Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36851) venom8888 válasza jézusom (#36850) üzenetére


venom8888
őstag

Igen normal testallat, anyum ad neki fajdalomcsillapitot,es g,ulladas csokkentot kjaban.

(#36852) Zsocy155 válasza venom8888 (#36851) üzenetére


Zsocy155
őstag

Miket ad neki? Mert sok emberi gyógyszer nem jó a kutyáknak?

(#36853) Alusky válasza venom8888 (#36849) üzenetére


Alusky
aktív tag

Állatorvoshoz kell vinni mindenképp, lehetőleg még ma. Megvizsgálja, hogy a fájdalom ízületi vagy belső szervi elváltozás-e (pl. nagyméretű daganat). Amennyiben ízületi valószínű vénásan ad majd neki metilprednizolont (vagy bármi helyettesítőt), attól fél nap, egy nap múlva lábra kell állnia vagy legalábbis javulnia amennyiben gyulladás eredetű fájdalom, bénulás a probléma, ezt kapja 2-3 napig. Ha nem javul semmit akkor ortopéd orvoshoz kell vinni.

(#36854) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

köteles labdát, nagyon masszivat, mit ajánlotok?
Dogs Creek Rapid van, ez most a 2. kutyát nyomja, de 1-2 tréning, és vége.
csakhogy 6.5e Ft :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#36855) Alusky


Alusky
aktív tag

Nekem megettek már 10 Kong Wubbát, az is 5500 darabja, aztán megmondtam nekik nem kapnak többet. :))

(#36856) Alusky


Alusky
aktív tag

Reggel véreset pisált az egyik. Mivel folyamatos színe volt, ezért fixen hólyagból ürül, nem máshonnan öblíti. Elég halványan úgyhogy nem tudom megmondani színből ez húgyúti fertőzés véres vagy kullancs eredetű rozsdás szín, inkább piros volt, de enni evett, a hangulata is jó, ez húgyúti lesz, majd a pisamikroszkópból meg tesztcsíkból kiderül, meg az ultrahangból. Kora miatt kövesedés az valószínűtlen. Délutánra kaptam időpontot, most délelőtt meg veszek Walurinal szirupot. Valószínű ez lesz a baja, már több kutyámmal is volt az elmúlt években, kap majd antibiotikumot pár napos hatásidejűt meg gyulladáscsökkentőt.
Szuka húgycsöve az elég rövid és vastag is, ez sok szempontból előny, fertőzés szempontjából annyira nem, mert hamar feljut benne minden a hólyagig, ráadásul kevesebbszer is ürítenek ami megintcsak a kórokozóknak kedvez, viszont ugyanilyen könnyen ki is ürülnek egy egyszeri kezeléssel.

(#36857) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.
Csak egy ártatlan kérdésem lenne.
Tepertő bőrét adja e itt valaki a kutyájának, akár rendszeresen akár néha?
Tehát csak a bőr jól le/kikaparva a zsíros résztől.
Szárított disznó, marha vagy nyúlfület kap általában nasinak.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#36858) volandy válasza omfgk (#36569) üzenetére


volandy
senior tag

Valamikor február elején ízületvédőkről értekeztünk itt a fórumon! Vettem én is ezt az AniFlexi + izületvédőt!
Elkezdtem adni a 10 éves kutyának és a 9 hónaposnak is. Kb. egy hónap után elkezdett sántítani a jobb lábára a kis kutyus. Tapogattam, nyomogattam, nem volt érzékeny sehol. Agyaltam, hogy mi legyen. Kb. egy hét múlva gondoltam visszafogom a kajáját és elhagyom az ízületvédőt. Egy idő múlva jobban is lett! Megint adom neki az ízületvédőt, pár nap múlva megint sántít, de akkor, már ha megfogtam a jobb lábát a könyökét és felette a válláig, akkor már húzta volna el mert fájt neki. Beszéltem a dokival. Adott neki Carporal 160mg bogyókat 8 napig ¾ szemeket javasolt. Adtam neki azt, de az ízületvédőt ismét elhagytam. Azt mondta a doki, ha nem javul, akkor könyök diszpláziával meg kéne szűrni és lehet, hogy műteni kell!
Vasárnap járt le a nyolc napos kúra. Már kapar, szaladgál, ugrál szóval rossz, mint az ördög, de ez így van jól. Viszont amikor ácsorog akkor csak 3 lábon áll. Ha fogdosom a lábát nem érzékeny. Vasárnap óta ismét adom az AniFlexi+ ízületvédőt! Gondoltam adom neki az 5gramm körülit 34 kg a kutyus.
Még egyenlőre nem tudom, hogy mi legyen.
Műtétet kihagynám.
AniFlexi+ ezt írja: ….”Kezelés (ízületi probléma esetén): 30 nap vagy addig, amíg a tünetek nem szűnnek: 5 g (1 adagolókanál) 30 kg testsúlyra. 30 nap után (vagy a tünetek megszűnésekor) az adag a felére csökkenthető (2.5 gramm/30 kg).
Most látom, hogy adhatok neki 6 grammot is már vagy kicsivel többet (1 gramm/6 kg súly) hátha használ. Majd figyelem, hogy nincs-e hasmenése mert akkor visszább veszem.

(#36859) notika77 válasza volandy (#36858) üzenetére


notika77
senior tag

Szerintem, ha ennyire fiatalon tünetei vannak a diszpláziának, akkor a műtét elhagyása nem opció, ha hosszabb távra tervezel a kutyával. Fiatalon még gyorsabban felgyógyulnak és rövidebb ideig szenved a a fájdalomtól. Nem tudom mi a műtéthez ajánlott minimum kor, ezt is figyelembe kell venni (pl. ne legyen már növésben, ha ez feltétel).

A szűrést érdemes megcsinálni, mert csak annak eredményével lehet tervezni.

Ha egy kutya (vagy akár ember) hosszabb ideig érez fájdalmat bizonyos mozgások közben, akkor a fájdalmat csökkentő (torz) mozgásformák megmaradhatnak a fájdalom megszünte után is (pl. a korábban fájó láb kímélése okán 3 lábon futás, állás). Szóval önmagában az, hogy 3 lábon áll, míg a negyediket csak lógatja, nem feltétlenül jelez fájdalmat. Meg kellene vizsgáltatni.

(#36860) volandy válasza notika77 (#36859) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Van benne valami!

(#36861) Alusky


Alusky
aktív tag

Nem biztos, hogy műteni kell, az a röntgenen derül csak ki. Van mikor minimális fizikális eltérésre is sántikálással reagálnak, azon meg nincs mit megműteni. Persze foglalkozni kell vele, csak nem feltétlen műtéttel.
Növendék kutyáknál előfordulhat ideiglenes fájdalom későbbi probléma nélkül.

(#36862) volandy válasza Alusky (#36861) üzenetére


volandy
senior tag

Most folyamatosan figyelem. Már rendesen adok neki kajuszt! Annyira sajnáltam, ahogy nézett az üres táljára! Kevés volt neki a kaja. Igaz, hogy csak kb 20 négyzetméteren mozgott már hetek óta.

(#36863) Alusky válasza volandy (#36862) üzenetére


Alusky
aktív tag

Kaját csak akkor kell elvenni tőle, ha van rajta túlsúly ami plusz terhelést ad az ízületeknek. Ha nincs súlyfelesleg akkor nem kell kevesebbet etetni.

(#36864) notika77 válasza Alusky (#36861) üzenetére


notika77
senior tag

Valóban ezt elfelejtettem írni,hogy a hirtelen növéstől is fájhat a csont (csonthártya?).

(#36865) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdvözlet. Másfél éves vizslánk eddig Brit Care - Junior Large Breed Lamb & Rice kapott, ahogy nézem kifutó termék lehet, egyre kevesebb helyen kapni. Mit ajánlotok helyette? Nem válogatós, igazi "zabagép".

(#36866) Louies válasza Janusz001 (#36865) üzenetére


Louies
tag

A miénk szintén vizsla, happy dog junior sensible lamb&rice. Szintén nem válogatós, bármit is megenne.

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#36867) Dan-szan válasza Janusz001 (#36865) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A bárány maradt rizs nélkül, kifut a régi és lassan mindenhol kapható lesz az új verzió.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#36868) Ispy válasza Janusz001 (#36865) üzenetére


Ispy
veterán

Mi ennek a felnőtt változatát adtuk eddig, most ugyanez van, csak nincs a nevében rice.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36869) Janusz001 válasza Ispy (#36868) üzenetére


Janusz001
őstag

Linket dobnál?

(#36870) Alusky


Alusky
aktív tag

[link]
[link]

Nem emlékszem már az előzőekre, de nagyjából ugyanez volt a hús-rizs arány benne meg a fehérjetartalma is, úgyhogy szerintem nem változtattak a beltartalmon, csak dizájn. Meg ha jól látom megszűnt pár tápszemcse méret, amit nem is csodálok, mert ugyanazt a beltartalmat árulni 4 féle szemcsemérettel, többféle íznél is eléggé pazarlás, nem is emlékszem, hogy a Briten kívül más csinálta-e. Szerintem fő vonal/íz amúgy nem tűnt el, csak a mini, small, medium, large, giant osztályok lettek hatékonyabbra fogva.
Más boltokban már úgy látom rendelhetőek is, de mivel ez a hivatalos oldal gondoltam ezt linkelem.

(#36871) Ispy válasza Janusz001 (#36869) üzenetére


Ispy
veterán

[link]

Ez volt az, bár az oldal szerint még mindig rice, de a csomagoláson már csak lamb.

Tök jó, hogy márciusban még 38k volt a 2x12kg, most meg 43k....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36872) Alusky válasza Ispy (#36871) üzenetére


Alusky
aktív tag

Én mikor utoljára vettem a Brit care dog show championt 15 ezer volt, akkor volt a sokak által kedvelt Brit premium lamb & rice 13 ezer. Most meg 23. :D Mondjuk én már nem etetek velük, nem volt szimpatikus.

(#36873) Janusz001 válasza Alusky (#36872) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszi mindenkinek, akkor maradok a Brit -nél, eddig bevált.

(#36874) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Kutyahámot honnan érdemes rendelni, ahol a legolcsóbban beszerezhető szállítással együtt?

(#36875) jézusom válasza Rendo84 (#36874) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem lidl-ből van, oldalán tépőzáras cimke. Aliról rendeltem hozzá névvel ellátott tépőzárat(egyedi) De most ha kellene, inkább aliról venném az egészet. De igazából nem is használjuk, szerintem full hülyeség a hám, kivéve kocsiban kikötni a kutyát, vagy pici kutyát kézzel emelgetni. De rohadt meleg van most a hámhoz, legalábbis az enyéimnek.

(#36876) Major Lion válasza Rendo84 (#36874) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mi a cel a hammal? Setalas, turazas, futas? Huz a kutya nyakorvon vagy nem?
Ha csak az erdekel hogy olcso legyen akkor barmelyik kutyas boltban fogsz talalni par ezer forintert.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36877) Rendo84 válasza Major Lion (#36876) üzenetére


Rendo84
senior tag

Séta és túrázás főként és kevés futás. Természetesen az a gond hogy húz a kutya, sima nyakörv pedig fojtogatja.

(#36878) Major Lion válasza Rendo84 (#36877) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hámmal nem fog kevesbe huzni sot konnyebb lesz neki. A huzast kellene eloszor kezelni sima nyakorvvel, fojtoval vagy akarmilyen modszerrel amit jonak talalsz.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36879) jézusom válasza Major Lion (#36878) üzenetére


jézusom
addikt

+1
A szánhúzó kutyákon is érdekes módon hám van, hogy tudjanak húzni.

Ezzel együtt van egy olyan verzió, hogy ha hámon van a kutya, akkor nem érzi a pórázt és pont azért nem húz, mert melletted akar maradni, egyszerűen nem mer mellőled elmenni. ÉS ugye ha meg feszül a póráz, akkor pont azért húz, mert tudja hogy úgyse tud menni. Ez olyasmi, mint amikor izomból ugat a kerÍtésen keresztül, ha meg nincs kerÍtés akkor bekussol :D egy csomó ilyen video van. Gyakorlatilag ha nem lenne egyáltalán semmi póráz, akkor nem is húzni, az más kérdés, hogy attól még elszaladhat bármi miatt, és nem is javasolnám. De meg lehet nézni a hajléktalanokat, vagy városi kutyásokat póráz nélkül, eszükbe se jut, hogy ott hagyják a gazdit, persze itt meg valószÍnűleg nincs már nekik érdekes terep, mert mindig arra mennek :)

Én azt javaslom tanuljatok meg sétálni, de nagyon ne bÍzz a hámban, próbáld ki, de nem attól fog hozzád ragaszkodni.

(#36880) bajnokpityu válasza Rendo84 (#36877) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ham arra valo h konnyitse a kutyanak a huzast…
meg egy alap tukorsuliban is megtanitjak a modszert hogy ne huzzon a kutya, de nem hammal, inkabb sima vagy a fojto nyakorvvel. amibel nem jo neki ha huz.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#36881) Alusky


Alusky
aktív tag

Hám nem kezdőknek való, esetleg kistestű kutyáknál/nagyon bamba nagyobbaknál lehet azzal kezdeni.
Sima nyakörve legyen meg rendes fix póráz aztán meg kell tanulni vele sétálni, akár kutyaiskola akár kutyás könyvek által. Hám meg flexi csak ezek után, ha szükséges. Lehet kapni párnázott/szélesített nyakörveket is, az kevésbé fojtogatja, bár ez nem a probléma megoldása, csak a tünet enyhítése. Amelyik szimpatikus.

(#36882) notika77 válasza jézusom (#36879) üzenetére


notika77
senior tag

De meg lehet nézni a hajléktalanokat, vagy városi kutyásokat póráz nélkül, eszükbe se jut, hogy ott hagyják a gazdit, persze itt meg valószÍnűleg nincs már nekik érdekes terep, mert mindig arra mennek :)
Ez nálunk biztos nem volt igaz. Az ő viselkedése olyan volt amikor mentünk, mintha lenne rajta póráz (ezt is vártam el tőle). Ha menni akart, akkor szóval (paranccsal) engedtem szabadon. Még macskát kergetni is csak engedéllyel ment (ő rám nézett, nekem körül kellett néznem, fel kellett mérni, merre futhat a macsek és persze egyikük sem futhatott autó alá/közé, szóval csak biztonságos helyen engedtem neki). Nem bántotta őket akkor sem, ha éppen (ritkán) sikerült utolérnie és sarokba szorítania, csak játék volt.

Ezzel együtt van egy olyan verzió, hogy ha hámon van a kutya, akkor nem érzi a pórázt és pont azért nem húz, mert melletted akar maradni, egyszerűen nem mer mellőled elmenni.
Az első kutyámmal volt ilyen tapasztalásom, hogy húzott és mikor elengedtem a pórázt, akkor megállt. A fentebb írt másodiknál, már ezért is álltam teljesen máshogy a séta közbeni póráz viseléshez.

Rendo84: Én a csúszó nyakörv használatát javaslom a pórázon való séta tanítására. A gazdának is meg kell tanulnia a használatát! Korábbi hozzászólásom a témában
ui.: gondolom a futás is lehet a következő lépés, ha már tud pórázon sétálni. Láttam pár éve rúgós pórázt, ami segíthet futás közben összecsiszolódni, azzal, hogy a rántások egy részét kisimítja, tompítja. Én inkább megtanítottam póráz nélkül sétálni, futni mellettem, akár biciklizés közben is. 6-8 éves lehetett a biciklizéses futás tanulásakor, viszonylag nehezen ment neki, hogy akkor nem a bal lábamhoz kellett igazodnia, hanem a jobbhoz, de megoldottuk :)

[ Szerkesztve ]

(#36883) Alusky


Alusky
aktív tag

4 hetesen már alapos vizsgálat alá vagyok vetve merre jártam. :K

(#36884) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,
kutya pisi miatti gyep kiégésre van valamilyen bevált módszer?

(#36885) Major Lion válasza HThomas (#36884) üzenetére


Major Lion
senior tag

Tobb locsolas, locsolas pisi utan azonnal, tanitsd meg hogy adott helyen vegezze a dolgat :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36886) jézusom válasza HThomas (#36884) üzenetére


jézusom
addikt

Legyen egy helye ahol nyugodtan csinálhatja! Árnyékos, ahol ő is szívesen végzi a dolgát, és ezt valószínűleg ő fogja eldönteni hol. Lehet homokozó szetűen megcsinálni. Ha ez megvan akkor lehet korrigálni hogy ott csinálja, ne máshol. És ha ott magas gaz van, meg nagyon össze gyűlik a cucc, nem fog oda menni.

(#36887) HThomas válasza jézusom (#36886) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a választ mindkettőtöknek.
Igyekszünk efelé menni... van egy hátsó kert, oda nem szoktuk engedni, csak ha mi is ott vagyunk. Ott megúsznám a kijelölt kutya wc-t, inkább tanulja meg, hogy elölre kéredzkedik, hasonlóan, mint amikor a lakásban van.
Most döntően elöl szokta intézni a dolgokat, itt is pusztul a fű, de ez annyira nem érdekel. Sajnos az a rész, ami nincs szem előtt, épp le van kövezve, oda tudnék építeni valami utólagos kutyawc-t.
A gond viszont az, hogy hátul is elcsöpögtet időnként, és hiába megy időzítve a locsoló, hiába locsolom fel kannából rögtön utána (már ha észreveszem), pár nap múlva már kihal és lesz egy folt. Nem tudom ez mennyire normális, lehet, hogy a táplálékon / ivóvizen kéne javítani?

(#36888) jézusom válasza HThomas (#36887) üzenetére


jézusom
addikt

Az mar szerintem jelölés miatt van, nem szükséglet.

(#36889) Alusky válasza HThomas (#36884) üzenetére


Alusky
aktív tag

Dog rocks-ot szokták mondogatni, egy kődarab amit a vízbe kell tenni és elvileg nem sárgul a fű a pisálástól. Én nem ismerem, fenntartásokkal kezelném...
Mást nem tudok, nekem az összes szuka, nem szokásuk 5 percenként pisálni és kiégetni se szokta a füvet. Előző évnek száraz nyarán kiégette pár helyen, de az azelőtti években, meg most is, hogy van rendesen eső, nem sárgul sehol.

(#36890) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Esetleg van itt köztetek egy állatorovos fórumtárs? Kéne egy másodvélemény, és gondoltam csak van egy kutyás topikban egy(vagy akár több) állatorvos is. Az a helyzet, hogy van egy már idősebb, 13 éves, de a méretéből, iletve a fajtájából adódóan még közel sem öreg, de sajnos elég beteg(szív problémás) kiskutyám, szerencsére stabilizáva lett a dolog, már több mint 2 és fél éve(elötte volt 3 hónap amikor elég necces volt a helyzet), úgyhogy ezzel mostanában nincs is nagy gond, vannak persze rosszabb időszakok is, de semmi komoly, szóval megyünk előre, másfelé nem is tudunk. Erre mi történik, hétfőről keddre éjjel(színte biztos, de esetleg lehetett hétfő du. is, vagy talán kedd de., az biztos, hogy vasárnap még nem volt baj) kapott egy stroke szerüséget(lejjebb leírom miért szerüség), sajnos. Kedd hajnalban/reggel még nem tűnt fel, de koradélután, amikor hazaértem, akkor már láttam, hogy nagy baj ban. Irány az állatorvosunk, amikor odaértünk derült ki, hogy szabin van, de volt ott egy kedeves hölgy aki helyetesítette, ismertük is egymást illetve a kutya kórelőzményeit nagyjából tudta, hiszen egyébként ott rendel ő is, együtt szoktak sokszor rendelni a dokinkkal. Megnézte a kutyát, meg el is mondtam neki miket vetem észre addig, azután taganp du. is voltunk, megyünk holnap is, és így tovább, szóval el lett kezdve a kutya kezelése, sajnos az azonnali beavatkosról már lemaradtunk. Most nem írnám le a részleteket, hogy mik a tünetek, hogyan kezeleik, stb., ezeket majd később. Csak még egy(két) mondat: Délben sikerült beszélnem a dokinkal is telón, mindent elmondtam neki, de ő már előtte konzultált a kolléganőjével, szóval képben volt/lett teljesen, el is magyarázott nagyon sok mindent, pl., hogy igazából a kutyáknál olyan sztrók, mint az embeknél nagyon ritka, ez ami az én kibarátommal történt valami más, színte biztos, de nagyon szakmai dolgokba azért nem ment bele, majd hétfőn, ha visszajött a szabiról, elmondja, meg hát akkor személyesen is megvizsgálja, szóval ezzel a... mit todom én miféle dologal kapcsolatban kérnék másodvéleményt vagy tanácsot akár, már ha van itt állatorvos. Félreértés ne legyen, nem a bizalommal, vagy a dokim hozzáértésével kapcsolatban merült fel bennem kétség, csak hát kicsit sokat kotorásztam a neten és elolvastam mindent amit csak találtam erről, és hát eléggé össze vagyok zavarodva. A dokiról annyit, hogy nyilván nem ő a világ legjobb állatorvosa, de az empátiája, segítőkészsége, vagy, hogy leginkább az érdekli, hogyan tud seíteni a beteg állaton(meg a gazdi lelkiállapotán), szóval összeségében a hosszáállása többet ér mint némely másik állatorvos állatorvosi diplomája, szerintem. Nem akarom én fényezni, de tényleg ilyen, szóval a baj velem van egyértelműen, kicsit sokat neteztem, na.
Bocs a sok szövegért, de „kissé” be vagyok szarva(elnézést a szóért, de ez fejezi ki, hogy kb. mit is érzek most), ilyenkor sokat beszélek, jelen esetben írok, és még a fele hátra van.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#36891) jézusom válasza DRB (#36890) üzenetére


jézusom
addikt

Ajánlani tudok nagyon jó orvost, ha erre laksz Dél-Budán.

(#36892) DRB válasza jézusom (#36891) üzenetére


DRB
senior tag

Nem, nem akarok én orvost váltani, lehet, hogy a sok szövegben elveszett a lényeg, meg esetleg félreérthető volt a „nyilván nem ő a világ legjobb állatorvosa” mondat, valójában de, legalább is az én szememben ő az :), csak ha én mondom az nyilván nem hiteles, meg nincs olyan, hogy „a világ legjobb állatorvosa”, szóval csak egy másodvélaményre lennék kíváncsi.
Ha baj van akkor aztán hogy Dél-Buda vagy Debrecen tök mindegy, viszem ahová kell, nem számít merre lakom, és merre van a doki, egybként én Észak-Budán lakom és innen kocsikázok ki Nagykovácsiba az állatorvoshoz, ha Dél-Budára kéne menni, nekem aztán mindegy, a kutyesz a fontos, hogy normális dokihoz vigyem, nem a távolság. Mondjuk vészhelyzetben Nagykovácsi iszonyat messze van, sajna megtapasztaltam, szerencsére kb. 1 kilométerre tőlük(Csillaghegy) kaptunk életmentő sürgösségi ellátást, amikor kiderült a szívbetegsége. Na megint regényt írtam egy 8-10 szavas mondat helyett. Áhh midegy, gondolom ettől kicsit csökken bennem a feszültség.
Ja, köszi az ajánlást!

[ Szerkesztve ]

(#36893) Alusky válasza DRB (#36890) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nincs és Facebook csoportokban sem szoktam látni, megvan ennek az oka. Itt egy-két tenyésztő van, meg kiképzésben jártasabb tag, a többiek mind átlag kutyások, ki több ki kevesebb tapasztalattal, ki felülbecsülve saját tudását. Ez egy IT portál off topikja, gyakorlatilag nulla relevanciája van a kutyás életben, ír ide talán 5-10 tag néha, úgyhogy nincs orvos. Nem jellemzőek máshol se, nincsenek egy hullámhosszon az átlag emberekkel tapasztalatban, tudásban, nem fárasztják magukat vele, nincs rá idejük se, főleg nem azokra az ezerszer lerágott témákra amivel az emberek folyton ölik egymást. Szaktopikokban se ismerek egyet se, mert nem tudnak érdemben mit hozzátenni, nem szakterületük, nincs tapasztalatuk fajtaspecifikus dolgokkal pl.

Ha szerinted jó az orvosod akkor nincs probléma. A kistestűek általában sokáig szoktak élni, de fel kell készülni rá, hogy egy agyvérzés nem kis probléma és szívbetegsége is van mellette.

(#36894) HThomas válasza Alusky (#36889) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nekem nagyon kamuszagúnak tűnik, de ha már a Fressnapf is árulja és épp ott voltunk, akkor gondoltuk kipróbáljuk... egyelőre nem vettem észre semmilyen javulást.

(#36895) DRB válasza Alusky (#36893) üzenetére


DRB
senior tag

Pont írtam neked a választ olyan 10 körül délelött mikor a kutyának lett egy komoly rohama, úgyhogy dobtam el mindet és irány a Csilaghegyi doki, 15 perc volt kb mire odaértem, addigra a roham nagyjából el is múlt. Hát most kaptam másodvéleményt(nem így akartam), nagyjából ugyan azt, mind eddig, nem stroke, hanem valami más, de azért kéne egy MRI, de akkor altatni kéne komolyabban, azt meg nem biztos hogy túléli, a szíve miatt. Hát itt tartunk most, 10 értünk haza, és indulunk is tovább a dokicsajhoz. Ez van sajnos, de hát még itt van a kishaver, nem szenved, alapvetően jól van, a keddi események óta produkált tünetek nem lettek rosszabbak(talán), de azért ez roham nagyon gáz volt. Nem tudom mi lesz, most indulunk a dokicsajhoz, aztán majd ő is mond valamit.

[ Szerkesztve ]

(#36896) DRB válasza DRB (#36895) üzenetére


DRB
senior tag

10 értünk haza
Úgy értem 10 perce értünk haza :)

(#36897) Alusky válasza DRB (#36895) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nem epilepsziás rohamok? Vagy ahhoz hasonló. Persze a doki fogja tudni majd.

(#36898) DRB válasza Alusky (#36897) üzenetére


DRB
senior tag

Na, este 10-kor értünk haza, nem volt egyszerű ez a nap, nem is akarok még egy ilyet, de hasonlót sem. Végűl is előkerült az eredeti állatorvosunk is, plusz ott volt a kolléganője, és ugye délelött a csillaghegyi doki, illetve Csillaghegyen több orovos is volt, szóval ma minimum 3 állatorvos látta a kutyát, és még le is kommunikálták egymás közt a dolgot, egészpontosan a csillaghegyi doki felhívta a dokicsajt, dokicsaj meg elmondta az eredeti állatorvosunknak, hogy mit kommunikáltak, és igen, felmerült az epilepszia is, meg más fajta rohamok is, de egyértelműen egyik orvos sem tudja mi történt. Nem látták, így azért nehéz, igaz megpróbáltam a lehető legjobban elmondani, hogy nézett ki, de ez azért nem olyan mintha a saját szemével látná valamelyikük. Illetve nem is figyeltem végig, mert nem tudtam mi van, és rángattam magamra a gatyát, meg cipőt, a kocsikulcsot kaptam fel, szóval igazán csak az elejét láttam, meg a végét, de akkor már a kocsiban voltunk, és hát vezettem, pl. arra nem emlékszem, hogy úgy kapált volna a lábával, minha futna, lehet hogy volt ilyen szakasz, de arról lemaradtam, mindenesetre most megnéztem egy pár videot a youtube-on, és hasonlított az eleje, de hogy aztán mi volt ténylegesen... mindenesetre gyanus. Holnap úgy is kell menni megint a dokihoz, majd átbeszéljük ezt az epilepszia dolgot.

(#36899) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Van valamilyen alternatív megoldás a műtét utái gallér kiváltására?
A toklász szezon közepén vagyunk. Az állatorvos szerint szerencsénk van, mert csak megszúrta két toklász, de nem ment bele a mancsába.

A sebeket persze kezelni kell, nem nyalogathatja. A gallérban való közlekedés és létezés egy rémálom. Évente egyszer valamilyen okból mindig rá kell adni.
Nagytestű, kb Német juhász méretű és a lényeg, hogy a mellső mancsait ne érje el.
A gallér, amit használunk 35 cm hosszú.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#36900) Zsocy155 válasza t256 (#36899) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!

Mi ezt tettük rájuk. [Felfújható gallér]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.