Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36351) jézusom válasza HellGreg (#36349) üzenetére


jézusom
addikt

Én pont most néztem, brit fresh nagy testű izületvédős tápot veszek. Hal-sütőtök.

omega-3 zsírsavak 0,90%
glükózamin 1700 mg/kg,
kondroitin-szulfát 1,300 mg/kg
zöldkagyló100 mg/kg

Szerintem elég korrekt :)

(#36352) fecke78 válasza Daffni2 (#36346) üzenetére


fecke78
senior tag

szemetet ember miről beszélsz , westim 14 évig yorkim 16 évig élt , nyönyörű volt mindkettő !
Milyen szemétről beszélsz , az a konzerv minőségibb mint amit te néha eszel !
Írogatod itt a baromságodat !
Fosni a kutya meg a tápváltásnál szokott , azért szokás a tápokat is a váltásnál összekeverni
1 evőkanállal ??
Milyen kutyád van , hol élsz vidéken Fogadom ....

(#36353) jézusom válasza fecke78 (#36352) üzenetére


jézusom
addikt

Tudsz linkelni egy konzerv tápot, ami nem szemét, és nem drágább fajlagosan, mint egy száraz?

(#36354) j.bravo válasza fecke78 (#36352) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem gondolom hogy egy hozzászólás tartalma kapcsán számítana, hol él valaki. :F
Felháborodást vélek kihallani a soraidból, csak nem értem miért (más topikban összekülönböztetek esetleg? Vagy itt, csak nem olvastam?)

A Te yorki, westie kutyáid kistestűek voltak, jellemzően a kistestűek jóval tovább élnek, mint a nagyok. A kisebb testsúlyterhelés miatt egy sor probléma (pl. az ízületi problémák) is később érintik őket.

Nyilván konzervből is lehet high end minőséget, illetve gagyit (~szemetet) is vásárolni.
Lehet hogy szerencséd volt a konkrét konzervekkel, vagy épp jól választottál. De az is lehet hogy szerencséd volt mert a kutyáid kevésbé voltak érzékenyek erre.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36355) galervin93


galervin93
őstag

Akad jó konzerv, de valahol 1000ft/400g-nál ("kis konzerv") indul. Kistestű kutyának meg nem kell sok, száraz mellé néha bekeverve simán működhet (működik). De ennyiért már húst is kap az ember, szóval...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36356) jézusom válasza galervin93 (#36355) üzenetére


jézusom
addikt

Ami hozzá tartozik, hogy egy nagyobb testű kutyának a 400g konzerv kutya füle. És napi több ezer Ft nem éppen mi fizetésünkhöz van mérve.
Pénzt nem sajnálok a kutyáimtól, de nem is indokolja semmi ezt a felelőtlen költekezést, ami nagy eséllyel egészségtelen is.

(#36357) Daffni2 válasza fecke78 (#36352) üzenetére


Daffni2
addikt

Hűűű, ballábbal keltél fel? Esetleg Fressnapf nagykövet vagy?

"11% fehérje, 6,5% zsírtartalom, 2,1% nyershamu, 0,4% nyersrost,
Összetétel
70% hús és állati eredetű melléktermékek (ebből 26% marhahús), rizs (5%), Ásványi anyagok. 20% izomhús-tartalom."

Ez bizony szemét, a jobbak közül. Nem a vágóhíd padlójáról összeszedett maradékból van, talán a ládák aljáról.
Alkalmatlan kutya táplálására.
Arról nem beszélve, hogy a leírás szerint egy 50 kg-os kutyának kb naponta 1 1/2-2 db 800 grammos kellene.
Megnézném azt a dobermannt amit ilyennel etetnének.

Igen vidéken élek, csak 2 dobermannal éltem együtt 24 évig.Most lesz a harmadik.
Lakásban, nem kutyaólban élték az életüket.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#36358) HellGreg


HellGreg
őstag

Még egy kérdésem lenne, mindig nagyon lelkes anyukám vett valami Pedigree fogtisztító rágóakármit a kutyámnak, persze nem tudta, hogy a Pedigree kb a legalja. Ezt most azzal a mozdulattal hajítsam a kukába, vagy meg lehet vele próbálkozni?
Illetve, mi az ajánlott kategória / márka fogtisztításra?

[ Szerkesztve ]

(#36359) beci válasza HellGreg (#36358) üzenetére


beci
őstag

Odaadhatod neki, egy zacskotol nem lesz baja. 🙂
Én ezt a kettőt használom.
[link]
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36360) Manduia válasza HellGreg (#36358) üzenetére


Manduia
csendes tag

Minden állateledel boltban lehet kapni szárított marhabőrt, a márka mindegy is szerintem, a lényeg, hogy legalább 5-10 percig rágja a kutyus. A kollagénrúd is jó ilyen célra.

(#36361) jézusom válasza HellGreg (#36358) üzenetére


jézusom
addikt

Nem lesz baja tőle, csak ha tényleg valami allergiája van. Én is veszek nekik ilyen dolgokat, de ne ez legyen a fő táplálék. Nem is arra van, hogy ettől lakjon jól. De tényleg vannak ilyen szárított húsok szárított bőrök még diszkontok ban is, azok elég prémiumok :)

(#36362) nyesteb válasza Manduia (#36360) üzenetére


nyesteb
tag

Én is ezt adom a kutyámnak minden este, nagyon szereti, a fogai rendben vannak, a doki szerint is jók a fogai, szóval szerintem mi maradunk ennél.
Igaz, a szájszag ellen nem sokat segít, arra ott a száraztáp.

(#36363) f4lcon válasza Daffni2 (#36357) üzenetére


f4lcon
őstag

üdvözlöm a kirekesztő sznobériádat, de ha már ennyire szakértő vagy, megtennéd, hogy linkelsz valamit, ami nem "szemét"? úgy értem a nedves tápok közül.
mert azt beböfögni, hogy "ez szar" az én véleményem szerint még nem érdemi fórumozás. talán ha kínálnál alternatívát, vagy csak azt elmondanád, hogy miért alkalmatlan (sic!) kutya táplálására.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36364) jézusom válasza f4lcon (#36363) üzenetére


jézusom
addikt

Nedves tápok ilyenek, ha van is jó féle, az rohadt drága. Kár ezen rugózni.

(#36365) Daffni2 válasza f4lcon (#36363) üzenetére


Daffni2
addikt

Úgy látom nem is olvastad el amit írtam. A kedvedért mégegyszer:
"11% fehérje, 6,5% zsírtartalom, 2,1% nyershamu, 0,4% nyersrost,
Összetétel
70% hús és állati eredetű melléktermékek (ebből 26% marhahús), rizs (5%), Ásványi anyagok. 20% izomhús-tartalom."

Ez alkalmatlan a kutya táplálására.
Sznob lennék? napi 1500 Ft egy tápláléknak alkalmatlan készítményre.

Mi az ami alkalmas ? pld. [linhttps://www.orijen.hu/product/original/k]
40 kg os dobermannak 300 g/nap kb 900 Ft.

"Aki ad,az nyer"

(#36366) LOTR válasza f4lcon (#36363) üzenetére


LOTR
addikt

nekünk anno úgy magyarázták, hogy a nedves/konzerv tápok gyenge gyomorsavat eredményeznek, ami értelemszerűen több problémának a forrása is lehet, valamit rágni is könnyű őket, ami ismét csak nem olyan jó
így rendszeresen ilyennel etetni, főleg nagytestű kutyákat nem ajánlott

One Ring to rule them all

(#36367) fojtviki


fojtviki
senior tag

Pár napja olvasom ezt az eledel vitát. Lehet, hogy rosszul csinálom, de én tényleg adok nekik mindent. Amit főzök, abból mindenből jut nekik, most brit care lamb&rice vettünk száraznak. De van nekik konzerv is. Nem tudom, de ha belegondolok, hogy nekem életem végéig száraz tápot kéne csak egyek, hát nem vagyok happy a gondolattól :DDD Viszont mostmár érdekel, hogy én evvel rosszat teszek nekik?

(#36368) jézusom válasza fojtviki (#36367) üzenetére


jézusom
addikt

Nem az a baj, hogy adsz neki konzervet. Eredetileg a kérdező azon filózott hogy át kéne állni konzervre, mint ha az jobb lenne.

Lehet neki adni csak semmi értelme. Egyébként az hogy neked (semmi személyeskedés) szar érzés ha száraz tápra gondolsz, hát nem tudom szerintem nem releváns :) A kutyának tápanyagra van szüksége, nem kulinális élvezetekre.

Persze nyilván jobb rendes húst adni, de az megint más történet.

(#36369) f4lcon válasza Daffni2 (#36365) üzenetére


f4lcon
őstag

elolvastam, de számomra nem tartalmaz információt a 11% fehérje.
oda írtad, hogy legalább 30-nak kellene lennie? vagy 70-nek? aki nem tudja, annak szerinted az aláhúzástól majd tudni fogja?

nem alkalmatlan a kutya táplálására, csak szerinted nem megfelelő.

gondolom otthon egy Nuova Simonelli Aurelia-n főzöd a kávét, egy Bentayga-val jársz és egy QN900B Neo 8K-n nézed a Tényeket.

nehogy már az egyik legdrágább kapható táp, a 2700 forint / kg árú Orijen legyen csak az alkalmas... :U a kutyák töredéke nem kap ilyet, mégis százezrével élik túl a mindennapokat.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36370) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Kicsit aggódóan írom a soraimat.

9. éves kan Argentin Dog kutyámnak észrevettem, hogy van egy "dudor" az egyik emlője tájékon, tehát az emlő alatt van dudor.
Tapintható is, olyan 2 ujjhegynyi, magán az emlőn semmi elváltozás nincs.
A kutyán semmi változást nem látok, pörög, jó étvágya van. Azt sajnos nem tudom, hogy mióta lehet ott.

A héten megyünk állatorvoshoz, de őszintén szólva a tapintásból ítélve elég pesszimista vagyok, mert nekem csomó / daganat gyanús.

Lehet esetleg valami jobb eshetőség, hogy esetleg kullancsa volt és valami nyirokcsomó vagy egyéb? Kan kutyának lehet emlődaganata? :O

Kiváltképp sajnálom a kutyát, mert ha tudja, hogy megyünk az állatorvoshoz éves oltásra remegő kocsonyává változik és előre sajnálom szegényt a következő procedúrák miatt.

Mi várható, amennyiben daganat igazolódik? Sebészet? Tudom az állatdoki majd elmondja a héten, de annyira nyugtalan vagyok miatta.

[ Szerkesztve ]

(#36371) jézusom válasza rwin5 (#36370) üzenetére


jézusom
addikt

Tutira orvos!

(#36372) fojtviki válasza rwin5 (#36370) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha daganat, akkor biztosan műtét igen. Viszont ha még ilyen "kicsi" akkor még ne aggódj annyira. Nem biztos, hogy daganat, annó az én kis kutyumnál is volt, de mondta az orvos, hogy várjunk picit vele, de el is múlt neki.

(#36373) nyesteb válasza fojtviki (#36372) üzenetére


nyesteb
tag

Mi is így jártuk szerencsére, nálunk már körömnyi volt, be is vörösödött, de a doki fénykép alapján megmondta, hogy várjunk 2 napot. Kenni kellett neki valamivel, már nem emlékszem mivel, de magától felszívódott. Valami zsírcsomó volt. Azóta sincs gond vele.
Azt mondta a doki, hogy ha már látszik a daganat (rák), akkor a kutya kedvetlen, nem eszik, nem fut, nem aktív. Ilyenről szó sem volt.
De a doki mondja ki a véglegest rá, mert én infós vagyok, nem állatorvos, csak a tapasztalataim írom le. De az biztos, ha megint találok ilyet a kutyán, akkor megy a dokihoz ismét. Ehhez ők értenek.

(#36374) Manduia válasza rwin5 (#36370) üzenetére


Manduia
csendes tag

Milyen maga a csomó? Jól körülhatárolható? "Egységes anyagú"?
Lehet tényleg csak egy zsírcsomó, sok kutyusnál előfordul, tudom, mondani könnyű, de próbálj meg nem idegeskedni, amíg a doki nem látta.

(#36375) Ispy válasza fojtviki (#36367) üzenetére


Ispy
veterán

A mi kutyánk 2 éves múlt, azóta csak száraz tápot kap, reggel/este, és minden alkalommal úgy folyik a nyála, mintha isteni manna lenne, majd 12mp alatt befalja az egészet, de már előtte alig bír magával. Pont így eszik meg bármi mást is, nem ízlelget, nem kóstolgat, minél előbb lent legyen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36376) xenom0rph válasza Ispy (#36375) üzenetére


xenom0rph
őstag

Amúgy a napi 1 vagy 2 etetés között van bármi különbség a kutyára nézve? Melyik jobb neki?

halahala

(#36377) jézusom válasza xenom0rph (#36376) üzenetére


jézusom
addikt

Elvileg elég lenne egyszer, de a bélcsavar nagyon csúnya dolog, 2x etetéssel kisebb az esély.

(#36378) perempe


perempe
addikt

ma láttam egy dán dogot boltba menet reggel. jó nagy dög volt. :C

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36379) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Felnőtt Husky kutyára milyen méretű hám való?

(#36380) j.bravo válasza Rendo84 (#36379) üzenetére


j.bravo
addikt

Ahány fazon, annyiféle. Ha tudod, vidd el a kutyát és próbáljátok fel a hámot. Ha nincs erre mód akkor mérj nyak- és mellkas körméretet.

Whatever.

(#36381) omfgk válasza Daffni2 (#36365) üzenetére


omfgk
addikt

Mondjuk a fehérjetartalmat nem kellett volna aláhúzni.
Konzervnél ez egy jó szám.
Hiszen 70-80%-a nedvesség az egésznek.

Száraztápnál meg csak 15%.
Pont ezért jön ki a végén olcsóra még a tényleg prémium száraztáp is.

A gond az XY eredetű melléktermékek.

Ha egy tápnál nem beazonosítható pontosan ,hogy mi van benne, az alapból szemét kategória.

Ez meg nem sznobság.
A hsz-re érkezett válaszokra reagálva.
Mert száraztáppal etetve nálunk 2 ezres (kg) táppal számolva a havi adagja egy németjuhásznak kijön 18 ezerből. 30dkg naponta (de mi néha a reggelijét kiváltjuk nyerssel, szóval kevesebb száraz fogy).
Alpha Spirit táp.

[ Szerkesztve ]

(#36382) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Chihuahua keverék kutyusomnak veseköve van. Azt mondták a dokik egy hónapig diétázzon, kapott Royal Canin Gastrointestinal Low Fat tápot, amiből persze alig eszik. Mivel lehetne neki ezt egy kicsit felturbózni úgy, hogy zsírszegény maradjon, de meg is egye?

Illetve régebben kapott Virbac Veggiedent Fresh fogtisztító rudat, szerintetek ezt ehetné továbbra is vagy ezt most hanyagoljuk?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#36383) jézusom válasza Aaron14 (#36382) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem ugyan nem volt még vesekövem, de tényleg ez kell, hogy kevés zsÍrt egyen? A doki biztos érti a dolgát, de kÍváncsi lennék más mit gondol. Én vese bajos kutyának leginkább nagyon kevés kaját adnék úgy összességében, de az összetételben nem vagyok biztos.

(#36384) Aaron14 válasza jézusom (#36383) üzenetére


Aaron14
őstag

Fogalmam sincs. Ezt mondták. Én se értem, de mivel nem vagyok orvos, így hiszek nekik.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#36385) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Egy éves fiú tacskó, eddig Apto Flex Chew-t kapott, de hiány cikk lett. Mit javasoltok helyette ami hasonló rágó tabletta és az ízületeire van? Ez a rágó tabletta a legjobb nekünk, megkapja mint juti falat.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36386) jézusom válasza iceQ! (#36385) üzenetére


jézusom
addikt

Én nem tudok alternativát, de izületvédőt lehet venni sok helyen por alakban. Igaz méregetni kell, de olcsóbb ezerszer.

(#36387) Manduia válasza iceQ! (#36385) üzenetére


Manduia
csendes tag

A Glyco Flexet is jutalomfalatként eszik, de nem olcsó.

(#36388) iceQ! válasza jézusom (#36386) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. Van javaslatod?

Manduia

Apto sem volt olcsó. Ebből melyiket lehet venni kis kutyának? Ezt: Vetri Science Glyco Flex GF 600?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36389) Manduia válasza iceQ! (#36388) üzenetére


Manduia
csendes tag

Szerintem bármelyiket, csak kevesebbet kell neki adni. Mi a Vetri Science Glyco Flex III-ból adunk napi felet a 14-15 kg-s kutyának, de ő már 13 éves. Ehhez itt írnak adagolási javaslatot is.
Fiatal kutyának megelőzéshez szerintem jó lehet most még a GF 600 is, nem szükséges a III, ha nincs panasza, talán 2-3 naponta fél tabletta elég. De ha bizonytalan vagy, kérdezd meg az állatorvosotokat, az a biztos.
Most nézem, hogy a 600 adagolási útmutatója napi 1-t ír 15-30 kg-s kutyáknak, de 15 kg alattit nem is ír, lehet ez mégsem jó egy tacskónak.

[ Szerkesztve ]

(#36390) jézusom válasza iceQ! (#36388) üzenetére


jézusom
addikt

Én most amÍg felcseperedik a kis sarplaninac kölyök, halas-sütőtökös brit fresht veszek, ebben rendesen van izületvédő.
Amúgy meg ilyesmit eszünk (én is) vagy ilyet, ezeket össze kevered, aztán mehet a kajába. Persze nincs csirke Íze :D de ilyen emberiből ne is vegyél izesitettet, ki tudja mivel édesitik.

(#36391) omfgk válasza iceQ! (#36388) üzenetére


omfgk
addikt

Por alakban az aniflexi

Hatóanyagban mindent ver és árban is jó, csak kényelem szempontjából rosszabb.
Mert akkor ezt valamibe bele kell keverni.
Vagyis ez a rész kutyafüggő.

Nálunk sima langyos vízbe belekeverve (régi tejhabosítóval :)) ) simán beszürcsölte. Száraztáp után.
Amikor így nem tetszett neki, akkor egy evőkanálnyi felmelegített májkrém a vízbe és mindjárt lesz benne íz is.

[ Szerkesztve ]

(#36392) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Családi okok miatt hozzánk került párom kiskutyája. Nagyon jó természete van, engedelmes, aranyos. 11 éves. Akkor van gond, ha egyedül vagyok vele, és este. Ha napközben csak én vagyok vele, akkor a kutyus kedvetlen, de olyan szinten, hogy nem eszik nem iszik, sétálni is úgy kell noszogatni. Amikor párom hazaér, megörül neki, egyből eszik, iszik. Onnantól kedzve viszont már velem is jó kedve van, hajlandó játszani, elfogadja tőlem is az ételt. Sőt, játszani este én többet szoktam vele, a munkarendünk, beosztásunk miatt. A kutyus nem fél tőlem, napközben is ha megsimogatom, dobja magát hátra, hogy vakargassam a hasát, nyalakodik, este pedig követ engem is ha párom fürdik vagy tv-t néz, tehát ha nem foglalkozik vele, de a kutya tudja, hogy itthon van. Ez még csak a közepesen rossz rész, az igazán este van baj. Miután kiörülte, ette, játszotta magát, kezd kidőlni, és be is alszik. Amikor mi is megyünk aludni, akkor viszont feléled, elkezd a játékaival matatni, előássa a fogtisztítót, eszi a kirakott kekszet, majd ha már semmi nem marad akkor lefekszik, de 5 percenként helyet változtat a szobában, mászkál a lakásban fel-alá, lehetetlen tőle aludni. Ha én átmegyek a másik a szobába aludni, akkor egyből kidől és alszik egész éjjel. De ez nem állapot ugye. Ha kizárjuk, akkor beletörődik rövid idő után, nem nyüszít, ugat stb, de ezt meg párom nem szeretné. Kérdésem, hogy mi lehet oka és mi lehet a megoldás?

(#36393) iceQ! válasza omfgk (#36391) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi mindenkinek, végül az Aniflexi lett tabletta formában :) 15 kilós kutyának írnak 1 tablettát, mi kutyusunk 7 kiló így felezzük majd. 80 tabletta elég lesz 160 napig.

Ha jól sejtem ezt folyamatosan lehet neki adni, ugye?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36394) volandy válasza omfgk (#34488) üzenetére


volandy
senior tag

Hogy vált be az Alpha Spirit? Nagytestű négyhónapos kölyökkutyának keresgélek tápot! Royal Canint vettem, de nem nagyon ugrik rá!

(#36395) omfgk válasza volandy (#36394) üzenetére


omfgk
addikt

Én ajánlom. És a kutya is. :))

Összetételben is nagyon erős.
És például glükózaminból háromszor annyi van benne mint akár az Orijenben.

Zooplus-ról szoktam rendelni.
Arra kell figyelni ,hogy a száraz tápjaikon belül is van kétféle.
A száraztáp és a félnedves. Ez még mindig csak 25% nedvességet tartalmaz (száraztáp 15%, konzerv meg 70-80%), szóval annyit lehet érezni ,hogy már nem ropog a táp. Picit puhább, de nem nedves érzetre.
Na ez van kiporciózva 20dkg-os csomagokra a 9kg-os dobozban.
https://www.zooplus.hu/shop/kutya/szaraz_kutyatap/alpha_spirit/alpha_spirit_semi_moist/554795
Környezetvédelem jegyében. 45 tálca, lefóliázva. :C

Ezt is próbáltuk, de ez inkább kényelmi dolog.
Szóval inkább a szárazat adtuk.
https://www.zooplus.hu/shop/kutya/szaraz_kutyatap/alpha_spirit/only_one/694313
Persze van Puppy, de mint a többi tápnál, itt is ugyanaz mint a felnőtt. Csak ha egy gyártó nem nevez el egyet kölyöktápnak, akkor esetleg vásárlókat veszíthet.

A kicsit nedvesebb verzió olyan szempontból jobb ,hogy a nedvesség miatt az íze is erősebb. Gondolom ha a kutya válogatós akkor azt könnyebben megeszi.

[ Szerkesztve ]

(#36396) volandy válasza omfgk (#36395) üzenetére


volandy
senior tag

Én is a Zooplus-ról szoktam rendelni! Még nem néztem az összetételeket, de ez most komoly, hogy a felnőtt és a kölyök ugyanaz?

(#36397) omfgk válasza volandy (#36396) üzenetére


omfgk
addikt

Néha egy picit több zsírt tartalmaz a kölyök táp.

De én még nem láttam olyan márkát ahol tényleg lenne különbség a felnőtt és a többi táp között. Szemcseméret esetleg.

Senior tápokba meg kevesebb zsír kerül. Elhízás miatt.
De ha a felnőtt táp is minőségi (nincs benne kukorica, búza, gabona meg egyéb szemét) akkor eleve nem fog elhízni a kutya.

[ Szerkesztve ]

(#36398) Manduia válasza joey04 (#36392) üzenetére


Manduia
csendes tag

Szia!

Azt próbáltátok már, hogy amikor felébred (szerintem csak azért ilyen élénk, mert pihent), játszotok kicsit, hogy fáradjon? Tudod, hogy milyen volt a napirendje, mielőtt hozzátok került?

[ Szerkesztve ]

(#36399) j.bravo válasza joey04 (#36392) üzenetére


j.bravo
addikt

Korábban aludt rendszeresen a pároddal egy szobában (amikor te nem voltál ott)?

Mennyi ideje van a jelenlegi felállás?
Ha nem túl régóta, az első gondolatom az lenne hogy pár hét alatt megszokja hogy most ez a rend, ha lefekszetek, akkor mindenki (ő is) lefekszik, a saját helyére.
Nálunk az vált be, hogy a hálószobán kívül, a nappaliban, de a hálószoba ajtajához közel vannak a kutyafekhelyek, és az ajtót nyitva hagyjuk, tehát egy szobában is vagyunk meg külön is. Ki is vannak zárva meg nem is. Mondjuk van egy western filmes kocsmaajtóhoz hasonló térdmagasságú kis ajtócska, azt néha behajtjuk - ha akarnák, simán át tudnák ugrani.
(utazáskor, ahol ugye egy szoba van a szálláson, persze az ágy végéhez tesszük a kutyafekhelyeket, ilyenkor egy kicsit tovább tart mire elcsitulnak)

Whatever.

(#36400) joey04 válasza Manduia (#36398) üzenetére


joey04
titán

Szia! Igen, az elején játszottunk, még volt, hogy éjfél után is lementünk vele hátha az a baj, de semmi. hajnalban nagy nehezen kidőlt. De teljesen attól függ a dolog, hogy én ott vagyok-e. Ha átmegyek aludni, akkor 10 percen belül ő is alszik, akármennyi az idő, meg akármennyit mozgott. :DDD

j.bravo: Előttünk rokonoknál volt, párom nagymamájának kutyusa, ő 1.5 éve meghalt, akkor került oda, de ők már nem tudják megoldani a felügyeletet, ezért került hozzánk 2 hónapja. Az ajtók nyitva vannak, mindegyik, szabadon mehet a fürdőn kívül mindenhova, de nálunk köt ki minden este. Első naptól ez van, ahogy én elmegyek, akkor alszik ő is. Korábban nem volt a párommal huzamosabb ideig, csak amikor néha családi összejövetel volt vidéken akkor aludt vele, de ez több éve és csak pár nap volt nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.