Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36151) tennis válasza jézusom (#36150) üzenetére


tennis
tag

Ez helyett kellene valami más, ami árban kicsit kedvezőbb.

(#36152) Cyberpunk válasza tennis (#36143) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Julius-K9 tápok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36153) f4lcon válasza tennis (#36143) üzenetére


f4lcon
őstag

ez tuti kedvezőbb, monoprotein (hal) plusz hipoallergén
kérdés a minősége

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36154) jézusom válasza f4lcon (#36153) üzenetére


jézusom
addikt

Kukoricáért nem adnék ennyi pénzt.

(#36155) f4lcon válasza jézusom (#36154) üzenetére


f4lcon
őstag

jogos, nem is néztem
tovább guglizva a legtöbb olcsó hipoallergén tápban van kukorica
vagy csirke...

esetleg ez: [link] bár csak 4kg a kiszerelése, szóval sok zsákot kell venni

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36156) f4lcon válasza f4lcon (#36155) üzenetére


f4lcon
őstag

vagy ez a K9

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36157) tennis válasza f4lcon (#36156) üzenetére


tennis
tag

Köszönöm mindenkinek! Nagyon elszaladtak az árak, gyakorlatilag 2000Ft/ kg közelében ( vagy fölötte) van szinte az összes értelmezhető táp! :((

(#36158) Manduia válasza f4lcon (#36155) üzenetére


Manduia
csendes tag

Ebben a baromfizsír számomra nem túl biztató. Kérdés, hogy mennyire szeretnék kerülni a csirke bármilyen formáját.

(#36159) Manduia válasza tennis (#36157) üzenetére


Manduia
csendes tag

Egy ekkora kutyánál lehet, hogy jelentősen jobban járnál, ha főznél neki.

(#36160) jézusom válasza Manduia (#36159) üzenetére


jézusom
addikt

Én innen vettem 250g marha kockákat. Elég jó minőség, és lehet jól pakolni a hűtőbe.

[ Szerkesztve ]

(#36161) tennis válasza Manduia (#36159) üzenetére


tennis
tag

Igen, valamit ki kell találni, mert ezek a tápárak már kezdenek irreálissá válni! :Y

(#36162) Manduia válasza jézusom (#36160) üzenetére


Manduia
csendes tag

Az ilyesmit hogy szállítják? Fagyasztva hűtőtasakban?

(#36163) Manduia válasza tennis (#36161) üzenetére


Manduia
csendes tag

Igen, múltkor már az eladó is előre szabadkozott, hogy megint drágult a táp. Nekünk az a szerencsénk, hogy kicsi a kutya, max 10 dkg-t kap belőle naponta, így még bevállalható, de nagyobb kutyánál már meredek lenne, hogy több, mint 3000Ft lett a kilós ára annak, amit eszik.

(#36164) jézusom válasza Manduia (#36162) üzenetére


jézusom
addikt

Igen, teljesen rendben van. A nyár közepén hozták, jó minőség. Vettem már facebook csoportból is húsokat, de azok minden féle amorf zacskóba vannak csomagolva, és úgy nem fér be sok a hűtőbe.

(#36165) Micsurin válasza jézusom (#36119) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ilyen tekintetben holnapig sorolhatnánk melyik kutya miért alkalmatlan társ. :U
Kezdünk a németjuhászban kiegyezni... könnyebben vállalható fajta mint a roti és kevésbé beteges mint a boxer. Zasszony is boldog lehet mert valamilyen szinten "fluffy"... :DDD
Szerintem valahol 50-50 lehet a dolog választás és energiabefektetésre való hajlandóság.

notika77 :R köszi szépen! Nem baj a negatív vélemény az sosem baj amíg nem kukacoskodás hanem effektív. Igen emiatt engedem el a boxert pedig mind a karaktere mind a külleme nagyon kedves nekem. Na meg számomra nosztalgikus fajta, anno mikor 6-7 voltam apámnak volt egy rotija és egy boxerje előbbi féltékeny lett a gyerek téma miatt így meg kellett tőle válni de a boxer az kb mint a szemefényére úgy vigyázott rám és hihetetlen türelemmel volt felém... roppant jó első kutyás élmény volt kisgyerekként.

A bunda a szamojédnél még komolyabb gond mint a természete... nem is írtam az extra poént. Párom a szörgombóc témán pattog ugye... por allergiás. Minnél bolyhosabb a kutya Ő annál jobban fuldokolna... :))Főleg, hogy értelemszerűen kiköltözés esetén panel lesz vagy társasház elsőkörben. A mozgásígény így is nevetve meg lesz most is azért tűntem el fórumról mert végre volt szabim és lenyomtunk egy 1500km-es motorostúrát napközben rendszeresen ~10-12km-es gyalog túrákkal. Ha ilyenkor később tudna velünk jönni a jószág is (értszerűen autóval) az nagy plusz lenne, nagyon kutya centrikusak vagyunk mindketten. Ő mindig állatra vágyott de nem engedték neki, én meg mióta az eszem tudom mindig kutya volt a családban. Imádom a két kis havaneset akik most velünk vannak de ők szüleim miatt lettek választva, sokkal kevesebbet jönnek mennek mint én/mi.

Mondjuk azt se tudom, hogy lesz kivitelezhető, hogy összeegyeztessük a kisebbik havaneset egy fiatal nagy testű kölyökkel hosszabbtávon. Értem ezalatt mikor az megnő mennyire lesznek haverok... sok fajta itt esik ki. :DDD

Rotit az akaratosság miatt lőttem ki ha már boxer ejtve, németjuhász mint család kedvence esetleg? (hosszúszőrű)

Cane Corsoval szemezek még sokat mert nagyon jókat hallottam/olvastam róluk csak ott is egyre jellemzőbb a szívbetegség. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36166) Micsurin válasza Micsurin (#36165) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mielőtt valakitől megkapom, azért nem nézek sem Golden sem Labradort sem Border Coliet mert még egy dolog van az asztalon mégpedig, hogy párom ~152cm "magas" vietnámi törpe :) (egy imádnivaló törpe ennyire életvidám és pozitív lény nem sok tekereg a világban rosszindulat vagy agresszivitásnak a csírája sem fedezhet fel benne de ez itthon elég gyakran mégis megszüli az említett tulajdonságokat... nem bánnám ha akkor is nyugodtan tudna lejárni a kutyával kocogni - sétálni ha nem vagyok jelen, tervben van a külföldre menetel pont emiatt de várhatóan ~3-4 éves projekt lesz. Emiatt ejtem el az alapvetően túl barátságos fajtákat. A szamojéddel is ez volt a legfőbb problémám, és ezért kezdtem a boxert preferálni csak 1,5 hete nem tudtam ennyire összeszedni a gondolataimat.)

Sum. tényleg a németjuhászhoz fogunk jutni mi?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36167) jézusom válasza Micsurin (#36165) üzenetére


jézusom
addikt

Érdekes, hogy rotiról annyi ilyen gyerek bántalmazós sztorit hallottam :( Rendesen félnék olyat venni...

Azt tudnám javasolni, hogy nézzetek el menhelyre, ha nem akartok keveréket akkor is! Ott találkoztok minden féle karakterrel, és tudtok "ötletelni" hogy mire is van szükség. :)

(#36168) notika77 válasza Micsurin (#36166) üzenetére


notika77
senior tag

Pedig már írtam is volna, a család kedvence szövegedre a labradort esetleg a golden retrievert. Labradort láttam már őrzésre is képezve (kb. fél év képzés volt benne az alapoktól, nem csak őrző-védő). Fogott, földre vitt, helyben őrzött táskát (babakocsi is lehetett volna) és embert is (nem engedte elmenni, felállni), továbbá séta közben is vigyázott az emberre (önállóan úgy helyezkedett, hogy védje a fenyegetéstől, morgott, vicsorgott, ugatott parancsra és mindezt póráz nélkül és a félelem nélkül, hogy parancs nélkül támad). Ha a fekete szín szóba jöhet, az még félelmetesebbé teszi a kutyát (labradorban talán a legjobb).
Legalábbis egyszer azt hallottam, hogy a labrador színek nem csak külsőleg nyilvánulnak meg, de általában jól definiálható viselkedésbeli különbségek is tulajdoníthatóak a színekhez. Pl. a sárga a "legpuhább", a csoki a vadabb, mert alacsonyabb a fájdalomküszöbe stb.

Nem tudom igaz-e, de mivel hallottam róla, figyelem és úgy vélem észre is veszem ezeket a különbségeket :)

De szintén sok örökletes betegségre fogékony. Nem hiszem, hogy ez javult volna az utóbbi 10 évben.

Nekem "szőke" labrador-németjuhász(?) keverékem volt, parancsra ugatni, morogni, vicsorogni, elém állni a pórázt megfeszítve (ha volt rajta), ő is tudott, de egy erős, emberre fogásra sokat kellett volna még tréningezni. Szerintem így sem sokan próbálkoztak volna velünk, ha csak ennyit csinál. Állítólag egyszer mikor az epilepsziás nagybátyámmal sétált és az rosszul lett és összeesett, őt is védte minden ismeretlentől, míg ismerős kutyások nem értek oda hozzá, ők mesélték. Másik alkalommal, pedig hazajött és visszavitt egy beépítetlen telekre (VIII. kerület), mikor ott lett rosszul és órákig nem tért magához, hogy már keresésükre indultam.

[ Szerkesztve ]

(#36169) j.bravo válasza Micsurin (#36166) üzenetére


j.bravo
addikt

Korlátozottak az infóim, de az én buborékomban a beteges német juhászok száma/aránya még a beteges boxerekénél is rosszabb.
Csak azért mondom, mert a boxert a betegesség miatt vetted ki a kalapból.

Whatever.

(#36170) j.bravo válasza j.bravo (#36169) üzenetére


j.bravo
addikt

(Mondjuk kevesebb boxert ismerek, NJ-t jóval többet, lehet h részben emiatt érzékelem így; de mindenképpen megemlítendő hogy NJ-nál is vannak (a kutyasuliban ahova járunk) vastagon csípő-, gerinc-, szív-, és emésztőszervi (enzimhiány) gondok is.

Asszonynak pedig kitartóan próbálnám megmagyarázni, hogy az allergia miatt engedje el a fluffy vonalat. :(

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36171) f4lcon válasza f4lcon (#36155) üzenetére


f4lcon
őstag

[link] csirke és gabona mentes, viszonylag magas hústartalmú, és 1750 Ft/kg ingyen szállítással

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36172) volandy válasza f4lcon (#36171) üzenetére


volandy
senior tag

Dado az nagyon "gagyi"?

(#36173) jézusom válasza volandy (#36172) üzenetére


jézusom
addikt

azmiaz?

(#36174) volandy válasza jézusom (#36173) üzenetére


volandy
senior tag

DaDo Hipoallergén kutyatáp hatásai:Helyrehozza az allergizáló eledelek által okozott problémákat.Megszünteti kutyád ételallergiás tüneteit.Gyulladáscsökkentő hatás.Elmúlik a viszketés, a bőr egészséges lesz.Kutyád szőrzete megújul, és szép fényes lesz.Az emésztési problémák elmúlnak.Javul a kutyád egészségi állapota és kondíciója.Egészség a kutyádnak, boldogság neked.
93% haltartalom.A DaDo hipoallergén halas felnőtt kutyatáp garantáltan alkalmas a kutyák ételallergiájának megelőzésére és kezelésére.100% Hipoallergén garancia: nem tartalmaz allergizáló anyagokat.Kezeli, és megszünteti az allergizáló tápok, eledelek által okozott bőr-és szőrproblémákat. 1745.-/kg.

[ Szerkesztve ]

(#36175) jézusom válasza volandy (#36174) üzenetére


jézusom
addikt

Linket!
Kiváncsi leszek. Ha halfilét veszek annak is fele víz, nem tudom hogy jön ki az a 93%

(#36176) volandy válasza jézusom (#36175) üzenetére


volandy
senior tag

[link] Én ezt szoktam venni! A halast csak azért raktam be mert az volt az első!

(#36177) jézusom válasza volandy (#36176) üzenetére


jézusom
addikt

Elég hiányosan leírás, normális tápnál van rendes összetétel info.

(#36178) volandy válasza jézusom (#36177) üzenetére


volandy
senior tag

Hazamegyek este! Lefotózom neked!

(#36179) volandy válasza jézusom (#36177) üzenetére


volandy
senior tag

Ezt találtam:
A DaDo hipoallergén bárányos kutyatáp összetevői: Dehidratált bárányhús (min. 26%=min. 87g friss hús = 87% hústartalom), kukorica, kukoricaliszt, rizs (min. 8%), stabilizált olajak és zsírok, burgonya (min. 5% ),előfőzött keményítő, növényi fehérjekoncentrátum, szárított cukorrépapép (min. 2,5%), cikória pép (frukto-oligoszacharidok FOS),lenmag (Omega3 és Omega 6 forrás), mikrokapszulázott halolaj (Omega6, EPA + DHA),kondroitin szulfát és glükozamin (500 mg/kg), ásványianyagok, rozmaring kivonat, TARTÓSÍTÓSZERMENTES, NEM TARTALMAZ BHA-t, BHT-t, HOZZÁADOTT ETOXIQUINT.
Beltartalmi érték: Nyers fehérje 24%, nyers zsír 13%, nyers rost 2,8%, nyers hamu 7,5%, kálcium 1,05%, foszfor 0,95%, Omega 6 zsírsav 2%, Omega 3 zsírsav 0,3%, taurin 0,1%
Vitaminok és ásványi anyagok / kg: A vitamin 14,000 IU, D3 vitamin 1,000 IU, E vitamin 160mg (alfa-tokoferol 91%), B1 vitamin 3mg,B2 vitamin 12mg, B6 vitamin 4mg, B12 vitamin 0.045mg, H vitamin 0.12mg, PP vitamin 20mg,D-Pantothen-sav 20mg, folsav 2mg, Colin klorid 1,000mg, vas (szulfát-monohidrát) 100mg, réz (szulfát-pentahidrát) 15mg, cink (szulfát-monohidrát) 120mg, mangán (szulfát-monohidrát) 30mg, szelén 0.22mg, jód (kálium-jodid) 2.5mg, antioxidánsok

(#36180) jézusom válasza volandy (#36179) üzenetére


jézusom
addikt

Annyira nem rossz, de ennyi pénzért nem vennék ilyet. Szvsz még mindig jobb a brit.

(#36181) volandy válasza jézusom (#36180) üzenetére


volandy
senior tag

Pl?Brit? Melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

(#36182) jézusom válasza volandy (#36181) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt [link] vettem utoljára. Igaz csirke is van benne, de nincs növényi fehérje meg kukorica. Izületvédőkkel

[ Szerkesztve ]

(#36183) f4lcon válasza volandy (#36172) üzenetére


f4lcon
őstag

nem hiszem, hogy nagyon gagyi lenne, bár én nem vagyok szakértő :)
én még mindig a Primal Spirit-et etetem, amiben van ugyan csirke de nincs benne gabona és hidegen van préselve, ami csökkenti a gyomor torzió esélyét.
kicsit vakarózik a kutya, lehet a táptól szóval most kerestem én is olyat, amiben nincs csirke (és gabona) és úgy döntöttem kipróbálom a K9 tápot (Utility Dog Adult Bárány) igaz nem hidegen préselt, de eddig is séta / játék után kapott a kutya enni, majd még jobban figyelek rá, hogy ne ugráljon kajával a hasában, meg ugye eleve kétszer kap enni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36184) volandy válasza f4lcon (#36183) üzenetére


volandy
senior tag

Én etetés után minimum két órára bezárom őket, illetve őt. Ingerszegény környezetben van ahogy mondani szokták. De a franc tudja mit kéne, hogy kéne csinálni mert kb 15 éve szinte egymás után kb 1-2 év különbséggel két kutyám is elpusztult, bélcsavarodásban. Akkor még nem zártuk be őket kaja után. Tavaly elpusztult a fiú kutyám, pedig be volt zárva. Doki azt mondta, bélcsavarodásban. De hogy, amikor be van zárva és nem szaladgál, ugrál kaja után? Azt mondta a doki, hogy elég ha kaja után fekszik és valami miatt pl vakarózik és átfordul a hátán. Hááááát nem tudom. Ilyenre, illetve ennyire nem lehet rájuk vigyázni. Igaz a kutyám már 11 éves volt, De akkoris!

(#36185) volandy válasza f4lcon (#36183) üzenetére


volandy
senior tag

Ja én kb 5-6 zsák után váltani szoktam. Igaz ehhez a Dadohoz már több alkalommal is visszatértem.

(#36186) jézusom válasza volandy (#36184) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem 7 évesen ment el. :( Pedig vigyáztam én is. Eleve kimért adagot kapott, és legtöbbször vizeztem előre, hogy ne a gyomrában dagadjon. Fontos, hogy ne legyen előtte sok, csakis kimert adag, de azt is el kell venni ha félre fordul és nem igazán éhes.

(#36187) volandy válasza jézusom (#36186) üzenetére


volandy
senior tag

Ja, hát az enyém ki sem veszi a fejét a tálból amíg van benne. Egyszer kap egy nap reggel, de utána kb 3-4 órát is be van zárva, de ha kiengedem akkor is lusta, fekszik. Egyedűl nem nagyon szaladgál. Azért is akartam neki egy társat! Mostanában azt csinálom, hogy 4 napig fél, 2/3 adagot adok neki és bezárom. Hétvégén rendes adagot adok. Így hogy kevesebbet kajál jobban mozog. Többet járőrözik a kerítés mellett. Még pár nap amíg leérik az alma, mert imádja és amit elér kb 2méter magasságig azt ha éhes akkor leszedi a fárol. Ha félig zöldet szed le akkor félbeharapja és otthagyja, biztos savanyú neki.

Azért 7 év az elég durva. A 11 sem jó, de a 7!!!!!
Sajnálom!

[ Szerkesztve ]

(#36188) galervin93


galervin93
őstag

És ha egyszer adnátok este? Séta után természetesen, gyakorlatilag "lefekvés" előtt közvetlen. Mi így csináljuk, este egy (nagy) séta közvetlenül a kaja előtt, 9 körül vacsi, aztán pár perc múlva már szunyál is.
Szüleimnél a pár hete 16 évesen elment kutyu ugyanez, de ő udvari kutya volt, így csak szimplán este, amikor már lenyugodott minden, akkor kapott.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36189) volandy válasza galervin93 (#36188) üzenetére


volandy
senior tag

Nálunk kint vannak egész évben! Éjjel is van mozgás az utcában ha nem is nagy. Egy egy elszabadult kutya vagy macska.

(#36190) jézusom válasza galervin93 (#36188) üzenetére


jézusom
addikt

Mindig este adtam neki. Vagy reggel is, de akkor este annyival kevesebbet. De sajnos 11 körül még jön busz, aztán gyalogosok is vannak, muszáj ugatni.

(#36191) galervin93


galervin93
őstag

Jogos, otthon vidéken nyolc óra után már csak a kísértet... :DDD :N
Szerintem amit lehet megtesztek, ennél többet nem nagyon lehet.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36192) borg2 válasza Dorian (#36108) üzenetére


borg2
újonc

Az ember és a kutya szervezete egész másképp működik, a táplálékkiegészítőket nem lehet így arányosítani. Az adagolást a gyártónak fel kellene tüntetnie a termék csomagolásán, ha ez nem egyértelmű, érdemes lehet felvenni vele a kapcsolatot, vagy kikérni állatorvos véleményét. Mi ezt használjuk, testsúlykilogrammonként van ráírva, hány grammot kell adni a kutyának.

(#36193) Dorian válasza borg2 (#36192) üzenetére


Dorian
félisten

Erről azt gondolom, hogy ez táplálékkiegészítő, nem gyógyszer, így simán lehet nagyjából adagolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36194) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Hát ugye a kutyum elvesztése után, most hozzánk került újra egy mentett kis majom :DDD Gondoltam beköszönünk ide a kutya topikba :)
[kép] [kép]

(#36195) Manduia válasza fojtviki (#36194) üzenetére


Manduia
csendes tag

Nagyon aranyos, látszik, hogy jól is érzi magát az új lakhelyén :)

(#36196) fojtviki válasza Manduia (#36195) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jajj nagyon eleven :DDD Most rág mindent, főleg papucsot, remélem ezt kinövi :F :DD

(#36197) jézusom válasza fojtviki (#36194) üzenetére


jézusom
addikt

Cuki! Csak nehogy nagyon hozzá szokjon a bent léthez :) (nekem is ilyen ragaszkodó lett a mentett kicsi)

(#36198) fojtviki válasza jézusom (#36197) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nálunk bent vannak az állatok :DD

(#36199) Cyberpunk válasza fojtviki (#36198) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam is benti kutya, ráadásul ő egy husky. :D

Amúgy tegnap lett 4 éves.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36200) fojtviki válasza Cyberpunk (#36199) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sokat gondolkodtam, hogy betegyek e egy képet, de inkább nem :) Sokan elitélnének. Nálunk 3 állat van bent. Szobatiszták, kivéve most ezt a kis tökmagot, de ugye ő még csak 8 hetes körül van :) Szó szerint családtagként tekintünk rájuk. Ha főzök, akkor úgy, hogy nekik is jusson. Teszek be nekik plusz csirkecombot, vagy akármit. Van ugy, hogy például tápot picit lelocsolom húsleves levével. Hűtöben mindig van nekik vagy párizsi vagy sonka stb. Van nekik kedven juti falat, avval ugye inkább az a cél, hogy tanítgassuk őket. Lehet nem jól csinálom, de mi így vagyunk és kész :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.