Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) #89309696 válasza Vaze (#34000) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mennyit akarsz rákölteni?
Legdrágábban/legjobb minőségben az Orijen és Acana megy. Acanának van egy drágább és kicsit olcsóbb palettája is. A többi ami ezen az áron megy vagy drágábban azok a ritkaságuk, nehezen beszerezhetőség miatt.

Alatta kicsivel Taste of the Wild, Carnilove, Brit care (nem a premium), N&D, Real Nature (Fressnapf sajátmárka)
Ezek alatt Belcando, Brit premium, Platinum. Meg még vagy 20 féle, nem tudom megjegyezni őket. Számít az is, hogy sima vagy magasabb minőségű ugyanazon gyártón belül.
Ezek azok a márkák amit legtöbb helyen megkapsz és nem kell nyomorogni a kereséssel vagy heteket várni a szállításra.

Amúgy itt is írtam tápokról. [link]

[ Szerkesztve ]

(#34002) Vaze válasza #89309696 (#34001) üzenetére


Vaze
őstag

Köszönöm szápen :R
Kistermetű kutyusom van,Jack Russel + csivava kombo,szal az ár nem lényeges.
Reggelente szoktunk adni neki kis rágcsálni valót,este meg Platinum kaját kap.
Ránézek az Orijen és Acanára.
Köszönöm még egyszer :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34003) Dorian válasza #89309696 (#34001) üzenetére


Dorian
félisten

Platinum sztem simán a legjobbak közt van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34004) #89309696 válasza Dorian (#34003) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az alap csirkésben van kukorica, igaz nagyon kevés, de azon az áron ez nem megengedhető. Vagy ne legyen benne vagy olcsóbbnak kell lennie. A bárányos és a marhás az nem rossz abba csak rizs van. Nem rossz táp azért is írtam fel, a csirkés az Belcando szint (az is kukoricás), a másik kettő az feljebb mehet a TotW mellé, ezért írtam, hogy gyártón belül is van szórás. Ott spórolnak ahol csak tudnak a prémiumok is.
A választék nem nagy és a nagy üzletek sem árulják pedig a mennyiségi akció jót tenne az árának is. Ha már mindenképp 20 ezret ki kell adnom egy zsák tápra akkor nem nagyon gondolkozom Acanán kívül, a többi meg már csak szimpátia. Bár már az Acana is inkább 25, ha az ember nem az alap csirkéset veszi abból is, márpedig nem azt kell 20 ezres ársávban, mert annyit nem ér a csirkehús.

[ Szerkesztve ]

(#34005) Dorian válasza #89309696 (#34004) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, èn csirkèset abbòl sosem vettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34006) Vaze


Vaze
őstag

Szerintetek ez a fajta jo? [link] Beef es potato?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34007) #89309696 válasza Vaze (#34006) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez jó. Ezt nem muszáj lecserélni másikra.

(#34008) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezek a szálas kötött csomó rágcsák mennyire ártalmasak?

Most tépték szét a másodikat, akkor veszem el amikor már nem csak a végük szálasodott ki hanem a kötélszerűen fonott rész is érezhetően szálasodik.

Felejtős vagy mehet nekik nyugodtan? :F
Volt ma egy kis csandri mert a kicsi vagy lenyelte a kötelet vagy felnyomta vele a savát.(reggel nem evett és elfelejtettem neki adni minimális húslevest, hogy legalább legyen valami a gyomrában ha már a sajátja ellen "lázad")

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34009) Vaze válasza #89309696 (#34007) üzenetére


Vaze
őstag

Nem cserelem le,mikor rendelem a kutyam havi kaja adagjat,szoktak kuldeni ajandekba ilyen kostolo csomagokat,es kaptunk egyszer ilyent.Azt most eszembe jutott,azt gondoltam rendelek egy 1.5 kilos csomagot.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34010) #89309696 válasza Micsurin (#34008) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]

Ez? Nekem van több is, ha csak keveset eszik meg belőle akkor nem lesz baja. De én már semmilyen játékot nem adok nekik felügyelet nélkül, mert az értelmi fogyatékos malamut mindent megeszik. A másikak sose voltak ilyenek.

(#34011) Micsurin válasza #89309696 (#34010) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R

Jaja ilyen csak az XXL-es az S-es kutyának kb, így kitart legalább 2-3 hétig. A saját méretüket pár nap alatt szétrágják. :DDD

Nem csak a malamutod...
A plüss és szövet játékok itt is kukák ahogy látom, hogy megbontják vagy kezdik megbontani a varrást. A B opció, hogy kibelezem a freezt belőle mert megeszik... :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34012) #89309696 válasza Micsurin (#34011) üzenetére


#89309696
törölt tag

Játékból a nagyot érdemes venni kiskutyának is, az jó. Én is kiszedtem és játszik a bőrével, jobban szereti, mert csattog ahogy rázza. Persze ezt is eszi, de ez nehezen adja magát így.

(#34013) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Ha már a tápokról van szó, érdekelne a véleményetek az Amity Premium tápról. A közelünkben a 15kg-1200Ft.
Köszönöm.

(#34014) #89309696 válasza Zsocy155 (#34013) üzenetére


#89309696
törölt tag

12000 lesz gondolom. Melyik húsos?

(#34015) Zsocy155 válasza #89309696 (#34014) üzenetére


Zsocy155
őstag

Igen, 12.000.
Ugy emlékszem, hogy több is van. Mi a senior vennénk azt sajnos nem tudom, hogy milyen, talán az lesz a bárányos.

(#34016) Zsocy155 válasza Zsocy155 (#34015) üzenetére


Zsocy155
őstag

Közben megnézte az asszony otthon. Csirkés van nekünk.
Szerencsére egyik kutyu sem allergiás a csirkére.

(#34017) #89309696 válasza Zsocy155 (#34015) üzenetére


#89309696
törölt tag

Senior
Dehidrált húsfehérje (min. 4 % baromfi), gabonafélék (min. 4 % rizs), növényi eredetű melléktermékek (répapép min. 3 %), nyersolajok és zsírok (min. 2,5 % baromfizsír, min. 0,5 % halolaj), élesztő (Saccharomyces cerevisiae), ásványi anyagok, élesztő kivonat, katáng.

Bárányos
Dehidrált húsfehérje 30% (bárány 4%), búza, növényi melléktermék (répaszeletek 1,5%), baromfizsír, rizs 4%, árpa, szentjánoskenyér, ásványi anyagok és vitaminok

Hússal kezd a lista és a bárányos alapján a húsmennyiség se tragédia, az áruházas szaroknál jobb, de amúgy alsókategória.

Ennyiért van a Brit premium csirkésbe az ismertebb eredetű én inkább azt venném. [link]
Igaz ebben is van zab, búza, kukorica, de jó 10%-kal magasabb a hústartalma is, meg jobban összerakott táp az egész ugyanabban az árban.
Ha nem kell senior és pár ezressel többet kiadsz érte akkor van olyan amibe csak rizs van, ez már elég frankó kis táp. [link]
Ezt a kettőt veszik akik jó ár/érték arányú tápot keresnek.

(#34018) Zsocy155 válasza #89309696 (#34017) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ.
Azért veszünk inkább seniort, mert az 5 kutyus 9-12 évesek.
Teszünk mellé álatteledelesnél vett csirkemellfilét (550/kg) és rizst vagy tésztát, leöntve a húslével amiben főtt a csirkemell, imádják.

(#34019) Vesa válasza #89309696 (#34010) üzenetére


Vesa
veterán

Én azért nem veszek már semmi ilyet, mert 2 nap után tojik rá, ellenben a 3cm-es tüskékkel szerelt rózsabokrokat lassan teljesen kinyírja. Azzal játszik, és kb. minden mással amit a kertben talál, csak a vásárolt játékkal nem. Napi szinten kiszed egy ágat, már csak azt látom, hogy megint hurcol valamit. Nem igazán értem, hogy nem szúrja meg, semmi sérülés nem volt rajta még emiatt...Nem tudom, mi van az agya helyén, :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34020) #89309696 válasza Vesa (#34019) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kecskét se szúrja meg.
Nekem játszik a játékokkal, de mindennel is, hülyeségekkel is. Aztán végül malamutbiztosra csináltam az egész birtokot, még mielőtt felfordul a hülyeségébe, azóta nincs gond.

A száraz tűzifa kérgét szoktam leszedni neki azt szereti rágcsálni. Meg a járda mellett a sövény vékonyabb vesszőit rágja. Tavasszal gondolom rácuppan majd a bambuszhajtásokra is, mert azt a másikak is eszik, csak úgy recseg a szájukban.
Kutyák szeretnek rágni, fogat jól pucolja, csak valahogy ez mindig olyat rág amit nem lehet. Meg az, hogy megeszi. A többi kiköpi a rágadékot, ez megeszi. Remélem felnőtten nem lesz ennyire lökött.

(#34021) jézusom válasza Vaze (#34006) üzenetére


jézusom
addikt

Én nem veszek semmi olyat, amiben hüvelyes van. De a krumplinál is szerintem jobb a rÍzs.

(#34022) #89309696


#89309696
törölt tag

(#34023) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Január 8-án csatlakozik hozzánk egy 8 hetes berni pásztor kiskutya. Milyen tápot ajánlotok, milyet adjak neki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34024) Vesa válasza cellpeti (#34023) üzenetére


Vesa
veterán

Üdv a klubban! Nekem is van egy Berni, de ő már 4 éves.

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice tápot adtunk neki amíg kölyök volt, illetve egy hasmenéses időszakban Select Gold Sensitive Maxi Junior-t. Ez utóbbi nem a tápok csúcsa, de ez volt az egyetlen, ami megfogta a székletét (pedig próbáltuk az akkor még agyon sztárolt TOTW-ot is), így 2 hónapig ezt kapta. Utána álltunk át fokozatosan Brit-re. Sok függ persze attól is, mennyi a keret, mert vannak jobb tápok, ennek megfelelően jó drágák is. A Brit egy jó ár/érték arányú táp. A Care kicsit drágább, a Premium kicsit olcsóbb. Érdemes a csirkementes tápokat választani, amíg nem tisztázott, hogy esetleg allergiás-e rá.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34025) jézusom válasza cellpeti (#34023) üzenetére


jézusom
addikt

Én is brit care párti vagyok, de még inkább nyers hús :) Elhiszem hogy lakásban necces husit adni, meg a bioritmusát se tudod úgy beállÍtani mint száraz táppal, de inkább a húsra szavazok.

(#34026) cellpeti válasza jézusom (#34025) üzenetére


cellpeti
veterán

Természetesen nem csak tápot akarok neki adni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34027) #89309696 válasza Vesa (#34024) üzenetére


#89309696
törölt tag

Malamut most nekem is fosik, aztán abbahagyja, megint fosik.... Mondjuk lehet az 500g Acana sok neki, de ha kevesebbet kap akkor sovány. Meg hát az adagolás is kb ennyit ad meg (480g), a többiek 400-at esznek, ez meg növendék... Szóval nem sok az.
Állandóan fingik amúgy, lehet nem jó neki az Acana? Pedig a wild coastot kapja, annak picivel alacsonyabb a fehérje meg a hústartlama is, mint az átlag Acanának.

(#34028) jézusom válasza #89309696 (#34027) üzenetére


jézusom
addikt

Én mindig mondom, hogy az acanaban borsó van, azt meg ugye nem adunk kutyának. Semilyen hüvelyest...

(#34029) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A kicsi állandóan nyalogatja a császárcsomag helyét és a cerkát, ettől a nap java részében konkrétan kanszagú a pofája...

Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy ilyen és kész? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34030) Dorian válasza Micsurin (#34029) üzenetére


Dorian
félisten

Ez ilyen. Enyèmek sajátjukat nem èrik el, talán ezèrt van, h rendszeresen egymás fszát szokták... ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34031) Dicker válasza cellpeti (#34023) üzenetére


Dicker
őstag

Szia!

Nekünk Josera Kids-et kap a berni kölyök.
De azelőtt is ezt kapta, hogy el lett hozva. Úgyhogy érdemes azzal folytatni, amit ott is adtak, ha megfelelő minőségűnek tartod.
Ekkora kutyánál figyelni kell a fehérje mennyiségre is, nem szabad túlzásba esni, illetve ebben van lazacolaj, és zöldkagyló is. Mindegyik fontos neki, hogy a gyors növekedést valamennyire biztonságosan átvészelje. Kerülni kell a túlzott zsírtartalmú etetést is az elhízás miatt. Illetve a foszfor, kálcium aránya se megfelelő általában egyik tápban se, de lehetőleg azt válasszuk, amiben minél kisebb.

Meg van itthon külön zöldkagylópor, csipkebogyópor, és lazacolaj, ha esetleg nem tápot kapna, és hozzá kellene keverni. :)

---

Nekem egy olyan kérdésem van amúgy, hogy 11 éves vizsla mellett van a berni kölyök. Általában jól elvannak, de a pici néha annyira harapdálja a vizslát, hogy már kénytelen reagálni, persze csak a határokon belül szól neki vissza.
Van valami tippetek erről leszoktatni? Vagyis gyorsítani a dolgot, és nem csak rájuk bízni? Múltkor elzártam minden egyes alkalommal, amikor a fülén lógott már 1-1 percig. Akkor nyugodtabb lett pár percig.
Másik gond egyelőre, hogy mindenkinek adott a fekhelye, de állandóan cserélgetik... Aztán, ha egyiknek nem tetszik, hogy a másik van az "ő" helyén akkor ugatás, morgás. Egyik nap már odáig fajult a dolog, hogy egy kutyaházban feküdt mind a kettő, aztán morogtak, végül a vizsla engedett, és együtt aludtak.

[ Szerkesztve ]

(#34032) #89309696 válasza Dorian (#34030) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a falkán belüli helyezkedés miatt van, vizsgálják ki hol járt, mit pisált, dugott-e, általános információk, esetleg beteg-e stb. Akkor is ellenőrzik napi többször, ha egész nap együtt vannak. Mondjuk pöcsszaga ettől nem lesz a pofájuknak, szerintem alapból is olyan szagú a kutya szája. Vannak ott szagmirigyek, a pofaszél mérete, lógása is befolyásolja alatta mennyi nyál gyűlik össze stb. Ha kölyök és most nőtt fel akkor is előjön az egyedi felnőtt szaga.

(#34033) jézusom válasza Dicker (#34031) üzenetére


jézusom
addikt

Jól néznénk ki, ha egy kutya, de ember is azsÍrtól meg fehérjétől hÍzna el...

(#34034) Dicker válasza jézusom (#34033) üzenetére


Dicker
őstag

Köszönöm ez hasznos volt! Mindig szeretem ezeket a kellemes stílusú, és építőjellegű hozzászólásokat. ;)

Fehérjéről szó sem volt ilyen miatt. Emiatt javaslom ezt:
[kép]
Ott a túlzott izomnövekedés okoz gondot. Egy ekkora testű fajtánál pedig gond, és közel kétszeres esélyt adsz vele a diszpláziára, ami nem csak genetika. Ahogy a rák kockázata is megugrik egy nagyon magas fehérjebeviteltől.
De ettől függetlenül attól is el lehet hízni, ha a napi kalóriaszükséglet felett van, és főleg rostban szegény az étrend, vagy ha már annyira magas, hogy a veséket terheli, mert emiatt lassul az anyagcsere.

A telített zsírok tömése pedig főleg egy szívbetegségre hajlamos fajtánál nem javasoltak. Márpedig egy tápban sem csak olíva, meg halolaj van. Mivel ezek lassítják a vérkeringést, utóbbi az anyagcserét szintén befolyásolja, majd jöhet az elhízás, és a többi. Kialakult szívbeteg kutyánál ezeket teljesen le is csökkentik, amellett hogy kapja a furont, verospiront. (Embernél is.)

Szóval az együnk húst, meg zsírt önmagában nem elég, mert kiegyensúlyozottnak kell lennie.

Amúgy nem értem miért van minden topikban egy olyan, aki azonnal beleköt valamibe. Ez a trendi a PH-n mostanában? Régen legalább segítettünk mindig egymásnak, még akkor is, ha veszett volt az ügy már az első pillanatban. Ha mégsem ment, akkor csendben maradtunk.

(#34035) jézusom válasza Dicker (#34034) üzenetére


jézusom
addikt

Maradjunk annyiban, hogy nem értek egyet. Ez egy fórum, és nhezen bÍrom, ahogy nők lapja szintű táplálkozási tanácsokat olvasok.

(#34036) Vesa válasza Dicker (#34031) üzenetére


Vesa
veterán

Én rájuk hagyom, kb. pont ezt csinálják az én kutyáim is. A harapdálást lerendezik, úgysem lehetsz ott mellettük 0/24, ha nem ez, akkor lesz más konfliktus. Teljesen természetes egy bizonyos határig, de ez a határ nagyon távoli, azt már egyértelműen látni, ha ellenségesek egymással. A kölyök még nem érzi, meddig mehet el a harapdálásban, pont úgy tanulja meg, hogy a másik kutya finoman lerendezi.

Kutyaház ügyben nálam egyoldalú a dolog, mert a Berni nem fér be a kisebbi kutya egyébként szintén full extrás házába, tehát ha a kisebbik költözik be a Berniébe, akkor ő a szabad ég alatt marad. Vagy ráfekszik a másikra és ketten alszanak a házban, de ezt csak -20C alatt szoktam látni, a Berni -10C felett be se megy a házba, max. szakadó esőben. Persze minden kutya és helyzet más, neked kell látni, mennyir problémás.
Egy biztos: Kutyát ennyire beszabályozni nem fogsz tudni, nem is szerencsés. Rád hallgasson, ez a lényeg.

A tudomány a valóság költészete!

(#34037) j.bravo válasza jézusom (#34035) üzenetére


j.bravo
addikt

Általánosságban valóban nem a fehérjétől lesz elhízott se ember, se kutya, de a növésben lévő, felnőttként nagy testű kutyáknál valós veszély hogy túl sok fehérjebevitelnél túl gyorsan nő, és az ízületei megsínylik. Nyilván persze a zsírt, CH-t sem szabad túltolni.

Whatever.

(#34038) Dorian


Dorian
félisten

Egyik kutyám mostanában viszonylag gyakran, 2-3 naponta hány. Van, hogy csak sárgát, de legtöbbször a kaját. Mi lehet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34039) #89309696 válasza Vesa (#34036) üzenetére


#89309696
törölt tag

A másikak nem voltak ilyenek, de a malamut nálam se bír magával és mindig kínlódik, játszik, szándékosan hergeli őket, keresztben eléjük áll ha valahova menni akarnak, nem engedi fel őket a teraszra, ellopja a rágcsafájukat stb. rájuk hagyom neveljék egymást. Ez főleg egy akadékoskodó fajta aki fentebbi pozíciókra pályázik folyamatosan, jó ha segítenek benne a kutyák is, hogy helyre legyen téve. Ne egyedül kelljen már nevelnem. Hosszú hajam van, meg musher szakállam és jeges a modorom is, de egyedül nem vagyok falkavezér, ahhoz falka is kell, vegyék ki szépen a részüket mind, attól lesz falka és jól összehangolt.
Persze figyelni kell, mert a kis takony ha sikeresen összeugrasztja a nagyokat, elsőként menekül behúzott farokkal a sarokba összeszarni magát, én meg mehetek rendet tenni.

(#34040) draco31


draco31
veterán

Hello!
Kérdés, lehet fura lesz :)
Van 2db ebünk.
Egyik keverék, roti és ismeretlen apuka. 6 éves.
Másik fajtiszta labrador, 1 éves lesz hamarosan.
Ugyan azt a kapják kaját. A naggyal semmi gond nincs.
De a labrador olyanokat ereget a hátsó felén, hogy sokszor könnyezés van :DDD Ennyire különbözne két fajta kutya emésztése?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#34041) Micsurin válasza Dorian (#34030) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R Akkor ez van.:)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34042) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv Mindenkinek!

Családunk bővült egy Berni pásztor kislány kutyussal.
A biztonságos szállításhoz nézegetek az autóba boxokat.
Ami alapterületre befér a csomagtartóba csak 50cm magas. A kérdésem elég lesz ez neki a beugrás fog menni hisz ez alacsonyabb mint a marmagassága lesz?
Még csak 10hetes így most kényelmesen be tudom rakni, de ugye nő rohamosan, és jó lenne az ebbe való utazásra szoktatni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34043) jézusom válasza j.bravo (#34037) üzenetére


jézusom
addikt

Persze mind3 makro tápanyagra lehet mutogatni, ez rendben van. Csak nálam az veri ki a biztosÍtékot hogy pl. light tápot árulnak szerencsétlen kutyáknak, aztán persze nem szénhidrátot csökkentik benne. Sőt igazábol egyik tápon sincs feltüntetve a ch mennyiség. Jó spéci vesebeteg tápon láttam kiÍrva, mert ott már tényleg számÍt. De ezt a gondolatmenetet tényleg nem értem. Most nem kell mindenkinek barfozni oké, de most ha húst eszik kizárólag a kutya, elhÍzik? Szerintem nem. HA nagy fehérje tartalmú tápot eszik a kutya, elhÍzik? Könnyen lehet, de szerintem ott is a ch a legtöbb, ha egy kicsit számolgatunk, és az tényleg fullos táp-összetétel.

Dorian: nekem a kicsi a féreghajtót nem bÍrja, kihányta párszor, baba gyógyszert bÍrta csak, de az meg rohadt drága.

(#34044) szotyika77 válasza Dorian (#34038) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Miket evett mostanábn, volt tápváltás, esetleg karácsonykor kapott-e nagyobb maradékadagot?

Nekem június környékén szedett össze egy vírusos megbetegedést, az járt sárgás/zöldes hányással és kajakihányással. Kb egy hétig tartó folyamat volt és naponta kapott infuziót, plusz antibiotikumot.
A mi hányásunk így nézett ki: [kép]

(#34045) j.bravo válasza draco31 (#34040) üzenetére


j.bravo
addikt

draco31: akár egyed szinten is eltérhet, persze ezt csak józan paraszti alapján mondom, lévén embereknél pl. báty és öccs között is akadnak hasonló eltérések a bírt/nem bírt ételekben.

jézusom: ez mind kb oké :) csak ne felejtsük el hogy most, a jelen kérdés nem általános, hanem specifikus volt. Rég olvastam a Barf kisokos kölykökre vonatkozó részét (az én kutyáim ugye már felnőttek), de úgy rémlik, hogy a nagyra növő fajtáknál ott is felhívták a figyelmet hogy legyünk észnél, szerintem az összetétellel is, de a mennyiséggel egész biztosan.

bnorci71: mi méret után csináltattunk az autóba passzoló maximális méretű dobozt, hogy a két kutya beférjen. Hátránya hogy két ember kell ki-, vagy betenni a dobozt; igaz amikor nem kell másra a csomagtartó, akkor simán ott tartjuk.
Ha a beugrás necces - bár ha folyamatosan nő bele, akkor jó eséllyel folyamatosan megtanulja a kutya hogy az adott testméretével eppen hogyan tud beugrani - esetleg lehet valamilyen kihúzható vagy összecsukható rámpát venni/építeni. Mire megöregszenek, a mieinknek is kell majd...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#34046) jézusom válasza j.bravo (#34045) üzenetére


jézusom
addikt

Persze, alap hogy annyit esznek amennyit adok nekik. Se többet se kevesebbet. Nincs olyan hogy telerakom a tálat aztán egyenek :) kölykökre meg azt írják, hogy anyatej után egyből eszik a húst, de nekem is rég volt pici kutyám.

(#34047) bnorci71 válasza j.bravo (#34045) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
hol csináltattad méretre illetve ha nem titok mibe került?
igen ép azért akarom már most, hogy szokja a benne tartózkodást illetve a növés közben a beszállás módját. Igen idővel amikor már nem fog menni a beugrás vagy rámpa vagy lemondunk a kirándulásokról.
Volt már Bernink sajna öregkorába a felállás is nehezen ment nem hogy az ugrálás, de ekkor már a sétát se igényli a nehéz mozgás miatt.
Tegnap néztem egy totalcar videót pont Berni van benne és ott se tűnik 50-55cm-nél magasabbnak a box és ügyesen ki/be ugranak

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34048) j.bravo válasza bnorci71 (#34047) üzenetére


j.bravo
addikt

Épp jó videót linkeltél, mert ott csináltattuk mi is, ahol ők, a cég weboldala oda van matricázva a box felső aluprofiljára :) Valami 90k körül állt meg mindennel. (Az autóba való gyári kutyarács se lett volna sokkal kevesebb). Sima (natúr illetve festett) rétegeket lemez helyett a speckó bevonatos lapokkal kértük, ami 15 vagy 20k, a videón is látható zár 5k körül (az alap a sima retesz/tolózár, az felármentes), illetve kértük a lökhárítóvédőt is, ami mondjuk nem volt olyan olcsó 8k-ért, meg tudtuk volna varrni kevesebb mint a feléből, de úgy gondoltuk ekkora összegnél már nem ezen múlik, és akkor készen megvan.
Oda kellett menni az autóval és ott egyeztetnek a vevővel illetve a konkrét autón kimérik hogy melyik dimenzió pontosan mekkora legyen.
Amikor kb megvan az alumínium váz, akkor meg egy próbára visszamész és akkor még lehet módosítani apróságokat, ha kell.
Egy K Astra kombiban van nálunk, a nagyobbik kutya elég hosszú lábú, ezért valami 70 cm körül van a teljes magasság (megmérhetem ha érdekel). A ajtónyílás függőleges magassága nem sokkal több 60 cm-nél, szerintem.

Végiggondolva, elvileg az a jó méret, ha épp csak meg tud fordulni a kutya, tehát alapvetően valószínűleg nem gond ha nem tud állva utazni benne. Hosszú úton úgyis megáll az ember másfél-két óránként és pisiltet, illetve átmozgatja saját magát és a kutyát is :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#34049) bnorci71 válasza j.bravo (#34048) üzenetére


bnorci71
addikt

Köszi tőlük kértem árajánlatot standard boxot ajánlott 65e a méreteket sajna nem írta meg. Ami befér a kocsiba biztosan az L-es boxok Sz90*Mé69*Ma50 és 37-45 között találtam. Szerintem ez lesz a következő méret már nem fér be Sz97*Mé90*Ma69,5 illetve találtam rács boxot kicsit nagyobbat, de az alut valahogy tartósabbak gondolom az elkövetkező 10 évre
Sokat gondolkodtam én is és tényleg az a jó ha nem tud felállni kényelmesen így kénytelen feküdni, de azért legyen helye esetleg megfordulni.

Szőnyeg már van :)
Méretpontos és rendelhető hozzá lökhárító védő is ami feltekerhető illetve patentekkel rögzíthető. Egész jó minőségnek tűnik a méretpontossággal sincs probléma

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34050) Dorian


Dorian
félisten

Èn csak egyszerűen beteszem őket a kombi csomagtartòjába.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.