Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Zoli-bácsi válasza Batib (#10000) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Bocsánat, nagy ijedtségemben ezeket elfelejtettem. :D

Szóval egy kb 3-4 éves LG LF652V, tv-ről van szó.

(#10002) Batib válasza Zoli-bácsi (#10001) üzenetére


Batib
őstag

Oké!
Akkor jó a tippem. Szinte biztos, hogy a háttérvilágításnál két led meg megmakkant. Leesett róla a fényoszlató, tompító búra. Fogalmam sincs mennyí lesz a javítása, de megoldható. (azt azert jeleznem kell, hogy én nem vagyok tévészerelő, de ha rosszat írtam majd kijavít vki)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#10003) Lackooo84 válasza Batib (#10002) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És ezek csak úgy unalmukban maguktól leugrálnak? Mert az elég gáz... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#10004) Cs1csó válasza Lackooo84 (#10003) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K elutaztam itthonról 5 napra, így a tv nem volt használva,

Unatkozott.

(#10005) Lackooo84 válasza Cs1csó (#10004) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Láttam, azért kérdezem.

The Truth is out there...

(#10006) Cs1csó válasza Lackooo84 (#10005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is van, hogy napokig nincs bekapcsolva de körülötte zajlik az élet, tehát nem unatkozhat. ;]

(#10007) salapp


salapp
addikt

Segítséget szeretnék kérni.
2011-es Samsung 32D5000.
Bekapcsolás után teljesen normális képpel megjelenik a választott forrás, de kb. 6-7 másodperc után újraindul, Smart Tv felirat, forrás, 6-7 mp után újra.
Ez minek a hibája lehet?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#10008) Zoli-bácsi válasza Batib (#10002) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi az infót, ebbe az irányba indulok el.

Ha ez lenne a hiba, akkor valami spéci ragasztó kell ezekhez? (gondolom ragasztva vannak, ha el tudott engedni)

[ Szerkesztve ]

(#10009) Maxxxim válasza Zoli-bácsi (#10008) üzenetére

Nem esküszöm meg, hogy ebben a topicban, de valaki hasonló hibát javított házilag.
Azért nem egyszerű művelet, LCD panel ki, szétszed, stb. de neki sikerült.
Ha megtalálod az illetőt, akkor biztos ad tippeket :K

Szerk: megtaláltam, itt a hsz, de neki sem lett százas (igaz más okból): [link]

[ Szerkesztve ]

(#10010) Zotyatv válasza Zoli-bácsi (#10008) üzenetére


Zotyatv
tag

Pécsett tudok segítséget rá! 10k-ért megcsinálják korrektül.

(#10011) oil120 válasza Maxxxim (#10009) üzenetére


oil120
senior tag

Vele leveleztem, magabiztos volt, de átbeszéltük. Mégis megsérült a kijelző.

(#10012) Zoli-bácsi válasza Maxxxim (#10009) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi szépen. :R

(#10010) Zotyatv Köszi, az nekem kicsit messze lenne. :R

(#10013) bitfarago


bitfarago
csendes tag

Üdv!
Most sikerült megtalálni ezt a topikot.
Egy orion pif24-dled tv-hez keresnék alaplapot. lenne e esetleg valakinek, akár bontott akár kijelző törött tévéből?
A pontos típus: HK-T.RT2957P65-T-C
A hiba sajnos az inverterben és a flash biosban keresendő, így nehézkes a javítása.

(#10014) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Helló!

Sony Bravia w60 tv-m (kb 8 éves) behalt, az alján lőv led 3 at villog pirosan. Próbáltam utánaolvasni, de nem értek hozzá. Mi lehet a baja? Javítható lehet még gazdaságosan?

(#10015) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van egy Samsung ES6100-as tv-m, ami érdekes dolgot produkál: működés közben kikapcsol, majd újra bekapcsol (gyakorlatilag újraindítja magát tv nézés közben) 5-10-30 percenként! :(((
Frissítettem a szoftverét, csináltam gyári visszaállítást, de azóta is csinálja.

Mit kezdjek vele, adjatok tippeket kérlek, mert megőrülök?! :F :B

(^)(>.<)(^)

(#10016) axlrose32 válasza vacs (#10015) üzenetére


axlrose32
őstag

Írtam Neked üzit...asszem.. :DDD

06703896891

(#10017) *Ropi* válasza vacs (#10015) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valószínűleg a WIDT20R WiFi modul szórakozik, egyszerűen tesztelheted: bemész a hálózati funkciókba és ha a hálózatkeresésnél megfagy, akkor bingó (ha kikapcsolod a WiFI-t, akkor nem fog újraindulni). :) E-Bay-ről típusszám (BN96-0114x) alapján lehet pár ezerért rendelni, a cseréhez csak csavarhúzó kell, meg egy kis kézügyesség.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10018) vacs válasza *Ropi* (#10017) üzenetére


vacs
veterán

Nem használom a wifit, lan kábelen van rákötve a hálózatra! :K

Alxrose32: megkaptam a privátot!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#10019) *Ropi* válasza vacs (#10018) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ki is van kapcsolva? Mert attól, hogy Te nem használod, ő még igen...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10020) VGabesz40


VGabesz40
újonc

Üdvözlet mindenkinek! A probléma a következő, van egy Philips 43pus6162, egy pár napja megjelent az alján egy vastag csík, ami vibrál, kérdés javítható e, köszönöm előre is.

(#10021) vacs válasza *Ropi* (#10019) üzenetére


vacs
veterán

Nem találok olyan beállítást, ahol ki lehetne kapcsolni a wifit.
Azt írja, "ha vezeték nélküli hálózathoz szeretnék csatlakozni, akkor húzzam ki a hálózati kábelt"!

:F

(^)(>.<)(^)

(#10022) *Ropi* válasza vacs (#10021) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megpróbálhatod azt, hogy átállítod a WiFi régiót "A"-ra (vagy ha azon van, akkor "E"-re). Tudod, hogy kell belépni a szerviz menübe? De máshoz ne nyúlj, mert könnyen használhatatlan lesz a TV!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10023) vacs válasza *Ropi* (#10022) üzenetére


vacs
veterán

Igen, be tudtam lépni, de az options menübe nincs wifi, az advanced részbe meg nem enged be! :))

(^)(>.<)(^)

(#10024) *Ropi* válasza vacs (#10023) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most nincs előttem fejből a 6100 menüje (pedig nekünk is van egy)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10025) VGabesz40


VGabesz40
újonc

Üdv axlrose32. A problémám a következő, van egy Philips 43pus6162 led tv, egy pár napja megjelent az alján egy vastag csík, ami vibrál is, kérdésem, javítható e, előre is köszönöm a választ.

(#10026) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok,

Adott egy LG M2350D ledes LCD TV-Monitor (szüleim használják TV-ként), ami a következő hibát produkálja:

Ma délután még tudták nézni mindenféle hiba nélkül, de este amikor bekapcsolták, éles sípoló hangot halottak. A TV bekapcsolt, ment is pár másodpercig, majd hirtelen elment a kép, csak a hang maradt. És ebben a pillanatban a sípolás is elmúlt. Megnéztem, nekem is ugyanezt produkálta.
Próbáltam áramtalanítani, majd újra bekapcsolni, annyit értem el vele, hogy már nem sípol, de már másodpercekre sem jön be a kép.
Közelről rávilágítva látszik, hogy valami mozog, tehát megy a kép, valószínűleg "csak" a háttérvilágítás szállt el.

Valaki, aki hozzáértő, meg tudná mondani, hogy javítható-e a hiba? És ha igen, nagyjából milyen áron? 7,5 évvel ezelőtt vették ezt a TV-t, 60.000Ft körüli áron, ehhez viszonyítva mennyire gazdaságos a javítás?

Előre is köszönöm!
Csabi

(#10027) Apisti


Apisti
újonc

Üdv!
Van egy Samsung UE43J5500 TV-m ami bekapcsoláskor csíkos, majd egyre erőteljesebben ahogy bemelegszik. Ez csak az alsó kb 10cm-s sávban jelentkezik ahogy a képeken látszik. Valakinek 5lete mi a hibája?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10028) pjanika


pjanika
csendes tag

Sziasztok !
Van egy 6 éves Samsung UE55ES6800s Led tv-m. Először elkezdett belilulni a kép aztán el is ment, hang továbbra is van, a háttérvilágítás müködik.A standby led 5-t villog bekapcsolásnál.
Mi lehet a hiba ? Javítható egyáltalán ?
Üdv.

(#10029) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE40j5100AW tv-m egyik nap ezzel fogadott. Minden bemeneten folyamatosan ott van a piros csík. Lehet euzt javítani vagy ha zavar akkor újat érdemes venni?

(#10030) oil120 válasza Viktor89 (#10029) üzenetére


oil120
senior tag

Sajnos ez kijelzőhiba.

(#10031) *Ropi* válasza Viktor89 (#10029) üzenetére


*Ropi*
félisten

Levált a flexkábel higanygőzölt illesztése a panel belsejében: sajnos kuka.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10032) VassSzabolcs


VassSzabolcs
újonc

Sziasztok!
A képen látható hibában szeretném kérni a segítségeteket.Kb. 2 cm-s világos folt.

Előre is köszönöm!!!

(#10033) Lackooo84 válasza VassSzabolcs (#10032) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

1 LED megmakkant, javítható. Eladó a naci? :DDD

The Truth is out there...

(#10034) VassSzabolcs válasza Lackooo84 (#10033) üzenetére


VassSzabolcs
újonc

Szia!
Szerinted mennyiből lehet kihozni?

(#10035) Zoli-bácsi válasza VassSzabolcs (#10032) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha visszaolvasol(nem kell sokat), nekem is ilyen hibám volt. A LED prizma esett le, amit szétszerelve vissza lehet ragasztani.

(#10036) Maxxxim válasza Zoli-bácsi (#10035) üzenetére

Nálad mi lett végül a megoldás ?

[ Szerkesztve ]

(#10037) Zoli-bácsi válasza Maxxxim (#10036) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szétszedtem és visszaragasztottam. :D Igaz, én az összeset leszedtem (a 80% elég könnyen le is jött, azok valószínűleg hamarosan úgyis leestek volna) és újra ragasztottam. Tökéletes lett. ( remélem hosszú távon ;) )

[ Szerkesztve ]

(#10038) VassSzabolcs válasza Zoli-bácsi (#10035) üzenetére


VassSzabolcs
újonc

Köszönöm!

(#10039) Maxxxim válasza Zoli-bácsi (#10037) üzenetére

Gratula :C

(#10040) king.mp


king.mp
aktív tag

Sziasztok.
Szerintetek mi okozhatja a hibát?
A bal felső részén sötétebb a kép. :F
Erről a típusról lenne szó: ue55ku6075

Előre is köszi!

(#10041) oil120 válasza VassSzabolcs (#10038) üzenetére


oil120
senior tag

Azért nem csak annyi, hogy kikapom a kijelzőt, valamivel felragasztom oszt hadmennyen. :)
Voltak itt már többen is akik selejtet csináltak egy pillanat alatt a tévéjükből.

(#10042) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok

Erre mit mondtok?
Philips 32phs4132 a keszulek.

Jobb also saroknal elvaltozas. Azota kicsit nott is

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10043) Buvarkund


Buvarkund
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Van egy Samsung LCD TV-m
Model:LE32B350F1W
M.Code:LE32B350F1WXZG
Type No:LE32B350
S/N:88293HFZ300344Z
Táp+Inv:HV32HD_9DY BN44-00289A
PCB:REV 1,5

Model:SURVIVAL_DVB
Code:BN41-01207C
Rev:2009,05,07
Size:192X122 1,2T
Kijelző
*B69AA3G5UDZZ-Z802KD*
AU31X2VARRTWGCN289D045Y
Model No:T315XW02 V.V

Ezek az adatok lennének rajta !
A hiba a következő,ha a készüléket feszültség alá helyezem elindul a bekapcsolási folyamat,megszólal egy szignál majd a háttérvilágítást is kapcsolja,de csak egy pillanatra,mert a következő pillanatban már le is tiltja a bekapcsolási folyamatot és minden kezdődik elölről.Hátlap levétele után ,ha teljes sötétségbe kapcsolom be ,akkor látom felvillanni a ccfl csöveket,de lilás fényt is látok!Lehet hogy a gázos ccfl csövek miatt tilt le az elektronika?
Kérdésem: ha igen, lehet-e csöveket kapni és milyen áron?

Válaszokat előre is köszönöm:Buvarkund

[ Szerkesztve ]

(#10044) s3cr3t3d


s3cr3t3d
csendes tag

Sziasztok van egy philips 47PFK7179/12 TV több éven keresztül megfelelően működött, majd egyik napról a másikra nem kapcsolt be( a képernyő alatt lévő piros led most is ég ami a készenléti állapotot jelzi). Először azt híttuk hogy a távirányító eleme merült le de új elemet használva sem reagál bekapcsolásra.
Egy ismerősöm tanácsára a Philips hivatalos honlapjáról az elérhető legújabb firmware-t letöltöttem és az instrukcióknak megfelelően pendrive-ra tettem csatlakoztattam a tv-hez és ezután hálózati energia ellátás alá helyeztem a készüléket és a firmware frissítés gond nélkül megtörtént ami után a tv 2 napig hibátlanul üzemelt.
aztán ugyanaz történt mint korábban, nem kapcsol be a TV. :(
Valakinek valami ötlet mit tehetek ha most már a hiába próbálom így USB-ről másik pendrivr-ról is frissíteni úgy hogy energia ellátás alá helyezem a készüléket nem reagál,l nem indul el a frissítés :(

(#10045) draco31


draco31
veterán

Hello!

Kaptam egy Philips LCD-t, vihar után megadta magát. Most annyit tud, hogy 1-2 másodperc után kikapcsol.
Tápon látható hibát nem látok. Merre induljak el a hiba keresésben? 32PFL3605/12

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10046) yohnsee válasza LyonnaisFan1 (#10042) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
szerintem megrepedt az LCD, kezd szétfolyni a kristály. Ha garanciás, gyorsan vissza a boltba.

AVR

(#10047) yohnsee válasza draco31 (#10045) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
Philips? Akkor a kuka fele indulj el vele :)
Viccet félretéve, táppanelen kellene feszültségeket mérni standby-ban és akkor, amikor arra a pár másodpercre bekapcsol. Főleg a nagy pufferkondi az érdekes, hogy indul-e a PFC. Ezt onnan tudod, hogy stby-ban 320V DC lesz rajta, indulásnál pedig 390V DC körül lesz.
Utána a szekunder oldalt kellene vizsgálni, minden fesz megjelenik, stabil? Ha igen, akkor a mainboardon az összes DC-DC konvertert átnézni, nem-e halt meg valamelyik.

AVR

(#10048) LyonnaisFan1 válasza yohnsee (#10046) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10049) draco31 válasza yohnsee (#10047) üzenetére


draco31
veterán

Az a baj, hogy nincs standby sem, ha bedugom akkor 2-3 másodperc, eddig be is lehet kapcsolni. Aztán olyan lesz mint ha nem is lenne bedugva konnektorba. Még a táppanelen sem világít a LED, van rajta egy, nem tudom milyen szerepe van neki egyébként, gondolom szervizben tudnak valami infót az alapján.
Illetve a standby led sem világít. Ha kihúzom, várok 2 percet és újra bedugom, akkor ismét 2-3 másodperc és vége.
A pufferkondi elvileg él, bár nem 100% os, mértem ESR mérővel, 450v 120 mikrós, 112 mikrót mutatott a műszer.
Rendben, akkor próbálok méregetni

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10050) Lackooo84 válasza LyonnaisFan1 (#10042) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Alapból fincsi felhős...

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.