Hogyan lehetne tartósan előidézni, hogy a szerviz is lássa? Annyit talán megállapítható, hogy a hibák előtt az átlagosnál többet ment, és mindig bekapcsolás után jelentkezett.
Nagyon köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

(#6161) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Panasonic TX P 42 G 30 E , nem indult: 7-szer villant fel a led.

7: SN-Board (azaz Y-Sus)

Driver SOS2
(SN Connector DET)
(SN Scan and Logic IC)

Cseréltem 6 db IGBT-t DG301-et, de még mindig nem indul. Viszont most már 6-szor villan fel.

6: SN-Board , A-SN FPC

Driver SOS1
(SN Energy recovery circuit)
(A-SN FPC DET)

Ötlet valakinek :F

u.i.: A-SN FPC ? (A Board: Mainboard)

miszter

(#6162) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek már légyszi, mert már kifogytam az ötletekből......Adott egy LG42UB820 tv, és rá szeretnék kötni egy Eminent EM7075-ös mediaplayert HDMI-n keresztül. Nos nem megy sehogy sem a mediaplayer folyamatosan újraindul, a kezdőképét kiadja, majd újra kikapcs+megint be, és így tovább......
Ha egy másik cuccost pl: a settop box-ot kötöm arra a HDMI portra az megy rendesen, ebből csöpp agyammal azt vontam le, hogy a HDMI port az jó.......de akkor mi a bibi? Mindhárom HDMI porton ugyan ezt csinálja. Egy másik tv re kötve(philips) semmi gond a m.playerrel
Mégis a TV-vel van gond?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#6163) boost


boost
addikt

Sziasztok, olyan gondom van, hogy megjavíttattuk a TVnek, mert barna foltok jelentek meg rajt, és most meg a javított TV olyan, mintha elveszítené a színeit. Bekapcsolás után 3-5 percig minden nagyon szép, aztán a sötétek szürkék lesznek, és minden egyre furább lesz. Olyan, mint amikor régen oldalról néztük az LCD monitorokat. Tudjátok, hogy mitől lehet, és lehet-e házilag javítani? Nem szeretnénk, hogy karácsonyra megint el kelljen küldeni 6 hétre javításra, mint az előbb.

(#6164) lukesz007


lukesz007
újonc

Helló

Segitséget szeretnék kérni,pár napja ilyen képet prudukál a tv-m /Samsung LE32A330/ 2 "szaki " is megnézte,az egyik szerint kijelző a másik szerin T-CON hiba. A kép alapján szerintetek mi lehet a hibája.

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-12/20/587208_chkqjbcesdmlrap8_dsc_0012_1_2.jpg

Üdv Ati

[ Szerkesztve ]

(#6165) kennystyle


kennystyle
tag

Sziasztok,

Egy LG50PK760 plazma egyszer csak bekapcsolás után nem ad képet, kattan, van egy kis fénye, de már a saját menüjét sem hajlandó megjeleníteni. Gondolom panel hiba lehet :F
Ilyen öreg plazmát LG szervizbe érdemes vinni vagy van más javasolt plazma szerviz ?

(#6166) jula67


jula67
újonc

Szia! Samsung PS 50C430 modell tv-n vékony vízszintes fekete vonalak jelennek meg sorban. Sokáig csak egy csík volt aztán sorban megjelentek, most kb 14. Annyira még nem zavaró mert legalul vannak de szépen szaporodik. Kérdésem: mi lehet a hiba, érdemes-e javíttatni? Kb. 6 éve -vendéglátó helyen - a nap 17 órájában be van kapcsolva az év minden napján! Várom válaszod, köszönettel:jula67

(#6167) nanuci


nanuci
újonc

Sziasztok!
Effélét már látott valaki ? LG 32LD750
Javítható ?
Előre is kösz :-)

(#6168) axlrose32 válasza Yondaime 四代目 (#6122) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nem elképzelhető, hogy a videokari a hibás?
Azt nem javítok...

06703896891

(#6169) axlrose32 válasza nanuci (#6167) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Igen, javítható, holnap csörr.
Mainboard hiba, 06703896891

06703896891

(#6170) axlrose32 válasza jula67 (#6166) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelző kuka.
Csak egy kijelzőcsere orvosolná, ez egy beteg konstrukció volt, nagyjából le is járt az élettartama.

06703896891

(#6171) axlrose32 válasza lukesz007 (#6164) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
T-con.

06703896891

(#6172) axlrose32 válasza MR!! (#6161) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez azért van mert elszállt az igbt vezérlése is, feltehetően egy fet és egy IC.
Szokásos történet sajnos.

06703896891

(#6173) axlrose32 válasza Hunnish (#6157) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Igen, inverter hibás érdemes javítani.

06703896891

(#6174) Kommy


Kommy
veterán

Erre valakinek valami ötlet? [link]

(#6175) axlrose32 válasza Raz3r (#6152) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pontos típus?
Az LG gyártó és a 9 év sem sok támpont...

06703896891

(#6176) axlrose32 válasza schtam (#6141) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kép alapján LC320WXN kijelző van benne....megnézhetjük, írj privit!

06703896891

(#6177) axlrose32 válasza winibá (#6140) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Esélyes lehet...

06703896891

(#6178) dewster


dewster
újonc

Sziasztok van egy samsung sp43t8hl tv nem kapcsol be ,amikor lekapcsoltam még tökéletesen ment reggel
viszont csak a kis piros vissza jelző világít esetleg valaki tudna segíteni?
A súlya miatt nem igazán tudom szállítani. a tv dél Pesten található.
szerelve még nem volt.

(#6179) Yondaime 四代目 válasza axlrose32 (#6168) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

próbáltam amd/nvidia karival, meg a beépített intel-lel is, de ugyan az :O

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#6180) axlrose32 válasza dewster (#6178) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Készülék értéke ha rákötsz egy ötezres, akkor 22-23eFt.
Szóval azt hiszem ez az a pont, amikor el kell engedni, meghirdetni gyűjtő részére alkatrésznek vagy bárminek egy tizesért és venni valami.
Az okok:
Ha pl. a sorkimenőtrafó ment tönkre, az nincs.

06703896891

(#6181) dewster válasza axlrose32 (#6180) üzenetére


dewster
újonc

köszönöm

(#6182) winibá válasza axlrose32 (#6177) üzenetére


winibá
csendes tag

Köszönöm!
Axlrose !

(#6183) zoli0078


zoli0078
csendes tag

Sziasztok,

Volna egy kis 22"-os Orion LCD TV aminek a képe nem a legjobb olyan mintha nem lehetne beállítani rendesen az adott csatornát. Képet csatolok, a hiba leginkább sötét háttérnél látszódik olyan mintha fehér hullámos vonalak volnának mindenhol. Próbáltam másik kábellel is ahol egy másik TV szép képet adott ez ott is ugyan ilyen volt? Mi lehet vele a probléma, esetleg táp?

Segítségeteket előre is köszi.

(#6184) easy1212


easy1212
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lenne egy hibás lcd tv kapcsolatba. Tipus Samsung LE40A536T1F. Hiba :Menű nem elérhető nem lehet fényerőt hangot kontraszt stb állítani.Egy pillanatra sikerült a menühöz férni és a készülék magától mindent fullra 100% fel állított .Képernyőre a (Nem elérhető )szöveg van mindig kitéve.Ma reggel óta produkálja a hibát.Csatornát lehet választani és kép is van! Ha valaki tud kérem segitsen mi lehet a gondja?Előre is köszönném.Mindenkinek kellemes Ünnepeket kívánok..

(#6185) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

sziasztok!
van egy samsung ue32d5000 tv-nk.
egy hete ezt csinálja:



A hátulját leszedve, a 2 oldalsó panelt(bal-jobb) összekötő kábelt kiszedve megszűnik, de ha visszadugjuk, újra megjelenik.
Ez panel hiba? kijelző? elég lenne azt a kábelt cserélni?

Előre és köszönöm, és kellemes ünnepeket! :))

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#6186) Jocohun


Jocohun
tag

Üdv mindenkinek. Tud valaki segíteni? Kaptam egy Samsung projektor tv t és a képernyőn ( vásznán ) valamilyen folt van rá folyva és vannak rajta valami piszok szemcsék. Hogy lehet ezeket eltüntetni? Ablaktisztítóval próbáltam valahol le is jött de kicsit maszatos lett. Valami tanács??? :R

(#6187) nagymolnar


nagymolnar
tag

Sziasztok!

Hát mikor ha nem karácsonykor adja meg magát a TV-m... szeretném segítségeteket kérni esetleg javításban vagy ötletben, hogy érdemes-e javítani....
Beteg neve: Philips 52PFL 9606T/12

Bekapcsol jó a kép, majd egyszer csak olyan amikor a divx összetörik, kockáz, csikoz... kép lefagy majd újra jó..

Az ambilight folyamatosan változik a fagyás alatt is, az nem fagy....

ilyen képeket produkál (minden bemenetet lehúztam, szoftvert frissítettem, kikapcsoltam, pihentettem... DE SEMMI! :W :W :W


Video a hibajelenségről link

Ötlet, esetleg vállalkozó (Budapesten vagy Szentendrén...)

Előre is köszi

nagymolnar

(#6188) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok! Még el felejtettem kérdezni ha valaki tudja a választ. A tv -ben most lett két ice cserélve és szellem képes a készülék. A konvergencia menübe ki javítom a szét csúszott színeket viszont a dinamikus hibákat a szélén (görbülés, hajlás, linearitás hiba) nem tudom tökéletesen beállítani. A gondom az hogy ha ki kapcsolom a tv-t és ismét vissza kapcsolom egy kis idő után kis mértékben újra elő jön a konvergencia hiba többnyire a csatorna logójánál lehet látni. Igaz olvastam máshol hogy mind a 3 sector (üzemmódot a PAL 50, PAL 100i NTSC meg kell csinálni. Sajnos eddig kettőt tudtam kijavítani de amit előtte már meg csinálta el állítódik. Ja és mentem a beállítást. Lehet hogy esetleg azért van ez mert nem sorrendbe csinálom? Valaki tud segíteni?????? Köszönöm :R

(#6189) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Üdv!

Van egy Samsung UE40F6640es FHD LED TV nk ami mar egy ideje random modon ujraindulgat először elsotetul a kep kattan egyet mint mikor kikapcsol villan egyet a panel majd ujra a smart tv logo es igy megint nezheto. Van hogy egymas utan tobbszor van gohy napokig egyszer sem ez mitol lehet? A tv hosszabitorol megy ha szamit ps3 is hasznalva van rajta ha szamit :) kerdeztuk mar a samsungosokat de nem tudtak megmondani mi lehet a baj.. Varom valaszod :) koszi roland

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#6190) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!

Van egy LG 42LM620S TV.-m és tegnap óta a kép halványan zöldes-sárgás-lilás. Legjobban a menüben lehet észrevenni, ott nagyon látványos, de a tv adások képaláírásainál is egyértelműen látszik. Csináltam gyári visszaállítást, de a jelenség nem szűnt meg, sőt a menü vibrál és kilépés után a TV képbe egy kis ideig beégve marad, a menü csak percek alatt tűnt el. Mi lehet a gond? Keresztet vethetek a TV.-re?

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6191) Otika66


Otika66
újonc

Sziasztok, találkoztatok már a következő problémával? Samsung UE40D6000 tv-m van, és tegnap este óta kikapcsol magától 15mp után. Kép szép, minden működik, csak kikapcsol.Javítható, ötlet a hiba okáról, várható javítási költség? Előre is köszi

(#6192) Julot válasza Julot (#6190) üzenetére


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Pár nap alatt ennyire leromlott a helyzet, nem csak a menü zöldes-sárgás-lilás, hanem megjelent egy ilyen csík is:

Fekete háttér előtt elsőre csak ennyi látszik, de ha jobban megnézitek a legutóbb nézett 4:3.-as arányú felvételen a tv csatorna lógója beégett ( ami eltűnik egy idő után, ellentétben a csíkkal):

A menü pedig ilyen ( itt is látszik a legutóbb nézett 4:3.-as arányú felvétel tv csatorna lógója) :

Azért is idegesítő, mert a TV 3,5 éves...

A kérdés lehet-e, érdemes-e javítani, vagy kuka, és új TV.-t kell vennem?

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6193) mnmlPlayer


mnmlPlayer
újonc

Sziasztok!
Van egy Samsung Smart 3D Tv-m, pontosabban UE40ES6540S amely a tegnap esti filmezés óta, hol ritkábban, hol pedig gyakrabban, függőleges fehér csíkokkal, de előfordul, hogy szellemképpel az alábbi képhibákat produkálja... :W
Szeretnék segítséget kérni, hogy a hiba javítható-e? Mely terület, illetve alkatrész ami az ilyen esetben hibás vagy cserére szoruló és annak a javítási költségét milyen árkategóriába lehet sorolni?
A segítségeket előre is köszönöm! :)
UI: Lehet buta kérdés, de használhatom a Tv-t a javításig, vagy jobb ilyen esetben pihentetni a készüléket?

(#6194) bendeguz1981


bendeguz1981
csendes tag

Sziasztok van egy tv Technika 32-904A ennek az a baja hogy 7-et villan a led ez mit takar mi halt meg benne érdemes-e megvenni?köszi a választ

(#6195) mnmlPlayer


mnmlPlayer
újonc

Ha esetleg még ez segít valamit a hiba feltárásában... A készüléket most bekapcsoltam és jelenleg 1 órája üzemel hibátlanul, bár kétlem, hogy a hiba nem fog előjönni! A délelőtt folyamán például bekapcsolást követően már durván hibás képsorokat vetített!

(#6196) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Ahogy látom itt senki nem kap segítséget..

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#6197) huliganboy válasza gyulaitomika (#6196) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Ha vissza olvasol látod hogy időnket tud csak válaszolni a szaki (axlrose32). Elég elfoglalt... De végy erőt nézd meg az adatlapját és láthatod hogy Budapesten lakik, én azt is megnéztem hogy te is.. .. Sőt a telefonszáma is ott van...

Nekem már javított tv-t. Elvitte haza hozta... Kopp Kopp azóta is jó...

Ajánlom.. Csörögj rá!

(#6198) Jarod87


Jarod87
újonc

Sziasztok!

A képen látható probléma lépett fel a TV-el a mai napon (színek rendben vannak csak a fotón fura).

Leírva: Változó mértékben csíkos a kép (főleg függőlegesen). Időnként nagyon halvány, de néha nézhetetlen...

Minden formában látható a probléma. DVD, HDMI, DLNA sima tv és indítás után is, szóval biztos a TV-el van a gond.

Ez egy kb. 5-7 éves készülék, nyilván nincs rá garancia.

Minden észszerű megoldás érdekelne.

A készülék pontos típusa: Samsung UE40D5000PW

Budapesti vagyok.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6199) topi0331


topi0331
újonc

Sziasztok ! Tudnátok segíteni hogy a samsung LE40A536AT1 tévémen amin az alábbi kép jelentkezett javítható-e ill. érdemes-e vele foglalkozni.Segítségeteket előre is köszönöm !

(#6200) Kenese


Kenese
csendes tag

Udv! Van egy 4-5 eves Samsung 3D tv-m(UE40D6510WS) ami par napja a kovetkezo jelenseget produkalja HDMI kabellel Mindig tv belterirol..Szerintetek komoly a baj vagy javithato meg es ha igen kb.mennyire szamitsak? Koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.