Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4259) batagy válasza mclaren777 (#4258) üzenetére


batagy
őstag

Hello!

Nos, az Inicializálás azt jelenti, hogy a partíciós rendszert törölted és újat hoztál létre. User error. Ami azt jelenti, hogy törölted a teljes fájlrendszert rajta! Kétszer is, egyszer mikor az USB rackbe tetted, másodszor pedig amikor a gépbe visszaraktad. Szóval nem csoda, hogy az eredeti asztaliban sem látja már a partíciókat.

Nem kellett volna inicializálást végrehajtani.

Az más kérdés, hogy az USB rackbe rakva miért nem ismerte föl. A gépben eredetileg GPT partíciós rendszer volt? Lehetséges hogy a Captiva nem támogatja a GPT-t, ezt nem tudom, és ott akkor MBR-re nyomtál? Aztán a gépbe visszarakva megint GPT?

Innentől adatvisszaállító programokkal próbálkozhatsz, hátha még sikerül valamit visszakapnod.
A legfontosabb dolog, hogy semmit ne írj a vinyóra, és semmilyen más műveletet se hajts végre!

Különféle programok vannak ilyen célre. Legegyszerűbb pl. a Recuva. Fizetős komolyabb pl. az Active Partition Recovery. Ha ingyen szeretnél dolgozni, legjobb erre a célra a Testdisk, szerintem van Windows-os ás Linuxos változata is. Annyira nem vagyok képebn ezekkel, átfáradhatsz ebbe a topikba vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.