Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) kuyarashi válasza pataslogeza (#8998) üzenetére


kuyarashi
őstag

Uhh, köszi. Ha jó lesz, első körben csak manuálisan szeretném "bekalibrálni" a TV-t. Aztán majd látom.

#8997:
Remélhetőleg azzal a kijelzővel már nem lesz gond.

Kernel:
Köszi.

Szerintetek lehet hibás a táp is, vagy normális, hogy csíkosra tolódik a kép?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9002) Kernel válasza kuyarashi (#9001) üzenetére


Kernel
nagyúr

Villámkáros tápegység nem szokott működni egyáltalán.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9003) Vinczuska


Vinczuska
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki behalt a tv-m UF850V 2év 1 hónap után.Az összes adó eltűnt róla és nem tud behangolni egyet sem, nem reagál az usb-re sem. Az alkalmazások működnek. Mi lehet a baja?

(#9004) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!

Mitől van ez a jelenségem ha a 4K-s TV-re fullhd cuccot dugok? (PC, PS4)
Csak GAME és PC módban csinálja, VIDEO módra állítva nem.
UPC set top boxon nem látom ezt a jelenséget.
MIndegy melyik HDMI portba dugom a cuccokat.
Ha a PC-t 4K-ra állítom, akkor megszűnik a hiba.

Miért csinálja ezt a TV ha nem natív 4K-t kap?
(nincs benne felskálázás szerintem)

A típusa: TCL U55P6006

Aki megfejti és megmondja a kiküszöbölés módját, annak veszek egy rekesz sört.

Videó itt /google drive, egyből nézhető/:
[link]

Köszi hogy elolvastad.

(#9005) kuyarashi válasza Kernel (#9002) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oké, köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9006) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, Samsung UE32F6100-as tévém van és ma délutánra a mellékelt képeken látható hibát prezentálja.
Garancia már sajnos nincs rá és kijelző hibára gondoltam első körben. Van valami ötletetek erre?
Tegnap este még semmi gond nem volt a kijelzővel, ma délután viszont bekapcsoltam és ez a kép fogadott.

(#9007) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom a tévével. Bár nagyjából sejtem, mi lesz a sorsa, de azért megkérdezem, hátha. :D
Ő lenne a páciens. Nagyjából 2,5 éves.
Tegnap előjött rajta egy függőleges csík. Néha csak halványan látszik, néha meg őrült módjára villog.
Egyik kép.
Másik kép.
Világosabb háttérnél zöldes, sárgás, sötétebbnél (főleg kék háttérnél látszik) meg szürkés, feketés.
Zöld háttér előtt pedig egyáltalán nem látszik a csík.
Érdemes szórakozni a javíttatással, vagy jobban járok, ha inkább veszek egy új tévét?
Esetleg lehet tenni valamit házilag?

[ Szerkesztve ]

(#9008) Lackooo84 válasza <Lacy85> (#9007) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem mondod, hogy nem vettél rá potom pénzért anno kiterjesztett garit? :O

The Truth is out there...

(#9009) <Lacy85> válasza Lackooo84 (#9008) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez előttire vettem asszem 8 éves garit. Lassan 10 éves, de a mai napig semmi baja.
Ennél meg nem is nagyon foglalkoztam ilyesmivel. Neten lett rendelve, vásárláskor meg nem volt rá lehetőség.
Mondom majd 'eccő. Aztán teljesen el is lett felejtve.
Persze Murphy egyből le is csapott. :D
Pár hónapja járt le a gari.

[ Szerkesztve ]

(#9010) Lackooo84 válasza <Lacy85> (#9009) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vásárlás után egy éven belül lehet venni. Nekem 2014-ben 10 ropi volt a +3 év, mondanom sem kell, hogy megérte, mert 4. évben beszart a kijelző és visszakaptam a lóvét. A régi tévéket még nem 2 évre gyártották direkt...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#9011) <Lacy85> válasza Lackooo84 (#9010) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem is b@ssza egy kicsit a csőrömet, hogy alig 2 évet bírt. Pedig nem 80 ezres tesco tv...
Ha tudom, hogy ennyire gagyi minőségűek ezek az új készülékek, akkor kb. első dolgom lett volna kiterjeszteni a garit amennyire csak lehet.
Egyelőre mondjuk annyira nem gázos, mert kb. csak állóképnél látom. Filmezésnél, játéknál észre sem veszem.
1-2 pixel széles a csík.
Szervíz díja meg gondolom lenne annyi, hogy jobban megéri inkább újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#9012) Lackooo84 válasza <Lacy85> (#9011) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ezek a hibák általában kijelzőhibák, amik csak kijelzőcserével orvosolhatóak, az meg drágább, mint egy új készülék. A Sony amúgy sem javít/cserél kijelzőt, másik tv-t, csereutalványt ad csak.

The Truth is out there...

(#9013) <Lacy85> válasza Lackooo84 (#9012) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Még jobb. :D
Okés, köszi. Akkor használom, amíg nem lesz nagyon zavaró, aztán megy a levesbe. :(((
Legközelebb meg egyből veszek hozzá annyi garit, amennyit engednek.
Bár gyanítom, hogy a következő nem Sony lesz.
Elég volt ebből a márkából. 2 Xperiát is állandóan szervizelni kellett, most meg lehal az alig 2 éves TV...

(#9014) junior11 válasza <Lacy85> (#9013) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, hogy nem vigasztal, de a többi márka sem jobb semmivel, talán a Panasonic megbízhatóbb vmivel, de ma már semmi sem a régi, vkinek elmegy évekig, másnak már a gari alatt vagy akár utánna beadja a kulcsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9015) <Lacy85> válasza junior11 (#9014) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igazából az én felelőtlenségem (is) volt. Erről meg nem a TV tehet. :D

(#9016) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy LG 32 LB550B típusu televíziónk, mely 3 éves és ma azt a hibát tapasztaltuk, hogy hiába szeretnénk bekapcsolni, alul a piros pötty villan kettőt aztán se kép se hang.. nem ia hallom hogy menne vagy zúgna a tv.. tök süket és vak.

1 éve volt panel csere benne mert nagyon látszottak a ledek.. és mostanság ismét kezdett előjönni ez a probléma..

Szerintetek mi lehet a probléma?

Legközelebb csak hétfőn tudom a szervízt meglátogatni, addig hátha tudtok mondani valami okos dolgot :)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9017) Highscreen


Highscreen
csendes tag

Sziasztok!

LG 32LH3200 tv-m egyik pillanatról a másikra ezt produkálta.
Mi lehet a probléma? T-con-on elszállt az ic? Vagy esetleg létezik hogy az LVDS format elállítódott volna?
Az észrevételeket előre is köszönöm! 😊

(#9018) oil120 válasza szotyika77 (#9016) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Gondolom alaplap/processzor hiba lehet.

(#9019) oil120 válasza Highscreen (#9017) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Mi azaz ezt?

(#9020) Highscreen válasza Highscreen (#9017) üzenetére


Highscreen
csendes tag

Képek lemaradtak :)

(#9021) oil120 válasza Highscreen (#9020) üzenetére


oil120
senior tag

Gamma korrektor ic a t-conon.

(#9022) Highscreen válasza oil120 (#9021) üzenetére


Highscreen
csendes tag

Arra gondoltam én is.. :S
Az LVDS formátum átállításával nem lehet a forrasztást esetlegesen kiküszöbölni?

(#9023) szotyika77 válasza oil120 (#9018) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Ma reggel amikor bekapcsoltam kb 5 perc után jött be a kép, de hang az már egyből volt. Utána egy óra múlva ismét megpróbálkoztam a művelettel, akkor meg csak hang volt, de kép semmi.

Megéri lenne elvinni a szervízbe, vagy nem ér annyit az egész?

(#9024) kuyarashi válasza pataslogeza (#8998) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez a megoldás felhasználói beállításokat ment, vagy minden mást is, ami mondjuk a szerviz menüt érinti? Tehát például a TV típusát, vagy a kalibrált értékeket is átmásolja?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9025) kuyarashi válasza kuyarashi (#9024) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem tudom átmásolni az adatokat, mert errort ír az eltérő ID miatt. Az alaplap egy 50 colosban volt, ez pedig egy 42 colos TV. Szerviz menüben (VOL- és 3×0, nem INFO gomb) átállítottam a paneltípust 50FHD-ről 42FHD-re, de ugyanaz a probléma.

Valakinek van segítőkész ötlete?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9026) oil120 válasza Highscreen (#9022) üzenetére


oil120
senior tag

Nem, mert besz@rt az ic

(#9027) oil120 válasza szotyika77 (#9023) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem a javítás mindenképpen olcsóbb és ha elégedett voltál vele, akkor megéri javíttatni olyan helyen, ahol kapsz garit a javításra.
Az új készülékek sem bírják sokkal tovább a gari lejárta után.

(#9028) kuyarashi válasza kuyarashi (#9025) üzenetére


kuyarashi
őstag

A TV egyébként szépen megy, de van 1-2 probléma. Analóg adást ellenőriztem. Nincs hang, ill. sistergés jön minden csatornán és nem találok lehetőséget hangcsatorna váltására.
Mikor alaplapcserét követően bekapcsoltam a TV-t, rákérdezett a régióra (vagy országra), de csak két lehetőséget adott: "United Kingdom" és "Ireland". Az eredeti alaplappal számtalan választási lehetőségem volt. Ráadásul a következő lépésekben nyelvet, DVB-T/DVB-C/Analóg-ot, stb. kellett állítanom, de az új alaplap ezeket nem kérte. Talán hangsáv is ezért nem jó?

Ill. ezt a varázslót elő lehet hozni valahogy? Külső tárolóról nem tudom átírni az értékeket? :F

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9029) Highscreen válasza oil120 (#9026) üzenetére


Highscreen
csendes tag

Van valami konkrét dolog ami kinyírja, vagy ez ilyen kényes alkatrész?

(#9030) lac14548


lac14548
aktív tag

Samsung 80 cm-es HD TV, kb. 3-4 éves a következő hibák lettek rajta:

Egy fehér karika jelent meg rajta (különösen világos háttérrel látszik), valamint oldalt szürkés foltok.
Egyik sem tűnik pixelhibának.

Mitől lehet ez? Érdemes e javítani?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#9031) kuyarashi válasza kuyarashi (#9025) üzenetére


kuyarashi
őstag

Megint írok. Szóval az ID-t megoldottam azzal, hogy az eredeti alaplap user_setup mappájában található model_id.info fájlt felülírtam a donoréval.
Így már a szövegezés is néhol magyar.

A kezdeti, első, alapbeállításokat viszont még mindig keresem (a varázslót).

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9032) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok!
Van egy LG 49UB850V típusú TV-m.
Szombat éjszaka (vas.hajnal?) egy közeli villámcsapás kinyírta a HDMI bemenetet. A kábeltévé (UPC Mediacard) műsorral minden oké, de ha HDMI bemenetre kapcsolok, néhány másodperc után elsötétül a kép, vagy fekete képernyő-lejátszott film váltakozva jelenik meg. Van esélyem javíttatni, volt ilyen hiba valakinél? Lakásbiztosítás van, várom a biztosító válaszát.

(#9033) oil120 válasza Highscreen (#9029) üzenetére


oil120
senior tag

Spontán megy tönkre.

(#9034) oil120 válasza lac14548 (#9030) üzenetére


oil120
senior tag

A háttérvilágítás ledje. Tönkre fog menni, tök sötét lesz csak hanggal.

(#9035) szotyika77 válasza oil120 (#9034) üzenetére


szotyika77
aktív tag

na én pont így jártam akkor! már majdnem mindegyik led látszott a tvn, és a hétvégén meghalt.. megéri javíttatni ezt a problémát?

(#9036) oil120 válasza szotyika77 (#9035) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem igen

(#9037) szotyika77 válasza oil120 (#9036) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszi! Akkor keresek itt Debrecenben egy LG szervizt :)

(#9038) lac14548 válasza oil120 (#9034) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ez a "háttér világítás ledje" melyik hibajelenség? A foltosodás vagy a világos karika?

Tényleg megéri javíttatni?

Nem az egész lcd panelt kellene cserélni?

Az meg minimum a tv árának 70%-a...

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#9039) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ha UPC analóg adásánál csak sistereg a hang és a kép sem hibátlan, akkor mi lehet a probléma? A TV TX-P42ST50E. (Természetesen más készülékkel hibátlan a kép és a hang is.)
Korábban írtam, hogy alaplapot cseréltem benne, ami Angliából jött, így az első konfiguráláskor régiónak csak UK-t és Ireland-et dobja fel. Lehet, hogy emiatt eltérő a hangsáv?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9040) oil120 válasza kuyarashi (#9039) üzenetére


oil120
senior tag

Igen, próbálj meg németet vagy svédet választani, ha nem dobja fel a magyart.

(#9041) kuyarashi válasza oil120 (#9040) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az a baj, hogy csakis és kizárólag United Kingdom és Ireland van. Ez a kettő, semmi más. Ezzel mit tudok kezdeni?

(Egyébként a TV menüjében, a billentyűzetkiosztásnak viszont lehet adni magyar nyelvet is.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9042) bendeguz1981 válasza kuyarashi (#9041) üzenetére


bendeguz1981
csendes tag

Szia esetleg egy factory reset vagy gyári beállítás vissza állítása nekem pár tvn segített mert nem találtam benne magyar menüt le reseteltem és láss csodát előkerült a magyar hangolás is.hátha segít

(#9043) kuyarashi válasza bendeguz1981 (#9042) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha volna Factory Reset menü, már nyomtam volna.
Néhány almenü (pl.: Picture) végén van egy "Reset to defaults" menüpont, de ugye ez csak az adott témakör gyárira változtatását jelenti (pl.: képbeállítások). Factory resetet nem találok.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9044) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Illetve olyan van, de már azt is nyomtam, hogy "Reset to Shipping Condition". Gyakorlatilag ez lehet a "Factory Reset". Ezzel azt értem el, hogy ismét felajánlotta Angliát és Írországot, de több lehetőségem így sincs.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9045) axlrose32 válasza oil120 (#9040) üzenetére


axlrose32
őstag

Angol lapoknál sokszor csak írország és UK a vállasztható opció.
Akkor van szerencséje, ha módosítható a régió...
Bár DVB-C keresésnél elméletileg nem lehetne baj...az angol samsung lapokból kiindulva...

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#9046) kuyarashi válasza axlrose32 (#9045) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem ad lehetőséget váltani DVB-C, -T stb. között. Szóval a régi alaplappal, az első konfigurációnál a 'varázsló' rákérdez 1. a nyelvre, 2. a régióra, aztán 3. a keresési beállításokra (DVB-C/-T/analóg). Majd ezek konfigurálását követően 4. internetre szeretne csatlakozni (wired, vagy wireless).
Az új alaplappal csakis az országra kérdez rá (UK, Ireland), semmi másra. :F Később, a menüben már csak annyi van, hogy analóg keresés, de annak sincsenek beállításai, csak finomhangolása. Az alaplap gyári beállításainak visszatöltésével még analóg keresési lehetőség sincs.
Tehet az új alaplappal és annak gyári beállításaival csak digitálisan tudok keresni, a régi alaplap beállításait rátöltve az újra pedig csak analógra tudok rákeresni.

Más. Van valakinek eladó Panasonic N2QAYB000715 távirányítója? Hibás, vagy hiányos is érdekel.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9047) Makkkhetes


Makkkhetes
újonc

Sziasztok! Segítséget kérnék: Adott egy LG42LA6205FHD SMART LED 3D négy éves tv és bekapcsolás után egy villanás és eltűnik a kép.A hang és a csatornaváltó,egyéb funkció működik.Tippet kérnék ,hogy érdemes-e javíttatni és ha igen kb. mibe kerülhet ?
A készülék Budapesten van.

(#9048) Lackooo84 válasza Makkkhetes (#9047) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Háttérvilágítás elszállt, érdemes javítani.

The Truth is out there...

(#9049) Makkkhetes


Makkkhetes
újonc

Köszi szépen a tájékoztatást esetleg valaki aki bevállalná? Hozom viszem a készüléket ha kell ,és kb mibe fájna?

(#9050) oil120 válasza Makkkhetes (#9049) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Írtam privit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.