Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) cog777


cog777
senior tag

Boldog Karácsonyt!

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37402) Daffni2 válasza cog777 (#37401) üzenetére


Daffni2
addikt

"Aki ad,az nyer"

(#37403) jézusom


jézusom
addikt

(#37404) Richard!


Richard!
addikt

Boldog Karácsonyt Nektek! :)

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#37405) Alusky


Alusky
aktív tag

Nincs karácsonyfám.

(#37406) Alusky


Alusky
aktív tag

Pár éve etetek már az N&D Ocean Pumpkinnal, most gondoltam veszek a narancsos és a sárgadinnyés verzióból is még ha drágábbak is, hát csontra ugyanaz volt mindkettő még a kutyák sem fedeztek fel különbséget, mert új tápra mindig jobban ugrálnak, ezekre meg nem. Ráadásul a drágább tápban nem emelkedik se a hús mennyisége, se a frisshús aránya ami más gyártóknál igen. Többet biztosan nem veszek belőlük, csak a sima pumpkinból, ha egyszer ugyanazt kapom a többinél is több pénzért mégis miért venném drágábban...

[ Szerkesztve ]

(#37407) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Nagytestü kutya kerítésen belül való tartására használ valaki villanypásztort? Csak vadháló van, kiásni könnyen kitudná magát, kint fut villanypásztor, akkor gondoltam belül is kihúzok 3 sort.

(#37408) jézusom válasza KisTücsök (#37407) üzenetére


jézusom
addikt

Volt egy darabig. Egy-két csÍpés elég volt a kutyáknak aztán nem akartak kimenni. De leszedtem mert, napi karbantartást igényel, főleg, amikor nő a zöld. Valahol valami növény letesteli, már vége is, nem ér semmit. Mellesleg nem teljesen hülye a kutya, a villany csak impulzosokban van jelen, képes pont átugrani amikor "elhalkul"
Jelenleg inkább bezárom szökős kicsit, ha nem vagyok itthon, ha itthon vagyok nem akar kimenni.

(#37409) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Kinti kutyánk van, de szilveszter estére beengednénk.
Viszont órákon át azért elég büdös tud lenni tőle a lakásban.
Van valami módszer amivel rendes fürdetés nélkül enyhíthetnénk ezen? Valamilyen nedves mikroszálassal áttöröéni a bundáját vagy valami?
Így 4 évesen elkezdeni a fürdetést nemigen kivitelezhető már, ráadásul hideg van hozzá. Fél a víztől, meglátja hogy megyek a slagért rohan be a házába. Babakádba sem sikerült belecsalogatnom az udvaron máskor. Egyszer vittük kutyakozmetikushoz, megkértek hogy ha lehet ne menjünk vissza, nagyon megszenvedtek vele.
Illetve láttam van valami nyugtató szilveszterre kutyáknak. Ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37410) jézusom válasza rasotamas (#37409) üzenetére


jézusom
addikt

A nyugtató az lenne neki, ha gazdi ott van. De ha szorong, őrjöng TILOS babusgatni, jutalmazni! Még délelőtt érdemes lefárasztani mindenképp, akkor nyugodtabb, lesz, biztos hogy többet ér mint valami növényi tabletta.

A kozmetikáról annyit, hogy karban kell tartani. Én is előző nagy kutyámat az elején elhanyagoltam, megszenvedtem vele, nyÍró gép se vitte a bundáját. A mostanit legalább hetente fésülöm, de akár naponta és Így 1,5 évesen még gyönyörű. Fürdetni nem tudtam, elvittem kutya mosóba, de nem akart beszállni abba a kádba(nem nagyon tudtam beemelni 60Kg) De ilyen kutyamosót nézhetsz ha van felétek!

(#37411) Izland` válasza KisTücsök (#37407) üzenetére


Izland`
tag

Ahogy fentebb is említettem, én dróthálót terítek le mindig 30 centi mélyen a földbe.
Ez nálad nem jelentene megoldást?

Kiásni nem fogja tudni, ha van valamilyen gép, amivel a földet gyorsan ki tudjátok emelni, majd visszatolni, akkor nagyon könnyen megvalósítható.

Az én kutyám is mindig ásni próbált és próbál, de a dróthálónál megakad, feladja, másfél méterrel arrébb ismét próbálkozik, de ott is a dróthálóba ütközik, és így tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#37412) jézusom válasza Izland` (#37411) üzenetére


jézusom
addikt

én kennel alá köveket tekertem régi drótkeritésbe, azt ástam le. Kvázi gabion :)

(#37413) Major Lion


Major Lion
senior tag

Hasznal valaki flirt pole-t? Tapasztalat, mire erdemes figyelni vasarlaskor? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37414) Alusky válasza rasotamas (#37409) üzenetére


Alusky
aktív tag

Vannak száraz meg habos kutyasamponok amit bele lehet dörzsölni aztán kitörölgetni a szőréből, azok talán működnek. Sose használtam ilyet, úgyhogy nem tudok márkát javasolni.

(#37415) jézusom válasza Major Lion (#37413) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem aktÍv kutyáknál kurva veszélyes. AmÍg egy kutyám volt csináltam ilyet, most 2vel labdázni se tudok.

(#37416) Major Lion válasza jézusom (#37415) üzenetére


Major Lion
senior tag

Miert veszelyes aktiv kutyaknal? Amugy egy kutya van es nehezen tudom lefarasztani…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37417) rasotamas válasza Alusky (#37414) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Jó ötlet volt, a helyi állateledelesben volt Panzi szárazsanpon, otthon próba.
Csak az a baj a bolhairto is idöszerü lenne, föleg hogy ne hozza be

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37418) Major Lion válasza rasotamas (#37409) üzenetére


Major Lion
senior tag

Semmihez se keso igazan. Persze ma mar keso elkezdeni ha holnapra akarod tisztan :)
Mikor dogben furdott turazas alatt utana kiprobaltunk egy ilyen szarazsampont, egesz jok, nem tudom hogy a koszt mennyire hozza ki de a szagot azert elnyomta.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37419) jézusom válasza Major Lion (#37416) üzenetére


jézusom
addikt

Lehet nem egyre gondolunk, de a videon egy bottal hadonásznak.

(#37420) Major Lion válasza jézusom (#37419) üzenetére


Major Lion
senior tag

Milyen video? :U
Nem azt mondtad neked volt ilyen?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37421) Alusky válasza cog777 (#37401) üzenetére


Alusky
aktív tag

Pont az oldal tetején van és minden alkalommal meglátom. Az a sapi kurva jó :DDD Ahogy a háromszög...... A. A háromszög :DDD fülén megáll háromszög. Alakban. Sapka. :C
Fú b+.... :DD

(#37422) Alusky


Alusky
aktív tag

Az előbb már szájontöröltem egy nyaralóst ordítozva pár házzal odébb a gyerekei előtt. Csak rájön az utca népe, hogy még 30 van és nem 31... Ráadásul már tegnap este is ez ment végig. Szerintem már februárban neki kéne állniuk ünnepelni a következő évet, nehogy elkéssenek vele. :U
Következő a szomszéd lesz ezt vele is közöltem utána visszaballagva, ha még egyszer át mer szólni, hogy ugatnak a kutyák. Ugatnak bazdmeg mert az agyhalottja durrogtat ágyú erősségűt, nekem meg ki kell őket engednem hugyozni mindenképp. Vele beszélje meg.... Most már csend van. Ugye, hogy megtalálják a helyüket.

Fszkalapokban gazdag elkúrt évet mindenkinek. Az lesz bőven, könnyű kívánni mindenkinek. :U

[ Szerkesztve ]

(#37423) jézusom válasza Alusky (#37422) üzenetére


jézusom
addikt

Nagyon helyes.

(#37424) j.bravo válasza jézusom (#37410) üzenetére


j.bravo
addikt

A nyugtató az lenne neki, ha gazdi ott van.

Ez igaz.

"De ha szorong, őrjöng TILOS babusgatni, jutalmazni!"

Ez viszont egy nagyon káros tévhit. Makacsul tartja magát, sajnos :(
Viszont, pl. a mi kutyasulink (mármint ahova jártunk) nem trendibendi újhullámos, de már ott se propagálják ezt, és szerencsére a legtöbb suliban mára kikopott - sajnos a köztudatból nem :(

Olvassátok el a kép alatti szöveget is:
https://www.instagram.com/p/C1TzdkmIoCs/?igsh=amIwY3U5dXhlZXlr
(Nem ide járunk, ezt találtam linkelhetőként)

"Még délelőtt érdemes lefárasztani mindenképp, akkor nyugodtabb lesz"

Ez is igaz.
Mondjuk nálunk sajnos minden órában van random önkéntes aki durrogtat :( Kihívás volt a séta is a közeli mezőszélen.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#37425) jézusom válasza j.bravo (#37424) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt az insta posztot még megrágom, egyelőre nem tudom magamévá tenni.

(#37426) Richard! válasza j.bravo (#37424) üzenetére


Richard!
addikt

Ma a főváros III. kerületében egy "anya" sétáltatta 5-6 év körüli ivadékát. Egyszer csak a kis vakarék elkezdett durrogtatni egy patronos revolverrel úgy, hogy a szemből jövő kutyás pár méterre, mi pedig közvetlenül mögöttük voltunk.
Szóltam neki, hogy nem kéne, mert a kutyának nem biztos, hogy olyan nagyon jól esik. A válasza annyi volt, hogy ez csak egy pisztoly...
Szépen megdícsértem szülői kvalitásait és otthagytuk a picsába őket. Nem mellesleg a park tele volt kutyásokkal.

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#37427) Major Lion


Major Lion
senior tag

Kutyasok amugy tesznek barmit is azert hogy a kutyajuk ne ijedjen meg minden zajtol?

https://youtu.be/9FYfm1eZK44?si=SdBq-v0r03nHYxuK

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37428) notika77 válasza j.bravo (#37424) üzenetére


notika77
senior tag

Annyit tennék hozzá, hogy nem babusgatni kell, hanem feloldani a rettegését (pl. játék, foglalkozás). Esetleg, ha sikerül akkor átfordítani valami mássá.

(#37429) jézusom válasza notika77 (#37428) üzenetére


jézusom
addikt

Igen ezt jónak gondolom. Én a mondó vagyok, hogy semlegesen kell viselkedni. Nálam inkább az a probléma, hogy nekem durran el az agyam, amikor kimegyek hogy idő előtt durrognak, és az átmegy a kutyára is...
Nem jó ez sehogy, nem életszerű ez egy kutyának, nincs ilyen a vadonban, hiába mondják.

Nekem a nagy van kint (még) nézem a kamerákat, ha beindulnak inkább behÍvom. Egyelőre csak izgatottságot látok, ez nem baj még, végzi dolgát :)

(#37430) Alusky válasza jézusom (#37423) üzenetére


Alusky
aktív tag

Síri csend van azóta is, egy kis ördögpatront nem mert senki eldobni se tegnap este utána, se ma.
Este biztos elkezdik majd, de a 31 erre van, csinálják. Felőlem RDS37-et is robbanthat az udvarában, ez a nap az övék. De nem a 30 meg nem a 29. És pláne nem úgy, hogy ráordibálnak a kutyáimra, mikor miattuk ugatnak, ráadásul nem is sokat mert bent vannak. Ezért rácsapok a másfél emeletesre is gondolkodás nélkül, legfeljebb megcsomagol engem visszafele, akkor meg jön az ügyvédem, de ezeket nem fogom hagyni szó nélkül, mert pont azért ilyen gyökerek az emberek ma tömegesen, mert soha senki nem mutat nekik határokat, meg nem tudatosítja bennük, hogy mit lehet meg mit nem. Aztán még van aki ezek után képes leírni, hogy de "csak olajat öntesz a tűzre". Nem, én éppenséggel megoldom a gondot, amit az okozott, hogy a sok gyökér ember nem mert szólni ezekre és az "olajmegóvásukkal" kineveltek egy ilyen réteget aki szabadon vadbarom lehet, mert sose látott határokat.

[ Szerkesztve ]

(#37431) rasotamas


rasotamas
veterán


A száraz sampon nagyon bevált, semmi szaga a kutyának.

Vettünk valami növényi "nyugtató" tabit, nem jósolok nagy eredményt, amíg tanakodtunk hogy odaadjuk-e egyáltalán, megette magától :))

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37432) Alusky válasza rasotamas (#37431) üzenetére


Alusky
aktív tag

Van növényi meg van anyatejből kinyert alapú valami cucc is, de ezeket előtte egy héttel el kell kezdeni adni, hogy érjen valamit, akkor se lesz erős.

Van bátrabb állatorvos aki felírja a Xanaxot, én mondjuk nagyon nem díjazom, mert egyrészt a gazda hülye hozzá és vagy többet ad vagy tovább adja, vagy rászokik, hogy na akkor egész nyáron az égdörgés miatt, lesz nála bőven belőle mert a doki egy egész dobozzal felír ugye... Aztán meg a kutya nyög mikor egyik napról a másikra nem kapja a benzót amire rákattantották.

Nem olyan nehéz, csak egy átlagos nap mint a többi. Nem kell extra simi, extra jutalom, nem kell egyedül hagyni, nem kell kiabálni vele, nem kell harctérré alakítani a házat meg szőnyeget feltekerni, meg hámot ráadni aminél fogvatartják, mert ezekkel a kutya idegei vannak felbaszva csak az egekbe. Mintha december eleje lenne vasárnap este. Ugatni azt fog, de nem baj legalább elfárad.
Extrém idegbetegre nyomrogatott kutyáknál ez már nem ilyen egyszerű sajnos, van olyan ismerősöm akinek a ruhásszekrényt lökdösi fel a kutya, emrt mögé bújik, meg elrágja a TV mögött az összes vezetéket, a padlószőnyeget felkaparja lyukasra...
Hozzátenném az ő hozzánemértésük miatt lett ilyen a kutya, nem a semmiből és hiába mondtam el százszor hogyan kell csinálni csakazért se úgy csinálják. Utána már nem érdekelt, szartam rá. Millió ilyen ember van, nem tudok vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#37433) Zsocy155 válasza Major Lion (#37427) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ha a kutya kölyök kora óta nálad van akkor lehet, hogy működik, lehet.
Ha befogadott kutya fiatal vagy felnőtt, alapjaiban félős akkor sok mindent nem tudsz tenni. Szerintem.

(#37434) Major Lion válasza Zsocy155 (#37433) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szerintem nem keso elkezdeni semmilyen treninget kesobb sem. Mienk 3-4 eves volt, mikor elhoztuk a menhelyrol felt a seprotol meg a porszivotol, es persze nem tudta azokat a parancsokat se amiket ma mar igen. Ma mar nem fel ezektol. Megijed o is ha mellette robban egy petarda vagy egy auto kipufogja de en is osszerezzenek, de nem fut el es elviseli. Szerintem sok mulik a gazdikon, ha a gazdi is stresszes akkor a kutya is az lesz…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37435) Alusky válasza Zsocy155 (#37433) üzenetére


Alusky
aktív tag

Lehet fejleszteni felnőtten is, de ha valaki nem ért hozzá, legalább annyi legyen meg, hogy tovább ne rontsa, ahhoz nem kell nagy tapasztalat.

(#37436) jézusom válasza rasotamas (#37431) üzenetére


jézusom
addikt

Én vettem régen növényi altatót(24/48ban dolgoztam) hát arra jó volt hogy egész éjjel kijártam hugyozni.

A melatonin nagyon jó cucc, de nem tudom kutyának jó-e. Persze ez nem gyógyszer de kutyáknak sok minden nem jó. Konkrétan tudom, hogy az algoflex, ibuprofén méreg.

[ Szerkesztve ]

(#37437) Daffni2


Daffni2
addikt

"Aki ad,az nyer"

(#37438) j.bravo válasza notika77 (#37428) üzenetére


j.bravo
addikt

Nyilván nem futni utána hogy babusgathasd, de ha odajön, kvázi menedékért hozzád, akkor ne zavard el mert "megerősíted a helytelen viselkedést" vagy "ráerősítesz a félelemre".

Lehet hogy túlreagáltam, ezer bocs ez esetben; csak amikor hallottam, a a "ne babusgasd" legtöbbször így folytatódott.

Nálunk a szilveszteri stressz egyébként extrém ugatásban nyilvánul meg, mintha el akarnák zavarni az ostromlót - de nagyon nem nyugodtak. Az egyik gyógynövényes cucc (állatorvos adta) kicsit segít.

Whatever.

(#37439) Izland`


Izland`
tag

Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy az én boxeremet nem érdekli a tűzijáték, petárda.

Most jöttem be vele az udvarról, 2 házzal mellettünk fellőttek egy tűzijátékot, éppen pisilt, de csak annyi reakciója volt, hogy végig nézte, hogy felrepül valami fényes dolog az égbe, és durran egyet. Konkrétan még a pisilést sem fejezte be emiatt. :))

A házban is, néha mordul fel egy-egy hangosabb durranásra, eddig összesen 3x talán, az is inkább morgás volt, nem ugatás, de akkor is azért, hogy ki járhat éppen a portán, és áll az ajtóban, hogy engedjem ki, rendet tesz. :DDD

Valószínűleg azért sem fél a tűzijátéktól, mert 8 hetes kortól kezdve területőrzésre van trenírozva, másrészt szinte még azért is megvan dicsérve, hogyha cukin alszik, kiegyensúlyozott kutya, maximálisan megbízik bennünk. Ha (szilvesztertől függetlenül) zajt hall kintről, elég kézzel intenem, hogy nyugi, nincs baj, már fekszik vissza a helyére, nem foglalkozik vele, hogy hallott valamit, elhiszi nekem, hogy nincs vele dolga.
Plusz 8 hetes korától skandináv rockot hallgat mellettünk full hangerőn, megszokta szerintem a váratlan zajokat. ;]
Viccet félretéve, gondolom az olyan dolgok is számítanak, hogy szinte minden nap, az egyik autópálya mellett, szántóföldön szokott sétálni velem, ahol nagy sebességgel száguldanak el tőlünk pár tíz méterre, és ott is extrém zaj éri folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#37440) jézusom válasza j.bravo (#37438) üzenetére


jézusom
addikt

Azért az elzavarás már életszerűtlen lenne :)

Túl közel nem durrogtak még, de a kinti kutyám kapott enni, és hozzá se nyúlt, gondolom izgatott lehet :( de legalább nem őrjöng, igazábol fekszik az ajtó előtt. Amúgy vonat mellett születtek, valamit csak megszoktak.

[ Szerkesztve ]

(#37441) Alusky válasza Izland` (#37439) üzenetére


Alusky
aktív tag

A menedékkeresés ösztönös, a farkas is bebújik az odúba, mert semmi kedve, hogy a dörgéssel járó viharban rászakadjon a faág meg a szokásos hozzátartozók. Mi se járkálunk kint olyan időben a pusztában és keressük gyorsan a menedéket. Ennyi a normális. Ez az ösztön fajul el különböző okok miatt aztán lesz belőle a gazdáját megharapó vagy egymással verekedő, meg szekrényt döntögető, vezetéktépő, szőnyegrágó, meg a kerítésen átpréselő és világgá futó kutya augusztus 20 meg december 30-31. Meg persze nyáron a dörgésre is.

Meg ennek van a másik irányba történő elfajulása ami az embernek pozitívan hasznos, mint a vadászoknál, katonai szolgálatosoknál, rendőrkutyáknál stb. vagy a tiednél is. Nyilván ehhez hajlam is kell, nem lehet minden kutyából topot csinálni.
Egyébként lovaknál is előfordul, azok között is van ami kirugdossa a box oldalait vagy ha kint van szabadon akkor ijedezve rohangál a réten.

Enyémeket se érdekli, csak ugatják átlagos erősséggel, meg ugatnak mert az egész utca ugat, meg a vadbarmok ordítoznak (most nem én :DDD ) mert akkora feeling az évnek a vége, mintha holnaptól minden más lenne.
Itt bent a házban már leszarják, megfelelően működik az odúösztön, most alszanak mind, reggelig már.

Istenem az a sapi még mindig marha jó azon a husky fülön. :DD

[ Szerkesztve ]

(#37442) Vesa válasza Izland` (#37439) üzenetére


Vesa
veterán

Az új kutyánkat úgy tűnik, szintén nem érdekli a téma. Itt is robbantottak ezerrel, Ő pedig szépen aludt a házában és le se sz*rta az egészet. Volt olyan kutyám is, aki a belső kerítést is kidöntötte félelmében, és ehhez elég volt egy sima vihar, dörgésekkel. A kutyák sem egyformák, ez genetika...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37443) jézusom


jézusom
addikt

BUÉK!

Mi mindig negatÍvnak vesszük, ha a kutya tombol ilyenkor. Nem biztos, hogy fél, lehet csak minket akar megvédeni :)

(#37444) Alusky


Alusky
aktív tag

Jó punnyadt a topik ahhoz képest régen mennyivel többet írtak bele.

(#37445) fojtviki válasza Alusky (#37444) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hála égnek, nekem most rendben vannak a kutyuk. Inkább rinyálni szoktam itt :)

(#37446) Alusky


Alusky
aktív tag

[link]
Ne panaszkodjatok, ilyen azért nem történik az itthoni kutyafuttatókban. :C

(#37447) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tipp?

Öreg egyre kevésbé eszik, pár hete elkezdett szórakozni, hogy csak anyámnak evett, utána a szárazat kitúrta és csak a csirke zúzát ette ki rizzsel répával a szárazból. Most egy 4-5 napja már alig akar enni, ma este már a virslit se eszi meg kézből. Már látszik a horpaszán a nem evés. :(

Holnap rohanunk reggel vele meló előtt a dokihoz de ötletem sincs. Betegnek nem tűnik, ez most tuti nem a szokásos gyomor vagy bélgyulladás, kisebbik makkegészséges még csak egymást se fertőzhették le.

~14 múlt november 1-én, kezdjek felkészülni? :( :O

--

Némi jó hír is legyen a kicsi megmaradt 3,5-4 éves korára is kölyöknek fejben, tényleg érdemes volt olyan korán ivartalanítani. Igazi kis energia gombóc lett, de végre kezelhető. Egész szépen haladunk a póráz mentesség irányába. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#37448) jézusom válasza Micsurin (#37447) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tippelgetnék. Irány az orvos.

(#37449) Micsurin válasza jézusom (#37448) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen ez egyértelmű vittük ma reggel mindkettőt csak reméltem este lesz esetleg valami megnyugtató tipp vagy valami.
Fiatalság makkegészség szerencsére az öreg meg úgy néz ki kezd belépni a reumás korba. :O

Elfelejtettem a csigolya számokat de a csípőnél két csigolya közt jóeséllyel gyulladás, kaptunk szurit meg probiot aztán megyünk vissza. Első körben a szteroidos gyull.csökkentőt szeretné a doki elkerülni.

Épp megyünk riglit venni mert az emeleti lépcsőház éjjelre ezentúl zárásra kerül, hogy ne tudjanak éjjel tekeregni. Mert az egy dolog, hogy este felvisszük mikor mi is megyünk aludni kézben de le letekereg. Kapnak fentre is vizet éjjelre aztán lépcső lezár. :)

Előre féltem az öreget mindennel kapcsolatban, vele cseperedtem fel. Végig kisért az ált. végén a szakközepen és az egyetemen is gyakorlatilag. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#37450) Alusky


Alusky
aktív tag

Végre tél van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.