Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) axlrose32 válasza olasz69 (#6078) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mihez?
Téma/link?

06703896891

(#6102) axlrose32 válasza Redreamer (#6077) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Beázott a kijelző.
.....
Mit mondjak, attól függ mennyire rohadt el a nyák...

06703896891

(#6103) axlrose32 válasza cseth (#6074) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba, attól függ piszkálta-e valami tudor.
06703896891

06703896891

(#6104) axlrose32 válasza fabias82 (#6073) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ennyit a tévé sem ér...
Keress meg, kitaláljuk!

06703896891

(#6105) axlrose32


axlrose32
őstag

Közkívánatra!

Mint már sokaknak jeleztem, egészségileg sem voltam mostanában a toppon.
Az itthoni internetem pedig elég csökkentett módban fut.
Ezért, ha valakinek valami nagyon sürgős, a hiszti elkerülésének érdekében, pontos típus, hibajelenség, fénykép kijelzőhiba esetén stb. ide is elküldheti sms-ben.:
06703896891
Nem mondom hogy azonnal, de igyekszem aznap válaszolni.

Aki ettől gyorsabb választ szeretne, annak ezt ajánlom:
[link]
Igaz semmit nem ér, de legalább gyors.
:DDD

06703896891

(#6106) Balákka


Balákka
tag

Sziasztok,
KB egy éves LCD TV-m a képen láthatót produkálja. agyonhasználva nem volt, hetente kb 4-6 órát ment átlagban...
A hiba: lilás foltosodás, nem állandó jelleggel, képpel együtt változó területeken.
TV típusa: OK ODL 32250-B

Igen tudom hogy noname szar, de anno ez volt a legolcsóbb és ennyi használatra bőven megfelelt. Gondoltam ennél azért tovább bírja...

Mi lehet a hibája? Orvosolható? Gariba bevehető probléma?

[ Szerkesztve ]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#6107) crosflow


crosflow
újonc

Sziasztok.

A Tv egyik naprol a másikra a filmnézés közben az alakok képei furcsán felhősek-meg akadoznak néha mozgás közben, mindemellett a csatorna lógóknál jól kivehető a gyenge minőség ime pár fenykép rola.

model 55h6400

[ Szerkesztve ]

(#6108) crosflow


crosflow
újonc

Mi lehet a hibája?

[ Szerkesztve ]

(#6109) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok! Az mitől lehet hogy az 5 éves Samsung LCD tv-m mikor jelet kap akkor a képe a fekete részeken inkább vörös, de mindegy hogy pc-ről hdmi-n vagy kábeltévéről kapja a jelet.

(#6110) Julot válasza axlrose32 (#6092) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod, bár nem akadékoskodtam, csak rámutattam egy elég nyilvánvaló dologra. Nem kell magadra venned, főleg, ha te egyedül "viszed itt a boltot", inkább azoknak szól akik tudnának segíteni, mégsem teszik! Ha egyedül vagy itt hozzáértő, segítőkész szakember, akkor nyilván nem várható el tőled hogy "hotline" 0-24.-ben itt legyél, vagy egyáltalán minden esetben válaszolj! Hálás vagyok, hogy mégis megtetted!

Annyit még kérdeznék, hogy a szüleim TV.-jének a taszt vagy a mainbord hiba javíttatása megoldható, megéri-e, vagy inkább kuka? Gondolom a mainbord alaplap lehet, ebből kiindulva nem lehet olcsó mulatság, a taszt - nos az nem tudom mi... :B

Köszönöm, és kitartást! Sajnálom, hogy a jelek szerint csak a te válladon nyugszik ez a topik!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6111) szumoo válasza axlrose32 (#6100) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Köszönöm, írtam privit! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#6112) Enzo_86 válasza axlrose32 (#6097) üzenetére


Enzo_86
tag

Szia!

Köszi, pont hozzájuk vittem, megoldódott a probléma.
A táp volt a hibás (nekem is ez volt a sejtésem)

(#6113) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Ezt tévedésből nem a megfelelő topicban kérdeztem meg:

"Van egy LG lcd tv-m, kb 4-5 eves. Mostanában kezdte el csinálni, hogy veletlenszerűen elfeketedik a képernyő egy fél másodpercre. Észrevettem azt is, hgy ha a lakásban lámpát kapcsolunk fel/le, attól is egy pillanatra "kikapcsol". Van, hogy gyakrabban előjön, van, hogy ritkábban. Mi lehet a hiba? Mit lehet tenni?"

:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#6114) attilam7508 válasza mityu2107 (#5570) üzenetére


attilam7508
újonc

Bocs, ezt privátban szerettem volna, de hátha tud segíteni valaki, hogy javít[L:/dl/upc/2015-12/02/583653_joq70kargrkewe2n_vagolap-1.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/02/583653_joq70kargrkewe2n_vagolap-1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]ható-e a hiba...

Szia Misi, hasonló hibája lett a tévémnek, csak piros színben, viszont a függőleges csík ilyen. Elárulnád sikerült-e javítani és hogyan? Köszi: Attila

[ Szerkesztve ]

(#6115) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok van egy Philips42PFL7962D/12 TV-m amivel az a probléma, hogy ha bekapcsolom és bejön az adás akkor 1-2 másodperc múlva elmegy a háttérvilágítás, de ha gyorsan belépek a menübe akkor akár órákat is időzhetnék ott, mert akkor nem kapcsol ki. Viszont van egy kis búgó hangja aTV-nek amikor lemegy a világítás akkor ez megszűnik. Érdemes a TV-vel foglalkozni szerintetek, valaki tudja , hogy mi lehet a gondja?

(#6116) bendeguz1981


bendeguz1981
csendes tag

Sziasztok ebbe a tv-be keresek kijelzőt philips 42pfl3605h/12 a kijelző típus Lc420wuy
köszi a segítséget.

(#6117) axlrose32 válasza bendeguz1981 (#6116) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elég esélytelen...

06703896891

(#6118) axlrose32 válasza Julot (#6110) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Persze, hogy megéri, ha közel vagy hívj fel és megbeszéljük!
05703896891

06703896891

(#6119) axlrose32 válasza crosflow (#6108) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez analóg vagy digitális vétel?

06703896891

(#6120) axlrose32 válasza Balákka (#6106) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha garis, akkor persze, vidd vissza!

06703896891

(#6121) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok

Tegnap vásárolt LG 49LF640V televízióm az alábbi hozzászólásokban taglalt jelenségt produkája:
http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_66811-66811.html
http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_66815-66815.html
http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_66819-66819.html
http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_66820-66820.html

Szerintetek mitől lehet ez? Ez hiba, vagy csak egyszerűen a Tv "gyengéje"?

Köszi

[ Szerkesztve ]

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#6122) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Szia(sztok)!

Átirányítottak ide a monitor fórumból a problémámmal, hátha tudtok segíteni.
Lenne egy lg flatron m4210n 42" LCD monitorba épitett pc -m (all in one) .A hiba abban nyilvánul meg hogy túl erős kontrasztot állít be a monitor(minden világosabb felület fehér és vagy csíkos lesz) ,de windowsban a videó kártya beállításoknál lejjebb véve a kontrasztot+fényerőt egész szép képet kapok,ugyan ez ha külső gépet csatlakoztatok rá.

Ezt lehetne orvosolni? :R

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#6123) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

Igaz nem pont ide való a kérdés,de hátha tudtok segíteni.
Notebook lcd-ről lenne szó.
15,6 LED háttérvilágítású chi mei.
A hibája,hogy a kép vagy szürke rajta vagy elcsúszva a kijelző alsó felén jelenik meg pirosan a kijelző felső része ekkor is szürke marad.
Javítható ez a hiba esetleges alkatrész cserével,ugyanis van egy ugyan ilyen törött kijelzőm és ha csak át kellene rakni esetleg valamit egyikről a másikra megpróbálnám.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#6124) Kommy válasza Kommy (#6115) üzenetére


Kommy
veterán

Erre senkinek semmi ötlet?

(#6125) marco22


marco22
csendes tag

Helló. Lenne egy LG 32LN570R tv-m egyszer fogta magát és elment a kép, hang van stb.. Kép is van világítás nincs de sötétben látni, hogy 4-5 másodpercenként villan egyet halványan!!

(#6126) Kernel válasza marco22 (#6125) üzenetére


Kernel
nagyúr

Típushibája ezeknek a LED háttérvilágítás meghibásodása. Utána a driver kapcsolgat rá, de a hibás LED-sor miatt nem tud beállni az áram, leáll, újra kapcsol stb.

Kijelző megbontásával javítható.

Csak elméleti segítségként írtam, munkát nem vállalok fórumon keresztül, árajánlatot is az általad választott szakemberrel kell majd tisztázni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6127) marco22 válasza Kernel (#6126) üzenetére


marco22
csendes tag

Ma lebontottam a hátulját és rámértem a led csatlakozóra 19 és 10 volt között ingadozik!! Nem lehet hogy a tápnak lett valami baja?? Ott hány voltak kellene lennie?

(#6128) Kernel válasza marco22 (#6127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Multiméterrel még akkor sem tudod normálisan mérni a PWM impulzusokat, amikor üzemszerűen világít a háttér.

De itt üzemszerűség eleve nincs is, mivel az áramgenerátoros driver először rákapcsol, méri az áramot, csakhogy az áram nem jön létre, ezért rögtön leáll, majd ismét próbálkozik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6129) marco22 válasza Kernel (#6128) üzenetére


marco22
csendes tag

Értem akkor külön a led világítást nem is tudom letesztelni egy külön tápról?

(#6130) Kernel válasza marco22 (#6129) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennél a 32 collos kijelzőnél 19 db nagyáramú LED van sorba kötve. 3-3,5 V nyitófeszültséggel számolva kb. 60 V kell neki. De áramgenerátoros jellegű táplálással, vagyis áramkorlátozó ellenálláson keresztül, ennél nagyobb feszültségről. Ha véletlenül fordítva kötöd rá, akkor még a jó LED-ek is kipurcanhatnak, mivel a fordított irányú feszültségre igen érzékeny. Hivatalosan 5 V maximum, bár a gyakorlatban ennél azért többet is kibír.

Üzemi áram több 100 mA, de néhányszor 10 mA hatására is már világít.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6131) marco22 válasza Kernel (#6130) üzenetére


marco22
csendes tag

Nos további bontás után már látom a ledeket és valóban a ledek villannak fel 2 másodpercenként! 21 db led vab 3 sorban 7 db soronként! Egy led van ami nem villan valószínűleg halott, ő csinálhatja az egész galibát??

(#6132) Kernel válasza marco22 (#6131) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általában egyszerre csak egy romlik el.

Abban nem ilyen háttér van? 6+7+6 LED:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6133) marco22 válasza Kernel (#6132) üzenetére


marco22
csendes tag

Bocs elnéztem 22 db 7-8-7. És az fenti sorban jobbról a második nem megy!

(#6134) marco22


marco22
csendes tag

Ilyet egyáltalán lehet kapni valahol?

(#6135) pepusos


pepusos
senior tag

Sziasztok! Ma kézhez kapott Lg55LF652v tévé kijelzőjének bal oldalán felül és alul világos foltok vannak. Felül sárgán, alul rózsaszínesen világít. Világos képnél nem is látszik, viszont sötét képnél nagyon zavaró. Mi lehet ez, és cserélik e gariba emiatt? Segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6136) Kernel válasza marco22 (#6134) üzenetére


Kernel
nagyúr

eBay-en láttam szalagokat, jó drágán. Nekem mondjuk nem kellett, mert sérült kijelzőből ki tudtam termelni.

(#6135) pepusos

Ez egy újonnan vásárolt TV? Mert akkor vissza kell passzolni, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6137) pepusos válasza Kernel (#6136) üzenetére


pepusos
senior tag

Igen, dec. 4-én rendeltem, ma hozta a futár.

(#6138) Kernel válasza pepusos (#6137) üzenetére


Kernel
nagyúr

Online vásárlásnál indoklás nélkül el lehet állni, én biztosan szabadulnék egy ilyentől.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6139) winibá


winibá
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni a Philips TV-m ügyében !
Kérdés :.hibája ? javítható-e? Érdemes vele foglalkozni ?
Köszönöm előre is!
A következőt produkálja!

(#6140) winibá


winibá
csendes tag

Bocsánat a típusa Philips tv 42pfl3604/12 !

(#6141) schtam


schtam
újonc

Sziasztok fórumtársak!
Van egy lg lcd tvm. A következő a hiba, egyik napról a másikra ilyen lett.
Szétszedtem a hátlapját, és a t-con panel nagyon búg benne, azt hallom. szemrevételezéssel semmi égett elem nincs egyik panelon sem. mi lehet a baja?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

ST

(#6142) valentin94


valentin94
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy hete egy Samsung UE43J5500 smart televiziót, amit elsősorban HDMI-re kötve használtam eddig. A tv képe óránként vagy pár óránként elsötétedik, szabálytalan időközönként. Ilyenkor mintha egy csattanást is hallanék, de ebben nem vagyok biztos. a kép pár másodpercre megy el, majd megint tökéletesen működik. Nem igazán gondolok HDMI kábel hibára hisz előtte egy hd readys tévénél egy két éve már tökéletesen működött. Szoftverfrissitést kikapcsoltam és a beállításokban minden rendben elvileg. Valakinél előfordult hasonló jelenség ? Garanciás cserét szeretném elkerülni ha lehet. Köszi a segitséget.

(#6143) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Erre a problémára tud valaki megoldást?[link]

20 éve a Prohardveren

(#6144) Hunnish


Hunnish
újonc

Szia!
Van egy régi Sharp Aquos LCD tv-m és minden bekapcsolás után egy pillanatra bevillan a kép, majd csak hang van. Csak kérdezném, hogy érdemes-e javítani, mi lehet a gond és körülbelül mennyibe kerülne. Előre is köszönöm szépen :)

(#6145) Yondaime 四代目 válasza Yondaime 四代目 (#6122) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

Erre Valaki? :F :))

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#6146) pityike


pityike
csendes tag

Szia Axlrose32!

Köszönöm, hogy nov. végén visszaírtál - újra írtam az itteni privátra.

Üdvözlettel:
J.Imre

(#6147) marco22


marco22
csendes tag

Valakinek led nincs elfekvőben??

(#6148) dewster


dewster
újonc

Sziasztok van egy samsung sp43t8hl tv nem kapcsol be ,amikor lekapcsoltam még tökéletesen ment reggel

viszont csak a kis piros vissza jelző világít esetleg valaki tudna segíteni?

A súlya miatt nem igazán tudom szállítani. a tv dél Pesten található.

szerelve még nem volt.

(#6149) lacckoo01


lacckoo01
újonc

Hello.
Van egy Panasonic TH-42PV60EH plazma tv-m.
Pár napja a bal szélétől 20 cm-re egy 5 cm-es fekete csík jelent meg.Nem is változik és nem tünt el azóta.
Lehet kezdeni vele valamit? Javítható?
Választ előre is köszönöm. Üdv.: Laci

(#6150) gtohun


gtohun
csendes tag

Sziasztok.
Érdekelne szakértői vélemény, hogy a mellékelt képen lévő, sajnos csíkos LG edge led panelt csíktalanítani. Ahogy látható a jobb felén szalagkábel nélkül sem egyenletes a megvilágítás, a szektorokhoz tartozó szalagkábelek mozgatásárára, nyomogatására sem reagálnak a csíkok. Remélem lehet vele valamit kezdeni, sajnálnám kukába dobni.

Köszönöm

üdv. GTohun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.