Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37201) Vesa válasza t256 (#37195) üzenetére


Vesa
veterán

Érdekes téma. Kíváncsi lennék a tápok gyártási technológiájára is, mert az összetevők egy dolog, de ha a gyártás során belekerülhetnek mindenféle allergének és vegyszerek, akkor lehet, hogy a kutyának megfelelő házi koszt -melyen itt nem a család maradékát értem-, akár még sokkal jobb is lehet neki.

Őszintén szólva, nekem vannak fenntartásaim a tápokkal, bármilyen menő brand legyen is.

A tudomány a valóság költészete!

(#37202) Cyberpunk válasza Vesa (#37201) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az lehet, hiszen a kutya a legősibb háziasított állatunk, alkalmazkodott valamelyest a mi étrendünkhöz, például a keményítőt bizonyos szintig le tudja bontani a szervezetük. Meg ez a farkasokról nem mondható el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37203) Hammersmith


Hammersmith
friss újonc

Helló. Nem tudom, valaki tud-e választ adni a kérdésemre:

Adott egy kutya a szomszédunkban, vidéki kertes ház. A gazdája meghalt 2 hete. A család a kutya felé se néz azóta. Mi a szomszédai etetjük itatjuk a kutyát. Enélkül jó eséllyel már éhen halt volna, de szomjan talán még inkább, de mi nem tudjuk magunkhoz venni, sem kapacitásunk nincsen hosszabb távon ellátni.
Ilyenkor lehet/érdemes valamilyen hatóságot/szervezetet értesíteni?

(#37204) Alusky válasza Hammersmith (#37203) üzenetére


Alusky
aktív tag

Önkormányzat, menhely vagy állatvédők a helyiek közül. Esetleg Facebook csoportokban ideiglenes vagy végleges gazdajelölt, de legyen valami megbeszélés a családdal, mert anélkül lopás.
Kibaszottul utálom az ilyen embereket amúgy, mert az öröklésnél majd bezzeg tartják a markukat mikor a házat el akarják adni, de az egy szem kutyával foglalkozni nuku.

[ Szerkesztve ]

(#37205) Cyberpunk válasza Alusky (#37204) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Manapság ez a trend, ott hagyjak a kutyát a sorsara. Számtalan ilyen eset jön szembe a Facebook-on is. Persze mikor magához vette azt a kutyát nem gondol arra, mi lesz ha költözni kell. De úgy az egész jelenség bosszant, mi a francnak kutya, ha láthatóan nem szeretik, máskülönben nem dobnak el. Mar ott tartok, hogy kikövetem az ilyen segítő csoportokat, mert csak a szenvedés jön szembe, az meg felcsesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37206) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Én nem szoktam csontot adni a kutyáimnak. Sajnos volt is már rossz tapasztalatom!
Annyira tetszik ez a Jack marha lábszárcsont, de nem mertem megvenni.
Még!
Szerintetek lehet adni a kutyának? Nagytestű kutyáim vannak! [link]

(#37207) Major Lion válasza volandy (#37206) üzenetére


Major Lion
senior tag

Milyen csonttal volt rossz tapasztalatod? En majdnem mindennap adok nyers csontot a kutyanak, eddig semmi gond nem volt.
Az emlitett cuccot nem ismerem, mi olyat szoktunk venni amiben van még velő meg egy keves hús, azzal jol el van egy darabig :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37208) volandy válasza Major Lion (#37207) üzenetére


volandy
senior tag

Körömpöriből, csülökből megmaradt a csont azt adtam oda és utána orvost kellett hívni.

Adok nekik csontot mert sajnálom kidobni, de összetöröm kalapáccsal és úgy adom oda!

[ Szerkesztve ]

(#37209) Major Lion válasza volandy (#37208) üzenetére


Major Lion
senior tag

Marmint fott csontot adtal neki amit osszetortel?? Rosszabbat nem is tehettel volna, de ha csak a nyers csontot torted ossze azt se szabad, minek…majd o azt megoldja :)
Mondjuk disznot mi nem adunk semmilyen formaban, paranoia :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37210) volandy válasza Major Lion (#37209) üzenetére


volandy
senior tag

Nem! Akkor volt a baj amikor egészben adtam oda nekik a csülökből és a körömből maradt főtt csontot.
Most már úgy adom nekik, hogy összetöröm a főtt csontokat kalapáccsal és azt eszik meg. Ha ilyet főzünk! De inkább kidobom.

[ Szerkesztve ]

(#37211) Major Lion válasza volandy (#37210) üzenetére


Major Lion
senior tag

De főtt csontot nem adunk a kutyanak mert az szilankosan törik es azert fullad meg vagy szurja ki a gyomrat.
Csontot csak nyersen es nem kell osszetorni!

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37212) Vesa válasza volandy (#37210) üzenetére


Vesa
veterán

Ez egy elég masszív hiba! A főtt csont kemény és szilánkosra törik rágás közben, ami aztán kiszúrhatja a beleit.
Ezt most Te még azzal is megfejelted, hogy eleve szilánkosra törve adtad neki oda. Ennél rosszabbat nem is tehettél volna.

Itt olvashatsz arról, mit okozhat egy szilánkos csont.

A tudomány a valóság költészete!

(#37213) volandy válasza Vesa (#37212) üzenetére


volandy
senior tag

Főtt csontrol nem ír a cikk!
Úgy szoktam összetörni, hogy nincs benne szilánkos vagy hegyes darab. Szinte már pépes állagú! Kösz a cikket benne volt a kérdésemre a válasz. Marha Lábszár Csontot lehet, egészben!

(#37214) jézusom válasza volandy (#37206) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem teljesen felesleges. Más fajta rágókát is lehet adni. Én csirke lábat meg fejet szoktam, szigorúan nyersen. Sőt most nyáron fagyosan is. Ezekben van bőven kollagén meg kötőszövet. Kalcium is, de nem nagy szilánkok. Ha csirke allergiás, az persze cumi.

(#37215) Major Lion válasza volandy (#37213) üzenetére


Major Lion
senior tag

Csak ne főzd meg..

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37216) Vesa válasza volandy (#37213) üzenetére


Vesa
veterán

Itt viszont írnak. (meg számos más helyen is, a főtt csont elveszti természetes rugalmasságát, tehát szilánkosra törhet és károkat okozhat)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37217) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ja leginkább a főtt, vagy sült csirke csont a veszelyes. En nem adok neki, megvan nélküle is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37218) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Német juhász fülét eszik a legyek, öregebb már a kutya, kevesebbet mozog, a legyek pedig elkezdték véresre szívni a fülét, ilyet még nem is láttam, ez a vér ráalvad a és elkezd kérgessé válni a füle.
Mi az eget kenhetnék rá hogy ne repüljenek rá a legyek?
köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37219) jézusom válasza trialboj (#37218) üzenetére


jézusom
addikt

Nem kap repellens szúnyog ellenit? Spot on erre való.

(#37220) Vesa válasza trialboj (#37218) üzenetére


Vesa
veterán

Meg kéne neézetni dokival, mert lehet alapvetően egy fertőzött seb is ott, aminek a bacik miatt szaga van és talán ez vonzza a legyeket. Vagyis nem feltétlen a légy a kiváltó oka, lehet, hogy ők már csak mennek a sebre, szagra..

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37221) Alusky válasza trialboj (#37218) üzenetére


Alusky
aktív tag

Állatorvos. Otthoni módszerekkel ez nem megoldható, ha a kutya kinti.

(#37222) Zsocy155 válasza trialboj (#37218) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Nálunk is a Német juhász fülét kezdték ki az istállólegyek. Az állatorvosunk a [Federol sebolajat] ajánlotta. Nagyon büdös de elűzi a legyeket és gyógyítja a sebet.

(#37223) notika77 válasza Zsocy155 (#37222) üzenetére


notika77
senior tag

Köszi! Remélem használ! Sajnos a neten talált olcsó és állítólag hatásos vazelines kenést a kutyák "gazdái" miatt nem tudtam kipróbálni, mert nem buzik ők, hogy vazelint vegyenek a gyógyszertárban és én sem vehettem, hiszen a kutyák sem azok. Ez komolyan megtörtént!

(#37224) Alusky válasza notika77 (#37223) üzenetére


Alusky
aktív tag

Látens homoszexualitás a becses neve. Normális ember továbblapoz az ilyen dolgokon (eleve eszébe sem jut főleg nem a vazelin miatt, mintha a heterók nem használnák...), amikor valaki nagyon durván kiakad rajta annak oka van, ez többféle is lehet, az egyik leggyakoribb az, hogy az illetőnek is vannak homoszexuális hajlamai és az agresszióval folytja el saját érzéseit. Szar dolog mikor az ember a saját lelkével nincs kibékülve, nem néz magába.
Vagy lehetnek csak simán prolik/parasztok is.
Használja a doki is lázmérésnél vagy UH-nál a kutyán.

Kinti kutya fülét nehéz kezelni, anyámnak volt egy németjuhásza még a kétezres évek közepén az járt ugyanígy, de már nem emlékszem végül mi oldotta meg.
Spot on erre nem hat, ahogy a szúnyogokra sem. Bár szépen ráírják a dobozra, hogy repellens (elűző) hatású a legyekre és a szúnyogokra, kullancslegyekre, valójában erre alkalmatlanok nem véletlenül kell a szívféreg elleni védekezés is külön. Kullancsok és bolhák ellen nagyon frankón hatnak, de más ellen nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#37225) jézusom válasza Alusky (#37224) üzenetére


jézusom
addikt

Akkor a geranium olajos spotonok sem jók?

(#37226) Alusky válasza jézusom (#37225) üzenetére


Alusky
aktív tag

Azt sose próbáltam, az egyik tenyésztőm azzal csepegteti a kutyáit és azt mondja jó, de én jobban bízok a klasszikus kémiai cuccokban, azok pedig szúnyogra és légyre nem jók hiába írja. Az lehet, hogy 10-ből 5-öt elriaszt, de annyi nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#37227) Manduia válasza jézusom (#37225) üzenetére


Manduia
csendes tag

Tavaly erdei sétánál próbáltam (kiegészítésként Nexgard mellé), hogy geránium olajat csepegtettem a nyakörvére és a saját cipőmre is. Nem tudom, hogy az olaj, vagy csak a szerencse volt, de nem találtam utána egy kullancsot sem, szúnyogok sem rémlenek, de nem bíznám csak erre a védelmet.

(#37228) Cyberpunk válasza Alusky (#37224) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pláne, hogy olyat mar nem nagyon használ senki, sem hetero, sem homo.

Gyógyszerről jut eszembe, Bravecto-t szoktunk használni, semmi baj nem volt vele, mondom kipróbáljuk a Frontpro-t, hat olyan allergiás rohamot kapott, hogy kb két hétig csak vakarta magát. Mar elmúlott, de jól megszívtuk. A tanulság ami bevált ne nagyon variáld.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37229) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Szerintetek 10 éves kutya mellé, ha szocializált típus, de otthon mindig egyedül volt (már állatként tekintve) rossz ötlet egy 2. kutyus ötlete?

Korától függetlenül elég aktív még a kutyánk, viszont pszichésen már kicsit öreges. Arra értem, hogy múltkor pl. megijedt valamitől és rendes lefagyott a kutya, aztán nem tudom egy fiatal kölyökkutyát, hogy bírhatna vajon mentálisan?

(#37230) nyesteb válasza rwin5 (#37229) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Csak a saját tapasztalatot írom le. Nem ennyire öreg a mi idősebb kutyánk, ő még csak most lesz 5 éves, de sajna eléggé félős viharoktól, lövéstől, fűnyírótól.
Próbáltunk mellé másik kutyát, 3 kutya is volt itt, 2 kölyök és egy 9 hónapos, elvileg nyugodtak voltak, mégse jött ki velük, félt tőlük. Mivel nem akartunk gondot, így őket visszavittük mindig.
Idén gondoltunk egyet, elvittük magunkkal kirándulni pár napra Ausztriába, velünk aludt a hotelban (a helyén persze, az ágy tabu volt ott is) és meglepő módon nagyon jól viselte. Találkozott egy csomó idegen kutyával, kölykökkel is, így úgy döntöttünk, egy próbát teszünk még. Egy labit választottunk mellé, akit előtte leteszteltünk, mert fontos volt, hogy ne legyen erősen domináns.
Amikor meghoztuk, meglett a szerelem egyből, azóta is imádják egymást, együtt alszanak, stb. Immáron 4 hónapja öribarik.
A pici időnként kifárasztja, akkor rámorog, de amúgy nincs semmi gond velük.

Szóval ezt nem lehet előre megmondani. Nekünk a pici sokat segít a nagyon, mert a viharokban mellé bújik, nyalogatja, nyugtatja, idén nem is kellett neki adnunk nyugibogyót. Teljesen más lett az idősebb is, a szomszédok és a kiképzőnk is ezt mondja, nagyon jót tett vele a pici érkezése. De ez elsülhetett volna a másik irányba is.

Szerencsére nem adtuk fel az első kudarcok után, mert az tény, hogy kell mellé másik kutya. Én ennyire sosem tudnám egyiket sem lefárasztani, mint ők egymást. Akár órákig kergetőznek, hemperegnek, játszanak. Jó nézni őket.
Az idősebb labi-vizsla-.. keverék, a pici tiszta labi.

(#37231) Alusky válasza rwin5 (#37229) üzenetére


Alusky
aktív tag

Próbáljátok meg ismerősök kutyáival hogyan viselkedik.

(#37232) Dorian válasza rwin5 (#37229) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lehet előre megmondani, adott kutyától függ. A miénknek korábban volt társa, most mégsem tűrte el maga mellett az új kutyát, pedig az full bocshogyélek típus volt..

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37233) rwin5 válasza nyesteb (#37230) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi a részletes választ, dicsérni akartam, hogy a (képről kávészínű) kutya nagyon tetszik, de mindkettő aranyos. El van magába a kutya amúgy, már úgy értem, hogy inkább az emberekkel szeret lenni, de már velünk is csak ilyen csendes társ, hogy rág mellettünk valami játékot. Úgyhogy lehet maradunk mi neki, és nem zaklatjuk már fel új kutyussal (bár remélem még nagyon sokáig megmarad, de a tenyésztőtől akitől vettük, ott a kutya anyukája hallottam 11 éves koráig élt).

Köszi a további válaszokat is. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#37234) Vesa válasza rwin5 (#37233) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs erre recept. Nekünk a keverék kutyánk 11 évesen már kezdte elveszteni az életkedvét, aztán érkezett egy másik kutya. 4 napig habzott a szája a féltékenységtől, de aztán további 6 boldog évet adott hozzá az életéhez a társa. Úgy láttam, ha nem jött volna az új, 1-2 éven belül elvesztettük volna az öreget.

Más kutyánál meg teljesen máshogy van, vagy pont fordítva.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37235) jézusom


jézusom
addikt

Szerintem alapvetően jó, ha van a kutyának kutya társa is. Az hogy milyen fajta, milyen habitusú az más kérdés. Nekem kb 5 éves volt tavaly a kis keverékem, akinek hoztam egy sarplaninac kölyköt. Egy folytában megy a bunyó, meg a hülyeség, de a kis kölyökből nagy kutya lett és még nem ette meg az öreget :)) Ez a fajta alapból gondoskodó természetű hiába nagy, egyeseknek félelmetes, de egy nagy cuki szőrgombóc, és jó társ a hiperaktÍv kis korcsomnak :) AmÍg nem volt a nagy egyfolytban, de legalábbis napi 2x labdázni kellett vele, most már nem is lehet, mert ha szalad, a másik azonnal leszereli :D

(#37236) cog777


cog777
senior tag

Bemutatom az uj csaladtagot, o River egy siberiai husky keverek akit menhelyrol hoztunk el. A menhely gazdaival hosszasan egyeztettunk es ezt a kutyust ajanlottak a nyugodt termeszete miatt. Par evet eltoltott a menhelyen, nagyon sok minden ujdonsag neki, kb 4-5 eves.

Az adoptalas utan, kocsival letekertunk tobb mint ezer km-t autoval, akkor ismertem meg egyik ficsorjet, az osszegombolyodve alvast a hatsoulesen.

A menhelyen elegge tavolsagtarto volt mindenkivel, de megismerkedesunk utan kinyilt, nagyon jo csaladi kutya lett belole. Kevesbe energiabomba mind mas husky kutyak de azert tobbszor elvisszuk setalni + most ismerkedik a vilaggal, lovak, tehenek, az erdo mind ujdonsag neki.

Van egy cicank, most mar baratsagban vannak, az elejen fujt a cicus. Kettojuk kozul a cica maradt a fonok. :)

Nemreg vettunk neki huto matracot, a haz elegge felmelegedett, 26fok sok volt neki, szerencsere a daniai osz huvos.

Mikor megyunk setalni, szeret huzni, latszik hogy outdoor-os szanhuzo kutya. Nem kell 10km-eket futni vele, egy alapos feloras seta megteszi egy alkalommal, ezt ismeteljuk parszor. A csuklo pantos poraz kotelezo, neha tud hirtelen rantani. A munkahelyem 4km-re van, lehet hogy besetalok vele az irodaba.

Kajat a tapja melle igyekszunk fozni, rizses daralthust csinaltunk tojast es repat belefozve, hat azt falta.

Az elejen velunk aludt az agyban, most a nappali kanapet specizte ki, lehet hogy a haloszoba meleg volt.

Eddig minden rendben, orulunk neki. Par kep:

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37237) cog777


cog777
senior tag

Ismerkedes a tehennel. Ezutani pillanatban megnyalta a tehen a kutya orrat, az ilyedtében hatraugrott es indult hazafele. :))

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37238) Ispy válasza cog777 (#37236) üzenetére


Ispy
veterán

Gratulálok, aranyos kutyus.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37239) cog777 válasza Ispy (#37238) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi :)

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37240) jézusom válasza cog777 (#37236) üzenetére


jézusom
addikt

Cukor :)

Dániában tényleg a hatóságok nem engednek bizonyos fajtákat?

(#37241) cog777 válasza jézusom (#37240) üzenetére


cog777
senior tag

Hat, meg mondom oszinten, fogalmam sincs. Husky az biztos engedelyezve van.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37242) Manduia válasza cog777 (#37236) üzenetére


Manduia
csendes tag

Gratulálok! Aranyos és jófejnek tűnik :)

(#37243) Manduia válasza jézusom (#37240) üzenetére


Manduia
csendes tag

Erről én is olvastam valamit régebben, de mintha csak tervezet lett volna. Olyasmi viszont rémlik, hogy már hatályos, hogy reklámokban, közösségi médiában nem szerepelhetnek bizonyos fajták, pl. francia buldog.

(#37244) cog777 válasza Manduia (#37242) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi, nagyon barátságos. Nagy husky rajongo lettem, passzolnak a jellemzoi hozzank.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#37245) jézusom válasza Manduia (#37243) üzenetére


jézusom
addikt

ja ezt mondjuk támogatom is.

(#37246) Vesa válasza jézusom (#37240) üzenetére


Vesa
veterán

Konkrétan Dániát nem tudom, de számos országban tiltott néhány fajta. Votl erről egy videó, de nem találom. Elsősorban persze a veszélyesebb fajtákról van szó.

A tudomány a valóság költészete!

(#37247) jézusom válasza Vesa (#37246) üzenetére


jézusom
addikt

Most angliát mondták konkrétan pitbullról volt szó. De régebben olvastam listát, ott a sárhegyi is benne van. Meg kaukázusi stb. Valahol érthető, de azért az elég meredek hogy csak úgy elviszik a kutyát tőled és el is altatják. Multkor valakinek elvitték a kutyáját és a gazdi öngyilkos lett, erről volt cikk.

(#37248) perempe


perempe
addikt

Ilyet láttatok már? Az egri vasútállomás mögötti Nagyrét utca.
[kép] [kép]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#37249) galervin93 válasza perempe (#37248) üzenetére


galervin93
őstag

Hát szerintem vidéken ez mindennapos.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#37250) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Tavasszal szeretnénk életünk első kutyiját megvenni, de kicsit elvesztem a szakzsargonba. Tenyesztő, kennel, szaporitó, fajtiszta fajtatiszta...

Mit keressek, hogy egészséges kutyához jussak, de ne basszanak át az árával sem?
Egyelőre két kutya áll közelebb hozzánk: Beagle és Golden retriver.
8-10 hetes kölyköket láttam már 50e Ft-ra beárazva, de a csúcs az 500e volt, így nem mindegy..
Nem szeretnénk sem szaporitani, sem versenyre járni, csak a gyerekeknek örömet okozni és egy egészséges kutyát tartani.

Pixel 7a

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.