Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hege21


hege21
senior tag

Kellene SOS segítség :))
Hyundai alvázszám-ra kellene ránézni!!!
Km. futás érdekelne csak :Y

Privátba folyt köv.

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#52) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy 2015-ös Cee'd-en van valami amit feltétlenül meg kell néznem vásárlás előtt és specifikus volna? Ugyan van még gari rajta, de jobb kérdeznem, mint meglepődnöm...

(#53) kisza25 válasza csubuka (#52) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Magyarországi legyen, szervizkönyves, különben nincs gari

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54) csubuka válasza kisza25 (#53) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! :R

Szlovák szervízkönyveset lehet hazai garira honosítani?

(#55) IreN!CuS válasza kisza25 (#50) üzenetére


IreN!CuS
őstag

A négy izzító gyertya adta meg magát, ezért nem tudta előmelegíteni legalábbis a szakszerviz ezt mondja.
Probléma hogy állítólag belerohadt ezért nem tudják kiszedni, ezért hengerfej le és úgy, viszont akkor kell új hengerfej tömítés meg olaj olajszűrő és a többi és a többi.

~240k és akkor a lánc még lehet copo ami +160k kb.....tavaly októberben kértem hogy nézzenek rá mert winter is coming meg minden, megnézték mind a négy jó volt kapott feszültséget ilyesmi.

Szóval most icipicit ideges vagyok.....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#56) kisza25 válasza IreN!CuS (#55) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt az idő eladni, vagy csere és még 180e km hiba nélkül:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57) IreN!CuS válasza kisza25 (#56) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az lesz, ezt most ráköltöm mert vacak állapotban nem akarom eladni, aztán nyár közepén végén eladom, még 200 alatt lesz, talán az a lélektani határ ahol még megnézik. Igazából ez az első komolyabb javítás amit elkell végeznem a kocsin szóval nem panaszkodom.

149e km-nél zokszó nélkül kaptam új műszerfalat, bal hátsó ajtót, 3 vagy 4 éve cseréltek két izzító gyertyát egyiknél sem kellett fizetnem minden garanciális volt.

Néztem már pár 2015+os faceliftes cee'd csak 90% automatás.....biztos volt valami olyan csomag akció amiben adták az automata váltott csak nekem meg sajnos olyan nem kell.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#58) kisza25 válasza IreN!CuS (#57) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért, mert 90% kintről van, ott még szeretik az autómatát
, Nekem most egy i20 van még 2020-06- ig garanciális
Az i30 amit eladtam januárig volt garis, a ceed meg idén járt volna le
Én gari lejárta előtt eladom mindig, így magasabb árat kapok, még kevés a költség
Műszerfalat, még ajtót miért cserélték?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#59) IreN!CuS válasza kisza25 (#58) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Szerinted ennek van piaca, nekem elsőre furcsa, de lehet igazad van.
Eleve ilyenkor ugrik a granacia, vagy nem?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#60) kisza25 válasza IreN!CuS (#59) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mikor ugrik a garancia?
Ha valódi a szevizkönyv/elektronikusan lekérdezed és rendben hordták szervizbe, akkor itthon is érvényes a garancia hiába német, vagy osztrák

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#61) IreN!CuS válasza kisza25 (#60) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Én csak kérdezem, hogy ilyenkor mi lesz a garanciával, mivel nincs tapasztalatom vele.
Kérdés elég-e a gyári kézikönyv vagy itt is színre lép a jó kis magyar bürokrácia.
Elektronikusan mo-n is letudják kérdezni, vagy neked kell vacakolni vele előző tulajdonoson keresztül?

Csak mert nem rég pont te írtad:

"Magyarországi legyen, szervizkönyves, különben nincs gari"

Más,kb ilyet elfogadnék azért sima 6os váltóval.

[link]

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#62) kisza25 válasza IreN!CuS (#61) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én mikor az i30 át vettem, átmentem a szembe lévő hyundai a átnézni és ott a külföldi szerviztörténetet is látták
Az i20 magyar és hyundai szalontól vettem
A kia ceed új volt
Ja így félre érthető.

Lehetőleg Magyarországi legyen.
Szervizkönyves, különben nincs gari.
Utóbbi is inkább az elektromos részre értendő
Tehát hogy megfelelően szervizelték és ennek elektromosan nyoma van

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#63) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Új kia gt proceed

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#64) rcsabi74


rcsabi74
csendes tag

Sziasztok
Én is egy éve I30 tulaj lettem 1.4 crdi 2013.12 havi németországi .
Debreceni Hyundai szalonba leinformáltattam alvázszám alapján minden ok volt vele.Ingyenesen .
Egyébként úgy tudom a garit át lehet íratni a következő tulaj nevére csak szervizelve legyen a szalonba.
129000 km volt benne .Szokásos olajcsere meg ilyesmi.
140000 km kiment a bal első kerékcsapágy bár olvastam másnak is.
Kuplung első perctől lent fog .Kicseréltettem szinte ugyanolyan volt utána is..
Bár megnyugtató valaki írta mind ilyen.
Most tolatókamera hol van kép hol nincs villódzik.
Szétszedtem beázott.Belseljében az aluház és csatlakozók oxidálódtak szárítás pucolás kontaktspray.
Reggel kiderül jó e még.Most jó.
Amúgy elégedett vagyok vele.
Autópályára inkább 1.6-ost vennék.
Fogyasztás:Románia Bulgária szerpentin:5.1l 23000Km.
Ha van valami tapasztalatom majd írok.
Hi Csabi

[ Szerkesztve ]

(#65) akela91


akela91
addikt

Üdv.:

Van akinek van tapasztalata a Hyundai márkakereskedésben vásárolt új autóval?

Lehet alkudni, vagy olyanok mint a Mazda?

Konkrétan egy i30 fastback érdekelne, most van ez a Launch Edition, amiből alapból lejön pár száz K, de ha lehetne belőle tovább alkudni, akkor megfontolnám.

(#66) kisza25 válasza akela91 (#65) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet alkudni, én a kiválasztott felszereltséggel kértem ajánlatokat 3-4 kereskedéstől (forgalomba helyezve névre írva, mert ezen is trükköznek)
3- 4 üzenetváltás után 3,4M+ forgalombahelyezés(50-150 eFt) + névre írás (ez ugyanannyi mindenütt nekem i20 ra 70eFt volt
Mindennel együtt lett 3,385M (forgalomba helyezve névre írva.) A 3,6 M helyett
Kérj flotta kedvezményt (1 db-ra is lehet, meg valahol megoldják, hogy kapj)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#67) akela91 válasza kisza25 (#66) üzenetére


akela91
addikt

Köszi az infókat. :)

(#68) kisza25 válasza akela91 (#67) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szívesen:)
Nyáriasítva:


[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69) IreN!CuS válasza kisza25 (#68) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nagyon pofás ezzel a felnivel, már csak a sötétítés hiányzik hátulról aztán mehetne maffia kocsinak ;]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#70) kisza25 válasza IreN!CuS (#69) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Hát elég kicsi maffia autó lenne, meg nagyon a rend őreit sem lehetne ott hagyni vele még egyedül sem, nem hpgy 4 megtermett maffiózóval:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71) IreN!CuS válasza kisza25 (#70) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Helyesbítek, feltörekvő maffiózó :) viszont a sötétítés jól állna neki és nem is drága. Persze ha cserélni akarod nem biztos, hogy megéri.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#72) kisza25 válasza IreN!CuS (#71) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mivel autóval kisérem az ügyfeleket, nem túl előnyös, ha boyracer kinézetű az autó, kicsit nyugtalanít is az, hogy szerinted maffiózós, lehet kisebb lesz a bizalom felém, pedig a bizalomra alapul a munkám :Y
A cél részben az volt, hogy lássák nem azért járok i20-al mert csóró vagyok, hanem mert ez tetszik/ez praktikus helyben. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73) IreN!CuS válasza kisza25 (#72) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Csak hülyéskedtem ne vedd már komolyan, sincs semmi gond az autóval tetszetős, szép és a felni is csak dobott rajta.
Viszont ha ügyfeleket kíséred/viszed visszavonom a sötétítést az 99% nem működne.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#74) kisza25 válasza IreN!CuS (#73) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja ok :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#75) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok!

Ezzel az autóval szemezek,[link] mit gondoltok érdemes lenne megvenni?

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#76) kisza25 válasza szatyor1972 (#75) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem pont ilyen volt ezüstben, amúgy 105 lóerős nem 109, ezt csak 2011- ben gyártották.
Ez egy elégé butitott változat, 2db légzsák van csak benne
És a klíma +metálfény+ kormányról vezérelhető hifin kívűl mást nem is lehetett bele kérni.
Színen kívül másik kettő van benne.
Garija már pont lejárt. Nézd meg, próbáld ki.
Én szerettem, 5,5 évig használtam 68e km adtam el 2016 szeptemberben 2M ért 0 hibával. Pontosabban a klíma kilukadt (kimarta a só) gariban cserélték

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#77) kisza25 válasza szatyor1972 (#75) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog



Helyesbítenék, lehet nem a full alap, mert színezett a tükör és az ajtónyitó, szóval 5 lufi van benne, de mintha az dísztárcsa lenne nem alu, meg ködlámpa az láthatóan nincs, ez sima lx felszereltség lesz

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Háj mindenkinek! :D

Tegnap lefoglalóztam egy 2008-as évjáratú, 1,4 benzines Ceed SW-t, 18 éves ezres Yariskám beszámításával.
Elvileg hét közepére/végére a nevemre lesz írva, hazahozhatom. Szóval belépnék a klubba. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79) kisza25 válasza Bogyó bá' (#78) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratula hozzá, nem nagyon pörög a topik, bélhetően senkinek semmi baja az autóval :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80) Bogyó bá' válasza kisza25 (#79) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi! Remélem nem fogom megbánni a dolgot...

Regisztráltam a Ceed fórumra, de ott sincs élet.... :N
Viszont pár hasznos leírást, linket, szerelési tanácsot találtam azon az oldalon.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#81) kisza25 válasza Bogyó bá' (#80) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a hyundai FB csoport pörög, a kia ceed-es nem annyira

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#82) Bogyó bá' válasza kisza25 (#81) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tegnap jelentkeztem a Kia Ceed FB csoportba, mára fel is vettek. Elsőre jó társaságnak tűnik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szerda este haza került - ilyen volt, ilyen lett:

Tegnap és ma mentünk vele közel 750 km-t, eddig jónak tűnik. Nagyon tartottam a - Yarishoz képest - brutális fogyasztástól, de az eddigi út totál átlaga 6,9 liter/100 km lett, végig országúton, 100-120 közötti tempó mellett. Klíma csak kb. az idő 10%-ában ment. Így teljesen OK lesz. (A computer pontos, ugyanazt hozza, mint a tankolás). A Pircsi pontosan egy literrel kért kevesebbet, hasonló üzemmód mellett)
Légszűrő, pollenszűrő csereélve, az olaj és olajszűrő valamint a gyertyák is cserélve lesznek a héten, ha ráér az autószerelő valamelyik este.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#84) kisza25 válasza Bogyó bá' (#83) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk egy hangyányit nagyobb, melyik motor?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#85) Bogyó bá' válasza kisza25 (#84) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1,4 benzines, 109 lóerős. Gyorsulásban alig jobb 100-ig, mint az ezres Yaris volt, teljesen ugyanaz a karaktere: előzéskor 90-nél vissza harmadikba, teljes gáz üveghangig, 120-nál váltás negyedikbe (üveghangig... :D ), majd csak az előzés befejezése után jöhet az ötödik. Így megy, egyébként meg nagyon nem.

szerk: a kis Yaris is ugyanilyen volt, számomra nem szokatlan (és nem kellemetlen) a dolog. Sok ilyen előzéssel jött ki a 6,9-es fogyi, szóval semmi pánik. Most cseréltem a gyertyákat egy fél órája (így már csak az olajcsere marad a szerelőnek - egyszerűen nincs hol megcsinálnom sajátkezűleg), csodaszépek amiket kivettem belőle. Szóval ennek a motornak ez a normális üzemmódja szerintem.

Viszont a Yaris 110-nél már qrva hangos volt, ez meg csak 130 fölött kezd hangosodni. A kényelmük meg egyszerűen összehasonlíthatatlan. Sajnos van egy porckorongsérvem vagy 25 éve, így már a kisautó nagyon megviselt hosszabb utakon.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#86) kisza25 válasza Bogyó bá' (#85) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szívóbenya az ilyen :)
nekem is kényelmes volt a kia, meg a hyundai i20-30 is:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#87) mettyuz


mettyuz
tag

Sziasztok!

Párommal autót tervezünk venni, és egyre inkább úgy tűnik egy Kia Ceed lesz az. Újonnan, maximum szalonautóként vennénk - szeretném a 7 év garanciát kimaxolni ameddig lehet, az 1.4-es CVVT motorral.
Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek:

-Mennyi szokott lenni az átlagos szervízköltségetek, úgy mint olajcsere stb?
-A kopó alkatrészeket - féktárcsa, fékbetét, kuplungtárcsa (?) - milyen gyakran kell / érdemes cserélni, és milyen árban mozog?
-Jól értem, hogy ahhoz, hogy a 7 év garancia érvényes legyen, ahhoz márkaszervizbe kell vinni, és gyári kopó-alkatrészeket kell bele szerelni?
-Mik az általános (2 év+ / 20.000 km+) tapasztalataitok?

Köszönöm szépen!

üdv,

Máté

[ Szerkesztve ]

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#88) kisza25 válasza mettyuz (#87) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

-Mennyi szokott lenni az átlagos szervízköltségetek, úgy mint olajcsere stb? 35-40eFt
-A kopó alkatrészeket - féktárcsa, fékbetét, kuplungtárcsa (?) - milyen gyakran kell / érdemes cserélni, és milyen árban mozog? Mikor elkopik, ez töled is függ, nekem kia ceedben 70000 nél kellett fékbetétet, de caak azért mert valamiért rosszul kopott az egyik
Az i30 sw nél 90000- nél, amikor az is lett cserélve+ hátsó ablaktörlő mindkettőnél 60-65 eFt volt a szokásos éves dolgokkal együtt
-Jól értem, hogy ahhoz, hogy a 7 év garancia érvényes legyen, ahhoz márkaszervizbe kell vinni, és gyári kopó-alkatrészeket kell bele szerelni? Igen
-Mik az általános (2 év+ / 20.000 km+) tapasztalataitok? Ezt nem értem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#89) IreN!CuS válasza mettyuz (#87) üzenetére


IreN!CuS
őstag

1.4-es CVVT szenritem elég lomha lesz és lehet sokat fog kérni érdemes lenne megnézni az 1.6ost. Csak egy példa nyár meleg klíma csomag és próbálsz pályázni nehéz lesz :)

Igen a 7 év gari akkor érvényes ha márkaszervizbe viszed az autót, és igen ők adják hozzá az alkatrészeket ( szűrők olaj stb stb ). Cserébe elég rugalmasak nekem pl 149e km-nél cserélték a teljes műszerfalat.

-Mennyi szokott lenni az átlagos szervízköltségetek, úgy mint olajcsere stb?

Régebbi Ceed 1.6 crdi 45-55k / szerviz attól függ mi lett "pluszban" cserélve. Illetve sokat nyom a latba mennyi olajat kell beletölteni nálam 5.2 Liter, benzinnél biztos kevesebb.

A kopó alkatrészeket - féktárcsa, fékbetét, kuplungtárcsa (?) - milyen gyakran kell / érdemes cserélni, és milyen árban mozog?

Használatfüggő ha nagy gáz nagy fék nonstop akkor hamar. Nekem sokat bírtak konkrét árat már nem tudok fejből hülyeséget nem akarok írni szóval fenntartással kezeld, de talán ~20/darab körül volt a fékbetét.

Mik az általános (2 év+ / 20.000 km+) tapasztalataitok?

Én 15 ezrenként vittem a gyári 20 helyet,de ez dízel. Adott esetben szerintem nem gond -sőt!- ha 1-2 ezret lecsippentesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#90) kisza25 válasza IreN!CuS (#89) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1,4 cvvt olaj 3,5 liter
Amúgy nem biztos hogy a szervizintevallumra írta a 2 év+ 20000 km+t
Amúgy én évente vittem és 10-12e km volt amit ennyi idő alatt belementem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#91) mettyuz válasza kisza25 (#90) üzenetére


mettyuz
tag

Köszi szépen, neked is @ IreN!CuS

Az 2/20.000-ret úgy értettem, hogy 2 év vagy 20.000 kilométer használat után mik a tapasztalatok az autóval. Gondolom már elmúlik az újdonság varázsa, és az ember reálisan fogja látni a dolgokat.

Az elmúlt egy évben volt szerencsém ~1.200 kilométert tenni egy 1.4-es Ceedbe bérelt autóként, pályázva is. Ott nem éreztem, hogy nagyon gyenge lenne - nyilván nem a belső sávban villogtam le mindenkit.
Lehet, hogy csak én nem vagyok nagy igényű:)

Ha jól emlékszem, 7.5-8 körül volt a kalkulált fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#92) kisza25 válasza mettyuz (#91) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ellehet vele közlekedni a-b-be csak nincsen benne tartalék, ki kell számolni az előzéseket, én együtt éltem vele 5,5 évet és 70e km-et
vegyes fogyasztás nálam amíg Ausztriában éltem 6-6,5
itthon 7-7,5,
csak pályázva 7,5-8,
megpakolva több emberrel 8,5 pályán.
én pályán 145-öt szoktam tartani óra szerint

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93) IreN!CuS válasza kisza25 (#90) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Elsőre körben másra nem tudtam gondolni mintsem a szervizintervallumra.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#94) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Kia Pro Ceed vételében gondolkozom. Még az első generáció (ha jól tudom az az első) 2008 környéki évjáratban. 1.4 es motorral.

Totalcar népítéleten elég impozáns 8,4 pontszámmal áll.

Tudtok nekem tapasztalatokkal szolgálni fen tarthatóságot illetően? Mennyire szervizigényes, mennyit eszik? -a gyári adat, ha jól tudom 5.5-

Mire kell figyelni vásárlás előtt?

És úgy általában minden személyes tapasztalatnak információnak örülnék.

(#95) kisza25 válasza atee_13 (#94) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kettő hsz-el korábban leírtam a fogyasztását, annyi, hogy az enyém 2011 FL volt
A gyári szervizbe hordtam, mert nekem garis volt 30-35 eFt volt az olaj/szűrő, légszűrő, pollenszűrő, teljes átviusgálás +1 és assistansz.
3,5 dl olaj megy bele, nem gyári szervizben szerintem 20 eFt megáll szűrőkkel
Láncos (élettartam, ellenőrizni kell, minden 60 e km gyertyacsere, nekem 70 e km bírt a fék...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#96) atee_13 válasza kisza25 (#95) üzenetére


atee_13
őstag

:R

Akkor ha jól nézem a tiéd is első generációs, de frissítéses. Akkor úgy kalkulálok, hogy 1,5 - 2 litert rá kell számolni a gyárira fogyasztás ügyben. Egyébként, te milyen "lábú vagy"? Nyomod neki v inkább cammogós esetleg az aranyközépút?

Egy 20 ezres szervizköltséggel meg tudnék barátkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#97) kisza25 válasza atee_13 (#96) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk úgy, hogy szeretem hamar elérni a megengedett sebességet:)
Egy idősebb autónál az éves 20 e Ft alaphoz mindig hozzá fog jönni valami+, gyertyák, gyújtótrafók, fékek (tárcsa is), gumi alkatrészek, futómű (attól is függ, hogy milyen úton használod), aksi, ablaktörlők (ebből a gyárit is 2 évente cseréltem, elég gyenge minőség)....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Mennyire szokott egy Hyundai ára lefelé esni használtan? :) Olyan 6-7 éves korba gondoltam.

Ugyanis bitangul de megtetszett a Hyundai i30N... :B Sajnos anyagilag nem engedhetek meg magamnak 10millás autót, de ha 6 év múlva lemenne az ára 3-3.5millára akkor megeshetne hogy jöhetne egy ilyen a kezeim közé majd. :DDD

Meg azért se vennék most kocsit ha lenne is pénzem mert januárba vettem a gyerekkori kedvencemet. :)

És azért 6 év múlva akarnám lecserélni a kocsim mert megpróbálnék az OT-val (akkor lesz 30 éves a kocsim) és ha megkapná akkor adnám el. Ha nem akkor is eladnám szerintem 30 évesen.

Egyébként nektek mi a véleményetek az i30N-ről? :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#99) bajnokpityu válasza Wiz Khalifa (#98) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Rétegmodellek esetén nem érvényes a mainstream modellek áresése. Nomeg a mai kocsikat nem 30évre gyártják, mint az előződet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100) Wiz Khalifa válasza bajnokpityu (#99) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sajnos tudom. Ezért sem szeretem az új kocsikat mert a nagy részüknek 10-15 éves korba legkésőbb előjön olyan baja ami akár gazdaságilag anyagi csőd is lehet főleg a sok elektronikus cucc miatt.

Nekem pl a Calibra-ba van 305k kilométer és a motor még meg se volt bontva sosem és semmi baja hála az égnek. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.