Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) Alusky válasza vendingo (#37498) üzenetére


Alusky
aktív tag

A pisaszőnyeget valaki szereti, valaki nem, én próbáltam vele és nélküle is, nálam működött.
Minden kölyök máshogy fejlődik, van akinek több idő kell, értelmileg és a hólyag méretét tekintve is. A szokásos kicsit rászólsz, aztán kint az udvaron megdicséred módszer csinálható, de van kölyök ami ennyi idősen egyszerűen fel sem fogja ezeket se még.
Alapvetően elrontani nem lehet, önnönmaguktól is szobatiszták lesznek mindenképp ha semmit se csinálsz, csak az ideje hozható előrébb, ha valaki ráérez a kölyök mire fogékony jobban.
Felnőtten is bepisáló kutyákkal én csak alapvetően kutyatartáshoz balfasz embereknél találkoztam meg olyanoknál ahol a "kutya csak kertben lehet oda való".

A gyorsasága függ még a születési helyén az alom és helyük kialakításától is, sokféle kialakítást pártolók vannak, én a két rekeszes módszert szoktam használni, ahol a külső részre kimennek amúgy is a kíváncsi kölykök meg az anyjuk is kirakosgatja őket meg én is, bent meg többet takarítod, meg az anyjuk is feleszi és már ott elkezd bennük fejlődni ösztönösen, hogy kint pisa, bent nem és 8 hetes korára már nem kell vele annyit dolgoznia a tulajnak.

(#37502) vendingo válasza Alusky (#37501) üzenetére


vendingo
veterán

Reggel pisilt be utoljára, most fél óránként kiterelem a kertbe, minden pisi, kaki után megdicsérem. Nyakörvet, pórázt tanulgatja, meg persze a "nem szabad" szavakat. A tapsolásra nagyon figyel, így arra egyből reagál, ha rosszat csinál.
Nagyon okos és értelmes, nem lesz gond vele. Remélem 1-2 hét alatt szobatiszta lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37503) galervin93 válasza vendingo (#37502) üzenetére


galervin93
őstag

A tapsolás a "nem!"-mel együtt elég jó páros.
Viszont a "nem szabad!" helyett én csak simán a "szabad!"-ot tanítanám.
Ha elkezdjük mondani, hogy "nem...", abból még egy ember sem tudhatja, hogy milyen szó következik utána, és annak milyen jelentése lesz. :)
Szóval én maradnék a rövid, egy-két szótagú vezényszavaknál. Jelen esetben "nem!" + taps a tiltás, "szabad!" az engedés. Pisilésre + általános fegyelemhez egyelőre ennyi bőven elég lesz neki.
Amúgy haláli kis gombóc. :)) :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#37504) jézusom válasza galervin93 (#37503) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen, a nem szabad-ból is azt hallja, hogy szabad. E miatt pár emberrel veszekednem is kellett :) Kutya nem rakja össze nyelvtanilag a mondatokat.

(#37505) Major Lion válasza galervin93 (#37503) üzenetére


Major Lion
senior tag

hm, nem az lenne a legegyszerubb ha csak egy tilto szot tanitana neki, a "NEM"-et?

A "szabad" parancsnak onmagaban milyen funkcioja lehet amugy? Mire hasznalod, hasznalnad?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37506) Alusky


Alusky
aktív tag

Nem mondta, hogy a kutya a "szabad" szót is tanulja, így összekeverni se fogja. Viszont jogos.

Alap vezényszavaknál előnyös, ha rövid, határozott és jól elkülönülnek egymástól. A "nem" az tökéletes, ellenpárnak meg lehet a "jó" vagy "oké".

Sok mindent nem tudok hozzáfűzni, én ebben nem vagyok jártas, csak az alapokat tanítottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#37507) vendingo válasza galervin93 (#37503) üzenetére


vendingo
veterán

Nem szabad! szidalmat 20+ éve használom, eddig bevált,nem tudnék leszokni róla.
Ami viszont egyre több bosszúságot okoz az a nonstop bepisilés. Konkrétan egyszerre iszik és pisil. 1 óra alatt simán 4-5 alkalommal is képes pisilni 1-10 perc eltéréssel.
Pelenkára rá se hederít.

Adódott egyéb probléma is. Alig akart enni, 2 fajta táp is van itthon. Tenyésztőt felkeresve közölte, hogy tápot alig kaptak, nyers hússal és zöldséggel etették.
Ma vettem premium konzervet, illetve egy tálca farhátat. Konzervet falta, farhátat holnap próbáljuk. Hétvégén rendelek neki komplett barf menüket kiegészítésnek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37508) Alusky válasza vendingo (#37507) üzenetére


Alusky
aktív tag

Ha a "szabad" szót nem használod másra akkor jó.

Tápra tehetsz picit a konzervből aztán eszegesse úgy és lassan át lehet állni tisztán a tápra. Arra kell terelgetni amit hosszútávon is enni fog majd felnőtten.

(#37509) Major Lion válasza Alusky (#37506) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igaz.
En a rovid vezenyszavak hive vagyok.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37510) Major Lion válasza vendingo (#37507) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekunk nyers menun van, mikor elmentunk nyaralni vettunk konzervet, elso nap meg megette, masnap mar nem kerte, venni kellett neki nyers hust :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37511) vendingo


vendingo
veterán

Tegnap vettem neki premier konzervet, amit összekevertem szárazzal, mindent megevett. Ma délben nyers farhát lesz a menü, este pedig megint konzerv és száraz. A konzerv mennyiségét szép lassan csökkentem majd neki, szárazra szeretném átszoktatni.
Ma volt rajta 3. alkalommal póráz, szinte végig gyönyörűen jött, kicsit kacsázik az úton, de nem húz, nem makacskodik. Akkor van gond, amikor másik kutyát lát, mindenkivel szeretne haverkodni. Délután viszem népszerű erdei útra, ahol sok kutya jár, ott majd haverkodhat, szocializálódhat.
Tegnap haverom kislánya játszott vele, nagyon jól érezték magukat, hazaérve szó szerint elájult a kanapén. :)
Méretileg már most biztos, hogy nem pocket méret lesz, bőven belecsúszik majd a standard méretbe. 6-8 kilósnak kéne lennie, ehelyett 12 kiló, illetve a magassága is több az átlagnál.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37512) Alusky válasza vendingo (#37511) üzenetére


Alusky
aktív tag

Első kombinált oltás +1 hét legyen meg, ha több kutya közé megy.

(#37513) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Szomszédunkban van egy magára hagyott kutyus, nyár óta kb mi gondozzuk, az idős házaspár le se szarja. Beszéltünk már velük, de mintha totál más bolygón lennének, nem is Írom le a részleteket, mert felmegy a vérnyomásom. Írtam már 3 állatvédő szervezetnek, sehonnan nem jön válasz. HÍvtam őket átirányÍtottak máshova ott se kaptam választ. Tudnátok tanácsolni valamit, hogy kinek Írhatnék, vagy valami megoldást? a kutya Révfülöpön van. :R

feljelentésen gondolkozok, az müködhet mint állatkÍnzás?

[ Szerkesztve ]

(#37514) Micsurin válasza Bencus88 (#37513) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] semmiképpen sem jó ötlet lemásolni Hollywoodot pedig gyakran igen igen hatásos lehetne. :D

Közjegyzővel valami megkeresés és szorgalmazni a kutya átvételét akár jelképes összegért?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#37515) fbfro


fbfro
csendes tag

Sziasztok!

Gyakorlati tapasztalata van valakinek műfűvel kapcsolatban? Van egy 40kg+ -os bullmasztiffunk és a kertbe kb 30m2-en szeretnénk műfüvet. Most csak a tartósság érdekelne. Kutyabartának hiretik, szakszerűen lesz lerakva.

Köszi

(#37516) Alusky válasza fbfro (#37515) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nálam van kb. 100 nm, bár ez sima szőnyeg szerű, de ha mellette földes terület van rá fogja hordani a sarat. Meg a vedlő szőr is beleragad. Nekem bejött végeredményében, a fák alatt az árnyéktól nem nő a fű azért raktam le. Viszont nem lesz sokáig prospektusba illő kinézete, hacsak nem térkő minden körülötte.

(#37517) Alusky válasza Bencus88 (#37513) üzenetére


Alusky
aktív tag

A gazdái ott élnek és agyilag megzoknultak az életkoruk miatt vagy egyedül van a kutya teljesen? A nem gondozás alatt mit értesz, vizet és ételt sem adnak neki?

(#37518) Bencus88 válasza Micsurin (#37514) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Passz, de majd utána nézek. Egyre mérgesebb már mindenki a helyiek közül

(#37519) Bencus88 válasza Alusky (#37517) üzenetére


Bencus88
nagyúr

80 körüli papa beújított egy vén .... nem mondom ki Marika nénit aki mindenben jrányítja. És mivel neki itt nem felel meg ezért elköltöztek. A kutyát ránk bízták mondták pár napokra mennek caak el. Most ott tartunk, hogy 2 hónapja nem voltak itt. Ovodából mennek át etetni meg mi szoktuk megnézni a vízet stb. De eddig mindent mi csináltunk konkrétan a tápot is mi vettük és egy köszit bem kaptunk. Bele fáradtunk....

hetek óta kutya ugatásra ébredünk fekszünk, elvileg megbízott valakit, foglalkozzon vele egyszer sem látta senki.

[ Szerkesztve ]

(#37520) Manduia válasza Bencus88 (#37519) üzenetére


Manduia
csendes tag

Úgy tudom hivatalosan a településen illetékes jegyzőnek kell szólni ilyenkor, ha szerencsétek van normális, és intézi a dolgot tovább. De a rendőrségen is lehet feljelentést tenni, akár párhuzamosan is.

Állatvédő szervezetek közül a helyieknek írtatok?

(#37521) Alusky válasza Bencus88 (#37519) üzenetére


Alusky
aktív tag

Beszélni kell velük, hogy engedik-e a kutyát elajándékozni aztán ha igen akkor Facebook csoportokban meghirdetni.

(#37522) Bencus88 válasza Manduia (#37520) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Azt hiszem ismerem is, köszi írok neki ;)

Igen írtam 3nak is sehonnan nem jött válasz

Alusky: megvolt nem engedték

[ Szerkesztve ]

(#37523) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Köszi a segítseget beszéltem a jegyző alkalmazottjával, mondta hogy le vannak szerződve állat védőkkel, holnap elkezdik intézni az ügyet :C

(#37524) Alusky válasza Bencus88 (#37523) üzenetére


Alusky
aktív tag

Sok helyen le vannak szerződve, ez kb. annyit takar, hogy a kutyát így könnyebben bedobják menhelyre, nem kell könyörögnie az önkormányzatnak ki fogadja be, gördülékenyebb meg gyorsabb. Régen a körzeti állatorvost szokták magukkal rángatni a jegyzők. Kutya szempontjából nem jó a hivatalos út, de mivel a tulaj nem engedi elajándékozni, így mindenképp ez maradna csak megoldásnak.
Első körben valószínű csak felszólítás és bírság lesz. Hacsak a tulaj nem egyezik bele a kutya átadásába akkor gyorsabban rendeződik.

Egyébként nálunk is most zajlik egy ilyen, csak itt mi vagyunk a farok rossz oldalán, csak én meg már meguntam a barom embereket úgyhogy ügyvéddel megy a reakció.

[ Szerkesztve ]

(#37525) jézusom válasza Bencus88 (#37519) üzenetére


jézusom
addikt

NEm tudsz chipet olvasni? Simán lehet, hogy nincs is, akkor meg nem szólhatnak, hogy elhozod... vagyis izé egyszer csak eltűnt onnan a kutya.

[ Szerkesztve ]

(#37526) Bencus88 válasza jézusom (#37525) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Azt hiszem nincs benne, de nem vagyok benne biztos. Oltása van szóval kéne lennie.

Alusky: kÍváncsi leszek mi lesz ebből, majd beÍrom mire jutottunk. :R

(#37527) Alusky válasza jézusom (#37525) üzenetére


Alusky
aktív tag

Ha el akarná hozni befogadni, akkor nem akadályozná meg őt a chip. Simán rámondhatná, hogy kiszökött papa, mert nem voltatok itt két hónapja.
Gondolom helyet nem tud neki ő se azért nem hozta el.

(#37528) Bencus88 válasza Alusky (#37527) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Lakásba vagyunk mi is a kis akitánkal, szóval igen nem férne el itt. Ajánlgattam ismerősöknek is. Holnap kiderül mit mondanak.

(#37529) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Na mondták, hogy írjak le mindent adjam be nekik és elkezdik hivatalosan intézni az ügyet

(#37530) windlord


windlord
őstag

Friss kutyatulajok lettunk faluhelyen .
A kerdes az lenne, hogy van velemenyetek a gps alapu kutyanyakorvekrol?
Neztem egyet Tractive Dog fedoneven.
Jo iranyba megyek?

(#37531) vendingo válasza windlord (#37530) üzenetére


vendingo
veterán

Van apple terméked? Ipad, iphone, mac?
Ha igen, akkor airtag.
Más mobilgyártóknak is van hasonló terméke.

Amúgy leginkább a szökés megelőzése, illetve a behívás megtanítása lenne az elsődleges. Ha kiszökik, az első vadász agyonlövi.

Nálunk alacsony a kerítés, mindig úgy választok kutyát, hogy ne tudjon akkorát ugrani, illetve megtanítom, hogy nélkülem nincs a kapunk kilépés.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37532) Alusky válasza windlord (#37530) üzenetére


Alusky
aktív tag

Mobilarénán Bog szokta ezeket tesztelni, neki van mudija.
Megtalálni jó cucc, de alapvetően az elszökés megakadályozása lenne legfontosabb, mert az autó, vadász, másik ember ellen nem véd.

(#37533) windlord válasza Alusky (#37532) üzenetére


windlord
őstag

Koszi az infot, utana keresek.

Van keritesunk, elvileg rendben is van, csak ha megis beutne valami. Nem baj, ha van.

(#37534) vendingo válasza windlord (#37533) üzenetére


vendingo
veterán

Apple esetén ilyen nyakörvet kellene nézni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37535) notika77 válasza vendingo (#37531) üzenetére


notika77
senior tag

Az airtagnek nem 10-20m a hatótávolsága?

(#37536) Alusky válasza notika77 (#37535) üzenetére


Alusky
aktív tag

Az Apple oldalán azt írja, hogy BT és a távolsági jelzést a más Apple eszközök alapján mutatja. Úgyhogy hacsak nem valamelyik kocsmába megy inni a kutya ahol másoknak is van iPhoneja, netre kötve, lokátorjuk aktiválva, hogy így a kódolt adatot visszaküldje a gazdának, akkor valóban nem fog működni. A gombelemmel egy évig működik dolog is arra utal, hogy GPS nincs benne. Ez inkább kulcs meg pénztárca megkeresésre jó a házban. Kutyához csak valami nagyon tömött városi részen, ahol sok az aktív iPhone ami érzékelni tudja.

Meg méretileg is gyanús, mert a kutyás GPS nyakörvek jóval dagadtabbak szoktak lenni és töltögetni is kell őket masszívan.

[ Szerkesztve ]

(#37537) Major Lion válasza windlord (#37530) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szerintem falun az Airtag-et meg hasonlokat hanyagold.

Elsodlegesen megtanitani kellene hogy ne akarjon kiszokni, de ha nagyon parazol akkor valami komolyabb cucc kellen. A Tractive egyel jobb, illetve vannak az elektromos nyakorveknel az a valtozata amivel ki tudsz jelolni zonat, amit nem hagyhat el…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37538) Major Lion válasza Alusky (#37536) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igy igy, ebben nincs gps, nem is az az arkategoria :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37539) Alusky válasza Major Lion (#37537) üzenetére


Alusky
aktív tag

Vezetékezős villany nyakörv, ha rajta van egész nap (alapvetően nem arra tervezik őket amúgy, hanem tanításra) abból nagyon komolyat és megbízhatót kell venni, mert a gagyiknál előfordulhat, hogy bekattannak és elkezdi rázni a kutyát az udvar közepén is. Vagy épp nem rázza ahol kéne vagy odaállsz a kocsival a vezetékhez és a kaszni felerősíti a jelet és ott is rázni kezdi a kocsi mellett. Ilyen csodákat művelnek ezek pár tízezres ársávban, ismerősöm tapasztalata, úgyhogy azokat elengedném.

Masszív kerítés, legyen egy jó nyakörv meg póráz, jó ha a kutya le van fárasztva, a napi szintű rendszeres rutin az elég jó hatású, fix időpontban kelés, séta, evés, meg mindenben szeretik a rendszert, szeretik a kutyák az ilyeneket, kicsit autisták. Meg esetleg kutyaiskola.
És utána gondolkodnék GPS meg hasonló dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#37540) windlord válasza Major Lion (#37537) üzenetére


windlord
őstag

Amit linkeltem pont tud ilyet. :U

(#37541) Major Lion válasza windlord (#37540) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem nem tud. Az amit tud az csak jelez neked ha elhagyta a kutya a kijelolt teruletet. En nem errol beszeltem.
Hanem ilyenekrol:
https://www.dogtra.com/products/e-fence

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37542) Major Lion válasza Alusky (#37539) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nyilvan olyat vegyen ami jo es ne Temurol rendeljen:)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37543) jézusom


jézusom
addikt

Még a villany pásztor is jó lehet, de azt meg naponta meg kell nézni.

(#37544) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sarplaninac tulaj leszek. :))

(#37545) Alusky válasza KisTücsök (#37544) üzenetére


Alusky
aktív tag

A kígyósnak van. Meg a családban nálunk is. Nekem annyira nem jönnek be.

(#37546) windlord válasza Major Lion (#37541) üzenetére


windlord
őstag

Hat most nem teljesen ertem.

Nem a szokestol felek, hanem, hogy az erdei turaknal pl meglep. Ez a cucc mutat elo adatokat.
Nem villanypasztoros kerites kell.

Hasznaltok ilyet itt a forumon?

(#37547) f4lcon


f4lcon
őstag

valalki találkozott már ezekkel a Brill Wolfland tápokkal? példa bárányosra
egy ideje Aldog Pork&Rice-ot etetek megelégedéssel, aminek a végtermék mennyiségét és állagát nézve elég jó is a hasznosulása. de sose árt valami alternatíva :) (főleg, mert most nincs Aldog ott, ahol venni szoktam)
a bodri allergiás a csirkére, szóval csak csirke mentes táp jöhet szóba, és ha lehet, akkor a búzát és a kukoricát is kerülöm (bár állítólag a kétszer feltárt kukorica egészen könynen emészthető)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#37548) vendingo válasza KisTücsök (#37544) üzenetére


vendingo
veterán

Grat. Nem is hallottam még róla.
Etetésnél kösd fel a gatyádat, fog majd zabálni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37549) Alusky válasza vendingo (#37548) üzenetére


Alusky
aktív tag

Én 500g-ot adok nekik Carniloveból. Annyira nem zabálnak veszettül sokat.

(#37550) Alusky válasza f4lcon (#37547) üzenetére


Alusky
aktív tag

Leírás alapján nagyjából hasonlóak, kipróbálhatod nyugodtan.

Kukorica, ha megfelelően elő van készítve tudja a kutya is emészteni, de nagy mennyiségben úgy sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.