Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36301) jézusom válasza HellGreg (#36300) üzenetére


jézusom
addikt

Az nem túl jó ha félsz hogy harap. Ki kell ugrasztani a nyuszit a bokorból. Simogasd, ha tényleg harap, ki fog derülni és korrigálod a kutyát. Nem kell kerülni a problémát, kezelni kell. Ha érzékeny pontja van esetleg a hasán, akkor se haraphat meg, max sírjon.

[ Szerkesztve ]

(#36302) LOTR válasza HellGreg (#36300) üzenetére


LOTR
addikt

hasonló nálunk is van, 4 hónapos kislánnyal, de itt semmi különös, csak játszik és néha túlpörög
most, hogy kezd "ovis" korú lenni, tud egyre hevesebben is viselkedni/reagálni (a korábban tapasztaltakhoz képest)

figyeld meg majd akkor is, amikor nyugodtabb állapotban van (pl ébredés után, alvás előtt), hogy ugyan úgy viselkedik e mint írtad
az sem mindegy, hogy ténylegesen harap, vagy játékból rágcsál és hogy viselkedik, ha kicsit próbálod lenyugtatni

illetve tartsd szem előtt ezt is:
evolution of the golden retriever [link]

One Ring to rule them all

(#36303) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Párommal folyamatosan felmerül az, hogy családunk újabb tagja egy kutya legyen. Ő gyerekkorától kezdve kutyás családban élt (voltak rotik, francia bulldogok, keverékek), én viszont csak annyiban találkoztam kutyával, hogy nagymamámnak volt még boxere, illetve később tacskója. Jóban vagyok a kutyákkal, én is nagyon szeretnék, így a kutyafajtát is én dönthettem el, hiszen hivatalosan az én kutyám lesz.

A golden retriever mellett tettem le a voksom, mindig nagyon tetszettek. Az viszont, hogy az ember szeretne egy kutyát, az egy dolog. Hogy meg tudja adni neki az elegendő szeretetet és törődést az egy következő történet. Ugyanez igaz a mozgatásra is.

Viszont van ennek egy anyagi vonzata is, amiről nagyon nem tudtam informálódni. Mit gondoltok havi szinten nagyjából milyen költségekkel járhat egy ilyen közepesen nagytermetű kutyának a fenntartása? Ételre gondolok, kutyakozmetikára, ami egy ilyen szőrzetű állatnál szerintem havonta minimum szükséges lehet, de az sem kizárt, hogy inkább hetente.

Köszönöm előre is a segítségetek!

(#36304) f4lcon válasza .Szaki. (#36303) üzenetére


f4lcon
őstag

kicsivel több, mint 3 hónapja lettünk kutya tulajdonosok, egyből egy felnőtt kutyával kezdtünk
a normális táp az 1800-2000 forint per kg, egy kifejlett goldi megeszik 400g-ot naponta, szóval ha nettóban nézed az etetési költséget, akkor az 7-800 forint költség
a kozmetika nálunk vidéken egy ilyen szőrzetű kutyára kb egy tizes per alkalom
a chip, az oltások első alkalommal 35-40 ezer, az ivartalanítás 45-60 ezer - ezek egyszeri alkalmak
egy normális hőszigetelt kutyaház 50-től van használtan Marketplace-n, újonnan inkább 80-100 ezer, ez kelleni fog, ha nem benti kutya lesz
a kullancs riasztó kell havonta, pl Advantix 4 alkalom 15 ezer, féreghajtó 3 havonta mondjuk 1000 forint (Cestal, Drontal Plus, stb)
ezek mellé kell egy rendes póráz, ha fixet veszel akkor nyakörvvel 10e de ha 5-8m flexi kijöhet ennél többre is
később kitalálod, hogy kell infra panel a kutyának a házába, mert fázik, aztán rájössz, hogy sötétben ha elengeded nem látod merre fut és veszel egy világítós nyakörvet, majd rájössz, hogy az olcsó nem jó ekkor veszel egy 10 ezreset, rá két hétre lesz a Lidl-ben akciósan 4 ezerért... meg veszel jutalomfalatot, szárított marha lábszárcsontot az Auchanban 800 forintért amit majd szétrág 10 perc alatt, stb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36305) .Szaki. válasza f4lcon (#36304) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

Benti kutya lesz egyébként. :)

(#36306) jézusom válasza .Szaki. (#36303) üzenetére


jézusom
addikt

Azzal kapásból tudsz "spórolni" hogy nem fajta tisztát veszel. Azt minden képp felejtsd el, hogy jófogason meg piacokon csomagtartóbol veszel valami szaporított szemetet! Inkább menjetek menhelyre, nem kötelező elhozni, csak sétáltassatok valami szimpatikus kutyust, valamelyiknek biztos meg fogtok tetszeni :)
Sokkal hálásabb lesz, és talán nem is lesz olyan beteges. Nem tudok kifejezett goldi tipuus betegségről, de más fajta kutyák nagyon betegesek.
Ha mégis fajta tiszta kell, akkor rendes fajta egyesületeknél érdeklődj! Esetleg fb csoportokban.

(#36307) fojtviki válasza jézusom (#36306) üzenetére


fojtviki
senior tag

Értem, hogy, hogyan gondolod, de légyszi ne nevezzük őket "szemét"-nek. Nem tehetnek róla, hogy pénzéhes emberek miatt léteznek ezen kutyusok. Nem ők kérték az életet, ők a nagyon szenvedő áldozatok, akikért sokszor szomorú is vagyok. Nem belédkötni akarok, tényleg, csak a szemét jelző iszonyú bántó egy hűséges, örök barát élőlényre :O Mégha betegesek is :(

(#36308) jézusom válasza fojtviki (#36307) üzenetére


jézusom
addikt

Tökéletesen igazad van. Szándékosan túlzok, mert nem lehet eléggé felhÍvni erre a figyelmet. Én is sajnálom őket.

(#36309) .Szaki. válasza jézusom (#36306) üzenetére


.Szaki.
addikt

Neked is köszönöm a választ! :)

Semmiképp sem szapós kutyát akarunk, minden szükséges információ a rendelkezésünkre áll. :) A spórolás sem cél, ezeket a kérdéseket kizárólag azért tettem fel, mert nem rendelkezem tapasztalattal közepesen nagy testű kutya esetében a havi költségekről. Kistestűről tudom. :)

(#36310) notika77 válasza .Szaki. (#36309) üzenetére


notika77
senior tag

Én úgy tudom a golden retriever nem igényel kutyakozmetikust. Nem kell vágni a szőrét és ha nem vagytok abnormálisan (betegesen) tisztaságmániások (ha igen, élő kutya szerintem rossz ötlet), akkor a bundája öntisztuló. Ha belefekszik egy pocsolya után maradt sárgödörbe és dagonyázik egyet akkor is száradás után csak gyorsan átkefélendő, hogy a megszáradt sár a választott helyen hulljon ki a bundájából. Szerintem évente két tervezett samponos fürdetés elég vagy sok. Ezen felül a fajta szereti a vizet és piszkos, szennyezett (pl. Duna, Tisza) vízben úszás után talán érdemes átöblíteni tiszta vízzel is (én nem tettem :B, de nem volt gond). Főleg fiatal kutyánál előfordul, hogy iszonyúan büdös lesz, mert belefekszik valamibe (dög, ürülék mindegy csak gyomorforgatóan büdös legyen :)) ilyenkor van szükség az extra, nem tervezett samponos fürdetésre.
Javaslom, hogy szoktassátok hozzá a fürdetéshez már kicsi korában, hogy később ne legyen gond. Érdemes hozzászoktatni, hogy a szájába nyúlsz, beemeled a fürdőkádba (fürdés), fel az asztalra (orvos) vagy csak simán felemeled a mozgólépcsőn való utazáshoz stb.

(#36311) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést a hosszú posztért, eléggé tanácstalan vagyok jelenleg :F

Van egy 9 hónapos francia bulldog kiskutyusom, kölyökkorában Brit Lamb&Rice Puppy tápot kapott, sokat pukizott és nagyon büdöset is :DDD
Ezért ajánlották a Farmina N&D Ancestral Grain Bárányos áfonyás puppy tápot.
Vettem 1 kg-t kimérve kipróbálni, fele felével átálltunk, minden jónak tűnt, rendeltem egy zsákkal, majd szépen fokozatosan elkezdett menni a hasa tőle, 8-án már nagyon durván.

Anyukáméknál a kutyák szintén ezt a Britet eszik, csak a felnőtt verziót, 8-án, kértem tőlük mielőtt rendeltem én is, szombat este óta adtam neki, kedden mentünk a dokihoz mert feldagadt a pofija, és ilyen gombóc kiütések jöttek ki rajta, azt mondták valószínűleg pók csípés..

Kedd este kapott ismét tápot, jutifalat nem volt belekeverve, nem tűnt fel hogy bármi allergiás reakció lenne.
Másnap reggel megkapta a tápot jutifalival, megint elkezdett a pofija dagadni, a jutifalira kezdtem gyanakodni, este kapott egy fél adag tápot és ismét láttam hogy jönnek a tünetek, úgyhogy a korábban kapott táp felnőtt verziójára lesz allergiás..

Szegénykém hajnalban teleküldte a kisszobát hasmenéssel küszködve.

Kollégám adott Cibau Sensitive Fish tápot, de ez nem tetszik neki. Jelenleg főtt rizst és egy kis főtt husit kapott.

Kérdésem, hogy szerintetek mivel próbálkozzunk?
Lehet valami emésztési vagy bél probléma vagy túlgondolom?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36312) jézusom válasza bigrob (#36311) üzenetére


jézusom
addikt

Nem biztos, hogy egyedi betegség. Csirkét a legtöbb tudatos gazdi kerüli mindentől függetlenül. Sokan hetente kihagynak egy egész napot, jót tesz. Ha valami allergia mindenképp jó ha nem kap egy napot enni.

(#36313) Dorian válasza bigrob (#36311) üzenetére


Dorian
félisten

Ha fosik -és főleg ha allergiás reakciókat is mutat- egy táptól, akkor mielőtt másikat próbáltok, legyen közte egy hét főttcsirke(csont nélkül!)-rizs diéta. Ebek nagy többsége amúgy nem magára a csirkére érzékeny, hanem a csirkés tápra. Nemtom mi kerülhet bele előállításakor...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36314) f4lcon válasza Dorian (#36313) üzenetére


f4lcon
őstag

a probléma talán a nagyüzemi tartásban a csirkének adott GMO tartalmú tápból eredhet
nekem csak vakaródzik a csirkés táptól a kutya, de ezt sem szeretem nézni
most Lukullus pézsmaréce & bárány tápot kap, reggel fél adagot, esténként a fél adag száraz helyett csak negyed adagot és egy 400g-os Rocco nedves tápot.
mindkettő csirke, búza, kukorica mentes

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36315) bigrob


bigrob
őstag

Köszönöm eddig mindenkinek a válaszokat!

Annyival egészíteném ki, hogy hétfőn amíg autóban voltunk behányt egy ilyen taknyos lét, most hajnal 4kor is.
Reggel kapott rizst és főtt husit, ivott, pisilt. Kedve ma már jó, játszik, ugrál, nem levert mint tegnap.

Elmenjünk egy dokihoz a biztonság kedvéért?

Csirkés tápra visszatérve:
Én is ezt tapasztaltam eddig, hogy nem magára a csirke húsra, hanem a csirkés tápra érzékenyebbek a kutyák.
Jobban utánanéztem és mindkét táp amit eddig kapott 20-25%-ban tartalmazott csirke zsiradékot, lehet az a baja.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36316) jézusom válasza bigrob (#36315) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem felesleges a doki. Nektek kell kideríteni mit egyen a kutya. Max mond majd valami 28. Fos tápot, ami épp akciós nála. Autózás előtt ne adj enni! :)

(#36317) bigrob válasza jézusom (#36316) üzenetére


bigrob
őstag

Sose adok autózás előtt enni neki.

Végül elmentünk, mert a főtt husi rizs kombótól is kijöttek a csalánkiütések.
Gyomor és/vagy bélhurutot mondtak és valószínűleg a Farmina tápot nem bírja a gyomra, és túl gyorsan álltunk vissza a Brit-re.
Kaptunk szurit, gyomorvédőt és probiotikum kúrát kapott 6 napra, illetve Trovet Nyulas tápot és negyedeljem a napi adagját.
Tegnap minden oké, ma reggel ismét rizs és táp evését követően kijött a csalán kiütés..

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36318) dokee78


dokee78
félisten

Milyen kutya tartási szabályok vonatkoznak a társasházakhoz?

Ugyanis anyukám meghalt,egyedül maradtam.
4 napot szabad vagyok 4,nap munka van abból az első 2 nap 06-18,majd 2 nap 18-06.

11 hónapos kis tacsi,ha egyedül van vakkant és nyüszög.
Egy lakó panaszkodott agresszívan.

(#36319) f4lcon válasza dokee78 (#36318) üzenetére


f4lcon
őstag

létezik egy társasházi SZMSZ (szervezeti-működési szabályzat) amiben részletesen le van írva mit lehet, és mit nem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36320) notika77 válasza dokee78 (#36318) üzenetére


notika77
senior tag

Mármint minden társasháznak kell lennie SzMSz-ének, nincs közös, központi, ezért a közös képviselőnél érdeklődj, hogy nálatok mi a helyzet.

(#36321) f4lcon válasza notika77 (#36320) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, félreérthetően fogalmaztam
szóval a társasházaknak létezik saját SzMSz-e, abban le van írva mit és hogy lehet, kifejezetten az állat tartásra vonatkozó rész az érdekes első sorban, ugyanis ha engedélyezett az állat tartás, akkor azzal párhuzamosan (ahogy egy felújításnál is) a többi lakó valamilyen szinten köteles tűrni az ezzel járó hang- és szaghatásokat. nyilván normális határok között.
a másik, az a birtokvédelem, a jegyzőnél lehet indítani, aki majd megvizsgálja, hogy a hanghatás túlzó-e vagy sem és ennek a vizsgálatnak az eredménye után kötelezhet téged arra, hogy szüntesd meg a tevékenységet.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36322) dokee78 válasza notika77 (#36320) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.

Korábban volt itt hozzászólásom,ahol kaptam egy támadást.
[link]

Nos azóta eltelt kis idő.
Szoba tisztaság,meg szerettük.
Rongálás abba maradt.
Meg szokta azt a 3-4 órás egyedüllétet.

Viszont sajnos az élet úgy hozta oda kell adnom,bár a szívem szakad meg érte és 2. napja sírok férfi létemre.
-1 hónapja halt meg anyukám
-munkahely és munkarend változás (4 nap munka,12 órás majd 4 nap pihi)
Ergo a 13 óra egyedüllét neki szenvedés.
Az ő érdekeit szem előtt tartva hoztam meg ezt a nehéz döntést.
Nem a szomszéd miatt adom oda,hanem hogy ne szenvedjen otthon egyedül.
Panel lakásban is állandóan le vágyakozik fenn unatkozik és alszik,látom,hogy csak lenn boldog.
Ugye amióta anyukám meghalt szomorúbb.

Így ugye elvileg pár hét és meg szokja az új helyet és szerető gazdit.
Ez jobb,mintha ez a váltakozás tönkre tenné:
4 nap boldogság,4 nap szenvedés.

Már meg van az új gazdi jelölt.
Kertes házban lesz kinti-benti kutyus.
Lesz pajtija és tacskószerető gazdi.
Mivel panel házban lakom a 4 emeleten,abban bízom,hogy az új hely ahol egy nagyobb kért van és tacsi pajtit is kap viszonylag hamar meg szokja és boldog lesz.

Mire a hozzászólás végére írtam elfelejtettem mi volt a célom,de azért itt hagyom.
Köszönöm.

(#36323) fojtviki válasza dokee78 (#36322) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szerintem igen, biztos jobb lesz így neki. Főleg a kert miatt is. Őszinte részvétem :(

(#36324) Daffni2 válasza f4lcon (#36321) üzenetére


Daffni2
addikt

"ugyanis ha engedélyezett az állat tartás,"

Nincs olyan, hogy nem engedélyezett!

"Aki ad,az nyer"

(#36325) f4lcon válasza Daffni2 (#36324) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt mire alapozod?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36326) j.bravo válasza dokee78 (#36322) üzenetére


j.bravo
addikt

Őszinte részvétünk!
A sok lépcső (4. em.) és a tacskó nem barátok (ölben felvitelt nem tudom mennyire szerette, nyilván muszáj, persze, a gerince érdekében)
Ha lesz pajti, és a gazdi is tacskórajongó, akkor tényleg jobb lesz neki.
Ha a bő 3/4 év alatt s szívedhez nőtt, akkor részvétünk az elválás miatt is.

Whatever.

(#36327) Daffni2 válasza f4lcon (#36325) üzenetére


Daffni2
addikt

A törvényre.
A társasházakra nincs külön szabály, arra viszont van, hogy szabadon tarthatsz kutyát az előírásoknak megfelelő körülmények betartásával.
[link]
"A Korm. rendelet hatályba lépése óta az önkormányzatok – figyelemmel az Alaptörvény azon rendelkezésére, mely szerint az önkormányzati rendelet
nem lehet ellentétes más jogszabállyal – nem hozhatnak olyan állattartási szabályokat, melyek ellentétesek a Korm. rendelettel. Egy példával szemléltetve: a Korm.
rendelet a kötelező szájkosárhasználatot kizárólag az egyed jellemzően agresszív
magatartásának ismerete esetén írja elő. Ezzel a rendelkezéssel ellentétes, ha az
önkormányzat olyan rendelkezést hoz, hogy a belterületén a kutyákat kizárólag szájkosárral lehet sétáltatni, függetlenül attól, hogy az állat jellemzően agresszív viselkedésű-e vagy sem"

"Aki ad,az nyer"

(#36328) bigrob válasza bigrob (#36317) üzenetére


bigrob
őstag

Ez a Trovet nyulas táp eddig bevált, kap napi 1g humac táplálék kiegészítőt és elmúlt minden csalán kiütése és semmi allergiás panasz. Illetve a szőre is szebb lett, fényesebb és mintha nem is hullana annyira.

Szerintetek maradjak ennél a Trovet tápnál vagy próbáljunk mást?

Kolléga ajánlotta ezt a Markus-Mühle márkájú tápot, ebből van is Black Angus Junior verzió, valahol lehet kimérve kapni Pesten belül? (15. kerület és környéke lenne a legszuperebb)
15kg-t nem merek venni egyből...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36329) jézusom válasza bigrob (#36328) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem a váltás nem feltétlen jó. Én brit fresh hal-sütőtök szarazat veszek, elég jó adag izületvédő van benne.

(#36330) dokee78 válasza j.bravo (#36326) üzenetére


dokee78
félisten

Nagy fájdalom valóban.
Pedig a gazdi képeket videókat küld milyen jól érzi magát a kis hercegnőm.

Nem tudom mennyi ideig várja még,hogy hátha elmegyek érte,de remélem hamar meg szokja.

(#36331) bigrob válasza jézusom (#36329) üzenetére


bigrob
őstag

Doki eliminációs diéta címszóval adta ezt a tápot, csak normálisan már nem magyarázta el..

Kicsit utána olvasva ezeket az infókat találtam.

"Provokációs periódus: a 8-12 hetes eliminációs/ megvonásos szakaszt követően javulás vagy a tünetek megszűnése esetén a biztos diagnózishoz provokációs etetést szükséges végeznünk. Ezt egy korábban etetett táppal is végezhetjük vagy egyesével meghatározott fehérjékkel szépen sorban (pl. először csirke, majd marha, majd sertés stb.). A provokációhoz egyetlen etetés is legtöbbször elegendő! Ezt követően két hetes megfigyelés alatt vizsgáljuk, hogy a korábban tapasztalt tünetek újra felbukkannak-e. Ez legtöbbször pár nap alatt bekövetkezik, ha valóban eleségallergiában szenved az állatunk. Csak ebben, kizárólag ebben az esetben lesz ténylegesen igazolt az eleségallergia diagnózisa! Amennyiben a provokáció időszakában nem történik visszaesés, a korábban tapasztalt tünetek hátterében nagy valószínűséggel nem az etetett fehérje vagy eleség állt. Új fehérjékkel való provokációt két hetente tudunk végezni, fokozatosan kizárva a lehetséges allergéneket."

Szóval 2 hétig adjam csak ezt a nyulas eliminációs tápot.
Utána 1x adjak neki a régi bárányos tápból és vissza a nyulasra, majd 3-4 napig figyeljem, hogy van-e bármi allergiára utaló jel?
Egyáltalán lehet a bárányra allergiás? (Kölyök kora óta kapja, most lesz 9 hónapos)
+1 hülye kérdés: Ha meg vagyok elégedve ezzel a Trovettel maradhatok nála vagy ez kifejezetten ilyen eliminációs diétára való?

Köszönöm! :R :R :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36332) jézusom válasza bigrob (#36331) üzenetére


jézusom
addikt

Ha mar elkezdtél az orvossal konzultálni, inkább vele beszélj!

(#36333) t256 válasza bigrob (#36331) üzenetére


t256
őstag

Ugyanabban a cipőben járunk. Dokival végig konzultáljuk az egészet.
Most vagyunk túl a 12 hét eliminációs időszakon. RC Vet. Hypoallergenic tápot kapott a kutyus. Mindn tünete megszűnt. Most két hétig sertéshúsos tápot kap. Kihívás volt ilyet találni. Két hét után konzultáció. Gondolom 8 hétig megint kapja az RC tápot, után marhás tápot fog kapni. És így tovább végigmegyünk mindegyiken, amí kiderül, hogy mi okozza a tüneteket.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#36334) bigrob válasza t256 (#36333) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem az a furcsa, hogy csak bárányos rizses tápokat kapott.

Brit puppy, semmi baja nem volt, de brutál büdöseket pukizott, ekkor ajánlották az N&D Ancestral grain puppyt, ettől ment a hasa, hirtelen kértem ugyanilyen Britet csak a felnőtt verzióban amíg megérkezik a kölyök, de 2 napra rá kijöttek a kiütések...

Néha kapott a Lidlből jutifalatot (borjús), azt a rudasat, de azt elhagytam első nap és másnap is ugyanúgy előjött, illetve még 2-3 napig.

Csirkét egyedül főve kapott attól sem volt baja, de azt is hetek óta nem kapott.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36335) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Egy ideje nem kellett tápot vennem a kutyámnak, mert sikerült a múltkor rosszul rendelni és idehoztak 4 zsákkal, ami mostanában fogy el. Nem nagy fogyasztó a kutyus (közepes testű, sokat mozgó labi-vizsla-.. keverék), kinti (ő aztán nem benti, amikor beengedem, akkor is max 2 kör és már áll az ajtónál, hogy ő bizony kimenne), de rendelnem kellene újra tápot. Hát, leestem a székről az árakat nézve.
Eddig Brit Fresh és Care volt, kacsás, aktív kutyáknak. De megnézem, most már 23e körül mozog a 12 kilós táp. Mivel sok neki ez az aktivitási szintű táp, ezért váltani szeretnék, ami nem aktív kutyáknak van.

A váltás oka, hogy ha eszik a kutya, utána nagyon sokat fut, de ugye nem szabad többet adni neki, mint az előírás, mert elhízik. A nagy hatóanyagtartalom miatt keveset kap, nem telíti el a pocakját, de így is sokat fut és nagyon aktív lesz tőle. Amikor "kimegy" belőle a kaja, utána lenyugszik. Akkor is fut, de kaja után látszik rajta, hogy futnia kell, mert túlteng benne az energia. Tudom, nem szabadna ilyenkor futtatni, de ha etetés után nem megyek ki vele a hátsó telekre, akkor önmagától kezdi kergetni a nem ide tartozó állatokat és fut a kerítés mellett, ugrál, stb. Gondoltam még így is jobb, ha velem mozogja le, ott legalább nem engedem ugrálni.

Összefoglalva milyen tápot javasoltok, ami megfelelő lenne neki?
Köszi!

(#36336) f4lcon válasza nyesteb (#36335) üzenetére


f4lcon
őstag

ugyan ilyen kutyának (labrador-vizsla-X keverék) Lukullus marhás halas tápot adok
ketté osztva (reggel-este) ami tovább csökkenti a gyomor torzió esélyét

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36337) nyesteb válasza f4lcon (#36336) üzenetére


nyesteb
tag

Ezzel csak az a gond, hogy kukoricás, az meg tudtommal nem tesz jót nekik. De az ára rendben lenne.. :)
Mi is kétszer etetjük, reggel és este..

(#36338) jézusom válasza nyesteb (#36335) üzenetére


jézusom
addikt

Én egy ideje brit fresh hal-sütőtököt veszek. Nem olyan drága.

(#36339) f4lcon válasza nyesteb (#36337) üzenetére


f4lcon
őstag

este megnéztem, nem a marhás, hanem a pézsmaréce bárány kombót kapja, abban nincs kukorica.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36340) nyesteb válasza f4lcon (#36339) üzenetére


nyesteb
tag

Köszi, azt néztük mi is ki neki...

(#36341) borg2 válasza bigrob (#36311) üzenetére


borg2
újonc

Mindenképpen az állatorvos a megoldás, ha pl. egy tematikus szakértői fb csoportban tennéd fel a kérdést, ott kapnál rengeteg választ, de végső soron minden felelősségteljes szakember állatorvoshoz küldene. Jobbulást neki!

(#36342) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,
Golden retrievernek (most 5 hónapos, kan) mikor lehet konzervet adni? Illetve ott hogy kell a fokozatosságot csinálni? Már hogy ne fossa össze magát :D
Kell neki egyáltalán konzerv? A Joserát úgy imádja, hogy még jutalomfalatnak is azt használom :)

[ Szerkesztve ]

(#36343) Manduia válasza HellGreg (#36342) üzenetére


Manduia
csendes tag

Szia, ha nincs különösebb oka, akkor szerintem felesleges neki konzervet adni, semmi baja nem lesz, ha csak száraz tápot kap.

(#36344) jézusom válasza HellGreg (#36342) üzenetére


jézusom
addikt

A konzerv kaja az egyik leg szemetebb táp féle szokott lenni. Van jó minőség is, de nem olcsó, és akkor is tudomásul kell venni, hogy a nagy része vÍz. Biztos hogy imádná a kutya mert jó aszpikos cukros, agyon édesÍtett termék, de a kutyának nem erre van szüksége.
Tessék elolvasni az összetételt, hamar rájössz, hogy szart se ér egy rendes száraz táphoz képest.

(#36345) fecke78 válasza HellGreg (#36342) üzenetére


fecke78
senior tag

Pl konzerv [link] ehez száraz táp jó minöségű 70- 30 % arányban , száraz tőbb

(#36346) Daffni2 válasza fecke78 (#36345) üzenetére


Daffni2
addikt

Miért akarsz 30% szemetet adni a kutyádnak?
Max 1 evőkanállal tehetsz konzervet a szárazra amit kis ideig langyos vízzel áztatni ajánlatos.

"Aki ad,az nyer"

(#36347) HellGreg válasza jézusom (#36344) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem nem fontos azt adni, csak kérdeztem.
Viszont valami vitamint szeretnék (bár attól félek hogy még ennél is éhesebb lesz tőle), az állatorvos javasolta, főleg csonterősítőt, de konkrét márkát nem tudott ajánlani. Valami tipp esetleg?

(#36348) Daffni2 válasza HellGreg (#36347) üzenetére


Daffni2
addikt

Jó minőségű táp mellé nagytestű kutyának nem szabad "csonterősítőt " adni!

Nagyon ajánlott viszont porc,izület védő. pld.
[linkhttps://topkutya.hu/termek/aniflexi-csucs-izuletvedo-porcerosito-kutyaknak-250-g/]

"Aki ad,az nyer"

(#36349) HellGreg válasza Daffni2 (#36348) üzenetére


HellGreg
őstag

Na de mi számít jó minőségnek? :D Az állatorvos és a helyi állateledel-boltos is húzza a száját a Josera Kids hallatán, viszont a Goldie-tartók nagy része meg jó minőségűnek tartja. A kutya viszont imádja. Olyannyira, hogy mivel habzsolva evett, vettem neki habzsolásgátló tálat, így a korábbi 15 másodperc helyett már 30 másodperc alatt falja be a kaját, de ez is egyre rövidül, ahogy hozzászokik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36350) jézusom válasza Daffni2 (#36348) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom mi számÍt csonterősÍtőnek, szerintem mindenki máshogy értelmezi, gondolom kalcium főleg. Az tény, hogy embernél is netto hülyeség kalciumot szedni, (olcsó sajtokba zsákszámra keverik a szilárdÍtó kalciumot) amikor az emberek nagy része érelmeszesedés, meg kalcium larakódásoktól szenved, közben meg a csontja törnek, mint a ropi.
A felszÍvódást kell javÍtani D vitaminnal, magnéziummal(nem oxid) meg a lerakódást meg gátolandó rendes adag k2 vitaminnal. Ez emberekre vonatkozik, kutyáknál nem tudom Így van-e, de sanszos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.