Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36901) jézusom válasza t256 (#36899) üzenetére


jézusom
addikt

Én vettem hasonlót, mint ez a felfújható, de valami hungarocell töltet van benne, és tépőzáras. Ez elég jó de pontos méretet kell venni!

(#36902) t256 válasza Zsocy155 (#36900) üzenetére


t256
őstag

Köszönöm! Végül rátaláltam az “Andrea gallérra” .
Elvileg kiváltja a tölcsért és antiallergén.
a nyakörvet is be lehet fűzni, így biztosabb a rögzítés.
Olyasmi lehet, amit Jézusom ajánlott.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#36903) Zsocy155 válasza t256 (#36902) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nincsmit.
Jobbulást a kutyusnak!

(#36904) Max_218 válasza Chaser (#31227) üzenetére


Max_218
tag

Szia!

Milyen ez a nyakörv ami megcsipi? nagyon régen vettünk egy pet trainer 852-t de nem igen használt.

Épp ma jön egy kutyaiskolas tréner,mert a babát aki 8 hónapos lassan és mászni tanulunk nem igen szívleli meg féltékeny is miatta elégg.
Kicsit antiszoc a kutya fél mindentől és mindenkitől ,máskor meg rájön az idegbaj.. félünk hogy nehogy megkapja a kislányunkat. A máltaink 8 éves.

(#36905) Alusky válasza Max_218 (#36904) üzenetére


Alusky
aktív tag

5 éves komment és ő se írt ide fél éve, úgyhogy privátban kérdezd meg tőle inkább.
Nem sok kommentje van itt nem találtam közötte, hogy említette volna a nyakörv márkáját. Illetve egyszer kérdezték tőle, arra ez volt a reakciója. [link]
:DD

Van itt 1-2 tag aki használ ilyeneket, majd ők írnak talán.

(#36906) Major Lion válasza Max_218 (#36904) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem biztos hogy ezt a problemat elektromos nyakorvvel kellene kezelni, ha megis akkor meg nem egy aliexpress-es valamivel...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36907) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van egy kb 3 hónapos kölyök német juhász kutyusom, tudnátok pár tippet adni, milyen eledelt (granulátum) érdemes neki venni, ill. mire figyeljek oda? Köszi minden hasznos tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36908) Alusky válasza junior11 (#36907) üzenetére


Alusky
aktív tag

Mennyire lehet drága az a táp?

(#36909) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sziasztok,
Kutya útlevelet Budapesten hol tudok legolcsóbban kiváltani?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#36910) junior11 válasza Alusky (#36908) üzenetére


junior11
veterán

Jó ár/érték arányban legyen, lehet többfélét is ajánlani tapasztalat alapján, aztán majd választunk. Nagyon játékos, és szeret rágcsálni, van értelme táp és némi kevés házikoszt mellé neki még ilyen dental stick és hasonlókat venni? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36911) Dorian válasza HThomas (#36887) üzenetére


Dorian
félisten

Ez teljesen normális. A kutyapisi nagyon magas nitrogéntartalma miatt van. Élj együtt vele, ez csak fű.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36912) omfgk válasza junior11 (#36910) üzenetére


omfgk
addikt

A Dentastix az konkrétan szemét, csak megfelelő állagra és formára gyúrva ,hogy rákényszerítse a kutyát a rágásra.

Gabona, növényi melléktermékek, ásványi anyagok (például 2,3% nátrium-tripolyfoszfát), hús és állati melléktermékek, olajok és zsírok :Y

Ha csak tápot eszik, minden egyes nap, akkor könnyebben alakul ki fogkő.
Ugyanannyiért mint a dentastix, van szárított fül is.
Én múltkor sertésfülkagylót vettem neki.
https://www.zooplus.hu/shop/kutya/jutalomfalat/phil_and_sons/sertes/299329?origin=hopps&q=f%C3%BCl&i=16&ro=1
Fiatal kutyánál inkább sima fül, az kevésbé kemény, inkább rágós, tehát elbír vele, csak lassabb a folyamat.

De a csak táp problémára az is megoldás ha mondjuk pár naponta az egyik étkezés az nyers. Csirkemellcsont (neve ellenére főleg porc és nem csont), csirkenyak, farhát stb...

Eleve németjuhásznál ott kezdjük ,hogy napi kettő részre szét kell szedni a kajáját (amíg nem felnőtt addig meg pláne, inkább háromszor még ilyenkor). Fél adag táp reggel és fél este.
Mi 3 naponta reggelente nyerset adunk neki. Viszont magát a tápot a nyerssel ne keverjük. Reggel és este szétszedve.

Tápra ajánlás : Alpha Spirit.

[ Szerkesztve ]

(#36913) HThomas válasza Dorian (#36911) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Amit nem értek, hogy van olyan ismerős, akinek szintén össze-vissza pisilő szuka kutyája van, és náluk nincsenek fűfoltok, pedig nem csinálnak semmi különöset...

(#36914) omfgk válasza HThomas (#36913) üzenetére


omfgk
addikt

Pedig pont a szukáknál pusztul ki jobban a fű.

Mert pont ők azok akik nem szanaszét pisilnek. :))
Nálunk sok kan kutya után most egy szukánál ez látszik. Jobban egy helyre megy és ezért azon a kisebb területen tutira kidöglik a fű.

De gondolom van eltérés ,hogy az adott pisi és az adott fű milyen is.

[ Szerkesztve ]

(#36915) galervin93 válasza omfgk (#36914) üzenetére


galervin93
őstag

Nekünk még az is befolyásolta, hogy a szuka éppen tüzelt-e - valszeg a hormonális változások miatt a vizelet is másképp alakult, eleve töményebb és szúrósabb szagú volt, és hát jobban égette a füvet is.
Bocsi ha valaki nem volt kíváncsi az intim részletekre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36916) HThomas válasza omfgk (#36914) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk össze-vissza pisil, bár vannak jobban frekventált részek... illetve arra gondosan ügyel, hogy a következő adagot a már kipisilt terület szélére küldje, ahol még ép a fű :D

(#36917) omfgk válasza HThomas (#36916) üzenetére


omfgk
addikt

Mármint nem úgy értem. :))

Kan kutya felemeli a lábát és utána összevissza megy. :C 1-2 négyzetméter.

Szuka meg leguggol és egy nagyon kis területre...

[ Szerkesztve ]

(#36918) HThomas válasza omfgk (#36917) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

1-2 négyzetméter.
Nem gondoltam volna, hogy ekkora a szórása, azt hittem becéloz egy fatörzset és azt küldi telibe :D De még soha nem volt kan kutyánk :)

(#36919) omfgk válasza HThomas (#36918) üzenetére


omfgk
addikt

Még séta közben talán-talán céloznak, de odahaza szanaszét. :))
Otthon ugye mindent jelölniük kell. Minden az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#36920) junior11 válasza omfgk (#36912) üzenetére


junior11
veterán

Köszönöm!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36921) jézusom válasza junior11 (#36910) üzenetére


jézusom
addikt

Egyet értek másokkal, ezek a dentastickek konkrétan szemét. nem táplálék. Viszont 3 hónaposan amÍg rágcsál érdemes lehet venni neki, tudni illik rágni fog. Ha nem akarod, akkor is, és ha nem adsz neki rágható dolgot, akkor rághatatlant fog rágni.

Ha mindenképp táppal akarod etetni, rendesen hús tartalma legyen, a fehérje rész ne hüvelyessel legyen feltúrbózva. Érdemes megtanulni az összetétel leÍrás mit jelent. Ne gabona legyen az elején, hanem hÚs. Az elég gyakori átverés, hogy hús van elöl, mégis több a gabona, mivel több összetevőből Írják oda, és ha össze adod, mindjárt más a matek.

(#36922) Alusky válasza galervin93 (#36915) üzenetére


Alusky
aktív tag

Tüzeléstől nem lesz sűrűbb, a kevesebb bevitt folyadéktól lesz ami megeshet tüzelésnél, szúrós szaga meg egy esetleges enyhe hólyaghuruttól ami elő-előfordul pláne ha kevesebbet is iszik és kihordják könnyen lábon.
Azért pisál az előző szélére, mert nem akar belelépni a hugyozásába, pláne ha friss még valamennyire.
Nekem nem sárgul a fű, régen se sárgult, csak előző évben a nagy szárasság alatti pisálásokkal, pedig 8 szukával kapja az ívet a talaj felső rétege. Acanát esznek, meg N&D, Carnilove. Az is számít, hogy az adott talaj NFK tartalma mekkora, mennyit vesz fel a növény abból és mit bír még el pluszban hozzá.

Tudnék miket mesélni amitől lesorvadna az arca az embereknek, nemcsak kutyatenyésztőként, lótenyésztésben is segédkeztem már és hát pattant ott is a szájba a cigi jellegzetes magyar mondatok elhangzása után. :D
Néhány ember azt hiszi a cuki kisállatok a zöldellő mezőn készülnek, románcban, lenyugvó naplementében, szivárvánnyal, csillogó harmatot hátrahagyó vonuló esőfelhőkkel. Ahham, hogyne. :D

(#36923) Alusky válasza junior11 (#36910) üzenetére


Alusky
aktív tag

Sajnos a középkategória is elég drága már, 20000Ft/15Kg árú zsákokban is van már kukorica pl. Én középkateógriából Cibau puppy maxit szoktam mondani meg Brit premium large juniort. Kölyöktápot ~egy éves koráig adjatok, most még napi 3x, aztán fél évesen lehet napi 2x és utána az maradhat.

Én nem használok Dentastixet, egyszer vettem régen, egy rágás után nyelték le, ráadásul szemétből van és még drága is és nem tudom egyáltalán használ-e. Viszont van nem egy ismerősöm aki havi 10-15 ezrekért vesz Dentastixet... Én nem ajánlanám.
Lehet kapni állatboltokban szárított bőrből készült kifliket meg csigákat, mint a péksütik, azt érdemes venni. Én a vadon nőtt mogyoróbokrok vesszőiből szoktam méretre vágni és hazahozni nekik, azt is szeretik rágni. Meg száraz kenyérből egy keveset, az is jól pucol fogat.

Oltásai gondolom megvannak, ha nincs akkor a kölyökoltásokat pótolni ennyi idősen már nem kell, csak egy kombinált és rendben van. A veszettség ellenit kell megkapnia 3 hónapos koráig, ezt fél évre ismételni és utána évente. A kombináltat meg évente vagy kétévente. Féreghajtani 3 havonta, de ezt is a dokival kell megbeszélni, mert a kullancs, bolha és szívféreg védekezésnek összhangban kell lennie egymással.
Piszkáljátok játék közben a szőrét, a szájába belenyúlni, a füleibe, a hasánál, hogy szokja meg a vizsgálódást, lehet hagyni egyedül is hadd szokja azt is. A szobatisztaság meg kialakul általában magától is, legtöbbször a dicséret, szidás módszer sem kell. Ha sokat vagytok kint vele akkor ösztönösen kialakul, ha jó helyről van és a kölykök úgy voltak karámozva már eleve, akkor 8 hetesen elhozva is majdnem szobatiszták már. Mehettek vele már sétálni, jó ha találkozik más kutyákkal is, kutyaiskolát döntsétek el, ezt mindenki maga tudja mit akar, hogyan él, mennyi tudása van a kutyákhoz, én nem látok bele a másik életvitelébe.
Az ivartalanítást meg eldöntitek a dokival, legyen-e meg mikor, én nem szoktam kérni a vevőimnél.

(#36924) jézusom válasza Alusky (#36923) üzenetére


jézusom
addikt

Nemrég valami kemény kollagén anyagú csont formájú rágcsálót vettem. Mindenki azt hiszi, hogy bőr de valójában kollagén, elég tartós, fogok még venni,vez a legjobb idáig.

(#36925) Alusky válasza jézusom (#36924) üzenetére


Alusky
aktív tag

Lehet, hogy kollagén ez is, nem tudom még sose vettem. Az Alphazooban szokott lenni lent a tálakban ilyen croissant meg kakaóscsiga alakú verziója, nem is olcsó mert 2000 fölött van darabja. Meg ugyanilyen csont is szokott lenni, bár az átlátszóbb.

(#36926) jézusom válasza Alusky (#36925) üzenetére


jézusom
addikt

Teljesen hülye vagyok :DD nem is csont alakú, hanem ilyen szalag :D megyek is inkább xboxozni mára. Egy rohadt kemény lapocska, ami a nyál hatására szép lassan felpuhul és akkor tudja a kutya megkezdeni.

[link]

(#36927) junior11


junior11
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36928) Ispy válasza Alusky (#36923) üzenetére


Ispy
veterán

Én most marha fület vettem neki, amikor elkezdi csócsálni tehénszag van a lakásban. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36929) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap a feleségem estefelé kutyát sétáltat, váratlanul rájuk támad egy nagy testű kutya, elkezdi püfölni a miénket... előkerül a gazdája és valahogy szétszedik őket, végül úgy tűnik nem lett semmi gond, megúszta egy zúzódással, illetve egyikük sem aludt aznap a stressz miatt. A kedves gazdi póráz nélkül sétáltatta a kutyusát.
Pár hónapja a Dunaparton sétálunk kutyával, jön felénk két nagyobb testű, fiatalabb kutya, se póráz, se gazda... aranyosak, játékosak, ugrálnak ránk, próbálnának játszani a miénkkel, nincs semmi gond, aztán pár perc múlva előkerülnek a gazdák... Asszongyák errefelé nem szoktak sokan lenni, elengedik őket, mert nem szeretik a pórázt... hát jó.
Túrázunk a haverral (kutya nélkül), egyszer csak szalad felénk ugatva egy labrador, majd megáll a túristaút közepén és ugat ránk... nem tűnt agresszívnek, de a haverom fél a kutyáktól, szóval elég kellemetlen szitu volt... aztán jön a gazdája, próbálja visszahívni, sikertelenül, és kiált, hogy ne féljünk, nem bánt a kutya. Hát kösz.
Azt hagyjuk is, hogy hány kiszökött kutyával találkoztunk az utóbbi időben, és nem arra gondolok, hogy váratlanul, egyszer kiszökik, hanem a gazdák kb leszarják, mi van (hatalmas lyuk a kerítésen, rendszeresen nyitva "felejtett" kertkapu, stb).
Tényleg ennyire pocsék itthon a kutyatartási kultúra, vagy csak mi kaptunk el egy peches sorozatot?

(#36930) Ispy válasza HThomas (#36929) üzenetére


Ispy
veterán

Itt nálunk rendszeresen vannak póráz nélküli kutyák, de vagy nem foglalkoznak senkivel, vagy el sem mennek a gazdájuk lába mellől. Én csak belátható terepen engedem el, ha látom a távolból, hogy jön valaki megkötöm. Illetve mi már szinte névről ismerünk mindenkit a környéken, tudom kit szeret, kit nem, kihez lehet odamenni. Idegen helyen sosem engedném el.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36931) HThomas válasza Ispy (#36930) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ilyen gazdák errefelé is vannak, nem is szokott gond lenni, főleg ha ismerik egymást a kutyák...én mondjuk nem engedem el, főleg nem nem az utcán a házak és emberek között, bárhol kifordulhat elénk bárki a sarkon, ahogy tegnap is történt. Kutyaiskolában tanuljuk a behívást, majd ha kijárta a szuperhaladó csoportot, akkor talán, egyszer...

A kedvencem amúgy, amikor még kisebb volt, szintén erdős úton, odaszalad hozzánk (póráz nélkül) egy kutya, és persze elkezdenek játszani (aminek amúgy rohadtul nem örülök, mert gabalyodik össze-vissza a póráz, meg amúgy is, arra tanítjuk, hogy pórázon nincs játék). Előkerül a gazda, és még ő mondja nekem nagy lelkesen, hogy miért nem engedem el a kutyát. Miért, b+, tán mert kölyök és nem behívható és ész nélkül szalad bárkihez ismerkedni, legyen az kisgyerekes anyuka, öreg néni, vagy biciklis... ja meg legutóbb az erdőben sétálunk, messzebbről látom, hogy szalad egy őz, utána nem sokkal egy vizsla-szerű kutya, aztán jóval lemaradva futnak utána a gazdái. Na mindegy, ventillálok, a tegnapi eset felhúzott picit. :((

(#36932) Ispy válasza HThomas (#36931) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, nálunk más, itt lakunk a város szélén a pusztában, de még itt is 2x meggondolom hol engedem el, de akkor is csak labdázni, mert különben még valami hülyeség jut eszébe, amíg labda van mással ugysem foglalkozik, még kutyákkal vagy nyúlakkal sem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36933) Manduia válasza HThomas (#36929) üzenetére


Manduia
csendes tag

Néhány éve a miénket is megtámadta a parkban két pórázról elengedett kutya, szerencsére nagy fizikai sérülés nem történt (de azért volt egy nagyon rossz napja szegénynek). Utólag kiderült, hogy nem az első, és nem is az utolsó eset volt, két kutyát meg is öltek, mégis a mai napig elengedi őket a gazdájuk, pedig már többször bizonyították, hogy veszélyesek. Persze ez kivételes eset, de sajnos én is sokszor azt látom, hogy a gazdák nem mérik fel milyen következményei lehetnek, ha póráz nélkül sétáltatják a kutyáikat. Sokan meg mintha hiúsági kérdést csinálnának belőle, hogy az ő kutyájuknak nincs szüksége pórázra, közben meg nagyon is lenne.

(#36934) HThomas válasza Manduia (#36933) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Ez azért elég szomorú, gondolom azóta sem lett semmilyen következménye a dolognak...

(#36935) Alusky


Alusky
aktív tag

Póráz nélküli marhák mindenhol vannak. Nem a póráz nélküliséggel lenne gond, hanem a gazdával aki nem képes felmérni, hogy ő és a kutyája nem alkalmas erre.
Szerencsére annyira nem gyakori azért, de bosszantó mikor belefut az ember.
A benti háznál ezért csináltam inkább dupla kerítést az utca felől, hogy az odafutó kutyák ne tudjanak a kerítésen keresztül átharapni az enyémekre. Aztán ezt a kintinél is megcsináltam, jobb a tuti megoldás, meg nagy ritkán kirándulók arra is mennek kutyával.

Másik ilyen marhaegylet a flexi pórázosok, azon van is meg nincs is, mert ugyanúgy kiengedi 7 méterre a kapukhoz a kutyát, az orvosi rendelőbe körbenézés nélkül beengedi többméter kihúzott pórázzal, de erről sem a flexipóráz tehet, hanem a gazdája aki kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#36936) Manduia válasza HThomas (#36934) üzenetére


Manduia
csendes tag

Jól gondolod. Úgy tudom volt, aki kihívta a rendőrséget, amikor látta, hogy megint szabadon futkároznak a parkban, de mire kiértek, már persze nem voltak ott, így nem tudtak mit csinálni. Valószínűleg ennek a következménye, hogy abban a parkban már csak negyedannyi kutyát sétáltatnak, mint régen.

(#36937) Manduia válasza Alusky (#36935) üzenetére


Manduia
csendes tag

Ezért is lenne jó, ha engedélyhez kötnék a kutyatartást, az engedélyt pedig egy felelős kutyatartásról szóló vizsgához.

(#36938) Alusky válasza Manduia (#36937) üzenetére


Alusky
aktív tag

Valószínű lesz majd a távoli jövőben, de egyhamar nem reménykednék benne, főleg azért sem mert annyira nem rossz a kutyatartási morál ami sürgetné ezt. Amik fel vannak általában sorolva, mint "probléma" mindenhol jelen vannak, ebből a szempontból nem vagyunk kirívóak.
Nagy megváltást egyébként sem érdemes fűzni egy kutyatartási vizsgához, mert nagyon alacsonyan lesz a mércéje az borítékolható. Azon meg nem fognak görcsölni, hogy többszintes, különvizsgás, átgondolt rendszert megcsináljanak amivel tényleg az adott kutyatartó képességeihez igazodna a kutyatartás is.

Egyébként meg törvényeink vannak, nem is annyira rosszak és be is tartják őket, inkább az a gond, hogy egy ilyen idióta mikor elengedi a kutyáját max 1 ember jelenti fel vagy annyi se a 30 helyett, így nem is nagyon kezdenek mit vele. A másik 29 inkább elmegy másfele sétáltatni... Akkor meg min csodálkoznak.
Ha összeáll elég ember és csoportos feljelentést tesz, videókkal is, akkor már le fogják rendezni. A két kutyát meg is öltek eset az garantáltan nem lett feljelentve, így csinálni se tudnak vele semmit értelem szerűen.

[ Szerkesztve ]

(#36939) Kobe


Kobe
veterán

Valaki tud barmi olyan rendeletrol ami a heten lepett volna ervenybe es kutyasetaltatasra vonatkozik?

nalunk a keruletben a kozteresek kollektive kezdtek el vegzalni a kutyasokat mondvan kikott egy kormanyrendelet ami felulirja a keruleti szabalyozasokat es orszagosan csak betonon, porazon lehet kutyakat setaltatni, kozterulet fure engedni es poraz nelkul setaltatni sehol nem lehet, meg a keruletek altal integralt teruletnek kijelolt reszeken sem

en keresem, keresem, de nem talalok meg csak hasonlot sem…..

(#36940) omfgk válasza Kobe (#36939) üzenetére


omfgk
addikt

A felforrósodott betonra kéne arccal előre lefektetni a köztereseket...

Egyébként nem arról van szó ,hogy elkezdtek betartatni egy már régen meghozott szabályt?

[ Szerkesztve ]

(#36941) HThomas válasza Alusky (#36938) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Én gondolkoztam, hogy tegyünk-e be vagy fejlelentést, de végül nem tettünk: nem lett komolyabb sérülés, illetve a másik kutya gazdája normális volt, szóval én őszintén remélem, hogy tanult a dologból, és legközelebb jobban csinálja majd (és végül is ez lenne a lényeg az egészben, azt hiszem). Illetve így utólag végiggondolva, más szemtanúja se volt azt hiszem az esetnek, szóval ilyenkor ha a másik fél nem együttműködő, valszeg nem is lehetett volna rájuk bizonyítani...

#36939 Kobe: mondjuk parkokba így se nagyon lehet beengedni kutyát, de ez azért durva lenne...

(#36942) Kobe válasza HThomas (#36941) üzenetére


Kobe
veterán

Nalunk a keruletben nem hogy be lehet engedni, hanem integralt parkkent mukodnek vagyis poraz nelkul, teljesen szabadon setaltathatoak benne az arra kijelolt reszeken, helyi szabalyozas szerint

(#36943) HThomas válasza Kobe (#36942) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Jaaa, és most ezekről a helyekről is elkezdték kitiltani a kutyákat? Remélem azért még a kutyafuttatóra lehet kutyát vinni... Hát, no comment... amúgy ha látsz egy ilyen közterest, akkor meg kéne tőle udvariasan kérdezni, hogy mutassa meg a jogszabályt... elvileg neki csak tudnia kéne, hogy mi ez az egész.

(#36944) Alusky válasza HThomas (#36941) üzenetére


Alusky
aktív tag

Természetesen nem az ilyen apróbb, főleg megbeszélt esetekre gondoltam, előfordulhat bárkivel, hogy véletlen kitépi a kezéből a pórázt a kutya vagy kiakad neki vagy eltépi. Hanem ami fentebb lett említve, hogy hónapokig, félévekig nem lehet egy-egy idióta miatt egy komplett parkban kutyát sétáltatni, mert támadnak a kutyái póráz nélkül és figyelmeztetés után sem köti meg őket vagy a viselkedése olyan ami indokolja. Ilyenkor mivel többször is megtörténik az eset könnyű már másokat is találni aki látta, illetve videót is készíteni. Intézkedni fognak, ha meg már korábban is volt ilyen ügye pláne, amikor ez nem történik meg az szinte mindig abból fakad, hogy eleve nem is lett jelentve.
Amit szeretnek elhanyagolni az a láncos kutya, vagy a sima kóbor kutya ami nem támad, mert az ugye veszélyt nem jelent senkire ráérnek eltenni a papírköteg aljár. De a támadó, veszélyes kutyákkal már foglalkoznak még itthon is.
Meg ott van a másik véglet is amikor kettő helyett hármat ugat a kutyád és már jön is a nyakadra a jegyző, állatorvos meg ha van valamelyik állatvédős gyülekezet is... Volt benne részem.

A parkos sétához annyit, nem lapoztam fel jogszabályokat, de ilyen országos törvényeket nem szoktak egyik hétről a másikra síri csendben beiktatni év közepén, főleg nem ilyen megkérőjelezhetőeket, úgyhogy én mindenképp helyi szabályok között kutakodnék, önkormányzatot vagy városrendészetet kéne megkérdezni, esetleg a parkot üzemeltetőt, hogy mi van. Nekem ez gyanúsan helyi módosításnak tűnik, esetleg valamelyik félreolvasta vagy izmozni akar aztán az alapján adták ki a köztereseknek is.
Ha meg a közteres büntetni akar vagy akadékoskodik kérdezzétek meg tőle pontosan melyik jogszabály alapján intézkedik, mert ha kívülről fújja akkor ezt is tudnia kell, vagy hívhatjátok a rendőrt is, mert úgy vélitek nem létező jogszabály vagy helytelenül értelmezett jogszabály alapján akar intézkedni ellened. Perpill jobb tanácsot nem tudok adni ebben.

Én eléggé valószínűtlennek tartom, hogy ki lennének tiltva minden zöldterületről a kutyák pórázzal is, főleg nem országosan, főleg olyanokról ahol eleve is be voltak engedve.

(#36945) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, próbáltam olcsón jobb viszonylag jobb minőségű tápot keresni. Ehhez mit szóltok?

(#36946) jézusom válasza Kaci84 (#36945) üzenetére


jézusom
addikt

Jobb, mint a tescos, de pl az izületvédők csak mutatóban vannak benne. Ilyen 1g kéne naponta egy nagyobb kutyának, de legalább néhány száz mg. A másik, meg hogy a búzaliszt kilója 150 Ft jelenleg.

(#36947) Daffni2 válasza Kaci84 (#36945) üzenetére


Daffni2
addikt

"olcsón jobb viszonylag jobb minőségű tápot keresni."

Nem gyanús az ára? :Y
Nincs etetési útmutatás, stb. A szemétnél 1 fokkal jobb talán.

"Aki ad,az nyer"

(#36948) Kaci84


Kaci84
őstag

Eddig rizses húst kaptak a jellemzően farháttal, zöldség gyümölcs, tojás.
Gondoltam kényelem okán megpróbálnánk kiváltani száraztáppal. Vagy legalább a nyári időszakra. Macerás a hús beszerzése, főzése, tárolása.
Melyik táp lenne ami nagyjából minőségbben ki tudná váltani?
Megpróbáltam utána keresni. A keresőben eleve kizártam a gabonát. A találatokkal mentem a legolcsóbbtól felfelé és a Ft/ táp kg helyett a Ft/hús kg árat néztem.
Így Az Alpha Spirit The Only One 7 Days jött ki legjobban. Ez elvileg 85% hústartalmú és ~ 2190 Ft/kg ár jött ki. Amúgy minőségben is elég jónak tűnik. Még ha egyes hús öszetevői nem is érnek annyit mint máshol, de a többi amit találtam sokkal rosszabb ár-értk arányú. Javítsatok ha valamit nem/rosszul számoltam. Ha igen akkor máshol is szerintem ez kb ennyi lesz jelentősen nem lehet jobban/rosszabul kijönni.
Sajnos nem olcsó. Megnéztem a bolti húsárakat.
Csirke: szív 1000, Zúza 1500, de tartunk tyúkot a tojást 1800-ba számolom. Szóval ha csak ezekkel számolok akkor is 1400 környékén vagyunk. Ezt még könyebben lehet olcsósítani farháttal vagy ha valami akciós pl. most a faroscomb ami színhús részt számítva is 1100 környékén van.

[ Szerkesztve ]

(#36949) omfgk válasza Kaci84 (#36945) üzenetére


omfgk
addikt

összetétel: Hús (szárított baromfihús 22%, friss hús /hús, sertés, marha/ - 20%, hidrolizált sertésmáj 3%), búza, búzaliszt, rizs, baromfizsír, búzakorpa, cukormaradék 5%, sörélesztő, lazacolaj, búzacsíra, természetes rostok, glükozamin 0,08%, kondroitin-szulfát 0,08%, cikóriagyökér 0,01%, yucca 0,01%

Erről azt kell tudni ,hogy azért van szétszedve külön búzára és búzalisztre mert együtt első helyen szerepelnének az összetételek között. Tehát több benne a búza mint a hús.

Közkedvelt trükk. Még az Orijen is meglépi a hüvelyesekkel.

Orijen ami sokak szerint az isten.
ÖSSZETÉTEL
Friss csirke (25%), nyers pulyka (8%), friss csirkebelsőségek (máj, szív) (7%), nyers egész hering (6%), nyers egész szürke tőkehal (5%), friss tojás (5%), nyers pulykamáj (5%), dehidratált csirke (4%), dehidratált pulyka (4%), dehidratált makréla (4%), dehidratált szardínia (4%), dehidratált hering (4%), egész vöröslencse, egész csicseriborsó, egész borsó, csirkezsír (3%), egész zöldlencse, egész tarkabab, egész veteménybab, lencserost, sárga tőkehal olaj (1%), borsórost, szárított moszat, friss egész úritök, friss egész pézsmatök, friss egész cukkini, friss egész sárgarépa, friss egész alma, friss egész körte, szárított cikóriagyökér, friss fodros kel, friss spenót, friss céklalevél, friss tarlórépalevél, egész tőzegáfonya, egész kék áfonya, egész fanyarkabogyó, kurkuma, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó.

Összeadjuk (összetételben mennyiség alapján van listázva), tehát az első 3 hüvelyes az egyenként 3-4%, a másik 4 meg 1-3%. Szóval 13-24%. Még a 13%-al is a lista második helyére ugrana.
És ezzel a fehérje tartalmat is lehet még feljebb tolni. Pont ezeket eszik a vegánok fehérjeforrásként. Nem véletlenül. :))
Persze a hüvelyes az nem búza, tehát nem szemét, csak a példát hoztam ,hogy még a 3000+ft-os kg ár mellett is lesz kozmetikázás.

[ Szerkesztve ]

(#36950) jézusom válasza Kaci84 (#36948) üzenetére


jézusom
addikt

[link] én most ilyet vettem, régebben is ilyen volt nekik, de nem lehetett kapni, most megint van :)

Meg innen veszek húst (szlovák webshop de no para kihozzák kisautoval), vagy a sarki kutyakajástól. Nem bolti húst adok nekik, max néha olyan helyről hozzá lehet jutni olcsó csirkebőrhöz, esetleg fejhez lábhoz, vagy valami alkatrészhez :)

Facebook csoportokból is szoktam venni, de időszakosan van, le kell beszélni a szállÍtást nagyobb mennyiségre stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.