Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) #49962240


#49962240
törölt tag

Szia! Van egy Panasonik Viera Plasma TH 46PZ85E tv-nk.A következő a hiba, a jobb szélén van egy arasznyi függőleges mákos csík az AV-n, a Pc-nél és a Hd-nál ez eltűnik de nem kijelző hiba. Az önellenőrzésnél azt írta hogy ADV Ng. Pirossal írta. A többi ok.Mi lehet a hiba és mi a teendő a készülékkel:Osd kijelző jó. Köszi. Kérlek mondj valami okosat!

[ Szerkesztve ]

(#7002) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!
Ma reggelre a Samu UE32F5300AW tv-m nem adott kepet, csak hangot. Bekacsol a kijelzo de csak sotet keken mukodik, vagy feketen. Szoval nincs kep... :(
A csatornakat lehet valtani, es hallani. Garancia termeszetesen nem reg jart le. Olvasgattam hogy LED panel vagy inverter hiba lehet, ez magan szervizben milyen osszegekbe kerulhet?
Ha valaki esetleg talalkozott mar ilyen problemaval es megosztana a tapasztalatait nagyon megkoszonnem.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#7003) oil120 válasza 3800+ (#7002) üzenetére


oil120
senior tag

Szia, ha sötétkék akkor valószínűleg megy a háttér világítás, így nem a LED vagy inverter hiba, hanem valószínűleg t-con.
Ha fekete akkor lehetnek az előbbiek.

(#7004) 3800+ válasza oil120 (#7003) üzenetére


3800+
őstag

Inkabb sotet kek, bekapcsolas utan valtozik szin az biztos, hogy nem total fekete.

Es ez mibe fajhat nagyjabol? Samsung szerviz gondolom lenyegesen dragabb mint egy szimpla TV szerelo...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#7005) oil120 válasza 3800+ (#7004) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Budapesten a 3. kerületben meg tudom nézni a szervizünkben és árajánlatot adni a javításra.

(#7006) mester6


mester6
tag

Sziasztok!
Samsung BD-H8500-as Blu-ray játszó csatlakozik nálunk a Samsung UHD tv-hez. Eddig semmi probléma nem volt vele. Most sajnos ha rögzíteni szeretnék pl egy sport közvetítést, sajnos nincs rá módom mert az automatikus , vagy kézi hangolás után sem található meg minden csatorna a csatorna felsorolásban.
Digi a szolgáltató, ha csak a tv csatorna felsorolását nézem ott minden csatorna megvan.
Vajon mi lehet a hiba? Mit csinálhattam másként mint eddig ? Kb 15 csatorna hiányzik.
Tudna valaki segíteni?
Köszönök minden észrevételt , tanácsot, javaslatot!

(#7007) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok!
Van egy öreg kb 10éves LG 42LT75 tv-m ami azt produkálja hogy bekapcsolás után nincs hang kb 10percig, utána egy ki és bekapcsolás és van hang, minden rendben. Ha 1-2-3-5percen belül kapcsolom ki és be akkor ugyanúgy nincs hang, olyan mintha be kéne melegednie valaminek.
Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#7008) oil120 válasza a8l (#7007) üzenetére


oil120
senior tag

Kondenzátor

(#7009) a8l válasza oil120 (#7008) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezt mennyi pénz lenne megjavítani?
Már évek óta ilyen, az utóbbi 1-2évben nem romlott az állapota.
Nem tudom van e értelme rákölteni egy ilyen öreg tv-re egyáltalán, de alapvetően jól működik.

(#7010) kkristof04


kkristof04
újonc

Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy LE40A536 Samsung TV, és az alábbi problémám az, hogy kb. 10 perc után megjelenik a kijelző felsőrészén egy ilyen sötétebb folt, és időről időre a foltok sokkal láthatóbbak lesznek, van amikor a TV két szélén is megjelennek a foltok. Gondoltam arra is, hogy esetleg a melegedés miatt lehet.
Segítségeteket szeretném kérni, hogy ezzel mégis mit lehet kezdeni.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#7011) Lackooo84 válasza kkristof04 (#7010) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Visszavinni a picsába ezt a szart és elhozni helyette egy Sony-t vagy LG-t. ;] Egyébként ha látható hiba van a kijelzőn, én szó nélkül gariztatnám vagy ha benne vagy a 3 napba (gondolom már nem), akkor visszavinném.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#7012) #92401152


#92401152
törölt tag

Sziasztok!

A 11 éve vásásárolt "hagyományos" televízióm magától kikapcsolt, szinte rögtön bekapcsolás után. Ilyenkor a konnektor vagy a standby kapcsolóval ki majd bekapcsoltam. Általában 2-3 ki-bekapcsolás után, mintha bemelegedett volna, mert órákig működött.
Az általam megbízott szerelő a tápegységet cserélte ki. Javítás után, amikor visszahozta a tévét és bekapcsolta rögtön kikapcsolt. Azt mondta ezek után nem tud mit tenni, szerinte a képcső a bűnös. Hogy bekapcsolásnál kap egy hirtelen feszültséget, amit nem bír, majd utána már azért nem kapcsol ki, mert bemelegszik. Ez tényleg így van? Ez a hiba tényleg a képcső hibájára utal?

(#7013) Lackooo84 válasza #92401152 (#7012) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szia, rossz topic.... itt lapos tévék javításáról van szó.

The Truth is out there...

(#7014) #92401152 válasza Lackooo84 (#7013) üzenetére


#92401152
törölt tag

Tudom. Bocsi, de nem találtam a hagyományos tévék hibájához topicot.

(#7015) Kernel válasza #92401152 (#7012) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kicsi a valószínűsége, hogy képcsőhiba, de ha mégis, akkor sem ez lenne a magyarázata. Képcsövön belüli feszültségáthúzás előfordulhatna, amitől leáll a készülék, ez lehet akár hőfokfüggő is.

De kiindulásként nem ezzel kell foglalkozni, hanem alaposabban átvizsgálni mindent.

Tápegységet nem is lehet cserélni ezeknél, általában egybe van az alaplappal.

Típus sem mindegy, létezik például egy Samsung típushiba, áthúzásra hajlamos kondenzátorral, és még számtalan hiba, amit így fórumon keresztül lehetetlen megmondani.

Úgyhogy itt ragadnám meg az alkalmat, nem véletlen, hogy magam részéről nem reagálok a legtöbb hozzászólásra. Ez nem az én topikom és ez a munka nem egy fórumos sport. Ugyanakkor fórumon keresztül munkát sem vállalok, így a kör bezárul.

A hobbielektronikás topikban továbbra is szívesen segítek a barkácsolóknak már évek óta, tehát ez a válaszom annak a rosszindulatú, pitiáner kötekedő alaknak, aki egyszer régebben felrótta nekem, hogy nem segítek. Nevetséges...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7016) #92401152 válasza Kernel (#7015) üzenetére


#92401152
törölt tag

Köszönöm válaszodat.
Akkor mit javasolnál? Hívjak ki egy másik szerelőt? Jártam már úgy pár éve, hogy egy szerelő elvitte egy hétre a készüléket, majd legombolt rólam 6ezer forintot mondván, hogy nem kapott hozzá alkatrészt, de a bevizsgálásért fizetnem kell.
Több szervízben meg azt mondták, hogy vigyem be én a tévét, amit nem tudok megtenni, mivel nincs autóm, a 72cm-es tévét meg nem tudom a hátamra venni:(

(#7017) Kernel válasza #92401152 (#7016) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sajnos vannak ilyenek, én is hallom ügyfelektől, de épp ezért, ezt mindig előre tisztázni kell.

Régen a Gelkánál alap dolog volt, amikor egy készülék anyaghiány miatt nem javítható, azért a tulajdonos nem fizet. Mivel nem az ő hibája, hogy nincs alkatrész.

Ha adtunk egy árajánlatot, de az ügyfél nem fogadja el, akkor fizet vizsgálati díjat, mert ilyenkor már nem a szervizen múlt, hogy meghiúsult a munka.

Így amikor vállalkozást indítottam, én is mindig a régi szokásokhoz tartottam magam.

Kellene valami más szakember, de mindenképpen előre tisztázott feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7018) #92401152 válasza Kernel (#7017) üzenetére


#92401152
törölt tag

Köszönöm tanácsodat. Keresek egy másik szerelőt. Még nem szeretnék lemondani a tévémről.

(#7019) oil120 válasza Kernel (#7015) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Kicsit kiegészíteném
A Sony (plFX60) szokott azért hasonló hibát produkálni, ha már gyenge a képcső. Be kapcsolásnál indul majd le is áll. Mintha a tápban az MCZ lenne rossz.
Ezzel nem akarok annak a javító mesternek a védelmére kelni.

Üdv,
oil

(#7020) #92401152 válasza Kernel (#7017) üzenetére


#92401152
törölt tag

Most kaptam választ egy tévészerelőtől. Azt írja, hogy többféle probléma lehet, de nem tartja valószínűnek a képcső hibát. A javításra 20 ezer forintos árajánlatott tett (kb.).
Érdekelne a véleményed. Neki ugorjak? Ez még mindig olcsóbb, mint egy új tévé. Olyan jó kis tévé, igaz, már háromszor volt javítva, de 11 év alatt. Szép a képe, jó a hangja, nem szívesen válnék meg tőle. Adnék neki még egy esélyt, szeretnék egy másodvéleményt.

(#7021) Kernel válasza #92401152 (#7020) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez még csak előzetes vélemény, kérheted, hogy belenézés után mondjon pontosabb árat, meg azt is, hogy ha 20 ezer fölött lenne, akkor már nem kéred.

Nyilván meg lehet egyezni valamennyi vizsgálati díjban is, ha szükséges, de csak módjával. Ha a TV-t el kell vinni, cipekedés, benzinpénz, időráfordítás méltánylandó valamennyivel, de annak nem vagyok híve, amikor pusztán ezért kérnek horribilis összegeket. Nem ebből kell megélni, hanem a konkrét javításokból.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7022) #92401152 válasza Kernel (#7021) üzenetére


#92401152
törölt tag

Köszönöm tanácsodat, de főleg arra lettem volna kíváncsi, hogy szerinted reálisnak tűnik-e ez az ár, valamint hogy érdemes-e rákölteni ennyi pénzt a javításra.
Egyáltalán hogy mondanak árat? Hiszen még nem is tudják, hogy mi a baj.
Előző hozzászólásodban írtakat is megfogadom: előre tisztázom, hogy mennyit kér, ha akár a háznál, akár a tévé elvitele után nem kérem a javítást, valamint ha esetleg úgy ítéli meg, hogy nem javítható.

(#7023) Tegla80 válasza #92401152 (#7020) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Nem akarok beleszolni,de 10-20e be rengeteg crt tv van piacon ekkora vagy nagyobb meretben,igy itt a ph apron is.....En lehet vennek egy masikat a helyedben ha tenyleg ennyit akar kerni a javitasert a szaki.
(Plusz ha mar elgondolkodnal a masik tv dolgon akkor esetleg egy alap lcd is szoba johetne .......40e korul mar vannak uj es garis keszulekek,ha korbenezel es belefer a konyhapenzbe....esetleg reszletre. )

Sony® & PlayStation®

(#7024) #92401152 válasza Tegla80 (#7023) üzenetére


#92401152
törölt tag

Igen, mondasz valamit. Nem tudom, hogy mit tegyek. De ha javítható, és még elmenne egy darabig? Vagy használjam így amíg bírja?
Hogy rengeteg crt tévé van a piacon? Igen tudom, de azok használtak. Amiket én találtam kb. 10 évesek. Szerinted érdemes venni egy ilyen régi tévét, még akkor is ha olcsó?

(#7025) Kernel válasza #92401152 (#7024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontosan milyen típusú ez a TV?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7026) #92401152 válasza Kernel (#7025) üzenetére


#92401152
törölt tag

Samsung CW29A114NRXXEC

(#7027) Kernel válasza #92401152 (#7026) üzenetére


Kernel
nagyúr

KS7A alaplap, ebben is előfordult már kondiáthúzás, elkóhiba is lehetséges, de konkrétabb most nem jut eszembe, menet közben derül ki.

Sokan ragaszkodnak a saját, bevált készülékükhöz, a használtan kapható, bizonytalan előéletű helyett.

Ez sok esetben támogatható, ha a gépnek jól javítható, egyértelmű hibája van, az általános állapot is jónak tűnik, vagyis úgy néz ki, hogy tényleg kár kidobni. Az alkatrészek belsejébe sajnos nem lehet belelátni, de például a képcső elhasználódása (emisszióképesség, kontrasztosság) szemre is kitűnik.

Ha úgy látom, hogy nem éri meg, bizonytalan a javítás tartóssága, akkor nyilván én sem ajánlom, az utólagos reklamáció senkinek sem hiányzik.

Amellett mindig a tulajdonos döntésén múlik, hogy mi éri meg neki. Főleg időszakosan jelentkező hibáknál ragaszkodni célszerű minimum 3 hónap garanciához, ezalatt kiderül általában, hogy a hiba benne rejtőzik, vagy el lett hárítva. Ha végképp nem jön össze, akkor meg lehet egyezni részleges vagy teljes visszatérítésben. Bár legalább benzinpénz, illetve kisebb összeggel szokás honorálni a fáradságot.

Vagy lemondanak a készülékről és bontásra kerül, de manapság a képcsöves roncsok már nem számítanak ajándéknak, inkább teher (raktározás, hulladékudvarba szállítás).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7028) #92401152 válasza Kernel (#7027) üzenetére


#92401152
törölt tag

Köszi az ötleteket, majd továbbítom a szerelőnek :)
Az én tévém hibája nem időszakos, már közel 1 éve fennáll. Tényleg "csak" annyi, hogy 1 vagy 2 alkalommal kikapcsol pár percen belül, utána semmi baja nincs.
Bár laikus vagyok, nem hiszem hogy képcső hiba, mert a képe nagyon szép, semmi olyat nem produkál amit írtatok, meg utána olvastam, hogy mik a "tünetei" egy hibás képcsőnek.
6 hó garanciát ad a szerelő, megkérdeztem.
Attól tartok inkább, nehogy valami nagyobb baj legyen majd ebből a hibából. Azért gondoltam, hogy megnézetem, hátha orvosolható és kihúz még valamennyi, remélem minél több időt a készülék.

(#7029) embersrise


embersrise
csendes tag

Szia!

Van egy betört képernyős 101 centis 3D smart Samsung tévém és az lenne a kérdésem, hogy van e értelme alkatrésznek meghírdetni (ha igen mennyiért) vagy kár vesződni vele és inkább kuka?

Előre is köszi!

(#7030) oil120 válasza embersrise (#7029) üzenetére


oil120
senior tag

Persze!
Alkatrészként visszakapsz valamennyit és nem ingyen tolod a kukába.
Hirdetésnél ne felejtsd a típus számát is belevenni.

(#7031) embersrise válasza oil120 (#7030) üzenetére


embersrise
csendes tag

köszönöm!

És szerinted mi a reális, 20e mondjuk?

(#7032) oil120 válasza embersrise (#7031) üzenetére


oil120
senior tag

kb, szerintem annyiért eladható, főleg ha fiatal

(#7033) Piedone82


Piedone82
csendes tag

Üdv!
Az alábbi becsíkozódás bekapcsolás után jelentkezik. Idővel a bemelegedés hatására eltűnnek a csíkok..
Lehet/érdemes ezzel valamit kezdeni?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#7034) oil120 válasza Piedone82 (#7033) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem kijelzőhiba, keresd Axl-t

(#7035) Gaben01 válasza Gaben01 (#6989) üzenetére


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Erre valaki tud valami okosat mondani? Mára már két pixelnyi szélességű lett, illetve megjelent egy újabb csík.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7036) Gaben01 válasza Gaben01 (#7035) üzenetére


Gaben01
őstag

Ma reggelre visszaállt a korábban már fényképezett állapot, vagyis eltünt az újabb csík és csak egy pixelnyi szélességű a szélén. Okozhat ilyen problémát túlmelegedés?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7037) oil120 válasza Gaben01 (#7036) üzenetére


oil120
senior tag

Elképzelhető, hogy kh-s a kijelző csatlakozója és melegedésnél előjön.
Megérné tisztítani, azzal nem biztos hogy a meglévő 1 pixelnyi eltűnik, bár lehet az is, de a megjelenő és eltűnőt valószínűleg lehet így orvosolni.

(#7038) Gaben01 válasza oil120 (#7037) üzenetére


Gaben01
őstag

Közben bemelegedett a tv és megejelent az új csík is. A kh ha jól sejtem kontakthibás. Vajon tegyek egy próbát a hátlap leszerelésével vagy inkább bízzam hozzáértőre? Gari már nincs, a megbontással nincs ami ugorjon.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7039) bendeguz1981


bendeguz1981
csendes tag

Jó reggelt mindenkinek.
Nekem olyan gondom van hogy van egy 22"-os lcd tv-m (kaptam)idáig gond nélkül ment tegnap olyat csinált hogy képet nem akar adni, háttérfény van és van hang is meg osd menü is ami tökéletes.ennek mi az oka hol keressem a hibát a tv tipusa Gran prix lt-249 dvb-t
köszi a segítséget Üdv

(#7040) Gaben01


Gaben01
őstag

Ha esetleg érdekel valakit, egy Samsung PS51F5500 "belseje":

Minden oldható csatlokozást átmozgattam,amennyire lehet a helyére nyomtam, de a csíkok nem szűntek meg sajnos.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7041) oil120 válasza Gaben01 (#7040) üzenetére


oil120
senior tag

alul a hangszórók alatt van egy lemez és alatta a nyák. Azon is megtisztítottad?

(#7042) oil120 válasza oil120 (#7041) üzenetére


oil120
senior tag

Lemaradt, hogy annak a nyáknak az alján mennek a kijelzőre flat kábelek, arra gondoltam.
Nagyon legyél óvatos, nehogy nagyobb hiba legyen belőle.

(#7043) Gaben01 válasza oil120 (#7041) üzenetére


Gaben01
őstag

Hehe,ha nem mondod fel se tűnik. Ez van amikor egy teljesen hozzá nem értő nekiáll "szerelni". :D
Természetesen ahhoz hozzá se nyúltam. Az a nyák elvileg miért felelős?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7044) oil120 válasza Gaben01 (#7043) üzenetére


oil120
senior tag

Függőleges pixelcsíkodért

(#7045) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Syncmaster 940BW monitor. Bekapcsolás után rögtön és folyamatosan cicergő hang hallatszik a monitor hátuljából és egy idő után (változó kb 2-3 perc, de van hogy sokkal tovább is üzemel) elmegy a kép, a bekapcsoló gomb villog vagy világít. Be és kikapcsolás után ismét megy egy ideig.

Mi lehet a hiba?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7046) balu-32


balu-32
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja a Samsung PS59D6900 tv-m elkezdett magától újraindulgatni. Hosszas próbálkozások után kiderült, hogy valószínűleg a táp lehet a ludas, mert gyári képbeállításokon, mikor a képernyő sötétebb a hiba nem jelentkezik, viszont amint feljebb tornázom a fényerőt ismételten egyből újraindul. Véleményetek szerint a kondik kicserélésével megszűnhet a hiba, vagy esetleg valami más baj lehet?

(#7047) oil120 válasza aakosch (#7045) üzenetére


oil120
senior tag

Vagy a háttérvilágítás csöve, vagy az azt maghajtó áramkör hibája.

(#7048) aakosch válasza oil120 (#7047) üzenetére


aakosch
tag

Szia!

Köszi a választ!

Érdemes javítani, javíttatni? Mennyi lehet a költsége?

Köszönöm! :)

(#7049) csigay2k


csigay2k
csendes tag

Sziasztok!
Van egy lg47lw4500 tv-nk, aminek a képe elfehéredett, olyan mintha negatívan mutatná a képet, de ahhoz képest is halvány. Közelről nézve elég (vízszintes) csíkos is. Van valami ötletetek mi lehet?
Köszi!

(#7050) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Tegnap este a Samsung EH6030-as tv-nken előjött egy hiba a standby led veszi a távirányító gombjait ellenben nem kapcsol be, illetve valamit villog a LED de számomra értelmezhetetlen.

A szomorú hogy gari már nincs rá, de ettől még nem dobnánk ki.

Olvasgattam, hogy valószínűleg táp kondit kellene cserélni benne.

Minden estre egy szakinak örülnék ha megnézné, vagy mondana erről valamit.

A válaszotokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.