Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kopogo válasza Bogyó bá' (#250) üzenetére


kopogo
tag

okés rendben de valami különbség minőségbe vagy valami másba az 1 gumis azt mondja nincs a másik azt hogy van.nem tudom eldönteni szalonból vagy gumistól vegyen az ember téli gumi szettet gumi+lemezfelni+tpms

(#252) Bogyó bá' válasza kopogo (#251) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem nincs TPMS-em (öreg a Ceed-em :B ), de abból biztosan gyárit vennék - ez a szívásoktól mentes élet záloga.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#253) Akula válasza kopogo (#249) üzenetére


Akula
őstag

Ha mindkettő új, semmi.
De mondok egy jobbat. NAgyon sokan vannak akik lemezfelnivel jönnek ki a szalonból, mert nem volt pénzük egyel magasabb kategóriára, az autóhiteltől meg kirázza a hideg őket.. Aztán egy-két hónap múlva mikor egyenesbe jönnek eldöntik, hogy mégiscsak kéne az az alufelni, mert a szomszédnak is az van és nagyon szép (egyébként ezen kívül más előnye a lemezzel szemben nincs is). Ekkor elhatározzák, hogy megveszik és átrakatják rá a gumit. Télen úgyse járnak vele, mert az káros az autónak, így feleslegessé válik egy garnitura lemezfelni. Sokkal olcsóbban jutsz hozzá, mint bármely kereskedőnél, legyen az márkaszerviz, vagy gumis a panel alatt a garázsban.
Vatera, Car racing, jófogás a barátod :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#254) bads1


bads1
aktív tag

Új Sportage-re ti mit vennétek télire, gyári lemezfelnit 16-17" méretben és rá egy téligumi szettet vagy a 17-es alura simán egy télit és cserélgetni évente?
Tudom pénztárca függő, de talán télre mégiscsak jobb választás egy 16-os lemez ballonosabb télivel vagy rosszul gondolom?

mod: ja, az autó nagyon keveset megy, 6-8 ezret évente max.

[ Szerkesztve ]

(#255) Gombinyó válasza bads1 (#254) üzenetére


Gombinyó
őstag

Négy évszakosat.

[ Szerkesztve ]

(#256) Akula válasza bads1 (#254) üzenetére


Akula
őstag

Ha télen is használni akarod kétféle gumival, akkor a gumi átszerelést nem úszod meg, hiába keveset megy évente a kocsi. Ez a legnagyobb pénzkidobás, hacsak a hevrod nem gumis és megcsinálja neked egy tenyérbecsapásért. Én tegnap cseréltettem a Riora a téli gumit. Nekem átszerelés van lemezfelnin, de csak azért, mert nem tudtam még összeszedni a pénzt 4 másik felnire és hozzá a 4 TPMS jeladóra és azok feltaníttatására.
Amit én megkérdeztem a szakemberektől és neked talán kellhet a döntéshez: lesz-e baja a guminak a sok le-fel szereléstől? Igen. És nem azért, mert tágítani kell a belső köpenyt amikor ráhúzzák az abroncsra, hanem mert amikor leszerelik róla, a gumit összenyomja két pofa, így választják le a fémről amire rátapadt fél év alatt. Ez az összenyomás árt az abroncsnak.
Kell-e félni, hogy tönkremegy a gumi? Neked igen, nekem nem. Aki alig használja a gumit, annak sokáig megvan a gumi és még tíz év múlva is azzal jár, amikor a gumi már más öregségi állapotban van. Én 12000-t megyek évente és mire tönkre megy, már le is cseréltem, mert elkopott.
Most jön a javaslatom. És várom a kommenteket rá, mert sokan vagyunk és hátha más másképp gondolja: mivel keveset megy a kocsi, neked nem munkaeszköz, nem fogsz taknyos, havas időben elindulni, mert nem muszáj. Lehet, hogy a téli gumi sem annyira fontos oda. Tegyél fel egy másrkásabb és tesztben megerősített négy évszakost és ne foglalkozz cserélgetéssel!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#257) bads1


bads1
aktív tag

Én is négy évszakosra gondoltam, ez esetben még az a legköltséghatékonyabb megoldás..
225/60/R17 a gyári méret, erre milyen négy évszakost tudnátok mondani? Jol olvasom TPMS szenzort is kell vennem hozzá?

(#258) bajnokpityu válasza bads1 (#257) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tpms-t felnihez veszel, nem gumihoz.
6-8ezer esetén tényleg kb mindegy, mi van rajta, de mi évi 12höz már csereberélünk.
hiába fejlődtek sokat a 4 évszakosak, de azért nem ugyanaz, és pont féktávon érzem a nagy difit. valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ha egyszer pont az a 30cm, amivel jobb egyik a másiktól, pont az kéne, akkor megéri a jobb gumi.

sportagenek olyan fasza a gyári mérete, hogy vannak a kinaiak, a hankook, és kb ennyi, a komolyabb márkák horror áron adnak rá. de a tetves kinai is kb annyi ebben a méretben, amivel más méretben válogatok a prémiumok között.

és ráadásul nem vagyok oda azokért a hankook tipusokért, amiket erre a méretre gyártanak. s2 meg icept van a másik autón, azok piszok jók, de a sportage-é harmatos..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#259) bads1 válasza bajnokpityu (#258) üzenetére


bads1
aktív tag

Igen látom gyenge a felhozatal ebben a méretben. lehet mégis kisebb lemezfelni + téli kombó lesz a megoldás.

(#260) Gombinyó válasza bads1 (#259) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#261) Akula válasza Gombinyó (#260) üzenetére


Akula
őstag

az szerintem is jó

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#262) biker


biker
nagyúr

Ma megjött a kolléga Stonicja
Én még jó pár hónapot várok a Konámra...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#263) kisza25 válasza biker (#262) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Melyik motor?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#264) biker válasza kisza25 (#263) üzenetére


biker
nagyúr

1.4 LX exclusive

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#265) kisza25 válasza biker (#264) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok neki, mondjuk ennyiért már az új ceedet vettem volna, ezt az 1,25-el vezettem, azzal nem volt az igazi

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#266) Akula válasza kisza25 (#265) üzenetére


Akula
őstag

Az 1.25 a Rio-t nem repíti, de elviszi. Ide viszont kevéske, mert nagy a kaszni. Szerintem az 1.4 sem lesz az istálló tenyészcsődöre, de el lehet vele korzózni. Sajnos ez a trend, vagy kicsi turbós, vagy nem megy.
Hová lett a jó kis 2.0-s GDI?Sportage és Carens azt kapta 2015-ben, én meg bolond voltam és nem azt vettem, hanem toyotát.

Jól látom, ez már téli gumival jött ki? Vagy azt pluszban kérte rá?

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#267) kisza25 válasza Akula (#266) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Teljesen más a váltó kiosztás a rioban és a stonicban
Amúgy 50 kg van közöttük
A stonicban már 100- nál 3000-et forog 120- nál meg 4000-et, a Rio 130-nál forog 3500-at és 140-nél 4000-et,
Kb olyan a fordulatszám stonicban 5. -ben, mint rioban 4.-ben.
Magyarán stonicot városra szánták, rio-val azért el lehet lenni pályán is
Nálam ez miatt esett ki. Stonic-ot 1,25-el 3,95M elhozhattam volna, de 1,4 már 4,35M lett volna, a ceedet bronz felszereltséggel meg 4,55M
Az 1,25 stonic elvérzett a váltó miatt, 4M+ meg nem volt szánva autóra.
Így lett végül Tipo, amiben amúgy ugyanolyan rövid a váltó, mint stonic-ban, csak van 6. és 1,4- es, pont akkora motorral, mint a ceed, akkora súllyal, mint a stonic

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#268) biker


biker
nagyúr

Operatív lízing, nem vétel, a téli gumit már így kértük, a nyári a gumisnál várja a tavaszt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#269) Akula válasza biker (#268) üzenetére


Akula
őstag

minden világos.
nálunk is most van a cégnél a gumi csere

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#270) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Hyundai Genesis Coupe-t van olyan aki jobban ismeri? Az a kis 2 literes turbós motorka mennyire megbízható? Sok rosszat nem találtam róla. Meg csak nem annyira szar ha újonnan 5 év korlátozás nélküli garanciát vállaltak rá. :)

2011 és 2012-es modelleket nézegetem.

Smoke some weed nigga!

(#271) Akula válasza Wiz Khalifa (#270) üzenetére


Akula
őstag

A kocsiról sokat nem tudok, mert európai piacra nem hozták, de a motor miatt nem kell aggódnod. Ezt kapta meg az első generációs ix35 és sportage a legmagasabb elérhető felszereltségű szinten, majd később a sport santa fe és sorento is. De amitől megnyugszol: ezzel szerelik a legkisebb stingert. Ez már önmagáért beszél.
Majd azért figyelj, mert a trafi rohadt drága :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#272) Wiz Khalifa válasza Akula (#271) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na ez jó hír. :)

Ami igazán tetszik rajta hogy a Tiburon utódja és a Tiburon is mindig tetszett. És ez legalább egy jó kis turbós motor. Lecserélem a lefújó szelepet meg egy kicsit jobb kipuffot kap és máris tetszetősebb lesz. :DDD [link]

És a kasztnik (a koreai kocsikra értve) mennyire rohadósak? Nem ismerem őket annyira.

Jelenleg amúgy egy 1994-es Opel Calibra-t hajtok amit tervem szerint 6 év múlva akartam volna lecserélni. De ez a gépezet úgy megtetszett hogy lehet hamarabb le fogom cserélni. :DDD

Egyébként tervem szerint németből fogom behozni ha tényleg egy ilyet vennék. Ott azért nagyobb a választék. Csak azt sajnálom hogy a Lime Green-be alig van pedig az áll neki a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#273) Akula válasza Wiz Khalifa (#272) üzenetére


Akula
őstag

Lime Green. Hát tudsz élni! :C

Kaszniról nem tudok semmi. Az első koreai kocsim van, 2015-ös.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#274) Wiz Khalifa válasza Akula (#273) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem gyönyörűen áll neki. :)

Amúgy azt olvastam hogy Infinity hangrendszer van benne. Ez csak névrokon (vagy fantázia név) az Infinity kocsi márkával? Vagy ők készítik bele? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#275) Gombinyó válasza Wiz Khalifa (#274) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az Infinity hangfalakat gyárt, elég jó cuccaik voltak/vannak. [link]
Az autóhoz nem tudom van-e közük. Nem valószínű...

(#276) Wiz Khalifa válasza Gombinyó (#275) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. Tényleg. Régen hallottam már róluk. :)

Valamiért nem ugrott be mint hangcucc gyártó. Csak mint az autó márka. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#277) kisza25 válasza Wiz Khalifa (#274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szép, jó ez a szín :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#278) Wiz Khalifa válasza kisza25 (#277) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Neked már van pár éve koreai kocsid. A kasztniról mit tudnál mondani? Mennyire rohadósak? :)

Smoke some weed nigga!

(#279) IreN!CuS válasza Wiz Khalifa (#278) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nincs semmi gond a kasztnival az én Ceedem ( 2008as első genes ) nem rohadt pedig volt pár szezon amikor végig kint áll télen nyáron. Kőfelverődésnél ahol lejött a festék nyilván elkezdett rozsdásodni, de ha le volt kezelve nem volt vele utána gond.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#280) Wiz Khalifa válasza IreN!CuS (#279) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na ez jó hír. :)

Köszönöm az infókat. :R

Smoke some weed nigga!

(#281) Akula válasza Wiz Khalifa (#278) üzenetére


Akula
őstag

nyugi, ez nem mazda ;]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#282) kisza25 válasza kisza25 (#277) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem ezt akartam hanem :K csak mellé nyomtam bocsi :B
Tetszik a színe
A rohadásra: a legidősebb 5,5 êves volt, kia pro ceed, Ausztiában használtam, de nem volt nyoma rozsdának
Az i20 csak 3 éves volt, modjuk ott a hátsó dobfék nem volt szép, de máshol nem volt rozsda, az i30 meg 4 éves volt azon sem volt rozsda

Viszont elég vékony a festés, a metál nagyon könnyen sérül, a matt jobban bírja

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#283) Wiz Khalifa válasza kisza25 (#282) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát max akkor azt meg tudom oldani hogy mivel ebbe a zöldbe elég ritka szegény akkor veszek akár milyen színbe amibe találok csak jó állapotú legyen. És akkor kevertetek ki ugyan ezt a zöldet fényesbe nem mattba fújható fóliába. És akkor az egész kocsit bevonom azzal a réteggel. Így megvédi a sérüléstől de el is lehet távolítani ha valami miatt el kell. :) Erről a fajtáról beszélek. [link] Persze azért nem ilyen hanyag megoldással meg nem ilyen mattot mert nem szeressem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#284) kopogo


kopogo
tag

Nyíregyházi Automery Hyundai szalonról van valakinek valami véleménye szervizes részről?

(#285) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Szerintetek mennyit erhet egy 2011-es i30-as gyari digit klimas radio beepitokerete a gyari radioval es a szinten gyari ket eslo hangszoroval egyutt?

Valamint nem tudtok gyari kartamaszt szinten ehhez a tipushoz valahol?
En csak a lengyeleknel taltam eddig eladot...

Koszonom a segitseget es az infokat!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#286) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.
Technikai segítségre lenne szükségem.
Adott egy ismerős kia ceed jd 1.6 crdi motoros 2012 es autója.
Izzító gyertyát kéne cserélni rajta, de az istennek se találom.
Hol rejtették el távolkeleti barátaink ebben a motorban az izzítókat.
A porlasztó megvan, de én a 4 izzító gyertyát nem találom a szokott helyen, vagy csak vak vagyok, vagy valami alá komolyabban be van építve.
Tud ebben valaki segíteni?

Renault power

(#287) IreN!CuS válasza rob210 (#286) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nekem az előző generációs crdinél a blokk mögött volt a tűzfal előtt kicsivel mivel nem vagyok szaki ennél jobban nem tudom körülírni.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#288) rob210 válasza IreN!CuS (#287) üzenetére


rob210
nagyúr

Oké köszi, ez se rossz kiinduló pont, mert én elöl kerestem. :D
:R

Még annyi kérdés, hogy ez a JD-s motor láncos vagy szíjas?
128 Le, mert szíjat is és láncot is találtam hozzá.
Van valami alapján kiderül, vagy le kell vegyem a burkolatot és akkor derül ki?

Renault power

(#289) IreN!CuS válasza rob210 (#288) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Arra figyelj még -többekkel megesett köztük velem is- , hogy sajnos "belerohadt" egy vagy több akár az összes izzitógyertya...ez elég nagy szívás mert lekell szedni mindent is (pl. hengerfejek) nekem ez tavaly 220+k-ban állt meg :)

Többire sajnos lövésem sincs.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#290) rob210 válasza IreN!CuS (#289) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen ettől féltem, hogy ha a tűzfal felől van szerelve, akkor a kihajtóval nem férek hozzá :(
Ehh nem lesz ez egyszerű.
Főleg, mert ismeretlen a technika, nem ezeket szoktam javítani. Na mondegy majd referálok.
Nyomatékkulcs van beletörni nem fogom, max. Nem jön ki :D
De akkor megmondom neki, hogy törje bele más.
:D
Köszi.

Renault power

(#291) spawn21


spawn21
veterán

Nem tudom mennyire megy a topik, gondoltam beköszönök :)

Honda civicet váltott a csoda

:B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#292) IreN!CuS válasza spawn21 (#291) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ejhaaa grat hozzá nagyon szép kis autó :) Majd ha már megismerkedtél vele jöhetnek a részletek.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#293) kisza25 válasza spawn21 (#291) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratula pöpec a verda, 2.0t?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#294) spawn21


spawn21
veterán

Köszönöm :)

Igen 2.0t gt line. A v6 sok lett volna hétköznapi felhasználásra :DDD

1 hete van meg, eddig 1500 km-t tettem bele, nagyon kényelmes és kellően erős. Egyenlőre csak imádni lehet

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#295) kisza25 válasza spawn21 (#294) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Imádnám én is, de talán 3-4 évesen lesz esélyem venni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#296) biker


biker
nagyúr

Ide is bedobom, bár már kétnapos a bejegyzésem :)

A mai szerdai hivatalos Hyundai Kona bemutatón azok vehettek részt, akik voltak olyan "hülyék", hogy megrendelték a Kona Electricet úgy, hogy még nem is látták, és a legszerencsésebb 15 ember vezethette is egy rövid kör erejéig a tesztautót.
Mit ne mondjak, lenyűgöző, kényelmes, gyors, csendes... (azt hiszem, már kitaláltátok, hogy a 15-ben benne voltam)
Már csak 6-8 hónap, és itt áll a ház előtt, pont ez a Tangerine comet szín lesz

Vitarát fogok lecserélni, így nekem nem gond a mérete sem (még nagyobb is kicsit), futóműve sokkal jobb, stabilitása magasan jobb (alacsony a súlypont), regeneratív fék izmos.
Az egyetlen megtekinthető és talán kipróbálható példány az auto palace Bp tulajdona, de most fogják körbeadni újságíróknak, szóval nem sokat lesz a szalonban.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#297) biker válasza spawn21 (#291) üzenetére


biker
nagyúr

ez egy stinger?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#298) spawn21 válasza biker (#297) üzenetére


spawn21
veterán

Igen igen :)

iPhone 13p

(#299) kisza25 válasza biker (#296) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez is szuper, csak győzze az ember kivárni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#300) spawn21 válasza biker (#296) üzenetére


spawn21
veterán

Nagyon szép autó , és nagyon jó

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.