Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5128) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég birtokomba jutott egy Xiaomi 3G-s router, amire szertnék csatlakoztatni egy külső merevlemezt. Ehhez szükség lenen egy külső házra.
A AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3-t néztem ki és mellé egy Toshiba P300-as 3TB-os winyót. Cél a dokumentumok hálózati meghajtón való tárolása illetve torrent. Padavan kerül a routerre.

Rákerestem a rack-re a topicban, de nincs róla tapasztalat. Esetleg van, aki tudna róla mondani valamit?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5129) King Unique válasza MZsoltee (#5128) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel az AXAGON EE35-XA3 külső házzal valóban nincsen itt a topikban tapasztalat, max. az ADSA-ST dokkolóval van. Ránézésre amúgy hasonló az AXAGON, mint a Kolink HDSUB3U3, amivel vannak itt tapasztalatok (példa), de hogy pl. a belső kialakítása, a HDD rögzítési lehetősége stb. milyen, az nem derült ki. Bár a gyártó weboldalán azt írják, hogy csak bele kell tolni a HDD-t a külső házba és utána a külső zárófedéllel rögzíteni, de hogy az mennyire oké úgy, nem tudni. A célra viszont elvileg megfelelhet és maga az alumínium külső ház, Type-B fizikai aljzat, billenőkapcsoló, alvó mód, leválasztás utáni leállítás, UASP, TRIM stb. támogatása is nyilván előnyös, sőt az utóbbi extrának számít és SSD-knél jól jöhet. Így összességében pedig egyáltalán nem tűnik rossznak, sőt. De mivel itt nincsen vele konkrét tapasztalat, ezért más egyebet nem nagyon lehet róla mondani.

Egyébként jó a P300-as sorozat, de az 7200 RPM-es, ellenben az ilyen passzív hűtéses külső házakban elsődlegesen inkább 5400 RPM-es HDD-t javasolt használni. Aztán a router, a rajta lévő firmware esetében célszerű utánajárni annak, hogy biztosan kezel-e USB-n 3 TB-os HDD-t, illetve GPT particionálási stílus szerinti lemezt. Maga az AXAGON külső ház az oké, annál írja is a gyártó weboldala, hogy nincsen ilyen téren korlátozva, jelenleg nincsen reális limit.

[ Szerkesztve ]

(#5370) King Unique válasza zolikaDB (#5369) üzenetére


King Unique
titán

Elsődlegesen nyilván azokat a külső házakat, amelyekkel itt a topikban van tapasztalat, lásd az összefoglalóban, illetve pl. az ebben és ebben a válaszban felsoroltakat. Ezek közül pár kivételével a legtöbb pedig a hazai boltok kínálatában is megtalálható.
Az általad linkelt webáruházban viszont pont másmilyen külső házak vannak. Ha nem felel meg az előbbi és mindenképpen az ottani kínálatból akarsz választani, akkor ránézésre és a gyártó weboldalán lévő jellemzők alapján (mivel konkrét tapasztalat itt nincsen azokkal) pl. az AXAGON EE35-XA3 nem tűnik rossznak és az ára is kedvező. Másik lehetőség az ottani kínálatból meg pl. a két EVOLVEO (TiNY 4 és TiNY 5), valamint az ICY BOX IB-366-C31 attól függően, hogy USB 3.0 / USB 3.1 Gen 2 interfészes, USB-A / USB-C fizikai csatlakozós, normál / tool-free kivitelű, nyomógombos / billenőkapcsolós, olcsóbb / drágább külső ház kell-e.

[ Szerkesztve ]

(#5462) super dríve


super dríve
csendes tag

Jó estét!
A segítségeteket szeretném kérni, a következő témában!
Androidos himedia q10 pro médialejátszóhoz szeretnék hdd csatlakoztatni.
Mindenképpen külső házas saját tápos megoldásban gondolkozom.
Két jelöltem van: Sharkoon Swift Case PRO 4044951016310
Illetve: AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3
Árban kB. 3000ft a különbség... Tudásban és minőségben viszont nem tudom melyik lenne a megfelelőbb!
Lényeges, és talán a legfontosabb lenne hogy legyen alvó mód, és tétlenség esetén minél hamarabb kapcsolja le a vinyót és akár az egész házat is. (Egy korábban vásárolt Koolink tip. házzal már ráfaragtam mert nem állítja le a vinyót csak ha manuálisan kikapcsolom az egész házat.)
A Sharkoon esetében úgy tudom, hogy elvileg szoftveresen szabályozható sok minden, és a "gyárilag 30 perc tétlenség utáni leállítás" még korábbra faragható.
Lapkakészlet: ASMedia ASM1153E.
Igazából én annak örülnék, ha 5-10 perc után kikapcsolná a hdd-t meg a házat is. Olvastam itt a fórumon hogy ez a típus is többféle lehet ami a lappkakészletet és annak szoftveres kezelhetőségét illeti. De ha webáruházból rendelem akkor nem láthatok bele a házba, nem láthatom a panel színét vagy a számokat az alkatrészeken. Melyik lenne a tuti megoldás?
A másik típusnál
AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3 csak annyi olvasható, hogy ez is leállítja és kikapcsolja a vinyót de nem tudom mikor, és ha nem optimális időben, akkor szoftveresen itt van e lehetőség állítani?
A média lejátszó 3.0 usb portján, kikapcsolt és készenléti üzemmódban nincs áram, ez biztos. Csak bekapcsolt állapotban ad le áramot.
Ha valaki tud kérem segítsen a döntésben, lehetőleg indoklással!
Köszönöm hogy meghallgattatok!

(#5463) King Unique válasza super dríve (#5462) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban az AXAGON EE35-XA3 külső házzal (még) nincsen konkrét tapasztalat, vagyis hogy ténylegesen mennyire oké, arról sincsen biztos információ. De amúgy ránézésre nem tűnik rossznak, a jellemzők alapján támogatja az alvó módot (10 perc inaktivitás után), az ára is kedvező, stb.
A Sharkoon Swift Case Pro külső házzal viszont van, ami egy többeknél bevált modell, szintén támogatja az alvó módot (30 perc inaktivitás után), viszont drágább pár ezerrel. Egyébként igen, mivel PID: 55AA azonosítójú, ezért szükség esetén és persze csakis saját felelősségre (!) lehet frissíteni a firmware-t, másikat (aminél pl. 10 perc után van alvó mód) rátenni. De csak a 10 vs. 30 perc miatt szvsz nem feltétlen érdemes piszkálni, alapesetben bőven jó az utóbbi érték is.

Az viszont más dolog, hogy ha támogatja a külső ház firmware szinten az alvó mód működését, akkor az az elsődlegesen támogatott környezet (PC, Mac & desktop OS) mellett médialejátszóhoz csatlakoztatva is működni fog-e. Lehet hogy nem (példa), vagy csak külön beállítás után (példa). Valamint az is kérdéses lehet, hogy a készüléket kikapcsolva a külső ház is kikapcsol-e automatikusan, leáll-e benne a HDD, amivel az utóbbi példához hasonlóan médialejátszónál szintén meggyűlt a baja a fórumtagnak, de végül talált rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#5464) super dríve


super dríve
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
Ezek szerint nincs egyértelmű választás, illetve annyi, hogy a Sharkoon egy "már beváltabb" és szoftveresen biztosan hozzáférhetőő típus, ha esetlegesen mókolni kell valamit az "altatás vagy leállítás időn"
Míg a másik típus :AXAGON esetében egy feltételezhetően fix opció ami szintén vagy működik, vagy nem médialejátszóval. Viszont ennél a típusnál valószínűleg nincs lehetőség a "belenyúlásra" szoftveresen.
Hát igen, a legjobb az lenne ha találnék olyan emberkét itt a fórumon, akinek van tapasztalata ezzel a hardver felállással.
Tehát mégegyszer leírom hátha szerencsém lesz!
Himedia q10 pro médialejátszó összekapcsolva
Sharkoon Swift Case PRO 4044951016310 házzal vagy AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3 házzal.
Minden tapasztalatot vagy észrevételt szívesen vennék azzal kapcsolatban hogy a fent említett két típus esetében leállnak e a vinyót, illetve kikapcsolt e a ház is tétlenség esetén?! Egyáltalán mik a működési tapasztalatok?
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel.: super dríve

(#5544) King Unique válasza Gabesz87 (#5543) üzenetére


King Unique
titán

Az AXAGON EE35-XA3 külső háznál a gyártó weboldalán (eleve azt kellene nézni) világosan le vannak írva az alábbiak.

Támogatja a 3,5 hüvelykes SATA III / II / I merevlemezeket, kapacitástól függetlenül.
Megfelel a Serial ATA 2.0 specifikációnak (SATA/300), legfeljebb 3 Gb/s átviteli sebességgel (300 MB/s).
Megfelel a Serial ATA 1.0 specifikációnak (SATA/150), legfeljebb 1,5 Gb/s átviteli sebességgel (150 MB/s).
A tok teljes sávszélességét / átviteli sebességét az alkalmazott SATA/300 interfész határozza meg (elméletben 3 Gbit/s).

Vagyis a külső ház nyilván kezel SATA III / II / I merevlemezeket egyaránt, max. USB 3.0 - SATA 3 Gbps alapú chip van benne. De az utóbbi is egylemezes kivitelben max. egy SATA3-as SSD-nél téma adatátviteli sebesség szempontjából, mivel a SATA3-as HDD-k jellemzően még a SATA2 szabvány elméleti (300 MB/s), illetve gyakorlati maximumát (~ 260-28X MB/s) sem képesek teljes mértékben kihasználni. Tehát egy SATA II / III HDD-hez ilyen szempontból nyilván bőven jó lehet ez a külső ház is. Ha esetleg SSD-vel akarnád használni, akkor lenne értelme olyannak, amiben SATA 6 Gbps alapú USB 3.0 chip van, mint pl. a Sharkoon Swift Case Pro. De egy 2,5" / M.2 SATA SSD-t alapesetben nyilván azon méretszabványnak megfelelő külső házba téve szokás használni, nem 3,5"-osban.

[ Szerkesztve ]

(#5597) BullZeye válasza King Unique (#5596) üzenetére


BullZeye
veterán

Axagon EE35-XA3

NAS-ban volt eddig a vinyó, nagyobbra váltás miatt külső offline mentésnek szedtem ki, és tettem tokba.
0/24 ment eddig 1 évet, esélye se volt kikapcsolni, és eldugott helyen, így nem hallottam még ezt a hangot.
Konkrétan olyan mint mikor kikapcsolsz relét, és csattan egyet (picit tompábban).
Fejlett energiagazdálkodás és akusztikai jellemzők szürkék a HDS-ben ennél a vinyónál.

Kipróbálom ezt a lemezleállítás funckió megakadályozását, hogy ez megoldja e a kattogást, ha igen, akkor tudom, hogy "normális" ez a hang. :)

Köszi a segítséget!

(#5602) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3 tapasztalat, csak így itt hagyom.

Egy routerre szerettem volna 3,5"-os HDD-t kötni, ehhez kerestem külső USB-s házat a minap. Körülnéztem, ez tűnt szimpatikusnak, és árban is barátságosnak látszott. Gyorsban meg is vettem, bele egy 1TB-os WD kék HDD-t, és irány haza beüzemelni. Összeraktam, rákötöttem a a Xiaomi Mi Router 3G routerre, semmi... Nem látja! Rákötöttem egy ASUS RT-AC57U-ra, nem látja. Átdugom a laptopra (Lenovo T500), nem látja sem Linux alatt, sem Windows alatt. Próba fiam gépén, ami egy újabb i7-es ASUS notebook, azon működik. Visszaballagtam vele az üzletbe, hogy ez így nagyon nincs rendben, azért egy USB port már nem űrtechnika, tehát szerintem illene működnie neki minden gépen, és nem csak random minden negyediken. Ott készségesek voltak és kicserélték egy másik "original" darabra, amit az imént próbáltam a laptopon (Lenovo T500), de ez ugyanúgy nem működik. Fiam gépén persze ez is oké, tehát nem egyedi eszközhibáról volt szó, hanem egyszerűen csak ez ilyen. Időközben a routerre vettem már egy Sharkoon Swift Case PRO-t, amivel persze semmi gond egyik routeren se és a laptopon se. Mondanom sem kell, a laptopon korábban volt már legalább két féle 3,5"-os, és legalább 5-6 féle 2,5"-os külső HDD ház, számtalan pendrive és más USB eszközök is, rádió adó-vevőt és rádió scannert programozok rajta rendszeresen, sosem volt még semmivel problémája, szóval erre sem tudom rákenni a hibát. A routereken 3.4-es Linux kernel fut, a rack dobozán 2.6 van megjelölve minimumként, tehát ezzel sem magyarázható a probléma. Nem állítom, hogy komoly eséllyel ez másoknál is így lesz, de gondoltam leírom, ha valaki ilyet szeretne venni, ez is meg legyen itt.

Részemről nem ajánlott!

(#5625) BullZeye válasza hdtomi (#5624) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem WD RED 6TB amihez vettem Axagon EE35-XA3 házat 4TB adat mozgatása után (több 100 millió fájl) 47°C ra melegedett fel szegényke 1 napnyi másolás alatt :)

A ház alumínium, de sokat nem ér, ha nem ér hozzá a vinyó, hogy leadja a hőt neki, és házban körülötte lévő levegő szépen szigeteli.

Mivel offline mentés így nem tulajdonítottam neki túl sokat, hisz áram nélkül hever egyenlőre asztalon, aztán széfben ha megérkezik, havonta csinálok egy manuális backupot, ahol rsync pár óra alatt lefut, már nem fogja fűteni, mert nagyrészt csak olvas akkor.

(#5641) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy kis tanácsot kérnék rack témában.
A jelenlegi felállás, van egy Samsung Story Station (USB 3-as) benne egy halódó 2 TB-os Samu vinyó, biztonsági mentésnek volt használva, de ez cserélve lesz. összesen ment 34(!!!) napot, de a kondíciója 52%-os, gyenge szektorok vannak rajta.
Van ezen kívül egy Axagon ADSA-ST mobil rack is, amiben nemrég egy 2 TB-os lemezről eltűntek az adatok (nem szenzitív, filmek voltak rajta).

A sztorihoz hozzátartozik, hogy volt nálam egy gép, amiben a winchester cserélve lett SSD-re, és le akartam menteni az adatokat a winchesterről (mint kiderült a gépben minden SATA kábel hibás volt, a HD Sentinel adat kapcsolati hibákat írt), de berakva az Axagonba, a winchester lefagyasztotta az én gépemet is. Kicsit lefőttem, mert a saját gépében sem akart utána indulni (ekkor derült ki a kábel hiba), de furcsa volt, mert maga a winchester jó volt, de mégis fagyasztotta a gépemet. Az USB 3-as csatlakozást mind a Samsung ST, mind az Axagon a monitorról kapj(t)a, ami azért nem gagyi darab (Acer Predator), de valami csak nem stimmel, mivel ahogy az Axagont rádugtam az alaplapi csatira, abban a pillanatban tökéletesen működött az Axagon ezzel a mentendő winchesterrel is.

A Samsung ST viszont már egyszer volt garanciában, mivel a benne lévő winchester tele volt hibás szektorokkal. Igazából nem tudom (nem emlékszem), hogy kompletten cserélték, vagy csak a winchestert benne, de valami csere volt.

Most lesz egy 4 TB-os winchester ilyen biztonsági mentésnek, de elgondolkoztam, hogy mennyire megbízható vajon a Story Station. Ugye ez egy kvázi régi darab, sebességével egyéb dolgaival (alvás, leválasztás, stb) minden rendben volt/van.
Illetve valószínűleg a monitor USB hubja felejtős lesz ilyenre, csak sajnos nincs már hely az alaplapon.

Ti mit javasolnátok? :F

Ha most venni kellene, akkor egy Axagon EE35-XA3-t tudnék jó áron szerezni. Ez mennyire ajánlott?

;) - The Power of the Light Side

(#5643) King Unique válasza Anonymus23 (#5641) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung STORY Station eleve egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, ami alapesetben nem arra való, hogy otthon szétszereljék és tetszőlegesen cserélgessék benne a HDD-t. Jó esetben technikailag ugyan működhet, de hogy esetedben biztosan fog-e, azt passzolom. Ilyen célra normál esetben külön javasolt megvenni egy standard külső házat, lásd példaként másik eseteknél említett modelleket. Ahol az AXAGON EE35-XA3 külső házról már volt szó itt a topikban többször, újabban volt is aki ilyet vett és leírta a tapasztalatát.

Az meg ugye alap, hogy ha sok gyenge / hibás szektor van a HDD-n és nagyon leesett kondíció stb., akkor arról le kell menteni az adatokat (ha lehet) és egy garanciális cserét megejteni, vagy annak híján eleve újat venni, használni helyette. Ahogyan az is, hogy az USB-tárolóeszközt elsődlegesen közvetlenül a PC USB-portjához csatlakoztatva javasolt használni, nem ilyen-olyan elosztóval (monitor hub), + kábellel, mert amiatt bizonyos esetekben lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

(#5707) King Unique válasza Technoman (#5705) üzenetére


King Unique
titán

Ha egylemezes, USB 3.0-s külső ház kell, akkor lásd más válaszokban, eseteknél leírt, linkelt modelleket (példák). Ahol arról nem minden esetben van konkrét információ, hogy 18 TB-os HDD-t kezelnek-e, meg nem is mindegyiknél tünteti ezt fel egyértelműen a gyártó. De pl. az egyes RaidSonic (ICY BOX) külső házak esetében a "Hard drive capacity unlimited" alapján elvileg nincsen jelenleg reális kapacitáslimit, valamint pl. az AXAGON EE35-XA3 ALINE modellenél sem, + az utóbbi az alvó, más néven készenléti módot (10 perc után) is támogatja, stb. Másik eset, hogy limitként azt adja meg a gyártó, amekkora HDD-vel ők tesztelték a külső házat, de attól még működhet akár nagyobb tárolókapacitásúval is. Erre jó példa a Sharkoon Swift Case Pro, amelynél 12 TB a gyártó által megadott névleges limit, de kezel 16 TB-os HDD-t is egyik fórumtag beszámolója alapján, meg akkor valószínűleg 18 TB-osat is, + szintén támogatja az alvó módot (30 perc után), stb.
Ha a társtopikban említettek alapján a médialejátszó is biztosan kezeli USB-n a 2+ TB-os külső merevlemezeket, illetve a GPT partíciós sémát, akkor azon oldalról is biztosított a megfelelő támogatás.

A hazai boltokban egyébként nemhogy értelmes áron, de jelenleg egyáltalán nem lehet kapni 18 TB-os WD Elements Desktop és WD My Book modelleket, max. 14 TB-osokat, legalábbis az árukereső találatai alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5723) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Adott egy [EE35-XA3] amiben a HDD üres járatban is két óra alatt eléri az 50 fokot.
Arra gondoltam a HDD-t tartó rögzítő sáv műanyag lemezeit kicserélném házilag fabrikált alumínium lemezekre a jobb hőelvezetés érdekében. Hangzatos, hogy a ház alumíniumból van de közvetlenül a HDD nem érintkezik vele.

Szerintettek ez az ötlet jó lehet vagy nem véletlenül vannak műanyag lemezek?
Van más oka is a műanyag lemezek használatának a költséghatékonyságon kívül?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#5725) King Unique válasza gezatata (#5723) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag elvileg megoldható, sőt volt itt már korábban hasonló eset, ahol a fórumtag a gyári, műanyag ékeket/lapokat házilag fabrikált alumíniumlapokra cserélte, de ő elsődlegesen a stabilabb rögzítés, nem a jobb hővezetés miatt. Viszont a műanyag meg abból a szempontból lehet előnyösebb, hogy akkor összerakásnál és szétszerelésnél nem fém a fémmel érintkezik, csúszik és okoz esetlegesen karcolásokat, már ha az említett külső háznál ez így van megoldva.

Egyébként az nem derült ki, hogy pontosan milyen HDD van ebben az AXAGON EE35-XA3 külső házban. Ha 5400-as helyett 7200 RPM-es, akkor nem meglepő, ha jobban melegedik, valamint akkor sem, ha pl. a fűtés miatt jelenleg magas a szobahőmérséklet. Viszont másrészt ez a külső ház támogatja a készenléti, más néven alvó módot, 10 perc inaktív állapot után átvált abba és ilyenkor leállítja a HDD-t, vagyis akkor pláne nem kellene melegednie. Kivétel, ha nem tud készenléti módba váltani, mert az OS / egy program folyamata időnként használja, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#5863) Moonwolf válasza King Unique (#5862) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Elnézést, másik rémlett. :)

Viszont melyiket lenne érdemesebb megvenni?
AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 (EE35-XA3)
nBase N-Drive EH35ND3

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#5872) jksx


jksx
senior tag

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a külső házba pl. Axagon EE35-XA3 belerakhatok-e WD NAS HDD-t? Nem okoz ez pl. adatvesztést, vagy nem megfelelő működést?

(#5873) King Unique válasza jksx (#5872) üzenetére


King Unique
titán

A téma topikjában a topikgazda már többször világosan leírta erre vonatkozóan a lényeget, vagyis hogy desktop környezetben a WD Red és Purple is normál merevlemezként működik és nem lesz a speciális üzemre tervezett mivoltuk miatt adatvesztés, mivel az a működés csak speciális környezetben (pl. NAS, DVR/NVR) lép érvénybe.

Itt probléma max. akkor lehet, ha a HDD nem USB-n az Axagon EE35-XA3 külső házba téve, hanem a PC-ben SATA-n / másik külső házban USB-n lett / lesz GPT szerint inicializálva és particionálva, de az is csak akkor, ha esetleg eltérő a logikai / fizikai szektorméret az Axagon külső ház és a PC / másik külső ház között + leginkább 2 TB feletti HDD tárolókapacitásnál, lásd más esetét. Ha eleve az említett külső házban lesz inicializálva és particionálva a HDD, akkor viszont értelemszerűen nem téma ez, meg akkor sem, ha a HDD esetleges ide-oda helyezésénél a külső ház és a PC is 512e alapon kezeli.

(#5890) kocsiska15


kocsiska15
tag

Üdv!
Nem vagyok nagy szakértő, és kicsit általánosabb jellegű kérdéseim vannak, de nem nagyon tudom pontosan hol érdemes feltenni őket, így itt próbálkozom, remélem oké. :)

Szóval lassan 2 éves lesz a gépemben lévő HDD és ráeszméltem, hogy a legtöbb rajta lévő dolog (képek, videók, fájlok, stb.) csak itt található meg, ami nagy hiba - ezért mihamarabb biztonsági másolatot szeretnék róluk készíteni, hogy nyugodtabban legyek. Sajnos azonban jelenleg nem nagyon van külső - belső HDD/SSD-kre nagyobb anyagi keretem, van viszont egy elérhető 3.5" belső HDD-m (WD5000AAJS) - a gond az, hogy az egyetlen hely a gépházamban már nyilván foglalt. (ezen kívül van még 2 db 2.5"-es hely).
Némi utánanézés után találtam ezt a "belső HDD + külső merevlemez ház" lehetőséget, ami nekem tetszik - egyrészt a fenti helyhiány és a rendelkezésre álló HDD miatt, valamint mert a bekötéséhez nem kell szétszednem a gépet. :D

Amire szeretném használni:
Most tényleg csak "passzív" adattárolásra, a jelenleg a PC-men található fájlok biztonsági másolatainak tárolására (tehát a másolás után menne a szekrénybe), ezt mondjuk néhány havonta megismételve.
Ha viszont ez egy hosszú távon is járható út, akkor későbbiekben vennék nagyobb méretű HDD-ket, amiken nagyobb fájlokat (pl. szerkeszteni való videókat) tárolnék.

A kérdéseim tehát:
1. Jól látom, hogy tényleg így működik a dolog? ( belső HDD megy a rack-be, USB-vel csatlakoztatva a PC-hez, és használható is) lehet hülye kérdés, csak biztosra akarok menni
2. Ez megegyezik egy külső HDD funkciójával/megbízhatóságával, vagy az jobb választás lenne ilyesmire?
3. Hosszú távon is működhet/megbízható? (tehát egyetlen rack-et veszek, és később belső HDD-ket)
4. Azért a 3.5"-es házakat néztem, mert ilyen a jelenleg elérhető HDD-m, de egyébként is érdemesebb ezt választani, vagy a jobb befektetni a 2.5"-be? (Egyébként a 2.5"-ek első pillantásra olcsóbbnak tűnnek + ebből elvileg van 2 üres helyem a PC-ben, tehát itt elvileg a belső tárolás is működhet ha az jobb)
+5. A gépbe való behelyezés szempontjából a 2.5"-es HDD és SSD között van különbség, vagy mehetnek ugyanarra a helyre, ugyanúgy? (nekem elvileg négy csavart kell becsavarozni a merevlemezbe és utána azokkal a helyére csúsztatni)

AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 (EE35-XA3) - ezt néztem ki én is (az első az árukeresőn..), és látom, hogy az összefoglalóban is ajánlott - tehát akkor ez rendben is lenne? :)

Bocsi a hosszú szövegért és sok kérdésért, csak szeretnék tisztában lenni a dolgokkal!
Köszi a segítséget előre is! :)

(#5891) King Unique válasza kocsiska15 (#5890) üzenetére


King Unique
titán

1. Igen, így működik (példa).

2. Van gyárilag készre szerelt 3,5"-os külső HDD (példa) és külön vásárolt 3,5"-os HDD + külső ház = külső HDD (példa), ahol mindkét esetben külső merevlemezről beszélünk, valamint mindkettőnél lehet pró és kontra egyaránt.

3. A megbízhatóság nagyban függ a megfelelő használattól, a külső házban lévő HDD minőségétől illetve megbízhatóságától is, stb. Ahol 1 db egylemezes külső ház normál esetben egyszerre 1 db HDD-hez használatos, ha a HDD-k gyakori cserélgetése vagy több HDD egyidejű használata a cél, akkor adott a többlemezes külső ház (példa), HDD dokkoló (példa) és az IDE/SATA - USB adapter (példa) használatának lehetősége.

4. Ha 3,5"-os HDD-ről van szó, akkor értelemszerűen ahhoz való 3,5"-os külső házat kellene venni, nem 2,5"-os HDD-hez valót. Azt pedig nyilván fixen el kellene dönteni, hogy most 3,5"-os vagy 2,5"-os HDD kell-e, a PC-be beépítve és SATA-n használva vagy USB-n külső HDD-ként, stb.

5. A belső HDD / SSD PC-be való behelyezése, beépítése nem ennek a topiknak a témája, itt értelemszerűen a 3,5"-os HDD-khez való külső házak, dokkolók, adapterek, az azokba történő beépítés és külső merevlemezként történő használat a téma. De az előbbire is adja magát logikusan a válasz, látszik hol vannak az adott 2,5"-os HDD-n és SSD-n a furatok a csavaroknak, hogyan rögzíthetők az adott PC-ben, stb.

Igen, a célra akár az AXAGON EE35-XA3 Aline Box egylemezes külső ház is megfelelhet, bár annál is akadt pró és kontra vélemény egyaránt, lásd a topikba írt rövid beszámolókat.
Ha egyéb 3,5"-os külső házak + akár HDD dokkolók és adapterek is érdekelnek, akkor lásd a topik téma összefoglalójában lévő információs táblázatot, valamint beszámolókat és teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#5895) kocsiska15 válasza King Unique (#5891) üzenetére


kocsiska15
tag

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem így, mert gondoltam a részletesebb háttérinfóval jobban személyre szabott válaszok jöhetnek, mivel abszolút tapasztalatlan vagyok ilyen téren, a fórumon jelenlévők viszont meg tudják osztani a tapasztalatokat, tippeket - illetve ha valamit nem jól logikáztam vagy nem jól látok akkor kijavítanak ami szintén nagy segítség. :) - ezért is jöttek kicsit topik-idegen kérdések, nehogy az legyen, hogy valamilyen lehetőség fölött elsiklottam...

"Azt pedig nyilván fixen el kellene dönteni, hogy most 3,5"-os vagy 2,5"-os HDD kell-e" - igen, persze, ezért szerettem volna tudni, hogy van-e valamilyen lényegesebb a különbség a kettő között, hogy tudjak dönteni. :) (nyilván a magán a méreten kívül).
Alapból a 3.5" felé hajlok, de csak mert a jelenlegi 2 HDD-m is ilyen..

Igazából nagyrészt a helyzetem miatti legjobb ár/érték megoldásra irányult a kérdésem, hogy nem járok-e rosszul vele ha most csak egy ilyen külső házra költök, és ezt egyfajta befektetésnek is veszem, azaz egy külső HDD helyett egy ház most + esetleges HDD(k) később
[saját logikám szerint: 1. ez most a legolcsóbb megoldás 2. van is kéznél egy kisebb HDD-m, tehát azonnal felhasználhatom 3. később is tudok venni bele 3.5"-os HDD-t külön, ami olcsóbb mint az SSD (?), ill. a 3.5" belső HDD-k általánosságban gyorsabbak mint a külső HDD-k (mármint gyakrabb látok 7200rpm-eseket köztük (?) ) - csakis adattárolásra kell, tehát keveset lesz használatban, nagyrészt nyugisan fognak ülni a szekrényben a HDD-k is és a ház is]

vagy saját tapasztalat szerint már akkor inkább érdemesebb rászánni a pénzt mondjuk egy külső HDD-re vagy valami más megoldásra
vagy mindkettővel hasonló a helyzet, szóval azt válasszam amelyik jobban illik a helyzetemhez (ami nekem ugye a külső házas megoldás). ...hú, remélem érthető mit akarok kihozni belőle... :D

Ez a "többlemezes külső ház / HDD dokkoló" téma egyébként tetszik, de ahogy írtad gyakori csere ill. több merevlemez egyszerre való használatához ajánlott inkább - ami most nálam pont az ellenkezője mint amit szeretnék. Elsődleges funkciója csakis az lenne, hogy kimásolnám a fontos fájlokat rá, hogy biztonságban tudjam őket, szóval csak akkor lenne bekapcsolva amikor ezt végezném, azaz ritkán, pár havonta talán. Így erre gondolom felesleges a dokkoló, még ha később vennék is egy nagyobb HDD-t akkor is (de csak hogy jól értem-e, példa: egy streamer aki felveszi a játékait nagy felbontásban és szeretné elmenteni, hogy később mondjuk szerkeszthesse őket - neki már megéri, ha több HDD-je van, akár rögtön is rögzítheti is a nagyobb felvételeket, fájlokat, meg ilyesmi).

A megbízhatóság alatt olyasmire is gondoltam, hogy pár komment szerint vannak házak amik nem képesek kezelni HDD-ket bizonyos méret felett... erről fogalmam sincs mennyire lehet igaz ( pl. az általam is kinézett AXAGON EE35-XA3 Aline Box esetében - a leírás szerint: "Támogatja a 3,5 hüvelykes SATA III / II / I merevlemezeket, kapacitástól függetlenül").
Szóval ebben is szerettem volna tisztán látni, oda kell-e figyelni erre, vagy csak felesleges "ijesztgetés".
Az mondjuk fontos lenne, hogy képes legyen nagyobb HDD-t is kezelni, mert úgy vagyok vele, hogy legalább 2TB-osat (de akár 4-5 is lehet) vennék később inkább mintsem több kisebbet.

Egyébként az is tetszik amit te linkeltél: LC-Power LC-35U3 Sirius rack - ha nem gond a kérdés, a saját véleményed szerint ez és az AXAGON között melyik tűnik jobb választásnak? Kb. egyforma árban vannak úgy látom. Esetleg másikra tipp ennél nem drágábban? (bár az összefoglalóban lévő táblázatot nézegetve is ez a kettő tűnik jónak)

Még egyszer bocsi a sok szövegért, és köszi a türelmed, igyekszem tisztán átlátni és megérteni mindent - ami azt illeti ma már rengeteget tanultam a témában! :)

(#5896) jksx válasza kocsiska15 (#5895) üzenetére


jksx
senior tag

Szia!
Én egy Axagon EE35-XA3-ast használok egy WD Red+ 2TB-os lemezzel adatmentésre. Rendesen működik.

(#5908) kocsiska15 válasza jksx (#5904) üzenetére


kocsiska15
tag

Na, kis helyzetjelentés, ha érdekelne bárkit is... :D
Két napon belül nálam volt az AXAGON Aline Box 3.5 (EE35-XA3), ma értem rá beüzemelni - az összerakása kicsit tényleg szöszölősebb volt, mint ahogy azt én elméletben gondoltam (nyilván mindenféle háttértudás nélkül) persze egyáltalán nem volt bonyolult. A műanyag sínekről lecsiszolódott egy kis forgács, valóban szűkös volt a dolog - de mivel ugye említetted ezt, számítottam valami ilyesmire és nem gondolkodtam túl a dolgot szerencsére, innen is köszi ezért. :K
Végül minden a helyére került stabilan, és miután csatlakoztattam a PC-hez azonnal felismerte a Windows mindenféle probléma nélkül. Igaz, közben kiderült, hogy már voltak a HDD-n dolgok, 1-2 éve tehettem rá biztonsági másolatként, csak elfeledkeztem róla... :DDD Persze ez nyilván nem probléma, minden fájlt sikerült olvasni is simán.
Másolgatni még nem értem rá, de leválasztás után magától leállt, nem tapasztaltam problémát ezzel sem.

Szóval úgy tűnik működni fog ez a dolog, köszönöm a segítséget, útbaigazítást! :)

(#5924) Roxkex válasza Roxkex (#5923) üzenetére


Roxkex
senior tag

Időközben maga a vinyó az inkább egy 2TB-os Seage SkyHawk lesz de a ház az továbbra is Axagon EE35-XA3 lenne hozzá, ha jó szerintetek is. Nem igazán kell továbbra se semmi "brutál nagy extra" :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#5926) Roxkex válasza King Unique (#5925) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igazság szerint, azért tervezem a 3,5-et mert hordozhatóság semennyire sem számít ! És akkor már inkább legyen egy picit nagyobb de gyorsabb, jobb és olcsóbban - hacsak nem igaz valamelyik kijelentés -.
Igen külön vett ház és lemez lesz végül. A már fentebb említett Seagate SkyHawk mellé a Axagon EE35-XA3-as házzal.

Köszi szépen a tippet elolvasom a "tárgyalást" :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#5941) Roxkex válasza Roxkex (#5929) üzenetére


Roxkex
senior tag

Végül meglett az Axagon EE35-XA3 ház egy 2tb seagate skyhawk vinyóval teljesen jól teszi a dolgát. Kicsit talán "ha gos" ahogy az fa asztalon van lerakva mert be rezonálnak a dolgok - mmint csak a hang na értitek biztos "korán van"...
De majd úgyse a hálószobába lesz...

Köszi a tippeket ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#5943) King Unique válasza vond (#5942) üzenetére


King Unique
titán

Hasonló árkategóriában pl. az USB-C fizikai interfészes ORICO 3588C3 külső ház is szóba jöhet, azzal van itt tapasztalat és összességében jókat írtak róla, kapható a hazai webáruházakban is az árukereső találatai alapján, stb. Viszont a termékspecifikáció alapján max. 10 TB-os HDD-t kezel, bár az ennél is lehet csak névleges - csak akkorával tesztelte a gyártó és azért azt adta meg - és nem tényleges limit, ahogyan pl. a Sharkoon Swift Case Pro esetében a 12 TB, holott volt akinél 16 TB-os HDD-t is gond nélkül kezelt. Ahol az utóbbi külső ház jelenleg valóban nem érhető el a hazai webáruházakban, de ez nem feltétlen jelenti azt hogy maga a termék forgalmazása szűnt meg végleg globális szinten, mivel a gyártó weboldalán még EOL minősítés nélkül szerepel a termékkínálatban.

Ha olyan egylemezes (1 db HDD-t fogad) külső ház kell, aminél nincsen a HDD tárolókapacitása limitálva, akkor pl. az AXAGON EE35-XA3 Aline Box ilyen szempontból jó választás lehet, ami ennél és ennél az esetnél lett itt a topikban mostanában kitárgyalva, kapható a hazai webáruházakban és még olcsóbb is mint az előbbi két külső ház, stb.

Következő lehetőség pl. a RaidSonic (ICY BOX) egylemezes termékkínálata, azoknál szintén nem szokott limitálva lenni a HDD tárolókapacitása, legutóbb pl. az ICY BOX IB-377-C31 modellről készül itt a topikban beszámoló, ami alapján 12 TB-os HDD-t gond nélkül kezelt, stb. Viszont ez USB 3.1 Gen 2 Type-C interfészes külső ház és már csak emiatt is drágább az előbbieknél.

[ Szerkesztve ]

(#5989) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az Axaon EE35-XA3 ALINE box ház ajánlása azért csak halvány zöld jelölésű mert kissé melegednek benne a meghjatók?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6081) King Unique válasza racskobalazs (#6080) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos hogyan értendő az "ajánlott asm chippel" és hogy pontosan melyik külső házról van szó, de pl. ASM1153E vezérlővel a téma összefoglalóban is szereplő AXAGON EE35-XA3 ALINE külső ház számos hazai webáruház kínálatában megtalálható jelenleg az árukereső találatai alapján, az ára pedig általánosan 9-10 ezer forint körüli.

A téma összefoglalóban eleve vannak információk HDD dokkolókról is, többek között pl. az AXAGON ADSA-ST kétlemezes dokkolóról, aminél a HDD-k max. tárolókapacitása nincsen korlátozva, offline klónozási funkcióval rendelkezik, támogatja a készenléti (alvó) módot, szintén számos hazai webáruházban kapható az árukereső találatai alapján, stb.
Egyéb egylemezes / kétlemezes dokkolókkal kapcsolatosan lásd a linkelt példákban, válaszokban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#6124) King Unique válasza mistake767 (#6123) üzenetére


King Unique
titán

Ha egylemezes (1 db HDD-t fogadó) külső ház kell Type-C (USB-C) fizikai csatlakozóval, akkor ott van pl. a nemrég egy másik válaszban említett ICY BOX IB-377-C31 külső ház, azzal van is itt a topikban tapasztalat és megtalálható a hazai webáruházak kínálatában.
Másik lehetőség vásárolni egy olcsóbb, USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1) külső házat USB-B - USB-A csatlakozással - pl. AXAGON EE35-XA3 ALINE box, Kolink HDSUB3U3, stb. - , majd ahhoz pl. USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) alapon egy Type-B - Type-C kábelt / Type-A - Type-C adaptert és úgy oldani meg a PC / Mac Type-C (USB-C) portjához történő csatlakoztatást.

"Type C usb portra kötném és szeretném ha ugyanezen kábelen kapná a működéshez szükséges energiát is."

3,5"-os HDD-khez jelenleg nem nagyon létezik olyan külső ház vagy dokkoló, ami csak USB-s tápellátással üzemelne, az előbb linkelt ICY BOX IB-377-C31 külső ház tápellátása is eleve külső adapterrel történik. Bár a Seagate kínálatában volt korábban Innov8 néven csak USB-s tápellátású 3,5"-os gyárilag készre szerelt külső HDD, de ahhoz egyrészt minimum USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) Type-C port kellett a külső tápegység nélkül működéshez, másrészt az eleve egy speciális megoldás volt, ami aztán végül széles körben nem terjedt el.

[ Szerkesztve ]

(#6125) mistake767 válasza King Unique (#6124) üzenetére


mistake767
csendes tag

Mivel nem megoldható az USB-s tápellátás, így könnyű szívvel engedem el a Type-C csatlakozást és ajánlásod alapján utána olvastam a felsorolt külső házaknak.
Úgy tűnik ár-teljesítmény arányában nagy népszerűségnek örvend az Axagon EE35-XA3, én is megpróbálkozom vele.
Köszönöm szépen az útmutatást!

(#6156) King Unique válasza omfgk (#6154) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha USB 3.0-s egylemezes külső ház kell olcsón a hazai webáruházak kínálatából, akkor pár-néhány hónapja még pl. az AXAGON EE35-XA3 ALINE box és Kolink HDSUB3U3 külső házak ára volt kedvező, de újabban már azok is drágábbak lettek.
Az előbbieknél olcsóbb a hazai webáruházak kínálatában pl. az USB 3.0-s nBase N-Drive EH35ND3 külső ház és annak USB 2.0-s EH35NDS változata lehet. Bár egy másik esetnél az előbbi volt akinél nem kezelt egy 4 TB-os HDD-t, holott USB 3.0-s külső házaknál a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású HDD-k támogatása általában alap szokott lenni.
A hazai webáruházak árainál olcsóbban pl. Amazon, AliExpress, eBay és társaik online piacterek kínálata jöhet szóba, de hogy ott éppen mi most a legjobb vétel, afelől értelemszerűen az Amazon, BestBuy topik, eBay, eBay-es kütyük kis pénzért, stb. topikokban, célirányosan azok valamelyikében is javasolt érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#6233) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Látom sajnos a jól bevált Sharkoon Swift Case Pro-t nem gyártják már. Van valami hasonló jó ajánlat? Családi videókat, képeket archiválnék WD Red Plus 4TB-ra. Axagon EE35-GTR vagy EE35-XA3-ra gondoltam.

(#6234) King Unique válasza pinnacle (#6233) üzenetére


King Unique
titán

A kettő közül az EE35-XA3 külső házzal vannak itt tapasztalatok, olyat már vettek és használnak itt többen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.