Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36251) Dorian válasza Bencus88 (#36248) üzenetére


Dorian
félisten

Nézd, ebből itt mindjárt vérre menő vita kerekedik, mert egy csomó mindenkinél meg semmi problémát nem okozott.
Én hidegebb időszakban sem adok neki semmit.
Még sosem volt a kutyámon egy kullancs sem, most 7 éves.

Kobe :
Féregtelenítőt adok neki negyedévente, szívféregre nem. Spot-on-t kap kullancs ellen, a vegetációs időszakban és ennyi. Mondjuk idén ezt is elhagytuk, talán 2x kapott. A kertünkben nincs kullancs, sétálni pedig ritkán visszük.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36252) Kobe válasza Dorian (#36251) üzenetére


Kobe
veterán

az utóbbi években borzasztóan megszaporodtak a kullancsok, olyan területen is találkozni nem kevéssel ahol korábban nem volt (pl belvárosi nagy parkok)
Nekünk egy vadász / csörtéző keverék avarcirkálónk van, nála a cseppekkel kb kitörölhetjük az erdőben....

(#36253) Bencus88


Bencus88
nagyúr

tavaly mi sem adtuk neki októbertől áprilisig a nexgardot csak megkapta a kötelezőket, de orvos mondta, hogy egész évben kellett volna szednie.

Kicsit most össze vagyok zavarodva, hogy mitévő legyek :DDD

(#36254) Kobe válasza Bencus88 (#36253) üzenetére


Kobe
veterán

feleslegesen parázol
A opció: nem adsz neki semmit, időközönként (évente 2x legalább) csinálsz szívféreg tesztet és havonta nyakonborítod spot-onnal, aztán ha egyszercsak bejelez a szívféreg teszt akkor telirakják a nexguardnál 10x erősebb gyógyszerekkel a kutyát és fingers crossed hogy megmaradjon.
Cserébe még drága is

B, havonta adsz neki valami kombináltat vagy külön külön. Árban olcsóbb, felhasználóbarátabb mint a kezelés és teszt

nem úszod meg "méreganyag" nélkül. Szvsz szívféreg kezelésbe több kutya pusztul bele mint a nexguardba

(#36255) Dorian válasza Kobe (#36252) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom mitől függ a dolog. 3 évvel ezelőttig, amíg lakásban laktunk, rendszeresen sétáltattuk mindkét kutyát, erdőben is gyakran jártunk kirándulni. A két kutyán 7 év alatt összesen 1 kullancs volt, az is a társasház tövében került rá.
Azt mondják nem az erdők a fertőzöttek, hanem a városi zöldterületek, ahol sok kutya van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36256) Bencus88 válasza Kobe (#36254) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Marad a nexgard asszony is bólintott, közönjük a segÍtséget. :R

(#36257) Kobe válasza Dorian (#36255) üzenetére


Kobe
veterán

a COVID óta gyakorlatilag semmilyen célzott irtást nem csináltak, még szúnyogra sem volt
a COVID előtt pedig ment a csesződés, hogy EU-konform szerekkel lehetett csak bármi hasonlót végezni (kb tök hatástalan volt a korábban használt szerekhez képest is)

Azóta beütött kicsit a klímabuli is és azóta több invazív féle is megtelepedett

(#36258) jézusom válasza Dorian (#36255) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem egyéb állatoktol is függ. Pl sünikben is van, multkor vakondon láttam.

(#36259) Dorian válasza Kobe (#36257) üzenetére


Dorian
félisten

Na, pont azelőtt vonultunk vidéki száműzetésbe :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36260) beci


beci
őstag

Mai akció.
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36261) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok!

Kb. 2 hete örökbefogadtunk egy 8 hónapos szuka keverék kutyust. Táppal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, egyszerűen annyi van, hogy nem tudok eligazodni köztük. Most Brit Care Mediumot kap, de elég híg a végtermék tőle és - szerintem - sokat is vakarózik. Ti mit ajánlanátok? Érdemes még inkább valami kimondottan junior tápot venni? Ebben a britcareben van csirkezsír, lehet, hogy attól fosik? Ha 12kg megáll 25-30k Ft környékén abba még nem halunk bele.

Valamint, kaptunk hírt a menhelyről, hogy az alomból az egyik tesója már elkezdeett tüzelni, valószínűleg Ő is fog. Erre az időszakra, hogyan kell felkészülni? Mit kell/nem kell tenni?

Köszönöm.

halahala

(#36262) Zsombe válasza xenom0rph (#36261) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Kölyök kutyusnak Brit Care Lamb & Rice táp az ajánlott.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#36263) Dan-szan válasza xenom0rph (#36261) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia,
Mi ezt [link] adjuk neki (7 hónapos) és semmi olyan problémát nem tapasztalunk mint ti. Lehet hogy erős még neki az, illetve tápváltásnál előfordulhat ilyen, gondolom a menhelyen nem ezt kapott.
Nem valami más okozza esetleg?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#36264) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, elbizonytalanodtam, tanácsra lenne szükségem. Augusztusban vettünk egy golden retriever kölyköt, és a tenyésztő Josera Kids táppal adta át nekünk. Mi azóta is azt adjuk neki, most 4 hónapos a kutya. De mintha nem lenne benne elég tápérték, vagy nem tudom. A leírás szerinti adagot adjuk neki, mégis mindig olyan éhes, hogy megenné a vasszeget is. A családi állateledel-boltokban a Josera hallatán húzzák a szájukat, hogy hááááát, jobb mint a Pedigree, de messze van a jótól. Az összetevők alapján számomra nem derül ki, hogy van-e benne elegendő fehérje, de gyanítom, hogy nem. (baromfihúsliszt; teljes kiőrlésű kukorica; rizs; cukorréparost; baromfizsír; baromfi fehérje (hidrolizált); ásványi anyagok; élesztő; cikória gyökér por (természetes inulin forrás); Új-Zélandi zöldhéjú kagyló húsliszt (Perna canaliculus)) - de hogy miből hány %, az már nincs ott. Illetve a gyártási eljárás sem. Megnéztem a youtubon egy állatdietetikust, aki szerint a hústartalomnak (igazi hús és nem húsliszt) kéne magasnak lennie, és nem a szénhidrátnak. Ami érthető, hiszen a fehérje laktatóbb az ember számára is, mint a szénhidrát. Olyan tápot szeretnék inkább adni a kutyának, ami tényleg minőségi, és persze nem csillagászati pénz. A dietetikus konkrétan a Brit Care-t is lehúzta, így már teljesen elbizonytalanodtam, hogy mit kellene választani. Persze konkrét márkát nem mondott, amit ajánl, csak azokat, amit nem. :)
Help please!

[ Szerkesztve ]

(#36265) beci válasza HellGreg (#36264) üzenetére


beci
őstag

Esetleg ezek?
[link]
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36266) jézusom válasza HellGreg (#36264) üzenetére


jézusom
addikt

Igaz, hogy a hús nagyon fontos, de alapvetően a szénhidrát és a fehérje kalória tartalma ugyan akkora.
A probléma ott van, hogy a fehérjére szüksége van a kutyának mert épÍtő anyag , szénhidrát, csak olcsó energiát ad, viszont abban nem vagyok biztos, hogy a kukoricát meg tudja emészteni egy kutya...
Nálam ha kapnak mondjuk kukoricás rizst (maradék) az a kukorica pont úgy távozik, mint ahogy bement :D Ezért nem is veszek kukoricás tápot. Ilyen logika mentén, lehet hogy tényleg éhes marad.
A zsÍr 2x annyi kalóriát tartalmaz, mint a fehérje, vagy szh, jó tápanyag, viszont attól meg foshat, ha sok, szóval megint csak nem hasznosul, ha úgy alakul :(
A másik, hogy idő kell, mÍg a kutya bélflórája hozzá szokik egy táphoz, ezért szokták váltásnál keverni.

[ Szerkesztve ]

(#36267) HellGreg válasza beci (#36265) üzenetére


HellGreg
őstag

Elég drágák, én most ezzel szemezek: link

(#36268) Daffni2 válasza HellGreg (#36264) üzenetére


Daffni2
addikt

Eltekintve a táp márkájától, biztosan megfelelő mennyiséget adsz neki? A legtöbb táp etetési útmutató, a súly tekintetében a felnőtt kutya súlyát adja irányadónak.

"Aki ad,az nyer"

(#36269) Kobe válasza Daffni2 (#36268) üzenetére


Kobe
veterán

A taposzacskora irt etetesi utmutato markatol fuggetlenul olyan mint halottnak a csok.
Mi pl ha az utmutato alapjan etetnenk, a kutya mar szoszerint megdoglott volna koros elhizasban

Szaraztapbol konkretan a javasolt adag harmadat kapja naponta, nedvesbol pedig a napi adag 1/7et, es meg igy is lehetne _lefele_ faragni belole meg a kutya sulyabol is.

Gyarto szerint neki napi 1 db 400gos konzerv kene a sulya alapjan, nalunk pont 1 hetre eleg 1 ilyen konzerv

(#36270) Daffni2 válasza Kobe (#36269) üzenetére


Daffni2
addikt

Viccelsz? Konzervvel eteted a kutyádat?

"Aki ad,az nyer"

(#36271) Kobe válasza Daffni2 (#36270) üzenetére


Kobe
veterán

Azert egy taste of the wild szaraztapot es konzervet ne hasonlits a tescos vagy julius k9es konzervhez
A TOTW konzerv gusztusosabb mint amit embernek eladnak loncshuskonzerv neven....

Etvagygerjesztonek kapja a szaraztapra, kb 50g konzervet es 50-60g szaraztapot kap egyben.
Ez 110g osszesen. Az ajanlas szerint neki 400g konzerv vagy 180g szaraztap kene naponta....
Szoval ennyit er a gyari ajanlas, premium markanal is. Akkor gagyinal gondom meg ennyit sem.

[ Szerkesztve ]

(#36272) Ispy


Ispy
veterán

A miénk 20kg, sokat szeret labdázni, az ajánlott táp mennyiséget kapja, 2x110g, meg néha egy kis juti, szerintem jó a testalkata. Szerintem ez is kutyafüggő, nem lehet általánosítani. Anyagcsere, fajta, napi mozgás függvénye, a gyártói az csak egyfajta íránymutatás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36273) beci válasza HellGreg (#36267) üzenetére


beci
őstag

Akkor esetleg ez, ha nem csirke allergiás.
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36274) f4lcon válasza Ispy (#36272) üzenetére


f4lcon
őstag

24 kg a kutyám, az ajánlott mennyiséget kapja de 3 hónap alatt hízott egy kilót
(meg kell hagyni, csont sovány volt, amikor hozzánk került, most meg szemre jó súlyban van, már nem látszanak és nem könnyen tapinthatóak a bordái) szóval én is félek, hogy ilyen iramban még 3 hónap és elhízik :D
sokat mozgok vele, naponta megyünk 2-2,5km sétára (néhe reggel-este) amikor van alkalma más kutyákkal rohangálni. reggelente dobálok neki labdát a kertben, hogy elfáradjon reggeli előtt - és mégis hízik

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36275) jézusom válasza f4lcon (#36274) üzenetére


jézusom
addikt

Nem hinném, hogy egyszer csak kövéren fog felébredni :)

(#36276) f4lcon válasza jézusom (#36275) üzenetére


f4lcon
őstag

nem, folyamatosan hízik el :D
imád enni, gondolom nem volt jól tartva mielőtt hozzánk került
max. majd elkezdek neki diétás tápot venni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36277) HellGreg válasza beci (#36273) üzenetére


HellGreg
őstag

Elvileg a Joserában is "szárnyas" van, gondolom csirke.

[ Szerkesztve ]

(#36278) jézusom válasza f4lcon (#36276) üzenetére


jézusom
addikt

Na megjöttünk. Felejtsd el a diétás táp baromságot. A diétás tápban kevesebb zsÍr van, teljesen kontra produktÍv. De nyilván ha kevesebb a zsÍr, akkor a szénhidrát lesz több, tehát ami szemét a kutyának. A fehérje mennyiség legyen meg, azon felül annyi zsÍr, amennyi jó neki, de szénhidrát inkább zéró.
Gyakorlatilag ugyan azt a tápot adnám, csak kevesebbet, ha jó fajtát evett idáig akkor nem lesz fehérje hiánya.

(#36279) f4lcon válasza jézusom (#36278) üzenetére


f4lcon
őstag

értettem, engedélyt kérek meghunyászkodásra! :DDD
na de komolyan: csak blöfföltem ezzel a diétás táppal, nem tudtam, hogy van vagy nincs. gondoltam a marketingesek mindent kitalálnak, miért pont ezt ne?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36280) fojtviki válasza jézusom (#36278) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Mi pont most vettünk a macskának csökkentett szénhidrátosat. Egyelőre imádja :) A kis tökmag kutyusnak viszont nem nagyon tetszik a Brit Care lamb&rice junior :O

(#36281) j.bravo válasza f4lcon (#36279) üzenetére


j.bravo
addikt

normál forgalomban nem tudom, de állatorvosnál kapható (legalábbis plakát az van kint) a hipoallergén mellett adott típusú betegség (pl. májproblémák), vagy túlsúly esetén javasolt táp. Némely gyártó ezekre állt rá.

Whatever.

(#36282) jézusom válasza fojtviki (#36280) üzenetére


jézusom
addikt

Az tök f@sza :) én amit néztem idáig, mindnél a zsÍr volt csökkentve. Macskának még annyira se kell ch, mint kutyának :) Minden gyártó azt gondol lightnak, amit akar, de örülök, hogy legalább dokinál van normális táp.

(#36283) jézusom válasza f4lcon (#36279) üzenetére


jézusom
addikt

Sajnos van ilyen, ugyan olyan hülyeség, mint a fajta táp. Mert biztos egy németj nem eheti azt, amit egy doberman :D Nem hinném, hogy aki gyárt 28 féle tápot, annak 28 féle gyártó sora van...

(#36284) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Adott a pár kommenttel feljebb emlegetett 8 hónapus szuka kutyus. Tegnap reggel az ürülékén volt pár csepp vér, de azóta nem produkált ilyet. Ettől függetlenül vehetem biztosra, hogy tüzel? A személyisége megváltozott, sokkal jobban érdeklik a szagok, fel se veszi az orrát a földről. Más változást nagyon nem tapasztaltam, Ja meg elkezdett újra húzni a pórázon.

Első kutyánk, a családban meg csak kanok voltak szinte így ez a tüzelés téma még új nekem.

halahala

(#36285) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Van egy gyönyörű fajtiszta tacskónk akinek megvolt egy ideje az első tüzelése. A cicijei megdagadtak ezalatt ami normális is viszont már egy bő másfél hónap eltelt és igaz a legtöbbnél el is múlt, de a leghátsó kettő (hátsó lábaihoz közeliek) továbbra is nagyon meg vannak dagadva. Voltunk dokinál vele kb két hete és mondta, hogy ez normális viszont, ha nem múlik el akkor hormonális gond lehet nála és várjunk pár hetet, hogy alakul. Szerintetek vigyük vissza vagy várjunk vele még egy ideig?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36286) galervin93 válasza syIex (#36285) üzenetére


galervin93
őstag

Nekünk hasonló volt szintén tacsival. Ivartalanítani szerettük volna mihamarabb, de belecsúsztunk a tüzelésbe. Hasonló mód elhúzódott, végül kapott egy hormon gyógyszert, ez csillapította a tüneteket (is), és amint a doki rábólintott már meg is ejtettük a műtétet.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36287) Micsurin


Micsurin
nagyúr

~3 éves kiskan Havanese meghülyült, eddig tök szobatiszta volt most elkezdett az előszoba közepére pisilni. Direktben akkor éjjel ha már mindenki elaludt, komolyan... kivárja lemegy és odapisil.

Jobb ötlet hijján ha éjjel észreveszem (éjjeles meló miatt gyakorta nagyon későn alszom itthon is) orr belenyom, tasli a seggére és megy ki egész éjjelre az udvarra.

Mit lehet ezzel kezdeni? Fixen dacoskodik... vagy nem is tudom keresi a határokat pedig még érés előtt ivartalanítva lett.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36288) syIex válasza galervin93 (#36286) üzenetére


syIex
veterán

Köszi az infót!
Nekünk azt tanácsolták, hogy a második tüzeléskor, jó, ha lesz kiskutyája aztán pedig ivartalanítás és így zárható ki a legtöbb betegség. Nektek akkor, ha jól értem nem volt '"gyerkőc"? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36289) galervin93 válasza syIex (#36288) üzenetére


galervin93
őstag

Nincs mit!
Nem volt, bár istentelenül aranyosak, amikor többen is elférnek a tenyeredben. :D De reálisan nézve nem tudtuk volna úgy kezelni a dolgot, hogy mindenkinek jó legyen, szóval Szeder nem lett anyuka. De azért még boldog. :D

Lekopogom, nem volt azóta sem "lányos" baja, reméljük így is marad. :K

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36290) Manduia válasza Micsurin (#36287) üzenetére


Manduia
csendes tag

Nem hiszem el, hogy ez az orr belenyomás nem kopott még ki a közgondolkodásból. Teljesen felesleges, a kutyák nem értik, hogy miért csinálod, csak feleslegesen stresszeled vele. Ha akció közben észreveszed és rácsapsz a hátsójára, abból megérti mit akarsz jelezni, felesleges a többi.

Egyébként lehet, hogy nem a határokat keresi, hanem valamilyen változásra reagál így. Nincs összefüggés a műszakjaiddal, vagy valami mással, ami nem tetszik neki? Esetleg nincs olyan külső változás, ami miatt úgy érzi meg kell jelölnie a területét az előszobában?

(#36291) Manduia válasza syIex (#36288) üzenetére


Manduia
csendes tag

És ezt sem hiszem el, hogy ez a legenda sem kopott még ki, hogy a szuka kutyának kell, hogy legyenek kölykei. Nem kell! A nagyszüleim idejében terjesztették ezt, de azóta már annyiszor cáfolták. Teljesen felesleges ezzel terhelni a szervezetét, és kutyakölyökből is túl sok van már.

(#36292) Dorian válasza syIex (#36288) üzenetére


Dorian
félisten

Akik tanácsolták, hülyeséget tanácsoltak. Pont olyan kikoptathatatlan téveszme, mint mondjuk az, h Calcium jó allergiára,

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36293) syIex válasza Manduia (#36291) üzenetére


syIex
veterán

+#36292
Hmmm, ez most meglepett. Többen is mondták már pedig akik nagy "kutyások".
Bár Bellácska nem tudom, hogy milyen anya lenne, mert még eléggé gyermek. ;] :B

A kék nyakörv ne tévesszen meg senkit, igazi hölgy csak kb 10 fiú veszett el benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36294) jézusom válasza Dorian (#36292) üzenetére


jézusom
addikt

+1 meg az is szokott menni, hogy a hústól megvadul :D

(#36295) notika77 válasza Dorian (#36292) üzenetére


notika77
senior tag

Idén nyáron egy 40 alatti háziorvos is mondta nekem telefonba a kalciumot, darázscsípés utáni allergiás reakcióra. Pedig csak azt kérdeztem, van-e adrenalin a rendelőben vagy inkább a karcagi kórház (30km) felé induljunk. :)

(#36296) Zsocy155 válasza notika77 (#36295) üzenetére


Zsocy155
őstag

(#36297) notika77 válasza Zsocy155 (#36296) üzenetére


notika77
senior tag

Mondom, hogy adrenalin után érdeklődtem, mert a kollégámnak eléggé dagadt a nyaka és nem tudtam, hogy a befelé is dagad-e a légcsöve felé vagy csak kifelé. Csak arra írtam, hogy itt vidéken egy fiatal orvos is a kalciumot mondta és így nehezen fog kikopni pedig valószínűleg az után tanulta a szakmát, miután én már ~10 éve is hallottam a rádióban, hogy nem működik.

(#36298) fojtviki


fojtviki
senior tag

Kapott a macskusz egy ilyen kaparófát, de mindenkinek tetszik :DDD

(#36299) Zsocy155 válasza notika77 (#36297) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nem "kioktatásnak" szántam, csak gondoltam jó ha minél többen tudják. Bocsi, ha annak tűnt.

(#36300) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok! 5 hónapos goldi, fiú. Első kutyánk, így elég tapasztalatlan vagyok e téren. Kedves kutya, bár kissé vadóc, szereti megtépni az ember ruháját, persze azon vagyok, hogy erről leszoktassam. Amit viszont nem értek, hogy ha hanyattvágja magát, hogy simogassam, elkezd vicsorogni, mintha meg akarna harapni. Elég ijesztő. Olvastam itt-ott, hogy ez nem feltétlen rossz, lehet hogy így örül. Nem tudom, mennyire lehet ez igaz. Már az is eszembe jutott, hogy esetlen van valami pont, ahol nem szereti a simogatást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.