Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5895) kocsiska15 válasza King Unique (#5891) üzenetére


kocsiska15
tag

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem így, mert gondoltam a részletesebb háttérinfóval jobban személyre szabott válaszok jöhetnek, mivel abszolút tapasztalatlan vagyok ilyen téren, a fórumon jelenlévők viszont meg tudják osztani a tapasztalatokat, tippeket - illetve ha valamit nem jól logikáztam vagy nem jól látok akkor kijavítanak ami szintén nagy segítség. :) - ezért is jöttek kicsit topik-idegen kérdések, nehogy az legyen, hogy valamilyen lehetőség fölött elsiklottam...

"Azt pedig nyilván fixen el kellene dönteni, hogy most 3,5"-os vagy 2,5"-os HDD kell-e" - igen, persze, ezért szerettem volna tudni, hogy van-e valamilyen lényegesebb a különbség a kettő között, hogy tudjak dönteni. :) (nyilván a magán a méreten kívül).
Alapból a 3.5" felé hajlok, de csak mert a jelenlegi 2 HDD-m is ilyen..

Igazából nagyrészt a helyzetem miatti legjobb ár/érték megoldásra irányult a kérdésem, hogy nem járok-e rosszul vele ha most csak egy ilyen külső házra költök, és ezt egyfajta befektetésnek is veszem, azaz egy külső HDD helyett egy ház most + esetleges HDD(k) később
[saját logikám szerint: 1. ez most a legolcsóbb megoldás 2. van is kéznél egy kisebb HDD-m, tehát azonnal felhasználhatom 3. később is tudok venni bele 3.5"-os HDD-t külön, ami olcsóbb mint az SSD (?), ill. a 3.5" belső HDD-k általánosságban gyorsabbak mint a külső HDD-k (mármint gyakrabb látok 7200rpm-eseket köztük (?) ) - csakis adattárolásra kell, tehát keveset lesz használatban, nagyrészt nyugisan fognak ülni a szekrényben a HDD-k is és a ház is]

vagy saját tapasztalat szerint már akkor inkább érdemesebb rászánni a pénzt mondjuk egy külső HDD-re vagy valami más megoldásra
vagy mindkettővel hasonló a helyzet, szóval azt válasszam amelyik jobban illik a helyzetemhez (ami nekem ugye a külső házas megoldás). ...hú, remélem érthető mit akarok kihozni belőle... :D

Ez a "többlemezes külső ház / HDD dokkoló" téma egyébként tetszik, de ahogy írtad gyakori csere ill. több merevlemez egyszerre való használatához ajánlott inkább - ami most nálam pont az ellenkezője mint amit szeretnék. Elsődleges funkciója csakis az lenne, hogy kimásolnám a fontos fájlokat rá, hogy biztonságban tudjam őket, szóval csak akkor lenne bekapcsolva amikor ezt végezném, azaz ritkán, pár havonta talán. Így erre gondolom felesleges a dokkoló, még ha később vennék is egy nagyobb HDD-t akkor is (de csak hogy jól értem-e, példa: egy streamer aki felveszi a játékait nagy felbontásban és szeretné elmenteni, hogy később mondjuk szerkeszthesse őket - neki már megéri, ha több HDD-je van, akár rögtön is rögzítheti is a nagyobb felvételeket, fájlokat, meg ilyesmi).

A megbízhatóság alatt olyasmire is gondoltam, hogy pár komment szerint vannak házak amik nem képesek kezelni HDD-ket bizonyos méret felett... erről fogalmam sincs mennyire lehet igaz ( pl. az általam is kinézett AXAGON EE35-XA3 Aline Box esetében - a leírás szerint: "Támogatja a 3,5 hüvelykes SATA III / II / I merevlemezeket, kapacitástól függetlenül").
Szóval ebben is szerettem volna tisztán látni, oda kell-e figyelni erre, vagy csak felesleges "ijesztgetés".
Az mondjuk fontos lenne, hogy képes legyen nagyobb HDD-t is kezelni, mert úgy vagyok vele, hogy legalább 2TB-osat (de akár 4-5 is lehet) vennék később inkább mintsem több kisebbet.

Egyébként az is tetszik amit te linkeltél: LC-Power LC-35U3 Sirius rack - ha nem gond a kérdés, a saját véleményed szerint ez és az AXAGON között melyik tűnik jobb választásnak? Kb. egyforma árban vannak úgy látom. Esetleg másikra tipp ennél nem drágábban? (bár az összefoglalóban lévő táblázatot nézegetve is ez a kettő tűnik jónak)

Még egyszer bocsi a sok szövegért, és köszi a türelmed, igyekszem tisztán átlátni és megérteni mindent - ami azt illeti ma már rengeteget tanultam a témában! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.